DE OLYMPISCHE SPELEN SPORT. LUCHTVAART. Uit de Rijnstreek. V0ETBAL-T0URN00!. Een vrij eenzijdige wedstrijd. De eerste penalty in het tournooi. INGEZONDEN MEDEDEELING. (Van een specïalen verslaggever). ARGENTINIË—EGYPTE 6-0. Met heb weergeven, van deze ontmoe ting kunnen we kort zijn. Argentinië heeft gemakkelijk gewonnen en vanvond de raeo ning versterkt, dat de finale tegen Uruguay indien alles normaal verloopt, een prachti ge strijd belooft to worden. Gelokt door het bijzonder fraaie weer hadden ongeveer 10.000 personen zich do moeite getroost den weg naar heb Nieuwe Stadion in te slaan om de Egyptenaren te zien verliezen van de Zuid-Amerika nen. Beide elftallen zijn volledig als om even reven, uur getosst wordt. De Argentijnen radetn goed, doch hebben niet veel te kie zen, daar de zon op dat oogenblik ach ter de wolken verdwenen is en de wind dwars over het veld staat. Van den aftrap af zijn de Zuid-Amerika nen in de meerderheid. Hun aanvallen zijn goed opgezet en Cerro en Tarrasconi blijken weer de gevaarlijke schutters. De verschrikkelijke Mamoeth Salem lost wan hopig eenige van zijn kanonschoten, doch de Argentijnsche achterhoede laat zich niet intimideeren. Bovendien is het short- passing, dat de Egyptische voorhoede meent te moeten spelen niet de manier om tegen een elftal als dat der Zuid-Ame rikanen, veel uit te richten, Vóór rust weten de Egyptenaren het er echter nogal aardig af te brengen. Na vijf minuten heeft Cerro succes (1—0). Heb duurt dan niet lang of de Argentijnsche doelman wordt ten tweede male gepas- seord. Het is thans Tarasconi, die met een prachtigen kopbal doelpunt. Even la ter voert dezelfde speler met een keihard schot de score tot 30 op. De Egyptenaren verdedigen uit alle macht en hun spil Salem tracht door har de schoten de Argentijnsche voorhoede op een afstand te houden. De Egyptische aanvallen zijn te peute rig opgezet om tegen de Argentijnsche voetbalmeesters succes te kunnen hebben. Rust 3—0. Na d© hervatting volgt direct weer een offensief van de mannen uit het land van hrl bevroren vleesch. Wel doen Biad en Mokta.hr alle moeite om door verrassende tegenaanvallen de ^uid-Amerikanen af te loiden, maar het overwicht dier ras-voet- bajlers blijft bestaan. Ferreira lost een hard schot, dat de Egyptische keeper niet kan houden. De bal glipt hem uit de handen in het net 4—0. Even later maakt Tarasconi er na fraai samenspel met Cerro 5—0 van. Dezelfde qrier maakt het half dozijn vol. ■Bet spel wordt, dan wat forscher en bij een der Egyptische aanvallen begaat een A-rgentijnsch achterspeler een overtreding binnen het strafschopgebied. De scheids rechter kent hiervoor een penalty tegen de Argentijnen toe, de eerste strafschop, die in het gehecle tournooi tot dusver is voor gekomen. Mammoet Salem neemt den strafschop. Met een geweldig schot komt de bal pre cies in de handen van den Argentijnschen doelman terecht, die het leder onmiddel lijk wegwerkt. Met de Argentijnent op de Egyptische helft komt het einde. Wat heden gespeeld wordt. Om 7 uur in het Olympisch Stadion: Uru guay—Italië. Scheidsrechter W. Eymers (Nederland). De wedstrijd op Zaterdag om 4 uur tus- schen Egypte en den verliezer van Uru guayItalië (om de derde plaats) zal ge leid worden door John Langenus (België). De eindstrijd, die Zondag om 4 uur plants heeft, wordt geleid door J. Mutters (Ne derland). Kaarten voor den eindstrijd. Ter voorlichting van de tallooze aanvra gers van plaatsbewijzen voor den eindstrijd van het Olympisch voetbal-tournooi, wordt vanwege den Nederlandschcn Voetbalbord medegedeeld, dat aanvragen aan den Xe- derlandschen Voetbalbond geheel achter wege kunnen blijven, omdat deze bond niet met den verkoop dezer kaarten is belast- De N. V. B. zou aanvragers slechts kun nen verwijzen naar het Noderlandsch Olympisch Comité te Amsterdam, dat even wel aanvragen niet meer in behandeling kan nemen, wegens sluiting van den ter mijn, waarop plaatsbewijzen kunnen wor den aangevraagd. Voor den voetbalwedstrijd op Zondag 10 Juni a.s. is de aanvraag voor toegangs biljetten zoo overweldigend, dat velen te leurgesteld moeten worden. Zij, die voor den wedstrijd op Zondag schriftelijk plaatsen aanvroegen en Vrij dagavond a.s, hun biljetten nog niet in hun bezit hebben, moeten aannemen dat hun geen plaatsen meer konden worden ver strekt. De correspondentie heeft een dus- danigen omvang genomen, dat het comité tot zijn leedwezen hoeft moeten besluiten schriftelijke of telefonische aanvragen niet meer te beantwoorden. Het „Vad." vernam, dat er van particu lieren 100.000 aanvragen waren binnenge komen. Nederland—Uruguay. „Sport-Tagblatt" vertelt, dat toen Lan genus 24 minuten nadat Scarone het eersto doelpunt voor Uruguay had gemaakt, voor rust floot, een telegram-besteller Scarone bij het veld opwachtte en hem een telegram van gelukwensch uit Montevideo overhan digde. Alleen naar Amerika zijn over dezen wedstrijd 15.000 woorden geseind. Het troosttournooï. De N. V. B. heeft voor den winnaar van het troosttournooi een zilveren beker uit geloofd. VOETBAL. R.-K. FEDERATIE. R. K. Haarlem—Utrecht. Te Arnhem op het terrein van Vitesse wordt Zondag een wedstrijd gespeeld tus- 6chen de elftallen van den D. H. V. B. en den R. K. Voetbalbond in het Aartsbisdom Utrecht. UtrechtscU elftal v. Velzen (E.M.M.) Koopman v. Hilfen (Quick) (H.M.S.) v. Deun Fijen Hassing (V.D.Z.) (P.V.C.) (Limvio) Bergers Vloedbeld Agterberg (H.M.S.) (Almelonia) (Condor) iWanrooy Leushuis (N.E.O.) (N.E.O.) de Lange Renckens (V.V.Z.) (R.K.A.V.) v. Rocyen Kemperman v.Geysel (Lisse) (Gr. Willem) (Do Meer) v. Boheemen v. d. Berg Liebrand (L. en S.) (S.J.C.) (Wilskracht) v. d. Wardt v. Deursen (V.V.Z.) (H.B.C.) Hoeboer (De Meer) Haarlemscb elftal, DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. De uitslagen van de Zondag 3 Juni ge speelde wedstrijden zijn als volgt: Leiden I—S. N. A. 1—0 Teijlingen II—Leiden II 1—3 Voor Zondag 10 Juni zijn de volgende ■wedstrijden vastgesteld: Sassenheim: Teijlingen IIS. N. A. Sassenheim, 2 uur: Teijlingen I—S. J. C. Leiden: Leiden IILisse II Waar geen aanvangsuur vermeld vangen do wedstrijden te half één aan. De Competitieleider. PAARDENSPORT. Concours-Hippique te Hoofddorp. Het- ééndaagsch concours-hippique. het welk vanwege de vereeniging „Vooruit"' op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp dit jaar zal worden gehnqden, is bepaald op Donderdag 19 Juli 1928. Het programma luidt als volgt: L (9.45) eenspannen dekhengsten, goed gekeurd, landbouwtuigpaard. 2. (10 uur) eenspannen, luxe-tuigpaard; nieuwelingenklasse, open voor paarden die in do jaren 1927 en 1928 nog geen eersten prijs hebben gewonnen (als éénspan) inter nationaal 3. (10.20 uur) tweespannen, landbouw- tuigpaarden, aangespannen voor boeren wagens, toebehoorende aan personen wier hoofdbedrijf lnadbouwer is. 4. (10.40 uur) eenspannen, luxe-tuigpaard open klasse, 1.55 M. en daarboven (inter nationaal); 5. (11 uur) eenspannen, landbouwtuig paard, gereden door echtgonooten of doch ters van landbouwers boven de vijftien jaren; 6. (11.20 uur) wedstrijd voor den besten landelijken ruiter (voor jongeren tot en met 16 jaar); 6a. (11 30 uur) handicap-springconcours, voor ledeD van landelijke rijvereenigingen, open voor alle klassen; 7. (1.15 uur) voorrijden onder het zadel van M. C. Merriën, 1928 gedekt door een M. C. Hengst, welke op Zaterdag 14 Juli de verriehtingsproef voldoende hebben afge legd; 8. (1.30 uur) schoonste rijpaard, voorkeu ring in den voormiddag om 10.30 uur (in ternationaal) 9. (1.50 uur) eenspan fokmerriën, type landbouwtuigpaard, toebehoorendo aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is; dekbewijs overleggen. De zilveren beker van Hoofddorp als wisselprijs uitgeloofd door do verzekerings maatschappij „De Oude Zwolsche van 1895" te 's-Gravenhage voor de jaren 1924 tot en met 1928, wordt in dit nummer verreden. Deze beker werd gewonnen in 1924 door Fijna van jhr. mr. P. Teding van Berkhout, in 1925 Elza van Jac. Molenaar, in 1926 door Gardista van M. D. Noordzij, in 1027 door Fijna van jhr. mr. P. Teding van Berk hout en wordt thans definitief verreden on der deze vier prijswinners. 10. (2.10 uur) parade van landelijke rij vereenigingen (met prijsuitreiking), welke deelgenomen hebben aan de dressuurproef- voorafdeelingen, waarvan de voorkeuring heeft plaats gevonden op Woensdag 18 Juli met als hoofdprijs de wisselbeker, uit geloofd door den heer H. de Bruin Teng- bergen te Yelp; 11. (2.30 uur) eenspannen, landbouwtuig paard in Nederland geboren, open klasse (hengsten en gedekte merriën uitgesloten); 12. (2.50 uur) wedstrijden landelijke rij vereenigingen a. dressuurproef klasse B. van landelijke ruiters, b. groote veclzijdig- heidsproef voor landelijke ruiters, bestaan de uit afstandsrit (minstens 60 K.M.), springconcours en dressuurproef; 13. (3.10 uur) eenspannen, luxe-tuigpaard, beneden 1.55 meter (internationaal); 14. (3.30 uur) tweespannen landbouwtuig- paarden voor luxe rijtuig; 15. (3.50 uur) championaat tusschen de prijswinners van de nummers 2, 5, 13 (in ternationaal) met als eereprijs do zilveren beker; 16. (4 uur) demonstratie (carousselrijden) van de leden van de landelijke rijvereeni- ging „Kapitein van der Wal" te Haarlem mermeer; 17. (4.20 uur) tweespannen luxe-tuig paard open klasse, boven 1.50 (interna tionaal); 18. (4.40 uur) springconcours (internatio naal) ovor paarden le, 2e, 3e en 4e klasse met handicap, bij buitenlandsche deelname vervalt de handicap. In dit nummer wordt verroden de „beker van Hoofddorp", als wisselprijs uitgeloofd door de vereeniging „Vooruit" te Haarlemmermeer voor de ja ren 1921 tot en roet. 1923. Deze beker werd gewonnen in 1921 door luit. A. D. Heuff root Kitty, in 1925 door luitenant Pahud de Montagnes roet „de Kameel", in 1926 door Frh. van Langen mot Goliath, in 1927 door Ritm. O. M. van Bjoernstema te Stockhom en wordt thans definitief verreden onder deze vier prijswinhers. Ter opluistering tandems en vierspan nen. WIELRENNEN. De kampioenschappen van Nederland, De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, zullen wat de Korte en Lange afstand betreft, Zaterdag en Zon dag a.s. plaats vinden op de Rijswijkscho Wielerbaan. Zaterdag vangen de wedstrij den aan om 3 uur en zullen de series en halve beslissingen worden verreden. Dien dag vinden tevens selectiewedstrijden plaats ter samenstelling van de Olympische ploeg. Deze wedstrijden bestaan uit een sprintwedstrijd over 1 K.M. een tijdrace over denzelfden afstand en een wedstrijd voor allen. De N. NV. U. heeft de volgende amateurs aangewezen: Jhr. Bosch van Drakestein, J. v. Rossum, M. de Leur, A. J. Kuijs, allen den Haag; S. Hoevens, C. Picts, J. Sles- ker allen AmsterdamA. Braspenning. Zundert; M. v. Oers, Lage Zwaluwe; P. v. d. Reijt, Hoeven; J. Maas, Roozendaal; W. Rensen, Heerlen; J. Pijnenburg, Tilburg; P. v. d. Horst, Klundort; A. Duffhuis en A. Boekom, Eindhoven, en Mazairac, Ber gen op Zoom. Zondag vangen de wedstrijden om 2 uur aan en wordt naast de finales sprint en langen afstand nog verreden de voorwed strijd van het stayers-kampioenschap. SCHAKEN. Winterwedstrijd Leidsch Schaakgenootschap, le groep: De uitslag van de gespeelde partijen was de volgende: Noteboom Bosscha 1—0, Bosscha—Bol 0—1, Bolir. van Hoek l/J, van Hoek—Bol 10, van HoekDr. I-Iins 0—1, anv HoekDemmen- dal 01. Hins—Demmendal 01. Stand: Noteboom 8 p. I. Bosscha 6 p. TT. Bol 5 p. Til of IV. Demmendal 41', p. X III of IV, Dr. Hins 31/, p.. r. van Hoek 2 p. X- De afgebroken partij Demmendal van Hoek moet nog uitgespeeld worden. De uitslag dezer partij beslist tevens, wie de derde en wie de 4e plaats zal innemen. 2e groep: In deze groep kunnen nog do volgende uitslagen vermeld worden: SegaarHofman Jr. 0—1, SegaarStam V»SegaarBloem 10, BloemSe- gaar 0—1, SegaarDe Bruin 01. Stand: Stam 5*/j uit 6, De Bruin 3'/* uit 5, Hofman Jr. 41/- uit 8. Segaar 3»/, uit 8, Bloem 1 uit 7, Mr. Goudsmit 0 uit 2. 3e groep: In deze groep trokken een paar deelnemers zich terug, zoodat er slechts 3 overbleven, n.l. Dr. Sirks, De Jong en Schoppen. Dezen behaalden elk 2 punten (twee partijen gewonnen, tweo verloren). 4e groep: I. van der Hoeven 61/? p. II. Hofman Sr. 51/» P- UT. Ir. Francois 4 p. POSTDUIVEN. „De Vooruitgang" (Nieuwkoop). Wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk). Aankomst le duif 4—36—54. le en 2e prijs word behaald door St. Akerboom, 3e en 4e prijs door G. Yoorsluit. Aankomst laat ste duif 5—2024 uur. „Vooruit" (Hillegom}. Wedvlucht vanaf „Tourv" (Frankrijk) afstand 509 K.M. De duiven werden te 5.30 uur in vrijheid gesteld. De eerste en eerepriis werd gewonne» door den heer Th. X van Kuijk. De uitslag ïs: T. Th. J. van Kuijk geconstateerd om 3—14—51), 2. W. Busclunan Lisse, 3. A. van Riek, 4. V* Buschman, 5. Th. J. van Kuijk, 6. Th. Kroon 7. N. de Kuiper Lisse, 8. A. J. Wegers. Zondag houdt Vooruit een wedvlucht vanaf Fontainbleau (Fr.) afstand 462 K.M. „De Zwaluw" (Hlllegom). Wedvlucht vanaf Pont St. Maxence, af stand 360.08 K.M. De loslating geschiedde te 6.50 uur. De uitslag is als volgt: 1, 4. 8 en 13 J. Reeuwijk; 2. F. Reekers; 3, 13 en 17 Gebr. Zwaneveld; 5. P. v. d. Reep; 6, 9, 11 en 20 M. Koek; 7, 10. 10 en 19 S. War merdam; 12. W. Beijersbergen; 14. P. Seijscncr 15 Jos. van Et ten. Do eerste duif bereikte haar hok te 1£9—59 uur mei een snelheid van 901.70 M. per minuut; de laatste to 2—36—5 met gemiddelde snel heid van 773.01 por minuut. Zondag wordt een wedvlucht gehouden vanaf Creü, af stand 368 K.M. DE VERDWENEN „ITALIA". Slachtoffers op het Frans Jozefland? De ontvangen noodseinen. Naar aanleiding van de door een radio amateur te Huizen ontvangen noodseinen, welke mogelijk van de „Italia" afkomstig zijn, en in verband met het in deze sei nen genoemde adres, heeft de correspon dent van het V.D.-bureau te Brussel zich in verbinding gesteld met den heer A. Blanquert te Lokeren in België. Deze deelde den correspondent mede, dat hij op 3 Juni inderdaad met proefuitzendingen bezig was en dat hij eenzelfde radiotele gram heeft ontvangen als de Nederland- sche amateur te Pluizen. Tusschen de woorden „morts restor" had hij evenwel nog een „o" opgenomen, terwijl hij meen de een ander cijfer gemist te hebben. In dien het telegram dus werkelijk van de opvarenden van de „Italia" afkomstig is, dan kan worden aangenomen, dat een ge deelte der bemanning van het luchtschip is omgekomen. Uit Moskou wordt nog gemeld, dat de Russische draodlooze stations sedert gis teravond 11 uur geenerlei bericht van de „I tal ja" hebben ontvangen. Ongeveer om dien tijd werd via het draadlooze station in Moermansk een telegram ontvangen van het stoomschip „Loetsjinski", waarin gemeld werd, dat dit schip een zwak sig naal heeft ontvangen, blijkbaar afkomstig van de „Italia", doch dit bericht kon niet worden ontcijferd. Intusschen kon van het bericht, dat te Obdarok in Siberië een draadlooze mede- deeling was opgevangon, volgens welke de „Italia" op Frans Jozefland gedaald zou zijn, bij onderzoek geen bevestiging ver kregen worden. De Sovjet-regeering zal zoo spoedig mo gelijk een of twee ijsbrekers naar het Frans Jozef-land zenden om eventueel steun to vcrleenen aan do bemanning van de „Italia". F-r zullen vliegtuigen worden meegevoerd. Gehoopt wordt, dat deze schepen heden nog kunnen vertrekken en binnen drie tot vijf dagen hun bestem ming zullen bereiken. In Russische wetenschappelijke krin gen acht men het waarschijnlijk, dat dë „Italia" inderdaad op Frans Jozef-land is neergekomen. Weer twee Fokkertoestellen naar Italië. Het eerste vliegtuig voor Indië vrijwel gereed. De volgende week zullen wederom twee Fokker-toestellen, de I-BBEF en de I-BBEK naar Milaan vertrekken. Beide zijn voor de Italiaansche regeering bestemd en zul len bestuurd worden door ir. Grasé en luitenant Koppen. Men wacht thans slechts op de komst van de Italiaansche corumis- van overneming. Het eerste toestel van de Indische Luchtvaart Maatschappij staat op Schiphol ook zoo goed als voltooid. Het is de H- NAFA, die vermoedelijk door luitenant Koppen naar Indië gebracht zal worden en bestemd is voor den dienst Bandoeng— Batavia—SemarangSoerabaja. Postvliegtuig in Tsjecho-Slovakije neergestort. Gistermorgen is een postvliegtuig van de lijn WarschauPraag—Parijs op onge veer 600 M. voorbij de Duitsche grens bij Liebau op Tsjechisch gebied neergestort. De piloot werd gedood uit de wrakstukken der machine te voorschijn gehaald, zijn metgezel i& levensgevaarlijk gewond. On geveer een jaar geleden is in deze streek eveneens een postvliegtuig neergestort, waarbij piloot en mecanicien den dood vonden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een krachtig woord. Zekere Ph. S. deed gisteren bij de politie aangifte, dat hij door zijn vroegeren patroon G. de H., bij een woordenwisseling, Avelke tusschen beide ontstond, werd mishandeld. Fiets in duigen. Sommige autobe stuurders rijden maar raak. Gistermiddag moest moj, A. S. dit weer ondervinden, toen zij per fiets de Hofbrug overreed en een auto, welker bestuurder blijkbaar geen oogenblik kan wachten, de fiets in duigen reed. Zonder zich ergens om te bekomme ren, reeds de auto door. Het nummer dei- auto is evenwel bekend. GOUDA. Het feest van een honderdjarige. Zij, die gisteren den honderdjarigen Roe lof v. d. Kleij (geboren op 5 Juni 1828 te A 1 p h e n a. d R ij n) zijn wezen compli- mentecren, zullen met ons tot de conclusie gekomen zijn, dat het ecu groot feest is geworden. Verschillende bewoners der Yrouwestecg hadden naar aanleiding van het heuglijk feit de driekleur uitgestoken, hetgeen een feestelijkon aanblik opleverde. In de voorkamer der woning zat de hon derdjarige, te midden van groen en bloe men, in een gemakkelijken leunstoel. V ie gedacht zou hebben 'n bleeken, uitgetecr- den man tc zien, vergist zicli lcelijk. Roelof v. d. Kleij had een frissche, gezonde kleur op zijn gelaat, waarbij de zilverwitte ha ren, welke zijn hoofd omkransen, sterk afstaken. Bij mondelinge en schriftelijke felicita ties is het achter niet gebleven. Vele inge zetenen hebben den honderdjarige een at tentie willen betoonen in een anderen vorm. Taaiten, sigaren, tabak, siroopwn- fels, een Goudschc pijp, enz. enz. heeft Roelof mogen ontvangen. Zoo was er des morgens vanwege het Gemeentebestuur gezonden een kistje si garen, alsmede een taart, waarop in nou gat het stadswapen was aangebracht en daaronder: „Hulde aan den honderdjarige Verder ontving v, d. Kleij een taart van de bewoners der Vrouwesteeg enz. Bloemstukken waren cr zeer vele. De kamer was bijkans in een bloementuin herschapen. Tot degeuen, die den honderdjarige gis teren een bezoek hebben gebracht, behoor de ook het Gemeentebestuur, n.l. burge meester Gaarlandt, de gemeente-secretaris, de heer Pot en de wethouders Donker, Heerkens, van Staal en Sanders. Burge meester Gaarlandt heeft zich gcruimen lijd met Roelof onderhouden en verschillende dingen uit den vroegeren tijd opgehaald en besproken. Verder kwamen o.m. nog de Zeereerw. heer pastoor de Graaf, de Wcleerw. heer kapelaan Vcrhoeff, vele vrienden en be kenden. Onder de talrijke schriftelijke felicitaties bevond zich een gelukwensch van de zesde klasse der Geref. Schooi aan de Keizer straat onderteokend door het hoofd van de school, den heer van Wijk, en door de loerlingen der 6de klasse. Ter eerc van don jubilaris werd des morgens van 10—11 uur door den Stad?- bciaardier, d-m heer G. van Zuijlen, het carillon van den St. Janstoren bespeeld. Als eerste nummer weerklonk „Hij leve hoog". Des avonds werd door het muziekkorps van de Plateelbakkerij „Zuid-Holland" een serenade gebracht. Het is voor Roelof v. d. Kleij een prach tige, maar toch ook vermoeiende dag ge weest en wij voor ons gelooven, dat Roelof blij zal zijn, dat al die drukte achter den rug is. Moge het hem gegeven zijn, nog gerui- men tijd in goede gezondheid Gouda's oudste ingezetene te rijn. Z0ETERW0UDE. Gewapende dienst. De gehouden col lecte voor het fonds van den gcwapenden dienst heeft in deze gemeente dit jaar op gebracht ƒ26, hetgeen weer iets minder is dan het vorig jaar. De belangstelling 6chijnt tclkenjarc tc verminderen, althans wanneer men dit mag afleiden uit de op brengst dor collecten. Brievenbussen. In verband met een opmerking in de laatste raadsvergadering aangaande de plaatsing van brievenbussen aan den Hooge Rijndijk, heeft de burge meester zich gewend tot het hoofdbestuur der Posterijen, waarvan het gevolg is ge weest dat besloten is, om drie brievenbus sen ter plaatBe, die gevaarlijk geplaatst geacht kunnen worden voor de jeugd, naar andere plekken over te brengen. Ds. Mulder. De eerw. heer Ds. H. J. Mulder, beroepen predikant te Hillcgoiu, zal op 29 Juli zijne afscheidsrede houden en op 6 Augustus cLa.v. zijne intreerede te Hillegom. Stoomvaartberichten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BROTIUS (thuisr.) vertr. 4 Juni van Padan. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) vertr. 6 Juni van Suez. KON. NED. ST00MB. MIJ. STUYYESANT (uitr.) arr. 30 Mei te Curasao. KON. H0LL. LL0YD. AMSTELLAND (thuisr.) pass. 5 Juni nam. 3 uur 30 Gravesend. EEMLAND (thuisr.) zal verm. 8 Juni v. Buenos-Avrcs vertrek Icon. GAASTEBLAND (thuisr.) vertr. 5 Juni van Montevideo. KENNKMERLAXD (uitr.) vertr. 5 Juni van Bahia. H0LLAND-AFRI KA-LIJN. GIEKERK (thuisr.) 5 Juni Quessant ge passeerd. JAGERSFONTEIN (thuisr.) vertr. 5 Ju ni van Port Said naar Genua. HOLLAND—AMERI KA-LIJN. BEEMSTERDÏJK arr. 5 Juni van Rot terdam te Boston. BLIJDENDIJK vertr. 5 Juni van Nor folk naar Rotterdam. MOERDIJK Rotterdam naar de Paci- fickust vertr. 5 Juni van St. Thomas. HOLLAND—AU STRALIë-LIJN. ARENDSKERK (thuisr.) passeerde S Juni Ouessant. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. VEENDIJK (ujtr.) arr. 4 Juni te Madras ROTTERDAMSCHE LL0YD. BUITENZORG (thuisr.) passeerde 5 Juni Gibraltar. KEDOE (thuisr.) arr. 4 Juni te Londen. MODJOKERTO vertr. 5 Juni van Rot terdam naar Batavia. SLAMAT (thuisr.) wordt 7 Juni 's mid dags 12 uur te Rotterdam verwacht. TJERIMAI (uitr.) passeerde 5 Juni Gi braltar.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7