Rechtzaken. Uit de Omgeving KOREVAArRSTR. NIET DUUR! Uit de Rijnstreek' Éüéééüh Gem. Berichten tot do gewenschte scheiding tusschen arm lastigen en bona fide werkloozen. Wanneer de raad het voorstel van B. en W. aan vaardt, hebben de arbeiders meer reden om zich tijdig te organiseeren. Wanneer zij gelegenheid heben om langs een achter deur toch steun te krijgen, wordt de klem om zich *te organiseeren veel minder. Het voorstel van B. en W. is dus in belang der vakorganisaties zelf. De verordening wordt tenslotte aange nomen met 239 stemmen. Tegen stem de alleen de S.D.A.P. Afscheid. De V o o r z. herinnert eraan, dat dit de laatste vergadering is geweest van den af tredenden heer Burgerjon. Hij brengt hem daarom dank voor de belangstelling, welke hij voor de gemeente-belangen aan den dag heeft gelegd, hoewel hij nog slechts enkele maanden lid van den raad is ge weest. Spr. wenscht hem veel succes in zijn nieuwe positie. Rondvraag. De heer B o s m an wijst erop, dat de nummering der huizen vaak zoodanig is aangebracht-, dat er weinig van te zien is. Spr. vraagt of daartegen niets gedaan kan worden. De V o o r zantwoordt, dat deze kwes tie reeds de aandacht van het college van B. en W. heeft. De heer de Eeede vraagt of de hoo- gere opbrengst der belastingen werkelijk to wijten is aan de nieuwe opcenten- regeling op do personeele belasing. Als dit juist is, vraagt hij om maatregelen om on- gewenschte gevolgen te corrigeeren. Wethouder G o s 1 i nga erkent, dat de opbrengst naar aanleiding van de nieuwe opcenten regeling inderdaad 30.000 hoo- ger is dan geraamd was. Hij belooft zijn aandacht aan deze kwestie te willen wij den. De heer Burgerjon dankt ten slotte den burgemeester voor diens waardeeren- de worden en spreekt zijn beste wenschen uit voor het welzijn der gemeente. Daarna sluiting. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Woningkwestie. Ini tweede instantie kwam de zaak voor tegen H. AL S. te Zoeterwoude, die* verschillende voorgeschreven verbeterin gen niet aan eenige huizen zou hebben aangebracht. Wederom werd weer gehoord de ge meente-opzichter van Mil, die zich aan zijn rapport hield en verklaarde, dat verschil lende verbeteringen niet waren aange bracht. Ook de gemeente-veldwachter Broxter- man hield zich aan het rapport en legde dezelfde verklaringen af. Daarna werden eenige getuigen a. dé charge gehoord, waarvan A. Mors ver klaarde, dat hij alle gaten had gerepa reerd. Nog werden verschillende getuigen a décharge gehoord, die allen verklaarden de een of andere reparatie te hebben ver richt. De ambt. van het O. M. meende dat niet alles in orde was gemaakt en eischte 36 X 2.50. De kantonrechter bepaalde het schrif telijk vonnis op heden over 14 dagen. Duin afgraven. A. J. O. teKatwijkaan Zee zou last hebben gegeven tot het afgraven van zand in dat gedeelte der duinen te Kat wijk, dat afgesloten is. Verd. was niet ver schenen. Overste Rozemond, die daar toe zicht heeft, verklaarde dat het zand was afgegraven terwijl get. v. d. Bent ver klaarde, de afgraving op last van verd. te hebben gedaan. De ctmbt. van het O. M. eischte tegen verd. een goedboete van 40 subs. 20 dg. hechtenis, wat de kantonrechter tot 25 subs. 10 dg. verminderde. KANTONGERECHT TE HAARLEMMERMEER. Niet op de kar zitten. P. J. van N., groeiltenhandelaar te Hil- 1 e g o m, heeft de Trekhondenwet overtre den. Verd. heeft gereden te Hillegom op de Weeresteinstraat, met een met twee lionden aangespannen kar. Zonder dat verd. hiervoor vergunning had, heeft verd. op de kar plaats genomen. Verd. bekend het overtreden. Eisch 3 of 3 d. Uitspraak conform. Vuile melk. E. A. C. E., melkslijter te Hoofddorp, heeft op 8 Maart vuile melk in voorraad gehad ten verkoop. Verd. laat verstek gaan. Getuige J. J. Luyte, Inspectie Keu ringsdienst Haarlem, heeft de melk geïn specteerd. Eisch O. M. 15 of 15 d. Uitspr. conform. Chr. C. L., landbouwer te Haarlem mermeer, heeft ook vuile melk ter afle vering in voorraad gehad op 24 Febr. j.l. Verd. ontkende; de melk was niet voor af levering klaar gezet. De melkboer L. v. d. iBerg haalt en zuivert de melk, dan pas le verde verd. de melk af. Getuige J. J. Luyte heeft wel de melk geïnspecteerd, maar weet niet, hoe het monster is genomen. De ver klaring van verd. kan waar zijn. De zaak wordt aangehouden om verbalisant te hoo- ren. Op verzoek van verd. wordt ook de melkafhaler gedagvaard. Koeien tusschen de bloemen. M. van de Z., landbouwer te L i s s e, heeft art. 459 overtreden. Verd. meent niet aansprakelijk te zijn. Verd.'s vee had in de bloemen van J. C. Dame te Lisse geloopen. Het O.M. eischte ƒ8 of 8 dagen. Uit spraak conform. Uitspraken: J. W. Hillegom art. 424 zonder toepassing van straf aan zijn ouders teruggegeven; W. v. P. Hliegom art. 424 idem; W. H. Hil- mermeer art. 435 W. v. Str. 15 of 1 week tuchtschool; A. K. Hillegom Arbeidswet 8 of 8 d.; J. V. Haarlemmermeer idem 5 of 5 dagen; P. v. d. G. Alkemade Arbeids wet 4 of 4 dagen; J. V. Hillegom, Boter- wet 75 of 15 d.; A. C. Haarlemmermeer Leerplichtwet 5 of 5 dagen; H. v. d. W., Hillegom Leerplichtwet idem 5 of 5 dagen J. v. d. K., Hillegom, Leerplichtwet 5 of 5 dagen; J. R., Haarlemmermeer Leerplicht wet 3 of 3d.; K. AL, Haarlemmermere Leerplichtwet id. 3 of 3 dagen; N. V. Haarlemmermeer Leerplichtwet 5 of 5 d.; C. S., Aalsmeer id. 3 of 3 d.; A. G. Haar lemmermeer id. 4 of 4 dagen; W. v. d. 8. Lisse, id. 5 of 5 d.; J. A. Alkemade id. 5 of 5 d.; L. S. Haarlemmermeer los werkman id. ƒ2 of 2 d.; N. D. Hillegom Melkbesluit 5 of 5 d.; C. O. Rijnzater- woude A. P. V. 3 of 3 d.; J. T. Alkemade, id. 3 of 3 d.; G. B. zonder vaste woon plaats; A. P. V. Hillegom 3 of 3 dagen; A. G. Haarlemmermeer; A. P. V. Haarlem mermeer; 5 of 5 d.; P. AL TJmuiden, A. P. V. Lisse 8 of 8 d.; C. S., Hillegom Alg. plaatselijke verordening, Hillegom 5 of 5 d.; J. de V., Aalsmeer, Aiotor- en Rijwiel reglement ƒ5 of 5 d.; H. T. Haarlemmer meer Aiotor- en Rijwielwet 5 of 5 d.; J. K. Aalsmeer id. 3 of 3 d.; T. W. Alkemade Rijwielwet id. 4 of 4 d.; L. B. Haarlem mermeer idem ƒ10 of 10 d.; J. N. Haar lemmermeer Rijwielwet 4 of 4 d., L. S. Hillegom idem Rijwielwet 4 of 4 d.; B. AL Aalsmeer id. ƒ8 of 8 dagen; J. v. d. B., Aalsmeer idem 8 of 8 d. G. L. Haarlem mermeer iedm 10 of 10 d.; J. v. d. P. Haar lemmermeer id. 6 of 6 d.; F. S. Hillegom id. 4 of 4 d.; D. v. V. Hülebom id 4 of 4 d.; J. v. d. M. Haarlemmermeer Rijwiel wet 8 of 8 d.; J. E. Aalsmeer id. 3 of 3 d.; W. B. Aalsmeer id. 8 of 8 d.; A. v. E. Lisse id. 4 of 4 d.; O. Z., Hillegom id. 4 of 4 d. A v. G. Haarlemmermeer id. 3 of 3d.; H. v. d. Z., Haarlemmermeer id. 3 of 3 d.; H. v. R. Haarlemmermeer id. 8 of 8 d.; H. B. Haarlemmermeer ieder 5 of 5 d... L. R., Haarlemmermeer id. 8 of 8 d. W. B. Haarlemmermeer id. 3 of 3 d.; F. C. Haarlemmermeer id. 3 of 3d.; A. B. Halfweg id. 3 of 3 d.; J. T. Haarlemmer meer id. 3 of 3 d.; T. L. Haarlemmermeer id. 4 of 4 d.; J. v. S. Hillegom id. 4 of 4 d.; C. R. ^Haarlemmermeer id. 4 of 4 d.; P. P. Haarlemmermeer id. 4 of 4 d.; D. G. Hillegom id. 4 of 4 d... H. R. Hillegom id. ƒ4 of 4 d.; J. B. Haarlemmermeer id. 4 of 4 d., J. G. Hillegom id. ƒ4 of 4 d.; F. G. Haarlemmermeer id. 4 of 4 dagen; S. v. H. Lisse id. 5 of 5 d.; W. v. S. Haar lemmermeer id. ƒ4 of 4 d.; H. v. d. P Haarlemmermeer id 4 of 4 d.; J. F. Lisse art. 427 W. v. Strafrecht 4 of 4 d.; N. H. Haarlemmermeer Spoorwegwet 3 of 3 d.; J. v. R. Haarlemmermeer Winkelverorde ning Haarlemmermeer ƒ5 of 5 d.; G. E. Haarlemmermeer Motor- en Rijwielwet 8 of 8 dagen; D. E. Haarlemmermeer Motor en Rijwielwet 5 of 5 dagen. ALKEMADE. Kiezerslijst. De van kracht geworden kiezerslijst voor deze gemeente is 2412 per sonen boven den leeftijd van 25 jaar. Hier van zijn kiesgerechtigd voor de Tweede Kamer der Staten Generaal 2410, voor de Provinciale Staten 23S5 en voor den Ge meenteraad 2360. Het aantal uitgesloten kiezers bedraagt 2. Geboren: Cornelia Maria, d. v. H. Verdel en J. Koek. Gehuwd: J. A. van der Hulst'jin. 29 j. en B. Veenswijk jd. 25 j. HILLEGOM. Ondertrouwd: A. Seisener en C. Zandvliet. Getrouwd: J. H. Th. Dorrestcijn en M. A. Corbée. C. AL van der Aar en A. Hackfort. H. Slagter en A. K. Huiemeier Geboren: d. van M. A. de Vries en Batterman. z. van AL LaAngelaan Beugelsdijk. KATWIJK. Kiezerslijst. De kiezerslijst 1928 ver meldt de navolgende cijfers: voor Tweede Kamer 6367, voor Prov. Staten 6341, voor gemeenteraad 6279. KATWIJK AAN DEN RIJN. Rustverstoorder. Het electrische sein der tram, boven den weg hangende bij AchterwegNoordwijkerweg had schijn baar een jolige bui. Sinds Zondagavond den nacht door en den geheelcn dag bleef het sein in werking en dus de bel luiden. Omwonenden waren van die vroolijke stemming van het toestel niets gediend. Het moet aan enkelen zelfs veel nachtrust gekost hebben. Of er in dergelijke gevallen voor de politie-nachtwacht aanleiding is om proces-verbaal op te maken wegens het veroorzaken van burengerucht kwamen we nog niet te weten. Naastbij wonenden ho pen dat het ding spoedig in een andere stemming komt, N00RDWIJK. Tragisch. Terwijl de heer T. v. d. W. met zijn echtgenoote Zaterdagavond aan het wandelen was, werd hij ter hoogte van den Nieuwen Zeeweg plotseling onwcL Hij zakte ineen in en was plotseling dood. Bin nengedragen bij den heer J. v. K. consta teerde de inmiddels ontboden geneesheer Dr. Coenraad Nederveen den dood, waar schijnlijk door hartverlamming. Geboren Alarijtje Agnes d. v. W. v. d. Meulen en N. v. Duin. Jan z. v. P. Barnhoorn en M. E. Schulte. Johannes Adrianus z. v. Th. v. Leeuwen en AI. C. v, Schooten. Lijkelen Theunes Roelof z. v. P. Kranenburg en A. Smit. Frans Ar nold Adriaan z. v. AL J. van Westerop en C. v. Eeden. Ondertrouwd: A. J. Borst £5 j. te Hillegom en H. A. C. Mathot 24 j. alhier. G. AL Paardekooper 26 j. te Voorhout en A. \V. Wassenaar alhier. J. J. Heems kerk 26 j. en J. V. Vlieland 20 j. beiden al hier. Getrouwd: H. J. Zoet 23 INGEZONDEN MEDEDEELING. MOET UW JON GEN NOG EEN PAKjé VOOR PINKSTEREN? TALMT NIET LANGER U SLAAGT ZEKER es -saur hout en G. W. Berbee 23 j. alhier. "W. Schaffels 23 j. en A. Brörnsen 20 j. J. J. Korbee 25 j. en W. Houwaart 20 j. alhier A. H. v. d. Wetering 28 j. te Naaldwijk en C. A. v. Went 28 j. alhier. Overleden: H. J. de Groot 11 G. AL van Dieren Bijvoet 28 j. B. Eigen brood 26 j. wed. van A. v. d. Kwaak. A. Couman 61 j. gehuwd met H. de Boer. TER-AAR. Geboren: Johannes Jacobus z. van W. v. d. Hoorn en P. de Jong. Wouterus Hendrikus Maria* z. van H. van Straalen en W. v. d. Pijl. Overleden: D. den Bleker 87 j. wedr. van S. Verhoef. Gehuwd: A. Vork 25 jaar en C. Fran sen 22 jaar. VOORHOUT. Aanbesteding Woningbouwvereeniging. Door de Woningbouwvereeniging „Her man Boerhaave" alhier is gisterenmiddag aanbesteed het bouwen van 16 arbeiders woningen en 6 middenstandswoni%en. Als volgt was ingeschreven. Z. Gelens te 's-Gra venhage voor 79.800.P. Kort en v. d. Wiel te Noordwijk voor 77.465.Joh. Seijsener te Hillegom voor 74.180.P. Bakker te Nieuw Vennep voor 74.000. Ca de Bert te 's-Gravenhage voor 73.980.H. Lamet te 's-Gravenhage voor 73.400.van Veen te 's-Graven hage voor 71.800.—; M. H. van der Poll te Bodegraven voor 71.400.A. H. Vol- leberg te Zoeterwoude voor 71.300.H. Bakker te Voorhout voor 70.945.J. Splinter te Leiden voor 70.400.Firma Alarcelis en Heemskerk te Leiden voor 68.948.De begrooting voor dit werk was geraamd op 63.000.De gunning is aan'gehouden. Aanbesteding Landhuis. Gisterenmid dag is vanwege de algemeene vereeniging tot bevordering van het R. K. Onderwijs ten behoeve van den land- en tuinbouwen- den stand in het bisdom Haarlem, alhier aanbesteed het bouwen van een landhuis, voor den Directeur van den R. K. Land bouwschool alhier. Als volgt was ingeschre ven: Z. Gelens te 's-Gravenhage voor 11.450.—; H. Lamet te 's-Gravenhage voor 10.400.Gebrs. Seijsener te Hille gom voor 10.280.A. H. Volleberg te Zoeterwoude voor 9.600.—; H. Bakker te Voorhout voor 9.445.De inschrijving ging ruim over het geraamde bedrag der begrooting heen. De gunning is aangehou den. Geboren: Louis Maria Antonius z. v. J. A. van Gent en M. G. Alathijssen. Alargaretha Cornelia d. v. J. J. Verbree en N. Kooyman. Cornelis Jacobus z. v. F* v. Dam en C. de Groot en D. van Digge len. Petronella Hendrica d. v. D. van Rijn en J. W. Heemskerk. Anton ia Hele na Maria, d. v. J. van Doorn en .M Burg- meyer. Bernardus Franciscus Petrus z. v. P. A. Werkhoven en W. C. Frank. Gehuwd: P. N. Dezaire 32 j. en H. J. van der Plas 22 j. beiden te Voorhout. W. N. Reeuwijk 25 j. te Zoeterwoude en AI. G. Turnhout 26 j. te Voorhout. Simon J. Heemskerk 29 j. te Noordwijkershout en H. Damen 24 j. te Voorhout P. J. v. d. Klugt 26 j. te Noordwijkerhout en AI. J. Hopman 25 j. te Voorhout. E. F. Knop- pert 26 j. en H. Hoogstraten 26 j. beiden te Voorhout. Overleden: Alaria Agatha Bel, 21 j. Gevestigd: F. Th. J. A. den Boer nit Zierikzee. S. H. Vink uit Lisse. N. Noofderman uit Sassenheim. J. M. Ha ver uit Sassenlieim. J. van Egmond uit Noordwijk. M. van Velzen uit Leiden. W. H. D. Knippenberg uit Noordwijker hout. A. M. Licbreieh uit Roermond. H. van Werkhoven uit Lisse. M. W. Onderwater uit Zoeterwoude. Vertrokken: C. Dekker naar Heyt- huizen. - AI. van Emmerik naar Noordwij kerhout. J. H. Droog naar Alkemade. D. A. J. Vogelaar naar Hillegom. P. H. en H. P. Groenewegcn naar Zoetermeer. C. W. Aleijer naar Noordwijk. M. G. Turnhout naar Sassenheim. S. H. Da- men naar Noordwijkerhout. N. Roskam naar Oegstgeest. A. H. Lefeber naar Lisse. A. M. den Held naar Den Haag. H. J. P. Wortman naar Leiden. G. C. de Bekker naar Amsterdam. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Tammesckien Annechien d. van H. Hoekstra en A. van Slooten. Nicolaas z. van N. Oudshoorn en N. v. d. Voorst Alarie Jacoba, d. van J. v. Bnirn- men en H. Zuidervaart. Anton Hendrik z. van P. Kruit cn K. van Asperen. Afaria Johanne Josephina d van G. B. A. Koedijk en C. Kwant. Joannes Petrus z. van J. Meijer en A. AL Reijken. Gehuff tl J. J. van Noort jm. 26 N. H. van Coevorden jd. 23 j. H. AI. Alarschalk jm 33 j. en E. J. van Kessel jd. 31 j. P. van der Laken jm 30 j. en S. W. van Apeldoorn jd. 24 j. W. Blaken- burg jm. 29 j. en C. C. Hooijmans jd. 25 j. Overleden: R. de Jong echtg. van R. de Vries 83 j. J. J. Altona echtg. van T. Brunt 61 j. Elisabeth Vermeul 49 j. W. van 't Wout jm. 18 j. N. van der O est jd. 10 mnd. AARLANDERVEEN. Goed afgeloopen. De heer van V. reed met zijn auto op de brug bij de sluis aan het einde van den Oost Kanaalweg, juist toen de melkrijder van D. met paard cn kar in vollen gang tegen de brug kwam op rijden. Doordat een hooge heg langs den eg staat is het uitzicht zeer belemmerd. Beide voertuigen reden tegen elkaar op, waarbij het paard voor den wagen kwam te vallen. Het kon, zonder dat de tuigen stuk gesneden werden, niet overeind komen. Chauffeur en melkrijder bekwamen wónder boven wonder niet het minste letsel. Muziekvereeniging. Zaterdagavond werd een propagandavergadering gehouden in de zaal van den heer N. Delfos, om te komen tot oprichting van een muziekver eeniging. Het voorloopig bestuur bestond uit de heeren D. Catsburg, voorzitter, A. Bergen, secretaris, alsmede D. de Vries, T. van Soest, G. van Aken en C. Schellinger hout. Tot oprichting eener muziekvereeni ging werd besloten. Een 23-tal leden wer den ingeschreven. Besproken werd met lijs ten de gemeente rond te gaan om giften in te zamelen. BOSKOOP. Baldadigheid. Zondagmorgen hebben twee jongens van ongeveer 15 jaar uit deze gemeente baldadigheid gepleegd op de kweekerij van den heer B. Van de tuin- loods was een raam opengemaakt. Binnen heeft men alles overhoop gehaald; ook wa ren een aantal bloempotten vernield. De jongens zijn bekend; de politie heeft de zaak in handen. Sta in den weg. Het schuurtje van den heer v. d. B. aan de Burgemeester Colijnstraat, hetwelk na verbreeding van genoemde straat een echte „sta in den weg" was, is eindelijk verdwenen. Zooals bekend was men over deze aangelegenheid in proces, en na beëindiging hiervan is het met spoed opgeruimd. Een groote ver betering voor het verkeer. Bloemenhandel. Het gaat heel goed in den bloemenhandel. Door het koude weer komen er goede kwaliteit rozen en wat het voornaamste is, goede prijzen. De vorige week waren de prijzen als volgt: Ophelia ƒ0.59—1.37, Golden Ophelia ƒ0.69 1.17, Alarcel Rouyer ƒ0.631.50, Hadley 1.16—2.20, Cl. Pernet ƒ0.80ƒ2.09, Colum bia ƒ0.88—1.43, Butterfly ƒ0.80—li35; Mac Keiler 0è801.47, Wilhelm Kordes 1.33—1.94, Bouehe 0.66—1.10, Rosalan- dia ƒ0.65—1.18, Paul Scarlet ƒ0.99, van Rossem 1.16, Polygantharozem 1.10 1.48, alles per bos van 10 stuks. Diversen per bos: Clematis Durandi ƒ1.11, Gouden regen 0.52—£0, Lathyrus 22—40 ct., Pioenen 0.60—1.18, Violieren dubbel 1.15—1.45, id. enkel 15—30 ct. Py- rethrum 1336 cent, Lilium Umbellatum 0.851.30, Sesingen 1625 cent, Anemo nen 1319 ct., Papaver 60 cent> Rhododen dron 4 1/2 cent per kop. Geboren: Gerardus Cornelis z. van G. J. Stolwijk en E. AI. Straver. Christi na Helena d. van AI. Vuijk en H. J. Kooij. Alarie Theresia d. van A. Brand en A. M. Vermeulen. Getrouwd: A. v. d. Willik 35 j. en C. A. AI. Grootendorst 28 j. A. Anker 22 j. en K. v. d. Tooren 20 j. J. Bakker 32 j. en AI. J. Rodenburg 28 j. KOUDEKERK. Aanbesteding. De uitslag van de op Maandag 21 Alei gehouden aanbesteding door den heer J. W. Reijneveld te Leiden voor het bouwen van een boerderij in den Hondsdijk alhier, voor den heer A. van der Vis te Hazerswoude, is als volgt: Wed. H. van Driel te Koudekerk voor 14.300.— G. de Graaff te Koudekerk voor 14.180. N. van Diggele te Koudekerk voor 14.050 G. Sepers te Hazerswoude voor 13.800. Gebroeders Batelaan te Koudekerk voor 13.550.J. P. van Wijk te Alphen aan den Rijn voor 13.550.Joh. Alorrée te Woubruge voor 12.990. De gunning is aangehouden. NOORDEN. Kerkbestuur. Tot kerkmeester in de vacature-van Diemen werd voorzien door de benoeming van den heer M. P. van der Weijden. 8-8 NIEUWKOOP. Personalia. Tot brievengaarder alhier is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd de heer Hilhorst, thans in gelijke functie te Eemnes. Onze plaatsgenoot, de heer G. 'A. Griffioen, Rijksklerk der Directe Belas ting, is in gelijke functie overgeplaatst naar de Inspectie der 2e Afd. te Leiden. Geboren Theodorus, zoon van C. van den Helder en J. E. Verburg Anna Emma, dochter van T. Boekhout en H. F. Kasper. Ondertrouwd'? J. van Koert, 23 j. en E. J. van Dam te Wilnis 22 jaar. Getrouwd P. de Kwant te Amster dam 30 jaar en A. J. Vink 28 jaar W. J. Oostrom 22 jaar en A. M. Vink 25 jaar. ZEVENHOVEN. Huldeblijk Koningin-Moeder. Het co mité voor inzameling van gelden voor het huldeblijk van H. AI. de Koningin-Aioeder bestaat uit mevrouw Bocxe, mevrouw Ub- bink, mevrouw Wolferberger, mevrouw van den Berg, mevrouw Werkhoven en mej. L. J de Groot. De nieuwe tijd. De gemeente-secreta rie heeft nieuwe tijd dus voor Raadhuis- zaken, zoowel als Burg. Stand van 912.30 uur nieuwe tijd. Kiezerslijst. De kiezerslijst 19281929 telt 513 kiezers voor de Tweede Kamer. 504 voor de Provinciale Staten en 484 voor den gemeenteraad. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEE Man met verbrijzelden schedel gevondi Gistermiddag omstreeks half twee den voorbijgangers op den Ettenschen te Etten en Leur ter hoogte van den tertoren een man aan den kant van weg liggen met verbrijzelden schedel, bleek het lijk te zijn van een 42-jarig JTj ingezetene uit Rupchen. Omtrent de zaak van den dood tast de politie, die middellijk een onderzoek instelde, nog het dusteir. Afgaande op de gevoni bloedsporen is het waarschijnlijk, dat vrachtauto den man heeft doodgereden het lijk naar den kant van den weg sleept. De dood moet n.l. omndidellijk ingetreden. Knaapje overreden en gedood. Gisterenmiddag geraakte het drieji I zoontje van AL te Uithuizen, onder i 'ee vrachtauto. Een der wielen ging over 'er d eP eli knaapje heen, tengevolge waarvan de onmiddellijk intrad. MIJNWERKER INGESLOTEN. Na meer dan twee dagen gered. Een Duitsch mijnwerker, te Stein wi achtig, werd, tengevolge van het afva van gesteente, in Staatsmijn Alaurits gesloten. De reddingsbrigade heeft oi er: veer 21/2 dag gewerkt om het slachto eh te bevrijden. Hun werken werd met ge la< kigen uitslag bekroond. Pe man bleek gedeerd toen hij bevrijd was, doch totaal uitgeput. Per auto werd de naar huis gebracht. [el dror Verdronken. Gistermiddag te ongeveer 5 uur is de politie te Schiedam uit de Noordi met een dreg opgehaald het lijkje den 4-jarigen Aldert Schollaardt, wonei Groenewegje 155, aldaar, die onder spelen van een daar staande stoomt te water was gevallen. Dr. Geerdes slechts de dood constateeren. Het k had ongeveer 20 minuten te water Onweer. Zondag is onder Veere bij de fan v. Z. de bliksem in de woning ge sla waar acht menschen bijeen waren. Een frouw werd door een plank ernstig aan hoofd gewond. Een oude mna werd één oor doof. Op den zolder werd groot gat in den vloer geslagen. Te Kampen zijn tijdens een om twee koeien van den veehouder R. Schi,re n die weide door den bliksem getroffei BRANDEN. Raadhuis van Vierlingsbeek afgebrai Gisternacht zijn het raadhuis van V lingsbeek (Noord-3rabant) en het aangi zende R. K. vereenigingsgebouw brand. Alet moeite wist men de belende >ge huizen te redden. Een groot deel van gemeente-archief is verloren gegaan, blusschingswerk werd zeer bemoeili erj doordat onder het raadhuis de munitie den burgerwacht geborgen was. De oorzaak van den brand is vennoe gd lijk een schoorsteenbrand geweest. ag De torenbrand te Farmsum. Nader meldde men ons gisternamid nog dat men er in is geslaagd den br in den toren meester te worden, mooie kerk daardoor te behouden. De pingendamsche brandweer is te half vertrokken. Het vuur smeult nog steedi er komen geregeld rookwolken uit deerlijk beschadigde overblijfselen van toren te voorschijn. Het gevaar is ec_ geweken. Van den toren zijn twee trai en de spits verloren gegaan, slechts deel, waarin de klok was aangebra 'TJ bleef gespaard. Alles is verzekerd. De brand is ontstaan, doordat bij laatsten slag van een vrij hevig onw< de bliksem insloeg. Eerst veel later v )0( de brand ontdekt. Al INBRAKEN, Inbrekers te Rotterdam aangehoui ,n' Zondagavond bemerkte een recherd ocl van de centrale recherche te R'dam een hem onbekende inbreker zich op dachte wijze ophield op de Gedem 1st Karnemelkshaven. De rechercheur st« in zich verdekt op en na korten tijd zag ltij dat uit perceel no. 6 aan die haven iei naar buiten- kwam. De inbreker, dien te voren gezien had, begaf zich de in, terwijl de man, die uit de woning kw zich snel uit de voeten maakte. De recpkc cheur volgde beide mannen en toen zag, dat zij, op het Strooveer gekon el de ieli 0 alferj [ai oil Too chi 8 igï tercfcisl I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6