NEDERLANDSCHE NIJVERHEIDSTENTOONSTELLING Uit de Omgeving DE OLYMPISCHE SPELEN DE NEINIJTO 1928 Zaterdag a.s. zal de Nenyto 1928 liaar poorten voor het publiek openstellen. Aan de vriendelijkheid en bereidwilligheid van Directie en Raad van Beheer danken wij het onzen lezers reeds thans een indruk, zij het ook nog eon zeer voorloopigen van deze werkelijk grootsch opgezette tentoon stelling te kunnen geven. Natuurlijk nog een zeer voorloopige in druk, want, waarom zou deze tentoonstel ling anders zijn als alle andere? Ook haar kleeft, het euvel aan, dab op het uur der officieele opening nog menige stand niet geheel klaar zal zijn. Over dit bezévaar zal men echter te ge- reeder heenstappen als men bemerkt, dat er toch een groot gedeelte het grootste wel gereed is. AVant al waren tijdens het bezoek der persvertegenwoordigers nog alle handen druk aan het werk, zooveel liet het zich wel aanzien, dat reeds bij de opening een belangrijke tentoonstelling alle belangstel ling zal vragen. Een tegenvaller is, dat de Fransche sec tie, die uiterst belangrijk zal worden en met wel 500 exposanten een machtig «over zicht zal geven van wat Frankrijk op nij- verheidsgebied praesteert, niet gereed zal zijn. Veel van wat hier tentoongesteld zal worden, bevond zich ook op de tentnoon- stelling te Athene en op het oogenblik is het naar Rotterdam onderweg. Den 16en Juni zal ook deze sectie gereed zijn en men heeft bericht gekregen, dat het zeer waarschijnlijk is, dat do Fransche minister van handel en arbeid op dien datum de Fransche sectie officieel zal openen. Reeds dadelijk nadat men de toegangs hekken gepasseerd is treft den bezoeker den grooten regelmaat en de logische op stelling der gebouwen, waardoor de geheele tentoonstelling zeer overzichtelijk wordt. Het groote ronde voorplein, waarop in het midden zich slechts een gebouwtje ver heft, geeft een goed inzicht van de voor treffelijke ruimte-verdeeling, die men heeft weten te verkrijgen. En bijzonder geslaagd, uit architectonisch-aesthetisch oogpunt mo gen wij de hoofdallee noemen, aan welke de vier groote tentoonstellingshallen gele gen zijn. Met zijn kleurige kiosken en mooien gazonaanleg is deze hoofdlaan in de „Witte Stad'' een boulevard gewor den, die in gezelligheid niet behoeft onder te doen voor een grootsteedschen. Het miniatuur spoortje, getrokken door een Jumbo-locomotief op 1/7 der ware grootte, die de bezoekers over het geheele ten toonstellingsterrein en dóór heb Lunapark voert de baan heeft een lengte van ruim 2 1/2 K.M. zal voor het noodige verkeer zorgen. Over het algemeen is aan bloembeplan- ting en tuinaanleg veel zorg besteed en de geheele tentoonstelling heeft daardoor een bijzonder fleurig en welverzorgl aanzien gekregen. Niet minder dan 12000 struikrozen en 380 stamrozen zijn op verschillende stroo- ken uitgeplant. Langs de hallen dus in de hoofdallee is een strook van 1 M. breed beplant met 3000 vaste planten. Aan weerszijdén van den hoofdingang zijn ver der twee vijvers, met klaterende fonteinen en aardigen rotsaanleg. Rechts van den hoofdingang bevindt zich het paviljoen van de gemeente Rotter dam, waarin de maquette van de Rotter- damsche haven, welke reeds zoo dikwijls in het buitenland tentoongesteld werd, nu ook eens in Rotterdam wordt geëposeerd. Een mooi overzicht, als het ware in vogel vlucht, geeft deze maquette van de groob- sche havenbekkens en havenwerken. De gemeente heeft voor een passende om geving gezorgd. Met behulp van een groot aantal licht schermen is men er in geslaagd een zeer gelijkmatig licht over de geheele maquette te verspreiden. Tegenover het gemeentelijk paviljoen bevindt zich de tentoonstellings hal A. Het middenschip van deze hal wordt over een lengte van 80 meter en een breed te van 20 meter ingenomen door de ma quette van 13 leden van den Metaalbond. Wat hier den bezoekers wordt geboden is wel zoo iets aparts, zoo iets feeërieks als nog nooit is tentoongesteld. De maquette bestaat uit twee deelen, ter rechter cn lin kerzijde van den stand. Het middenpad daartusschen stelt den Nieuwen Waterweg voor en heel natuurgetrouw aanschouwt men nu, wat iemand, die met een boot op de rivier vaart op den linker en rechter oever waarneemt. Aan den rechteroever allereerst het kolossale bedrijf van Wilton in miniatuur. In de verschillende haven bekkens ziet men schepen in aanbouwhec groote drijvende dok is natuurlijk niet ver geten, evenmin als de Statendam, die thans op deze werf wordt afgebouwd. Ech ter heeft men hier de waarheid eenigszins geweld aangedaan, door het voor te stel len alsof de Statendam reeds gereed was. Maar die kleine onnauwkeurigheid wordt gaarne vergeven omdat wij er immers het volste vertrouwen in hebben dat de firma Wilton het zoover met de Statendam zal brengen. Daarnaast zien wij de bedrijven van de werven Nieuwe Waterweg en Gusto en aan den linkeroever het machtige bedrijf van de Rotterdamscho Droogdokmaatschappij met het zoo mooi gelegen Tuindorp Heij- plaat, dat deze maatschappij ten behoeve van haar personeel deed bouwen. Wij passeeren het Noordereiland en droef beeld van do werkelijkheid de bruggen zijn geopend. Men heeft dit ge daan om den bezoekers duidelijk te demon- streeren, dat ook de groote schepen hier kunnen doorvaren. Boven de bruggen vindt men de werven van Feijenoord, Piet Smit Jr. en Burger hout, voorts nog eenige kleinere. In iotaal zijne 15 scheepswerven aanschouwelijk in beeld gebracht. In dezelfde hal yindt men een andere zeer attractieve stand, n.l. die van de Ne- derlandsche Rijnvaartvereenigingen. Deze stelt voor een Rijnlandschap. Hooge ber gen vormen den achtergrond. Een minia tuur treintje slingert zich langs den 'voet en op den voorgrond stroomt de machtige verkeersader de Rijn. Inderdaad stroomt hier de Rijn. Het water is door een kunstig uitgedachte vinding in voort durende beweging en maakt den indruk te stroomen. In den stroom bevindt zich de grootste rijnaak, één" van 4500 ton, getrok ken door de grootste bovensleepboot. Deze laatste twee zijn natuurgetrouwe modellen van in de vaart zijnde schepen. De scheepvaart en alles wat daarop be trekking heeft is op deze tentoonstelling bijzonder goed vertegenwoordigd. De Holland-Amerikalijn. die op het oogen blik zulk een propaganda maakt voor haar toeristen 3e klasse, heeft de voor deze klasse bestemde eetzaal van de Statendam op de tentoonstelling opgesteld. Na afloop der expositie zal deze in het s.s. Staten dam worden aangebracht. De Rotterdamsche Lloyd exposeert de modellen van enkele hutten, zooals deze op haar schepen zijn ingericht. Thomson's havenbedrijf heeft haar stand met eenige van kracht getuigende teekenin- gen opgefleurd. Hier wordt een prachtig model laadbrug tentoongesteld. De Finsche ijsbreker Joakarbo, die door Piet Smit Jr. is gebouwd en waarover in dertijd nog al wat te doen is geweest, ont breekt ook hier niet op het appél. De hal was juist hoog genoeg om het mogelijk te maken, dat haar steven hier werd opge steld. In hal C zijn ondergebracht de motoren en machines. Een van de meest aantrekke lijke stands hier zal zeker die van Demay zijn waar verschillende modellen in wer king worden gesteld. Hier vindt men voorts een postkantoor met een brievenbus, die versch'eidene malen per dag wordt gelicht. Voorts is er een Voor radio-liefhebbers en uitgebreide stand van Je Altro en Philips. Dat op deze tentoon&eïling de radio een belangrijke toI moet vervullen, spreekt wel van zelf. De muziek, die' ten gehoore ge bracht zal worden is afgezien dan na tuurlijk van eenige inrichtingen in het Luna-park uitsluitend radio-muziek. In het midden van de hoofdalleo, juist tusschen de vier hallen in, zijn twee zin gende torens van. Philips opgesteld, die de aethermuziek over het terrein zullen doen klinken. Voorts bevinden zich in de hallen en op den toren van het hoofdgebouw luid sprekers. Al deze zullen ook gebruikt wor den voor het doen van mededeelingen eri behoeft het nog afzonderlijke vermel ding? dienstbaar worden gemaakt voor de reclame. In hal C staat voorts nog opgesteld de tentoonstellingsbrandweer, beschikkende over drie motorspuiten. Op het dak van deze hal is een groote sirene geplaatst, die in geval van brand twee soorten signalen kan geven, waaruit de brandweer kan we ten of de brand op het tentoonstellingster rein zelf, dan wel in het Lunapark woedt. Hal B is liet internationale gedeelte der tentoonstelling. Denemarken exposeert porcelein en aardewerk. De Duitsche Rijn havens vragen hier de belangstelling. De Britsche afdeeling, die eerst 1 Juni gereed zal zijn, omvat zoowel scheeuvaart als in dustrie. Van Australië zal een gezamenlij ke inzending van fabrikanten te bewonde ren zijn. Zeer de aandacht zal de stand trekken, waarin een straat in Tunis wordt uitgebeeld. Overigens verkeerde alles in deze zaal tijdens ons bezoek nog zoo in embryo dat het wel heel moeilijk is hiervan reeds nu een indruk te geven. In hal D. zijn de voedings- en genotmid delen ondergebracht, waarbij wel een der belangrijkste inzendingen die is, ^an de firma v. d. Meer en Schoep (Paul Kaiser) in samenwerking met den ovenbouwer De Boer. Deze stand toont een bakkerij voor brood en banket in volbedrijf, waarbij ge bruik gemaakt werdt van de nieuwste vin ding op het gebied van gasovens, hetwelk deze veel economischer doet zijn, dan welk type oven ook, dat thans in gebruik is. Achter hal D links van het hoofd-restau- rant is een speciaal paviljoen gebouwd voor den Ned. Bond van Kunst en Industrie (B. K. I.) en de vereeniging voor Ambachts en Nijverheidskunst (V. A. N. K.), waarin de producten van de nijverheids-kunste naars op hun verschillend gebied worden tentoongesteld. Aan het Lunapark, een gewichtige factor bij een tentoonstelling, is bijzondere zorg besteed. Men heeft een keur van amuse- ments-bedrijven bijeen gebracht, waarbij de nieuwste snufjes op dit gebied zijn. Mogen wij dezen eersten ,indruk der Nenyto besluiten met eenige cijfers over de kosten dezer tentoonstelling: Hekwerk ter lengte van 2400* M. ter afscheiding van het voor de tentoonstel ling afgestane poldergedeelte 28.189. ophooging terrein, noodig door den moe rastoestand van het terrein 160.000. bouw der vier hallen (elk groot 121 bij 60 M.) 410.000.bouw 22 kiosken f 10.000; bouw hoofdentree 49.500.egaliseering van het opgespoten deel van het tentoon stellingsterrein 15.000.rioleering £n draineering 95.000.heiwerk voor alle bouwwerken 110.000.aanleg gaslei ding 10.000.aanleg electriciteit 20.000.aanlag waterleiding 20.000. transformatorhuisjes 15.000.aanleg transportweg ten Noorden van het terrein voor aanvoeren van zware vrachten 5000; aanleg klinker-, kei- en tegelwagen in eigen beheer uitgevoerd met gebruikma king van door de Gemeente in bruikleen afgestaan materiaal 70.000.bouw hoofdrestflurant 50.000.bouw toiletin lichtingen 10 000.electrische installa tie op de terreinen en in de gebouwen 59.000--y subsidie aan de Tuinbouwcom- mlssïe voor 'den rozen- en tuinaanleg 15.000.schilderwerk hallen 15.000. brandbeveiligingsmaatregelen 7000. makende in totaal een bedrag van 1.212.000.(Hierbij zijn slechts berekend de kosten, welke doot de „Nenyto '28" moesten worden betaald om de tentoon stelling bedrijfsklaar te maken. Aan sala rissen, administratie- en bureaukosten, drukwerken, reclame, reiskosten, etc. werd toch tot 1 Mei jl. reeds een bedrag van 175.000.— betaald. SMITS. INGEZONDEN MEDEDEELING. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Het heffingspercentage Plaatse lijke Inkomsten belasting. Tegenwoordig de heeren H. J. Visser, J. van Dam. P. Rietdijk en J. de Rijk. Afwe zig met kennisgeving de heeren J. A. Ber nard, H. Heenk, en W. Koot. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De voorzitter stelt voor do notulon van de laatst gehouden vergadering niet voor te lezen, maar tot de volgende vergadering uit te stellen. De Raad kan zich hiermede geheel vereenigen. De voorz. doet mededeeling van de na^ volgende ingekomen stukken: Een schrijven van Ged. Staton dezer pro vincie, d.d. 9 Mei j.l. waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het Raadsbesluit van 18 April j.l. inzake verhuring van rietlan den aan de Maatschappij „Myvo". Is ingekomen een schrijven van W. G. Kiebert, waarin hij wijst op de onbegaan baarheid van de Kerklaan en verzoekt daarin verbetering te brengen en zoo noo dig een jaarlijksch subsidie te verleenen om met het Polderbestuur en de Diaconie der Nederl. Hervormde Gemeente die laan in orde te brengen. De voorz. deelt mede, dat dit schrijven nog niet ter tafel is ge weest in de vergadering van B. en W., maar spreker zou thans al de opmerking willen maken, dat het eenigszins vreemd is dat Kiébert zulk een adres aan den Raad richt. De Diaconie der Nederl. Hervormde Gemeente is onderhoudplichtige van die laan en dus zou de Diaconie eventueel zulk een verzoek aan den Raad moeten richten. Spr. stelt daarom den Raad voor om Kie bert mede te deelen, dat hij niet compe tent is zulk een adres aan den Raad te richten. De Raad kan zich hiermede ge heel vereenigen. Het kohier van de Hondenbelasting voor het jaar 1923 wordt vastgesteld tot een to taal bedrag van 293. De voorz.deelt mede, dat thans een punt aan de orde komt, waarvoor de Raad voornamelijk is bijeengeroepen. Er is namelijk een schrijven ingekomen van den voorzitter van het College van Ge deputeerde Staten dezer provincie, d.d. 9 Mei j.l,, waarin eenige opmerkingen ge maakt worden, betreffende het Raadsbe sluit, waarin is vastgesteld het heffingeper centage voor de Plaatselijke inkomstenbe lasting en het aantal opcenten op de hoofdsom der Rijksinkamstenbelasting 1928/1929. Na voorlezing van het ingeko men schrijven, deelt de voorz. mede, dat door den gemeente-ontvanger eene nadere bespreking is gehouden ter Provinciale griffie om op eene andere wijze het tekort te dekken, zonder tot eene verdere verhoo ging van het heffingspercentage over te gaan. Door het doen van eenige af- en overschrijvingen is men hierin geslaagd. De voorz. leest thans het betrekkelijke comptabele besluit D voor betreffende af en overschrijvingen op de Gemeentebegroo- ting, dienst 1928 waardoor aan bovenge noemd schrijven is voldaan. De Raad be sluit hiertoe met alg. stemmen. Aangezien niemand meer het woord ver langt, sluit de voorz. de vergadering, na dat hij eerBt den heer de Rijk van harte gelukwenscht met zijn voorgenomen huwe lijk, daarbij den wensch uitsprekende, dat de heer de Rijk nog vele jaren in het mid den van den Raad zal blijven. KATWIJK. Aanbesteding. De uitslag der aanbe steding door B. en W. van het afbreken van twee schuren en het bouwen van een autogarage ten dienste van den vuilnisop haaldienst was als volgt: J. Houwaard 4780, G. van Rijn 4490, C. Haasnoot 4107, A. Parlevliet 4180, Krijn van der Plas 4000, A. de Best 3985, T. Neijvogel 3774. Alle inschrijvers zijn inwoners van Katwijk aan Zee. Schietwedstrijden. De schietwedstrij den, welke dit jaar de Kring van Burger wachten Rijnland-Zuid met Rijnl.Noord als gast zullen worden gehouden, zijn vast gesteld op Dinsdag 31 Juli des namiddags te half drie op de Rijksschietbancn te Katwijk a. d. Rijn. De volgende vijftallen zullen uitkomen: van Oegstgeest een vijf tal in B., een in C., Voorschoten in B., 2 in C., Katwijk 2 in B., 2 in C., Rijnsburg 3 in B., 2 in C., Valkenburg 1 in B., 2 in C. Tevens zal een vrije-baan wedstri^l worden gehouden met geweer en een vrije- baan wedstrijd met revolver. Voor deze wedstrijden zijn al een groot aantal me dailles beschikbaar gesteld waarbij van H. M. de Koningin Moeder, Z. K. H. Prins Hendrik, Z. Ex. Minister Kan, en andere autoriteiten. Op een nog nader te bepalen datum zal dezelfde Kring een wedstrijd houden om een wisselbeker, geschonken door The Vic toria Cigarette Comp. te Rotterdam. Eea uitgebreid programma .volgt later. i. HET H0CKEY-T0URN00I. Door een 1—0 overwinning op marken komt België morgen Duitschland te staan De e overwinning van Zwitserland. (Van een specialen verslaggever). Denemarken—België 0—1. De voorverkoop voor de eerste ron<j In het nieuwe Stadion is gistermiddag bij tamelijk gunstig weer beslist, dat Bel gië Zaterdag tegen Duitschland om de derde plaats moet kampen. Het elftal der Belgen, dat de laatste da gen zich mooi naar boven wist te werken, slaagde er ook heden in met de twee pun ten te gaan strijken. Een buitengewoon spannende wedstrijd was het niet, die de vrij talrijke toeschou wers te aanschouwen kregen. Rust ging in met blanken Btand 00. Na de hervatting komen de Belgen iets meer in de meerderheid en zwermen steeds om het Deensche doel, dat eindelijk door Seeldraayers gevonden wordt 01. "Wel pogen de Denen, die geruimen tijd fanatiek aanvallen een tegenpunt te for- ceeren, doch dit gelukt hun niet. Met 01 in het voordeel der Belgen komt het einde. Met dit resultaat heeft België juist genoeg punten om Zaterdag middag den Duitschers de derde plaats te betwisten. Deze wedstrijd zal plaats vinden in het Olympisch Stadion om twee uur. Naar men weet vangt om kwart voor vier de wedstrijd om de eerste en tweede plaats aan tusschen Nederland en de Britsch-Indiërs. Oostenrijk—Zwitserland 0—1. Deze wedstrijd had maar weinig betee- kenis, daar het resultaat geen belangrijke verandering in het ranglijstje zou teweeg brengen. De Zwitsers waren de sterksten en het is aan de Oostenrijksche verdedi ging te danken, dat niet meerdere doelpun ten gevolgd zijn. Het minder gemakkelijke aanvangsuur (6 uur nam.) was behalve de onbelangrijkheid van deze match mede 'n factor, die ertoe medegewerkt had, dat slechts enkelen zich in het Stadion als toe- De eindstand in deze afdeeling is nuü gesp.g ew gel.verl.pnt.doelp.gem. Britsch-Indië 4 4 8 26—0 2.— België 4 3 16 S—9 1.50 Denemarken 4 2 2 4 5—8 1.— Zwitserland 4 1 3 2 2—11 0.25 Oostenrijk 4 4 1—14 0.— HET V0ETBALT0URN0 0I. De „Big Match". Hoe groot de belangstelling is voor den strijd tegen de „Urukweezen. „In den natten moesson l" E&n praatje met Petrone. AMSTERDAM, 14 Mei. Waar zal het harder toegaan, Maandag 28 dezer in het gebouw van de Nederlandsche Handels maatschappij, of den Woensdag daarop binnen de muren van het monumentaal product van Jan Wils? Wie zich op de hoogte stelt van de be langstelling, welke er voor deze door Z. K. H. Prins Hendrik buiten zijn schuld bewerkstelligde match in den lande be- Btaat, zal niet direct het antwoord op deze vraag kunnen geven. Wat wij tot dusver vernomen hebben wijst er in ieder geval op, dat geen NederlandBelgië-ontmoe- ting van welken datum ook, in de schaduw kan staan van den geweldigen kamp, die zich den dertigsten van de Meimaand daar aan den Amstelveenschenweg zal vol trekken. Mannen van naam en hoogst onbekenden hebben om strijd keurige brieven in smee kenden of bevelenden toon geschreven. Postwisseltjes komen uit de lucht vallen, chèques stapelen zich op en het schrijfbu reau van de plaatskaartencommissie zucht onder de steeds toenemende corresponden tie. „Mijnheer we hebben geen handen ge noeg om al die brieven open te maken en zeweer ter zijde te leggen", was het antwoord van den bureaulist, dien wij van morgen lastig vielen met de vraag, hoe het met de belangstelling stond. Het staat vast, dat zij, die zich Woens dagavond onder de 40.000 toeschouwers bevinden, zich veilig tot uitverkorenen kun nen rekenen. Geen van de voorverkoop- bureaux in onze hoofdstad kan U aan één plaatsje helpen. Wie zich de moeite wil ge troosten Maandagmorgen voor dag en dauw een wandeling naar den bocht van de Heerengracht te ondernemen, heeft kans indien hij voor het vallen van den avond nog niet in het gedrang is bezwe ken, den volgenden morgen in de hall van het gebouw te staan en te vernemen, dat „alle rangen uitverkocht" zijn. Het spreekt van zelf, dat het aantal plaatsen, dat voor dezen wedstrijd is aan gevraagd belangrijk grooter is, dan er in werkelijkheid ruimte beschikbaar is. De aanvragen, die dit cijfer overschrijden, loopen zeker nu reeds in de tienduizen den We hebben een praatje gemaakt met Petrone, de geduchte voorhoede-speler der Urukweezen. Deze jongeman, de schut ter van Pai-ijs, is Zaterdag j.l. juist uit de Centrale Isr. Ziekenverpleging ontslagen, waar hij wegens een lichte ongesteldheid verpleegd werd. Eerlijk gezegdhij heeft ons veel goeds van Holland verteld. Alleen vond hij het jammer juist in den „natten moesson" te zijn gearriveerd. In strijd met de bladen hieromtrent ge meld hebben, vernamen we, dat het nog lang niet zoo zeker is, dat Petrone tegen Holland niet van de partij zal zijn. Dat de match in het kamp der Zuid- Amerikanen met evenveel spanning wordt tegemoet gezien als in onze gelederen is wel een feit. Ma-ar daarover morgen. De voorverkoop der kaarten voor dusver vastgestelde wedstrijden van Olympisch Vetbaltournooi is als volgt regeld De voorverkoop geschiedt alleen va wedstrijden, welke in het Nieuwe Sta worden gespeeld en zal op de volgende plaats vinden in het oude en in het ni gebouw van de Handel Maatschapp- Amsterdam. Voor de match PortugalChili, Zw land—Duitschland en BelgiëLuxem welke op resp. 27, 28 en 28 Mei worde speeld. is de voorverkoop op Dinsd Mei, Woensdag 23 Mei en Donderda Mei gesteld. Voor de wedstrijden ItaliëFrankr ArgentiniëAmerika, die beide 29 Mi speeld worden is de. voorverkoop op 26 Mei gesteld. De voorverkoop voor de wedstr; winnaar SpanjeEstland tegen Mexii Mei) en HollandUruguay (30 Mei) 28 en 29 Mei gesteld. Holland—Uruguay. Draadloos verslag in cod Het persbureau Vaz Dias te A'da op Woensdagavond 30 Mei a.s. het. v van den voetbalwedstrijd Holland- guay gedurende den wedstrijd via het station Scheveningen-Haven op een lengte van 1S40 M. in code uitzendei Bezoek van den Sultan van Koet Naar verluidt heeft de sultan Koetei, die op reis is door Europa, voornemen te kennen gegeven den strijd HollandUruguay bij te wone Abonnementen voor de Zomerspel In verband met de vele aanvragen termijn van aanvrage van abonnen voor de Olympische Spelen van 12 Augustus verlengd tot 1 Juli a.s. BEZOEK VAN ZWEEDSCHE PRII EN PRINSESSEN. Van de komst van koning Gustaa niets bekend. Naar aanleiding van berichten, d Koning van Zweden in Augustus naa sterdam zou komen ter bijwoning v Olympische Spelen, wordt van bet Zweedsche zijde vernomen dat vat komst van Koning Gustaaf zelf nie kend is. Het gerucht is zeer waarsctiijnlvf staan doordien wèl eenige leden v Koninklijke Zweedsche familie in ste week van. Augustus de Hoofdst len bezoeken. Aan de Olympische Spelen neemt nl. deel een groep Zweedsche officie de afdeeling paardensport, en deze zal staan onder leiding van den gei majoor Graaf von Rosch. Met het oog hierop worden te A dam verwacht de ouders van Prinsi trid, die met den Belgisehen Kroo gehuwd is, nl. Prins Karei en Martha, een zuster van Prinses Prins Gustaaf Adolf van Zweden, Margaretha, Prins Axel van Denen en een Graaf Bernadotte. De Olympische wegwijzers. De A.N.W.B., Toeristenbond vo( derland, schrijft ons: In „De Figaro' de bekende Fransche journalist Reichel, in een zeer waardeerend dat hij aan het Olympisch Stadion het werk van het Olympisch Comité ook met lof gesproken over de weg met de oranjekleurige bordjes, die gemakkelijk maken van de grens a weg naar Amsterdam en het 01. te vinden. Van dit waardeerend oordeel liee de Nederlandsche pers melding gen Het is ons gebleken, dat velen meening verkeeren, dat die oranjel door de zorgen van het Olympisch werden geplaatst en zonder in 't mix te willen afdoen aan den welverd lof dien het Comité voor zijn veel tend werk verdient, zouden wij hel zeer op prijs Btellen, hier even uitkomen, gedachtig aan het „eero eere toekomt", dat' deze zoo algenn waardeerde uitbreiding van den zersdienst langs onze wegen uits het werk van den Bond is geweest het initiatief van den A.N.W.B. is I ken. De Bond heeft uitvoering gegeve 't denkbeeld om, te beginnen aan d( langs alle belangrijke wegen die t buitenland naar Amsterdam voere Amsterdamschen arm van de we| te voorzien van het Olympisch Voor de buitenlandsche toeristen een groot gemak: ze behoeven niet lezen wat er op die wegwijzersarmfl want ze weten, als ze het oranj' zien, dat door zijn kleur reeds op len afstand de aandacht trekt, dat den goeden weg zijn. Honderden wegwijzers zijn aldo het nieuwe richting-teeken voorzien vens heeft dit werk den stoot gege ook in Amsterdam de „bewegwiji die daar nog niet zoo volledig val Rotterdam en Den Haag, uit te Aan het getal bestaande borden, den uitgang uit de stad, maar n weg daar dwars doorheen aangavtf veertien nieuwe boi-den toegevoegd bij het Centraal Station, één bij b( kantoor, twee in Amsterdam-West, de omgeving van het Rijksmusea waarts en twee in de buurt van bf! perpo_orfc station. Het vinden van'»

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6