BEEKMAN Rechtzaken. MA JAPONN&n - RECENMMmS NIET DUUR Uit de Rijnstreek. 1/ DE „VOORNAME" PERS. I Eet is altijd hetzelfde verschijnsel In pnze liberale pers. Voor het Katholicisme in binnen- en fcuitenland interesseert ze zich minder dan matig. Doodzwijgen, zoolang als zij kan, is het parool. Het Katholicisme is en blijft wel het geweldig wereldverschijnsel der eeuwen, maar voor de liberaaltjes moet het zooveel mogelijk verdonkeremaand. Maar niet zoodra valt er bij het Katho licisme in een of ander land een afschei ding of scheuring te constateeren, of de belangstelling is opeens op z'n hoogst ge spannen. Wie herinnert zich niet, hoe de Los-van- R ome-beweging in Oostenrijk met alle waardeering en genegenheid werd beje gend, hoe. haar vooruitgang met blijkbare sympathie werd genoteerd. In onzen tijd verheugt de scheuring in de Kerk van Tsjecho-Slowakije zich niet minder in een welwillende belangstelling; het probleem wordt in alle bijzonderheden gevolgd, en aan beschouwingen is geen gebrek. Inzake Mexico valt dit thans ook weer te constateeren, zooals Het Huisgezin aantoont; „Het eerste woord van sympathie met de vervolgde en verdrukte katholieken in dat land moet nog worden vernomen; het vraagstuk schijnt voor onze groote bladen die aan onbeduidende gebeurtenissen ko lommen verkwisten niet te bestaan. Maar als er iets valt te vermelden over de „katholieke, apostolische Kerk" in Me xico, de afvallige beweging, die „regee- ring8kerk" is géwordén en geheel in den dienst staat van den heer Calles, dan staan de kolommen dadelijk open. Zoo vernemen we via een medewerker Van de „N. R. Ct.", dat het officieel ver slag van den secretaris der genoemde „ka tholieke, apostolische Kerk" aanvangt met een krachtig protest tegen „het on- vaderlandlievend gedrag der priesters van den roomschen clerus, die bezig zijn door hun weinig godsdienstige en christelijke daden den eerbied voor de wetten der republiek in minachting te brengen, de be velen te weerstreven, het gezag te ver kleinen, door lasterlijk uit te strooien, dat in Mexico de priesters van de gods dienst der Roomsche Kerk zouden ver volgd worden". De liberale lezers weten nu nog eens, dat er geen kerkvervolging in Mexico be staat, dat de priesters onvaderlandlievend zijn, dat de katholieke Kerk zich tegen de wetten verzet, in één woord, dat het gelijk geheel aan de zijde van den heer Calles is. En als men verder vernomen heeft, dat de grondwettelijk gewaarborgde vrije uit oefening van den katholieken eeredienst kan plaats vinden in de, van Rome vrije, katholieke kerk van Mexico, wel, dan is het immers een uitgemaakte zaak, dat Rome de moeilijkheden schept, niet Cal les, dat Rome aan zichzelf te wijten heeft dat een beetje hardhandig wordt opgetre den. 'I Neen, neen, de liberale pers heeft toch ,wel gelijk als ze zegt, dat er in Mexico eigenlijk niets aan de hand is en dat men verder weer rustig alle aandacht kan wij den aan de beursnoteeringen en aan de voetbalwedstrijden". En niettegenstaande deze kleinzielig heid, die van het voornaamste wereld verschijnsel op godsdienstig en cultureel ge bied - wat toch het Katholicisme is en blijft zoo goed als niets meldt, durven zulke bladen zich zelf nog wel steeds als de „voornaamste" aandienen. Zooals de „N. R. Ct." zich tot op de Nenijto be- scheidenweg afficeert...... •j KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter Mr. F. Ligtenberg heeft veroordeeld: Chr. v. d. S. Overtreding der Leerplicht wet f 2 of 1 dg.; A. A. vr. v. d. Heijden: idem f 3 of 2 dg.; A. B. vr. S. idem f 3 of 2.dg.; M. E. vr. v. A. idem f 3 of 2 dg.; C. v. H. vr. G. idem 0.50 of 1 dg.; S. K. vr. B. idem f 0.50 of 1 dg.; E. de W. wed. v. d. L. idem 3 of 3 d.; H. M. S. vr. H. idem 2 of 1 dg.; M. T. vr. D. idem f 3 of 2 dg.; A. M. V. wed. B. idem f 1 of 1 dg.; E. V. vr. de la R. idem f 2 of 1 dg.; J. v. K. Sassenheim: idem f 3 of 2 dg.; H. B. Met een auto rijden zonder licht f 5 f 3 dg.; A. v. E. Alphen: Overtreding der Motor- en Rijwielwet 2 x f 3 of 2 x 2 dg.; H. M. Met een handwagen door een ver boden steeg rijden f 1 of 1 dg.M. N. B.: Met een motor door een verboden steeg rijden f 3 of 2 dg.; H. B. Den Haag: Met een auto door een verboden steeg rijden 5 of 3 dg.; H. J. A. S. Den Haag: idem 3 of 2 dg.; W. R. Met een rijwiel door een verboden steeg rijden f 2 of 1 dg.; M. P. D. Hazerswoude: Te snel rijden f 5 of 3 dg.; C. B. Rijnsbnrg: Fietsen zonde* licht f 3 of 2 dg.; M. H. Hillegom: idem f 3 of 2 dg.; J. A. H. Voorschoten idem f 3 of 2 dg.; B. B. Leiderdorp idem f 3 of 2 d.; G. W. v. G.: idem en valschen naam op geven f 3 of 2 dg en f 6 of 3 dg.; T. .T. O. Alphen: Te snel varen f 5 of 3 dg.; J. ScheveningenVaren zonder vergunning f 5 of 3 dg.; N. P. Katwijk: Loopen op verboden grond f 3 of 1 dg.; M. S. idem idem f 2 of 1 dg.; I. K. v. d. S. Sassenheim idem f 3 of 2 dg.; 2. C. W. idem idem f 3 of 2 dg.; H. W. Hillegom: Bij het veran deren van richting met een auto geen tee- ken geven f 5 of 3 dg.; N. de R. Noord- wijk: Overtreding der Leerplichtwet f 1 of 1 dg.; D. \V. v. L.: Zonder vergunning puin op den openbaren weg werpen f 5 of 3 dg.; H. Th. H.: Ongekeurd spek in voor raad hebben f 6 of 3 dg.; P. J. v. K.: Geen rijbewijs vertoonen f 3 of 2 dg.; J. v. R. Katwijk: Loopen op. verboden grand f 2 Orf I 3g.; I. J. H. ITat*ijk'< een muur leunen f 1 of 1 dg.; 2. O de V idem: idem f 3 of 2 dg.; W. E. Rims' burg: Fietsen zonder licht f 1 of 1 dg.N P. Katwijk: idem f 3 of 2 dg.; L. D. Was senaar: Met een auto zonder voor- en ach- terhcht 2 x f 5 of 2 x 3 dg.; C. v. d. P. Katwijk: Op verboden wijze mest vervoe- licht f i J' v' L': F'e,,en zonder id f r 2 dff-j J. H. Leidschendam: idem f 3 of 2 dg.; J. K.: Met een rijwiel over het trottoir rijden f 2 of 1 dg.; A. H.: Fietsen door een verboden straat f 2 of 1 2f; a u R' V°orschoten: Overtreding der Arbeidswet f 3 of 2 dg.; G. V. Over treding der Vleeschkeuringswet, ontslagen van rechtsvervolging; P. E. zonder ver gunning een standplaats innemen f 6 of 3 \v Zoeterwoude: Overtreding Womgwet f 20 of 10 dg.; G. H. zonder ver gunning een standplaats innemen f 1 of 1 dg.; C. v. d. P. Sassenheim: Zonder ver gunning van het bestuur van den Floris Schouten-Vrouwenpolder een dam leggen: de vervolging geschorst voor den tijd van zes maanden ten einde de uitspraak van den burgerlijken rechter over het geschil punt af te wachten; T. L. Hillegom: Over reding der Motor- en Rijwielwet f 5 of 3 dg., met toewijzing civiele vordering groot j 7' d* Noord wijk, overtreding der Arbeidswet f 3 of 2 dg.; A. J. v. H.! Overtreding der Kinderwet f 10 of 5 dg. Waar geen woonplaats vermeld, is deze te Leiden. haagsche rechtbank. Om van een kind af te komen. Een eigenaardige manier. Vandaag heeft zich te verantwoorden geiiad J. G. B., huisvrouw van G. B. B zonder beroep te Leiden, ter zake'van' net te vondeling leggen van een kind met het oogmerk om zich er van te ontdoen. Als getuige werd in deze zaak gehoord een broer van de verdachte.. Deze volhard de bij een destijds door hem voor de po litie afgelegde verklaring, nl. dat hij op Maandag 26 September jl. in den gang van zijn woning van de Tollenstraat te landen, een kindje heeft gevonden, dat hij herkende als het 3 maanden oud zijnde zoontje van een broer en welk kindje in huis was bij zijn zuster de verdachte. Verdachte heeft indertijd voor de poli tie eveneens volledig bekend en toegege ven, dat zij het kind bij haar broer ge bracht had, omdat haar andere broer de vader van het kind geen kostgeld betaalde. Thans kwam zij daar echter op terug en zeide, dat haar eerstbedoelde broer het verhaal aan de politie gedaan had om op zoo'n manier het kind opgeno men te zien krijgen in een of andere in- richting. De broer, die als getuige was gehoord, werd hierop nogmaals voorgeroepen en verklaarde thans desgevragd, dat de le zing, die zijn zuster nu aan het gebeurde gaf, de juiste was. Hij had aanvankelijk maar bij zijn vroegere verklaring volhard in de veronderstelling, dat, wanneer zijn zuster de toedracht had verteld, hij wel weer zou worden voorgeroepen. Ook ge tuige beweerde nu, dat hij het verhaal aan de politie had gedaan om van het kind af te komen. Het resultaat is dan ook geweest, dat de Voogdijraad heeft ingegrepen; Tevo ren was dit tevergeefs gevraaga. Het O.M., waargenomen door mr. Her mans, merkte getuige op, dat hij zoo hij thans: juist verklaart zich dan heeft schuldig gemaakt aan een lasterlijke aanklacht en voorts, dat hij nu aanvanke lijk onder eede een valsche verklaring heeft afgelegd. Spr. achtte een nadere instantie in deze zaak gewenscht. De rechtbank gelastte dienovereenkom stig en stelde de stukken daartoe in han den van den Rechter-Commissans. De verdere behandeling der zaak werd vervolgens voor onbepaalden tijd uitge steld. Hierna stond terecht de timmerman L. B. uit Leiden, broer van de vorige ver dachte en vader van het kind. Hij zou zich schuldig gemaakt te hebben aan het verlaten van het kind, met het oogmerk om zich er van te ontdoen. Deze verda-chte leefde gescheiden van zijn vrouw, en woonde met het kind bij zijn zuster in. Deze zaak, waarin de zuster als getuige werd gehoord, had een zelfde verloop als de vorige. Bij de politie hadden zuster en broer verklaard, dat laatstgenoemde het huis van zijn zuster had verlaten en het kind daar had achtergelaten om zich aan de zorg er voor te onttrekken. Ter terecht zitting beweerde zij nu, dat ook deze ver klaringen alleen waren afgelegd om zoo doende het kind hier of daar zien opge nomen te krijgen. De president mr. Cost Budde merkte naar aanleiding hiervan op, dat de ge- heele familie de politie dus maar allemaal leugens had verteld. Hij had nog nooit zoo iets gehoord en noemde het een schande- lijke manier van handelen. Mr. Hermans merkte nog op, dat ook uit een ingesteld reclasseeringsonderzoek geenszins blijkt, dat aanvankelijk aan de politie maar een verhaaltje is opgedischt. In deze zaak werd vervolgens eveneens een verdere instantie gelast. Een dreigbrief-schrijver. De rechtbank te Breda heeft den 36-ja- ngen arbeider J. v. d. H. te Fijnaart, die aan een meisje een brief heeft gezonden, waarin hij haar met den dood dreigde, wanneer zij hem niet trouwde, overeen komstig den eisch veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Een geneeskundige. De magnetiseur A. K. te Amsterdam, die jn hooger beroep heeft terechtgestaan ter zake van overtreding van de wet op de geneeskunde, door patiënten kruiden te leveren, is door de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot drie boeten van 100, subs drie maal 20 dagen hechtenis. INGEZONDEN MEDEDEELING. KOREVAARSTR. HOEK STEENSCHUUR ONZE KLEEDING is SUPERIEUR EN 10791 Z0ETERW0UDE. GEMEENTERAAD. De veordening op de brandweer. Er kwam geen assistente L.0, opdagen. Grondverkoop. Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aan wezig. Te ongeveer kwart voor tien opent de voorzitter de vergadering, waarna de notulen worden voorgelezen die onveran derd. worden goedgekeurd. Hierna doet de voorz. mediedeeling van de ingekomen stukkken, t.w. Proces-verbaal van kasop name bij den gemeente-ontvanger op 22 Mei j.l., waaruit blijkt dat boeken en be scheiden in orde werden bevonden en er een bedrag in kas was van 1981.96. Mis sive van Ged. Staten waarbij goedgekeurd wordt toegezonden het raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1927, alsmede eene missive van hetzelfde college, hou dende de goedkeuring van de vastgestel de verordening op het beheer van het wa terleidingbedrijf, terwijl daarin tevens wordt medegedeeld dat het college de verordening regelende de samenstelling en den werkkring der commissie, benevens de instructie voor den administrateur, voor kennisgeving heeft aangenomen. Missive van Ged. Staten houdende mededceling dat voor kennisgeving is aangenomen het raadsbesluit tot vaststelling van 't verme nigvuldigingsgetal voor de plaatselijke in komstenbelasting. Als voren houdende mededeeling van de goedgekeurde jaar- wedderegelingen voor burgemeesters, se cretarissen ontvangers. Als voren, waarbij wordt medegedeeld dat bij K. B. zijn inge trokken de toelating van do woningbouw- vereenigingen „St. Jospph" en „Levens vreugd" als vereenigingen uitsluitend in het belang van de verbetering der volks huisvesting werkzaam. Beslissing van Gei. Staten waarbij de bijdrage voor de ge meente Zoeterwoude in de kosten van het gymnasium te Leiden over 1927 wordt vast gesteld op 514.47 voor 3 kinderen. Reke ning en verantwoording van den algemee- nen Landbouwcursus over het winterhalf jaar 1927/1928, waaruit blijkt dat er nog een voordeelig saldo is van 30.Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een ver zoek van Jac. van der Meer om te willen bevorderen dat in zijne woning waterlei ding wordt gebracht deelt de voorz. mede, dat de eigenaar der woning heeft ver klaard niet ongenegen te zijn om de wa terleiding voor zijne rekening te doen leg gen. Het adres wordt vervolgens voor ken nisgeving aangenomen. Aan v. d. A. wordt ontheffing van schoolgeld verleend over het 4e kwartaal '27 en het eerste kwartaal '28, terwijl op een verzoek van C. Zand bergen om teruggave van door hem te veel betaald schoolgeld afwijzend wordt be schikt met alg. st., omdat uit het rap port van den gemeente-ontvanger blijkt, dat Z. nog niet betaald heeft en nog eene schuld heeft loopen over de eerste 4 maanden van 1926. De heer de Graaf geeft in overweging er streng voor te zorgen dat het verschuldigde wordt betaald. Vervol gens doet de voorz. voorlezing van een schrijven van den oud-burgemeester van Gils, waarbij deze verzoekt om hem over de jaren 1928, 1929 en 1930 alsnog een toe slag op pensioen te verleenen. Op voorstel van den voorz. wordt de vergadering een oogenblik geschorst en gaat de Raad in geheime zitting. Na ongeveer een kwartier wordt de openbare vergadering voortge zet cn stelt de.heer Starrenburg voor om het verzoek in te willigen. Aangezien dit voorstel niet voldoende ondersteund wordt kan het niet in stemming komen. Bij hoof delijke stemming wordt dan met 10 tegen 1 stem (de heer Starrenburg) besloten het verzoek niet in te willigen. Vastgesteld wordt een raadsbesluit tot 't doen van di verse af- en overschrijvingen op de meentebegrooting 1927. Ten aanzien van eene door den raad in zijne vorige verga dering vastgestelde verordening tot hef fing van precariorechten hebben Ged. Sta ten bezwaar, dat in de verordening vrij stelling wordt toegestaan, voorzoover zulks in andere verordeningen, besluiten enz. is bepaald. In verband hiermede stellen B. en W. voor deze bepaling te laten verval len. Met de stemmen van de heeren Star renburg en Los tegen wordt aldus beslo ten. Hierna komt in behandeling een voor stel van B. en W. om de jaarwedde der assistente aan de openbare lagere school te verhoogen. B. en W. zeggen in hun prae- advies dat tweemaal eene oproeping is geplaatst in het Leidsch Dagblad, doch dat zich geen geschikte sollicitanten heb ben aangemeld. In overleg met don Inspec teur van het Lager Onderwijs is het col lege toen tot de conclusie gekomen dat de eenigste oplossing is dat de aan de be trekking verbonden beloöhïrijf Wordt ver hoogd en mitsdien stellen zij voor de jaar wedde te brengen van 300.— op 500.—. Nadat omtrent dit punt voldoende van ge dachte is gewisseld wordt met alg. st. be sloten conform dit voorstel. Vervolgens is aan de orde de benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim, omdat de heer W. Tijssen ook te kennen heeft gegeven dat hij de benoeming niet aanvaardt. Thans worden aanbevolen de heeren J. P. de Bruijn en A. H. Volleberg. Bij stemming wordt met alg. st. benoemd "de heer J. P. de Bruijn. Hierna wordt be handeld een voorstel van B. en W. tot wij ziging en herziening der verordening op de Brandweer, waarbij wordt voorgesteld om de jaarwedde van den Directeur, de brandmeesters en adjunct-brandmeesters te_ verhoogen, zulks in verband, met het feit dat voortaan tweemaal 's jaars de brandspuiten moeten geprobeerd worden en eene oefening moet worden gehouden met het personeel. De heeren Stadhouder en Los zijn tegen het 2 maal spuitprobee- ren, waarmede weer heel wat kesten ge moeid zijn. De voorz. wijst er op dat zulks in verband staat met eene circulaire van Ged. Staten die bij de begrooting behan deld is. Toen1 is besloten om hieraan ge volg te geven en in verband, daarmede zijn toen de belooningen voor de man schappen, die met het schoonmaken der spuiten belast zijn, ook verhoogd. B. en W. vinden het nu billijk dat aan het kader voor de meerdere werkzaamheden ook eene grootere belooning wordt toegekend. De heer van Bennekom vraagt of het niet voldoende zou zijn wanneer bij 2e inspec tie alleen de onderdeelen der spuit werd gecontroleerd. Na nog eenige discussie omtrent dit punt wordt besloten, op voor stel van den heer Noordman, om den tweeden keer de spuit „droog" te probee- ren, zoodat dus dan de manschappen geen oefening zullen hebbern De heer Los merkt hierna op dat in de verordening cp de eene plaats wordt gesproken van het op perbevel van den burgemeester, terwijl op eene andere plaats wordt gesproken dat de Directeur het hoofd der brandweer is, zoodat er dus twee kapiteins op een dek zijn. De heer Los zou den burgemeester uit willen schakelen en de bevoegdheid volledig willen toekennen aan den direc teur. De voorz. merkt op dat de Gemeen tewet zulks niet toelaat want die spreekt dat het opperbevel berust bij den burge meester. Hierna wordt begonnen met de artikelsgewijze behandeling der verorde ning. Behoudens enkele kleine wijzigingen wordt deze onveranderd vastgesteld con form het voorstel van B. en W. De heer G. van Leeuwen geeft nog in overweging om de betrokken hooikeurders er op attent te maken dat hunne bevoegdheden in deze verordening zijn omschreven, want zulks schijnen niet allen te weten. Aldus wordt besloten. Hierna deelt de voorz. mede, dat naar aanleiding van de in de vorige vergadering plaats gehad hebbende dis cussies tot Jac. van der Lubbe te Voor schoten een schrijven is gericht, waarbij hem in overweging wordt gegeven om een nieuw verzoek tot den Raad te richten, waarbij hij dan vraagt om hem zooveel grond te verkoopen als van der Lubbe voor het bouwen van zijn koetshuis noodig dig heeft. Hierop is evenwel geen antwoord ontvangen, zoodat B. en W. veronderstel len dat v. d. L. hiertoe niet geneigd is en 6tellen derhalve voor om op het eerste verzoek afwijzend te beschikken. De heer Starrenburg wil een besluit nemen of het geheele perceel verkocht zal worden of niet. De voorz. zegt dat thans aan de orde is het voorstel van B. en W. om niets te verkoopen. Hierna ontspint zich eene lan ge discussie, waaruit blijkt, dat de meeste raadsleden ter plaatse een onderzoek zijn gaan instellen, evenals de wethouders, en dat van der Lubbe gebaat zou zijn wan neer hem een stuk grond werd verkocht dat nog 12 AL van den Vliet verwijderd blijft. Hierbij zou dan den gemeente nog een voldoende strook grond overhou den. De heer Los stelt voor om dien grond dan te verkoopen voor een gulden per vierkanten Meter. Dit voorstel gesteund door de heeren de Graaf en Stadhouder, wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem (de heer Starrenburg). Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming besloten om aan artikel 39 der Bouw- en Woningveror- dennig een nieuw lid toe te voegen, luiden de „Burgemeester en Wethouders kunnen als naderen eisch stellen, dat in bepaalde gevallen een septic tank van door hem voor te schrijven type en afmetingen wordt daar gesteld." Bij de rondvraag deelt de voorz. mede, dat Kompier en Hoogewo- ning zijn aangeschreven omtrent den vui- len toestand der sloot en dat gebleken is dat <te polder inmiddels eene gelijke aan schrijving heeft gericht met een korteren termijn om die verbeteringen aan te bren gen. Naar aanleiding van het ,rerzoek van den heer Tijssen deelt de voorz. mede, dat het hoofdbestuur der posterijen heeft be sloten een drietal brievenbussen aan den Hoogen Rijndijk te verplaatsen. Op eene mededeeling van den heer Starrenburg antwoordt de voorziter dat de gemeente- opzichter het aanbrengen van een hoek ijzer bij het remmingwerk aan de Vrou wenbrug niet noodig acht. De heer Star renburg houdt vol dat zulks wel degelijk noodig is, omdat anders het remming'werk direct versleten is. Ook de heer CL van Leeuwen is deze meening toegedaan. De voorz. zegt toe dit onderwerp nog eens te zullen bespreken in de vergadering van B. en W. Op eene vraag van den heer de Graaf wanneer de Bruggestraat ter tafel zal komen, antwoordt de voorz., dat dit in de volgende vergadering plaats vindt. Op eene nadere vraag van den heer de Graaf wie aan een paar eigenaren het recht ge geven heeft om hurme huizen met hunne riolen te laten uitloozen in den polder, antwoordt de voorz., dat de gemeente daartoe geen vergunning gegeven heeft, doch dat de eigenaren vermoedelijk dat recht genomen hebben. Tenslotte geeft de heer de Graaf in overweging, teneinde een beteren toestand te krijgen bij de huizen van van der Kwast e.a. dat een duiker wondt gelegd door den dam bij van Rijn. Op eene mededeeling van den heer Star- rêhSnig, 3d Meerburgerwetermg U niet op diepte is bij de Vrouwenbrug, als door Rijnland was voorgeschreven antwoordt de voorz., dat daartoe opdrachj' is gegeven. De heer G. van Leeuwen ve» tigt er de aandacht op, dat bij den Om mendijkschenweg, aan den hoek bij Graaf, de steenen los liggen. De voor» zegt onderzoek toe. Hierna vraagt de heei Starrenburg enkele mededeelingen te nm gen doen in geheime zitting. Hiertoe wordj besloten, waarna de voorz. de openban vergadering andermaal schorscht, die aj ongeveer een uur weer wordt geopend tj direct gesloten, ALPHEN AAN DEN RIJN. Arbeidsbeurs. Op 6 Juni 1928 stonde^ bij de arbeidsbemiddeling als werkzoefaa den ingeschreven: 1 boekbinder, 1 boekhof der, 6 losse arbeiders, 1 l"~~ Diefstal van tafelzilver. Ten huize w den heer L. werd gistermiddag tijdens eJ bruilofsfeest uit de keuken een hoeveelh<l tafelzilver ontvreemd. Van de dadere heden geen spoor, AARLANDERVEEN. Landbouwvereeniging. Door de Lat] bouwvereeniging „Samenwerking" werd es vergadering gehouden in de zaal van ds heer N. Delfos. De heer Ouwerkerk hid een korte inleiding over aankoop en gij bruik van kunstmeststoffen, Spr. spoor i/ aan toch te koopen onder garantie van dl A. H. V. Eerst dan was men zeker van zaak. Spr. toonde dit nader aan uit de weij slagen van het RijkslandbouwproefetatiJ te Maastricht. Van de 5840 monsters T2uj masphosphaatmeel, bleken er 75 pet. 4380 monsters niet aan de garantie te doen. Bijzonder werd er nog de aandaéhj op gevestigd, dat men deze meststof voa ledig moest laten onderzoeken, n.l. naar dj oplosbaarheid, echtheid en fijnheid. In dj vacature ontstaan door het bedanken W A. Breedijk werd als bestuurslid gekora de heer H. Ouwerkerk. BOSKOOP. Te water. Kort na het droevig emgetfd van gisteren aan de Voorkade alhier, gj raakte een zoon van den heer de W. doo de buitengewone drukte met z'n rijwiel-a de rivier de Gouwe. De jonge man we^ spoedig gered en de fiets later opgedregc KOUDEKERK. Huldeblijk Koningin-Moeder. De an deelneemsters aan het Huldeblijk, M. de Koningin-Moeder aan te bieden] waarvoor door een 8-tal dames een colled te is gehouden, bevat de namen .van 2aJ Koudekerksche vrouwen. NIEUWKOOP. Geboren: Gerrit Teunis z. j Immerzeel en J. H. Kranenburg. Ondertrouwd: B. van den HeldaJ 29 j. en C. P. de Heij 30 j. J. Schellij gerhout 26 j. en G. Blom 24 j. J. A. Tji nen 24 j. en M. Leliveld 22 j. J. Kwa] kenbos 22 j. en P. M. de Jong 20 j. NIEUWVEEN. Huldeblijk Koningin-Moeder. De inj zameling van gelden voor heb huldeblijk) aan H. M. de Konigin-Moeder bracht 1 op. Klachtenbus. Aan het transformator' gebouw van het electr. bedrijf is een klach tenbus bevestigd, welke zooveel mogelijl des v.m. 9 uur gelicht wordt. Voor spoed- of noodgevallen kan het bedrijf .wordec opgebeld No. 12 Ter-Aar. Stoomvaartberichten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BATOE, (uitr.) vertr. 6 Juni t. Genud CHR. HUYGENS (uitr.) vertr. 1 Jffij van Southampton. ENG G AN O (uitr.) vertr. 7 Juni v. Penaal JAN PIETERSZ. COEN (uitr.) vertr. Juni van Belawan. MAHSUD, arr. 7 Juni v. Batavia Amsterdam. VONDEL, arr. 7 Juni van Batavia tj Amsterdam. KON. NED. STOOMB.-MAATSCHAPPIll GRIJNSSEN (thuisr.) vertr. 6 Juni t Barbados n. Plymouth. HERCULES, arr. 7 Juni v. Malta ti| Amsterdam. KON. H0LL'. LL0YD. GELRIA (uitr.) vertr. 7 Juni v.m, 11 u| van Pernambuco. ORANIS (uitr.) arr. 7 Juni te en van Southampton. WATERLAND vertr. 7 Juni van Rott*| dam naar AIon te video. ZAANLAND (uitr.) vertr. 7 Juni van R'| Janeiro. HOLLAND—AFRIKA LfJN. NIAS, (thuisr.) 6 Juni Quessant ge^ HOLLAND—AMERIKA LIJN. DINTELDIJK, v. Rott. n. i Pocife»| kust vertr. 6 Juni v. Swansea. NOORDERDIJK arr. 7 Juni Vancou«f| 1. v. Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—BR ITS CH-I ND lë LI JN. I KIELDRECHT (thuisr.) pass. 6 Juni Surfl MEERKERK, (uitr.) pass. 5 Juni braltar. SCHIEKERK (uitr.) arr. 7 Jtmi te dras. ROTTERDAMSCHE LL0YD. KEDOE, arr. v. Batavia 1. v. Londen, W| Rott. SLAMAT, arr. 7 Juni v. Batavia te Bo>| terdam. I TJERIMAI (uitr.) arr. 7 Juni te MaM seille.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10