KERKNIEUWS. Uit de Omgeving {jafdklesd «n Uit de Rijnstreek TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" ZATERDAG 2 JUNI 1928 ORIE MERKWAARDIGE LOURDES- GENEZINGEN. Een speciale editie van het „Journal de |a Grotte" van Donderdag 24 Mei i.l. ver meldde drie merkwaardige genezingen, welke te Lourdes hebben plaats gehad, n.l. de genezing van den Brusselschen gen darm, Henri Voeds, die van den mijnwer ker Maurice Beurriot uit Bergen en die van mejuffrouw Marguerite Bully uit No- zeroy (Jura), van welke laatste genezing wij reeds gewag hebben gemaakt. Wij laten het relaas der feiten hier volgen De genezing van Henri Voeds (longtuberculose). Henri Voeds, gendarme te Brussel, is thans 25 jaar oud. Hij was door longtuber culose aangetast aan den rechterlongtop. Zoo luidde de diagnose op het medisch attest, dat hem voor zijn afreis was mee gegeven. In het gasthuis, waar hij ver pleegd werd, had hij vier operaties aan het borstvlies ondergaan, de laatste ge schiedde 9 Mei 1.1. Hij had voortdurend koorts, spuwde bloed en zweette overvloe dig, zoodat hij vaak 5 a 6 maal daags van linnengoed moest verwisselen. Den 15en Mei werd deze man gebaad in de piscine. Hij kwam er genezen uit. Op het Bureau der medische constateeringen onderzochten hem de doktoren: bij de aus cultatie en bij de beklopping geen enkel teeken van tuberculose meer te vinden. Daarbij zijn de bloedspuwingen opgehou den en ook alle andere symptomen van de ziekte, die het leven bedreigden van de zen jongen man, die niet ophoudt O. L. Vrouw van Lourdes te bedanken. Met de gebruikelijke voorzichtigheid hebben de dokters het geval „aangehouden". Een verder onderzoek zal geschieden in het Hópital des incurables tuberculeux de la guerre te Doornik, waar deze man werd verpleegd. De genezing van M. Beurriot (huidtuberculose). Maurice Beurriot, oud 17 jaar, mijnwer ker te Bergen (België), leed sinds twee jaar aan huidtuberculose. Een onbeschrijf lijke jeuk veroorzaakte hem veel lijden. Nauwelijks een paar uur rust had hij op een dag. Den geheelen dag bleef hij liggen, want zelfs het dragen van kleeren veroor zaakte hem nieuwe pijn. Den 15en Mei werd hij in de piscine ge baad. Toen sliep hij acht uur. De huid schubben zijn afgevallen, de huid wordt le nig en de wonden genezen. De jonge Beurriot werd in het gasthuis te Leuven behandeld door prof. Lemaire. Zal dus gemakkelijk zijn het medisch on- rferzoek voort te zetten. Dokter Foures van la Louvière heeft beloofd, het te doen. De genezing van Marg. Bully (ziekte van Pott). Mejuffrouw Margaretha Bully, een meis je van 24 jaar, uit Nozeroy (Jura) was vol gens attest van den haar behandelenden geneesheer, gedateerd 5 Mei 1928, aange tast door de ziekte van Pott en had daar bij een abces in de rechterzijde. Het be gin der ziekte dateert van December 1926. Zij was ongeveer 14 maanden bedlegerig. Op last van haar dokter moest zij liggend de reis naar Lourdes maken. Drie jaar geleden had men haar tenge volge van een tuberculeus abces de groote teen moeten afzetten. Haar vader stierf aan tuberculose en haar zuster paste men borstvliesoperatie toe. De geneesheer had aan haar attest toegevoegd: „Moeilijk te genezen en als zij geneest zal er een vijf of zes jaar mee gemoeid zijn." Welnu Mar garetha Bully werd in Piscine gebaad in den morgen van 22 Mei. In het Hópital de N. D. des Douleurs teruggekeerd, zeide zij aan de verpleegster: „Ik voel me toch zoo goed". Maar vreezend zich te bedriegen bleef zij op bed. In den loop van den namiddag ging haar bisschop, Mgr. Bambert Faure, die onkun dig was van haar verbeterden toestand, in gezelschap van den directeur der bede vaart do zieken bezoeken. Bij onze zieke gekomen zei hij: „Hoe gaat het m'n kind??" „Zeer goed, monseig neur", antwoordde ze. „Maar dan moet ge opstaan", zei monseigneur. Doch pas na de processie met het Aller heiligste probeerde zij op te staan. En in den morgen van 23 Mei verscheen zij ter onderzoek voor de geneesheeren, die dr. Vallet, de president van het bureau der medische constateeringen, omringen. Met de bekende nauwgezetheid werd het meisje onderzocht. En met algemeene overeenstemming verklaarden de doctoren, dat er geen enkel symptoom van de kwaal meer was te constateeren. De genezing wordt echter pas officieel ingeschreven na verder onderzoek en na dat een aanzienlijk tijdsverloop de bevin ding heeft bevestigd. NOORDWIJK. ZILVEREN FEEST C. VERWEIJ. Gisteren herdacht de heer C. Verweij het feit, dat hij 25 jaar als onderwijzer aan de Katholieke Jongensschool is werk zaam geweest. Tegen den wil van den een- voudigen, doch gezienen meester, is deze dag niet onopgemerkt voorbijgegaan, en i» op een spontane wijze door velen uiting gegeven van de dankbaarheid tegenover hun oud-meester. Voor deze gelegenheid had zich een feestcomité gevormd, het welk, geholpen door een sub-comité uit oud leerlingen, gezorgd heeft, dat deze dag voor den jubilaris en diens huisgenooten geworden is een onvergetelijke dag en niet alleen door het gesprokene, doch ook door de stoffelijke blijken, steeds in aangename en dankbare herinnering zal blijven. 's Morgens werd door den Zeereerw. heer Deken J. Borsboom een plechtige H. Mis uit dankbaarheid voor den jubilaris opgedragen, waarbij de jongens van de hoogste klassen de Mis van Bosman uit voerden. Te half elf werd de jubilaris en diens huisgenooten met een tweetal auto's door eenige ingezetenen beschikbaar ge steld, van zijn woning afgehaald en in het Juvenaatgebouw gebracht, waar de geheele familie van den jubilaris, de Zeereerw. heer Deken Borsboom, de beide parochiekape laans. Rector Braakman, het Kerkbestuur, #het Hoofd der school H. G. de Boer en het verdere onderwijs-personeel, het feest comité met sub-comité en de jongens der drie hoogste klassen der school zich had den opgesteld, in het rijk versierde ge bouw, tot een waardige ontvangst. Bij de intrede zongen de jongens gezamenlijk een welkomstlied, waarna de voorzitter van het feestcomité, de heer de Ruyter, namens allen welkom heette. Spr. noemde dezen dag een zeer belangrijke voor Roomsch Noordwijk, omdat deze de gelegenheid bood dank aan den jubilaris te brengen, namens de oud-leerlingen, ter gelegenheid van zijn jubileum. Spr. noemde het ook een gelukkige dag, om dat te kunnen doen te midden der huis- en familiegenooten van den jubilaris. Iedereen wilde gaarne, toen uw jubileum bekend werd, aldus spr., me dewerken om deze dag voor u te maken tot een onvergetelijken, als dank niet al leen voor alles, wat u in die afgeloopen 25 jaren als onderwijzer hebt gepresteerd, doch ook voor de groote steun, welke u gegeven heeft aan meerdere sociale instel lingen, zooals Patronaat en Sportpark, doch vooral aan de R. K. Leesbibliotheek, welke als uw troetelkindje in die jaren geworden is een zeer nuttige en niet hoog genoeg te waardeeren instelling. In korte bewoordingen schetste spreker nog de hu maniteit en behulpzaamheid in het dage- lijksche leven van den jubilaris, die altijd en voor iedereen met raad en daad klaar stond. Ook dankte spr. Mevr. Verweij, die den jubilaris in de moeilijke jaren zoo trouw ter zijde heeft gestaan als liefde volle gade. Hierna bood spr. namens de oud-leerlingen den jubilaris een enveloppe met inhoud aan, aan den jubilaris overla dend, hiervoor een passende en blijvende gedachtenis aan te schaffen. Hierna weer gaven een tweetal leerlingen een toepas selijke samenspraak en boden namens de leerlingen een prachtige bloemenmand aan, ook namens de onderwijzers(essen) werd een vaas met rozen aangeboden. Kapelaan Hesp richtte hierna als Di recteur van het Patronaat het woord tot den jubilaris, die deze zeldzame gelegen heid gaarne aangreep om dank uit te bren gen aan den heer Verweij voor het vele door hem verricht als Secretaris der Pa tronaatscommissie. Z.eerw. noemde het boven allen lof verheven wat de jubilaris in hel. belang der jeugd heeft gedaan en boodt namens het Patronaat een bloemen mand en namens de Patronaatsheeren een prachtige vaas bloemen aan, den wensch hierbij uitende, dat het hem moge gege- env zijn nog vele jaren in het belang der jongens te mogen werkzaam zijn. Na een toepasselijk lied, door de jongens der hoogste klassen gezongen, verkreeg de heer W. Hoogeveeh het woord, die als oud leerling met eenige historische grepen uit zijn schooljaren, onder leiding van den ju bilaris, op geestige wijze dank bracht voor het leerzame bij hem genoten. Van den Inspecteur van het Onderwijs den heer J. Baak Jzn., was een schrijven van verhindering ingekomen, in welks schrijven hij den jubilaris met eenige waar- deerende regels feliciteerde met zijn jubi leum. Hierna zongen de dames onderwijzeres sen een prachtige Cantate. Rector Braakman, het woord verkrijgen de, was het feestcomité dankbaar voor de gelegenheid een enkel woord te mogen spreken, daar Z.eerw. in den tijd, dat hij in Noordwijk vertoefde, in den heer Ver weij steeds een zeer te waardeeren steun heeft gehad, vooral wat betreft als het gold de belangen der Jeugdvereeniging. Z.eerw. was ook dankbaar voor het blij op timisme in dien^ werken, waardoor hij steeds weer in moeilijke omstandigheden werd opgebeurd en veel van den jubilaris heeft geleerd. De heer H. G. de Boer, hoofd der school, besprak allereerst de zeldzaamheid van dit jubilé en noemde dezen dag, die niet door den jubilaris gezocht is geworden, een dag van dank en releveerde eenige der gewichtigste feiten uit de afgeloopen pe riode, hij roemde den jubilaris als een onderwijzer, die zich steeds aan de nieuwe omstandigheden heeft aangepast, dank zij diens stoere werkzaamheid en vasthou dendheid. Spr. bracht dank voor het voor beeld van stiptheid en hoopte dat hij nog vele jaren voor het zieleheil der jongens mag werkzaam zijn. Als laatste spreker richtte de Zeereerw. heer Deken het woord tot den jubilaris, die met opzet had gewacht tot het laatst, om dat Z.eerw. in meerdere kwaliteiten tot den jubilaris had te spreken. Zijneerw. sprak dan als voorzitter van Kerk- en Schoolbestuur zijn dank uit voor het vele dat de jubilaris in 25 jaren voor onze Room- sche Jongensschool heeft gedaan en wees in deze op de niet gemakkelijke taak van den onderwijzer. Hoewel de omstandighe den ter plaatse wel eens moeilijk zijn ge weest, is den jubilaris trouw werkzaam ge bleven, waarbij zijn nauwgezetheid hem tot eer heeft geslrekt. Spr. hoopt, dat hij nog vele jaren voor het bijzonder onder- I wijs moge werkzaam zijn, waarna Z.E. rae- dodcelde dat het Z. H. de Paus heeft be- haagd, aan den jubilaris, als blijk van dank vour de vele verdiensten van het Bijzon der Onderwijs bewezen, te verleenen het I gouden eerekruis „Pro Ecclesia et Ponti- INGEZONDEN MEDEDEELING. Steeds de nieuwste J WASCHECHTE i TAFELKLEE DEN I WITTE KLEEDJ ES J CRETONNE KLEE DJ ES jj I waschechf^iicht echt j 1 Zeer geschikt foor 1 Serre en Tub 1253c fice". Het gouden kruis werd door den Deken den jubilaris op den borst gehecht. Nog sprak vervolgens de heer L. v. d. Meer eenige waardeerende woorden als oud-leerling tot den jubilaris. De jubilaris, zichtbaar getroffen, bracht dank voor het tot hem gesprokene in het bijzonder voor het woord van den zeer eerw. Deken en voor het gouden Eere kruis. Hij bracht dank aan het schoolbe stuur voor de steeds aangename samen werking en dankt verders allen voor de bewijzen hem geschonken. De heer de Ruyter sprak hierna nog een kort woord van dank tot allen, die hadden medegewerkt, waarna de jongens 'n tractatie werd verstrekt, terwijl de ju bilaris en verdere aanwezigen op een foto werden vereeuwigd. Op de receptie kwamen nog velen den jubilaris complimenteeren onder wien wij opmerkten Burgemeester Jhr. v. Panhuys, wethouder J. G. v. Eeden en de gemeente secretaris A. G. Deelen. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Waarom de prijsvraag Raadhuis mislukte. De slichting van Landarbeidersplaatsjes en het Kooirecht. Bouw van 19 arbei derswoningen. De raad dezer gemeente vergaderde gis teravond to 8 uur. Afwezig de heer v. d. Voet. De voorz. opende de vergadering, waar na de notulen werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was het verslag van de Wijkverpleging. Weth. Warraar bracht een woord van waardee ring aan de Zusters, voor hun groote toe wijding en hun arbeid -eiken dag. De voorz. deelde daarna mede het raadsbesluit om de uitwerking voor de ge meentehuisplannen op te dragen aan de heeren Meysinck en Schmidt te Rotterdam. De voorz. zeide, een schrijven te hebben gezonden aan deze heeren, wanneer de be stekken gereed zouden zijn. Geantwoord werd, dat de bestekken over twee maan den uitgewerkt zijn. De heer Speelman had gehoopt, dat het raadhuis vóór den winter onder de kap zou zijn. Spr. zou aandringen op meer spoed; het duurt verbazend lang. De heer v. Zonneveld achtte het ge- wenscht, dat in openbare vergadering een uiteenzetting zou worden gegeven van de motieven, waarom de opdracht is gegeven aan personen, die niet voor de prijsvraag hadden ingeschreven. De voorz. zeide, daartoe gaarne bereid te zijn, hoewel in de vorige vergadering niet besloten was nog eens officieel aan den volke een uiteenzetting van deze kwestie te geven. Er was een prijsvraag uitgeschreven on der 7 architecten, die hun schetsen op 15 April moesten inlevren. Een plan onder motto „Spe8" werd door den adviseur, den heer v. d. Kloot Meyburg bekroond. Bij de opening van het naambriefje bleek echter, dat de inzenders waren de heeren v. Tol, Meyske en Schmidt te Rotterdam. De prijs vraag was echter persoonlijk uitgeschre ven. Daarom werd niet direct een beslis sing genomen. Gehoord werd het advies van^ de Permanente Prijsvraagcommissie. Bericht werd toen ontvangen, dat officieel niet konden mededingen de heeren Boeyin- ga (wegens te laat insturen van de schets) en de heer v. Tol wegens niet naleven der bepalingen. De prijsvraag was dus mislukt. De advi seur heeft toen te verstaan gegeven, dat het beste plan toch was het onder het mot to „Spes" ingediende. Het was wel het beste zich in verbinding te stellen met de architecten Meyke en Schmidt. Aan de heeren Boeyinga en v. Tol werden desniet temin de honoraria voor het maken der schetsen toegekend. De heer v. Zonneveld zeide, dat deze wijze van handelen volgeDS zijn gevoelen „oneerlijk" was. Hierna ontwikkelde zich een uitvoerig en d'epzinnig debat over de woorden „oneerlijk en „volgens zijn gevoe len". De heer v. Breda zeide, dat het defini tief besluit tot den bouw van het Raadhuis nog genomen moet worden. Spr. verwachtte met het voorstel de begrooting. De voorz. zeide dit toe. De heer Bisschops lichtte tenslotte nog toe, dat de heer v. Tol te goeder trouw ge handeld had. Hij was druk belast met werk, en zijn eerlijkheidsgevoel had hem verboden het ontwerp-Raadhuis onder zijn naam alleen in te dienen. Hierna werd de discussie over dit on derwerp gesloten Een schrijven was ingekomen van de heeren Beider en Diederiks om een nacht- veiligheidsdienst in te mogen voeren. De rz. stelde voor dit schrijven in beslo ten zitting te behandelen, waartegen geen bezwaar was. Voorstèl B. en W. te machtigen tot ver koop van bouwterrein van 1.per M2. aan den Menneweg, schuin tegenover het speelterrein De Kooi, voor de stichting van landarbeidersplaatsjes. De heer Ver- klev vroeg, of B. en W. de verantwoorde lijkheid op zich nemen, dat eventueele bouw niet in botsing komt met het Kooi recht. De heer Speelman zou willen doen uitzoeken hoever het Kooirecht loopt. De voorz. antwoordde 753 M. in een cirkel rondom de kooi. Die lijn blijkt verder ver wijderd te zijn dan de grond, waarover het op het oogenblik gaat. De heer Speelman zou het Kooirecht toch willen doen uitme ten door den landmeter. De heer Verkley stemde daai volkomen mee»in, evenals de andere heeren. De heer van Zonneveld meent, dat voor land voor arbeidersplaats jes het Rijk het geld geeft en de gemeen te borg blijftwanneer er niet gebouwd kan worden, zou de gemeente dus in mo'ei- lijkbeid komen. Na uitvoerige en verwarde discussie werd tenslotte besloten, dat de raad besluit B. en W. te machtigen bouw grond te verknopen, en daarbij alle consequenties aanvaardt. Van de landarbeiders Slootweg, Smit en de Boer was een verzoek ingekomen om voorschotten voor landarbeidersplaatsjes. Goedgekeurd. Bouwplan van woningen op evengenoemd perceel een „Nieuw Bijennest" te stichten met gebruikmaking van Rijksvoorschot, en bijdrage voor opruiming krotwoningen. Een vijftal huizen zullen worden gebouwd. De bedoeling is, dat de exploitatie dezer wo ningen zichzelf bedruipt; is dit niet het geval, dan legt het Rijk 25.per woning hoogstens bij, mits ook de gemeente dit be drag garandeert. De begrooting voor deze 5 huizen is geraamd op 10.160. Do bewo ners van het „Bijennest" zullen in deze huizen worden ondergebracht, waarna deze krotwoningen worden ontruimd. Het voorstel werd goedgekeurd. Ter verbreeding van den Menneweg werd van den heer C. Homan een strookje grond gekocht ter verbreeding van den Menne weg, tegen den prijs nader door B. en W. aan te geven. Voor afstand van de huur van een ter rein (benoodigd voor de Bijennest-plan- nenX werd besproken de schadeloosstel ling, te geven aan den huurder, den heer v. Dijk, whnneer de gemeente dit jaar van het terrein zou gebruik maken. De heeren Verkley en v. Rhijn zullen in die richting werkzaam zijn. Het verslag van de woningbouwvereni ging „Vooruitgang" was ingekomen en werd goedgekeurd. Het bestuur der Woningbouwvereniging „Vooruitgang' berichtte verder, dat beslo ten was 19 nieuwe arbeiderswoningen te bouwen, en wel 9 langs de Zandsloot 10 langs een nieuw aan te leggen straat, even wijdig met de Tijloosstraat. De kosten zijn begroot op 62.000. Er bestaat groote be hoefte aan woningen. De Vereniging ver zoekt de gemeente de kosten van aanleg en rioleering der nieuwe straat voor haar re kening te nemen (behalve de levering der steenen) en een voorschot te verleenen I 50.000 in leening en 12.000 kasgeld. Uit de overgelegd© exploitatie-rekening bleek, dat de woningen langs de Zandsloot zullen worden verhuurd voor 5.50 (het winkelhuis voor 7), en de woningen langs de nieuwe straat voor ƒ4.25. De Voorz. zeide, dat de kosten van aan leg van de nieuwe straat worden begroot op 2093.20. Spr. staat zeer sympathiek tegenover deze plannen, maar wilde toch de woning bouwvereniging waarschuwen niet de „bal last van andere gemeenten" naar deze ge meente te lokken. Van den heer v. Koningsbergen werd aan de Zuidzijde van de Wilhelminalaan een stuk grond gekocht tegen den prijs van 4.15 per M2. De naam van den nieuwen verbindings weg tusschen Beukenlaan en Rusthofflaan stelde de heer Speelman voor te bepalen op J. P. Gouverneur-laan. Met algemeene stemmen goedgekeurd. De Voorz. zeide, zeer gestreeld te zijn door deze straat-doop. Eenige comptabiliteits-besluiten werden genomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Breda, hoe het staat met Warmerdam, die zeven wegen bedlegerig is geweest door een onge luk bij het leggen van een riool. Aan den man is geen uitkeering gegeven, behalve de betaling van een rekening van 25. Spr. doet het voorstel 10 per week uit te kee- ren. De heer v. Schrama kon zich daarbij volkomen aansluiten. Op voorstel van den Voorz. konden deze heeren er zich mee vereenigen, dat B. en W. deze zaak tot orde brengen. De heer v. d. Geest uitte een scherpe klacht over den slechten toestand van de Rusthofflaan. De Voorz. wees er op, hoe druk langs deze laan wordt gebouwd en hoe veel de weg daarvan te lijden heeft. De heer Speelman stelde voor den weg op te doen knappen in den a.s. winter door werkloozen. Hierna ging de Raad te 11.15 in geheime zitting. ALKEMADE. Huldeblijk Koningin-Moeder. De op brengst van de collectie voor het huldeblijk voor H. M. de Koningin-Moeder heeft in deze gemeente opgebracht de som van 180.57. Deze opbrengst is voor de ver schillende dorpen als volgt te specificeeren Oudewetering 33.81; Roelofarendsveen 78.261/j; Nieuwe-Wetering 21.83'/,, Rijpwetering 15.96, Oud-Ade 20.91 en Kaag 9.79. Geboren: Joanna Wilhelmina d. van Th. W. Straathof en M. M. Waasdorp - Cornelia Maria d. vaD J. Chr. Zwetsloot en A. A. Kooloos Johanna Christina Ma* ria d. van P. Dongplmans en A. van den Berg Ewoud Ignatius z. van A. A. Brand en Cecilia Louter. Ondertrouwd: Anthonius Leonar- dus Schrijvers jm. 27 j. en Johanna Theo dora Maria Hóogenboom jd. 24 j. Nico- Jacobus de Koning jm. 27 j. en Jo anna Alida Schoo jd. 26 j. Overleden: Simon Droog 63 j. Elizabeth van Immerseel, echtg. van Pie- ter Bloem, 83 j. Leonard us Johannes van der Klugt 22 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Losplaats. Het nog vrijgebleven ge deelte der Turfmarkt zal van een schoeiing van betonplaten worden voorzien zoodat voor niet te groote schepen daar nog een tamelijk goede losplaats zal komen. Vereenigingsgebouw. Het R.-K. Ver- eenigingsgebouw nadert zijn voltooiing. Wanneer het weer voor den schilder gun stig blijft kunnen we aannemen dat de opening over 3 a -1 weken kan plaats heb ben. LISSE. Geboren: Pieter Hermanus z. van E. Scholte en A. Roodenburg Theodorus Johannes z. van Th. Kortekaas en A. M. Schut6 Johannes Hendrikus Marie z. van J. Wijnands en J. v. d. Voort Maria Cornelia d. van J. Rewijk en C. de Lange. Overleden: Jac. Corn. Faas, wedr. van J. Masee, 83 j. Joanna Elisabeth Berbee 20 j. Hendrik Willem Mohlman, echtg. van C. H. Beukers, 70 j. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Een zeer groote aan voer is er thans van vele soorten snijbloe men. In aanmerking genomen deze groote aanvoer zijn de prijzen goed. Deze zijn als volgt: Anjers 0.30—0.75, Fletten 15 20, Campanulata 1.201.40, Irissen 1.70—2.30, Pyrethrums 0.25—0.60, As ters 0.250.40, Damast 35, Pioenen 2—3.10 Lupinen 0.20—0.30, Korenbloe men 0.60—0.70, Anemonen 0.40—1, Cen- toria 0.20—0.40, Papavers 1.60—3.10, Margrieten 0.080.19, Lelie'B per kelk 0.08—0.09. VOORHOUT. Opbrengst Dr. Schaepmahfonds. De geldeninzameling in deze gemeente voor het Dr. Schacpmanfonds is afgeloopen. In totaal is een bedrag van ƒ305.05 ingeza meld, hetgeen voor de gemeente Voorhout schitterend genoemd mag worden. Een woord van dank aan de ijverige propagan disten en de milde gevers. WARMOND. G e b or e n: Clasina Gerarda Maria d. van Matthias van Winsen en Cornelia Was senaar. Johan z. van A. Sieders en H. Booij. Adrianus Filippus z. van G. Beek man en G. van Dijk. Petrus Wilhelmus z. van N. H. van Seggelen en C. W. van Benten. Johannes Petrus z. van J. War merdam en S. M. Hoogeveen. Cornelia Johannes, z. van G. J. Schijf en J. Nek. Johanna Wilhelmina, d. van J. C. Heems kerk en C. P. Kraan. Catharina, d. van K. van Leeuwen en T. Komen. Gehuwd: J. Th. Versteegen 32 j. en A. A. van Rijn 25 j. Overleden: N. Komen 86 j. Gevestigd: W. J. M. Heemskerk van Alkemade. C. Glijnis en gezin van Beemster. H. Hellenberg van Beemster. L. Sostmann van Duitschland. D. Ruiter van Den' Ham. R. Ruiter vatf Den Ham. L. J. van den Berg van Zoe- terwoude. M. J. Meeuwissen van Noord- wijkerhout. O. C. Hardeman van 's-Gra* venhage. J. L. Leenen van 's-Graven- hage. A. van der Voet en gezin van Sas- senheim. V ertrokken: Fra Nicderackcr naar 's-Gravenhage. M. Duineveld naar Lisse. D. Ramp en gezin naar Bodegraven. H. Fischer naar Munchen. A. J. Khün en gezin naar Noordwijkerhout. L. C. van Egmond naar Wassenaar. H. O. E. Straus naar Apeldoorn. C. G. M. Heems kerk naar Alkemade. J. G. Keijzer naar 's Gravenhage. P. J. van der Voort en gezin naar Leiderdorp. A. A. M. van Duijker naar Leiden. A. Hertogs naar Amsterdam. A. A. Tersteeg naar Alke made. J. van Leeuwen naar Koude kerk. J. Eijndhoven naar Ezinge. NIEUWKOOP. Polder Nieuwkoop en Noorden. Op 31 Mei werd in hotel „Hot Vliegende Paard* de jaarvergadering gehouden van den Pol der Nieuwkoop er. Noorden. Van de 620 stemmen, welke in den Pol der kunnen worden uPgebracht, waren; aanwezig of vertegenwoordigd 52 stemge rechtigde ingelanden, tezamen kunnende uitbrengen 235 stemmen. Na opening van de vergadering, worden de notulen der vorige vergadering vast gesteld en deelde de Dijkgraat een en an der mede over dc plannen tot ophooging van de rietvelden met stadsvuil, over den Rijksweg welke door den Polder is gepro jecteerd en over het proces met Rijnland. Daarna wordt de rekening vastgesteld over 1927, nadat is voorgelezen het rap port van de commissie van onderzoek, be staande uit de heeren M. A. van der Tol, G. Sanders en L. Zijerveld, dat alles in orde is bevonden. De ontvangsten hebben bedragen 20319.69, uitgaven 20996.49, nadeelig saldo 678.80. Aangezien in 1928 1461.63 wegens buitengewone omslag geind moet worden, is feitelijk een batig saldo aanwe zig van 782.83. Aan Rijnlands bundergeld is over 1927 verantwoord ƒ4991.57 en 2048 wegens rente, zoorlat in totaal is gereserveerd 29363.48. Wegens sluisroch-

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5