BEEKMAN Buitenl. Berichten KOREVAARSTR. JONGENSKLEEDING MATROZENPAKJES Ned. Oost-Indië. Rechtzaken. Vragenbus. Lijk aangespoeld. Op het strand te Huisduinen is het lijk aangespoeld van den 20-jarigen zee-mili cien J. Kolk, die twee weken geleden, bij het zeilongeluk in de Malzwin, bij Nieu- wediep, verdronk. Nekkramp. Zekere W. B. uit Vijlen-Vaals is aan nekkramp overleden. BRANDEN. Boerderij en twee woonhuizen af gebrand. 'Gistermiddag is te Bemmel afgebrand een kapitale boerderij, eigendom van den bankier Philips te Zaltbommel. De boer derij werd bewoond door den heer van Loon. Alles verbrandde; de schade wordt door verzekering gedekt. Het vuur sloeg over naar een dubbel woonhuis in de na bijheid, dat eveneens in de asch werd gelegd. Van dit huis was alleen de in boedel verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Boerderij afgebrand. Zaterdag beeft een groote brand de hoeve met stalling en schuur van den landbouwer G. Teunissen op het Zand, onder Esbeek (N.-Br.), geheel in de asch gelegd. Een oude vrouw en drie kinderen konden slechts met moeite worden gered. De geheele inboedel, benevens 200 aan geld en enkele gouden sieraden gingen verloren. Van den veestapel verbrandden dertig koeien en varkens en honderd kip pen en kuikens. De oorzaak is onbekend. De brandweer van Esbeek en die van Hilvarenbeek konden niets tot redding bijdragen. Houtmagazijn uitgebrand. Zondagavond is brand uitgebroken in de magazijnen van houtmaterialen langs den rijksstraatweg bij de werken Lisser- brug te Halfweg. De brandspuit van Haarlemmerliede was spoedig ter plaatse, doch men kon niet voorkomen, dat alles afbrandde, uitgezonderd de directiekeet. Een benzinevat ontplofte met een hevi- gen knal, doch dit had geen ernstige ge volgen. De oorzaak van den broT1^ is on bekend. Pakhuisbrand. Gisternacht is brand uitgebroken in het pakhuis, gelegen achter den winkel van de firma Ebben, aan de Akerstraat te Spelliolzerheide. Het pakhuis was ge heel gevuld met koloniale waren. Daar Spekholzerheide nog geen nachtelijke te- foonverbinding met Kerkrade heeft kwam de politie-brandweer pas drie kwartier la ter bij het perceel. Het pakhuis was toen geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Inbraken» Te Well bij Ammerzoden is ingebroken in café de Hopwaag van J. van Geffen en bij de Kinderen Lam. Bij laatstgenoem den werd uit een winkellade ongeveer 50 ontvreemd.' Bij v. Geffen wordt eenig geld vermist. Daar hebben de in brekers rustig een glaasje zitten drinken en een sigaar zitten rookenT Tijdens afwezigheid der bewoners is Zondagmiddag te Terwinselen ingebroken bij den rijwielhandelaar V. Ep"> bedrag van 200.— wordt vermist. Aangehouden. De Duitsche politie heeft in het Worm dal, waar hij te slapen lag, aangehouden den 16-jarigen V. uit Kerkrade, die reeds langen tijd verdacht werd verschillende diefstallen met braak te hebben gepleegd. Uit het onderzoek bleek, dat de knaap nog tijdens een der laatste nachten in Kerkrade had ingebroken, en allerlei za ken had ontvreemd. Alles had hij te Her- zogenrath tegen zeer lage prijzen ver kocht. Het meerendeel der gestolen goe deren is in beslag genomen. De koopers werden wegens heling gearresteeixl. V. had b.v. twee rijwielen verkocht resp. voor 3 en 5 Mark. De jeugdige dief is naar de gevangenis overgebracht. Oplichting van een verzekeringsmij. De politie te Almelo heeft zekeren E. in hechtenis genomen, die aangifte had gedaan, dat zijn motorfiets was gestolen en die van een verzekeringsmaatschappij daarvoor de verzekerde som van ongeveer 4000 kreeg uitbetaald. Achteraf moet gebleken zijn, dat men hier met een geval van valsche aangifte en oplichting te doen had. Van een spoor van diefstal kon althans niets ontdekt worden. E. heeft de gelden in Duitschland opgemaakt en moet daar bovendien een ziekenfonds op soort gelijke wijze hebben opgelicht. Hij is thans ter beschikking van de justitie te Almelo gesteld. Een Kenau. Zaterdagavond laat werd op den Leid- schen weg te 's-Gravenhage door twee poli- tie-agenten een juffrouw, die daar fietste, aangehouden omdat zij zonder licht reed. De juffrouw weigerde van haar fiets te stappen en wilde eveneens geen naam en adres opgeven. Tenslotte wilden de agen ten. haar meenemen naar het politie-bu- rueau. Maar de juffrouw weigerde halsstar rig te loopen. De agenten maakten korte metten en pakten haar op om haar op die .wijze naar het bureau aan de Louise Hen- riëttestraat te dragen. Maar de juffrouw wist zich zoo goed te verweren, dat zij deze pogingen moesten staken. De juffrouw werd ■weer op den grond gezet en toen ging een der agenten naar het bureau om de arres tanten-auto te requireeren. Toen deze ter plaatse was aangekomen werd de juffrouw in de auto geladen en zoo naar het bureau gebracht. De politie was echter nog niet aan het einde van de avonturen met de juf frouw. Want nauwelijks op het bureau ge komen kreeg zij een toeval, welke zoo lang duurde, dat zij per auto door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis ge bracht moest worden. Zijn geheugen verloren.. Zaterdagavond kwam de heer M., wo nende aan de Hobbemastraat te 's Graven- hage thuis. Het bleek, dat hij een klein wondje aan het hoofd had betomen. Op de vragen van zijn huisgenooten gaf hij zul ke zonderlinge antwoorden, dat men een dokter liet komen. Deze constateerde, dat de man zijn geheugen verloren had. Een raadhuis voor 600 verkocht. De gemeenteraad van Zevenhoven heeft besloten, het oude raadhuis voor den prijs van 600 te verkoopen aan den timmer man Griffioen aldaar. ONGELUKKEN. Tornado in Canada. Een dood e, tien gewonden. Uit Montreal wordt gemeld: Zaterdag heeft tusschen Stanbridge en Bedford in Quebec een tornado gewoed. Een trein werd gegrepen. Drie wagens ont spoorden en stortten van den spoordijk. Een persoon werd gedood en tien werden gewond. Geweldige orkaan in Chili. Heel veel s cha d e. Het „Journal" ontving het volgenae tele gram uit Santiago (Chili): Een vreeselijke orkaan heeft in de streek van Valparaiso en andere havens verwoes tingen aangericht. De schade is aanzien lijk. Te Valparaiso werd het meerendeel der schepen, die zich in de haven bevonden, genoodzaakt, heb ruime sop te kiezen. Het stoomschip „Lautaro" werd op de kust geworpen en verbrijzeld. Aardverschuiving. 1 d'oode, 4 gewonden. In een steengroeve bij Cette in Zuid- Frankrijk zijn tengevolge van een aardver schuiving 1 arbeider gedood en 4 gewond. Of zich nog meer slachtoffers onder de aardmassa bevinden, zal eerst kunnen worden vastgesteld, als het opruimings- werk geëindigd is. Autobus op de spoorbaan gevallen. Zondag is een met 28 personen bezette autobus, die van Tepliz naar Drestfen on derweg was, tusschen Barenstein en Lauenstein omgevallen en op de spoor baan terecht gekomen, zoodat het spoor wegverkeer groote stagnatie ondervond. Van de passagiers liepen er enkele lichte verwondingen op. Groote brand te Aalst. Te Aalst brak Zaterdagnamiddag een geweldige brand uit in een fabriek, een reusachtig gebouw van 45 meters langs, 10 meter diep en 11 hoog. Het vuur was ontstaan in het vodden- magazijn van de eerste verdieping en ver wekte in het gebouw een verstikkenden rook, welke de andere verdiepingen vul de. Deze rook was zoo dik, dat de werk lieden van de tweede verdieping niet meer uit de voeten konden en dreigden te stikken. Zij sloegen de ruiten stuk en trokken aldus de aandacht der buren die door middel van ladders de werklieden konden redden. Intusschen had de brand groote uitbreiding genomen. De brandweer en de politie deden hun best bij blussching en ordebewaring. Zonderlinge brandwachten. Sind geruimen tijd waren in het Lau- sitzgebied ten noorden van den straatweg BautzenGörlitz geheimzinnige brand stichters aan het werk. Telkens opnieuw werd de bevolking des nachts opgeschrikt door brandem, waaraan geheele boerderijen ten offer vielen. Niettegenstaande er hoo- ge belooningen werden uitgeloofd, kon men de daders niet in handen krijgen. Thans echter, zoo meldt het W. B., zijn twaalf personen gearresteerd. Volgens de „Lokalanz." behooren allen tot de brand weer in verschillende dorpen en buurt schappen. Het heet, dat de brandwachten door de grondbezitters, die hun boerde rijen, schuren enz. verzekerd hadden, om gekocht waren teneinde den boel in brand te steken; zoodat met de verzekerde be dragen nieuwe gebouwen konden worden neergezet. Het skelet in huis. Een sensatione s 1 e hied Toen men in Smyrna de puinhoopen van een door de aardbeving verwoest huis op ruimde, werd in de keuken een door een ijzeren plaat bedekte ruimte gevonden, met het skelet van een tot mummie uitgedroogd lijk van een man, die met de voeten aan den grond was geketend. Op den grond lagen losse blaadjes papier, waarop met sidde rende hand was geschreven: Mijn naam is Ibrahim Spaherm, mijn familie woont in Konstantinopel. Op de terugreis uit Indië met een daar gevonden schat aan goud en edelgesteenten werd ik door mijn knecht Saidi Hassan naar dit huis gelokt en ge bracht in den toestand, waarin ik me nu bevind. Zonder me te kunnen bevrijden moet ik verhongeren; ik voel mijn laat ste uur naderen, Allah zij geprezen^ Bij onderzoek bleek, dat het huis in quaestie 50 jaar geleden door Saidi Has san, die met zijn heer in Smyrna was aan gekomen, was gekocht.' Nadat hij het een week zoowat had bewoond, vertrok hij en liet niets meer van zich hooren. Toen dook hij in Konstantinopel op, waar hij de vrouw van zijn voormaligen heer het bericht bracht, dat deze in Perzië door roovers van alles was beroofd en vermoord. In een on bewaakt oogenblik was het hemzelf gelukt te vluchten en onder vreeselijke moeilijk heden had hij Konstantinopel weten te be- INGEZONDEN MEDEDEELING. HOEK STEENSCHUUR SPORTMQOEtlEN OOK WET TLUS FOOI Onze sorteering is buitengewoon en staat boven het gewone pei}>/ reiken om mevrouw Spahem de treurmare te brengen. Zij kon den slag niet te boven komen en stierf kort daarna, een meisje van drie jaar achterlatend zonder vermo gen. Saïdi Hassan was onderwijl in Kon stantinopel getrouwd en nam het kind, na dat hij zelf een jongen had gekregen, bij zich. Blijkbaar was de fortuin hem zeer gunstig, en hij kwam tot grooten welstand. De beide kinderen groeiden samen op, gin gen van elkaar houden en graag gaf Saidi Hasan zijn toestemming tot een huwelijk. Vreemd genoeg maakte Saidi Hassan eeni- ge dagen na het huwelijk om onbekende redenen een einde aan zijn leven. Tijdens den wereldoorlog stierf ook zijn vrouw. Toen de naspeuringen in verband met den mysterieusen vondst in Smyrna naar Kon- stantiopel leidden, kregen de zoon van Sai di Hassan en diens vrouw;, die een gelukkig echtpaar waren, kennis van de misdaad, welke de vader had gepleegd. Deze ontzet tende ontdekking hebben de twee niet kun nen overleven. Een dag of wat geleden zijn ze samen dood in hun woning gevonden. Ze hadden vergif ingenomen. Botsing met de politie. Een arbeider doodgeschoten. In de Munzstrasse in het centrum van Berlijn is het in den nacht van Zaterdag op Zondag tot een botsing gekomen tus schen de politie en een groote menschen- menigte. De politie werd door een ongeveer 50 personen tell'ende menigte omstuwd, zoo- dat ze tenslotte van de schietwapenen ge bruik moesten maken. Daarbij werd een 35-jarige arbeider gedood. Drie personen werden gearresteerd. Renaissance van den stroohoed. Campagne voor Italië's nationaal hoofddeksel. Italië, eens het land van den stroohoed en als zoodanig over de geheele wereld be kend, doet alle moeite om die reputatie en de daarmee verbonden industrie te her overen. De groote naam van clen Floren- tijnschen stroohoed was grootendeels aan zijn fabricage uit een bepaalde soort mais- stroo toe te schrijven, die in de wereld haar gelijke niet heeft. Toen echter kwa men de leelijke vijanden van den Italiaan- schen stroohoed, de concurrentie van het buitenland, de douanegrenzen en het ge brek aan goede nieuwe modellen. Het be drijf ligt terneer. Thans echter trachten de Italiaansche stroohoedenfabrikanten, aangemoedigd door maatregelen der regeering, opnieuw den stroohoed een plaats te verschaffen. Augusto Turati, de secretaris van de fas cistische partij, heeft namelijk eén verorde ning uitgevaardigd, volgens welke de stu denten der Italiaansche hooges^iolen een uniform type „universiteits-stroohoed" moeten dragen. De universiteiten zullen, wat de hoeden betreft, alleen kenbaar zijn aan de sleur der linten en aan een soort cocarde. Zoo zal dus dezen zomer in geheel Ita lië, als het gaat zooals Mussolini zich denkt, een stroohoedenseizoen aanbreken en de fabrikanten zullen volop te doen hebben. Met grootschecpsche propaganda, aanplakbiljetten en een formeele cam pagne wordt voor het traditioneel-Ita- liaansche hoofddeksel reclame gemaakt. Vooraan staat daarbij de „Gruppo Nazio- nale della Paglia", de nationale stroohoe- den-groep. Keeds ziet men de nieuwe modellen, waarmee men den strijd wil winnen. Eigen lijk heeft men voor iedere bevolkingslaag, ja bijna voor iederen enkeling een stroo hoed gemaakt. Naast die voor studenten zijn er stroohoeden voor de „balillas" (jeugdvereenigingen), voor de zwarthem- den en de sportclubs en de verschillende organisaties. De burger is met allerlei nieuwigheden bedacht, waaronder zich ook een „type-Nobile" bevindt. Maar men mobiliseert niet enkel de groote levenden der Italiaansche natie, om den stroohoed weer „op de been" te hel pen. Wat ligt meer voor de hand dan den uitvinder van dit kleedingstuk te herden ken? In de kerk van Signa in Toscana is een gedenkteeken opgericht met dit op schrift: „Heir rust Domenico Michellacci, de eerste die den Engelschen een stroo hoed verkocht." „IJzeren Gustaaf" te Parijs. Gustaaf Hartmann, de Berlijnache Droschkekoetsier, bijgenaamd de „IJze ren Gustaaf", heeft gisterenmiddag om 4 uur door de Porte de Pantin zijn triom fantelijken intocht te Parijs gehouden. Bij zijn aankomst werden hem levendi ge ovaties gebracht, on, toen zijn met bloemen getooid rijtuig langs de boule vards reed, werd hij overal door het pu bliek, dat zich aan beide kanten yan. den weg opstelde, hartelijk toegejuicht. Hart mann zal te Parijs een reeks van huldigin gen door verschillende organisaties te hebben. Een beleediger der Kerk veroordeeld. De „Germania" schrijft: Zekere heer Nagel, korten tijd verant woordelijk redacteur van de „Pfoffenspie- gel", een onverkwikkelijk weekblad, heeft terechtgestaan voor de schepenenrecht bank van Midden-Berlijn. Het blaadje had op 2 September een plaat gepubliceerd, waarop op den ach tergrond koloniale soldaten inlanders met de geweerkolven neersloegen. Daarnaast stond een Katholiek priester afgebeeld, die zelfgenoegzaam de handen vouwt. En opdat toch maar elke lezer de plaat zou kunnen begrijpen, was deze omgeven door artikelkoppen als: „Heiden-bekee ring", „Het corruptiefonds van het Vati- aan", „de missies als voorhoede van ko loniale veroveringspolitiek", „En wil je niet mijn broeder zijn. De rechtbank stelde vast, dat door de beleediging van het missiewerk der Katho lieke Kerk men ongetwijfeld getracht had de Kerk zelf verachtelijk te maken en haar inderdaad beleedigd had. Want de missiën zijn een instelling van de Kerk. Het zou geen twijfel kunnen lijden, dat de Kerk met de op de plaat geteekende gruwelda den op inlanders in verband zou worden gebracht, en dat de plaat en het artikel tot uiting zouden brengen, dat de Katho lieke Kerk' bewust zulke gewelddaden steunt. Het openbaar ministerie vroeg een ge vangenisstraf van een maand. De recht bank hield eenerzijds rekening met den ernst van de beleediging, doch geloofde anderzijds in aanmerking te moeten ne men, dat de beklaagde redacteur nog niet eerder gestraft is, dat hij zijn positie als verantwoordelijk redacteur slechts zeer korten tijd heeft bekleed en dat hij voor zijn taak niet opgewassen was. (Dit laatste argument zal er wel op wij zen, dat de heer Nagel zooveel als „zit"- redacteur is geweest). In elk geval hield de rechtbank in plaats van een op zich verdiende gevangenisstraf van 15 dagen een boet van 75 mark voor voldoende. Zij meende, dat deze boete bij de op het oogenblik in zeer bescheiden omstandigheden levenden vroegeren „zit"- redacteur haar doel zou bereiken. Vuurwerkwinkel afgebrand. De eigenaar, die zijn geld wilde krijgen en een koeli levend v er brand. Aneta seint uit Cheribon: Alhier zijn twee tokio's afgebrand waarvan de eene een vuurwerkwinkel was. De eigenaar van dezen winkel, een Chinees, trachtte zijn geld uit een brandkast in het tr-ndenrle perceel te redden en is daarbij levend ver brand. Een koeli is eveneens verbrand. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Mond- en Klauwzeer. Voor den kantonrechter Mr. Ligtenberg stond gistermorgen terecht C. D. te Z o e- terwoude, welke verdachte niet was verschenen terzake dat hij van zijn boer derij waar mond- en klauwzeer heerscTite vee naar de markt heeft vervoerd en bo vendien geen aangifte heeft gedaan van de ziekte. De getuige Dr. Swart, inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst legde een uitvoerige deskundige verklaring a-f. Met nog een andere getuigo had dr. Swart de ziekte onder het vee van verdachte gecon stateerd. Een knecht van verdachte ver klaarde, dat hij de koeien, die hij naar de markt had gebracht, uit de stal had ge haald, terwijl onder de koeien 'in het veld het mond- en klauwzeer heerschte. De koeien waren volgens deze getuige niet uit de stal geweest. Met O. M. achtte het en laste gelegde bewezen en vroeg 2 X 100 subs. 2 X 60 dagen. Mr. Koning uit den Haag, die als ge machtigde van verdachte optrad, bestreed de uitdrukkingen in de dagvaarding, dat het vee dat vervoerd is in onmiddellijke aanraking is geweest met het besmet! e vee en ook dat verd. geen aangifte hebben willen doen. Hij heeft dit getracht te doen, maar door omstandigheden, welke pl, na der toelichtte, is dit hem niet wel moge lijk geweest. Pl. legde verder eenige ge neeskundige verklaringen over, waaruit bleek, dat de vervoerde dieren niet be smet waren. De kantonrechter bepaalde het vonnis over 14 dagen. Het verkeer. F. H. T. te L e i d e n, had met zijn hand wagen met groenten beladen bij het uitko men van de Wielmakersteeg niet goed ge let op het verkeer op de Hoogewoerd, waardoor een aanrijding met een tram van de N. Z. H. T. M. was veroorzaakt. Een aantal getuigen, die bij het geval tegen woordig waren geweest, verklaarden de toedracht van de zaak. Het O. M. achtte het feit bewezen en vroeg 6 of 3 dagen. De raadsman van verdachte, Mr. van Eeuwijk, wees er op, dat er geen andere mogelijkheid is om de steeg uit te kunnen als verdachte het deed of men zou een aparte man in dienst moeten nemen om te kijken of er iets aan kwam. Pl. meende, dat verdachte gehandeld heeft zooals hij moest handelen. Om dergelijke dingen te voorkomen zal een stopsignaal moeten worden aangebracht. De schuld ligt geheel bij den trambestuurder. Vonnis over 8 dagen. E.F. A. v. d. V., te L e i d e n,. had op de Steenstraat de veiligheid van het verkeer INGEZONDEN MEDEDEELING. DEN HAAG ingevaar gebracht door met zijn motorrij, wiel door te rijden, terwijl voor hem een auto wilde uitwijken naar een zijweg waardoor een aanrijding was veroorzaakt Uit de getuigenverklaringen kwam d schuld van verdachte vast te staan. Eisch 5 subs. 3 dagen. Veroordeelin conform. Verplichte inschrijving J. C. A. D., bioscoophouder te Leiden stond terecht terzake dat hij zich nie heeft laten inschrijven in het handelsregis ter van de Kamer van Koophandel en Fa. brieken voor Bijnland. De getuige Mr. Knibbe bevestigde hel proces-verbaal en gaf verder een deskun dige verklaring. J. v. M. te L e i d e n stond terecht voor eenzelfde overtreding. In beide zaken vroeg de ambtenaar 25 subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Van m'n Boekentafel. BOEKEN. V. Cantus Eucharistici ad quator voces aekuales, auctore Hubert Cuypers. Wed. J. IL van Ros sum. Ultrajecti 1928. Men kent de soepele, altijd welluïden de schrijfwijze van Hubert Cuypers. Hij bezit melodie en fantasie, is innig muzi- kaal, en beschikt over een geperfectio neerde contrapuntische techniek, zoodat het hem gemakkelijk valt, in vierstemmi ge compositie voor mannenkoor te zeggen, wat hij wenscht. Door zijn technische soe 'plesse verstaat hij de kunst, altijd door zichtig te schrijven en „dikke" harmonieën te voorkomen. Ook in bovengenoemd werkje, dat zeer zeker een mooie aan winst is voor de kerkkoren, bemerken we vweer dat losse en vrije, dat vooral bereikt wordt doordat het melodisch motief vai de eene partij door andere wordt geimi teerd, soms met tegenbeweging. Men hoorde dat bijvoorbeeld in „Sacri Solemnis", in „Verbum Supernum" en ia „O Sacrum Convivium". Een bijzondere verdienste van deze uii gave, is, dat men er, en wel met orgelbeg leiding, het „Tantum Ergo" in vindt, da behoort bij de in binnen- en buitenlani zoo hoog in eere staande „Missa in hono rem Ss. Trinitatis". De melodie is popu lair gehouden, zeer fraai en gedeel unisono, terwijl de beide laatste regels van elke strofe driestemmig zijn bewerkt. In de orgelpartij domineert in allerlei toon aarden 't bekende Kyrie-motief uit dezf Mis, terwijl dit motief in het Amen van het koor machtig wordt herhaald, waar door een imposante climax wordt verkre- gon. Alleen dit Tantum Ergo wettigt reeds de uitgave van den voortreffelijk ken bundel, welke door de firma Van Rossum typografisch keurig werd ver zorgd. Wij wenschen haar een ruim debiet S. Vraag. Hoe kan men het beste blaun waterverf van een cementen muur afkrij gen? Antwoord: Probeer de vlek te verwij deren door de muur daar met wat zeepso] af te borstelen. V ra ag: Hoe verwijderd men harsvlel ken uit een lichte beige mantel? Ik pr< beerde reeds met warm water, maar zonde succes. Antwoord. Breek zooveel mogelijk di hars voorzichtig van de stof en verwijde! de overgebleven vlek met eau de cologne of spiiitus. Verwarm zoonoodig de vloei stof, door het gesloten fleschje in een bakje met heet water te zetten. Vraag: Welke is de kortste weg van Hillegom naar Hoek van Holland? Antwoord: Hillegom, Lisse, Sassen heim, Oegstgeest, den Haag, Loosduinen) Monster, Hoek van Holland. Afstand 45 K.M. Vraag: Welke weg is korter van Hil legom naar Arnhem over Amsterdam over Alphen a. d. Rijn? A n t w o o rd Do weg over Alphen is korter, maar nog korter is die van Hille gom, Haarlemmermeer, Burgerveen, Nieuw- veen, Zevenhoven, Noorden, Noorden, Kockingen, Haarzuilen, Vleuten, Utrecht

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6