Buitenl. Berichten Ned. Oost-Indië. Rechtzaken. LandenTuinbouw SPORT. De verstikkingsdood gestorven. De 19-jarige veenarbeider J. Ensink uit Nieuw-Amsterdam, die te Twist (Duitsch- land) in de veenderijen werkzaam was, kwam Vrijdagavond, toen de werkzaamhe den voor dien dag waren afgeloopen, niet op den gewonen tijd in de keet, waarin do veenarbeiders zijn ondergebracht. Zijn ka meraden stelden een onderzoek in en von den hem bedolven onder de veenspecie in de veenkuil, waar hij den verstikkingsdood had gevonden. BRANDEN. Groote heidebrand bij Arnhem. Zaterdagmiddag is op het landgoed Kröller te Arnhem, nabij den weg naar Hoenderloo een groote heidebrand uitge broken. Onmiddellijk, nadat hot te Arnhem bekend was geworden, dat een groot stuk heide in brand stond, trokken honderden belangstellenden naar het terrein van den brand, terwijl ook een brandspuit uit Arn hem, alsmede een honderdtal soldaten van het 19e Regiment zich naar het terrein van den brand begaven, om het blusschings- werk te beginnen. Met stoomploegen werd om het terrein geploegd, zoodat het vuur bij de groeven gestuit werd. Het aantal belangstellenden groeide steeds meer aan, zoodat op een ge geven moment zeker wol 1000 menschen bij den brand tegenwoordig waren. Met deze groote hulp is men er tenslotte ingeslaagd het vuur te blusschen. Ongeveer 25 H.A. grond waren inmiddels afgebrand. Boschbranden. Zaterdagmiddag 1 uur ontstond een groote bosch- en heidebrand in de bosschen bij Mossel en Kreel. De Edensche brand weer rukte met motorspuit uit. De brand woedt bij het afzenden van dit bericht nog voort. Te Velder geraakte Zaterdagmiddag door onbekende oorzaak een bosch in brand. Met behulp van politie en burgers slaagde men er in de vlammen te dooven. Oirca een H.A. bosch werd door het vuur vernield. In de Vijlener bosschen bij Vaals heeft een hevige brand gewoed in een groote hoeveelheid juist gekapt hout. Ten gevolge van den hevigen Noorderwind ver brandde de geheele partij. De schade is groot. Het hout van een paar H.A. ging verloren. Zaterdagmiddag heeft onder Warken nabij Zutphen een boschbrand gewoed, waardoor een vrij groote uitgestrektheid bosch in vlammen is opgegaan. Do naburi ge brandweer rukte uit maar kon niet veel uitrichten. De betrekkelijk gunstige wind richting had ten gevolge, dat de brand zich niet verder uitbreidde. De moordaanslag te Augustinusga. Het slachtoffer overleden. Het slachtoffer van de ernstige mishan deling op de kermis te Augustinusga, de ongehuwde arbeider H. Abma, is aan de bekomen verwondingen in het Diaconesse- huis te Leeuwarden overleden. De dader is in het Huis van Bewaring opgesloten. Lafhartige daad. Beroofd van 6000 gulden. Zaterdag is de melkhandelaar W. v. S. wonende te Rotterdam, het slachtoffer ge worden van een lafhartige daad, waardoor hem zijn portefeuille, inhoudende vier bankbiljetten van 1000 gulden, 1500 gulden aan klein bankpapier en 50 gouden .tien tjes is ontstolen. De man, die hartlijder is en tengevolge daarvan af en toe door een flauwte wordt bevangen, was voor zaken naar Schiedam gereisd. Hij keerde met den trein terug en raakte gedurende zijn reis in een flauwte. Eenigen tijd later werd hij op den Mid densteiger aangetroffen, in half versuften toestand tegen een boom zittende. Twee voorbijgangers hielpen hem; een hunner, die den handelaar wel kende, riep een taxi aan, met zijn beiden tilden zij den man erin en brachten hem naar huis. Daar bemerkte de handelaar, dat hij zijn portefeuille met de zesduizend gulden kwijt was. Het onderzoek wordt zeer bemoeilijkt door het feit, dat de beroofde op verschil lende tijdstippen niet bij kennis is geweest. Zakkenroller aan het werk. In de Spuistraat te Amsterdam is een persoon aangehouden, die zich aan zakken rollerij had schuldig gemaakt. Zijn slachtof fer, een Indisch ambtenaar, merkte, dat men hem van zijn gouden horloge wilde ontdoen, waarop hij: Houdt den dief! riep. Vorschillendo personen schoten toe en een politieagent arresteerde den zakkenroller. De zakkenroller had het op een loopen gezet en het horloge weggeworpen. Dit werd evenwel later teruggevonden. Inbraak. Vrijdagnacht is ingebroken bij den land bouwer C. van Schie aan den Sloterweg te Nieuw-Vennep. De vrouw des huizes werd door het gerucht wakker en waarschuwde haar echtgenoot en haar zoons. Toen die er op uit trokken, bleek de inbreker al het hazenpad te hebben gekozen; maar hij had toch uit een kast een portefeille met 100 meegenomen. Van de dief of dieven geen spoor. De dader was zoo wijs geweest, om voordat hij zijn tocht door het huis begon de deuren van de echtelijke bedstede te sluiten. Aanklacht In verband met de door den wethouder N. H. te Beegden bij de politie gedane aan gifte als zoude de gemeenteveldwachter B. van daar niet alleen dorre dennenboo- men maar ook groene denneboomen uit de gemeentebosschen hebben meegenomen is thans door den veldwachter bij den offi cier van justitie te Roermond tegen den wethouder H. een aanklacht ingediend wegens het opzettelijk doen van een val- sche aangifte. De zaak is in onderzoek. „Limb. Koer." De K. L. M. brengt uitkomst. Dezer dagen kwam een Franschraan zeer opgewonden op het vliegterrein Waal haven te Rotterdam en vroeg of hem terstond een extra vliegtuig naar Brussel ter beschikking kon worden gesteld. Het bleek de kok van den Pullman op Parijs te zijn, die, dien ochtend in Rotterdam wakker wordende, vanuit zijn hotel den trein langs zag rijden. De kok was lang vóór den trein in Brussel en kon daar zijn dienst gelijk voorgeschreven beginnen. ONGELUKKEN. RUSSISCH SCHIP GEZONKEN. Zestig passagiers verdronken. Een dronken bemanning. Volgens^een bericht uit Moskou is bij een botsing tusschen twee stoomschepen op den Amoer nabij Chabarosfk een der schepen gezonken, tengevolge waarvan 60 passagiers zijn verdronken. De overleven den verklaren, dat de botsing te wijten is aan dronkenschap der bemanning. Hevige orkaan teistert Chili. Zware schade. Aan het „Journal" wordt uit Santiago de Cbiü gemeld: Een vreeselijke orkaan heeft de streek van Valparaiso en andere havens geteis terd. De schade is aanzienlijk. Te Valparai so was het meerendeel der in de Haven liggende schepen genoodzaakt, open zee te kiezen. Het schip „Lautaro" werd op de kust geworpen en verbrijzeld. Ernstige sabotagfc. Op het spoorwegtraject P a r ij sB o r d e a u x. Alle exprestreinen ParijsBordeaux passeeren het viaduct van Couteaubières, dicht bij Angoulème. Het viaduct is 303 meter lang en ligt 10 meter hooger dan de omgeving Zaterdag kwam een spoorwegarbeider toevallig langs de lijn en zag, dat over een lengtp van 15 meter de bouten, die de rails vasthouden, waren weggenomen. Het passeeren van den eersten den bes ten exprestrein moest noodzakelijkerwijs een catastrophe ten gevolge hebben. Hij kon nog juist naar den post van Mouthien snellen, om den chef te waar schuwen en den weg te doen blokkeeren, vóór een trein naderde. De sabotage is hier duidelijk. Een streng onderzoek wordt ingesteld. Ernstige dierenmishandeling. K oei en woiden volgeperst met water. Op een particuliere veemarkt in kam pong Seng (Oost-Java) zijn ergerlijke staal tjes van dierenmishandeling aan het licht gekomen, waartegen de politie thans krachtig optreedt. In den vroegen morgen, wanneer het vee ten verkoop is aange voerd, ontzien de veedrijvers, in dienst van de verkoopers, zich niet, ten einde het uiterlijk aanzien van hun koeien te verhoo- gen, deze vol water tc gieten. De beesten worden met hun achterpcoten vastgebon den, waarna men den kop met den neus ring ach'erover haalt. Vervolgens neemt men een holle, ongeveer 30 c.M. lange bam boe, van voren aangepunt, welke, gevuld met het water uit een nabijzijnde goot, in de keel van het dier wordt gestoken en geledigd, ten gevolge waarvan hot ver plicht wordt te slikken. Deze handeling wordt zoo dikwijls herhaald, tot het dier tot barstens toe met waicr gevuld is. Het ziet er dan op het oog dik cn welvarend uit. De koopers, die de dieren niet op ge wicht, maar naar het uiterlijk aanzien koo- pen, worden herhaaldelijk dupe van deze bewerking, aangezien de veearts dergelijk vee voor de slacht afkeurt. Maar het is een ingewortelde gewoonte, volgens het „Soer. Hbld.", welke niet gemakkelijk schijnt uit te roeien. De laats! e dagen heeft de poli tie eenige van deze dierenbeuden op heo- terdaad betrapt en aangehouden, terwijl de bamboes in beslag werden gonoraen. Negen honderd gulden of rroord en brand. Eén jaar geëischt tegen een dreigbriefschrijver. Voor de arr.-rechtbank te Breda stond terecht de arbeider G. A. D., uit Fijnaart, beschuldigd van poging tot afpersing van den landbouwer V. aldaar. In den avond van 20 Januari 1.1. ontving V. een brief uit Roosendaal, waarin hij en zijn gezin be dreigd werd met moord cn brand, indien hij niet op 'n bepaalde plaats 900 in een flesch deponeerdo. Beangst door het schrijven betrok V. langs een omweg de politie in deze zaak, hoewel de briefschrijver met ernstige ge volgen dreigde wanneer dit zou gebeuren. In afspraak met den brigadier deed V. een zilverbon van 2.50 in eer. wijnflcsch en deponeerde deze op de manier en de plaats, door den anoniemen briefschrij ver aangegeven. De flcsch werd in 't oog gehouden, doch toen zij 's avonds verdwe nen was, had niemand gezien wie haar weg nam. Al spoedig werd D. verdacht de schrijver te zijn. Bij hem werd in beslag ge nomen eenig postpapier, waarop de brandbrief geschreven was. Politiebeamb ten hadden D. ontmoet op den weg naar Roosendaal, tegen den tijd, dat de brief er gepost was. Bovendien was door een herbergier-winkelier van het dochtertje van D. de zilverbon van 2.50, dien de po litie in de flesch deed sluiten, in ontvangst genomen. In deze zaak worden 9 getuigen gehoord. Verdachte ontkende. De officier van Justitie achtte de ten laste legging bewezen cn eischte een jaar gevangenisstraf. Uitspraak over li dagen. Door den trein gegrepen en...M veroordeeld. Het dubbele gevaar van den onbewaakten overweg. De rechtbank to Assen heeft W. M., te Hoogcveen veroordeeld tot 50 boete subs een maand hechtenis, daar het aan zijn schuld te wijten zou zijn, dat gevaar ont stond voor het verkeer door mechanische kracht over een spoorweg. Op 15 Maart j.l. werd n.l. de auto, be stuurd door M., op een onbewaakten over weg te Weerdinge door een trein gegrepen en zwaar beschadigd, terwijl do locomotief en twee wagons derailleerden. De stand van de kersen en bessen. Op 2 9 Mei. Het onderstaand overzicht betreffende den stand der kersen cn bessen op 29 Mei is, onder medewerking der Rijksluinbcuw- consulenten, samengesteld naar gegovens, verstrekt door de correspondenten der di rectie van den Landbouw. Tijdens en na den bloei der kersen en bessen was de weergesteldheid bijna voortdurend ongunstig, bovendien hebben nachtvorsten op tal van plaatsen veel cchade veroorzaakt. De stand van de Mei kersen in zuidelijk Gelderland is noch tans vrij goed te noemen, evenals die in Noord-Brabant en Limburgin Zuid-Hol land en Zeeland is de stand goed, in Utrecht staan de vroege kersen echter matig tot vrij slecht en in de Lijmors ma tig tot vrij goed. De late kersen vertoonen een matigen stand in zuidelijk Gelderland, evenals ui Limburg en Utrecht; vrij goed is de stand in de Lijmers en in Noord-Brabant de stand in Zeeland is goed. Kruisbessen staan vrij goed in Zuid- Holland, Utrecht en in Zeeland; in Noord- Holland is de stand vrij goed tot matig. Een goede stand wordt aangetroffen in westelijk Noord-Brabant en in Friesland; in zuidelijk Gelderland en in Limburg moet de stand echter matig worden ge noemd. Roode en witte bessen. Deze vertoo nen een vrij goeden stand in zuidelijk Gelderland, in Utrecht en in Noord-Hol land; als goed kan de stand worden aan gegeven in Noord-Brabant, de Lijmers en Frieslanddie in Zeeland is matig. Van da zwarte bessen is de stond zeer uiteenlóopend tengevolge van nachtvorst- schade, die vooral plaatselijk optreedt. De stand in zuidelijk Gelderland, Limburg en Friesland is vrij slecht; alleen in Noord-Holland kan de stand goed ge noemd worden. In Zuid-Holland vertoonen deze bessen een matigen stand, evenals in zuidoostelijk Utrechtin Zeeland is de stand slecht, in de Lijmers slecht tot m'slukt, terwijl het gewas in west en zuidwest Utrecht als geheel mislukt wordt bes^h^wd. „Sts-Crt." Invoer kersen. n Engeland en Wal es. De invoer van kersen in verschen toe stand in Engeland en Wales is na 5 Juni a.s. o.a. ook uit Nederland verboden, ten zij elke zending vergezeld gaat van een certificaat van oorsprong, aangevende het land en de plaats, waar de kersen gegroeid zijn. Het uitvoer-controle-Bureau voor groen ten, fruit en aardappelen, Javastraat 80, 's-Gravenhage, is aangewezen voor het afgeven van bedoelde certificaten van oorsprong en voor de in verband daar mede te oefenen controle. WATERSPORT. DE HOLLANDIA-ROEIWEDSTRIJDEN. Een succesdag voor de Hoop, vier hoofdprijzen gewonnen. Schitterend verloop der wedstrijden. De tweede dag. Zaterdag, de slotdag der roeiwedstrij- den, was zoo mogelijk nog beter dan de eerst dag der wedstrijden. Er was uit den aard der zaak voor de eindwedstrijden meer belangstelling dan voor de voorwed strijden, maar 't leek ons toch, of er min der aanwezigen waren dan gewoonlijk. Al gemeen weet men zulks aan de Olympische Spelen, doch of dit werkelijk van invloed is geweest betwijfelen we toch wel. In den •middag viel er van een geringere belang stelling evenwel weinig te bespeuren. Toen was het weer als van ouds een en al druk te rond 's Molenaarsbrug en langs den weg, langs welken vele enthousiaste sup porters de verschillende races volgden. De regeling was als steeds in orde. Voor zoover het de wedstrijden betreft deed. het euvel „schepen in de baan" zich nogal eens gevoelen, ondanks de Rijn bij besluit van Ged. Staten geheel afgesloten was tijdens de races. Het verkeer op den weg was bij de Al- phen6che en Koudekerksche politie in goe de handen. De inspecteur van politie, de heer v. Beek, zorgde wat hij kon voor een vlotte loozing van de talrijke auto's en fietsen, die achter de persauto aan de ver schillende nummers langs den weg volg den. Dat er bij dergelijke opeenhoopingen van elkaar verdringende auto'6 en fietsers .niet meer ongelukken gebeuren mag geluk kig genoemd worden. Zonder dat zulks de schuld was van de verkeerspolitie of het drukke verkeer, dreigde de feestvreugde toch een oogenblik ernstig verstoord te worden doordat in de Grophoek een auto ongeluk gebeurde, dat evenwel betrekke lijk gelukkig is afgeloopen. Op genoemde plaats toch, waar zich bij de brug een zeer gevaarlijke bocht bevindt, reed een auto met Nereus- en Aegir-menschen met veel te snelle vaart. Daardoor slingerde de auto van den weg en gleed zij den kant van den weg in, ter plaatse waar zich een drie Me ter diepen kuil bevindt. Doordat op de helling een flinke boom stond bleef de car rosserie daartegen hangen. De vijf inzitten den sloegen echter door de ruiten en kwa men in do modder terecht, daarbij tevens verschillende verwondingen oploopend. Een hunner, de heer K., brak een neusbeen en word het ergst gewond. Hij werd naar Amsterdam overgebracht. Behalve dit ongeluk reed nog een motor in den kant en werden enkele fietsen ver nield. Sportief waren de Hollandia-wedstrijden het meest succesvol voor de vereeniging de Hoop, die vijf eerste prijzen won, w. o. vier hoofdprijzen. Een der mooiste overwinningen van de Hoop was die in de Jonge Acht, A en B twee belangrijke nummers van het pro gramma. -Verder werden hoofdprijzen ge wonnen in de Oude Twee en Jonge Twee B Laga wist op fraaie wijze de Oude Stu denten Acht te winnen, terwijl v. d. Meer (Njord) het nummer Jonge Skiff B wist te winnen, daarmee voor Njord den eenigen eersten prijs behalend, v. d. Meer onder vond in dit nummer van zijn tegenstanders Wijsman en Prevoo slechts weinig tegen stand en roeide kalm en gemakkelijk tot het einde. Op de wedstrijden der Koninklijke zal hij nu in de A-klasse uitkomen, om dan waar schijnlijk zich te gaan oefenen voor de Olympiade. De resultaten der eindwedstrijden lui den: JongeSkiff A: 1. De Hoop (P. Wijs man) in 9 min. 30 sec.; 2. Triton (L. F. Tjal- ma) in 9 min. 32.5 sec. Oude Twee: 1. De Hoop in 9 min. 31 sec.; 2. Njord in 9 min. 44.2 sec.; 3. De Hunze. De winnende ploeg bestond uit: P. J. Dates (boeg), M. Eohling (slag) en C. H. J. Haag (stuurman). Jonge Vier A: 1. Laga in 8 min. 21.4 sec.; 2. Aegir in S min. 39.S sec.; 3. Deutsche Ruder Verein Amsterdam. De winnende ploeg bestond uit: G. L. G. van LDitzhuipzen (boeg), O. Bruto, C. van Ees, J. Roelofs (slag), F. W. Sentman (stuur man). Twee zonder stuurman;!. Da- ze Devil Club (row over) in 8 min. 55.8 sec. De ploeg bestond uit O. A. van Wankum (boeg) en H. C. van Suylolcom (slag). Oude Skiff: 1. Amstel (L. H. F. Ounther) in 8 min. 37.6 sec., 2. Spaarne (H. Cox) in 8 min. 42.8 sec. Stijlroeien dames Juniores: le heat: 1. Delftsche Sport, 2. De Vliet; 2e heat: 1. Spaarne, 2 De Hoop. Beslissing: 1. Spaarne, 2. Delftsche Sport. Stijlroeien dames Seniores: le heat: 1. Viking, 2 Spaarne; 2é heat: 1. De Vliet, 2. de Laak. Beslissing: 1. Viking, 2. De Vliet. Oude Vier: 1. Triton in 8 min. 13.2 sec.; 2. Aegir in 8 min. 23.4 sec.; 3. Laga. De winnende ploeg bestond uit: P. A. Roe- lofse (boeg), C. A. Schiltma, W. Ph. Scheuer, P. Smitt (slag), B. I. Dommdrs (stuurman). Jonge Twee B.: 1. De Hoop in 9 min. 23.8 sec., 2. Laga in 9 min. 25.6 sec., 3. Willem III. De winnende ploeg bestond uit: P. J. Dates (boeg), M. Rohling (slag), C. H. J. Haag (stuurman). Overnaadsche Skiff: 1. De Laak (H. Ernst) in 9 min. 42.4 sec.; 2. Wil lem III (H. v. d. Molen) in 9 min. 46.8 sec. Jonge Acht B1. De Hoop in 7 min. 25 sec.; 2. Triton in 7 min. 27.6 sec., 3. Am- stel. De winnende ploeg bestond uit: W. Jansen (boeg), W. R. P. Hasselman, J. Pou- lie, H. W. von Lindeiner gen. von Wildau, E. M. L. Hemminga, H. van Manen Jr., J. B. Bierdrager, J. Bonze (slag), C. H. J. Haag (stuurman). Jonge Skiff B: 1. Njord (O. A. v. d. Meer) in 9 min. 4.6 sec.; 2. De Hoop (P. Wijsman); 3. De Schie (J. Prevoo). Overnaadsche Vier:: 1. De Laak, in 8 min. 16.2 sec., 2. Argo in 8 min. 21.8 sec.; 3. Laga. De winnende ploeg be stond uit: Th. G. H. Visser (boeg), H. Bos, P. S. Heerma, G. Slotboom (slag), H. \J. Mulder (stuurman). Double Sculling: 1. Dc Hoop (row over) in 8 min. 19.6 sec. Vier zonder stuurman: 1. Triton (row over) in 7 min. 56.8 sec. Oude Acht: 1. Laga in 7 min. 4.4 sec. 2. Triton in 7 min. 13 sec., 3. Njord. Dc win nende ploeg bestond uit: O. Appel (boeg), J. Huges, J. Bosscher, A. H. van Assum, P. Tuininga, G. N. de Laire, A. W. Tondu, H. S. Kruyt (slag), L. A. Gaai (stuurman). Te ongeveer half zes kwam het einde van het Hollandia-roeifestijn. Daarna had in de feesttent de uitreiking der prijzen plaats, hetgeen officieel het einde der roei- wedstrijden beteekende, terwijl men al weer vol verwachting was naar den laat- sten dag, dien der zeilwedstrijden. DE HOLLANDIA-ZEILWEDSTRIJDEN. en schitterend slot van het Hoitandia-feest. Een ochtend zonder wind, een middag vol spanning. De derde dag. Een schitterend slot.dat was het einde van het Hollandia^watersportfeest. De zeildag op dc Braassemmermcer, derde dag der Hollandia-wedstrijden, heeft in den loop der jaren vele herinneringen achtergelaten, indrukken over guur en koud weer, over stormweer en windloos wedstrijden. Ook dit jaar zal weer een herinnering nalaten, een herinnering n.L aan een bijna windloozen ochtend cn een middag met prachtig zeilweer. Eerst wanneer deze beide invloeden zich op één dag doen gelden, weet men wat het zeggen wil te moeten zeilen zonder wind. Zoo was het in den morgen. Hoewel er aanvankelijk een flinke bries stond, liet de wind de zeilers vrij onverwacht in den steek. Het werden drijfpartijen zonder weerga en de zeilen waron vrijwel louter overgelaten aan het geluk, of zij hier of daar een verdwaald windzuchtje in de zeilen konden vangen. De gemaakte tijden spreken hierover duidelijk. Voor de ochtendwedstrijden had men eens zooveel tijd noodig als voor de middagwedstrijden, 't Was voor de zeilers om hopeloos te worden en wanneer er dan, zooals nog maar al te vaak gebeurd, moi torbooten door het water jagen en een dei-, ning veroorzaken van je welste, waardoor de zeilbooten op en neer dobberen, dan wordt ook de joviale zeiler wel eens kre gel en vallen er wel eens onvriendelijke woorden aan het adres van de motorboot racers. Intusschen verliep alles, dank zij be stuur en wedstrijdcomité, voor zoover zulks, met den wind mogelijk was, uitstekend. Voor de belangstellenden was het ver blijf op deze in zonnegloed badende wate ren inderdaad verrukkelijk, al deed de wind zich nog wel wat te koud voelen. In de 45M2 Kruiserklasse was de strijd nogal afwisselend. Er werd nogal eens ge passeerd en hoewel de spanning door de windstilte in den ochtend wel niet groot was bleef men toch belangstellend uitzien naar het einde, 't Was toen echter slecht weer voor Pieter Bon, die zijn Walta niet in zijn macht had. Beter gelukte zulks in den middag, toen hij weer fraai als eerste wist te eindigen. Doordat de Walta echter een protest had ingediend tegen de Föhn, die des mor gens eerste en des middags tweede werd, kon nog niet de beslissing vallen over den hoofdprijs, den St.-Joris-wisselbeker. In de Regenboogklasse toonde Hans Nathan zich met zijn Braassemmermcer weer terdege thuis op deze plassen. Hoe wel het tijdsverschil nu niet bepaald groot was, wist hij toch beide keeren als eerste de finish te bereiken, daardoor op fraaie wijze den hoofdprijs winnend. In do Vrijbuiterklasse was de heer C. Huisken de premier onder de mededin gers. Door een eersten en tweeden prijs legde hij beslag op den hoofdprijs. De uitslagen luiden:' 4 5 B2 Kruiser klasse: le race: 1. Föhn, stuurman J. Heinen, in 3 u. 5 min. 10 sec., 2. Benate II, stuurm. B. Fenenga in 3 u. 6 min. 25 sec., 3. Walta, stuurman P. Bon Czn„ in 3 u. 8 min. 17 sec., 4. Cop- pelstock, stuurm. C. D. Schuddeboom. in 3 u. 26 miu. 35 sec. Boekanier opgegeven. 2e race: 1. Walta, in 1 u. 24 min. 55 sec., 2. Föhn, in 1 u. 25 min. 26 sec., 3. Coppel- stock, in 1 u. 26 min. 38 sec., 4. Benate II, in 1 u. 28 min. 52 sec. De Boekanier was niet gestart. Regenboogklasse: le race: 1. Braasscmmermeer, stuurm. H. Nathan, in 3 u. 2 min. 35 sec., 2. Hollandia, stuurm. C. v. Staveren, in 3 u. 3 min. 56 sec., 3 Sa tan, stuurm. H. Maas, in 3 u. 3 min. 58 sec., 4. Dolfijn, stuurm. H. H. Garlrecht, in 3 u. 5 min., 4. Piedewiet, stuurm. W. R. v. Haga, in 3 u. IS min. 25 sec. 2e race: 1. Braa-ssemmermeer in 1 u. 32 min 30 sec., 2. Marianne, in 1 u. 33 min. 52 sec., 3. Holandia, in 1 u. 34 min. 25 sec., 4. Holland, stuum. F. P. os, in 1 u. 37 min. 29 sec., 5. Dolfijn in 1 u. 37 min. 30 sec. Vrijbuiterklasse: le race: 1. Paul Jones, stuurm. A. J. Markx Jr., in 1 u. 37 min. 42 sec., Jan Braas, stuurm. <1 Huiskon, in 3 u. 38 min. 8 sec. Dirk Duyvea en Jonker Cabeliau hadden opgegeven, terwijl Kaper niet gestart was. 2e race: 1. Jan Brass, in 1 u. 33 min. 15 sec., 2. Paul Jones, in 1 u. 35 min. 30 sec., 3. Jonker Cabeliau, stuurm. P. Schieffer, in 1 u. 42 min. 29 sec., Dirk Duyval had op gegeven. 12Vcetsjollen. le race: 1. Kare-' kiet, stuurm. E. R. Zweep, in 2 u. 26 min. 25 ec., 2. Vivo, stuurm., O. G. ter Gast, in 2 u. 30 min. 35 sec., 3. Fritske, stuurm. G. F. Bohré, in 2 u. 35 min. 2 scc., 4 Lytse, stuurm. E. O. M. Ruhwandl, in 2 u. 40 min. 35 scc., 5. Prekkel. stuurman J. H. A. Sas sen in 2 u. 439 min. 47 sec. 2e race: 1. Fritske in 1 u. 1 min. 25 sec., 2. Karekiet, in 1 u. 1 min. 45 sec., 3. Daph- niki, stuurm. B. J. M. Bothe, in 1 u. 2 min. 10 sec., 4. Rietvink, stuurm. C. Scholvincfe in 1 u. 2 min. 58 sec., 5. Suevia, stuurm. Eug. Schmidt, in 1 u. 3 min. 6 sec. Handicapklasse D: 1. Narmandv, stuurm. H. H. Tieleman, in 2 u. 17 min. 55 sec. gezeilde tijd en 2 u. 7 min. 54 sec. be reken e tijd; 2. Bonzo, stuurm. D. Veen, in 2 u. 21 min. 10 sec. gez. tijd en 2 u. 9 min. 24 sec. ber. tijd. 12 Voetsjollen dames: 1. Mieke, stuurvT. mej. M. Roozen, in 1 u. 39 min. 27 sec., 2. Anny, stuurvr. mej. A. Alberts, in 1 u. 39 min. 31 min., 3. Pam, stuurvr. mej. C. E. de Vlieger, in 1 u. 40 min. 45 sec* Fritske was niet gestart. Sterklasse-jollen: 1. Sirius, stuurm. J. C. Visser, 2. Poolster, stuurm. A. van Beekum, geen tijden. Na afloop der wedstrijden reikte de voorzitter, jhr. mr. E. C. H. van Doorn uit 's-Gravenhage de diverse prijzen aan de winnaars uit. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6