STADSNIEUWS. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek Bond van Smedenpatroons in Nederland. Don loden Juli van dit jaar zal het 25 jaar goledon zijn, dat, op initiatief van de toen te Leiden bestaande Smeden vcreeni- ging. te Amsterdam de Bond van Smeden patroons in Nederland B.S.PN. werd op gericht. In verband met, en ter viering van dit zilvoren jubileum, zal van 25 tot en niet 27 Juli as. te Utrecht het jaarlijksche congres worden gehouden, terwijl in het Jaarbeursgebouw een tentoonstelling is georganiseerd van alles wat op het smids vak betrekking heeft.. Een 100-tal exposan ten verdeeld over ruim 150 stands zal zich beijveren om den smid de meest moderne gereedschappen en materialen te toonen. Het Zoötcchmsch Instituut der Rijksuni versiteit te Utrecht, de Rijksvoorlichtin- gendienst, het Ambachtsonderwijs, het Vci- üghoidsmuseum, enz. hobben hunne mede werking toegezegd om ook hunnerzijds voorlichting der smeden te geven. Niet in den B. S. P. N. georganiseerde smeden worden vriendelijk uitgenoodigd deze ten toonstelling te- komen bezoeken, waar veel, het vak betreffende, te leeren valt, waartoe hen door het Tentoonstellings secretariaat, het Adviesbureau Hörmann te Utrecht, Stationsstraat 23, gaarne kos teloos een toegangsbewijs zal worden ge zonden, indien zij daarvoor schriftelijk den wensch te konnon geven. Tevens zijn daar gratis verkrijgbaar programma's be treffende de uitgeschreven Ideeën-Prijs- - vraa^g voor een Hoefbeslag geschikt voor het moderne wegdek. De secretariskwestie te Halsteren. Nadat de gemeenteraad van Halsteren cenige uren in besloten zitting had verga derd, werd met 7 tegen 4 stemmen beslo ten in hooger beroep te gaan bij de Kroon, ten aanzien van het besluit van Ged. Sta ten van Noord-Brabant, waarbij do goed keuring aan het raadsbesluit om don secretaris te ontslaan werd onthouden. Verbetering weg Delft—Zegwaart. In Staatsblad 108 is opgenomen een lijst der porceelen, welke, krachtens Koninklijk besluit voor de verbetering van den weg van Delft naar Zegwaart ten algemeenen nutte en ten name van de provincie Zuid- Holland ter uitvoering van de wet van 30 December 1926 (Staatsblad No. 457), zullen worden onteigend. Hef GEMEENTE-ARCHIEF. Aan het verslag over den toestand van het Gemeente-Archief te Leiden geduren de het jaar 1927 is het volgende ontleend: In de vacature ontstaan door het aftre den van Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar als burgemeester werd voorzien door do be noeming van diens opvolger Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen tot voorzitter. Iu plaats van de heeren Th. B. J. Wilmer en J. A. van Hamel werdon door den gemeenteraad de heeren J. H. A. Manders en M. H. de Reede tot leden der Cpmmissie benoemd. Do beschrijving van de archieven der Lcidsche hallen word verder voor den druk gereed gemaakt. In het eind van het jaar kon met het drukken begonnen worden. Daarnaast werd geregeld voortgewerkt aan de beschrijving van het Stadsarchief vóór 1574. De regeling hiervan kwam in concept gereed en er werd begonnen mot dc indeeling en vernummering der be schrijving. De bewerking der regesten werd voortgezet. De adjunct-archivaris ging voort met de Tiowerking van do belangrijke collectie van der Meulen. De voorloopige beschrijving beyat ruim 400 nummers, waaronder 6503 brieven uit het oind der 16e en het begin der 17de eeuw, die hierbij werden gesor teerd. Hij stelde een uitvoerig rapport samen naar aanleiding van een vraag bo- treffondo een kelder aan het Steenschuur. Met het op fiches brengen der kerkelijke doop-, trouw- en begrafenisregisters werd geregeld voortgegaan. De adjunct-coin- inies van Rhijn alphabetiseerde de fiches uit do doopboeken der Luthersche kerk over de jaren 16771811 en collationeerde die van de Waalscho gemeente over 1599 1624 cn de bcgrafenisfiches over 1601 1603, de klerk Staats bewerkte de Waal- sche trouwboeken over 16361646 en 1663 1699 en Mej. de Nie de algemeene be grafenisregisters over 16941710. De wejuzaamaoden vorderden in deze afdee- ling dit jaar minder door de langdurige ongesteldheid van Mej. de Nie en door het voorthelpen van de bezoekers op do leeskamer, terwijl de genealogische onder zoekingen veel tijd vereischten van den adjunct-commies. Ook kon de klerk Staats ditmaal slechts weinig tijd hieraan beste den, daar deze grootondecls werd in be slag genomen voor hulp bij het sortecren en vernummeron van het archief. Van 'het instellen van onderzoekingen en het vragen van inlichtingen word een ruim gebruik gomaakt door 198 personen, waarvan 81 uit Leiden, 104 uit andere gc- mconton in Nederland, 11 uit andere lan den in- en 9 buiten Europa. Hoewel dit aantal iets geringer is dan in 1926 (met 235 i-e.sonen) was het gebruik des te intenser door het groot aantal onderzoe kingen van meer uitgebreiden aard. Het tot. iia, oazceken bedroeg 537 en het brievenregister wijst oen totaal aan van 52S nummers, waarbij geen rekening is go- houuen met een aantal korte berichten van ondergeschikt belang. h eu ocnocve van den gemeentedienst en particulieren werden verschillende belang rijke onderzoekingen gedaan. De verzamelingen verkeeren in het al gemeen in goeden toestand en worden ge regeld nagegaan. De inrichti: der lokalen geeft geen aanleiding tot bijzondere wenschen, de be perkte ruimte dor bewaarplaats is echter Jat vooral wordt gevoeld bij het sortccrcn der voor de beschrijving ge reed gekomen afdcelingen. Mocht hot blij ken, dat over de bij de overbrenging van het politiebureau naar een afzonderlijk gebouw vrijgekomen ruimte in het Baad- huis ten behoeve van andere diensten moet worden beschikt, zoodat het plan om in liet Gemeentearchief plaats te winnen door een gedeelte van het nieuwe archief hierheen over te brengen, zoude vervallen, dan zal ernstig de aandacht gewijd moe ten worden aan de uitbreiding van het ar- chiefgebouw. In een der veilingscatalogi viel de aan dacht^ van den gemeente-archivaris op een serie van vijf foliodeelen *met handschrif ten betreffende Leiden. Bij inzage hiervan bleek, dat een deel in geen verband stond tot deze gemeente en dat de overige vier deelen behoord hadden tot het oud-rech terlijk archief en in hoofdzaak akten be vatten betreffende voor schopenen alhier verleden huwelijken uit 1514—1582 en tes tamenten uit 15041593, welke aansloten bij de onder de aanwisten in 1926 vermel de registers over 15S4—1617. Hij maakte den Algemeenen Rijksarchivaris opmerk zaam op do gelegenheid om deze reeds voor den tijd van zijn voorganger uit het Rechterlijk archief verdwenen belangrijke bescheiden te verkrijgen en maakte den veilinghouder opmerkzaam op het recht van het Rijk om deze bescheiden eventueel terug te vorderen. Aangezien een onder zoek aantoonde, dat de laatste, bezitters deze bescheiden volkomen te gooder trouw hadden verkregen, wenschte de Algemeene Rijksarchivaris gaarne gebruik te maken van de gelegenheid om deze bescheiden vóór dc veiling op billijke voorwaarden over te nemen. De gemeente stelde hier voor een subsidie ten bedrage van een ge deelte van de aankoopsom beschikbaar, aangezien de aankoop anders had moeten afstuiten op de beperkte beschikbare mid delen bij het Rijksarchief. Ook van andere zijde ontving het ar chief twee minuutakten enz. 1636, die waarschijnlijk op minder eervolle wijzo onttrokkon zijn aan de notarieele proto collen van notaris J. Jz. Verwey te Lei den. De hierop nog aanwezig folieering sluit geheel aan bij diens in het oud-nota rieel archief aanwezig protocol. Onder de ruim 300 aanwinsten van de bibliotheek valt in de eerste plaats te wij zen op ocne groote verzameling van 105 doelen en eene portefeuille met geschrif ten van J. Ie Francq van Berkhey, aange kocht in do veiling Dr. D. F. Scheurleer bij van Stockum's antiquariaat. De heer F. van Praag te Wassenaar gaf eenige stukken ten geschenke betref fende do cholcra-epidemie. Deze stelde ook een groot aantal proefschriften en acade mische redevoeringen ter beschikking om naar vrijheid te handelen met hetgeen voor de archiefverzameling van geen be lang was. Hiervan werden eenige gedrukte stukken en twee dissertaties in hand schrift, uit 1820, bij de bibliotheek inge deeld en het overige aan de Universiteits bibliotheek aangeboden. De bibliotheek verkreeg een exemplaar vnn het standaardwerk van Dr. A. Bre- dius over Jan Steen en van het door K. Schmidt Degë'ner' en H. van Gelder aan dozen meester gewijde werk. Onder de over Leiden verschenen wer ken valt to wijzen op de door Mr. L. D. Frank cn H. B. Wiardi Bekman uitgege ven goed geïllustreerde Geschiedenis van het Lcidsche Studentencorps, waarvan de schrijvers een ruim gebruik maakten van de aan het archief verbonden verza melingen. De prentverzameling boekte ruim 330 aanwinsten, waaronder een portret van Coomhcrt, penteekering op perkament, verschillende portretten van Leidenaars, eert gezicht op de sluizen van Katwijk, gTavure door Hemely naar L. Bleuler en verschillende portretten van den regent J. Cuchlinus cn van Ds. J. H. Fortruej'er. Door den heer R. Uges werden dc films afgestaan, vervaardigd bij gelegenheid van de 3 Octoberfeesten in 1926, den rijjool de eerstejaars-studenten op 8 Febrauri 1927 en van den aan den Loidschen hout gewijdon optocht in 1927. Deze films wer den ter bewaring gegeven aan het Alge meen filmarchief to 's-Gravenhage. Tegenover de verschillende aanwinsten staat dc afstand te vermelden van een aantal bescheiden betreffende de Abdij Egmond, welke door samenloop van om standigheden hun wog gevonden hebben naar het Leidsche Gemeente-archief, en als zoodanig ook vermeld zijn in den in ventaris van jhr. W. J. C. Rammelman Elsevier. St. Joseph's Gezellen Vereeniging. Liedertafel „Sebastian S c h a e f f c r." Het driejarig gestaan van deze onder- afdecling is op mooie wijze gevierd. Zoo- al? het den gezellen betaamt werd de dag begonnen met een werkelijk „algemeene" H. Communie in de St. Lodewijkskerk, met de feestvierende onderafdeeling, wa ren daar ook aanwezig de directeur do heer W. Hoogzaad en de iSenir der Gez. Vor. Hierna vereenigden allen zich aan het gemeenschappelijk ontbijt in hot Ge- zellenhuis. Daar werden allen hartelijk verwelkomd door den Vice-Praeses, die zijn gezellen allereerst toesprak, hen ge- lukwonschcnd met hun feest en tevens den wensch uilsprekend, dat deze dag 't begin moge zijn van den opbloei der Lie- dcrtafel. Wegens ambtsbezigheden droeg de vice-praeses de leiding over aan den sonior. Hierna kwamen de tongen los en vele personen voerden het woord. Aller eerst sprak de senior, in een keurige speech dank brengend namens de gehoelo Gez. Ver. aan Directeur en leden voor al les wat door de Liedertafel voor do ver eeniging was gedaan. Een der clubleden droeg vervolgens met een toepassolijk woord het geschenk dor club aan de vereeniging over. Dit geschenk was een echt stuk gezcl- lenwerk nl. het portret van Mgr. Sebas tian Schaeffer (de opvolger van Adolf Kolping) die zooveel voor de zang heeft geijverd. Zooals vanzelf spreekt gingen sommige speechen gekruid met de noodi- go lachsalvo's. Circa half elf was het goed geslaagde ochtendfeost ten einde. 's Avonds te half negen was do groote zaal geheel gevuld met gezellen en ande re belangstellenden. De eerw. vice-praeses opende den avond met het gebruikelijk gebod en een woord van hartelijk wel kom, bijzonder aan een achttal leden van Den Haag I die dezen dag de gasten wa ren van de Studie- en Debatingclub, en tevens aan eenige heeren van den Raad van Bestuur. Spr. betreurde de opkomst der gehuwde gezellen. Terstond hierna werd door den club- voorzitter een korte, maar krachtige pro paganda rede gehouden, welk woord niet alleen dpor een hartelijk applaus maar ook door het toetreden van een vijftal nieuwe leden werd onderstreept. Hierna werd met het programma-afwerken be gonnen. Daar waren mooie ernstige lied jes en ook leutige verzen, die vooral door het publiek vol aandacht werden meege zongen. Mooi klonk „Jesu Rex" waarvan heel practisch ook de Hollandsche vertaling op het programma stond. Dan ook het zuiver gezongen cn moeilijke „Vaderhuis" en ten slotte voor de pauze het door de gansche zaal meegezongen „zonnetje". Na de pauze was het een en al vroolijk- heid, want niet alléén het „Kikkerlied" dat meegezongen? werd maar ook „Hopsa Heisasa". Het geleek wel een volkszang avond, een echte feestelijke stemming cn een keurig publiek dat gul was met ap- plaudiseeren. Een der Haagsche broeders sprak een woord van dank aan* Leiden voor deze?? echt gezelligen avond. Ook de Senior en adjunct-Senior spraken woorden van op rechte Kolpings-gezindjieid. Twee zeer belangrijke punten zijn dan ook tot stand gekomen: le. Een propagan distische feestdag van de Liedertafel en ten 2e versterking van den band tusschen de beide vercenigingen van Den Haag en Leiden. De eerw. Vice-Praeses dankte allen en in het bijzonder de zangers en hun kun- digen leider, den heer Hoogzaad. Met daverend enthousiasme werd ten slotte door allen gezongen het prachtige lied „Bij Kolpings-Graf". Met gebed werd deze avond, die men niet spoedig zal vergeten, gesloten. Vooruit gezellen, met lust en kracht en moed, Zoo gaat het eerzaam' handwerk goed. De collectie kevers van wijlen den heer G. van Roon. Zooals gemeld werd, is de collectie ke vers van wijlen den heer G. van Roon uit Rotterdam, ten geschenke gegeven aan het Rijk ten behoeve van het Museum van Natuurlijke Historie te Leiden. Naar aanleiding van deze schenking had het „Vad." een onderhoud met don directeur van genoemd museum prof. dr. E. D. van Ooit, die ons o.m. het vol gende mede deelde: De collectie Van Roon is voor do weten schap van buitengewoon groote beteeke- nis. Ze bestaat uit 2p ^lasladen met in totaal 26700 exemplaren behoorende tot 7180 soorten van 1564 'geslachten. Het be zit aan kevers van het museum wordt door deze schenking ongeveer verdubbeld waardoor het Rijks Museum van Natuur lijke Historie niet alleen in het bezit ge komen is van een collectie, die men zich met de beste verzamelingen in het buiten land meten kan. De heer Van Roon, die reeds op jeugdi gen leeftijd met deze verzameling begon nen is, was verbonden aan het bankiers huis der firma R. Mees k Zonen te Rot terdam, maar in wetenschappelijke krin gen had zijn collectieve kevers, een groote bekendheid gekregen. In het bijzonder dankte zijn verzameling kevers een groote bekendheid aan het bezit van de keverfa milies Lucanidae (vliegende herten) en Cerambyeidae (boktorren). Voor deze soorten gold de heer Van Roon als een specialist in ons land. Over de eerst ge noemde soort schreef hij ook een mono graphic, terwijl hij over de andere soort kleine publicaties van nieuwe soorten deed. De monographic over de Lucanidae is uitgegeven door de firma Junk te Ber lijn. Onder de zeldzaamste exemplaren kevers behoort o.a. de Titanus gigateus, waarvan er op de geheele wereld geen 10 exempl. te vinden zijn, terwijl deze soort,, die in Zuid-Amerilca gevonden werd, waarschijnlijk uitgestorven is. Ook hier van komen eenige exempl. in de collectie Van Roon voor. Verder zijn zeldzame soor ten uit de collectie-de'Batocera Brownie en de Rosenbergia. Behalve deze soorten omvat de collec tie verder nog de keverfamilies: Pausidae (knotsprietkever), Buprestidae (prachtke- ver) Cetonidae (gouden toren) en Cicinde- lidae (zandloopkever). Wat de verzameling nog des te waarde voller maakt, aldus prof. Van Oort, is, dat de. verzameling in zulk een uitste kenden staat verke-ert en alle kevers op zeer deskundige wijze zijn gerangschikt. Evenals bij de collecties Jurriaanse en jhr. Everts is ook bij de collectie v. Roon bij de schenking het uitdrukkelijk voorbe houd gemaakt, dat de verzameling uit sluitend bestemd mag worden voor weten schappelijk werk maar niet ten dienste gesteld mag worden voor het onderwijs. Do schenkers hebben dit Voorbehoud gemaakt om te voorkomen, dat de verzamelingen, door onoordeelkundig gebruik door stu denten, beschadigd, zoo niet geheel ver nietigd zouden worden. Behalve de collectie kevers bestaat de schenking nog uit een belangrijk aantal boeken, brochures enz. op de in de verza meling voorkomende kevers betrekking hebbend. Professor van Oort heeft ons vervolgens de verzameling, die zich reeds sinds 2S April j.l. in het Museum bevindt, ge toond. De kevers zijn alle in laden van ver schillende grootte en diepte opgeprikt. Er zijn exemplaren van allerlei vorm, kleur en omvang, kevers bijna even groot i als de spelden waar zij zijn opgeprikt en andere bijna zoo groot als een hand. Voor al onder de kleine soorten zijn vele zeld- I zaam. voorkomende exemplaren. Ten slotte vroegen wij prof. Van Oort of er binnenkort nog nieuwe schenkingen te verwachten zijn. Deze vraag beant woordde prof Van Oort bevestigend. Binnen korten tijd zal nJ. de burge meester van Zierikzce mr. A. J. E. Fok ker van Crayesteyn v. Rcngerskcrke aan den Staat der Nederlanden, ter plaatsing in het Rijks Museum van Natuurlijke His torie ten geschenke aanbieden een bui tengewoon mooie collectie hemiptcra (half- vleugelige insecten). N.V. Leidsche Glasverzekering- Maatschappij. Hier ter stede is opgericht de N.V. Leid sche Glasverzekerings Maatschappij, ge vestigd Stationsweg 13. Tot heden bestond er nog geen speciale glas-v erzekering-maatschappij bier ter sle de en waar vele menschen dikwijls huive ren ont bij een buitonslccdscbo maatschap pij aan tc sluilen heet: men thans hiertoe het initiatief genomen. Alle spiegel- en glasruiten kunnen verzekerd worden. Voor woonhuizen heeft n on speciaai tarief. Tot directeur is benoem! de heer A Froyser, tot on lor directeur dc heer H. P. Jansen, tot presidenLcommissaris de heer N. A. van Zijp, allen alhier. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 50.000, waarvan geplaatst 10.000 cn ge stort 1000. Voor den dienst in Ned.-Jndië is ÏDe- stemd de heer mr. N. H. Brum meikamp, alhier als ambtenaar bij den belasting dienst. Aan den heer F. Sjoukes van hier, waar nemend directeur der Normaalschool voor Inlandsche hulponderwijzers te Poerwo- kerto, is verlof verleend. LISSE. Woningbouw „Volksbelang". In het Bondsgebouw werd gisteravond door de I woningbouwvereniging „Volksbelang" een buitengewone vergadering gehouden, welke uitstekend was bezocht. Deze vergadering was schriftelijk aangevraagd door een tien tal leden. Aan de bestuurstafel waren mode aanwezig de van gemeentewege toegevoeg de bestuursleden, de heeren J. C'. de Haan cn J. P. Segers. De Voorzitter, de heer M. v. d. Lans, opende de vergadering en heette allen welkom. Hij las het ingekomen schrijven voor, waaruit bleek dat deze vergadering was aangevraagd naar aan leiding van de huurverhooging van de eerstgebouwde 25 woningen. De notulen werden gelezen en vastgesteld met een be merking van den heer Segers, dat hij noch de heer de Haan op de vorige verga dering aanwezig waren, omdat zij geen uitneodiging voor die vergadering hadden ontvangen. Namens 4e verzoekers ftp.tte dc heer C. de Koning' uiteen, wat dë reden was van heb verzoek. Hieruit bleek, dab men het organisatorisch geweriscfrt voiid dat voor een eventueel© 1 huurverhooging allereèrsb een vergadering moet worden belegd. Dë heeren v. Kesteren en v. d. Lans betoog den, dat men lid was geworden van een woningvereeniging om huuropd rij ving te ontgaan. De Voorz., de sprekers beant woordend, deed uitkomen dat deze verhoo ging niet van heb bestuur komt, doch een ministerieele beschikking is. Dc Voorz. las de op breedè schaal gevoerde correspon dentie ter dezer zake voor, waaruit bleek dab aan de verhooging moeilijk te ontko men zal zijn. AVel heeft het bestuur aan den Minister verzocht twee jaar tijd te geven vooraleer de door den Minister maxi mum gestelde huurprijs is bereikt. Hierop is een gunstig antwoord ontvangen. Don heer C. de Koning antwoordde den voor zitter, dat het beleggen van oen vergade ring Voor een dergelijke verhooging abso luut geen nut en geen zin heeft. De Voorz. deed nog uitkomen dat de meerdere huur opbrengst van de 25 eerstgebouwde wonin gen zal worden aangewend tot verbetering van dit complex woningen. Na de rond vraag, waarbij nog enkele zaken van huis- houdclijken aard werden besproken werd dc vergadering gesloten. VOORSCHOTEN. Jubileum. Den Hen Juni a.s. hoopt de heer I. Korswagen den dag te herdenken dat hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de Kon. Edelmetaalbedrijven „De Zilverfa- briek", alhier. Geboren Godefridus Jgnanncs, zoon van A. C. v. d. Poel en G. K. M. Meijer. Ondertrouwd: G. H. B. Meijer 29 jaar en J. M. van Aken 24 jaar C. van Vliet 43 jaar en C. Hooijmans 31 jaar. Getrouwd: W. J. Biegstraten en C. Schooneveldt. Overleden: C. J. van Haaster 48 j. WASSENAAR. De eerw. Zusters jubileeren. Zon dag a.s. zal het 75 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Zusters Franciscanessen van Oir- schot zich in Wassenaar vestigden. Het feest zal kerkelijk worden gevierd met een plechtige Hoogmis in de St. Wil- librorduslcerk, terwijl des middags de schoolkinderen de Zusters zullen huldigen en er gelegenheid zal zijn tot gelukwen- schen. Gemeenteraad. De raadszitting van heden is uitgesteld tot a.s. Zaterdag. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer G. Versteeg, is te Amsterdam ge slaagd voor de examens in de techniek van den handel en sociale economio, afge nomen door de Federatie van het Ned. In stituut van Accountants en de Nederl. or ganisatie van Accountants. Gemeentelijke Aankondiging Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter alafemcene kennis, dat door hen vergtmninj is verleend aan: Peter M. Verhoef £n rechtverkrijgenden tot het uitbraden/van de fabriek fijne vlceschwjèreiB in de perceelen Boer- haavestraat nps. J, 9, J(f~bn 10a en Kruis straat No. 4 b. foeesink fin Go's Meubel fabrieken cl rtahtverkipjgenden tot hët oprichten v&n eftn meubelfabriek in het perceel Vliet" nos.sgl2p, en c. de N.V. Ne- derlandsche| RotogVavöre Maatschappij en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de drukkerij van boekwerken, platen en tijdschriften in het perceel Galgewater no. 22. Drankwet. Burgemeester en ^Vethouders van Lei- den brengen ter openbare kennis, dat C.( Planje, te Leiden, écn verzoek heeft inge diend ter bekt/ming van verlof voor dec verkoop van qlcoholvrijendrank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het per ceel Lage Rijndijk 32. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. Leidsch Kruisverbond, Bonds gebouw, 8.15 uur. Woensdag. „De Hanze". „In de Vergul de Turk", 8.30 uur. Donderdag, 8 uur. Ledenvergadering R. K. Bouwvarkarbeidersband, Bondsge bouw. Algemeene Agenda. LUIDEN. Woensdag. Leidsch Kunstkring „Voor Al len", „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Schietwedstrijd. De onderlinge schiet wedstrijd van do Schietvereeniging „Ne derland en Oranje" alhier is bepaald op De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag! Juni a. s. tot eh met Zondag 10 Juni waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt S, Tel. 552. INGEZONDEN MEDEDEELING Dinsdagavond 12, 19, 26 Juni en 3, 10, 17, 24, 31 Juli 1928 van 79 uur en op Zater dagmiddag 9, 16, 23, 30 Juni en 7, 14, 21 t 28 Juli van 24 uur. Er zal geschoten worden in A en B-klas sen in te deelen door de wedstrijdcotniBÏs- sie. Dc Landstormers kunnen in deze wed strijd mededingen in klasse B desgc- wenscht in klasse A. Datum van prijsuit reiking zal nader bekend gemaakt worden. Collecte. De alhier gehouden collecte ten behoeve van den Gewapenden Dienst heeft 46.opgebracht. INGEZONDEN STUKKEN

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2