KERKNIEUWS. tteren en Kunst nd enTuinbouw Voor Huis en Hof. Rechtzaken. VOOR ONZE KINDEREN. rde blad DE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 25 MEI 1928 CHRISTUS KONING. het oog op den lang verbeiden 4den Katholieken dag, die op het punt tija rijk program over Christus' Ko- hap af te werken, moge ik even wij- het reeds in vele plaatsen kanoniek chte ,\Genootschap van het Sociale an Jezu^ïï. Hart in de Christelijke linnen", niet des te meer reden, daar pius XI niet alleen in zijn bekenden jbrief „Quas Primas" maar ook in 0Dgste Encycliek „Miserentissimus ©tbr" zoo'n nauw verband legt tus- het, Koningschap van Christus en ywjding aan en de godsvrucht tot inbiddelijk Hart. genootschap geeft ten doel, de huis- ien, welk^ Intronisatie van het H. -evierd hebbem door een duurzamen jken band ondÊu- de leiding van hun Borders te groeweeren, om hun vol te vergemakkelijken en beter de De vruchten der intronisatie te ver- n. De beoogde vruchten zijn vooral Imaakter kennis van den Liefdeko- n het herstel zijner rechten op huis- jn maatschappij. lid der Vereeniging kunnen slechts innen worden aangenomen, de Intronisatie volgens geldig cere- il gevierd hebben. kerkelijke oprichting geschiedt ens een door den Bisschop te geven iht, door Wien ook de directeur aangesteld. itens eens per jaar zal een extra door de ingeschreven huisgezinnen gevierdAlgemeene Communie, vernieuwing der toewijding, enz. irkeur zal dit feest in de Junimaand hebben. directeur draagt zorg, dat iedere eenige dagen vóór den Eersten het Intronisatieblaadje (1) aan geschreven huisgezimien bezorgd waardoor dezen worden aange- tot de eerherstellende Communie, erste-Vrijdagvienng, het H. Uur, offervaardige plichtsbetrachting uit tot den Koning der Liefde. Associatie heeft tot Patrones de uwelinge van het H. Hart, de H. ,retha Maria Alacoque. Benedictus XV heeft een schat aflaten aan het lidmaatschap ver- Acht en twintig volle aflaten per len vollen aflaat in het stervensuur looze gedeeltelijke aflaten voor iede- Betreffende de voorwaarden raad nen het handboekje, (1). zijn slechts eenige hoofdgedachten deze ongemeen nuttige instelling, dus vooral beoogt de vervolmaking, ichtbaarheid, de duurzaamheid, de ning van het Werk der Intronisatie et H.Hart van Jezus als Koning der szranen en der maatschappij, aters der H.H. Harten, Ginniken. PATER JOACHIM, ss. cc. er Galesloot gehuldigd te Hilversum. teravond is de heer C. A. Galesloot, eur van het mannenkoor Apollo te sum, in het „Hof van Holland" ge il ter gelegenheid van zijn 60-jarig als koordirigent. De jubilaris werd iet bestuur van Apollo per rijtuig van ation gehaald, waarna een ommegang ie gemeente plaats vond. In het Hof lolland werd de jubilaris door afge- a van tal van zustervereenigingen or den burgemeester, mr. P. J. Rey- lamens het gemeentebestuur hartelijk pro ken en letterlijk in de „bloeme- gezet. n afschaffing van rijksmerken op boter en kaas. neening van den Alg. Ned. Zuivelbond. r de te Utrecht onder leiding van E. Postkuma gehouden vergadering en Algem. Nederl. Zuivelbond stond •ofdpunt op de agenda een bespreking iventueele opheffing van het verbod ïtvoer van ongecontroleerde boter en Voor deze bespreking werden uitge- gd de heeren ir. B. Gerritzen, ir. A. ustra, jr. A. Sevenster en jhr. J. van nburch, resp. rijkslandbouwconsulent nden, Berlijn, Parijs en Capellen bij y erpen, ten einde uiteen te zetten bet buitenland in het algemeen zou tegenover een eventueel opheffen van oemd verbod, ze kwestie, die al vele jaren hangende 'staat in hoofdzaak hieruit, dat het in slotte eindelijk een einde te maken iet bestaande uitvoerverbod van de x>ntroleerde boter en kaas, dat is vast- Id door een crisisbesluit op het einde 'en wereldoorlog, rationeel lijkt, dezen :egel ook bij wettelijke regeling te a handhaven. Daar het echter als cri- atregel is ontstaan, is het ook als aan te merken, de kwestie zelf, zooals vele malen van dit tien-jarig tijdperk gedaan, nog eens nader onder de te zien en te overwegen, of er niet ïn aan te wijzen zouden zijn om den rt in dezen wederom als voordien, te laten en geen rijksmerk meer ver- tend te stellen. ar echter het heilzame nut van het °erk in de afgeloopen jaren ter dege bleken en aan de vóórdien veelvuldig Amende knoeierijen voor het grootste een eind is gekomen, terwijl het bui- .gid door dit merk weer vertrouwen in het Nederlandsche product heeft gekregen, zou het al zeer dwaas zijn op dezen uit muntenden maatregel terug te komen. Dat zulks niet alleen de meening was van den zuivelbond zelf, maar dat ook het buiten land zulk een daad al zeer zonderling zou vinden, bleek wel ten duidelijkste uit alle vier heldere betoogen van onze buiten- landsche consulenten. En de uitgebreide, door hen ingewonnen inlichtingen bij de buitenlandsche autoriteiten, èn die bij den handel, èn die in verband met de belangen van de consumenten, ofschoon deze laat- sten evenmin als bij ons te lande reeds goed met deze merken op de hoogte zijn, ingewonnen adviezen, leidden alle zonder uitzondering tot dezelfde conclusie. Resumeerend spreekt derhalve de ver gadering bij monde van den voorzitter, den wensch uit, dat de hiervoor bedoelde cri sismaatregel bij het in behandeling komen van het aanhangige wetsontwerp als wet telijke maatregel zal blijven gehandhaafd en besluit dezen wensch bij regeering en volksvertegenwoordiging krachtig aan te bevelen. HET VERPLANTEN IN DEN TUIN. Het verplanten van verschillende groen- tengewassen in den tuin is een werkzaam heid, die bijna het geheele jaar door voor komt. Onder allerlei omstandigheden, bij hooge en lage temperatuur, droog en voch tig weer, steeds moeten wij in staat zijn diverse gewassen te verplanten. Ongetwij feld zijn daar belangrijke redenen voor. Op het kweekbed, waarop de zaden zijn uitgestrooid, kunnen wij de planten den eersten tijd op een betrekkelijk klein stuk je grond telen; zij kunnen beter dan op liet vrije veld beschermd werden tegen on gunstige weersinvloeden, onkruid, vreterij van insecten enz. Wij bekomen op deze wijze vlugger en zekerder krachtige plan ten. Daarbij behoeft de grond, die voor het gewas bestemd is, niet eerder klaar te zijn, voordat de planten verpoot kunnen worden. Door verplanten zijn wij ook dik wijls in staat met weinig kosten een ge was belangrijk te vervroegen, door de planten onder glas en het gewas zelf op het veld te kweeken. Een gewas, wat goed ge poot werd, waarborgt ons een zoo voordee- lig mogelijk gelijkmatigen en evenredigen stand. Ten slotte krijgen wij bij het ver planten alle exemplaren stuk voor stuk in de hand, waardoor wij in staat zijn alle ongezonde zwakke en afwijkende planten te verwijderen. Waar dus met zooveel factoren reke ning moet worden gehouden, is het duide lijk, dat hier, zonder risico, niet lichtvaar dig kan worden gewerkt. Toch komt het in do practijk herhaalde lijk voor, dat men er bij het verplanten nog al eens licht over heen loopt. Het wortelgestel van de jonge plant is natuurlijk van groote beteekenis, Nemen wij een plant met wortel voor zichtig uit de aarde en spoelen dezen daarna eveneens voorzichtig in water af, dan zien wij, dat er aan de zeer fijne wor telharen nog eenige fijne deeltjes aarde zijn blijven hangen. Reeds bij een zwakke vergrooting kunnen wij duidelijk waarne men, dat de wortelharen min of meer om de fijne aarddeeltjes heengegroeid zijn. Door deze nauwe aanraking wordt de op name van vocht bevorderd. Deze haartjes, die wortelsvezels genoemd worden, zijn voor elke plant van groote beteekenis, om dat zij het voornamelijk zijn, die het voed sel uit den grond putten. Men kan de hoofd of penwortel desnoods een weinig inkor ten, maar men kan de plant niet zonder nadeel van haar kleine vezels berooven. Is een gezond wortelgestel van groote beteekenis voor onze jonge planten, van niet minder belang zijn de bladeren. Zooals wij wel eens eerder hebben ge zegd, zijn het niet alleen de wortels, maar ook de bladeren van een plant, die voed sel opnemen. De voedingsstoffen door deze twee organen opgenomen zijn echter niet dezelfde. Uit den grond worden slechts vloeistof fen en daarin opgeloste vaste stoffen op genomen. Van de vloeistoffen is verreweg het grootste deel water. Uit de lucht neemt de plant slechts gasvormig voedsel tot zich. Dez gasvormige stof draagt, den naam van koolzuur en is voor mensch en dier schadelijk; de lucht bevat er dan ook een uiterst klein percentage van, ongeveer 4/100 procent. Behalve dit, is er in vergelijking met de bladeren nog een belangrijk verschil bij de voedsel opname. Kan bij de wortels het licht geheel worden gemist, bij de bladeren daarentegen is het licht onontbeerlijk. Plantcndeelen, die nooit aan het licht wor den blootgesteld, zooals b.v. het inwendige van kropsla en kool, krijgen ook geen groene kleur en missen daarom het vermo gen om koolzuur op te nemen. Behalve voor de voeding hebben de bla deren tevens te zorgen voor de verdam ping van het door de wortels opgenomen water, wat als oplos en vervoermiddel heeft dienst gedaan. Deze eigenschap heb ben jonge planten in zeer hooge mate, zoo dat wij er op bedacht moeten zijn, dat deze verdamping niet te sterk optreedt Dit wordt voornamelijk bereikt dooi te zor gen, dat de jonge planten eenigen tijd voor het verpoten kunnen afharden cn vervol gens door de wortels zoo min mogelijk te beschadigen. De stengel, die tot taak heeft de blade ren te dragen en aan het licht te vertoo- nen, moet ook tevens alle vloeistoffen, van de wortels naar de bladeren en van de bla deren naar de wortels, doorlaten. Het spreekt dus vanzelf, dat de stengel stevig en gedrongen moet zijn. Planten met lange beencn moeten te diep worden gepoot, waardoor de wortels in een minder ge- wenschte omgeving komen. Het voornaamste werk bij het verpoten is het opplukken der planten; voor wij hiermee bp urnen, is het goed, het planten bed met water te begieten. Hierdoor is men in staat de wortels zooveel mogelijk onbeschadigd uit den grond te trekken. Planten met ook maar de geringste afwij king of beschadiging worden niet gebruikt. De planten worden hierna zoo spoedig mogelijk met behulp van een plat pootijzor met hun wortels rechtstandig precies tot aan den wortelhals in den vochtigen grond geplaatst. Heowel de planten niet te vast mogen worden aangedrukt, moeten zij toch zoo stevig staan' dat we een plant door aan één blad te trekken niet uit den grond kunnen krijgen. M. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter mr. F. Ligtenberg heeft veroordeeld: P. G. A., Noordwijk, overtreding dei- Ongevallenwet 5 of rt dagen; J. P. J. v. D., Katwijk, op verboden wijze melk ver- voéren 4 of 2 dagen; A. v. d. S., Noord- wijkerhout, overtreding verordening van Noordwijkerhout op de keuring van waren 4 maal 3 of 4 maal 2 dagen; C. P. v. d. B., idem, zonder vergunning bloemen ver- koopen 1 of 1 dag; P. v. d. Z., Barwouts- waarder, overtreding verorden, vaarwater Bijn- en Schiekade, 2 of 1 dag; H. M., Katwijk, overtreding der Visscherijwet 2 of 1 dag; I. A. van L., overtreding verorde ning vaarwater Rijn- en Schie, 3 of 2 da gen; W. O., Katwijk idem alsvoor; B. S., Den Haag, idem alsvoor; A. de II., Har dingsveld, idem alsvoor; H. K., Veur idem alsvoor; E. W., zonder vergunning een bil jet aanplakken alsvoor; J. J. de O., over treding der Visscherijwet alsvoor; J. K., Katwijk, overtreding der Arbeidswet, 4 of 2 dagen; G. L. v. d. B., Noordwijk, idem 5 of 3 dagen; A. v. d. O., Katwijk, over treding der Ongevallenwet 6 of 3 dagen; L. van L., Overtreding verorden, van Lei den op de winkelsluiting 3 of 2 dagen; L. H. P. S. Voorschoten; overtreding der Vis scherijwet 4 maal 4 of 4 maal 2 dagen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen netten; W. de J., Leiderdorp, overtreding van het melkbesluit 2 maal 3 of 2 maal 2 dagen; E. H. Naaldwijk, met een auto over een verboden weg rijden 4 of 2 dagen; A. N., Rijnsburg, met een auto rijden zonder rijbewijs, 5 of 3'degen J. W., Noordwijkerhout, een hond los laten loopen 3 of 2 dagen; M. D. J. K., Den Haag, overtreding der Visscherijwet, 4 of 2 dagen met verbeurdverklaring van den hengel; C. J. Z., met een auto over een verboden weg rijden, schuldig ver klaard zonder straf; M. B., Noordwijker hout, loopen op verboden grond 3 of 2 dagen; J. G., Noordwijkerhout, loopen op verboden grond, alsvoor; M. van W., door een verboden steeg fietsen 2 of 1 dag; M. H. C. idem alsvoor; J. F. zwervende, openbare dronkenschap 5 of 3 dagen. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze te Leiden. Een moord. Zes jaar geëischt. Gisteren stond voor de 3e Kamer der Amsterdamsche Rechtbank terecht de 24- jarige Italiaansche beeldjesmaker Dominico Nardi geheeten, die beschuldigd wordt de 22-jarige G. E. G. van Gladbeek te heb ben vennoord in den middag van 26 Januari j.l. op het Koningsplein te Amsterdam. Verdediger is mr. J. de Vrieze. Als getui- ge-deskundige werd o.m. gehoord de psy chiater dr. H. J. Overbeek, die zeide uit gesloten te achten, dat verd. zijn daad wil lens en wetens bedreven heeft. Ten slotte vroeg het O. M., er op wij zend, dat hier ook de maximumstraf zou kunnen worden gcischt, een gevangenis straf van zes jaren. Verd. hoorde zonder merkbare emotie dezen eisch aan. Op een veldwachter geschoten. Vier jaar geëischt. De rechtbank te 's-Hertogenboseh be handelde gisteren de slrafzak tegen L. P., landbouwer te Postel (België), er van ver dacht, dat hij in den nacht van 23 Dec. 1927 te Reusel het voornemen had de rijks veldwachters A. Antonis en J. L. Huybers, van het leven te berooven, door uit een geladen dubbelloops jachtgeweer op hen te schieten. Antonis werd zwaar gewond, ter wijl Huybers niet werd geraakt. Beklaagde bekende op beide veldwachters te hebben geschoten, maar niet met den wil tot doo- den. De eisch luidde vier jaren gevangenis straf. De zaak-Denekamp. Het faillissement van de N.V. Discontobank voor Crediet- instellingen. Gisteren is voor de Haagsche rechtbank aangevangen de behandeling der zaak te gen mr. L. P. Dene kamp, advocaat en procureur te VGravenhage, thans in voorloopige hechtenis, als verdacht van bedriegelijke bankbreuk in verband met het faillissement van de N.V. Discontobank voor Credietinstellingen, waarvan hij di recteur was. Er bestond, vooral van de zijde der balie, voor deze zaak veel belangstel ling. Als verdediger van verdachte trad op mr. J. H. G. Bekker, die bijgestaan werd door mr. E. Polak. De behandeling werd gisteren niet be ëindigd. ONZE RAADSELWEDSTRIJD MET EEN VERVOLGWOORD (Zie vorig nummer). Lieve Neefjes en Nichtjes De vorige week zei ik, dat we nu heele- maal klaar zouden zijn en we zijn klaar. Zoo juist wordt me door de daartoe benoemde Cor iiissio de lijst der gelukkigen ter hand gesteld en kunnen we nu met alle gegevens voor den dag komen. Namens u allen breng ik dank aan die Commissie voor haar zeer gewaardeerde medewerking, terwijl ik het tevens plicht reken, weer namens u de Directie dank te brengen voor deze mooie prijzen, die natuur lijk niet weinig tot het succes van dezen wedstrijd hebben bijgedragen. Zij, die een prijs wonnen en in de stad wonen, kunnen deze in ontvangst nemen a.s. Dinsdag, Rapenburg 10, Bureau „De Leid- sche Courant", en wel tusschen twee en vier in den namiddag, terwijl zij, die buiten de stad* wonen hun of haar prijs per post of per bode kunnen tegemoet zien. Dat is dus goed begrepen. Nu nog wat! Zou de prij9 beschadigd zijn of niet bezorgd, gelieve mij er dan dadelijk van in kennis te stellen, terwijl ik van u te vens hooren wil, hoe de prijs beviel en of jelui ouders het geen leuke verrassing von den. Voor ik de volledige lijsten laat afdruk ken, zal ik eerst de oplossingen geven, zoo als ze moeten zijn. Tevens zal jelui blijken, dat de meesten onder u de raadsels zeer goed opgelost hadden, en, mocht er al een tje foutief zijn, dat men toch meegeloot heeft, (zie de lijsten). De oplossingen. A. De Kleinen. Opl. no. I: Het paard is een sterk dier. De kat is valsch. Ik ben heel niet dom. Opl. no. II: Ast, kast, basfy last, mast, vast, gast. Opl. no. Ill: vader, hond, prent, prijs, taart, visch. Opl. no. IV40 knikkers samen. Opl. no. Vhoepel, tol, pop, trommel. B. De Groote n. Opl. I: Het is alles geen goud wat er blinkt. „i,. Opl. II: Oorlog. Opl. III: 24 Co Pieterse, B 145, Noorden. 25 Maria Vermeulen, Reierskoop 237, Opl. IVTilburg, Turkije, Innnbrück, Lei- clen^ Bussum, Utrecht, Rottum, Gent. Opl. V: Dieren, Warmond, Noordwijk, Naarden, Ede. Wie zijn de gelukkigen? Ie prijs: Een mooi klokje; Piet Keesom, Wasstr. 3, Leiden. 2e prijs: Een inktstel; Jan v. d. Geest, Warmond. 3e prjjs:. Een .taschje, Hubertus Mank, Kanaalstri, Heiden. 4e prijs: JEen ^éjeunertje, Gerarda Juf fermans, lï&arlemmervaart 19, Oegstgeest. 5e priii: Een «chpolétui, Arend van Swieten Oógteind© 211, Stompwijk. 6e prijs:"Een beursje, Marietje Wessel- man, Musschenbroekstraat 12, Leiden. 7e prijsEen déjeunertje, Ad. van Noort, Haarlemmerstraat 44, Leiden. 8e prijs: Een doos luxe postpapier, Jhon- ny Laugeveld, Da Costastraat 28, Leiden. 9e prijs: Een schoolétui, Leo Müller, Lijs terstraat 15, Leiden. 10e prijs: Een boek, Huub. Heggen, Voorhout. 11e prijs: Een boek, Tootje Brocker, Seringestraat 8a, Leiden. Ik feliciteer u allen, die met een prijs be kroond werden, en den velen anderen druk ik wel op 't hart den moed niet op te geven een ronde Hollandsche jongen wijkt niet en geeft geen kamp. Ik zie jelui allen na de groote vacantie weer terug en dan? komt misschien ook de beurt aan hen, die thans niet tot het bovenstaand gelukkig groepje behooren. Wie deden mee? A. De Kleinen. 1 Tonny Verhoeven, Hoogewoerd 130, Leiden. 2 Wim Verhoeven, idem. 3 Nico Brockene Seringenstraat. 8a, Lei den. 4 Cini Pierrot, Maarsmanssteeg 14, Lei den. 5 Johnny Lange veld, Da Costa straat 28, Leiden. 6 Lambert van Lith, Nieuwe Maro 21, Leiden. 5 Jean Pierrot, Ruwenberg St. Miehiel- G es t el (N.-Br.). 8 Dickvan Wouw?, 'Apothekersdijk 10, Leiden. 9 Rika van Berkum, Stevenstr. 10, Al phen a. d. Rijn. 10 Jan Eskens, Oude Singel 28, Leiden. 11 Theo Reizevoort, Koningsstr. 28, Leiden 12 Jan v. d. Postv Koningsstr. 23a, Leiden. 13 Piet Reizevoort, Koningsstr. 28a, Lei den. 14 Jopie Jansen, Kort Rapenburg 14, Lei den. 15 Jeanne Bakker, Rijpwetcring D 40. 16 Jacob Vork, Ter Aar 157. 17 Annie Vork, idem. 18 Cornelia Wassenburg, Leiden. 19 Betsy de Groot^ Bloemistenlaan 24, Leiden. 20 Truus Eggen, Hoofdstr. 38k Voorhout. 21 Joop Speet, Breestr. 11, Leiden. 22 Jopie Verwey, Katwijkjchestr. 6, Noordwijk Binnen. 23 Trijntje Verhaar, Oud Ade. 26 Gretha van Duuren, Rapenburg 3Q, Leiden. 27 Nellie Hogervorst, Noordwijkerhout H 84. 28 Nettie Pierrot, Maarsmanssteeg 14, Leiden. 29 Hendrik Blom, Lange Raamsteeg II, Leiden. 30 Piet v. d. Horst, P. Kerkkooreteeg 20, Leiden. 31 Marticn Broekhof, Nieuwe Duenstr. F 32, Noordwijkerhout. 32 Johanna v. Diemen, Rijpwetering D 69 33 C'or de Munnik, straat?, Leiden. 34 Gerard Gussenhoven, Groenhovenstr. 3, Leiden. 35 Albert Gussenhoven, idem. 36 Wim Witteman, Jan van Houtkade 5e, Leiden. 37 Gerard Castelein, Oude Varkensmarkt 12, Leiden. 38 Piet Ouwerkerk, Marosingel 73, Lei den. 39 Jacques v. Noort, Morschweg 55, Lei den. 40 Hubertus Mank, Kanaalstraat 52, Lei den. 41 Adriana Mank, idem. 42 Herman Stik voort, Bronkhorststraat 9, Leiden. 43 Frans Cornelisse, Rijnstraat 3, Leiden. 44 Jan v. d. Burgh, Lindest-r. 14a, Leiden. 45 Huub. v. d. Steen, Maarsmanssteeg 19, Leiden. 46 Antoon Koreman, Seringestraat 35a, Leiden. 47 C'or Koreman, idem. 48 Herman Bertels, Heerenstraat 118, Leiden. 49 Johan de Kier, Magdalena Moonstr. T, Leiden. 50 Cor Verhagen, Stompwijk 189, West- einderpolder. 51 Albert Goddijn, Witte Singel 102, Lei den. 52 Adriaan Versneij, Oude Rijn 88a, Lei den. 53 Kees Versneij, id. 54 Leo Schermer, Zoeterw. weg 13, Leiden. 55 Kees Caspers, Witte Singel 108, Leiden. 56 Nico Broeken, Seringenstr. 88^ Leiden. 57 Leo v. d. Zon, De Genestet straat 110, Leiden. 58 Piet v. d. Steen. Levendaal 139i Leiden. 59 Tom Gijbeis, Tulpenstraat 25, Leiden. 60 Henk van Gennip, Oosterstraat 10a, Leiden. 61 Kees Rosdorff, Hoefstr. 65a, Leiden. 62 Bernard van Dieren, P. de la Courtstr- 61, Leiden. 63 Theo van Schaik, Merelstraat 32, Lei den. 64 Hans Bertels, Heerenstr. 112, Leiden. 65 Koos v. d. Steen» Levendaal 139, Leiden 66 Harry Platteel, P. Kerkstraat 6a, Lei den. 67 Simon Baan, Levendaal 132, Leiden. 68 Nico Baan, idem. 69 Frits Meijers, Haarlemmerstraat 100^ Leiden. 70 Greta Meyers, idem. 71 Willi Brand, Papenstraat 6, Leiden. 72 Gé Brand, idem. 73 Rietje Broeken, Seringenstraat 8a, Lei den. 74 Tines Baan, Levendaal 132, Leiden. 75 Trientje Baan, idem. 76 Lena van Koert, Nieuwkoop. 77 Tootje Plouvier, Hooge Rijndijk 23, Leiden. 78 Theo Griindemann, Wtite Singel 88, Leiden. 79 Marie Wesselman, Musschenbroekstr. 12, Leiden. 80 Johanna Simmerman, Gaslaan 7, Al phen a. d. Rijn. 81 Wim Bertels, Heerenstr. 118, Leiden. 82 Cor Wijsman, D Zegwaart. 83 Jacqes Plouvrier, Witte Singel 89, Lei den. 84 Jan Brocxe, Kerkpad, Langeraar. 85 Lucien Duym, Kooipark 10, Leiden. 36 Henri Duym, idem. 87 Jan Smits, 2de Looiersstr. 76, Leiden. S8 Rina Dijkmans, Genestet str. 4a, Leiden. 89 Tonny Duindam, Koorbrugeteeg Lei den. 90 Henk Rohrey, Oude Vest 191, Leiden. 91 Frans van Swieten, Oost-Einde 211, Stompwijk. 92 Arend van Swieten, idem. 93 Koos v. Diemen, Leidschevaart, Noord wijkerhout, 94 Marie van Diemen, idem. 95 Piet van Diemen, idem. 96 Petronella van Duuren, Raadhuisstr, 245, Alphen a. d. Rijn. 97 Cornelia van Leeuwen, Rietveldsche* pad 2, Alphen a. d. Rijn. 98 Jan Vervooren, St. Jacobsgracht 1, Lei» den. 99 Marinus Sierat, idem. 100 Lodewijk Driesscn, idem. 101 Piet Hoogeveen, Stompwijk, L d. Poï« der. 101 Pietje Hoogeveen, idem. 102 Harry Jagers, Rijpwetering, D 155. 103 Betsy v. d. Voorn, Dorpsstr. B 23^ 104 Tina v. d. Voorn, idem. 105 Tonny Verhulst, Witte Singel, Leiden. 106 Tini Goddijn, Maresingel 49, Leiden. 107 Anna Habraken, Louise de Colignyste. 12, Leiden. 108 C'oba Goddijn, Korte Hanzestr. 10a, Leiden. 109 Mina Rietbroek, Roelofarendsveen B 26. 110 Henk Spit gen, Rijnzichtweg 33, Oegst geest. 111 Wim van Haarlem, Leliestr. 37, Leiden. 112 Hendrik Brouring, Marerlijk 86, Leiden. 113 Sjaan van Mil Ommedijksche weg F 52, Zoeterwoude. 114 Dina van Mil, idem. 115 Jan v. d. Geest, Waoinond. 116 Anna Hens, VoorsLr. 72, Voorschoten. 117 Annie v. d. Poan Heaan, Hoornsche moleu Rijndijk.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9