FRUIT-SODA DE OLYMPISCHE SPELEN Land enTuinbouv Groote drukte op de Olympische terreinen bij prachtig voetbalweer. De dag der Zuiderlingen. Enthousiasme op het veld en in de tribunes. Overwinningen van Italië, Portugal en Argentinië. (Van onze speciale verslaggever.) STADION-STADIA. De tweede dag van het voetbaltournooi. De dag der Zuiderlingen. Niet alleen in het veld, maar ook en meer nog op de tribu nes is dat merkbaar. Ook op de perstribu ne. Daar hoor je alle talen spreken.... be halve Hollandsch. Daar zit een Turksch journalist op een Remmington portable te ratelen. Hij is keurig gekleed, een hemelschblauw jasje met gladde gouden knoopen over een wit zijden overhemd. Een hooge roode fez met zwarte kwast dekt zijn hoofd. Juist als ik er over 'zit te denken, dat hij wel Mo hammed zal heeten, doet een schorre kreet uit het kamp der Italianen mijn aandacht vestigen op een aantal beweeglijke zui derlingen, gekleed in blauw zijden over hemden. Zij dragen witte broeken en witte blauwgebiesde mutsen, die dezelfde vorm hebben als onze soldaten kwartiermutsen. Ik denk, dat het fascisten zijn. Wij zijn in den wedstrijd ItaliëFrank rijk. De Franschen lijken flink gebouwde kerels, tegenover de slanke Italianen, van wie de rechtsback, een band om het hoofd draagt als Suzanne Lenglen. Als een der Italianen een doelpunt maakt, wordt hij hartstochtelijk op het transpireerend aangela&t gekust. Wij vin den dat onhygiënisch, om van andere ge- voelsbezwaren niet te gewagen. De slanke zwarte Italianen blijken het eterkste en.... Mussolini- trekt weer aan het langste eind. Dan gaan we naar het oude stadion. Hier blijkt slechts een smal hekwerk de toegang voor duizenden te moeten zijn. Er wordt zwaar gemopperd. Kaptein Schar- too komt in een auto aan en wordt met gemurmureer ontvangen. Een Duitscher moppert: „Mit dieser or ganisation worden Sie berühend werden." Maar wij komen er toch in. Het is voor PortugalYoego-Slavië. Er zijn een aantal Portugeezen en enkele Yoego-Slaven, waaronder een paar dames, wjer vreugde niet Te temperen is, tot ver ontwaardiging van een oud heertje met een kaal hoofd, die een tik op zijn glim mende schedel krijgt als Yoego-Slavië ge lijk maakt. Achter mij zit een Portugees, die mur melt als een verstopte gootsteen en die, om zijn landgenooten aan te vuren, maar steeds een aantal „Oegs, oegs" uit de tri bune wegschreeuwt. Bonacic schijnt de Yoego-Slavische fa voriet te zijn, want gemelde dame roept aanhoudend: Bonatsjietsj.en nog wat. Daartegen brullen de Portugeezen „Nanjeka tantjie", waarvan de beteekenis fnij eveneens ontgaat. Door de rijen heen stapt een glimlachen de teekenaar, die ijverig Portugeesche en Yoego-Slavische enthousiasten in een om mezien vereeuwigd. Er worden nog twee spelers., van iedere partij een, uit het veld gestuurd en vlak voor het einde scoort een der Portugeezen the winning goal. Weer even oversteken naar het nieu- |we Stadion, waar nu Zuid- tegen Noord- lAmerika zal gaan strijden. We loopen eerst eens rond, gebruiken .wat bij Heck's en merken dan pas goed, dat het de dag der Zuiderlingen is. Over al zie je bruine gezichten met hier en daar een verdwaalde witte. Tot de wedstrijd begint. De elftallen komen binnen en de man nen van het bevroren vleesch juichen hun strijdkreet naar de tribunes. Intusschen blijken de Argentijnen hun bevroren vleèsch thuis te hebben gelaten, want zij spelen snel en berekend. Het wordt een doelpuntenregen. En was Coo per, het echte type van een miauwenden toeristenden Amerikaan, er niet geweest, dan waren het er 100 geworden. De mannen van de post, die gedurig op de perstribune zweven om telegrammen aan te nemen enz., hebben het nu bijster druk, want er is een journalist, die bij elk doelpunt, dat gemaakt wordt een telegram verzendt enhet worden dubbele cij fers. Een dure wedstrijd voor die krant. Dat de Argentijnen het grootste gedeelte na de rust met tien man speelden, daar- yan heeft niemand iets gemerkt. Het wordt zoo erg, dat de scheidsrech ter uit medelijden met Amerika maar een doelpunt toekent, als de bal door de mid- voor met de hand in het Argentijnsch doel wordt geslagen. Voor het eerst van mijn leven heb ik nu ook medelijden gehad met Amerika. Argentinië—Vereenigde Staten 11—2. Het vroege aanvangsuur schijnt bij wed strijden, waaromtrent niet de hoogste ver wachtingen gekoesterd worden, het bezoek niet te bevorderen. We hadden althans gis teravond meer belangstelling verwacht bij de ontmoeting van de Argentijnen tegen het elftal der Vereenigde Staten. De thuisblijvers hebben echter niet veel yerzuimd. De wedstrijd die wij te aan schouwen kregen droeg een tamelijk een zijdig karakter. De Argentijnen waren meester van het veld. Vooral het plaatsen der Noord-Amerikanen was bepaald sle :ht te noemen. De middenvoor van het elftal beneden den evenaar scoorde het eerst uit een voor zet van de rechtsbinnen. Daarna kwamen de in witte shirts spe lende N.-Amerikanen wat opzetten, doch hun spel was veel te doorzichtig om iets - tegen de sterkere tegenstanders te kun nen uitrichten. Als de strijd ongeveer een half uur oud is zorgt Tarasconi voor het tweede Argen- tijnsche doelpunt (20) en een paar minu ten later scoort Ferreira het derde (30). Ongeveer acht minuten moet er nog ge speeld worden als de linksbuiten Orsi num mer vier tusschen de palen jaagt. (40). De keeper der Noord-Amerikanen heeft het hard te verantwoorden. Steeds zwermt de vijandelijke voorhoede voor zijn doel en hij krijgt volop gelegenheid zijn talenten te toonen, al zouden we hem niet met Van der Meulen willen ruilen. Bij een schermutseling voor het doel der Ver. Staten schiet Ferreira keihard in. De bal wordt door den doelman uitgekopt, doch het schot schijnt van een dergelijk ka^ liber te zijn geweest, dat hij er even van duizelt. De „eerste hulp" komt ten minste in allerijl het terrein opzetten. Hij behoeft gelukkig echter niet op te treden. Nog een paar benauwde oogenblikken voor het Noord-Amerikaansche doel en dan is het rusten. Stand 40. Na de hervatting probeeren de Noorde lijken een tegenpuntje te maken. Hun rechtsbuiten weet mooi langs de lijn door te breken, doch bij de cornervlag raakt de bal uit. Dan zitten de Argentijnen weer ge ducht op den bal en nauwelijks is twee mi nuten ges^Jd of de linksbinnen weet bij een doelworsteling goal no. 5 te maken. Een minuut later volgt no. 6. Uit een voor zet van den linksbuiten naar Cerro, die in schiet, ontstaat dit doelpunt. Eindelijk na 7 minuten maakt de rechts binnen der Noordelijken een tegenpuntje (61). Cerro wreekt deze prestatie vijf mi nuten later door er voor de Zuidelijken 71 van te maken. De rechtsbinnen maakt in een periode, dat zijn ploeg met 10 man speelt, er 81 van. Even later 91. Vier minuten later maakt de linksbuiten er on der groote vroolijkheid 101 van. Een grappig moment ontstaat als de Noord-Amerikaansche middenvoor is door gebroken en een schermutseling voor het doel volgt. Een der achterspelers geeft dan namelijk de Noord-Amerikanen een doel punt caudeau door den bal met de hand het doel in te slaan (102). Dan verslapt het spel wat. Nog vijf minuten moet er ge speeld worden als het elfde doelpunt voor Argentinië gescoord wordt. De rechtsbin nen neemt een vrije schop, waaruit de mid denvoor inschiet. Italië—Frankrijk 43. Onder begunstiging van prachtig zomer weer ving deze ontmoeting, welke door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond, aan. De wedstrijd heeft een vrij spannend ka rakter, vooral als na een achterstand van 02 de Italianen weten gelijk te maken ea tenslotte met de rust een voorsprong van 32 krijgen. De doelpunten zijn gemaakt voor Frank rijk door Brouze; voor Italië door Rosetti, Levrato en Banchero. De scheidsrechter, de Belg Cristophe, begaat een blunder door de elftallen drie minuten te vroeg te laten ophouden. Onder groote vroolijkheid van het publiek fluit hij de spelers, als die het terrein al hebben verlaten, weer in het veld. Na de hervatting is het spel vuriger en moet de scheidsrechter vaak handelend optreden. Bij een nitval der Italianen weet Balon- chieri het vierde doelpunt te maken. Kort daarop schiet Pavillard het derde Fran- sche doelpunt in het Italiaansche net (43) In dezen stand komt geen verandering meer. Portugal—Joego-Slavië 2—1 Een spannende strijd, waarin de Portu geezen het zeker niet gemakkelijk hebben. Zij krijgen de leiding door een schot van hun middenvoor Da Silva. Het tegenpunt scoort Bonacic. Rust gaat in met 11. Na de rust wordt het spel vinniger en de scheidsrechter ziet zich genoodzaakt twee spelers uit het veld te zenden, waardoor beide partijen met 10 man verder spelen. t In de laatste minuut zorgt Silva voor het winnende punt. De leiding van den scheidsrechter was niet krachtig. De loting. De loting welke gisteien gehouden is om de tegenpartij aan te wijzen voor de vol gende rondes, had het volgend resultaat: Kwart-finales. I. Duitschlandwinnaar Nederland/Uru guay. II. België—Argentinië. III. ItaliëwinDaar Mexico/Spanje. IV. PortugalEgypte Halve eindstrijden. 'At Winnaar IIWinnaar IV. B: Winnaar I—Winnaar III. Eindstrijd. Winnaar AWinnaar B. WAT ER HEDEN WOENSDAG 30 MEI GESPEELD WORDT. Mexico—Spanje. De eerste wedstrijd, die heden volgens het programma van het Olympisch voetbal tournooi gespeeld wordt is de ontmoeting MexicoSpanje, welke om 2 uur n.m. aan vangt. Van het Spel der Mexicanen gaat hier niet bepaald een roep uit, terwijl het aan den anderen kant van voldoende bekend heid is, dat de Spanjaarden een behoorlijk getrainde ploeg bezitten. In een voetbaltournooi zeker in een Olympisch staat men steeds voor ver rassingen. Volgens normale berekening is het echter niet waarschijnlijk, dat Mexico de tweede ronde zal bereiken. En Nederland? We behoeven omtrent de „big match" niet veel meer te zeggen. Zal Nederland de tweede ronde halen? We hebben in een mismoedig overzichtje ergens gelezen, dat Holland volgens het meerendeel van het publiek geen schijn van kans heeft. Volgens het meerendeel van het publiek! Dus de duizenden, die hun nachtrust opge offerd hebben, de duizenden, die fancy- prijzen betaald hebben, de duizenden, die langs alle mogelijke wegen plaatskaarten trachtten te veroveren, ze hebben dit alleen gedaan omdat ze zoo goed wisten, dat Holland zeker zou verliezen 1 Neen, hier is toch wel duidelijk gebleken, dat het publiek de kans om te winnen niet uitsluit, al is die kans misschien minder groot. Maar men moet niet uit het oog verlie zen, dat het hier wordt een strijd van 40.000 menschen tegen 11 spelers van superklasse Waar zal de overwinning vallen 1 HOLLAND—URUGUAY. De groote belangstelling. Naar wij vernemen, zullen hedenavond 500 politie-agenten de omgeving van het Stadion te Amsterdam bewaken, in ver band met de groote belangstelling voor den voetbalwedstrijd HollandUruguay. Buitensporige prijzen. Plaatskaarten voor den voetbalwed strijd NederlandUruguay zijn, nadat de voorverkoop door het N. O. C. gesloten is, plotseling een handels-object geworden, waarmee men wat verdienen kan. Vcor de café's op het Damrak, op pleinen en andere drukke verkeerspunten loopen opkoo- pers rond, die den voorbijgangers of café bezoekers kaarten voor zit- en staanplaat sen aanbieden tegen prijzen, die varieeren tusschen 35 en 45. Er zijn zelfs men schen, die zich hebben laten verleiden een staanplaats voor 65 en een zitplaats voor 110 te koopen. Naarmate het groote moment van het. begin van den wedstrijd nadert, zal de koers nog wel hooger oploopen. Wij hoor den het verhaal dat een Amerikaan 30no voor eenige kaarten zou hebben betaald, maar dit zal wel sterk overdreven zijn. „Tel." ROEIEN. De wedstrijden van Hollandia. De loting. Gistermiddag heeft te 's-Gravenhage de loting voor de roeiwedstrijden plaats ge had. De resultaten waren als volgt: Voorwed strijden en eind wedstrijden op Vrijdag 1 Juni. 10 uur 2 riemsgieken juniores A. Ie heat boei I Willem Iliboei 2 de Maas. 11 uur 5, 2e heat boei I Delftsche Sport boei 2 de Schie. 11 uur 20, Skiff A juniores: le heat boei 1 de Hoopboei 2 de Schie. 11 uur 25. Dare' Devil Club row over. 11 uur 30. Het Spaarne row over. 11 uur 35. Laga row over. 11 uur 50. 8 riems Juniores B. le heat boei 1 Triton, boei 2 de Hoop. 11 uur 55. 2e heat boei 1 Argo, boei 2 de Amstel. 1 uur 40. 2 riems Juniores B, le heat, boei 1 Laga, boei 2 Dare Devil Club, boei 3 Njord. 1 uur 45. 2e heat. boei I Willem III, boei 2 de Hoop, boei 3 Deutsche T. en R. Ver- ein. (Rotterdam). 2 uur. Skiff Juniores A. 2e heat, boei 1 winnaar le heat, boei 2 Dare Devil Club. 2 uur 5, 3e heat, boei 1 Het Spaarne boei 2 Laga. 2 uur 20, 4e heat, boei 1 Willem III boei 2 Triton. 2 uur 25, 5e heat, boei 1 De Delftsche Sportboei 2 Deutsche Ruder Verein (Amsterdam). 4 uur, 4- nieuwe Junioren A, le heat, boei 1 Lagaboei 2 Deutsche Ruder Verein (Amsterdam). 4 uur 5. 2e heat, boei 1 Aegirboei 2 Argo. 4 uur 20, finale 2 nieuwe Juniores A. boei 1 snelste tweedeboei 2 winnaar le heat, boei 3, winnaar 2e heat. 4 uur 35, Skiff Seniores, le heat, boei 1 Het Spaarneboei 2 de Koninklijke Z. en R. Vereeniging. 4 uur 40 2e heat: boei 1 de Maas, boei 2 De Amstel. 4 uur 45. Skiff juniores B. le heat: boei 1 De Hoop, boei 2 De Schie. 5 uur. Tweeriems Seniores, le heat: boei 1 De Hunze, boei 2 Njord. 5 uur 5. 2e heat: boei 1 De Hoop, boei 2 De Amstel. 5 uur 20. Vierriems overnaads. le heat! boei 1 Laga, boei 2 Triton, boei 3 Aegir. 5 uur 25. 2e heat: boei 1 Argo, boei 2 De Laak. 7 uur 45. Finale vierriems Juniores B. boei 1 Argo, boei 2 Arsa, boei 3 Het Spaarne. 8 uur. Finale achtriems Juniores A: boei 1 Willëm III, boei 2 Laga, boei 3 De Hoop. 8 uur 15. Skiff Juniores A. 6e heat: boei 1 winnaar heat 2, boei 2 winnaar heat 3. 8 uur 20, 7e heat 2, boei 1 winnaar heat 4boei 2 winnaar heat 5. 11 uur, Skiff Juniores A, winnaar 7e heat boei 2 winnaar 6e heat. 11 uur 20, Tweeriems Seniores boei 1 winnaar 2e heatboei 2. Snelste tweede boei 3 winnaar le heat. 11 uur 40, Vierriems Juniores A, boei 1. Snelste tweedeboei 2 winnaar 2e heat boei 3 winnaar le heat. 12 nur. Tweeriems zonder stuurman, boei 1 Dare Devil Clubboei 2 De Amstel. 12 uur 20. Skiff Seniores boei 1 winnaar le heatboei 2 winnaar 2e heat. 12 uur 30. Stijlroei- en Dames-Juniores. le afdeeling. De Delftsche SportDe Vliet en De Laak. 12 uur 50, 2e afdeeling, Het Spaarne— De Hoop. 1 unr 10, Stijlroei- en Dames Seniores, le afdeeling, Viking en Het Spaarne. 1 uur 30, 2e afdeeling, De Laak en De Vliet. 1 uur 50, Vierriems Seniores, boei 1 Tri ton, boei 2 Aegir, boei 2 Laga. 2 uur 10. Tweeriems Juniores B, boei 1 winnaar 2e heat, boei 2 winnaar le heat, boei 3 snelste tweede. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het namaken van I IIUI I UUUr- vindt overal pl Alléén met R. H. W. op het etijcet ontvangt U de ec 2 uur 30. Overnaadsche Skiff, boei 1, Willem III, boei 2 De Laak. 2 uur 50. Achtriems Juniores B, boei 1 winnaar le heat, boei 2 snelste tweede, boet 3 winnaar 2e heat. 3 uur. Stijdroeien dames Juniores finale. 3 uur 25. Stijlroeien dames Seniores finale. 3 uur 50. Skiff Juniores B, boei 1 win naar le heat, boei 2 Njord. 4 uur 10. Vierriems Overnaads, boei 1 winnaar le heat, boei 2 snelste tweede, boei 3 winnaar 2e heat. 4 uur 30. Dubbelscull, boei 1 de Hoop, row over. 4 uur 40. Boei 1 Triton row over. 5 uur. Achtriems seniores, boei 1 Triton, boei 2 Laga, boei 3 Njord. De prijsuitreiking zal plaats hebben te 5 uur 45 min. op het Feestterrein (tegen over Smolenaarsbrug). GYMNASTIEK. Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. De uitslagen der gymnastiekwedstrij- den te Utrecht gehouden, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der K. N. G. V. zijn de volgende: Vereenigingsgymnastiek: driekamp: turn sters 1. Turnlust, Rotterdam, 2 Maas- nymph, Rotterdam, 3 Bato, Amsterdam, 4 Kracht en Vlugheid, Utrecht. Vrije oefeningen-Niels Bukh, 20 turners: 1 Bato, Amsterdam, 2 Kracht en Vlug heid, Utrecht. Knotsoefeningen, 20 turners: 1. Turnlust, Rotterdam, 2 Kracht en Vlugheid, Utrecht. Vrije oefeningen, nieuwe vorm, groepen 20 turnsters: 1 Turnlust, Rotterdam, 2 Kracht en Vlugheid, Utrecht. Vrije oefeningen, oude vorm, groepen 20 turnsters: 1 Turnlust, Rotterdam, 2 Kracht en Vlugheid, Utrecht, 3, Maasnymph, Rot terdam. Volksdansen voor turnsters! 1. Medes- burgum, Middelburg, 2. Caina, Zaandam, 3. Hygiea, Haag. Klassikaal brug 20 deelneemsters: 1. Turnlust, Rotterdam, 2 Kracht en Vlug heid, Utrecht, 2. Maasnymph, Rotterdam, 4 Bato, Utrecht. Driekamp turners, 2e graad, groepen van zes: tweede prijs ato, Utrecht- Groepen van twaalf: tweede prijs, Bate, Rotterdam. Groepen van achttien, tweede prijs Arnolds, Rotterdam. Eerste prijzen werden niet toegekend. Driekamp turners derde graad, groepen van zes: 1. Thor, Schiedam, 2 Donar, Haag. Groepen van twaalf: 1 Sparta, Dordrecht. Groepen van achttien, 1 Sparta, Delft. Athletiek, driekamp eerste graad: 1. Sparta, Delft, 2 Sparta, Dordrecht, 3 Bato, Zeist. Tweede graad: 1 Bato, Utrecht, 2 Olym- pia, Tilburg, 3. Volt, Tilburg, 4 Kunst en Arbeid, Culemborg. Derde graad: 1. Donar, Den Haag, 2 Voorwaarts, Leerdam, 3 Concordia, Zaan dam. 4. Inter Nos, Rotterdam. Pyramides: 1. D. N. O., Dubbeldam, 2 Voly,t Tilburg. Volksdansen adspirante:n I. Bato, Utrecht. Vrije oefeningen veteranen: 1. Udi, Ber gen op Zoom, 2 Attila, Utrecht. Slingerbal: 1. Excelsior, Gouda, 2 Her cules, Hengelo, 3 Olympia, Tilburg. Grensbal1 Hellas, Den Haag, 2 Hercu les, Hengelo. Estafette 4 maal 100 M. turners: 1 Bate, Utrecht, 47 4/5 sec.. 2 Concordia, Haar lem, 3 Donar, Den Haag. Estafette 4 maal 100 M. turnsters: 1 Hellas, Den Haag, 58 3/5 sec., 2. Brinio, Leeuwarden, 3. Brunhilde, Leiden. Een prijs van de Koningin, bestaande uit een paar oranjeslippen, waarop een in goed geborduurde W., viel ten deel aan Turnlust, te Rotterdam. Van Brun-hilde-zijde schrijft men ons? Op de Bondsfeesten welke met Pink steren te Utrecht werden gehouden, be zette „Brunhilde" met 6 dames in de drie kamp gymnastiek 1 vrije oef., 1 brugoef. en 1 boksprong in 2 graden) de 3de plaats (deelname van 35 ploegen). Niettegenstaande „Brunhilde ten zeerste gedupeerd was door het uitvallen van de dames Briejer en van Noort. welke in trai ning zijn voor de O. S. en in Drachten moesten uitkomen, behaalde zij in de drie- kamp athletiek (100 M. hardloopen, speer werpen, vèrspringen) een 3de prijs bij een 'deelname van 21 plopeen. In het nummer estafette 4 maal 100 M., waaraan dooh 19 ploegen werd deelgenomen, maakte zij in de series en in de demi-finale den koristen tijd, maar eindigde in de finale met de 3e plaats, voor de nieuwe ploeg, bestaande uit de dames Snel, Lindner, van der Putten en van der Mark zeker een aanmoedigend be gin- De adspiranten behaalden eveneens m de driekamp gymnastiek met 12 deelneemsters een 3de prijs. ATHLETIEK. Wedstrijden te Drachten. Twee.nieuwe Ned. records. Vanwege de Kon, Ned. Athletiek Unie werden te Drachten op Pinkstermaandag nationale atletiekwedstrijden gehouden, ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van den Frieschen Athletiekbond. De uitslagen zijn als volgt: 100 meter heeren: 1. P. Vos (A. V. 1923, Amsterdam 11 1/5 sec.; 2. J. J. Both („Vlug en Lenig", den Haag) 11 1/5 sec.; 3. F. Bergveld (A. V. 1923, Amsterdam) 11 2/5 sec. Hoogspringen met aanloop, dames: 1. L. Giesolf („Hygiea", den Haag) 1.45.5 M. (nieuw Ned. record); 2. N. Buisman („Olym pia", Aalsmeer), 1.35 M.; 3. D. Leonard („Twente", Enschede), 1.25 M. 100 meter dames: 1. L. Angenent („Hy giea'den Haag), 13 sec. (nieuw Ned. re cord); 2. M. Briejer („Brunhilde", Leiden) 13 sec.3i A. Zondervan („Quick", Hui 13 1/5 sec. 800 meter dames: 1. A. Beek („Qx Huizum), 2 min. 55 sec.; 2. G. Braitf („Quick", Huizum), 3 min. 12 sec.; Veenstra („QuickHuizum), geen ti 400 meter heeren: 1. M. v. d. - Quick", Nijmegen), 54 sec.; 2. W. G< Pij („Vlug en Lenig") 54 sec.; 3. Lijfland® V. 1923) 55 2/5 sec. Verspringen met aanloop, dames: Dedert TwenteEnschede), 4.42 M D. Wevers („Twente"), 4.40 M.; 3. J. der („Sparta', Dronrijp), 4.34 M. Discuswerpen dames: 1. J. De („Eclcta", Groningen), 26.73 M. (nieuw record); 2. L. Michalis („Te Werve", Haar), 26.52 M.; 3. N. Mur („Hygiea", Haag) 21.55 M. („Twente", Enschede), 24.50 M.; 2. R. 4 X 100 meter estafette heeren; 1. en Lenig" (den Haag), 47 2/5 sec. „Quick' (Huizum), 48 3/5 sec.; 3. U. (Drachten), 49 sec. 4 X 100 meter estafette dames: 1 „Q I" (Huizum). 55 2/5 sec.; 2. Quick II zum), 56 sec.; 3. Athletiekver. „Twe (Enschede), 57 3/5 sec. Speerwerpen damesj 1. D. Leoi melink („Twente", Enschede), 24.40 M. U1 J. Mulder („Sparta", Dronrijp), 21.50 Mus 5 K.M. heeren: 1. H. van Guldener (Ut. Marechaussee, Leeuwarden), 17 min. 53 e\ sec.; 2. G. J. Stuyfzand („A. A. C.", sterdam), 18 min. 3 2/5 sec.; 3. Tasma D. I.. Arnhem), 18 min. 24 sec. Verspringen met aanloop heeren: Schuite („Hercules", Drachten), 6.11 2. J. G. Krijgsman („Vlug en Lenig", Haag), 5.97 M.; 3. I. Colijn („Vlug en nig", den Haag), 5.82 M. Discuswerpen heeren: 1. G. Eysker A. V., Haarlem), 35.05 M.; 2. I. Colijn („t en Lenig", den Haag), 31.20 M.; 3. H wald („Vlugheid en Kracht", Harlinc 'e 29.80 M. Polsstok-hoogspringen: 1. G. Tigge („Vlugheid en Kracht", Harlingen), M.; 2. Tasma (U. D. I., Arnhem), 3.12 3. J. Rutgers („Leeuwarden"), 2.90 M. ZWEMMEN. Leidsche Zwemclub. Het bestuur der L. Z. C. is nu samei steld als volgt: Mr. H. R. Goudsmit, voorzitter; W. v. Ingen Schenau, vice-voorzitter; B. P| jer, secretaris; W. v. Deventer, penni meester; mevr. dr. A. Stark—Loeber; de la Court en W. F. v. d. Reijden Jr. De commissie van de Reddingsbrigadi aangevuld met de heeren Mr. H. R. G< smit en W. F. v. d. Reijden Jj». POSTDUIVEN. „De Trekvogel" (Leiden). p. De P. V. „De Trekvogel" houdt ter g^1 genheid van haar 5-jarig bestaan lustrum vlucht, te houden op 3 Juni a.s. het station Orleans (Frankrijk), afsti 508 K.M. Voor dit mooi concours noodi zij allen liefhebbers, aangesloten bij 8 Leidsche vereenigingen, uit, tot het sla dezer vlucht. De kosten per duif bedra ƒ0.40 ct., alles inbegrepen. Het inkor geschiedt a.s. Donderdag van halfzes half acht uur, in Aloëlaan no. 2 naast inkorflokaal der L. P. C. Als rekenaar voor deze vlucht is aanj. zocht de heer Gaikema. Door de Veret ging zijn drie hoofdprijzen en veel mo andere prijzen beschikbaar gesteld. door verschillende liefhebbers wen mooie eereprijzen geschonken. „De Blauwkras" (Leiden) Wedvlucht vanaf Compiègne (335 K, Lossing 7 uur. Oostenwind, helder. P. v. Leek 1, 12, 15, 16, 26, 28. J. den Hollan< 2, 19. J. Steenbergen 3, 7, 9, 10, 14, 17, 20 Schreuder 4, 11, 21. P. Seriier 5, 8, 18, 25, Arbouw 6. v. Rooyen 13, 23, G. A. Spek 24, 27, Swagers 30. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht vanaf Noyon 407 K.M. uitslag luidt als volgt 1. Gebrs. Mens 3- 36, 2. H. Bauer 3-15-10, 3. P. G. Borg 3-15-50, 4. id. 3-22-39, 5. id. 3-23-19, 6. Bauer 3-28-28, 7. P. G. Borgers 3-35-39, 8 3-36-14, 9. K. Munsterman 3-38-40, 10 3-42-38, 11. G. Ververs 3-43-07, 12. Gel v. Eijck 3-43-48, 13. H. Bauer 3-52- P. G. Borgens 3-53-38, 15. H. Bauer 3-53- 16. P. G. Borgers 3-53-55. De duiven werden losgelaten om 10 o „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht vanaf Compiègne, afsta 334 K.M. De vogels werden te 7 uur in vi heid gesteld en kwamen op de hokken volgt 1. Joh. Rakhorst 11-35-49 1/2, 2. Steenvoorden 11-38-7, 3. Joh. Rakhorst 40-2, 4. id. 11-46-47, 5. N. Bemelman 11-47- 6. J. v. d. Berg 11-51-27 1/2, 7. P. Bosm 11-54-19, 8. Joh. Rakhorst 11-54-50. De L. T. B. Naar reeds bekend is, stelde de voor van het hoofdbestuur van den L. T. B., heer Dekker uit Opdam, zich niet me herkiesbaar om gezondheidsredenen. Nj we thans vernemen is de heer Mr. Dr. N. Deckers, lid van de Tweede Kam' der Staten Generaal, bereid gevonden een eventueele verkiezing het voorzitta schap van den Bond te aanvaarden. Hersenziekte onder het vee. Te Udenhout komen bij de landbouwei verscheidene sterfgevallen voor onder vee. Een deskundig onderzoek schrijft 4 toe aan een hersenziekte.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8