Meubelen en {ontstollen; SPLINTER KERKNIEUWS. Rechtzaken. Faillissementen. Land enTuinbouw Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek sephgezellenvereenïging, Plantage Midden- ]a^n, Amsterdam. De rekening en verantwoording van den 'Penningmeester sloot met een totaal saldo yan 2662.—. De afdeeling Enkhuizen werd aangewe zen om in het vereenigïogsjaar 1929 de kas- commissie te vormen. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat het aantal werkende "fdeelin- gen in het afgesloten vereenigingsjaar van *78 tot 42 daalde, dat der correspondent schappen van 1 tot 3. Deze achteruitgang had vanzelf sprekend een groote invloed op het ledental, dat van i94S tot 1507 slonk Toch bleek, dat ondanks deze achteruit gang, in de meeste afdeelingen een krach tige actie wordt ontplooid op allerlei ge bied. De werken ontbreken nog niet, zoo dat met optimisme de toekomst wordt te- gemoetgezien. Bij de Hoofdbestuursverkie- zing werden de heeren H. B. van der San- de en J. Heilig herkozen. De bogrooting voor het nieuwe vereeni- gingsjaar werd goedgekeurd. Besloten werd de contributie-inning in Juli te doen plaats liebben. Besloten werd ook een Bedevaarts commissie op te richten voor drankbestrij dersbedevaarten naar Heilo. Het voorstel (Alphen aan den Rijn, dat het hoofdbestuur in de kosten voor sprekers zou bijdragen, werd op grond, dat er gratis-sprekers zijn te verkrijgen, niet aangenomen. Eveneens verwierp de vergadering een voorstel, om subsidie uit te trekken voor Oudersavon- den, omdat de geldmiddelen van het hoofd bestuur dit niet toelaten. Aan het eind der vergadering hield de voorzitter een rede over „Drankbestrij ders, vooruit!" De drankbestrijding, aldus spr., heeft al 'onze belangstelling noodig. De kracht van bet gebed is in onzen strijd noodig. Spr. beveelt daarom de St. Jans-novene aan. Het congres van Sobriëtas, eind Juli te Nijmegen te houden zal voor het Kruisver- hond van groot belang kunnen zijn. De drankbestrijding moet haar leven openlijk demonstreeren. tWie kan ga dus op naar Nijmegen! Kellner-staking op de Nenijto. Maandagmorgen is onder het kellners- personeel van het Calandpaviljoen op de Nenijto een staking uitgebroken. De sta king omvat 70 man. De kellners, die uit sluitend op provisie werken, eischen een vast minimumloon en daarboven een zeker percentage van den verkoop. Pater K. C. J. M. Fey. t Men meldt uit Bergen-op-Zoom aan de ,,Msbd.": De welbekende ZeerEenv. Pater K, C. J. M. Fey, priester van het H. Hart van Jesus, werkzaam aan het Juvenaat te Bergen-op-Zoom is gisterenmiddag plotse ling overleden. Gisterenmorgen droeg Z.Fcrw. nog het H. Misoffer op. Pater Fey werd 21 Januari 1S75 te Am sterdam geboren. Hij was een der stichters van het Juvenaat alhier en redacteur van het maandschrift van do stichting. Pater Fey was professor in de theologie aan het Juvenaat, waar de opleiding der studenten grootcndeels aan zijn zorgen was toever trouwd. Op het gebied van muziek zijn van hem ook zeer vele bijdragen versche nen. Het plotseling overlijden van pater Fey die zoowel te Bergen-op-Zoom als in het gcheele land groote achting genoot, zal ze ker velen met droefheid vervullen. Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Angeren den weleerw. heer W. H. G. van Albach en tot professor aan het Seminarie te Ciilemborg, den weleerw. heer J. J. H. van Rossum. H00GE RAAD. De verwisselde Albert Cuyp. De zaak verwezen naar het Amsterdamsche Hof. De Hooge Raad heeft gisteren arrest ge wezen in de zaak betreffende do Albert Cuyp. Zooals men weet is bij arrest van het gerechtshof te 's Gravenhage J. B., koopman te Rotterdam, wegens verduiste ring van de schilderij veroordeeld tot 25 boete. Hij had die schilderij van de Bank van Leening te 's Gravenhage ontvangen en deze weigerde de schilderij terug te ne men toen de heer B. beweerde, dat zij hem in de plaats van een andere schilderij was overhandigd. Later was echter aan de Bank van Leening gebleken, dat de heer B. gelijk had en dat er een vergissing had plaats gevonden. De lieer B. woigerde toen de schilderij zonder moer af te geven. Des wege was hij veroordeeld. Tegen deze ver oordeeling had hij beroep in cassatio in gesteld, op welk beroep de Hooge Raad gis teren heeft beslist. Do Hooge Raad over woog, dat verdachte veroordeold was tot een boete van 250, welk bedrag hooger is dan het maximum der geldboete, op ver duistering gesteld. Het Hof kon deze geld boete alleen opleggen met toepassing van art. 23bi8 Wetboek van .Strafrecht, welk artikel echter in het bestreden arrest niet was aangehaald. De Hooge Raad vond geen termen om art. 442 Wetboek van Strafvor dering toe te passen, vernietigde het gewe zen arrest en verwees de zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. Op een desbetrefendc vraag heeft mr. v. Oven, do advocaat van B.. medegedeeld, dat het voor zoover bekend is, de eerste maal is, dat de Hooge Raad art. 422 Wetboek v. Strafvordering niet heeft toegepast. Krach tens dit artikel is de Hooge Raad bevoegd een artikel der Wet-, waarop de oplegging der straf berust, doch niet in het bestreden vonnis of arrest is vermelde alsnog te ver melden. Dat de Hooge Raad dit artikel in casu niet heeft toegepast, is klaarblijkelijk het gevolg van het feit, dat de Hooge Raad de beslissing van het Hof niet juist achtte. Een geruchtmakende zaak. De Hooge Raad behandelde gisteren liet cassatioberoep van een schoenmaker te Den Haag, die wegens diefstal door het Hof te 's Gravenhage was veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De man was be trokken bij de inbraak in de Houtrust- laan in September van het vorige jaar, waarbij de Haagsebe inspecteur van poli tie, Paul, door Rijntjes levensgevaarlijk met revolverschoten werd gewond. In deze zaak werd niet bepleit. Mr. Kra nenburg rapporteerde. De advocaat-generaal mr. Berger, con cludeerde tot verwerping van het beroep. Uitspraak 4 Juni a.s. Een aanvaring. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak betreffende de aanvaring van de Elbiug. De Elbing is met de atoomsleepboot Juppile 40 op 15 Sep tember 1926 op de Nieuwe Maas onder Krimpen a. d. IJsel. Tengevolge van deze aanvaring is de Jupille 40 omgeslagen. De vrouw eu een kind van den schipper zijn bij dit ongeval verdronken. In deze zaak had het O.M. vrijspraak gevraagd voor den kapitein van de Elbing I, omdat het feitelijke commando in han den was van den rijksloods, tegen wien het O.M. een hechtenisstraf van 3 maanden had geëischt. De rechtbank heeft zoowel den kapi tein als den loods veroordeeld tot één maand hechtenis, voorwaardelijk, met een proeftijd van 1 jaar. V ernietigd: J. Versteeg, Leiden. A. Bergshoeff, A 1 p h e n a. d. R ij n. De aardappelziekte. Het Kon. Ned. Metereologisehe Insti tuut deelt ons mede: De weersgesteldheid van gisteren is niet. gunstig geweest voor het verloop van de aardappelziekte. Verkoop hooigras. Men schrijft ons uit Tiel Bij de thans aangevangen verkoopen van uiterwaard-hooigras blijkt veel animo te bestaan, Hoewel de bestede prijzen per 1000 K.G. lager zijn dan vorig jaar, is bij ruime oogst de opbrengst dor verschillen de perceelen veel hooger. Men rekent op een gemiddelde opbrengst van 11.000 pond per H.A. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tragisch. De heer A. v. d. Eijkel bleef gisteren op zijn. stoel plotseling dood. Een tragisch einde. KATWIJK AAN ZEE. Aangehouden. Maandag is wegens af handig maken van een taschje met inhoud, aangehouden C. Z. uit Katwijk. Bij zijn aanhouding, welke plaats had op aanwijzing van de eigenaresse, pleegde Zw. verzet, hierbij geholpen door zijn broer H. Hij is overgebracht wegens roof en verzet naar Den Haag. Als de drank is in de man. Zekere de M. veroorzaakte wanordelijkheden in café de Kroon. Uit het café gezet, sloeg hij een ruit stuk en bezeerde ernstig zijn hand en polss. Proces-verbaal is opgemaakt. NIEUWE WETERING. Straatschenderij. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben baldadigen een straatsteen geworpen door de ruit van de woning, bewoond door den gemeente veldwachter J. W. alhier. De steen is in de kamer terecht gekomen, zonder cenig voor werp aldaar te vernielen. Alleen het. gor dijn is aan flarden gescheurd. We kunnen toch maar niet begrijpen w^t voor aardig-» heid er bestaat, om een andermans boel te vernielen. De politie stelt een onderzoek in N00RDWIJK. Watervliegtuig gedaald. Het. watervliegtuig W. 63 heeft heden ochtend nabij Noordwijk, wegens een defect, aan de motor, op zee moeten dalen. De sleepboot „Nestor" is ter assistentie der waarts vertrokken. R. K. Jongensdag. Vanuit het geheele dekenaat Noordwijk stroomden Maandag etize patronaatsjongens onder geleide' van hun eerw. directeuren en patronaats- heeren Noordwijk in, om in de plaats van den grooten martelaar St. Joroen, hun jaar lijkschen wapenschouw te houden en hun Roomsch-zijn naar buiten uit te dragen. Te half drie kwamen allen in de parochiekerk te saam. Daar waren vertegenwoordigd het plaatselijk patronaat, de beide patronaten uit. Hillegom, Lisso, Sassenhcim, Voorhout, Bennebroek, Vogelenzang en de Zilk. Door den directeur van liet St. Jcroenspatronaat Kapelaan C'. J. Hesp, werd een kort wel komstwoord gesproken en de indecling van den dag medegedeeld. Allereerst toog men toen in processie met de reliquien van St. Jeroen, door den lommerrijken tuin van de pastorie, waar aan het rustaltaar allen zich vereenigden en Kap. .Schoenmakers de toewijding aan St. Jeroen uitsprak. Hierna hield Kap. v. Zon uit Lisse een toe spraak, waarin deze allereerst wees op de gewichtige plaats, waar men zieh bevond en wel op de plaats waar eens den grooten Martelaar St. Jeroen leefde en voor het geloof zijn leven liet, zoodat hij, evenals de apostel Paulus, kon uitroepen: „Ik heb mijn einddoel bereikt en daarom is voor mij weggelegd de kroon der gerechtigliqid. INGEZONDEN MEDEDEELING. VLOERZEILEN In het kort schetste spr. het leven van St. Jeroen, die heiligheid had verkozen boven rijkdom en eer, om in een vreemd land het geloof te gaan verkondigen. Na vele beproevingen moest St. Jeroen onder het moordende zwaard der Noor mannen zijn leven voor liet H. Geloof in deze streek laten, hetwelk hij blijmoedig deed. De eerw. spreker spoorde alle jon gens aan te trachten St. Jeroen na te vol gen, door, zooals hij in woord en daad te toonen Roomsch te zijn, hetgeen soms moeilijk zal zijn en offers zal kosten. "Wees als waardige patronaatsjongens, zeide spr. voor allen steeds in je gedrag een voor beeld, opdat ook voor U allen moge zijn weggelegd de kroon der gerechtigheid. Hierna begaven zich allen weer in het kerkgebouw, waar de weleerw heeren Schoenmakers, Greiteman en Smit eert plechtig Lof celebreerden, waarbij het Jon genskoor van het patronaat uit Sassenheira onder leiding van Kap. v. Gastele op zeer verdienstelijke wijze de Liturgische gezan gen uitvoerden. Na afloop van de plechtigheden begaven zich de ruim 600 jongens, vergezeld van vijftigtal Patronaatshceren, in optocht met banieren onder de tonen der muziek van het Fanfare-eorps „Excelsior" naar het Sportpark. Bij aankomst ontvingen alle jongens een tractatie, bstaande uit krentenbroodjes en limonade en al glunderend en smullend schaarden zij zich rondom het opgeslagen podium, met spanning wachtend op de dingen die komefi zouden: het optreden van Korvera's gezelschap. De verwachting is zoowel bij klein, als bij groot zeker over troffen. Dit gezelschap heeft ruimschoots het verzuim van eenigo jaren geleden, in gehaald. Op onberispelijke wijze voerde het de soms onmogelijk lijkende staaltjes uit van ahletiek, acrobatiek, gymnastiek. Getuige den bijval viel hun optreden zeer in den smaak. Hierbij zorgde de Fanfare voor de muzikale opluistering. Van dezen dag mogen wij getuigen, dat hij in alle deelen geslaagd mag heeten, zoowel door het prachtige weder als door de goede organisatie. Bij de jongens zal dezen dag in prettige herinnering voortle ven. Tuberculose-bestrijding. De verkoop van bloempjes ten bate der tuberculose bestrijding, uitgaande van de vereeniging „Draagt elkanders lasten" afd. Noordwijk heeft pl.m. ƒ287.opgebracht. NOORDWIJK AAN ZEE. Een looze schelpenvisscher. Een schel- penvisscher, die, zooals naar gewoonte, zijn schelpen op liet noorderstrand had ge worpen, om deze later met een kar op te komen halen, kwam tot de ontdekking, dat die reeds door een onbevoegde was ge schied. Van een en ander heeft hij bij de politie aangifte gedaaij, Brandende flesschenhulzen. Een be woner van de Jan Kroonsweg deelde de politie mede, dat een hoeveelheid stroohul- zen van flessclven, opgeslagen op het erf van zijn buurman, brandde. Met emmers water kon echter de brand nog worden ge- bluscht. Aangezien waarschijnlijk hier de brand veroorzaakt is door baldadige jon gens, stelt de politie een onderzoek in en meent dan ook de daders reeds op het spoor te zijn. Straatzanger. In den namiddag te 5 uur werd 2e Pinksterdag een 14-jarig jon getje, thuisbehoorende in het woonwagen kamp te Leiden, door de politie alhier aan gehouden. Het bleek dat het ventje aan het waakzaam oog en oor der polite had weten te ontsnappen en kans had gezien dien 'morgen on middag als straatzanger pl.m. 7.op te halen. 0EGSTGEEST. Korenbond „Sint Willibrord". Het is ontegenzeggelijk van groote waar- do dat streven, om de in zekere streken bijecngelegen kerkkoren te vereenigen in een Bond. Het wordt voornamelijk ingege ven door den ernstigen wil, door harmo nisch samenwerken, door gezamenlijk stu- deeren en zingen, volgens vaste richtlijnen, te komen tot meer perfectioneering van den kerkzang. En om, vooral den grego- riaanschen zang en de juiste uitspraak te leiden in banen van een zeer aan te be velen eenheidsstreven, waar langs alleen te bereiken valt, uit het moeras te gera ken. waarin nog veel, wat beter kon, vastzit En, dat deze samenwerking van groot nut is, ondervonden wij reeds bij den Rijnschen Korenbond en ervoeren wij gis teren opnieuw bij den te Oegstgeest ge houden St. Gregoriusdag van den Koren bond Sint Willibrord, waarbij zijn aange sloten de kerkkoren van 2 kerken te Was senaar, Katwijk. Noordwijk, Oegstgeest en Voorschoten. Nu is het niet onze bedoeling een cri- tisch verslag neer tc schrijven, waarbij wij de praestaties van den een boven of naast of wel onder de anderen rangschikken. Dat zou niet bevorderlijk zijn voor den goeden geest, al kunnen wij ons niet ontveinzen, dat dan een beetje naijver zou worden ge boren, dat het streven naar de hoogte van anderen en goed gevolg zou kunne!» zijn; doch om de schaduwen, welke een critiek op de ontwikkeling van het zoo verdienste lijk pogen zou kunnen werpen, willen wij liever onzen indruk zoo algemeen mogelijk stollen. En dan willen wij allereerst getuigen dat., wat als doel is gesteld, blijkens de uitkomst van gisteren, al op duidelijke wijze is tot uiting gekomen. Vooral in de opvatting van de muziek als voornaam deel van de liturgische handelingen is be- teekenende klaarheid te bespeuren. Er ligt over de gezongen nummers reeds een beter instinctief begrip naar beter en volmaakter; er is meer attentie, meer toe wijding, zelfs meer devote stemming te beluisteren. En dat is reeds veel, zeer veel gewonnen. Dat roezemoezige, vooral van den greg. zang, is overwonnen door een meer scherpe onderscheiding van toon en tekst, dat theatrale is voor het grootste deel vervaagd en een vrome stemming trad daarvoor in de plaats. Het vraagstuk van intoneering en uitspraak is een heel stuk nader gebracht tot de nu ongeveer alge meen geldende begrippen en dan heeft vooral, door dit. alles het geheel enorm ge wonnen en zal, zoo voortgaande, de echte kerkzang zijn plaats in de liturgie van de kerk weer overal met eerc innemen. Het was reeds op de middaguitvoering te bemerken hoedanig sommige koren be trachten de werkelijkheidssfeer te benade ren. En al is alles dan nog niet in den ver- eischten vorm, in alle onderdeelen is reeds danig veel te loven. Echter, bij de vele werken, welke de heer Bink, Directeur van Wassenaar, den zangers tusschen de num mers gaf, zijn nog enkele te voegen. En dan willen wij vooral sterk aandringen op de uitspraak en de daarmede op z'n nauwst verband houdende mondstelling. Vooral de vocalen dienen beter verzorgd en de eind letters van de woorden dienen gehoord te worden. Ook laat de al te scherpe uit spraak van de zich niet verstaan met de over het algemeen gangbare opvatting. Als men zoo de schoone liturgische tek sten, gebouwd op de heerlijke gregoriaan- sche melodieën, hoort vertolken, dan moet men niet alleen onder een geeste lijke bekoring komen, doch ook hen geluk kig prijzen, die geroepen zijn te verklanken dat alles in zingend bidden. En dan is er niets kwaads in gelegen, als men alles aanwent, om de gedrukte opvatting, die nog al eens domineert, daar, waar het pas geeft, op zij tc zetten en in een enthou siaste opstuwing van de melodie een die pere uiting te geven aan den drang dei- kerken, die zich in die muzikale liturgi sche schoonheid vermeldt. Den oudere zuur deesom snijde men uit en den nieuwen zurudoesem wende men aan tot hoogere vervolmaking. Zoo zullen de koordagen worden de steunende krachten van een streven naar meer eenheid en grootere schoonheid, ne vens het begrip, dat elke zanger daarbij een verheven plicht heeft te vervullen. De Zeereerw. Pastoor Tholenaar, van Wassenaar, had als President de leiding en sprak dank en waardeeringswoorden. Pastoor Spoorman, van Katwijk, hield in de kerk, des middags een opwekkende preek. Kapelaan v. Leipzig moedigde aan tot deelname aan een zangers-getraite. De heer Alkemade van Noordwijk sprak een gloedvol woord over de plicht van den zanger, terwijl de heer Hoogzaad van Zoe- terwoude lof bracht aan den Korenbond voor zijn vruchtbaar werk en tevens zijn spijt uitdrukte over de afwezigheid van Pastoor de Vette, van Oegstgeest. Des avonds half acht was er plechtig lof, waar bij Pastoor Tholenaar celebrant was en Pastoor Meijsing van Wassenaar en kap. v. Leipsig assisteerden, terwijl het zang koor van St. Willibrord te Wassenaar de liturgische zangen correct en fraai zong. Een zeer belangrijke dag, die rijke vruch ten moge dragen. Sp. ROELOFARENDSVEEN. Emmabloem. De Emmabloemcollecte gehouden ten bate van de tuberculosebe strijding, heeft alhier opgebracht de som van 74. Fietstocht Patronaatsjongens. Tweede Pinksterdag gingen 100 jongens uit de Veen onder leiding van den eerw. direc teur en de leden der Patronaatscommissie een^ fietstocht maken naar het vliegveld Schiphol. Het weder was schitterend en de tocht was clan ook een waar genot. Om 11 uur werd het vliegveld bereikt, waar de jongens met de commissieleden werden ontvangen door den heer de Jong, verbon den aan de K. L. M., die een uiteenzetting gaf van de werking van den dienst der K. L. M., terwijl van nabij oen vliegtuig werd bezichtigd, met vermelding van de verschil lende bijzonderheden en de resultaten, wel ke met het vliegen alzoo worden bereikt. De heer de Jong wist de jongens op een zeer aangename en gezellige wijze bezig te houden. De excursie duurde ongeveer 3/4 u. waarna men zich begaf naar de cantine, waar de jongens hun boterham konden go- bruiken. Om 2 uur werd naar liet passa- giersvliegen gekeken, terwijl een zestal heeren van de Patronaatscommissie van de gelegenheid gebruik maakte om een rond vlucht boven de stad Amsterdam te maken De heeren kwamen allen weer gezond en friseh uit de machine- en waren buitenge woon enthousiast over hetgeen zij in de lucht hadden gezien, onder mededeeling dat het- hun best 6 voor deze vlucht was v aard geweest. Hierna werd de terugtocht over AalsmeerKudelstaart ondernomen en kwamen de jongens tegen 5 uur weer in de Veen aan. Een bijzonder woord van dank aan den heer de Jong, de leider van de excursie der K. L. M., is hier zeker wel op zijn plaats en we kunnen scholen, patro naten cn andere vereenigingen ujt onze omgeving een tocht naar Schiphol ten zeer ste aanbevelen. De directie geeft volgaar ne alle gewenschte inlichtingen. Gemeentelijke Aankondigin; Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leide brengen ter algemeene ^cennis, dat doe hen vergunning is verleend aan P. de R en rechtverkrijgenden t«t het oprichte van een brood- en koekljakkerij in het pei ceel Hooigracht No. 53. Katholieke Agenda. LEIDEN. Donderdag. R. K. Vrouwenbond. St. 'Ante niuspatronaat (Hazewindsteeg), uur. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de apotheken wordt van Dinsdag 29 Mei a.f tot en met Zondag 3 Juni waargenomei door de apotheek van den heer P. di Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. voor» sisj STOMPWIJKT—VEUR. Gemeenteraad. Donderdagavond t 6.-15 uur komen de Raden der gemeente: Stompwijk en Veur in gecombineerde open bare vergadering bijeen. De agenda beva o.m.: Notulen en ingekomen stukken. Voor stel tot verleening van eervol ontslag aai den boekhouder-kasier v. li. Lichtbedrijf Benoeming boekhouder-kassier. Voorste der Comm. v. Beheer inzake de Gasfa brielc. Voorstel der Comm. v. Behger to vernieuwing gasbuizennet vanaf de gren der gem. Voorburg tot aan de Damlaan er tot- vernieuwing van een gedeelte gasbui zennet langs 4eri Stompwijkschen Weg Voorstel der Comm. v. Beheer tot herzie ning prijsregeling voor gebruik industrie gas en gas voor verwarming. Verder voor komende zaken. VOORHOUT. Aanrijding. Gistermiddag had alhier! op de Nagelbrug een aanrijding plaats tus schen 2 automobielen. Persoonlijke onge hikken kwamen niet voor. Een der auto' moest wegens averij aan voorwielen naa de garage worden gesleept. Mond- en klauwzeer. Bij den veehou der van Leeuwen alhier, is mond- en klauw zeer onder de veestapel uitgebroken. WASSENAAR. Aanrijding. Op Pinksteravond is ecni dienstbode van den heer de M. in Oud] Wassenaar door een onverlaat met minde goede bedoelingen aangevallen en tegen d< straat geworpen. Op haar hevig geschreeuw werden de omwonenden uit de slaap opge schrikt en snelden het deerlijk ontdane meisje te hulp. Het bleek dat het meisje bij haar val een paar tanden had verloren terwijl haar lip was gescheurd. De poli tie terstond gewaarschuwd stelde een on derzoek in, jammer genoeg zonder resul taat. Botsingen. Nabij de Kieviet is een auto in botsing gekomen met de passee rende tram. Een in de auto zittende damp beliep verschillende snijwonden en werd naar het ziekenhuis overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Op den Rijksstraatweg nabij Zuid wijk is een motor met zijspan in botsing ge komen met een auto. De duo-rijdster wen! van den motor geslingerd en met een ga pende beenwonde opgenomen, nadat ter plaatse de eerste hulp was verleend, werd zij ter verdere verpleging naar een zieken huis vervoerd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Schietwedstrijden. De uitslag van de gewone jaarlijksche schietwedstrijden vai den Bijz. Vrijwjlligen Landstorm, gehouder van 59 Mei jl. in het schietlokaal aan de Bloemhofstraat alhier, is als volgt: Klas A.: l. E. Jongstra 97; 2, D. Roest 96; G. Kruiswijk 95; 4. P. Snel 94. Klas B.: 1. P. A. van Vliet 94; S. Krotje 939S; 3. A. de Graaf 93—8—8; 4. J Boerefjjn 91; 5. Broere 90—9—8—S; 6 Chr. Zuidam 90—S—8—8; 7. J. C. S. J3cïïïte 90—7. Klas C.: 1. H. van Sprang 92; 2. J. H Vierbergen 90; 3. J. G. van Schaik 88; 4 E. J. de I ries S77; 5. C. van der Laken 876; 6. J. D. Vis 86; 7. G. Kwakernaak 85. Klas D.: (Verzuimers Klasse Indeeling) 7. J. Basie 99; 2. H. van Gog 94—9; 3. G. Wortman 94—8; 4. M. Walraven 91—9—3 7; 5. Carsjens 9188—7; 6. C. Straver 9087; 7. M. Vierbergen 907. Geluksbaan: A. van Triest 29S; O. Wy- benga 295; R. van Klaveren 294; S. P. Mens 293; E. J. de Vries 292; C. Carsjens 29191 II. L. Kok 29193; G. Kruiswijk 290; A. de Graaf 283—92; G. de Grauw 283—85; J. D. Vis 282; A. Vis 281; C. P. van Fulpen 279: A. Jongenburger 277: A. Verhagen 275; J B. de Grafa 273—85; W. Verkerk 273—S4; A. Post 270—85; G. Wortman 270—74 en J. D. van Geelen 265. De prijsuitreiking is bepaald op Vrijdag 1 Juni des avonds te 8 uur precies in het patronaatsgebouw naast de R. K. Kerk Paradijslaan. Aanrijdingen. Langs den Kanaalweg nabij Gouwsluis werd 2den Pinksterdag een kind van V. aangereden door een auto uit Gouda. Het kind liep verschillende verwon dingen aan hoofd en armen op, zoodat de hulp van den dokter moest worden ingeroe pen.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2