n nieuwe mantel luitenl. Berichten Ned. Oost-lndië. pUROL SPORT. Eerst kijken DEN HAAG Huis ingestort. Te l.eeuxren-Beneden is het achterhuis van A. van Aanholt plotseling ingestort. Een kal werd gedood. Een duiker gesprongen. Vorige week is de duiker bij de kleine luis in den Oostpolder van den Anna li >aulownapolder stuk gesprongen. De dijk- i paafj de heer O. Wijdenès Spaans, nam lirect alle mogelijke maatregelen. Nacht en lag xverd in ploegen van 50 a 60 man ge it trerkt om het gevaar te keeren. Er werd teileem van de Zuiderzeewerken gerequi- •eerd, en reeds thans is daarvan ongeveer 00 kub. M. verwerkt; tevens zijn onge- reer 10.000 zakken zand voor de schuiven estort. Het grootste gevaar is ook door jidere maatregelen, dié onderwijl geno- iien werden, thans bezworen. Sedert Maan agavond is de waterstand 11/2 c.M. lager eworden. Inmiddels is met den aannemer oltje te Heerenveen een accoord getrof- en, als gevolg waarvan deze met zijn ma- eriaal zal komen om aan weerszijden van eu duiker puntdammen te slaan. Vrij ze er zal de duiker in beton worden ver- ieuwd, waarvan de kosten ongeveer 1.000 zouden bedragen. Een ongeluk voorkomen. Maandag bleek even ten oosten van ouda, ongeveer bij afstandspaal 30.0 van 3 spoorlijn WoerdenGouda richting naar ouda), de plotseling ingevallen zomer- itte. eenige „zetting" van de lijn te lieb- rn teweeggebracht. Dank zij 'de prijzens- aardige oplettendheid van het spoorweg- ersoneel werd de lichte „knik" in de lijn trmiddcllijk opgemerkt. Dadelijk was tech- isch personeel ter plaatse, dat de nood- ikelijke controle bleef oefenen. Langzaam jdende konden de treinen het bedenke- djke punt passeeren, zonder dat er ver- a aging of verwarring in den dienst ont- tond. Brand te IJmuiden. Hedennacht te ongeveer kwart voor „|nen werd te IJmuiden brand ontdekt in Oude Kennemer-garage aan het Kenne- -plein. Onmiddellijk na het uitbreken den brand sloegen de vlammen fel uit; eldra stond het geheele pand in lichter- aie. Onmiddellijk werd de brandweer van f, 'muiden-Oost gewaarschuwd, die spoedig j,( r plaatse was. Daar de brand zich aan- inkeiijk zeer ernstig liet aanzien, besloot waarnemende burgemeester, die even- ins spoedig op het terrein van den brand inwezig was, de Amsterdamsche brand eer ter assistentie te roepen. Tegen twee ir werd hiervan kennis gegeven aan de andweer te Amsterdam, die daarop on- iddellijk met een motorspuit uitrukte. Naar wij vernemen bestaat er evenwel dit oogenblik het is thans drie in den y icht nog slechts weinig gevaar; ook de i mli^gende perceelen, welke groot gevaar ii ebben geloopen (het was ook om deze re ten, dat de waarnemende burgemeester, de e er Binnenbier, de assistentie inriep van Amsterdamsche brandweer) bleven be- uden. Wel moeten er eenige auto's door brand zijn vernield; men heeft evenwel k enkele wagens kunnen redden. De oor- ejak van den brand is niet bekend. Een knecht verdwenen. Sedert Zaterdag vermist de landbouwer 'n R. te buurtschap Buurse een som van 300. Zijn knecht is sindsdien óók ver renen, zoodat het vermoeden voor de nd ligt, dat deze er met het geld van- !T 0r *S* ONGELUKKEN. VERKEERSSLACHTOFFERS IN FRANKRIJK. 22 Dooden en 96 gewonden. ijdens de drukte op de Pinksterdagen. Set drukke verkeer tijdens de mooie iksterdagen heeft tot gevolg gehad, dat Frankrijk een ongewoon groot aantal gelukken heeft plaats gehad. In totaal irden 22 personen gedood en 96 gewond, vele ongelukken zijn motorrijwielen be trokken, die in verband met de verbetering der hoofdwegen in Frankrijk, steeds meer worden gebruikt. In een of twee gevallen zijn de chauffeurs van auto's in volle vaart doorgereden, nadat een ongeval plaats had gehad. Op den weg bij Fontainebleau zijn Maandagavond twee motorrijders met el kaar in botsing gekomen, doordat geen van beiden licht op had. Groote overstroomingen in Silezië. Vrijdag en Zaterdag heeft het in geheel Siberië onafgebroken gestorregend, waar door in de laagvlakten aan den voet van het Reuzengebergte ernstige overstroomin gen zijn veroorzaakt.. Tussehen Reichen- berg en Schweidnitz staat het land over een lengte van 15 en een breedte van even eens verscheidene kilometers onder water. Talrijke dorpen in dit gebied zijn volko men geïsoleerd. De hooioogst is geheel vernield. In de lager gelegen wijken van Reichenbach en Schweidnitz zijn ook vele gebouwen beschadigd. Ook aan de Tsjecho-Slowaaksche zijde van het Reuzengebergte is groote schade aangericht, terwijl een man door het wa ter yrerd meegesleurd en verdronk. Overstrooming in Quebec. In het Lake St. Johndistrict in Quebec heeft een ernstige overstrooming plaats ge had. Drie dorpen zijn van de buitenwereld afgesneden. Tal van huizen zijn vernield tengevolge van verzakkingen. Tot dusver zijn nog geen persoonlijke ongevallen ge meld. Er is een beroep gedaan op de regee ring om hulp. Nieuwe aardschokken te Corinthe. Te Corinthe zijn twee nieuwe aardschok ken waargenomen. Ernstig auto-ongeluk bij Sala. Nabij Sala (Zweden) is een dichtbezette auto op een spoorwegoverweg met een in volle snelheid rijdenden personentrein in botsing gekomen. De auto, die door de lo comotief tweehonderd meter ver werd mee- geslingerd, werd geheel vernield. Twee personen werden op slag gedood, twee an deren overleden kort na hun opneming in het ziekenhuis, terwijl een vijfde persoon levensgevaarlijk en twee andere personen licht werden gewond. Mussolini's broeder gewond bij een auto-ongeluk. Uit Cesena wordt gemeld:' Een auto, waarmee Arnaldo Mussolini, de broeder van den ïtaliaanschen premier, zich met zijn vrouw naar Forli wilde begeven, is onderweg in aanrijding gekomen met een auto uit Ravenna. Amaldo Mussolini liep verscheidene verwondingen aan het hoofd op, die echter niet gevaarlijk zijn. Zijn vrouw kreeg een dubbele sleutelbeenbreuk. Beiden werden naar het ziekenhuis te Ce sena overgebracht. Hun toestand is over 't geheel goed; complicaties deden zich niet voor. Onpleizïerig einde van een Rijnreisje. Gisterochtend is te Essen een vracht auto, waarop zich 27 meisjes bevonden, bij het uitwijken voor een anderen auto, in den greppel langs den weg terecht geko men en omgekanteld. Twintig meisjes wer den gewond, waarvan acht ernstig. De meisjes waren van plan een tocht langs den Rijn te maken. Zware mist voor New-York. Vijftien schepen zijn de haven van New- York niet kunnen binnenkomen, wijl daar ter plaatse een zware mist heerscht. Hier bij bevindt zich ook een Ha.pag-boot met 2500 passagiers aan boord. Als Sovjet-machthebbers reizen. Dictatuur over het proletariaat. Dat de leden der bolsjewistische partij, die een niet al te slecht baantje hebben weten te verwerven, er vreemde manieren op gaan nahouden, moge blijken uit de twee volgende feiten waarvan de Moskou- sche bladen melding maken: Zekere Poloejan, hoofdambtenaar aan het volkscommissariaat voor verkeerswe zen, afdeeling waterwegen, zou voor zijn plezier een treinreis naar het Zuiden ma ken. Wat was nu Natuurlijker, dan dat deze' communistische broeder zich tijdens den tocht, kameraadschappelijk met zijn minder fortuinlijke partijgenooten zou onderhou den en in eenzelfden coupé gezeten, hoog zou opgeven van de zegeningen der dicta tuur van het proletariaat? Poloejan dacht er echter anders over en was van oordeel, zooals zoovelen met hem, dat- bij het bezit van een niet onschappelijk Sovjetbaantje de term „dictatuur van" in dictatuur over het proletariaat verandert. Hij requireerde dan ook niets minder dan een geheelen luxe-wagon, liet zijn bagage aandragen en deed vrouw, kinderen, bonue en dienstmeid instappen. Een signaal, en daar ging kame raad Poloejan, als een grootvorst, de zon nige Krim tegemoet. Het tweede feit betreft een zekeren Achoendof, lid van bet centraal uitvoerend comité. Dit heerschap bevond zich in een trein, die van Moskou naar Charkof reed en deelde een coupé heel „broederlijk" met andere partijgenooten. De broederschap duurde echter niet lang, want weldra ont stond er tussehen het Sovjet-parlementslid en een anderen reiziger een mecningsver- schil over het al of niet neerlaten van een coupé-gordijntje. Achoendof wilde zijn zin doordrijven (hij was immers een hoogere boljewiek) doch de andere passagier bleef op zijn standpunt staan. Plotseling haalde toen de edelachtbare Sovjet-verte genwoordiger zijn arm uit, lanceerde hem in tegenovergestelde richting en diende den minder hoogen bolsjewiek een „posjtsjotsjina", een oorveeg, toe, die luid door den coupé resoneerde. En toen de medereizigers hem veront waardigd om explicatie vroegen, haalde Achoendof met een veelzeggend gebaar en bij wijze van motiveering zijn kaartje te voorschijn, waarop te lezen stond: „Roe- choela Achoendof, lid van het centraal uit voerend comité der Sovjet-Unie. Hittegolf in Londen. Uit Londen wordt gemeld: Ofschoon de zon in de vroege morgenuren schuil ging achter een dunne mist, bleef de hittegolf gisteren in Londen voortduren. De tempe ratuur was om twee uur 74 gr. en het was dan ook nog warmer' dan Maandag. De w eervoorspellers meenen, dat het warme weer nog de geheele week zal voortduren, al zullen hier en daar onweersbuien eenige opluchting brengen, ERGERLIJK MACHTSMISBRUIK. Agenten van knevelarij verdacht. Binnenkort zal de Semarangsche justitie in behandeling nemen de zaak tegen den opziener der veldpolitie Dinsbach, die ver dacht wordt schuldig te zijn aan feiten welke inderdaad ergelijk zijn. Deze opzie ner, die gediend heeft te Koedoes, res. Se- marang, wordt verdacht van het martelen van verdachten en getuigen over een vrij lange periode. Ook in gewone zaken dit wil duS zeggen: geen hoogst bijzondere af faires, welke door hare beteekenis den po litieman misschien wat vlugger kunnen brengen tot ietwat krasse maatregelen heeft hij inlanders op schandelijke wijze mishandeld. Herhaaldelijk werden zij in kuilen in den grond gestopt op zoodanige wijze, dat slechts hun hoofd vrijbleef, en daarover werd dan nog een mand geplaatst. Aldus INGEZONDEN MEDEDEELING. Doorzitten i Stukloopen (jl 5959 werden zij geruimen tijd in den grond ge houden, tot zij de bekentenisssen aflegden, welke de opziener Dinsbach van hen be geerde. In andere gevallen werd op de on- derbeenen van aangehouden inlanders een weinig benzine geworpen, waarna hij die in bran,d stak. Zoo zijn er inlanders die gerui men tijd daarna nog leden aan brandwon den aan hun kuiten. Verder werd er heftig op los geranseld. Naar het ,Soer. H. Blad" vernam zijner eenige tientallen personen, die met de me thodes van dezen opziener der veldpolitie hebben kennis gemaakt. De rechtszaak komt binnenkort in behandeling, zoodat er volop gelegenheid zal zijn te vernemen wat daar te. Koedoes, op het erf der poli tiekazerne en der woning van genoemden opziener, zooal is voorgevallen. Dinsbach is in preventieve hechtenis, on danks heb Semarangsche parket, dat hem aanvankelijk op vrije voeten liet. Het geval van dezen politieman is niet 't eenige. De zer dagen werd door den Semar. raad van justitie, in appèl of in revisie, de straf verzwaard, welke door een der landraden was opgelegd aan een agent der veldpolitie in Demak, die talrijken inlanders geld heeft afgezet, waarbij hij misbruik maakte van zijn macht. Er zijn ook in deze zaak vele getuigen gehoord; deze agent heeft syste matisch de dessalieden geld afgeperst. Verder moet knevelarij door personeel der veldpolitie meermalen zijn geconsta teerd. Het wordt inderdaad een zeer trieste se rie, zegt het blad. VOETBAL. DIOC. HAABL. BOND. D. V. 0. te Rijpwetering. Bovengenoemde vereeniging welke zich onlangs heeft aangesloten bij den D. H. V. B., dus zich op R. K. standpunt heeft ge plaatst, heeft zich voorgenomen in Juni en Juli nederlaagwedstrijden te organiseeren. Dit plan van D. V. O. kunnen wij niet an ders dan toejuichen, temeer daar dit ten doel heeft een nadere kennismaking met haar zustervereenigingen te bevorderen en te verwezenlijken. De Rijpweteringsche club heeft voor dit sympathieke doel de steun noodig van de clubs uit Leiden en Omgeving en wij twijfelen er niet aan of zij zullen aan de uitnoodiging, welke eind dezer week of begin volgende week aan de resp. vereenigingen zal worden toegezon den, gehoor zal geven en inschrijven voor de nederlaagwedstrijden. Deze wedstrijden worden gehouden voor elftallen uitkomen de in de 3e en 4e klasse van den D. H. V. B., dus twee afdeelingen, waarvoor twee prachtige bekers beschikbaar zijn gesteld. De heer J. van Rijn, secretaris D. V. O. te Rijpwetering, geeft gaarne nadere inlich tingen. Wij verwachten dat alle vereenigingen uit ons District zullen deelnemen, om daar mede tevens te helpen bevorderen de actie welke wordt gevoerd in de Venen door het INGEZONDEN MEDEDEELING. UIT DE RADI0-WERELD. Programma's voor Donderdag 31 Mei. Hilversum, 1060 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Groene veld. 3.001.00 Uurtje voor wees- en zieken huizen, o. 1. v. Mevr. Ant. v. Dijk. 5.307.15 Concert door heb Omroep-* orkest. Mej. Jobs Ising, zang. 7.157.45 Engelsche Olympiadeles. •8.05 Aansluiting van het Scala-Theater Den Haag. Opvoering v. d. revuo „Dat is het toppunt". Kapelmeester: Adr. Blokland Medewerkenden: Siem Nieuwenhuizen en Hour. Davids. Willy Susan-Luers, Magda v. Donk. Mimi Boesnach. Joh. Valk. Guus Kiehl. Frans Seegers. Nol Nabarro. Huizen, 340.9 M. N" 6 uur 1870 M. (N.C.R.V.-uitzendingen uitsluitend). 12.301.45 Concert. 7.00—7.30 Boekhoudles. 7.308.00 Declamaties door Jan Hart man. 8.00 Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.05 Causerie. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Orgelbespeling i. d. Astoria Cinema. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Het Victor Olof Sextet. 6.35 Landbouwberichten. 6.40 Het Victor Olof Sextet. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Het Victor Olof Sextet. 7.20 Nieuwe novellen. 7.35 Liederen van Sir. H. Parry roof sopraan. 7.45 Causerie: Currency problems. 8.05 Concert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Chariot's uurtje. Vroolijke muziek en „R a d i o-P a r i s", 1750 Mè 12.20 Protestante causerie. 12.50—2.10 Orkestconcert. 1.20 Kindcruurtje. 8.50—11.20 Groot concert. Mozaftdeest. Langenberg, 469 M. I.252.50 Orkest concert. 6.20—7.15 Orkestconcert. S.40 Ludwig Hardt-avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. II.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.35 „Der Goldfisch aus Amerika" (Zu Befehl. schone Frau), operette in 3 acten van Ottberg. Daarna tot 12.50 Dansmu ziek. Hamburg, 395 M". 4.35 Schumann-cyclus. 5.206.20 Orkestconcert. 8.20 Gorch Fock-herdenking. Daarna ca baret en dansmuziek tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.206.20 Kinderuurtje. 8.3510.35 Orkestconcert. Leidsche District om de R. K. vereenigin gen in R. K. verband te krijgen. Om deze propaganda intensiever te maken zal eind Juni ook een propaganda-wedstrijd ge speeld worden te Rijpwetering op het ter rein van D. V. O., waartoe bereids de me dewerking aan het Districtbestuur is toe gezegd door de vereenigingen Tcijlingen en Leiden, welker beide eerste elftallen elkan der op een nader te bepalen datum daar zullen bekampen. De belangstelling voor de R. K. Voetbal sport zal hierdoor in de Venen zeker wor den bevorderd en wij hopen, dat de R. K. vereenigingen, nog niet in R. K. verband, niet lang meer op zich zullen laten wach ten! Wij móéten vooruit, en dit kin, als allen medewerken om de R. K. Sportbe- weging groot en sterk te maken! D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. FEUILLETON. ET HUISJE IN'T RAVIJN Uit het Engelsch door Head on HilL in de vouwen van haar shawl aide ze een beduimelden en gekreukel- brief te voorschijn. Toen hij hem aannam, uit haar bevende nd, keek Hector gretig naar het post- mpel. Als er nu nog eenig bewijs noo- 5 was om vast te stellen, dat de zoon a deze oude vrouw dezelfde Cassidy lsJ wiens lijk was begraven in een graf ader naam, dan zou dit poststempel het wijs verschaffen. Het toonde dat de brief Post was in Lulworth, een dorpje twee r gaans van de Duivelschkloof, nu ong»- er drie maanden geleden. De inhoud van t stuk sprak nog duidelijker! De slecht- Ij spelde, slecht geschreven brief was in e rtelijke bewoordingen gesteld en sprak a goede tijden, die op komst waren en j «rran ook de oude moeder zou genieten Cassidy schreef zijn moeder dat hij a heel goed betaalde betrekking had ge- fgen bij een smokkelaarsonderneming. v®r.diende veel en ze hadden hem een ratje beloofd bij het einde van de erkzaamheden dat hem in staat zou stel- Q den vurigsten wensch van zijn leven Verwezenlijken door een stuk veen te koopen waarop hij aardappels kon verbou wen en varkens fokken. Meer kon hij haar niet vertellen uit vrees dat de brief in verkeerde handen zou val len, maar als bewijs dat hij in goede doen was, stuurde hij tegelijk een postwissel van een pond en in het vervolg zou hij iedere' maand een pond sturen tot hij thuis kwam, wat niet zoo heel lang meer zou duren. Voor Hector met zijn kennis omtrent Lord Purbeck's onderneming was deze aandoenlijke brief een open boek. Pat Cas sidy was een van de keetbewoners geweest en hij had do dood gevonden in de buurt van de steengroeven. Misschien had de woeste opziener hem gesnapt op het oogen blik dat hij een misschien nóg openharti ger brief schreef aan zijn oude moeder. De reusachtige kerel die den jongen arbeider zoo had afgeranseld alleen omdat hij een oud smokkelaarsliedje zong, zou zeker zijn woede niet bedwongen hebben als hij ont dekt had, dat de Ier het geheim van de zaak in gevaar bracht. Heeft vader O'Fladerty den brief hee- lemaal aan U voorgelezen? vroeg Hector. Vóór hij besloot wat hij zou doen, leek het hem beter eerst uit te vinden hoeveel de oude vrouw wist. Voor hij naar Amerika ging, .omdat hij op een douanier had geschoten, was Pat de brutaalste smokkelaar in heel Conne- mera. Dit verklaarde, dacht Hector, het feit, dat de Ier aangenomen was als „arbeider in de steengroeven". Zonder twijfel wer den als zoodanig alleen elementen geko zen, die routine in het „vak" hadden en doordat ze iets op hun kerfstok hadden, belang bij geheimhouding hadden. En wat denkt U dat er met Uw zoon is gebeurd? vroeg Hector bijna angstig het antwoord afwachtend. Dat is moeilijk voor mij om te zeggen, antwoordde de oude. Toen ik hier van- i morgen binnenkwam, dacht ik vast dat Pat in handen was gevallen van de politie. Maar de baas hier zegt van niet; hij zegt dat hij dan in de courant zou zijn geko men. Ik kan nu niet anders denken dan dat mijn jongen ruzie heeft gehad met de lui voor wie hij werkte en misschien heb ben ze hem mishandeld, opgesloten of hem vermoord. Hector verzweeg wat hij wist. en vroeg: Als dat het geval zou zijn, zou U hem ze ker willen wreken en graag de lieders van zaak aan de politie zien overgeleverd en gestraft? Natuurlijk, zei ze, ik zou de laatste droppel van mijn bloed geven, om hem te wreken. Ik zou dagen lang op bloote voe ten willen loopen om ze in de hel te hel pen, als zij ook maar een haar op Pat's hoofd gekrenkt hebben. t Hector zuchtte. Het was zonneklaar dat er geen ontkomen was.aan de onzicht bare machten die hem met noodlottige ze kerheid voortdreven tot de verwoesting van het geluk van het meisje dat hij lief had. Nu dan vrouw Cassidy, zei hij na een pauze, misschien is het niet zoo moei lijk om het spoor van Uw zoon te vinden door middel van de feiten die U ons ver schaft heeft- Blijft U voorloopig in Londen? Zal ik U. kunnen vinden als ik U noodig heb?, Ja, ik blijf in Londen, grinnikte het oudje. De baas hier heeft een kamer voor me gehuurd en hij heeft beloofd mijn onkosten te betalen. En hij zei, dat ik mij in niets behoefde te bekrimpen. De sluwe grijnslach, waarmee ze deze opmerking uitte, en die duidelijk haar plan verried om het er goed van te nemen in de vele geneverpaleizen van de hoofdstad, verkoelde Hector's sympathie voor de moe der die nooit haar zoon zou terugzien, wel eenigszins. Hij wenschte haar goeden nacht en ging naar het bureau van den hoofdredacteur terug. Deze stond al met zijn hoed en zijn overjas aan, klaar om naar huis te gaan. Nu? zei hij, dit is toch een aanwij zing, niet? De zoon van die oude feeks is natuurlijk in dienst bij die smokkelbende die wij moeten opsporen? Er is geen twijfel aan, gaf Hector toe. Kom mee met me naar de Club, om over een pakkend artikel voor de Courant te praten, zei Wraxall. Ik heb al oen prachtig plan in elkaar gezet, en het zou me heel erg verwonderen, als jij er niet mee ingenomen was. HOOFDSTUK X. Het gezicht van een duivel. De beide journalisten namen een taxi en bevonden zich spoedig in het gezellige Clubgebouw vlak bij Covcnt Garden, waar zij in de rookkamer al gauw een rustig hoekje vonden. Ik bon hier naar toe gegaan, omdat ik vermoedde dat Sir Beauchamp Melville op de clhb zou zijn, zei Wraxell, toen zo hadden plaatsgenomen. Hij belde me vanmiddag van Scotland Yard uit op dat hij me graag wilde spre ken over die andere zaak, dio nog wacht» Hij zal straks wel komen opdagen en on derwijl kunnen wij de zaak Cassidy samel eens bespreken. Hoe dacht je eigenlijk die geschieden!® aan te pakken? Hector was half geneigd te bekennen dat hij door toeval het spoor al gevonden had on Wraxall te vragen hem verder van de zaak te ontheffen. De reden van dit verzoek zou hij hem dan eerlijk meedeelen. Maar hij was zich maar al tc bewust dat Wraxall, een ver stokt vrijgezel daar niet van, zou willen hooreu. Hij zou eenvoudig niet begrijpen dat iemand van de redactie van de „Daily, Lynx" sentimenteele overwegingen boven de belangen van de courant zou stellen. Het eenige zou zijn, eenvoudig te vragen om iemand anders met de zaak te belas ten, zonder redenen op te geven. Maar do overweging dat. hij Madge St. Aldhelm het, beste zou dienen door nog een korten tijd op zijn post te blijven, dat hij misschien én haar én haar vader zou kunnen waar schuwen, zonder in conflict te komen met zijn beroepsplicht, deed hem zwijgen. Na een lange pauze, die zijn chef had toege schreven aan een intense werkzaamheid van het scherpe verstand dat de „Lynx"- reeds zooveel diensten had bewezen, zei Hector: Ik zal beginnen aan vrouw Cassidy een beschrijving te vragen van haar zoon. (Wordt vervolgd). 9—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7