BINNENLAND. KERKNIEUWS. 19) TWEEDE BLAD R.K. UNIVERSITEIT BENOEMINGEN. Prof. Kors opvolger van prof. De Langen Wendels. Pater Kreling opvolger van prof. Kors. Kaar wij vernemen, heeft het Bestuur van de St. Radboud-stichting, prof. dr. J. B. Kors O.P., tot dusverre hoogleeraar in de dogmatiek, dogmageschiedenis en apo logie aan de Universiteit te Nijmegen, thans, als opvolger van wijlen prof. G. de Langen Wendels, belast met het onderwijs in de moraal, mystiek, algemeene sociolo gie cn geschiedenis der godgeleerdheid. Tot opvolger van prof. Kors is benoemd pater lector Petrus Kreling O.P. Gerardus, Mattheus, Bernardus Kreling, werd geboren te Nijmegen 23 Sept. 1888, maakte daar zijn humaniora op het St. Dominicuscollege en trad 14 Sept. 1907 te Huissen in de Orde der Predikheeren, waar hij 23 Sept. 1908 de H. Geloften af legde. 10 Aug. 1914 werd hij te Utrecht priester gewijd. In October 1918 promo veerde hij te Huissen tot S. Theologiae Lector en vertrok naar Freiburg (Zw.) om aan de R. K. Universiteit het door de Or de gevorderde tweejarig studium cemple- tivum te volbrengen. Hij volgde o.a. de 'lessen van prof. de Langen-Wendels, Mgr. J)r. Peter Kirsch en Mag. Dr. G. Manser O.P. Hij was een actief lid der pas opge richte Hollandia en ook o.a. haar Presi dent. In September 1918 werd Pater Kreling benoemd tot professor der philosopbie in het klooster te Zwolle, en in 1921 tot pro fessor der Summa Theologica van St. Tho mas te Huissen. In Nov. 1926 werd hij door den Generaal der Orde benoemd tot professor aan de Pauselijke Universiteit „College Angeli- co" te Rome om les te geven in den hoo- geren cursus der Wijsbegeerte, en der Summa Theologica. Met den nieuw be noemden Socius van den Generaal den Hoogeerw. Pater Mag. C. Kuhlmann ver trok hij 24 Dec. 1926 naar de Eeuwige Stad om onmiddellijk na de kerstvacantie rijn professoraat te aanvaarden. Pater Kreling, wiens buitengewone ta lenten in beperkten kring werden erkend, trad meer naar voren toen hij op het luis terrijk geviei de St. Thomasfeest in 1923 voor Bisschoppen, Professoren der ver schillende Universiteiten, Seminariën, en Keligieuse Orden zijn ten zeerste geappre cieerde rede hield: „Het intellectualisme van den H. Thomas van Aquino", welke reeds verscheen in den Beiaard van '23, zoo ook zijn voordracht over „Religieuze waring als protestantsch beginsel" ge houden op het daarbij aansluitend weten- l «cAappelijk congres (Beiaard v. '23), waar op Ds. Kuyper in „de Standaard" reageer de. Er werd een zeer zwaar offer van het Huissensche studiehuis gevorderd toen de Generaal der Orde, Pater Kreling, zijn meest eminente professor, naar Rome riep voor het Collegium Angelicum. Hoezeer hij daar spoedig de aandacht op zich vestigde, bleek dit jaar toen hem een der jongsten onder zijn collega's werd opgedragen in een der zalen van het Vaticaan voor kardinalen, prelaten en ver tegenwoordigers der verschillende Ro- meinsche Universiteiten met den regens studii van het Angelicum, Pater Cordova- ni, de groote rede te houden bij het jaar feest van St. Thomas over: „De Vita Dei interna", (verschijnt dezer dagen in druk). Pater Kreling schreef in Nederland- icho en buitenlandsche tijdschriften cri- tieken. De benoeming van dezen eminenlen ge leerde is een belangrijke aanwinst voor de Universiteit van Nijmegen. „Tijd." R.-K. WERKLIEDENBOND. De vakbondsvergadering In „Parkzicht" te Amsterdam werd gis termorgen de voorjaars-vakbondsvergade- ring gehouden, welke bijeenkomst te ruim 11 uur door den voorzitter, den heer A. C. de Bruyn werd geopend. Een overzicht door den voorzitter. De voorzitter memoreerde in zijn wel komstrede met vreugde de groote toename van leden in de R.K. Vakgroepen. Over 1927 werd een winst geboekt van 6000 le den, doch over het eersto kwartaal van 1298 nam het ledental reeds toe met 3115 en steeg daardoor tct circa 110.000, De economische verhoudingen zijn zich thans ten gunste gaan wijzigen, naar spr. uit de statistieken opmaakte, óók uit de cijfers der handelsbalans, in weerwil van liet streven der vrijhandelaars-ondanks-al- les. De R.-K. Vakbeweging telde over 1927 betrekkelijk weinig stakers, n.l. 723 met 38254 stakingsdagen, 77.668 werd door de aangesloten bonden uitgekeerd tegen 147.741 in 1926. De werkloozenkassen buiten beschou wing gelaten, steeg het vermogen der R.K. Vakbeweging van ƒ2.000.000 tot ƒ2.260.000 Het lijdt geen twijfel, zeide spr., of onze uitgave „Om waarheid en recht" heeft ve len, ook niet-werklieden, de oogen ge opend. Toch raeene men niet, dat de R.K. Vakbeweging louter strijdorganisatie zou zijn. Onder haar drang dient de maat schappij zicli in christelijk-solidairen geest te hervormenspr. herinnerde in dit ver band aan de publiekrechterlijke bedrijfsor ganisatie, langs legalen weg met alle ge oorloofde middelen te bereiken. Spr. verwachtte, dat in de toekomst ook jonge intellectueelen hun talenten aan de katholieke vakbeweging zullen geven en bracht hierbij huldo aan het werk van Prof. mr. dr. Oh. Raaymakers S.J. Ten aanzien van de samenwerking met andere groepen georganiseerden, merkte spr. op, dat dit van de omstandigheden afhangt; ook op dit gebied is het verbond niet van een coalitie afkeering, mits onder bepaalde voorwaarden. Wat de regeling der verhoudingen be treft spr. wees er op, dat de werge- vers op dat eerlijk vertrouwen der katho lieke arbeiders-beweging kunnen rekenen het geldt hier immers ook een gezamenlijk tegengaan van het steeds meer doordrin gend communistisch gevaar. Spr. eindigde met de verwachting uit te Sprc' on. dat alle aangesloten vakbon den zich deze gedachte bewust zouden worden en daarnaar handelen. De notulen der vorige vakbondsvergade ring werden ongewijzigd goedgekeurd. Het jaarverslag, voor zoover het de vakbonden betreft, kwam thans in behan deling en lokte eenige opmerkingen van redactioneelen aard uit, waarna dit ge- •deelte werd goedgekeurd. In de controle-commissie werd, wegens periodiek aftreden van den heer H. J. Sprokop, gekozen do heer Ter Horst vui den R.-K. Kerkmeestersbond. Herkozen werden tot leden van het be stuur de heeren J. Andriessen, A. C. de Bruyn, A. A. v. Hamersveld en O. J. Kui per, allen periodiek aftredend. Weerstands- en Reservefonds. Alsnu kwam ter tafel het gedeelte van het Financieel Verslag 1927, dat betrek king heeft op het Weerstands- en Reserve fonds. Het saldo van het Weerstandsfonds be droeg 32.895.04, van het Reservefonds 255.9S6.6G. Het verslag werd zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Bij de rondvraag werd de aandacht van het Verbondsbestuur gevraagd voor de rechterlijke uitspraken speciaal in kort geding ten aanzien van bet posten bij stakingen, waartegen aanvankelijk wille keurig zou zijn opgetreden. De voorzitter antwoordde, dat het be stuur het als een kinderlijke inmenging van den rechter gevoelde, wanneer door dezen werd opgetreden tegen verspreiders van circulaire en dergelijke acties bij stakin gen. Overwogen wordt nu, rechtskundig ad vies in te winnen over deze kwestie, waar na het Verbondsbestuur deze aangelegen heid nader onder het oog zal zien. De vergadering werd daarna gesloten. DE WIJNK00PIANEN NEMEN REVANCHE. Een Rotterdamsche vergadering „kapot" gemaakt Het communistisch wandelstokken- en tafelpootengevecht ter gelegenheid in de „Harmonie" te Amsterdam, heeft in Rot terdam nog een klein staartje gehad. „DE LEIDSCHE COURANT" HAZERSW0UDE. WBLEERW. HEER M. v. d. TOGT die jl. Zondag zijn Eerste plechtige H. Mis heeft opgedragen. De federatie Zuid-Holland van de C.P. H., de officieele, de wasch-echte dus, had tegen gisteravond een vergadering in de Veilingzaal van hei; Verkooplokaal uitge schreven. Lou de Visser, Vanter en een Duit- scher zouden spreken over de beteelcenis van het conflict in de Duitsche Rijnvaart, aldus was aangekondigd. De vergadering was slecht bezocht, hoogstens 25 man telden wij in de zaal. Drukker was het echter voor den in gang, waar de Rotterdamsche Wijnkoop- communisten, de Van Burinkinnen zich verzameld hadden met de uitgesproken bedoeling Lou de Visser, den wandelstok uit de „Harmonie" een „warme" ont vangst te bereiden. Maar het wachten was te vergeefsch. Lou de Visser kwam niet! In zijn plaats bleek aanwezig de secretaris van de Bel gische Communistische partij, Morriëns. De voorzitter W. Reuderink, had nau welijks den hamer laten vallen, of de Wijnkopianen, Van Burink inkluis, kwa men als Indianen op het oorlogspad bin nen marcheeren, en posteerden zich aan een kant van de zaal. En toen begon het spul. Nauwelijks had de voorzitter zijn openingswoord be ëindigd en het woord gegeven aan den eersten spreker, toen het bleek, dat de Van Burinkianen niet binnengekomen wa ren om rustig te luisteren, maar met den opzet om de vergadering onmogelijk te maken. Dat kan deze groep goed, zooals het P.A.S. dat eenigen tijd. geleden, toen het een vergadering over de werkloosheid be legde, ondervonden heeft. De eerste spreker had pas twee woor den gezegd of Van Burink vroeg waar Lou de Visser, waar de vrouwenbeul was. Er kwam geen antwoord. Van Burink schreeuwde door en zijn aanhangers vielen hem bij. Een paar bezoekers kregen er al dade lijk gonoeg van en namen de beenen. Do officieele communisten begonnen terug te schreeuwen en binnen korten tijd was het spektakel aan den gang. Het luwde even toen de voorzitter Van Burink met een zoet lijntje op het podium kreeg en met hem scheen te onderhande len. Veel succes had dit blijkbaar niet. want Van Burink daalde weer van het podium af en toen begon het lieve leven eerst recht. Men klom op de stoelen, schold elkander uit en probeerde elkaar te overschreeuwen. De voorzitter trachtte zijn stem boven het lawaai te verheffen. Toen Van Burink dat in de gaten kreeg posteerde hij zich zoo dicht mogelijk in de buurt en zijn geluid, getraind tegen den hamer van Rotterdams raadsvoorzitter won het van dat van Reuderink. Plotseling kwam er beweging in een hoek van de zaal. De paar wasch-echte communisten waren op de Wijnkopianen ingevlogen en het leek of men daar hand gemeen zou worden. Twee rechercheurs kwamen tusschen- bcide, maar net vlogen een paar stoelen naar het bestuurspodium. Stoelen vlogen heen en weer on er was ineens een ge drang naar den uitgang. In een oogenblik had het overgroote deel van de aanwezi gen zich door de vlucht, in veiligheid ge steld. Alleen do heethoofden bleven over en werden vervolgens door de recher cheurs, die last gaven de zaal le ontrui-- men met zachten drang naar buiten ge werkt. De „officieelen" pakten hun biezen en Van Burink trok af naar een in hetzelfde complex gelegen zaal waar hij met kleine winkeliers en straatventers een vergade ring had over de winkelsluiting. Hij had zijn zin: de -vergadering van zijn broeders in de communistische leer was „kapot". „Het Volle" Het contract in de scheen- en leder industrie. De voorstellen door denR. K. Fabr. arb. bond niet a a aVv aard. Zaterdag hield, naar de „Volkslrr." ver neemt, de Nederl. R.-K. Fabrieksarbeiders- bond in Den Bosch een groepsvergadering voor de schoenindustrie. Aanwezig waren 21 afdeelingen. Behandeld werden de ingediende voor stellen voor het contract door de Fede ratie van Schoenfabrikanten. Er heerscht, blijkens aan het blad bij informatie verstrekte mededeelingen, een opgewekte geest, onder de aanwezigen, maar er was weinig sympathie voor de in gediende. voorstellen. Dc loontabel voor de jcugdklaese werd algemeen te laag bevonden, en aan het bestuur werd opgedragen het concept van den bond te handhaven. Eveneens werd opgedragen vast te hou den aan een verhooging van 10 procent voor de steden, ook wat de loonen voor de volwassenen betreft. Overwerk binnen het raam van 2500 uren werd in geen geval geaccepteerd, daar was men unaniem tegen, desnoods is men tot een kleine tegemoetkoming be reid. Ook de andere voorstellen vonden veel tegenkanting, en eenpaiig werd besloten daarop niet in te gaan, doch meer in het raam te blijven van het door den R. K. Fabrieksarbeidersbond ingediend voor stel. De secretaris van Stoppeldijk. De toegang tot de secretarie ontzegd. De gemeente-secretaris van Stoppeldijk, die door den Raad was ontslagen, maar door Ged. Staten gehandhaafd, kwam in de gemeente om zijn functie weer op te r.emen. Hem werd door de beide wethou ders den toegang tot de secretarie ont zegd, waarop hij de gemeente weer ver liet. H. H. Wijdingen. Tot de eerw. heeren, Zaterdag in de Kathedraal te Haarlem tot sub-diaken ge wijd, behoorde ook de heer G. Aikemade. Deze naam was tot onzen spijt abusieve lijk uitgevallen. Financiën en Oeconomie. BUITENLAND. Diamantfirma staakt haar betalingen. Circa een ton tekort te Antwerpen. De diamantkooplieden gebroeders Le- vie en De Vries te Antwerpen hebben hun betalingen gestaakt. Het passief be draagt ongeveer 100.000. De voornaam ste crediteur is Jonas Lok voor 50.000. Er zijn ook Amsterdamsche kooplieden bij betrokken. Ook de Parijsche firma Roe heeft haar betalingen gestaakt. Het passief bedraagt ongeveer een half millioen gulden. De „Nordiske Film" failliet. De bekende Deenschc filmmaatschappij „Nordiske Film", die namen als Asia Niel sen en Psilander bekend heeft gemaakt, WOENSDAG 6 JUNI 1928 UIT DE RADIO-WERELD. Programma's ovor Donderdag 7 Juni. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verheij. 3,004.00 Uurtje voor wees- en zieken huizen o. 1. v. Mevr. Ant. v. Dijk.^ (5.007.15 Concert door het Trio Rent meester. 7.15—7.45 3de Engelsche Olympiadeles. 8.00 Puccini-avond. Hélène Cals, sopraan! Co van Geuns, sopraan. Jules Moes, bari ton. Paul Pul. bariton. Het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. 9.50 (na No. 10) Causerie over Puccini door Louis Schmidt. 1O.00 Persberichten. 10.45 Dansmuziek door Rentmeester'» band. II u i z e n. 340,9 M. (N a 6 u u r 1870 M.) (N.C.R.V.-uitzendingen uitsluitend). 12.30—1.45 Concert. 6.00—7.00 Gramofoonmuziek. 7.00—8.00 Spreker. 8.00 Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Lichte muziek. 1.20—2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.05 Causerie: De huishond. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Concert-orgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 V. Olof sextet. 6.35 Landbouwberichten. 6.40 V. Olof sextet. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Voor padvinders. 7.20 Muziekcauserie. 7.35 Brahm's pianocomposities. 7.45 Causerie: Financiën i. d. modeine wereld. 8.05 K. Falkner, bariton. 8.20 Chariots' uurtje. Muziek en zang. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 „La Bohème", 2e en 3e acte. 10.3512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.50—11.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. Werken van Rossini en Gounod. 4.055.05 Kinderuurtje. 8.50—11.20 Orkestconcert. Langenberg, 469 M. 9.20—10.20 Kath. Morgenwijding. 1.25—3.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Concert door het „Vroolijke Ober-Schlesische radiokwartet". 8:40—9.45 Concert door het Werag-orkest 9.5011.00 Concert. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 „Die fünf Frankfurter", klucht in 3 aeten van Rössler. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel. 599 M. 5.206.20 Orkestconcert. 6.557.50 Trioconcert. 8.3510.35 Orkestconcert. zag zich gedwongen faillissement aan te vragen. De maatschappij kon het niet houden wegens concurrentie van het buitenland en zekere beursmanoeuvres. Een der directeu ren van de maatschappij had zich den fi- nancicelen steun weten te verzekeren van een Engelsche bankiersgroep, welk feit in Dcensche bankierskringen aangekondigd werd als een begin van een nieuw gouden tijdperk voor de aandeelhouders. Toen het eindresultaat dezer onderhandelingen ech ter tegenviel, kwam er een hevige reactie in de noteeringen der Nordiske-aandeelen, waardoor velen kapitalen verloren. Eeni ge van deze verliezers klaagden den di recteur bij de politic aan wegens bedrog, hetgeen ten gevolge had, dat de Engelsche geldschieters zich terugtrokken, terwijl het Jüuitsche crediet werd opgezegd. Er bleef voor de directie nu niets an ders over dan het bedrijf stop te zetten en een faillissement aan te vragen. FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelscli door Headon Hill. Mapleton keerde zich om en verliet de keuken, terwijl de peinzende oogen van Budge hem nastaarden. Hij was nog geen tien seconden weg geweest en de twee hadden nog geen woord verder gewisseld, toen hij zijn hoofd weer om de deur stak. Ik hoop niet dat U me indringerig vindt, 't is alleen om u te helpen, zei hij, als juffrouw Calloway plotseling op reis zou zijn gegaan, dan moet ze toch een mantel cn een hoed hebben meegenomen. Zonder verder iets te zeggen verdween hij woer. Het was Budge die de stilte verbrak. Hij heeft misschien gelijk, zei hij rustig. *- Kijk eens boven in haar kamertje of ze °ok iets heeft meegenomen. Kijk me maar niet zoo boos aan, ik heb mijn redenen om dit te vragen. Martha ging weer de trap naar Bessie's kamertje op. Een oogenblik lat.er deed ®en luide kreet den trouwen Budge naar hoven stormen. Hij vond Martha geknield voor de commode, waarvan de onderste kde opengetrokken was. Een hoedendoos toet het deksel eraf, stond leeg naast haar. Haar beste mantel en rok zijn weg, ^ep ze, en haar Zondagsche hoed ook. O John, wat is er met mijn kind ge beurd 1 HOOFDSTUK XIII. Aan boord van de „Meermin". Toen Hector de eetkamer in zijn Lon- densche flat binnenkwam en daar Lord Purbeck vond zitten in een van de gemak kelijke stoelen, stond de onverwachte be zoeker op en kwam met uitgestrekte hand op hem toe, lachend om de verbazing van den ander. Mijn waarde meneer Yeldham, ik vraag duizendmaal excuus dat ik U op zulk een onmogelijk uur lastig kom vallen. Een uur geleden vroeg ik naar U aan de „Daily Lynx" en hoorde dat U al weg was; men gaf me uw adres, waar ik al even wei nig succes had. Uw hospes was evenwel zoo vriendelijk om mij toe te staan hier op U te wachten en het feit, dat ik dit heb gedaan, zal U overtuigen, dat de reden van mijn komst dringend is. Gaat U toch zitten, mylord er vertel me, waarmee ik u van dienst kan zijn, zei Hector. Hij herinnerde zich nu, dat toen hij dien middag in do Abbey was geweest, Lady Madge hem verteld had, dat haar vader in Londen was. Maar dit maakte dit middernachtelijke bezoek niet minder vreemd. Toen hij zijn bezoek op de Abbey had gebracht, was hij nog onkundig ge weest van Wraxall's oproep om naar Lon den te komen. Hij moest dus bespionneerd zijn en iemand moest Lord Purbeck telegra fisch bericht hebben, dat hij naar Londen was vertrokken. Dit schokte hem, hij wist niet dat het al zóóver gekomen was. Het feit ook. dat zijn bezoeker hem het eerst op zijn bureau had opgezocht, woes er op, dat zijn motief voor dit bezoek meer zake lijk dan persoonlijk was. Lord Purbeck ging weer zitten en accepteerde de sigaar, dio Hector hem aanbood, terwijl hij nogmaals zich verontschuldigde, over zijn laat be zoek. De zaak is deze, ging hij voort, ik had gedineerd bij Watier Monkhouse, de leider van de partij, waartoe ik behoor en toen ik in ons Londensch huis in Grosvenor Square terug was, vond ik daar een tele gram van mijn dochter, waarin ze me me dedeelde dat U naar Londen was gegaan. Kijk eens, meneer Yeldham, er is geen sprake van persoonlijk wantrouwen, maar ik heb grooten afkeer van publiciteit waar het mijn particuliere aangelegenheden be treft en als man van de wereld weet ik, dat een journaliist die iets van het in stinct van zijn vak bezit, een onderwerp dat kan worden opgedischt met een beetje pikante saus, onweerstaanbaar aantrekke lijk is. Daarom liet ik me zoo spoedig mo gelijk naar de „Lynx" brengen, in de hoop dat als U in uw grooten ijver een ar tikel over mijn poging om de marmer- industrie le doen herleven, had geschreven, ik U zou kunnen bewegen dat artikel niet door te geven. Dit was ddus de verklaring. Deze schat rijke edelman, met het breede lint van zijn hooge orde over zijn blank overhemd, die den grootsten smokkelaar van den nieuwen tijd was, kwam als een smeekeling deed een poging om zijn schurkerijen uit de courant te houden. En Hector rilde bij de gedachte dat cr al een moord was gepleegd om deze wan daden te bomantelen, den moord op den Ier Cassidy, wiens drankzuchtige oude moeder naar Londen was gekomen om recht te eischen voor haar zoon. Wat een pracht copy zou hij een maand geleden uit dit alles gehaald hebben! En nu dacht hij aan Madge 8t. Aldhcm's heldere oogen en zonnig gezichtje en spande zijn hersens in of hij geen eerlijk motief zou kunnen vinclen om dezen adellijken wetsovertreder te verontschuldigen, alleen omdat hij Mad ge's vader was. Zijn zwijgen duurde zoo lang, dat Lord Purbeck ongeduldig werd. Hij pleitte: U is toch bij ons gekomen om uit te rusten in uw vacantie. Alles wat u ter oore mag zijn gekomen, heeft u bij toeval gehoord en tot op zekere hoogte als resultaat van persoonlijke vriendschap. Mijn dochter zou zeker heel onaangenaam getroffen zijn, als u deze inlichtingen zou gebruiken voor uw courant. Maar mijn waarde Lord Purbeck, ik heb deze inlichtingen niet voor de courant gebruikt. Zoover ik weet staat er morgen geen regel voor u of uw groeven in ons blad. Uw ongerustheid is in ieder geval voorbarig. Het was duidelijk dat deze laatste woor den I.ord Purbeck niet erg geruststelden. Hector had het met opzet zóó gezegd om Madge's vader to waarschuwen dat hij niet voor altijd stilzwijgen beloofde. En hij kreeg den indruk dat de graaf hem begre pen had. Het doet me genoegen dit te hooren, zei de edelman opstaande. Ik mag u niet langer ophouden. U gaat zeker terug om Uw vacantic verder bij juffrouw Calloway door te brengen 'I - Morgenmiddag, antwoordde Hector en gedreven door dcnzelfden impuls die hem 't woord „voorbarig" had doen gebruiken, voegde hij erbij: Ik ben alleen naar Lon den gekomen op verzoek van mijn hoofd redacteur in verband met de zaak van iemand, die vermist wordt. Zijn moeder is ervoor uit Ierland overgekomen; een won derlijk oud schepsel, haar man is Cassidy. Gleed or een lichte trilling over Lord Purbeck's massief gezicht? Hector was er niet heelemaal zeker van, maar in ieder geval getuigde hot ant woord van den Graaf van weinig belang stelling. Wonderlijke uitvinding, het modern© dagblad, mompelde hij. De heeren vau de Courant schijnen overal voor gebruikt te kunnen worden het opsporen van ver misten incluis. Nu, wel te rusten meneer Yeldham. Blijf U gerust boven. Ik vind deu weg wel. Maar natuurlijk bracht Hector zijn be zoeker naar de voordeur en toen bleek het dat Lnrd Purbeck nog een vriendelijker verzoek had als afscheid. Als U kunt, komt U dan morgen bij mij lunchen, zei hij, terwijl hij Hector de hand drukte. Het kan zijn, dat U mijn dochter nog treft. U kunt daarna nog gemakkelijk den trein van 3.15 halen. Hector accepteerde de uilnoodiging da delijk cu toen hij de trap weer opging, be lette' het blijde vooruitzicht om Madge zoo spoedig weer te zien, dat hij de con sequenties van het gesprek met haar va der, ten volle overzag. Bovendien, het was laat geworden en hij had een vermoeienden dag achter den rug. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5