WEEK-END Uit de Rijnstreek. - I.E.M .C.Q. - RADIO - j voor alle ra com oraienifc MoMittji ETE ÉI0-1SÏELLEN. LIED VAN DEZEN TIJD. UIT DE RADIO-WERELD. TOOVERBALLEN. Weer herinneringen uit vroeger dagen. Toen gingen wij met onze „Zondagscent" naar een klein straatje, een slopje, waar een snoepwinkeltje was. Daar stonden we dan voor den toonbank, vol van illusies, vol van d® alles-beheerschende gedachte, welke heerlijkheden je al niet voor die eene cent kon koopen. Eerst stonden we dan een poos zwijgend in dat winkeltje en onze oogen gleden over al dat lekkers, dat onze tong en oogen bekoorde, want het was moeilijk een keus te maken nit die goden spijzen in dit aardsche Walhalla. Maar meermalen viel onze keuze op een flesch met. tooverballen, zoo'n ouderwet- sche stopfleBch, waarin er waren van aller lei kleur. Dikwijls kochten we dan tooverballen, acht voor een cent, die behalve een koste lijke lekkernij, bovendien wonderen waren van kunstig makelij. Want telkens kwam er na een zuigende bewerking van enkele minuten een andere, een nieuwe, kleur te voorschijn, die bij de telkens herhaalde beschouwing, steeds opnieuw onze bewon dering gaande maakte. Die tooverballen, die wonderen van kleu ren, brachten toen alleen de jeugd in ver voering; maar nu? Nu zijn het vijf ringen, tooverringen, die de heele wereld in beroering brengen, die eiken dag opnieuw de menschen doen jui chen van emotie, doen trillen van ontroe ring. Het zijn de vijf Olympiade-ringen van de Olympische vlag, alle vijf verschillend van kleur, die de heele wereld begeesteren tot in het dwaze toe, die maakt, dat men honderd en meer echte, onvervalschte Hol- landsche guldens betaalt om toegang te verkrijgen tot den sporthemel, waar de Olympische vlag waait met de vijf toover ringen, waaronder de woorden staan: citiuB altius, fortius, wat beteekenen wil, dat er om gestreden zal worden, wie het snelst en het sterkst zal blijken te zijn. De symboliek van die ringen is niet slecht, want bijna alle sport, die daar ver toond wordt, roept herinneringen wakker aan alles wat rond ie en dus gemakkelijk rolt, het moge een hocky-bal, een voetbal, een discus of een fietswiel zijn. De betoovering is er. En aldoor moet ik maar denken aan mijn jeugdige tooverbal len, die wij kochten met overleg en na rijp beraad, waarvan wij er een aanstonds in den mond staken en waarna wij ernstig en ingetogen zuigend het winkeltje verlieten, ernstig en alleen, met onze gedachten ge spannen rond dien tooverbal. Ook nu komen die velen terug uit het rijk der tooverringen, waar pas een heete strijd gestreden is, ernstig en nadenkend, langzaam zuigend op hun gedachten, die «pelen rond de Olympische vlag, het doek met de ringen. En toen ik in dat machtige Stadion zat, herkende ik in dat groote bouwwerk niets anders dan het snoepwin keltje nit mijn jeugd, met evenveel kleuren op de vlaggen der deelnemende landen als er kleuren waren binnen de geheimzinnige omhulsels van onze tooverballen. Iedere strijd daar binnen die muren zuigt een kleur af van de Olympiade die dus tenslotte niets anders is, dan de tooverbal uit onze jeugd. Met dit verschilwij zogen alleen en nu zuigt heel de wereldaan kinderlijke dwaasheden. DANIËL "Wat moeten die buitenlanders Al die menschen van de krant, Toch wel niet veel raars gaan denken Van ons modder-Nederland. Midden in den mooien zomer Is het regen, sneeuw of ijs, En een uurtje later is het Heet als in het paradijs. Prachtig zijn ze hier ontvangen Met een reis per extra-trein, En ze kregen kaas en taartjes En sigaren en veel wijn. Allen toerden vrij door Holland, Zonder armoe, zonder geld, Om natuur te gaan genieten In het vrije vlakke veld. is den laatsten tijd niet bepaald rooskleu rig. Vooral hun eeuwig geharrewar over Albanië is bekend. Toch is het aan de beide regeeringen gelukt een verdrag tot stand to brengen, de overeenkomst van Nettuno. De oppositie is het daarmede echter niet eens en naar aanleiding van een anti-Joego-Slavische demonstratie te Zara is de woede van het volk losgebar sten tegen de Italianen en hebben zich overal in Joego-Slavié botoogingen en bot singen voorgedaan tegen de Italianen. Donderdag heeft de Skoepsjtina (het parlement) vergaderd en is het er nogal Spaansch naar toe gegaan. De oppositie heeft een danig kabaal gemaakt, doch hun eisch tot onmiddellijke behandeling van het huns inziens onwaardige verdrag met Italië hebben zij niet ingewilligd gekre gen. De meerderheid was terecht van mee ning, dat een dergelijke atmosfeer niet de meest geschikte was om te oordeelen over de merites van een verdrag. Het politieke leven op den Balkan is ge woonlijk nogal onstuimig doch dergelijke politiek vuurwerk pleegt met een sisser af te loopen. ^.et dreigend en onverwacht optreden van Venizelos in Griekenland be hoort er ook al toe. Men moet er zich niet al te veel om bekommeren. Het wijkende Noorden. De strijd tusschen Noord en Zuid in China verloopt ten voordeele van de Zuidelijken. Onder den dubbelen druk van de legers van Feng (den z.g. ,,christen"-generaal) eu Tsjang Kai Sjek wijkt de macht van maar schalk Tsjang Tso Lin meer ên meer terug. Het scheen een oogenblik alsof hij zich zou herstellen en berichten bereikten ons van een groote overwinning van den Mants- joerijschen oorlogsheer. Doch volgens de laatste telegrammen zit hij geheel in de soep. Zijn leger is gedeeltelijk aan het mui ten geslagen en de Zuidelijke troepen 6taan op slechts weinige K.M. afstand van Pe king. De val van China's hoofdstad schijnt dan ook slechts een kwestie van tijd. Zullen de Zuidelijken dan hun eenheid bewaren en zal er zoodoende een einde komen aan den Chineeschen burgeroorlog? Dat is nog een groote vTaag. De Chinee- sche kwestie is nog lang niet opgelost. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: H. Schonewille en gezin van Langerak. Gra-da H. Bunnik van Bo degraven. H. Boogaards van Nieuwkoop. Jannetje de Vries echtgen. van L. H. de Groot van Aalsmeer. I. G. German van Steenbergen. W. J. Kraamer van Utrecht. Lena J. Neus van Nieuwer-Am- stel. O. J. Schijf en gezin van Wou- brugge. Alida O. Disseldorp van Lisse. Bertha Kroon van Bodegraven. C. Herrewijn en gezin van Nieuwkoop. Hendrikje S. van Gelderen wed. H. Phi lips van Doorn. J. M. Huijbers van Amsterdam. Vertrokken. Johanna van Wijk naar Stompwijk. J. G. de Boer naar Eindhoven. L. J. Bax naar Gouda. G. A. Kleinveld naar 's-Gravenhage. G. van Beer naar Rotterdam. J. H. J. van Engelen naar Nieuwkoop. G. J. Stege- man en gezin naar Apeldoorn. Gerritje Groen naar Ter-Aar. Kinderen Pronk naar Botterdam. Th. Ijsveld en gezin naar Wijk-bij-Duurstede. Leuntje van Ofwegen naar Boskoop. Maria van der Giesen naar Hillegersberg. J. G. Haze- loop naar Soekaboemi (Java). Margje Verboom naar Gouda. J. Baart naar Zeist. G. Hoogenboom naar Zwammer- dam. Th. de Vries naar Koudekerk. BODEGRAVEN. De vijf-jaarlijksche. Gisteravond ver gaderde de vereeniging voor de vijf-jaar lijksche herdenking van de troonbestijging van H. M. de Koningin, daar dit jaar we der volgens de statuten een feest moet worden gegeven. Besloten werd dezen feestdag niet op 31 Aug. te houden, daar dit op Vrijdag valt. Wat de feestviering aangaat werd een commissie benoemd en wel 3 uit de leden, n.l. de heeren v. d. Poll, Breekland en v. d. Most en 2 uit het bestuur, de voorzitter, de heer Schuling en de heer Aengenent. Deze commissie zal Alle naties zijn in Holland, Heel Europa is present. En het is maar heel gelukkig, Dat er memand Hollandsch kent. Want nu zijn zij onbekend met Wat er van hen wordt gezegd, En zij vinden 't Hollandsch volk nu Gastvrij, vriend'lijk en oprecht. „Kkèk, die koffieboon, daorginder, Mit se bruine aopesnuit, Trapt de bal, sjong wat een kunststuk, ÏJskoud langs het lijntje uit". En een and're Amsterdammer, Dié wat Portugeezen ziet, Zegt: „wkt die daor sta-on te smoese Nee, moeder, dat snap ik niet". Programma's voor Zondag 3 Juni. Hilversum, 1060 M. 10.30 V.A.R.A. 12.302 00 Lunchmuziek door het Trio Rentmeester. 2.002.30 Pianoconcert door Willem Zon derland. 2.304.00 Concert door het dubbelman- nenkwartet „Bel Canto" en het mandoline- orkest „Con Amore". 4.004.30 Pianosonaten van Beethoven. Analyse door Louis Schmidt van Sonate op. 27 no. 1, in Es gr. t. Egb. Veen: piano. 4.306.15 Vooravondconcert door het Omroep-orkest Eduard Biele: cello. 6.30 V.P.R.O.-dienst in het Geb. v. d. Ned. rot. Bond te Hilversum. 8.00 Pers- en sportber. 8.10 Concert door het A.V.B.O.-koor en -Orkest der Haarlemsche Orkestvcrceni- ging o. 1. v. Willem van Warmclo. Jo. v. Yzer-Vincent: sopraan. Else Thole: alt. Jalko Vellinga:tenor. H. Koning: bas. In de pauze van het avondconcert: De clamaties door Louis de Vries. Huizen, 340,9 M. (Na 6 uur 1870 M.) 8.309.30 K.R.O. Morgenwijding. Spre ker van het Gilde van „De Klare Waar heid". P. de Waart, vice-voorz. v. h. Gilde „De Klare Waarheid'1: Waarom Heilig Hart-vereering. Muziek en zang. 9.50 N.C.R.V. Dienst in da Geref. Kerk (H. V.) te A'dam-Zuid. 12.301.30 K.R.O. Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 2.003.00 Populair concert (gramofoon- muziek). K.R.O. 3.004.30 K.R.O. „Blinde Geert", hoor spel. Jacob Remmers, matroos. Frans Meyer, melkboer. Wed. Jansen, vrouw van een kastelein. Meermans, koster. Geert Barend, blinde. Jan Smal, gepensioneerd koloniaal. De Grootvader, Tjerk Barend. Al deze rollen worden gespeeld door Henri Albers. Jules Dirks: rechter van instruc tie. 3.30—4.00 Vervolg K.R.O. gamofoonmu- ziek. 4.005.00 Ziekenuurtje. Declamaties door G. Haak uit IJmuiden. 5.00 N.C.R.V. Dienst in de Nieuwe Zui- derkerk te Den Haag-West. 7.308.00 K.R.O. Spr. Aug. D. Zwaans, namens de Kruisvaarders van St. Jan: Wat is, doet en wil het jeekenapostolaat der Kruisvaarders van St. Jan. 8.00 Intenties van het Apostolaat des Gebeds. 8.1010.30 K.R.O. Concert door het Sym- phonie-orkest van de lucassobank, Dir. M. O. v. d. Rovaart. Theo de Witte: decla maties. 10.00 Persber. 10.45 Epiloog. Daventry, 1600 ju, 3.50 Orkestconcert. 5.35 Missionaire causerie. 5.50 Gedichtenvoorlezing. Werken van Wordsworth. 6.056.50 „O Heil'ge Geist und Wasser- bad", cantate van Bach. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheids-oproep. 9.10 Nieuwsb. 9.25 Vocaal concert. Studentenkoor van de „University College of South Wales" en Prof. Evans. 9.55 Instrument, concert. 10.50 Epiloog. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.20 Morgenwijding. 1.05 Schets. Bilbouquet als concierge. Or kestmuziek. 4.50—5.50 Dansmuziek. 8.35 Circus Radio-Paris. 9.0511.20 Sywphonieconcert. Daarna dansmuziek. Langenberg, 469 M. 9.2010.20 Morgenwijding. 10.3011.20 Koorzang. 12.351.15 Vocaal concert. I.202.50 Concert door het voorm. milit. orkest Aken. 4.304.50 Wielerwedstrijden. 4.505.45 Kamermuziek door het Werag- strijkkwartet. 5.507.20 Koorconcert. 8.40 „Der Fidele Bauer", operette in een voorsp. en 2 acten, Fall. Daarna dansmu ziek. Z e e s e n, 1250 M. 6.50 Vroegconcert. 9.20 Morgenwijding. II.50—1.10 Concert door de militaire ka pel. in studie nemen of de feestviering zon be staan in het geven van een openluchtspel of een historische optocht of iets derge lijks. Gewetensgeld. Door den ontvanger der Dir. Belastingen is aan het gemeente bestuur van Bodegraven afgedragen een bedrag van 15.02 aan gewetensgeld. Aanrijding. Donderdagavond werd de heer v. d. W., die per rijwiel in de Wilhel- minastraat reed, door een motorrijder, die blijkbaar zijn stuur kwijt was, aangereden. De fiets werd geheel vernield. Geboren: Jurvezina, d. v. N. W. Dom burg en M. B. Speis. Jan z. van S. van Randeraad en G. Verboom. Johannes Ja cobus z. van T. Poot en A. E. Vuijk. Petronella d. van P. van de Pol en M. Zwijnenburg. Getrouwd: A. Ooms 26 j. en A. C. Oskamp 26 j. S. Roozeboom 28 j. en C. Mook 24 j. Gevestigd: P. Potuyt van Streef kerk. M. Snaterse van Heemstede. J. Jeensma van Alphen aan den Rijn. N. H. Uithol van Voorburg. T. TerpBtra van Kollummerland. A. Schippers van Voorst. J. Oosterkerk van Amsterdam. J. van den Berg van Ouder-Amstel. M. Jongeneel van Gouda. J. Baas en gezin van Nieuwkoop. Vertrokken: C. Lekkerkerker 5.20 Concert. 8.50 Orkestconcert Werken van Bizet, Lecocq en Joh. Strauss. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 9.35 Morgenwijding. 3.50 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Lommel-Lümmeleien (Ludwig Man fred Lommei). Daarna cabaret tot 11.20. Brussel, 599 M. 11.20 Ceremonie in Ostende ter herd. v. h. tot zinken brengen van de H. M. S. „Vin dictive". 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 8.3510.35 Concert. Programma's voor Maandag 4 Juni. Hilversum, 1060 M. 12.302.00. Lunchmuziek door het Trio Verhey. 4.40—5.55 Kinderuurtje o. L v. mevr. Ant. v. Dijk. 6.00—7.15. Concert door het Trio Rent meester. 7.167.45. Derde Olympiade les Fransch. 8.00—9.15 Poolsche avond. Causerie door Louis Schmidt. Chopin-recital door Theo v. d. Pas. 9.15. Poolsch Concert door het Omroep orkest, o. 1. v. Nico Treep. 10.00. Persb. Daarna voortzetting van het concert. Huizen, 340,9 M. (Nafiuur 1870 M.) (Uitsluitend N.O.R.V.-uitzendingen). 12.301.45. Orgelconcert. 4.00—5.00. Ziekenuurtje, 6.157.00. Fotograaf les. 7.30—8.00. Zangles. 8.00. Concert in „Ons Huis" te Ede. Daventry, 1600 M. 10.35. Kerkdienst. 11.20. Gramofoonmuziek. 12.20. Balladenconcert. 12.50. Dansmuziek I.202.20. Orgelconcert. 2.50. Causerie. 3.20. Concert. 3.25. Historische causerie. 3.40. Concert, 3.50. Concert voor alt en tenor. 4.20. Dansmuziek. 5.20. Huishoudpraatje. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Concertorgel-bespeling. 6.40. Bloemencauserie. 6.50. Nieuwsber. 7.05. Concert-orgel-bespeling. 7.20. Liter, critiek. 7.35. Pianocomposities van Brahms. 7.45. Duitsche causerie. 8.05. H. Mundin, komiek. 8.80. Orkestconcert. 9.20. Nieuwsber. 9.35. Causerie. 9.50. Nieuwsb. 9.55. Moderne dansmuziek door het H.B.C dans-orkest. 10.20. Poolsch programma. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Liter, en muzik. matinee. 9.05—11.20 „Les Emigrants", radio-too- neel. Daarna kamermuziek voor blaas instrumenten. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Chopin-concert. 8.40—9.20 Concert door het Klein-Werag concert. 9.2511.00 Poolsche avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 1.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Poolsche avond. Hamburg, 395 M. 6.15 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Poolsche avond. Brussel, 599 M. 5.206.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Lichte orkestmuziek 9.2510.35 Poolsche avond. en gezin naar Zeist, T. van Leeuwen en gezin naar Rietveld. Na van den Berg naar Ouder-Amstel. M. van Katwijk naar Beverwijk J. Smaling naar Den Haag. A. van Holst naar Rotterdam. B. Kroon naar Alphen aan den Rijn. B. D. Verboom naar Nieuwkoop. HAZERSW0UDE. Geboren: Johanna Petronello d. van G. A. van Amsterdam en M. A. Bleijswijk Engelina Margaretha d. van Th. Zand vliet en C. M. Gijlswijk. Matthijs z. van D. Qualm en M. Slappendel. Pieter z. van O. de Gelder en G. van Veen. Overleden: E. M. Janmaat wed. van J. Loomans. Ondertrouwd: G. J. Overgaauw 49 j. en N. Niemansverdriet 47 j. P. van Elswijk 23 j. en J. Hogervorst 18 j. KOUDEKERK. Personalia. Benoemd tot hoofd aan de Calvijnschool te Rotterdam, den heer E. Bergsma, thans hoofd aan de Chr. School a. d. Rijndijk te Hazerswoude. Gevestigd: van Haastrecht Rijk Gerrit Oppelaar. Van Katwijk Nicolaas Petrus van Dijk Van Alphen aan den Rijn Gerrigje Vonk - Van Warmond Jannetje van Leeuwen. Van Bodegra HET NUT VAN GLOEISTROOM- WEERSTANDEN. Voor selectiviteit en gevoeligheid. De oudere radiotoestellen hadden bui ten de vole afstemknoppen en -handles noi 4 knoppen keurig netjes op een rij nl. d gloeistroomweerstanden. Zooveel treffe we er op de moderne toestellen niet me( aan, hoogstens is er een, die dan nog gens verdekt is opgesteld aan het zijpan« bijv. Het streven naar eenvoudigheid in d bediening, dus zoo weinig mogelijk afstea knoppen, deed de gloeistroom-weerstand* al direct verdwijnen en vanzelf volgde ook de zelfbouwers. Of dit juist gezien j zal uit dit artikel blijken. Een gloeistroomweerstand is, zooals d naam ook aanduidt, een weerstand in dei gloeistroomkring van de radiolamp. Hj kan met een schuifcontact van nul tot m ximum waarde ingesteld worden en puj zich dus bij diverse lamptypen en stroou bronnen aan. Als regel zal men gebrtj maken van den 4-Volts accumulator en; Voltslampen. De weerstand, welke da voor noodig is, laat zich zeer eenvouj berekenen. We nemen aan, dat een 4-Volts mi wattlamp met een stroomverbruik van 0 Ampère gebruikt wordt; deze lamp hec bij een spanning van 4 Volt ook precies 0.! Ampère stroomverbruik De accu in volgi laden toestand heeft een spanning van 4j Volt, zoodat de weerstand het teveel u spanning in dit geval dus 0.2 Volt - moet kunnen wegwerken. Het spanningsverlies in een weerstas berekent men uit het product van stroom sterkte (aantal Ampères) en weerstan (aantal Ohms), dus teveel aan spanning stroomsterkte X weerstand. Indien de stroomsterkte 0.06 Ampère b« draagt en het teveel aan spanning 0 Volt, moet de weerstand c.a. 3.5 Ohm zijc Deze stroomsterkte heeft betrekking o] H. F.-, detector- en L. F. lampen. Wille we het nu ook uitrekenen voor de eindlam pen, dan zullen de weerstanden voor dei lampen bij stroomsterkten van 0.1 en 0.1 Ampère resp. 2 Ohm en c.a. 1.5 Ohm grot moeten zijn. Bij gebruik van de moderi lampen zou men dus kunnen volstaan mi weerstanden van max. 3.5 Ohm. Nu gaat( in de gloeistroomleiding (snoer van acc naar toestel.en gloeistroomleiding in be toestel) spanning verloren, zoodat men ve: lig kan aannemen, dat de accu-spannioj welke aan de accu gemeten 4.2 Volt bt draagt, aan de lampvoetjes niet meer du 4 "Volt is, dus precies wat de lampen nw dig hebben. Uit een oogpunt van veiligheid kan d gloeistroomweerstand dus gemist wordet maar uit een ander oogpunt bewijst hij no dienst. Bijv. bij de H. F. lamp, waar hij g» bruikt wordt voor volumeregeling. Met eoc weerstand van 30 k 50 Olim regelt men di geluidsterkte zonder vervorming van nt tot maximum. Verder bevordert hij op do ze plaats de selectiviteit. Bij verminder^ van den gloeistroom der H. F. lamp kaw'« terugkoppeling vaster gemaakt wordft wat de selectiviteit verhoogt. Bovendin zullen de tramstoringen in mindere mati doorkomen. Dit is vooral goed merkbaar met de Philips H.*F. lamp A. 442; een weerstand van 60 Ohm in de gloeistroom' leiding van deze lamp geschakeld en vooi 4/5 ingedraaid (weerstand is dan c.a. 4G Ohm) brengt de storingen nagenoeg tot nul terug. Zulks is natuurlijk slechts mogelijl bij krachtige stations zooals Hilversum en Huizen, daar de geluidsterkte tegelijk af neemt. Zij is dan echter nog ruim voldoen de voor luidspreker. Met een weerstand in den gloeidraad' kring der detectorlamp kan men de detec tor op 't meest gevoelige punt instellen. Dit laatste ligt zelden bij 4 Volt gloeispanningi doch als regel veel lager. Ook genereernei- ging kan met H. F.- of detector gloeistroom weerstand bedwongen worden. Concludeerend kunnen we dus het ge bruik van weerstanden voor H. F.- en de tectorlamp warm aanbevelen, niet voor be veiliging van den gloeidraad doch voor de grootst mogelijke gevoeligheid en beste werking van het toestel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Mare 70 - LEIDEN - Tel. !i!8 ^ET JsDEES ven Jan Kruit. Van Woubrugge Johanni Gerritdina den Hertog. Vertrokken: naar Well (L.) Johan nes Philippus Schooten en gezin. Naar Ylaardingen Nicolaas Moerman en gezin. Naar Boskoop Toontje van den Berge. Naar Voorschoten Wilmelmina Hen- drika Verkerk. Naar Haarlem Adriaan Wezelenburg. Naar Leiden, Corneli» Wilhelmina de Blois. Geboren: Dirk z. van A. P. Leenheer en G. van Ommering. Johanna Lena d. van P. F. Geerlof en van G. van BrusseL Overleden: Agnes Hendrika Corne lia Meijer 40 j. echtgen. van P. J. Schoon- derwoerd. Z0ETERW0UDE. Schaepman-avond. Door de Kiesver- eeniging „Ons Roomsche Vaandel" wordt in het Patronaatsgebouw aan den Hooge Rijndijk Vrijdagavond 8 Juni, des avond te 8 uur (zomertijd), een Schaepman-avond belegd. Als spreker zal optreden de beer C. J. Kuiper, lid van de Tweede Kamer, die tot onderwerp heeft gekozen: „De be- teekenis van het dr. Schaepmanfonds voor onze R. K. Staatspartij". Als de spelen weer voorbij zijn En het feest is weer gedaan, Zullen al die krantenschrijvers In hun krant aan 't schrijven gaan. En zij prijzen dan ons Holland Ondanks regen, ondanks wind, Daar je nergene dan in Holland Zulke toffe jongens vindt. TROUBADOUR. EUROPA IN HOLLAND.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10