J BEEKMAN NIET DUUR DE OLYMPISCHE SPELEN Noodweer te Phillppopel. Talrijke gewonden, Te Philippopel woedde gisteren een zwaar onweer. Door neervallende dakpan nen zijn verscheidene voorbijgangers ge wond. Van de noodbarakken werden de daken afgerukt, ten gevolge waarvan vele barakkenbewoners verwondingen oplie pen. Boven Tsirpan ontlastte zich een wolkbreuk, die eveneens groote schade aan lichtte. Tragische doodsoorzaak. Op het Israëlietisch kerkhof te War schau bezocht de 58-jarige weduwe Rosa Lichtenholz in gezelschap harer dochter dezer dagen het graf harer echtgenoot. Zij kwam daar om voor de genezing van een ernstig ziek kleinkind te bidden. Op een gegeven oogenblik werd de vrouw onwel en hield zich aan den grafsteen vast, welke evenwel niet sterk genoeg bleek te zijn vastgezet, en omviel op het lichaam der weduwe. Alvorens do te hulp gesnelde doch ter haar moeder kon bevrijden, was zij reeds door den steen verpletterd. Smokkelaars aan de Hollandsche grens doodgeschoten. De smokkelhandel in koopwaar, welke meer speciaal op de DuitschHollandsche grens fleureert, heeft weer een menschen- leven geëischt. 't Nachts ontmoetten twee belastingambtenaren een viertal smokke laars in de nabijheid van Kevelaer. De ambtenaren gelastten het viertal te blijven staan, waaraan niet werd voldaan, waar op één der belastingambtenaren zijn ge- weer in de richting der vluchtenden af schoot, en den 31-jarigen boekbinder Pe ters doodschoot. De smokkelwaar, in hoofd zaak bestaande uit tabak en koffie, wier pen de vluchtenden weg. In den loop van den dag werden de drie overgebleven smokkelaars nog gearresteerd. De malaria-epidemie in Transvaal. B e e d s 480 personen bezweken. De malaria-epidemie, die, thans in Transvaal heerscht, is van een haast onge kend grooten omvang. Het besmette ge bied is meer dan 15.000 K.M.2 groot en het zijn vooral de inboorlingen, die op ontzet tende wijze geteisterd worden, ofschoon de regeering overal gratis chin ine uitdeelt. Op sommige plaatsen ligt de geheel e be volking ziek. In het geheel zijn reeds 4S0 personen bezweken, meerendeels zwarten. Wild-West film. Bandieten berooven 200 gasten. Meer dan 200 gasten, die een diner met bal ter gelegenheid van een autoreimie te Indianopolis in de Provinciale Club bij woonden, werden overvallen en uitgeschud door bandieten. De bandieten, die met geweren gewa pend waren, noopten de gasten langs de wanden van de balzaal te gaan staan, ter wijl één van hen met een groot valeis rond ging. Iedereen was gedwongen het met ruime bijdragen te helpen vullen. Na biina een half uur ter plaatse vertoefd te hebben, stapten de bandieten in een grooten auto en verdwenen. Het personeel van de Club schat de ju- weelen en andere voorwerpen van waarde, welke medegenomen zijn tusschen 150.000 en 200.000 dollar. Hongersnood in de Joodsche kolonies. In de Joodsche kolonies op het schier eiland de Krim en in het gouvernement Oherson (Zuid-Rusland) worden de Jood sche kolonisten met hongersnood bedreigd. 90 pet. van het winterkoren is vernietigd door de vorst en de hevige stormen. De be- .volking trekt door heb land en bedelt. Ziektegevallen aan boord van de „Rijperkerk". Sinds eenige dagen liggen te Hamburg in het hospitaal kapitein Hensbergen en de tweede stuurman v. d. Laan van het Ne- derlandsche stoomschip „Rijperkerk Bei den werden enkele dagen na elkaar plot seling overvallen door inwendige bloedin gen. De kapitein stond op de brug, toen hij door de ziekte werd aangetast. Hij viel en kreeg bovendien een hersenschudding. De toestand van beide patiënten is ernstig, doch niet direct levensgevaarlijk. Massamoordenaar gedood. Do krankzinnige José Marimou uit het dorp Pobla-de-Ferrant bij Tarragona, die ruim een week geleden acht kinderen had vermoord en verscheidene volwassenen gewond, was in de borgen gevlucht. In de streek was de bezorgdheid dan ook groot en tweeduizend boeren organiseerden uit vrije beweging een klopjacht, waaraan wel dra ook de gendarmerie en de militaire po litie deelnamen. Marimou voedde zich in de bergen met vruchten, wortelen en water uit de bron nen, en verborg zich 's nachts in holen. Zondag ontmoette een patrouille nabij het gehucht Horps een onbekend persoon, die direct aanstalten maakte om te schieten. De soldaten openden het vuur en de man werd door een kogel in het hoofd doodeliik getroffen. Het was José Marimou. Een griep-epidemie te Moskou. De griep-epidemie breidt zich te Mos kou op onrustbarende wijze uit. In den loop van de laatste week werden officieel 18.573 gevallen geregistreerd. Het werke lijk aantal zieken was natuurlijk veel groo- ter. Onder de slachtoffers bevond zich o.a. Tsoerjoepa, de plaatsvervangende voorzit ter van den raad der volkscommissarissen. Behalve de griep woedt in de Russische hoofdstad ook een epidemie van vlekty- phus, aldus de „Wetspernjaja Moskwa". 140 uren levend begraven. Naar mededeelingen uit Maiher in Pen- sillvanië gaf een arbeider, die ongeveer 140 uur onder vallend gesteente levend begra- yen was, nog teekenen van leven, nadat INGEZONDEN MEDEDEELING. K0REVAARSTR. HOEK STEENSCHUUR ONZE KLEEDING is SUPERIEUR EN men zijn lichaam onder de puinhoopen van daan had gehaald, en meende, dat hij over leden was. De terstond ontboden genees- heeren houden zich ervan overtuigd, dat de man volkomen zal genezen. Het beste middel om veilig te zijn. Morris Becker, de eigenaar van een van ouds bekende stoomerij en ververij te Chi cago, een man wiens winkels door bandie ten met bommen zijn opgeblazen en wiens bedienden om den haverklap werden neer geslagen en beroofd, heeft nu de verras sende mededeeling aan de pers gedaan, dat hij als compagnon in zijn zaak heeft opgenomen „Scarfaced" (gelitteekenden) Al Capone, den boruchtsten bendeleider van Chicago. Becker zette uiteen, dat niet juist de persoon van Capone, maar veeleer een practische overweging, hem tot het compagnonschap had bewogen. „Nu heb ik voortaan geen attorney of politie meer noodig", verklaarde de bejaarde man, „ik heb de beste bescherming ter wereld. Ca pone is een man van macht en aanzien, van wiens bezit men eerbiedig afblijft". Be halve Capone heeft Becker nog drie andere notoire bandieten aan zijn firma verbon den. De noodzaak voor Becker, om „den dui vel met Belzebub uit te drijven", spruit voort uit het feit, dat er een ware oorlog gaande is te Chicago tusschen de stoom- en verf-zaken, waarbij zijn concurrenten niet schroomden, gehuurde bandieten op Becker's bloeiende zaken uit te sturen. Alle partijen in deze bedrijven zijn thans gewapend en zoeken naar de knapste scherpschutters. Becker heeft Capon's le ven hoog (en duur) verzekerd. Aanvanke lijk hadden anderen „tweede klas krach ten" tot hun bescherming, doch deze zijn van lieverlede ook door prima „talenten" vervangen. „Dit beteekent", zei dezer da gen de voorzitter van den Middenstands bond, „dat wij tot jungle-toestanden zijn gezonken, waarbij een wet heerscht, zóó vreeselijk in haar mogelijkheden, dat men rilt alleen bij de gedachte van wat er uit kan voortkomen". Een gevecht met een haal. Smith, een onderwijzer uit Calcutta, was met de twee zusters Standmore op een plaats ver buiten die stad. in zee aan het zwemmen, toen een haai hem aanviel. Zijn arm werd bij den elleboog afgebeten en ook aan borst en dijen werd hij vreese lijk toegetakeld. Ten slotte lukte het hem den haai eenige oogenblikken te verja gen, die hierop een van de meisjes aan viel. Ondanks zijn ernstige wonden kwam Smith haar te hulp en wist met haar in on diep water te komen. Beiden bereikten het strand, terwijl het bloed langs hun lijf stroomde. De andere zwemster bleef on gedeerd. Een kerkgevel met millioenen vliegen bedekt. Een vreemd verschijnsel doet zich in het Boiersche plaatsje Wasserburg, vlak bij het meer van Constanz, voor. Millioenen en nogmaals millioenen kleine zwartachtige vliegjes vormen een waar pantser over de «luren van de kerk en van. het kerkhof. Ook de kerktoren is geheel glimmend zwart van de vliegen. Van tijd tot tijd slaan de diertjes bij zwermen ook op de omringende wegen neer. Donderdag was de weg die naar de school leidt letterlijk versperd. Ook door de visschers op het meer is een gelijksoortig verschijnsel waargenomen. HET V0ETBAL-T0URN001. De wedstrijd Ouitschland—Uruguay uitverkocht. De voorverkoop voor de wedstrijden van heden, Zaterdag en Zondag begon giste renochtend te 10 uur jn het oude gebouw van de Nederlandsche Handels Mij., waar voor zich op dat uur reeds een file van menschen had opgesteld. 'Door de politie waren echter uitgebrei de maatregelen genomen en alles is dan ook betrekkelijk ordelijk verloopen. Tamelijk vroeg in den middag reeds wa ren de kaarten voor den Zondagmiddag te spelen wedstrijd DuitschlandUruguay uit verkocht. De wedstrijd Italië—Spanje. Het N. O. C. deelt mede, dat, in tegen stelling met het vorig bericht inzake den Olympischen voetbalwedstrijd ItaliëSpan je, bij dezen wedstrijd niet de heer Van Bisselick, doch de heer H. F. Boekman (Nederland) als grensrechter zal fungeereri De voorverkoop. De nieuwe regeling. Het N.O.C. deelde gisteravond mede:' Heden heeft plaats gehad de voorver koop van de kaarten voor de kwart finales: No. 8 ItaliëSpanje, No. 9 BelgiëArgen tinië, No. 10 DuitschlandUruguay, No. 11 PortugalEgypte. Hiervan is uitverkocht DuitschlandUru guay. Overeenkomstig het Donderdag door het N. O. S. medegedeelde, zullen thans de nog beschikbare kaarten voor de overige wedstrijden worden verkocht aan het Nieuwe Stadion, telkens van af 12 uur, als volgt: Vrijdag 1 Juni: ItaliëSpanje. Zaterdag 2 Juni: BelgiëArgentinië. Maandag 4 Juni: Portugal—Egypte. In het Oude Kantoorgebouw van de Nederlandsche Handelsmaatschappij, in gang Nieuwe Spiegelstraat zal dus, inge volge het hiervoren vermelde, geen voor verkoop meer plaats vinden. De verfilming van de Olympische Spelen. Het Hoofdbestuur van den Nederl. Bios coopbond verzoekt opname van het vol gende: „Door het N. O. C. is in de pers een communiqué verspreid waarin wordt mede gedeeld, dat de Olympische Spelen ver filmd zullen worden door de Italiaansche Film-Maatschappij L.U.C.E. en daarbij wordt tevens gemeld, dat het Olympisch Comité geen risico zal loopen, doch voor een groot deel de baten van de exploitaties zal krijgen. Vervolgens wordt in dit communiqué bericht, dat met de Hollandsche Film-in dustrie ook onderhandelingen zijn geyoerd, die echter moesten afspringen omdat de condities voor het Olympisch Comité te ongunstig waren. Het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoop-Bond stelt er prijs op hier tegenover te verklaren, dat de condities, welke de Hollandsche filmindustrie heeft gesteld dezelfde zijn waaronder het N.O.C. met de Italiaansche Film-Maatschappij L.U.C.E. een overeenkomst voor de verfil ming der Olympische Spelen is aangegaan Ook de Nederlandsche filmindustrie had zich bereid verklaard een groot deel van de baten der exploitatie af te dragen aan heb N. O. Ct Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioskoop-Bond hetwelk tot nu toe nog steeds geen antwoord ontvangen heeft op de door dit college namens de Neder landsche filmindustrie gedane aanbieding, constateert dus, dat het Nederlandsch Olympisch Comité opzettelijk de Neder landsche filmindustrie heeft genegeerd en de rechten ovor de verfilming van de Olym pische Spelen in handen heeft gesteld van een buitenlandsche maatschappij. Het is dan ook aan de ten opzichte van de Nederlandsche filmindustrie aangeno men -vijandige houding door het N. O. C. toe te schrijven, dat in de Nederlandsche bioscopen en ook in verschillende bioscoop theaters in het buitenland, de zoogenaamde „Olympische films" niet worden vertoond. NA HOLLAND—URUGAY. Nieuwe belangstelling. De wedstrijd HollandUruguay behoort tot het verleden. De Zuid-Amerikanen zul len nu den strijd aanvaarden tegen de Duitschers, Zondagmiddag. Gisteren is de voorverkoop voor dezen wedstrijd begonnen, trouwens ook voor de andere kwartfinale, maar wij mogen vei lig aannemen, dat de grootste belangstel ling geldt: DuitschlandUruguay, al zul len misschien ook velen de Argentijnen nog eens willen zien spelen. De voorverkoop is dan begonnen, gis terochtend tien uur in de Nieuwe Spiegel straat en reeds om negen uur stond er een file van een paar honderd man. Zij groeide gestaag aan tot een paar duizendde staart stond een eind op de Heerengracht. Twee politieruiters en eenige agenten te voet handhaafden de orde, die trouwens niet werd verstoord, want de wachtenden hielden zich rustig. Het was geen herhaling van de Pink sterdagen, lang en lang niet. Maar dit is toch duidelijk gebleken, de vrees, dat, zoo Holland zou verliezen, de belangstelling tot het nulpunt zou dalen, is ongegrond geble ken. De Uruguanen zijn populair geworden en de Duitschers hebben hier ook heel wat vrienden. Dat zal Zondag wel blijken, als de extra-treinen en de auto's over onze oostgrenzen komen. Een blik op de file wekte gisterochtend den indruk, dat do opkoopers zich een beetje uit den strijd hebben teruggetrok ken. Uruguay tegen Duitschland volledig. Naar wij vernemen is Petrone, de mid denvoor van het Uraguay-elftal, thans in zooverre van zijn ziekte hersteld, dat hij in den wedstrijd DuitschlandUruguay a.s. Zondag zal uitkomen. Het Nederlandsche elftal. De nationale-ploeg, die Woensdagavond afgespeeld is en dus slechts kan wachten op wedstrijden voor hot troosttournooi zal toch nog eenige dagen in Amsterdam blij ven. Enkele spelers Buitenweg, Massy en Schreurs zijn naar huis teruggegaan. Gisteren maakten de heeren en toer naar Zandvoort per autobus, waar zij het mid dagmaal gebruikten. Een plan bestaat, om het Nederlandsche elftal een vriendschappelijk spel tc laten spelen tegen Amerika op het terrein yan Ajax. DE KATHOLIEKE BOEKHANDEL. Een tekort inhalen. Naar aanleiding van een door prof. W. Nolet op den Katholiekendag gehouden rede schrijft Het Huisgezin: We zijn katholieke tekorten of tekorten door katholieken aan het inhalen. Op het terrein van heb onderwijs zijn we, al hebben we ook daar den eindpaal nog niet bereikt, een heel eind gevor derd. Ook op dat van de pers hebben we vor deringen gemaakt, al kan nog niet worden beweerd, dat alle katholieken ook zij die vooraan staan en leiding willen geven hun plicht begrijpen en nakomen. Het verst ten achter blijven we om ons tot het intellectueel-cultureele gebied te beperken ten aanzien van den ka tholieken boekhandel. Toch is deze een factor van beteekenis in ons cultureele leven, negatief en posi tief. Negatief, voor zoover hij niet meewerkt tot het verspreiden en propageeren van slechte lectuurpositief, in zoover hij het goede boek en het goede tijdschrift be vordert en zoo tot verheffing van het cultureele peil bijdraagt. In het algemeen mag men zeggen, dat de katholieken tot heden hun plicht tegen over den katholieken boekhandel slecht hebben begrepen en weinig of niets heb ben gedaan om dit instituut op een hooger niveau te brengen. Het staat met de verzorging van ons geestelijk voedsel toch eenigszins anders dan met die van ons brood en onze kruide nierswaren. Indien wij erkennen, dat we een katho lieke gemeenschap zijn, die in kerk en school, in pers en vereenigingsleven onzen eigen stempel ontvangen, dan maakt de katholieke boekhandel een integreerend deel uit van onze zedelijk-cultureele uit rusting. In het begin onzer emancipatie is daar nauwelijks of geen aandacht aan gewijd. Er bestond toen eenvoudig geen ka tholieke boekhandel: de koster zorgde voor rozenkransen en prentjes en een kerk boek, en wie meer wenschte moest bij niet- katholieken terecht. Met heb voortschrijden van ons onder wijs, het ontluiken eener eigen letterkun de en in het algemeen de verheffing van ons intellectueele peil, is er wel eenige verbetering in gekomen, maar op geen stukken na in verhouding tot onze cultu reele beteekenis. Wat er kwam was aan het particulier initiatief van den een of anderen onder- nemenden durver te danken; als gemeen schap hebben we feitelijk niets gedaan, en de plaats, welke de katholieke boekhan del in ons katholieke leven behoort in te nemen, wordt maar door weinigen inge zien. Er zijn nog te veel katholieke schrij vers, die met him geschriften naar niet- katholieke uitgevers gaan; er zijn instel lingen en personen bij menigte, die den ka tholieken boekhandel als het ware de le venssappen aftappen het katholieke pu bliek gaat al te vaak den katholieken boek handel voorbij. Op den Katholiekendag is dit ondènv behandeld. Er zijn juiste en behartigenswaar! woorden over gesproken. Indien ze niet vervliegen, maar harte worden genomen door wie hier vloed kunnen uitoefenen en dat kunj we allen kan hun invloed van beter nis zijn voor den katholieken boekha» en daarmee voor onze heele katholieke meenschap. SPORTKERMISSEN. In geestelijk opzicht geen vooruitgang F. C.(oenen) schrijft in De groe Amsterdammer: Een Olympiade is, als ik het wel begt net als een Wereldtentoonstelling. Vroej was men dol op wereldtentoonstelling Elk jaar werd er wel ergens een gehoui en om de elf jaar zeker een in Parijs, al meer uitgroeide. De Eifeltoren is er i een akelig bewijs van. En toen hooi men ook dezelfde geluiden als thans bij Olympiades of -den. Vreedzame medei ging, edele verbroedering der volken, w der beschaving. En zoo meer. Het was vóór den oorlog. Tenslotte raakte de i digheid van het uitstallen af, bij de ex santen, die niet voldoende verkochten, de bezoekers, die niet voldoende opb men, bij de ondernemers, die er te veel verloren. Toen vond men, wil ik verond stellen, ter vervanging de Olympiade. I kostte minder van installatie en eiscl minder universeele medewerking, steunde wat ook niet weinig beteeken op klassieke basis. Men kon er de o: heid bij citeeren: mens sana in corpt sano. En velen, die vroeger naar „stands" kwamen kijken, ijlden nu naar Stadions om de spelen te zien, want menschheid was, vreemd genoeg, in weini jaren zeer sport- en spelbelust gewordi Of zullen wij liever van behoefte aan v plaatsing en sensatie spreken? In elk j val werd het doel er mee bereikt. Als vr< ger bij de tentoonstellingen, stroomen d zenden toe en wordt er een aardige di verdiend in het land, waar al die vreem vogels neerstrijken. Maar in geestelijk opzicht lijkt de nieu affaire geen vooruitgang, nademaal de sportkermissen toch wel m-'^r en onni zeler zijn dan de tentoons en. En i wer bovendien, trots hun tek aureo Men kan gevoelen voor sport en voor zonde, lenige lichamen, doch de vierii van kracht en behendigheid als gelijke zoo niet meerderen, van den geest is v zonderling voor een menschheid, die er tijd prat op gaat zich door haar geest 1 ven het gedierte te verheffen. Een pytb een kangoeroe, een zeehond en een ei kunnen veel beter worstelen, boksen, zwf men en schoppen dan welke sportheld ook. Maar zielenadel is langs dien weg ni op te doen, en de nationale ijdelhed worden aldus maar op rare kaarten gen De wereldtentoonstellingen waren dan minste speciaal die zame wedijver, de verbroedering der to ken, en de internationale waardeerin voorstellen? Of de hooge lichaamsculfcni van het volk der Hellenen? Die paar me! schen van elk land, die al maaftdenlan niets anders dan sport deden? Word words, words,zei Shakespeare. Maar de café- en pensioenhouders zB len er wel zij bij spinnen en aan eere lim voor de desbegeerigen behoeft 't niet i ontbreken. De wereldtentoonstellingen waren dan fc minste wat zij waren, maar moeten w speciaal getrainde, ajleenige. „elftal!# die zich hier komen „meten", de vreaj GEEN TR00ST0URN00I? De belangstelling voor heb troosttour nooi is uiterst gering. Tot heden heeft slechts één der verliezers zich opgegeven voor deelneming, n.l. Nederland. De andere verliezers geven cr de voor keur aan wedstrijden in hot buitenland te gaan spelen. Argentinië zal, als het uitge speeld is, in Duitschland gaan toeren. Zuid-Slavië, dat aanvankelijk van plan was om deel te nemen aan het troosttour nooi is daarvan teruggekomen en gaat in België en Frankrijk spelen. Men vreest dus in wel ingelichte krin gen, dat er van een troosttournooi, waarbij de Nederlandsche clubs zijde zouden kun nen spinnen, weinig zal komen. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. R. K. V. V. Lisse. Het programma, voor a.s. Zondag bericht: Lisse veteranenT. IJ. B. veteranen 1.30 u. Lisse IT. IJ. B. B. I (Haarlem) 2.30 u. Uit bovenstaande blijkt, dat Lisse een welverzorgd programma heeft. Bij mooi zomerweer verwachtten wij evenals j.L Zon dag een groot bezoek. Moedigt uw spelers aan! Zij zullen van hun kant hun best doen het u naar den zin te maken. Voor den veteranen-wedstrijd zijn alleen oud-spelers aangezocht, CRICKET. Wedstrijdprogramma. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Ie klasse: H.C.C.—V.R.A.; V.V.V.—P.W.; PhoenixH. C. C.A. C. C.Hilversum; Quick (N.)Ajax; H.D.V.S.Haarlem; V. O.C.ltood en Wit. 3e klasse C.: Ajax II-H.D.V.S.j L.C.C. Excelsior. Overzicht. Quick (N.)Ajax (L.). De Leidsche eerste klassers trekken Zondag naar Nijmegen om Quick te bestrij den, een elftal, dat verleden jaar niet werd ontmoet, zoodat er weinig te zeggen valt van do krachtsverhouding der elflallen. In het begin van dit seizoen waren er ge ruchten, dat Quick over een zwak elftal zou beschikken, doordat zoowel Rees en Terwiel, de kopstukken van den aanval, niet meer voor de Nijmeegsche club zou den uitkomen. Die geruchten zijn niet be waarheidzoowel Terwiel als Rees komt nog voor Quick uit en hoewel de gasthee- ren van Zondag tot dusver geen bijster sterken sorm heben yertoond, zijn zij toch ook niet uitgesproken zwak. Veel indm heeft Ajax in de voorgaande wedstrijde ook niet gemaakt, »zoodat de wedstrij van Zondag „open" is. Maar om Quick te winnen zal Ajax zich meer moe ten inspannen dan b.v. tegen Haarlem. E kan gewonnen worden, dat is zeker. In de derde klasse C. gaat Zondag al i returnmatch van den vorigen Zondag ge speelden ontmoeting H.D.V.S. IllAjax I In Schiedam wonnen de Leidenaars me een zwak elftal en wat in Schiedam koi moet ook in Leiden mogelijk zijn. In den uitwedstrijd tegen Excelsior v L.C.C., zoodat morgen achter Pomoi Metch c.s. hun derde overwinning in si cessie zullen behalen. ZEILEN. De Hollandia-wedstrijden. Voor de Zondag op de Braassemermee te houden zeilwedstrijden van de zeil- ei r oei ver eeni ging Hollandia hebben de vol gende jachten ingeschreven; Handicapklasse D: Narmada van de hoer H. H. Tieleman, Bonzo, van den hee D. Veen. 45 M2. klasse: Benati II van den hei B. Fenanga, Walta van den heer P. Bol Czn., Coppelstock van den heer C. Schuddeboom, Föhn van den heer J. Ha nen. Regenboogklasse: Piedewïet van dec lieer W. R. van Haga, Steur van den hee: L. van der Steur, Holland van den heer F. P. BosDolfijn van den heer H. H. Gar- brecht, Hollandia van den heer C. vaa Staveren, Braassemermeer van den heed H. Nathan. Vrijbuitersklasse: Kaper van jhr. Bosch van Drakenstein, Paul Joncs vad den heer A. J. Markx Jr., Jonker Cabej liau van den heer P. Schieffer, Jan Brass van den heer C. Huisken. 12 Voetsjollen: Fritske stuurman G. F| Bohré, Daphnia van den heer B. J. M. Bo- the, lCarekict van den heer E. R. Zweeft Pinokk'io stuurman P. Schoen, 't Oudej fenapje, van den heer A. van Bcokum, LytsBj van clcn heer E. Ruhwandl, Wildéman van den heer H. Crommelin, Vischarend van den heer R. Venema, Rietvink van den heer C. Schölvink, Prekkel van den heer J. H. A. Sassen, Had-je-me-maar van den: heer II. Borgerhof Mulder, Vivo van den heer O. G. ten Gast, Onrust, stuurman J- H. de Vos, Knock-out, stuurman G. Hoo- gerhand. Donar van den heer H. Scheer der, Puch stuurm. G. de Vries Lentsch, Ca leidoscoop van den heer J. Kuilman, Lucfr van den heer J. Hesterman. 12 Voetsjollen, uitsluitend gevaren doof

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6