Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. Vragenbus. Marktberichten. groeten met het „satute Romane", den fas cisten-groet. Naar men ons mededeelde, ligt het in het voornemen om indien Nobile inmid dels gered wordt Zondag n.s. in dezelf dekapel een H. Mis uit dankbaarheid te doen omdragen en een „Te Deum" te zin gen. D e „H o b b y" b ij het Denen eiland. Het 8.8 „Hobby" heeft gisterochtend het Denen-eiland bereikt. Het vliegtuig van Lützow Holm zal hier kunnen starten, aangezien er zich voldoende open water bevindt. Holm zal door den mecanicien Myhre worden vergezeld. Ten einde op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn, nemen de vliegers een kleine slede, proviand voor een week en jachtgeweren mee. Tevens worden drie bussen met geconserveerd vleesch meegenomen die de aviateurs zul len laten vallen, indien zij de bemanning van de „Italia" mochten ontdekken, doch de daling onmogelijk zou blijken te zijn. Voor dit laatste geval voeren de vliegers ook eenige met ijzer bezwaarde brieven mee. TER AAR. Subsidies. Verlaging electrici- teitstarief bij groote afname. Een rijweg voor het nieuwe vei linggebouw. Het vermenig- vuldigingscijfer vastgesteld op 2 3/10 (vo. ig jaar 1.8). Vrijdagmorgen vergaderde de Raad de zer gemeente. Voorzitter burgemeester jhr. de Muralt. De vergadering wordt geopend met ge bed, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven is in gekomen van den heer Vis, inhoudende dat hij zijn benoeming als wethouder aan neemt. Van Ged btaten zijn goedgekeurd terugontvangen drie besluiten der vorige vergadering' De Voorz. zegt dat in het af- geloopen jaar in 13 gevallen vergunning tot nieuw-bouw werd verleend; 10 gebouwen werden hersteld en een perceel onbewoon baar verklaard, ter verbetering der volks huisvesting. Van de Gezondheidscommissie is verslag ingekomen dat van de 3833 inwo ners het aandeel in de kosten 114.99 be draagt. Een rekening is ingekomen van de Gezondheidscommissie te Bodegraven, be dragende f 125. De Raad verleende goed keuring aan de uitgaven. Volgt behandeling verzoelc van den autobusonoernemer, den heer Lankhout, om subsidie als bijdrage in de kosten van onderhoud. De Voorz. heeft de zaak onderzocht, waaruit bleek dat het al of niet voortbestaan der onderneming niet van de gevraagde subsidie afhangt, waarop B. en W. adviseeren niet op het verzoek in te gaan. De vergadering gaat hiermede accoord. Van de gemeente Collu- merland, met verzoek adhaesie te betuigen aan een adres, gericht aan H.M. de Ko ningin, om bij de opcenten van de meer dan 80 gebouwde en meer dan 20 ongebouwde eigendommen de belastbare opbrengst te verhoogen ten behoeve der gemeente. B. en W. hebben gemeend geen adhaesie te be tuigen. Bericht is ingekomen van de Onder linge Verzekering tegen brandschade; dat de gevraagde subsidie niet werd toegestaan. Door de zuivelfabriek aan den Aardam is verzocht, bij afname van 3000 K.W. het ver bruik van 15 op 12 cent K.W. te verlagen. De Voorz. zegt dat bij gemaakte verorde ning besloten is, bij afname boven de 1000 K.W. het verbruik tot 15 cent te verlagen, doch vindt het niet onbillijk bij afname bo ven 3000 K.W. tot 12 ct. te verlagen, en stelt voor aan de hand van een bijgaand schrij ven van den administrateur hierop in te gaan. De heer Kroon zou het nog van be lang achten, om het groote belang aan het bedrijf verbonden, dat ook de polders voor bemaling kunnen aansluiten, mogelijk de Noord-Eind en Geerpolder, en de Horde. De heer Joh. van Vliet merkt nog opi dat wethouder Vis, direct stroom vanuit Lei den betrekt, en vraagt of het niet noodig is, dit hier bij het bedrijf onder te brengen. De Voorz. meent, dat op deze manier op drijven van het maximaal vermogen, het gevolg zou kunnen zijn, wat op voorstel van den heer Kammeraat nader zal worden on derzocht. Overigens ging de vergadering er mede accoord bij gebruik boven 3000 K.W den prijs te brengen van 15 op 12 ct. Schrijven is ingekomen van het Bestuur der R. K. Tuirdersvereeniging „St. Phocas'', dat met het oog op de steeds toenemende behoefte en met het oog op de glasculfcuur overgegaan werd tot stichting van een vei linggebouw, en een verzoek' lot aanleg van een rijweg vanaf de brug van het station tot het nieuwe gebouw. De Voorz. zegt, dat men in den regel aan een goeden verkeers weg bouwt; ook andere tuindersvereenigin- gen zouden, ingeval zij niet aan een bepaal den verkeersweg bouwden, daarop recht hebben. Spr. acht het moeilijk dit te verha len op de gemeente. Bovendien zijn de vei lingen afzonderlijke lichamen, welke voor to maken kosten op zichzelf zijn toegewe zen. De heeren van Vliet en Kroon repli- ceeren. De heer Kammeraad betoogt dat de vei ling De Hoop Geleid Ons. zelf voor gebou wen en anderzins zorgde. De heer Hooger- vorst noemt dit verzoek: het paard achter den wagen spannen. Na eerst geboomd te hebben, komt men met voorstellen tot aan leg van een rijweg. De heer Kammeraad merkt op, dat de gemeente niet verplicht is hiervoor te zorgen. Wethouder v. d. Toorn is er voor een gebouw te stichten. De heer Kroon be toogt, d it naast de toenemende glascul tuur, het persoonlijk in veiling brengen der vruchten de welviart van de gemeen te bevordert, en is het noodig dat een der gelijk plan beschikt over goede doorvaart. De voorz. heeft reeds een 25 jaar gele den met den beer van Tol over een derge lijk plan gesproken, doch meeningaverschil was oorzaak, dat van dergelijke plannen niets terecht kwam. De heer Kroon vindt, dat het nieuwe gebouw niet aan alle eischen voldoet om als doorvaartvciling, in de naaste toekomst al do producten persoonlijk in veiling te brengen. Ten slot- te wordt besloten een commissie uit den raad te benoemen, welke met de 3 voor zitters zullen confereeren, tot stichting van een dergelijk plan. In de commissie wer den benoemd de heeren Kroon, v. d. Boo gaard, Hoogcrvorst en Kammeraat- De voorz. stelt voor, dat een voorzitter uit de commissie zou worden gekozen. Het ver slag van de accountant van het lichtbe- drijf zal de loden worden doorgezonden. Van de Schoolcommissie is schrijven inge komen, dat de bedekking van de speel plaats met asbestplaten niet is aan te be velen hierover worden geen bezwaren ge maakt. Van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat 6 vergaderingen zijn gehouden; ondanks een gezonden circu laire, zijn 64 ouders wegens schoolverzuim ter verantwoording opgeroepen. Vaststelling kohier Hondenbelasting op 646. De suppletoire bogrooting 1927 13 wordt aangenomen. De heer Hoogervorst vraagt trekhonden van de belasting af te voeren, wijl velen hiermee hun brood ver dienen, terwijl landbouwers, of houders van paarden vrij zijn. Dit voorstel zal een volgende maal worden behandeld. Volgt benoeming onderwijzeres openbare school, wegens eervol ontslag van mej. Goudkade. De voorz. stelt voor mej. Baartspul te be noemen. De vergadering gaat hiermee ac coord. Volgt uittrekking bedrag 2e ambte naar ter secretarie B. en W. stellen voor, in verband met een voorstel der vorige vergadering, tot de benoeming over te gaan van een 2e ambtenaar met aanvang- salaris van 600, aldus is gebleken dat in een gemeente met gelijk aantal zielen de gemeente ook over een 2e ambtenaar be schikt. Hoewel uit bezuiniging dit door de heeren Kammeraat en Kroon werd be streden, werd het voorstel van B. en W. met 3 tegen 7 stemmen aangenomen. Vaststelling vermenigvuldigingscijïer. De voorz. zegt, dat hef belastbaar inkomen in 1926 zeer laag is geweest, waardoor is ge bruikt moeten worden het belastingjaar 1928; het kohier moet sluiten door middel van een gcldleer.ingeerst werd gemeend het vermenigvuldigingcijfer te brengen van 1.8 tot 3 1/2, thans wordt voorgesteld van 2 3/10, waarop gehoopt wordt, dat de zaak in 't reine komt. De heer Kammeraat pleit voor wijziging in de progressie, wat reeds vroeger werd toegezegd. Vervolgens werd het voorstel van B. en W. aangenomen Nog werd door de heeren v. Vliet en Kam meraat bescherming verzocht voor de klei ne middenstand, ten opzichte van die koo- pers, die elders wonen, en hier hanael drij ven de voorz. pleit echter voor de vrij handel. Volgt wijziging in de begrooting 1928. In verband hiermee informeert de heer Kammeraad naar de uitgave van 146 aan de 'gezondheidspolitie de voorz. zegt, dat dit gegeven is ter vernietiging van afgekeurd vleesch. Verder vindt de heer Kammeraad het bezwaarlijk, dat de keurloonen bij de gemeente-ontvanger moeten worden voldaanspr. acht het van belang als het kantoor van den ontvanger in 't gemeentehuis werd gehouden. Waar aan kantoorhuur 250 wordt betaald, zou het een besparing zijn voor de gemeente. De voorz. zal de zaak nader met den ont vanger bespreken. Tot bestuursleden der Woningbouwvereeniging werden herbe noemd de heeren J. van Vliet en C. Kroon. Volgt aanvrage geldleening voor den bouw van de.Chr. Nat. school. De totale kosten zullen ƒ38000 bedragen. Na aftrek der te storten 5700 door het schoolbe stuur zijn ƒ33000 benoodigd, af te lossen in 15 jaren. Een voorstel Kammeraad vond bijval in 30 jaren. Wordt aangenomen. In- tussehen vertrouwt de voorz. op de uitvoe ring van het rapport van de commissie tusschen Itijk en Gemeente, wat onze ge meente 11000 jaarlijks ten goede kan ko men. Een aanvrage om kasgeldleening van ƒ7000 tot 1 Oct. werd toegestaan. B. en W. stellen voor wijziging op de keurloo nen, zoodat deze weer aan den keurmees ter kunnen worden betaald. Wordt aange nomen. Daarna werd het plan overdekte speel plaats besproken. Het plan -oor 85 M2. grond voor 255, en een speelplaats voor 450, werd aangenomen. Bij de rondvraag zegt de heer Hooger vorst wat meer te willon vergaderen, ter wijl de heer v. d. Boogaard 10 den zomer 's avonds 6 uur wenscht te vergaderen. Nog wordt door den heer van liet be sproken de aanbesteding der school. De heer Kammeraad vestigt de aandacht op het post- en telefoonverkeer in onze ge meente tusschen Langeraar en Ter Aar. De voorz. zegt hierop de aandacht te zul len vestigen. Nadat de heer Kroon nog aangelegenheden ten opzichte der brand weer had besproken, werd dc vergadering gesloten. Geboren: Maria Theodora Theresia, d. van N. T. van Smoorenburg en M. E. van den Burg. Pieter, z. van P. de Kleer en J. C. v. d. Laan. Gehuwd: C. Toogenes 26 j. en P. Bol 18 j. ALKEMADE. Gevestigd: G. Th. Berends van Gilze Rijen. J. Olyerhoek van Stomp- wijk. J. H. Droog van Voorhout. M. Loos van Leiden. A. Q. Hoogenboom van Woubrugge. C. Bart els van Wou- brugge. D. M. G. van der Ploeg van Woubrugge. Fam. Roodhuyzen van Lei den. M. H. Hogewoning van Leiden. J. Th. Hoogenboom van Woubrugge. C. M. Bax van Woubrugge. A. de Graaf van Voorschoten. A. Lammerst van Blankenham. J. M. Heemskerk van Noordwijkerhout. C. G. M."Heemskerk van Warmond. C. G. Kerkvliet van Lis- ge. C. Pieterse van Ter Aar. M. H. Turk van Zoeteiwoude. Th. M. van der Meer van Stompwijk. H. J. van der Meij van Oegstgeest. J. M. van den Berg van Woubrugge. C. C. Borst van Woubrug ge. C. J. van Nieuwkoop van Lisse. R. Ilillebrand van Wassenaar. Vertrokken: A. C. van den Berg naar Lisse. J. van Kampen en gezin naar Alphen aan den Rijn. W. J. de Graaf naar Voorschoten. M. J. van Eg- mond naar Haarlemmermeer. C. J. van der Meer naar Amsterdam. Wed. A. de Vos naar Nieuw veen. J. J. de Hollander naar Leiderdorp. Wed. D. C. Los en ge zin naar Koudekerk J. J. van der Wil- lik naar Leiden. B. Pouw naar Haar lemmermeer. C. Verhaar naar Lei den. A. C Doeswijk naar Leiden. G. C. M. van der Voort naar Noord wijk. C. P. van Leeuwen naar Leiden. A. P. Prins naar Amsterdam. J. van Wieriu- gen naar Woubrugge. B. Veenswijk naar Hillegom. C. M. Boereboom naar Breu- kelen. I. M. van Rijn naar Hillegom. E. M. Straathof naar Leimuiden. Th. T. A. Hogendorp naar Voorschoten. J. Reyngoud naar Leiden. J. L. Goozen naar Woubrugge. HILLEGOM. Veiiingsgebouw. Het bouwen van een Veilinggebouw voor de Coöp. Veilingv. al hier, groot. 22 bij 65 M., is opgedragen aan de firma J. v. d. Bosch en Zn. alhier. Bouwen. Het bouwen van een villa met garage aan den Bloemendaalschen weg onder Bloemcndaal voor rekening van den heer Tj. van der Weijden aldaar, is onder architect J. van Essen te Voorburg opgedragen aan den lieer A. Leliveld, al hier. Geboren: z. van C. Spanheim-Bal- kenendez. van E. A. Koppers-Groot; d. van R. A. Visser-Hof z. van M. W. Wijt- vliet-Feijenz. van C. Hoogkamcr-Meijer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Niettegenstaande het vele koude weer, dat we den laalsten tijd ge had hebben, staan enkele perceelen vroe ge aardappelen er zeer goed voor, zoo goed, dat het rooien hiervan wel op den normalen tijd zal kunnen plaata hebben. Dit zijn trouwens maar eenige perceelen. Over het algemeen genomen staan de ge wassen er niet gunstig voor en de beschot ten zullen ongetwijfeld tegenvallen. Er worden zeer goede prijzen verwacht. Ge zien de buitengewoon hooge prijs der win teraardappelen verwacht men voor de eer ste vroege ook beste prijzen en zal dit een aansporing zijn om de eenigszins rooiba- ren te veilen. De vroege bospeen is zeker later dan andere jaren. KATWIJK AAN ZEE. Jongen vermist. Een 16-jarige gebrek kige jongen uit Katwijk is per rijwiel in de richting van Wassenaar vertrokken, zonder dat zijn ouders het wisten. Tot he den is hij niet teruggekeerd en bleven alle nasporingen, ook door de politie verricht, vruchteloos. NOORDWIJK. Gevestigd: J. M. de Graaf, Hoofd straat 66. L. W. A.'Evers Zd.-Boulevard 35. H. Meijer Huis ter Duin. F. H. Vernimmen Nrd.-Boulevard 8. E. Salak Nrd.-Boulevard 8. G. H. Schuurman Nrd.-Boulevard 1. T. Ooms Douzastraat 67. Th. F. A. de Lineel Schevening- schestr. 47. Wed. J. v. d. Lelie geb. Riem Zwarteweg 19 (Klei). Fr. Hazenoot Bin nenweg 13. M. M. v. Roon Bronckhorst- straat 42. C. Q. Molenkamp St. Jerocns- weg 2. C. v. d. Berg H. Geestweg 49. F. H. Jureit Emmastraat 19. Vertrokken: J. M. v. d. Schalk en fam. Lange Nieuwstr. 133, Schiedam. Chr. v. 't Wout Oegst geest. H. A. C'. Ma thot Hoofdstraat, Sassenheim. Geboren: Cornelis Johannes Jaco- bns, z. van J. J. Smit en J. E. Caspers. Elisabeth Theodora, d. van J. B. v. d. Berg en H. Koelewijn. Jeroen Albertus, z. van J. G. v. Eeden en M. H. M. v. d. Heij den. Francisous Wilhelmus, z. van P. O. Smit en A. Schooten. Catharina, d. van L. H. Smit en J. C. Spigt. Arie, z. van T. Haspers en J. Hoek. Theodorus Lam- bertus Maria, z. van P. v. Schie en G. J. Siemerink. Leonardus Wilhelmus, z. van W. H. v. d. Zalm en C. v. Wierin- gen. Martinus Christiaan Johannes, z. van Ch. J. v. d. Weijden en J. W. Woe- sik. Agatha Cornelia, d. van N. Glas bergen en A. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. Vogelaar 25 j. en M. J. v. Schie 23 j. J. C. Damen 25 j. en A. C. Braun 28 j. N. v. Duin 31 j. en R. Keiler 23 j. Getrouwd: C. M. Nulkens 31 j. en A. M. Langclaan 31 j. N. A. v. Kampen 20 j. te Noordwijkerhout en A. W. Caspers 20 j. alhier. G. M. Paardekooper 26 j. te Vóorhout en A. W'. Wassenaar 21 j. alhier. A. J. Borst 25 j. te Hillegom en H. A. C. Mathot 25 j. alhier. Overleden: W. Vink 65 j., geh. met M. C. Caspers. T. v. d. Werff 62 j., geh. met E. Soeteman. G. Hoogervorst 71 j., geh. met A. Passchier. C. J. Zandwijk 23 j., ongeh. J. Cramer 21 j., ongeh. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7 uur. Agenda: Ingekomen Stukken. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een geld leening groot ƒ63.000 met de directie van de Pensioenfondsen voor de Koloniale Landsdienaren te 's-Gravenhage. Schrij ven van het bestuur der R.-K. Bijzondere School der Parochie ,,'t H. Hart" in de Zilk om gelden beschikbaar te stellen ter aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen en leermiddelen. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. OEGSTGEEST. Voetbal. Sinds eenigen tijd haperde iets aan onze voetbalclub O. V. V. Bij de verschillende uitgeschreven wedstrijden moest men met een onvoldoend aantal spe lers uitkomen, waardoor de meest verplet terende nederlagen niet uitbleven. Reor ganisatie was noodzakelijk, maar hoe? Be sprekingen werden gevoerd met „Leiden", teneinde beide clubs te combineeren, ech ter zonder gewenscht resultaat. Men besloot toen de zaak krachtig aan te pakken en na het houden van verschil lende vergaderingen is bereikt geworden, dat oen dertigtal leden zich hebben opge geven. Binnenkort zal tusschen een nog niet bekende club een vriendschappelijke wedstrijd worden gespeeld op liet O. V. \.- terrein. Weer een winkelweek? De wïnkcl- w eekcommisie 1927 heeft alle winkeliers en neringdoenden ter vergadering opgeroe pen op Donderdagavond, ten einde te be spreken of in 1928 al dan niet een win kelweek moet worden gehouden. Wij ver wachten voor deze bijeenkomst buitenge woon veel belangstelling. VOORHOUT. Gunning. Door de Woningbouwver eeniging „Herman Boerhaave" is het boa- wen van 16 arbeiders- en 6 middenstands- woningen opgedragen aan don heer E. van Broukelen, aannemer te 's-Gravenhage, voor een bedrag van 65.000. Deze op dracht iB ondershands geschied, aange zien genoemde aannemer geen inschrijver was bij de onlangs gehouden aanbesteding voor dezen bouw. WOUBRUGGE. Gehuwd: H. D. van Frankfoort 28 j. en P. E. van der Meer 27 j. P. J. Ros bergen 29 j. en A. Blom 23 j. Overleden: M. Kroes 73 j„ echtg. van M. S. Los. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeentaraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel naar aanleiding van het verzoek van A. Houtman en A. Stigter om het woonwagenterrein achteruit te brengen. 2. Voorstel naar aanleiding van het adres van Th. Cocx en anderen, houden de verzoek om alsnog een bijdrage in de kosten van den bouw eener brug over de Ringvaart van den polder Nieuwkoop te vcrlecnen. 3. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van verordeningen ingevolge de Motor- en Rijwielwetv naar aanleiding van door de Gedep. Staten gemaakte opmerkingen. 4. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van een belasting op de tooneelvertoo- ningen en andere vermakelijkheden. 5. Voorstel om aan de Provincie een jaarlijkscho bijdrage van 600 per K.M. te verleenen in de onderhoudskosten van den nieuw aan te leggen weg langs de Oostzijde van de Gouwe, van Gouda naar Gouwsluis. 6. Voorstel naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Vereeniging „Alphens Zwembad", alhier, houdende verzoek om verhooging van Iet renteloos voorschot en wijziging der oorspronkelijke voorwaarden. 7. Voorstel tot verhuur van de woning Hoofdstraat No. 258 aan M. Burger. 8. Voorstel om aan de dienaren van politie A. Berger en H. de Groot te ver huren de thans door hen bewoonde wonin gen. 9. Voorstel aan den gemeentewerkman H. Simmerman te verhuren de woning Prins Hendrikstraat No. 74. 10. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de AarkadeBloemhof- Btraat aan G. de Jeu q.q. alhier 11. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging» van de gemeenlebegrootingen dienst 1927 cn 1828. 13. Voorstel tot wijziging van de be grootingen van de water- en lichtbedrij- ven, dienst 1927. 14. Voorstel tot goedkeuring van de wij ziging van de begrootingen van het Alge meen Armbestuur dienst 1927 en 1298. 15. Voorstel om Mej. N. Paats te Lei den voor den loopenden cursus te benoe men als onderwijzeres in de Nuttige Hand werken aan. de school voor U. L. O. aan den Oudshoornschen weg. Geboren: Nelly Marie d. v. K. J. J. H. van der Burgh en A. C. Hogendoorn. Abraham z. v. K. de Jong en M. D. van Domburg. Leonardus Marinus z. v. J. Moerings en E. P. van Kersbergen. Hendricus z. v. J. de Kok en M. Britting (won. te Zwammerdam). Cornelia Geer- truida d. v. H. D. J. Zirkzee en E. van Capel. Huibert z. v. W. Bergshoeff en J. van Triest. Agatha Elizabeth d. v. J. Z. Laepaer en M. v. Leeuwen. Ondertrouwd: C. van der Bijl van Koudekerk en M. de Bruin, C. C. de Jong en B. G. van Eijk. Gehuwd: N. Bloupot jm. 25 j. en E. Groen jd. 19 j W. v. Leeuwen jm. 25 j. en A. C. Hogenes jd. 19 j. Overleden: Joh. Meijer echtgen. v. T. Harting 75 j. Elisabeth van Toren 18 j. I. M. van nof wed. van C. Ver- wei 75 j. M. W. van Zuylen jm. 14 j. BOSKOOP. Onder een auto geraakt. Het 8-jarig zoontje van den heer S. alhier geraakte nabij de ouderlijke wonig aan de Pntte- kade onder een luxe-auto, waardoor ern stig letsel aan het gelaat en bewusteloos heid werd veroorzaakt. Het knaapje is door een der plaatselijke geneesheeren verbonden en vervolgens naar Leiden ver voerd om onderzocht te worden, daar men voor inwendige kneuzingen vreesde. Naar we nog vernemen is de toestand echter re delijk wel. Den chauffeur treft geen schuld, daar het ventje achter een wagen vandaan plotseling den weg over wilde steken. NOORDEN. Kruisverbond. Zondag vergaderden de leden van Kruisverbond cn Mariaver- eeniging. Zondagmorgen gingen de kinde ren van beide vercenigingen ter H. Com munie. 's Middags was er feestvergade- ring voor de jeugd, waar zij werden toege sproken door mevr. Huivenaar, van Am sterdam, die hen opwekte stoere strijders te worden tegen den alcohol, 's Avonds was een bijeenkomst belegd voor de oude re leden van Kruisverbond cn Mariaver- eeniging waar weer als spreekster optrad mevr. Huivenaar. Zij zotte in korte trek ken uiteen, wat de drankbestrijders vra- INGEZONOEN MEDEDEEL1NG. Na het Haarwasschen is het haar droog In siig. Wrijf een weinig PUROL tusschen do fiandcn en strijk dit door. de baron, dan jwordt het onm iddel- 1 ijk 'weer zacht' en Handelbaar en kunt ge het wederom lamnicn zooals gij wenscht. 't Voldoet iedemen. 6035 gen: onthouding van alcohol, pm tegen te gaan de groote armoede die het ge bruik daarvan medebrengt. Met een dankwoord aan mevT. Huive naar sloot de voorzitter deze bijeenkomst. Wetenschappel. Berichten. 21/2 millioer voor kankerbestrijding. Ter gelegenheid van den Tüsten verjaar dag van koning Gustaaf van Zweden zal daar te lande een som bijeengebracht worden, welke dienen moet ter bestrijding van den kanker. De inzameling, welke hier voor gehouden werd, heeft tot nu toe onge veer 2 1/2 millioen kronen opgebracht. Vraag: Ik ben in Haarlem in betrek king en woon daar in een kosthuis. Alleen 's Zondags ben ik thuis. Mijn maandsala ris bedraagt 65. Moet ik nu belasting betalen en zoo ja, voor Haarlem of voor mijn woonplaats, of-voor beide T Antwoord: Daar uw salaris minder dan 800 bedraagt, is u niet aangesla gen in de rijksinkomstenbelasting. Of u voor de gemeente Haarlem belasting moet betalen, weten wij niet, daar het ons niet bekend is, hoe de Haarlemsche regeling is. In de plaats, waar U Zondags verblijft, hebt u geen belasting te betalen. LEIDEN. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, Lipssleutels, ketting waar aan 3 sleutels, 5 sleutels aan ijzerdraadje, portemonnaie met inhoud, portemonnaie (ledig), blauw kindertaschjje, 2 planken, witte muts, étui met schrijfbehoeften, da meshandschoen, witte zeemlederen heeren handschoen, witte onderjurke bril, rijwiel- belastingplaatje in étui, gabardine regen jas, kleedje met kant, rijwielpomp, zak» étui van A. Verstraaten, kinderwagen kleedje, zilveren damesarmbandhorlqfe aan lederen riempje, oorbel, autoband met velg, vulpenhouder, kogellager, kinder schoentje gemaakt van schapenvacht, hand wagen, spoorwegabonnement van A. Eid- mann, damestaschje met inhoud, boekje getiteld „Onze Arbeid", feu*wt«o<, paa* bruine wollen handschoenen, koperen sleu tel van een kraan, dop van een rijtuigas, mondstuk van een trompet, zijden dames taschje inh. rozenkrans enz., kwart mud pootaardappelen, pakje penhouders, zwar te baret, double armband, dameslakschoen, witte damespantalon, schooltasch inh. grif felkoker enz„ paar nieuwe gymnastiek schoenen, zeildoeken schooltasch, rijwiel- taschje, donateurskaart van C. v. d. Leede, zilveren broche met paarse steentjes, pris makijker, paarlmoeren rozenkrans in étui, jongenscape, bagageriem, gedeelte van een zilveren potlood, damesceintuur, étui met schrijfbehoeften van Willy Vreeburg, ro zenkrans, ijveren liniaal, bruin lederen damestaschje met inhoud (gevonden in de tram LeidenDen Haag, N. Z. H. T. M.), bril in étui, duimstok, bruin dekzeil, zilve ren halsketting met 3 R. K. medailles, zak mes, rijwielreflector, dop van een benzine tank, pakje inhoudende een overhemd en een blauwe muts, eenige schoenveters, R. K. Kerkboekje, zakkam in étui, halsketting met gouden slot, portefeuille van Voorham gymnastiekschoen, leesboek getiteld „Ca mera Obscura", moer van een wagen, rol singelband, Honden. Gevonden in het Postkantoor: Bankbil jet i f 25.portemonnaie met inhoud. Gevonden in de Electrische Tram (Stads lijn): Parapluie, paar dameshandschoenen Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten politiebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur nam. NlfcU W-VENNEP. 5 Juni Eierenveiimg E. N. V. Aanvoer 15500 eieren, 12500 kippeneieren 5.506è50( 3000 eendeneieren l>rijs 4.S05.30. Handel vlug. Eierenveiling E. 0. B. Aanvoer 13600 eieren, 11000 kippeneieren prijs 5.45 6.20, 2500 eendeneieren 5.5.70, 100 kal- koeieieren 10. 35 jonge hanen 55 ct. per stuk. Handel vlug. BOSKOOP, 5 Juni. Veiling. Bloemen Rozen per bas van 60 stuks: Ophelia 22 31 ct., Golden Ophelia 2640 ct., Marcel Rouger 4059 ct., Hadley 4965 ct„ CL Pernet 0.901.01, Columbia 42 ct„ Butter fly 30—54 ct., Mac. Keiler 6071 ct-, Wil helm Kordes 9098 ct., Rosalandia 51 ct., van Rossem ƒ1.Polygantharozen 0.60 1.46, Lathyrus 813 ct., Pioenen 1618 ct., Violieren 53 ci„ Pyrethrum 48 ct. Campanula 7 ct., Asjaragus 18 ct., Rhodo dendron 50 ct. R0EL0FARENDSVEEN, 5 Juni. Groen- tenveiling. Bloemkool 217 ct. per stuk, Sla 60200 per 100 lcr., Aardbeien 1422 ct. per doosje. Peulen 2.'. 0—2.80, id. Jonge 3.103.50, id. dikke "2.50, Doperwten 5 20— 5.40 per 20 pond. Snijboonen 4.604.80, i<L stek 2.80 per 10 pond. TER AAR, 4 Juni. Veiling „St Phocas". Bloemkool I 1220 cent, Bloemkool II 6— 12 cent en Bloemkool III 5 cent per stuk; Postelein 67 cent per Kg.; Peen 8—14 cent per bosPeulen 4.004.20 en Snij boonen 7.608.40 per 10 Kg.; Aardbeien 23 cent per doosje.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8