I Gem. Berichten. Buiteni. Berichten Ned. Oost-lndië. Landen Tuinbouw ONDERWIJS. ONGELUKKEN. GEWELF INGESTORT. Van een in aanbouw zijnde kerk. Van de in aanbouw zijnde R, K, Kerk aan de Linnaeuaho! te Watergraafsmeer is Zaterdagochtend een gewelf, dat drie da gen geleden voltooid was, ingestort. Bij het weghalen van den steiger, ongeveer half twaalf bezweek het ongeveer acht meter hooge bouwwerk, dat met groot ge raas naar beneden viel. Aanvankelijk vreesde men dat twee werklieden die ter plaatse werkzaam wa ren, onder het puin lagen, doch weldra bleek, dat dit niet het geval was. Een van hen, een timmerman, die op den steiger had gestaan, .toen het gewolf omlaag kwam, wist zien bijtijds in veiligheid te brengen. De tweede werkman werd echter door het neervallend gesteente getroffen en licht aan een been gewond. Hij is na door een dokter verbonden te zijn per auto naar zijn woning vervoerd. Do politie stelt naar de oorzaak van het ongeval een onderzoek in. EEN GEVAL VAN GAS VER STIK KING. Een man doodgevonclen. Dezer dagen werd een 46-jarige bewo ner van een perceel gelegen aan den Am- steldijk Noord dood in zijn woning aange troffen. Bij onderzoek bleek, dat een gas kraan in het vertrek openstond, zoodat de ongelukkige door gasverstakking om het leven is gekomen. Noodlottige val. Tengevolge van het schrikken van het paard voor den wagen, waarop zij zat, is de vrouw van den landbouwer J. Frome te Gevenberg (Dr.) van het voertuig ge vallen; zij werd met een hersenschudding opgenomen en is Zaterdag overleden. In een olienootje gestikt. Te Santpoort is de twee en een half ja rige G. gestikt doordat de kleine een pinda in de keel kreeg. Auto-ongeval. Op den provincialen weg door St. Oeden- rode had een aanrijding plaats tusschen de auto's van den heer Banken, burgemees ter van Eersel en van den heer v. d. Putte te Geldrop. Een der auto's kwam terecht tegen een boom, de andere in een berm- sloot. Alleen de Z.Eerw. heer Pastoor J. Panken uit Nijnsel bekwam een lichte hoofdwonde, die door Dr. Alkomade ver bonden werd. Motor-ongeval. Aan het Moleneind, onder Oudenbosch is Vrijdagavond de motor-rijder K. uit Ze venbergen, met den heer M. op den duo zitting bij de bocht in volle vaart legen een telefoonpaal gereden. Beide heeren bleven bewusteloos liggen. Dr. Huismans uit Oudenbosch, die spoedig ter plaatse was, nam beiden per auto mede naar Oudenbosch van waar zij later, per trein naar hun woonplaats konden vertrekken. De motor was zoo goed als vernield. Door zijn hond aangevallen. De heer Vermeulen uit Alkmaar, die Vrijdagnamiddag in het Heiloverbosch liep te wandelen met zijn hond, wilde het dier, dat ongezeggelijk was en steeds weg liep, daarover afstraffen. Het dier was daarvan echter niet gediend en viel zijn baas aan, waarop een gevecht ontstond tusschen beiden. Op het hulpgeroep van V. kwamen tenslotte een paar werklieden toeloopen, die het woedende dier verjoe gen. De heer V. was in het gevecht, dat wel een half uur had geduurd, deerlijk toe getakeld en bloedde uit verschillende won den, terwijl bovendien zijn kleeren ver scheurd waren. De man word in het Eli- zabethziekenhuis verbonden. De hond ren de naar huis, waar hij met bloed bespat aankwam. Toen de heer V. in zijn woning terugkeerde, gaf hij opdracht den hond af te maken. Lijk opgegraven. Te Horn (L.) werd Zaterdag, ter nader onderzoek door dr. Hulst uit Leiden, onder politie-toezïcht opgegraven het lijk van den 19-jarigen W. L., die in den avond van 26 Februari j.l. door een auto werd overreden en den volgenden dag is overleden. Door het eten van worst vergiftigd? Zondag zijn een vrouw en vier kinderen na het eten van worst en roomijs ernstig ziek geworden. Daar zich vergiftigingsver schijnselen voordedon, werden allen op ad vies van den huisdokter naar het Zieken huis aan den Coolsingel gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Hun toestand is vrij ernstig Uit het onderzoek is gebleken, dat het ijs vermoedelijk niet van minderwaardige kwaliteit is geweest, daar andere perso nen, die het ook gegeten hebben, niet ziek zijn geworden. De worst is door de politie in beslag genomen. BRANDEN. De Raadhuisbrand te Vierlings beek. Bij den brand in het raadhuis te Vier lingsbeek is de totale inboedel een prooi der vlammen geworden, alleen de regis ters van den Burgerlijken Stand en de comptabilitoits-stukken, die in eon kluis op geborgen waren, zijn behouden gebleven, Raadhuis en inboedel zijn verzekerd. Twee noodwoningen verbrand. Te Eindhoven (Gestel) zijn twee houten noodwoningen afgebrand, het een bewoond door J, v Rooy en W. Ketelaars, bet an der door H. Kievits en Schimmel. Do brandweer wist de overige woningen te be houden. De inboedels waren niet verze kerd. Een der bewoners verloor eon bedrag van 500. Brand te Leeuwarden. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in twee lompenpakhuizen en opslagplaats van den heer Hoeben te Leeuwarden. De brand woedt bij het afzenden van dit be richt nog voort en zoo het zich laat aan zien, kan het woonhuis behouden blijven. In het achterste gedeelte van een der pak huizen staan eenige vaten benzine, welke men door nat houden tracht te behoudeft. Met twee stralen op de waterleiding en twee op de motorspuit bestrijdt men net Door den gunstigen wind worden de na- bijgelegen boothuizen niet bedreigd De heer H. is afwezig. Heidebrand. Zondagmiddag heeft op de Orailoosche heide een felle heideiorand gewoed. Ruim 11/2 H.A. is vorbrand. De brandweer werd bij de blussching terzijde gostaan door tal van burgers. Het wegworpen van een eindje sigaar is waarschijnlijk de oorzaak. Inbraak in een pastorie. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn tusschen 12 en halfdrie inbrelcers aan het werk geweest in de pastorie van pas toor van Hamel te Deursen (N.-B.). Do in brekers kwamen binnen door het stuk slaan van het raampje van de W.C. Daar de pastoor in een ziekenhuis te Nijmegen ligt, nam een Capucijner-pater den dienst waar. De pater en de dienstbode dachten van elkander dat een van beiden beneden was40.000 gulden aan effecten, uit de brandkast gestolen, werden Zaterdagmor gen op den weg gevonden. Ongeveer 30 gulden en eenige flesschen wijn worden vermist. Van de daders nog geen spoor. Een geraffineerde oplichting. Het Amsterdamsch Effectenblad, verno men hebbende, dat er met de Hollandsche Bank voor Zuid-Amerika iets gaande was, heeft bij de directie dezer instelling om in formaties aangeklopt en het volgende ver nomen Een sedert geruiraen tijd bestaande rela tie heeft met behulp van vervalschte do cumenten een zoo geraffineerde oplichting op touw gezet, dat het kantoor in Neder land hiervan met bijna wiskundige zeker heid dupe moest worden. Het is den zwendelaars dan ook gelukt een belangrijk bedrag in handen te krij gen, met het gevolg, dat een groot deel van de zéér mooie winst, die in het boekjaar 1927/'28 behaald was, als dekking van het verlies gebruikt zal moeten worden. Men verzekerde echter, dat de onzicht bare reserve door het gebeurde niet is aan getast, dat integendeel de versterking van de innerlijke positie der bank den gewo nen voortgang zal hebben en dat, na af schrijving van het verlies, nog een bedrag voor de rekening van het volgend boekjaar beschikbaar zal zijn. Verduistering van 2000. De 24-jarige kantoorbediende G, B. S. is in het politiebureau aan het Oppert te Rotterdam in bewaring gesteld als ver dacht van verduistering van een bedrag van 2000 ten nadeele van de distillateurs firma v. Z. aan de Hoogstraat aldaar. Gedurende enkele maanden heeft hij door het vervalschen van do boeken en de kwitanties kans gezion zich dit bedrag toe te eigenen. In het begin van de vorige week, toen dit aan hbt licht kwam, ie hij met een bedrag van 300, dat nog in kas was, gevlucht. Zaterdag, toen het geld op was heeft hij zich bij de politie te Amster dam aangemeld, waarna hij naar Rotter dam is overgebracht. Schandelijk drinkgelag te Arnhem. Zondagavond werd de politie gewaar- sohuwd dat een ongeveer 60-jarige vrouw dood in haar woning aan de Rietenbeek lag. De vrouw, die alleon woonde en zich meermalen aan sterkedrank te buiten ging, had 's morgens bezoek gekregen van een vriend van haar leeftijd. Do bezoeker was ten slotte dusdanig beneveld dat hij in Blaap viel. Te voren gaf hij een gulden aan de vrouw, die daarvoor nieuwen drank voorraad haalde en alleen het feest voort zette. Toen de man 's avonds wakker werd zag hij de vrouw languit voor de deur van het vertrek liggen. Hij schoof haar opzij en het bleek hem dat zij aan het achterhoofd een wond had. Door don schrik was de jnan geheel ontnuchterd. Hij zette het op een loopen naar den dichtbijzijnden politiepost waar hij hevig ontdaan aankwam. De po litie stelde een ondei'zoek in. Hot bleek dat de vrouw reeds eenigen tijd dood was. Het lijk werd naar Onder de Linden ge bracht en daar geschouwd. Van misdrijf is geen sprake; de vrouw moet overleden zijn tengevolge van overmatig gebruik van sterkedrank. Nieuwe aardbeving in Peru. Naar uit Lima in Peru wordt gemeld, zijn alle huizen der stad Jacn en allo we gen, welke daarheen loidon, door een aard beving verwoest. Ver traagde berichten uit Cutorvo in het district Cajamarca maken melding van een nieuwe aardbeving, welke verleden week Dinsdagmorgen heeft plaats gehad. Vele huizen zijn verwoest. De bevolking vertoeft dag .en nacht in de open lucht. Treinroof bij Berlijn. Twee b 1 a o h t o f e 'r s van een gemaskerden bandiet, Li den nacht van Vrijdag op Zaterdag lieeft in de nabijheid van Berlijn een bru tale treinroof plaats gehad. Even voorbij Liohterfeldo werd in den personentrein naar Leipzig, die om 12 uur van het Anhalter station te Berlijn vertrekt, aan de nood rem getrokken. Bij het onderzoek bleek, dat een heer uit Berlijn en een dame uit Leipzig, die zich samen in een coupé twee d-klasse bevonden, door een gemaskerden en gewapenden roover overvallen waren, do hen mot den revolver in de vuist dwong al hun geld en kostbaarheden af te geven. Vervolgens verdween hij langs de tree plank en maakte zich, toen de trein na het aan de noodrem trekken zijn vaart minder de, in de duisternis uit de voeten. Noodlottig ongeluk op een jacht De heer v, Someren Brand door een geweerschot gedood. Aneta seint uit Madioen: De heer Van Someren Brand, ambte naar bij den dienst va-n het Postwezen, was Vrijdagavond in het bosch te Randolas op de varkenspacht. Hij was in een boom ge- FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelsch door Headon Hill. 12) Daar Hector op zijn eigen kamer in Lon den ging slapen, had hij maar weinig voor bereidingen te maken en vijf minuten la ter reed hij zijn motor het tuinpad op. Toen hij zich omkeerde om het tuinhekje dicht te doen, ontdekte hij dat Mr. Smyle Mapleton door de kanten gordijnen naar hem stond te gluren. Het leek alsof hij in zichzelf stond te praten. Hector had" gedacht dat hij uit was, omdat hij zijn kamerdeur wijd opon had zien staan. Hij herinnerde zich, dat hij niets bijzonders had gezegd togen Bessy, gelukkig. Hij sloot het hekje, schoof zijn motorfiets den weg op en tufte weg. Pas toen hij in den trein naar Londen zat, kwam de gedachte aan Mapleton weer bij hem boven. Hector geloofde niet dat deze man een officiëele detective was. De heeren van Scotland Yard vermaken zich in den regel niet met het lastig vallen van de dochter van hun hospita. Bovendien Mapleton was reeds langer dan twee jaar in het huisje van Martha Calloway ge weest, dus lang voor de steengroeven op nieuw waren geopend. Neen, als de zooge naamde fossielenzoelcer Lord Purbeck be- spionneerde, dan moest dit een persoonlij ke liefhebberij van hem zijn als resultaat van wat hij gedurende zijn verblijf had ontdekt. In dat geval wa9 zijn doel misschien om den edelman geld af te persen, ofschoon het' dan vreemd was, dat hij zoo lang had gewacht iets van zich to laten merken. Misschien "had hij nog geen voldoende be wijzen om zijn stilzwijgendheid duur te vorkoopen. In ieder geval was Mapleton een raadsel, waaraan hij in het vervolg meer aandacht behoorde te schenken. Van Mapleton naar Wraxall's telegram hoefden zijn gedachten geen grooten sprong te maken. Ongetwijfeld had zijn hoofdredacteur op de eon of andere ma nier een belangrijke ontdekking gedaan. Toen hij in Fleetstraat kwam, waren de bureaux van de „Daily Lynx" vol leven en beweging. De beste journalisten van En geland waren bezig artikelen te schrijven; minder-goede bewerkten de ingekomen be richten en verslagen; een stroom van jon gens haastte zich van en naar de zette rijen langs de hel verlichte, breede gan gen. Voor ieder ander dan voor Hector zou den toegang tot de kamer van den hoofd redacteur onmogelijk zijn geweest, maar hij kon ten allo tijde dit heiligdom binnentre den. Bij zijn binnentreden schoof de hoofd redacteur een stapel drukproeven ter zijde cn riep: Beste Yaldham, dit is werkelijk prach tig! Ik zou je niet hebben laten komen voor vage geruchten, maar de goden zijn met ons. Ik heb belangrijk nieuws voor je, klommen en had van dat punt uit met zijn Hammerless-gweer een varken geschoten. Toen hij bij het afdalen zijn geweer aan een jachtgenoot wilde overgeven, ging plotseling een schot af. De heer Van Some ren Brand werd getroffen in het strotten hoofd. De lading ging hein door de herse nen. De ongelukkige was op slag gedood. Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur. Vergadering van het hoofdbestuur. De heererf Jac. Bijvoet en Jan de Graaff zijn wegens verblijf buitenslands, de hee ren Jonker en Van der Voort wegens on gesteldheid verhinderd. Met enkele woorden memoreert de voor zitter hot feit van do ingebruikneming van het Eigen Gebouw, nu het Hoofdbestuur voor do eerste maal in de bestuurskamer daarvan bijeenkomt. Van de genomen besluiten kunnen ver meld worden ton aanzien van opplantingen in den Proeftuin, dat de vergadering op voorstel der Sub-Commissie voor tulpen be sloot tot de houders van partijen tulpen onder de namen D.V.T. Oranje Nassau en Maréchal Niel do uitnoodiging te richten daarvan zes bollen in den Proeftuin op te planten ter vergelijking met do door de fa. G. van der Moy's Zonen te Lisse onder deze namen in den handel gebrachte tul pen. Het voorstel der Subcommissie voor Tulpen, om in den Proeftuin gelegenheid te geven voor opplanting van zes bollen van nieuwe sedert 1913 geïntroduceerde tulpeO-variëteiten (met uitzondering van Mendel- en Triumphtulpen) werd aanvaard Teneinde een verkeerd gebruik te stui ten, werd in beginsel besloten om, zoo noo- dig, door reglementswijziging te bepalen, dat opplanting van minsters in den Proef tuin van bolgewassen, omtrent welker zui verheid twijfel bestaat bij den inzender, voortaan niet meer gratis kan geschieden. De Vereeniging ,De Narcis" heeft ter gelegenheid van de opening van het Kre- lago-huis aan de vereeniging een geschenk aangeboden, hetwelk na overleg met de schenkster is bepaald op een vloerkleed voor de bestuurskamer; dit geschenk wordt door de vergadering onder grooten dank aanvaard. Om te voldoen aan aanvragen om vaste zitplaatsen in de beurszaal boven het aan tal beschikbare kamertjes en nissen op eilanden, wordt besloten vaste tafeltjes be schikbaar te stellen. De handleiding voor de aangifte van bloembollenkramen in de Vermogensbelas ting 1928 wordt vastgesteld en tot de pu blicatie wordt besloten. Tot plaatsvervangend lid van het bestuur van don Ned. Tuinbouwraad, al3 verte genwoordiger der vereeniging in dat be stuur, wordt aangewezen de heer Chr. Eg- gink Jr. Van het betalen van beursentrée zullen worden vrijgesteld de leden die voor een vanwege de vereeniging in het Beursge bouw te houden vergadering of bijeen komst - op dien dag te houden wor den opgeroepen, wanneer zij zich aan het Secretariaat vervoegen en hun oproeping vertoonen. Rijkstuinbouwschool Lisse. Uitslag overgangsexamens voor de Bloembollencutuur. Bevorderd tot de 2e klasse onvoorwaar delijk: P. Ie Grand, J. M. Slingerland, Sas- aenheim; J. A. Bronkhorst, Heemstede; A. II. W. A. Bijvoet, .Ovovveen; N. A. Eel- man, De Koog, Texel; J. Engel, H. J. Hyl- kema, Hillegom; Chr. de Moulder, Lisse; C. v. Parijs, Lisse; S. v. Roisen, Voorhout; G. J. Verdegaal, Vogelenzang; L. W. Steensma, A'dam; J. v. Parera, Noord- wijkerhoiït. Voorwaardelijk: (met herexamen in één of meer vakken) Th. J. Ketelaar, Over- veen: J. W. Koning, Sassenhoim; W. Velt- huys Hillegom. Niet bevorderd werden vier leerlingen. blij2 Huizen, 340,9 M. N a 6 u u r 1870 M. (NCRV-uitzendingen uitsluitend) 12.30—1.45. Middagconcert doof het Tri >r Lauenroth. 5.00—6.00. Kinderuurtje. 6,00—7.00. Gramofoonconcert. 7.30—8.00. Spr. K. H. Spijkman. 8.00. Concert. Daventry, 1600 M. 10.35. Kerkdienst. 11.20. Gramofoonmuziek. 12.20. Balladen-concert. 12.50. Dansmuziek. I.202.20. Orkestconcert. 3.20. Dansmuziek. 4.05. Causerie. 4.20. Licht klassiek concert. 5.35, Kinderuurtje! 6.20. Dansmuziek. 6.40. Tuinbouw-causerie. 6.50. Nieuwsber. 7.05. Muziek. 7.20. Lezing: About Eggs. 7.35. Liederen van Sir. H. Parry vc praan. 7.45. Lezing: CheniLLy. 8.05.'Vocaal concert. ;I7' 8.20. Militair orkest concert. 9.20. Nieuwsb. 9.35. Vacantiepraatje. 9.50. Nieuwsber. 9.55. „The Rebel Maid", van Dodson' i;s Montague F. Phillips, Orkest en Koor, II.20—12.20. Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.50—11.00. Concert. 12.502.10. Orkestconcert. 4.055.05. Orkestconcert. 8.50—11.20. Concert. Werken van Syb Lazzari o 1. v. den componist. Langenberg, 469 M. 1.25—2.50. Orkestconcert. 6.20—7.15. Orkestconcert. 8.40. Van Jan Wellem tot Lehr. Daarna tot 12.20. Dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 12.20—5.20. Lezingen. 5.206.20. Orkestconcert. 6.20—8.05. Lezingen 8.50. Declamaties door W. Franck. 9.20. Tschaikowsky-concert. 10.50—12.50. Vroolijk concert. Brussel, 509 M. 5.20—6.20. Trio-concert. 8.3510.35. Concert. P Bevorderd tot de 3e klasse onvoorwaa delijk: A. W. J. J. Alkemade, P. D. Lin< hout, C. Marbus, Noordwijk; J. C. Bakki H. Ivoelewijn, Haarlem; J. Bijlo, Haarlen J. Bronkhorst, Heemstedo; Gerda D. Dijk, A. J. A. Woudstra, Oegstgeost; S. v. Leeuwen, Noorclwijkerhout, W. Ron Amsterdam, C. Verdegaal, Sassenheim, 1 Verdegaal, Sassenhoim; H. C. Verdegaj Voorhout; W. de Wreede, Hillegom. Voorwaardelijk: (met herexamen in éi of meer vakken) G. H. Hermans, Hillegor G. H. J. Molema, Wassenaar; A. A. J. PI lippo, Berinebroek; O. N. Veldhuyzen va Zanten Hillegom; D. v. Wieringen, Abb nes. Niet bevorderd werden twee leerlinge met betrekking tot het werk dat op je wacht! De smokkelzaak? vroeg Hector haas- tig. Precies. Maar zelfs hiervoor zou ik je niet hebben laten komen, als je juist hier door' niet veel tijd en moeite zou kunnen besparen. Wat wij weten, wijst er namelijk op, dat het tooneel van het smokkelaars- werk zich in de buurt bevindt van de een zame streek, waar jij je tenten hebt opge slagen. Wat zeg je daarvan! Het is zeker buitengewoon, stemde Hector toe in ongeveinsd aandoende ver bazing, en toen, vermoedende dat Smyle Mapleton hier de hand in had, vroeg hij rustig: Werd de plaats precies ge noemd! En kreeg U de inlichtingen in een anoniemen brief? Maar zijn veronderstelling was glad er naast. Je beide vragen moet ik ontkennend beantwoorden, zei Wraxall.De plaats moet nog worden opgespoord en de bron van onze informatie wacht op het oogen- blik in kamer no. 7 voor het geval dat hij nog zou komen vanavond. Ze is hier al van twee uur af. Kom mee, ik zal je persoonlijk aan haar voórstellon, anders betwijfel ik of ze een woord tegen je zou willen loslaten. Ze komt uit de primitieve veenstreken van Connemera en doordat de priester van haar dorp haar bij me heeft gebracht, ver keert ze schijnbaar in de meening, dat ik moederziel alleen de „Daily Lynx" vol schrijf De hoofdredacteur stond op en ging Hector voor naar een van de kleine wacht kamers. Op hetzelfde oogenblik dat Hec tor achter Wraxall de kamer binnenkwam, werd het hom reeds duidelijk, wie dat ge rimpelde oude schepsel was, het type van een oude, Iersche arbeidersvrouw van het platteland, die een mislukte poging deed om haar korte kalken pijpje te verbergen en toen in een kakelende lach uitbarstte, om deze mislukte poging. De kleine wachtka mer was dik van do rook van slechte ta bak. Ga je gang maar, vrouw Cassidy, rook maar raak, stelde Wraxall haar vriende lijk gerust. We rooken hier allemaal. Dit is mijnheer Yeldham, over wien ik je ver teld heb en die je zal helpen je zoon terug te vinden. Hij heeft de neus van een bloedhond en je kunt hem even veilig ge heimen toevertrouwen als aan je biechtva der. Je hoeft niet bang te zijn dat hij je zoon verraden zal. Het zijn do leiders die wij zoeken. Met een veelbeteekenend knikje tegen zijn strijdmakker, repte de be roemde journalist zich de kamer uit en liet Hector alleen met de oude vrouw in haar havenlooze, eigen gesponnen rok en de vodderige shawl welke ook als bedek king diende voor haar verwarde grijze haar. Hij had medelijden met het primitieve schepsel, nu hij wist dat dit de moeder was van het geschonden menschelijkó over blijfsel dat hij gevonden had bij do „Dui- veiskloof'. Hij wist ook dat zij een schakel was in de keten, door het noodlot ge smeed, welke hem onverbiddelijk voort dreef naar de groote ontdekking. Nu vrouw Cassidy, als U mij wilt ver tellen, wat U ook aan mijnheer Wraxall hebt verteld, dan zal ik mijn best doen II te helpen, begon hij. Als ik het goed hl begrepen, heeft U een zoon die op _h oogenblik vermist wordt en U zou willl dat ik probeerde uit te vinden, waar hij Juist, dat is een waar woord mij hoer, antwoordde de oude vrouw. Het mijn zoon Pat, die weg is en ik heb in dr maanden geen regel van hem gehad en a ders sloeg hij nooit over met schrijven, ben hier gekomen op aandringen van der O'Flaherty, die me Pat's brieven alti voorleest, omdat ik zelf niet best kan 1 zen. Biddy Cassidy, zegt hij jij mo met je zoon's laatste brief naar de bai van de „Daily Lynx" gaan, in Londen. I is wonderbaar knap in het opsporen v vermiste monschen en alles wat er in di< laatste brief staat over smokkelarij zal h een bijzondere belangstelling voor de zaï geven. Toen heb ik het reisgeld opgevisc uit mijn oude kous en zoo ben ik nu hier U heeft dien brief bij U? vroeg He tor. Wis een waarachtig. Ik heb hem ck laten zien aan den baas die daar net w is gegaan en die heeft hem golezen. Houd hem, zegt hij, voor de mijnheer, d je zoon zal opsporen, vrouw Cassidy. H' is de brief, mijnheer. Vader O Flaherty z' dat het vooral het poststempel was, wf het op aan kwam. (Wordt vervol?

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6