HetWL R.K. STAATSPARTIJ KERKNIEUWS. DE OLYMPISCHE SPELEN Ike Te ver In zee. Aan de gevolgen overleden. Vrijdagmiddag is te Scheveningen, in de nabijheid van den vuurtoren, een 61-jarige heer R., uit Amsterdam afkomstig, te ver in zee geraakt. Hij kon slechte met groote moeite door twee personen, die zich in zee begaven, op het droge gebracht worden. In bewusteloozen toestand werd de dren keling naar het Roode Kruis-ziekenhuis overgebracht, waar hij na korten tijd is overleden. Brugwachter doodgevallen. De brugwachter te Nieuwebrug (Fr.) is uit den bovenbouw van de brug gevallen. De man overleed kort daarna. Door de hoogspanning gedood. Zaterdagmorgen werd de 18-jarige ar beider in dienst van het gemeentelijke electriciteitsbedrijf te Brunssum, F. Kerk- hofs, dood gevonden bij een z.g. verdeel kast in de kolonie Langenberg. Vermoede lijk is de man in aanraking gekomen met de hoogspanning. Kind verbrand. Te Erfscheidenveen bij Stadskanaal viel een P/j-jarig kind van den heer G. in een teil met heet waschwater. Het is aan de gevolgen overleden. Lijk aangespoeld. Van den op 13 Februari 1928 verganen botter van Urk U. 69 is op Terschelling een der lijken van de opvarenden aangespoeld. Het lijk is herkend als te zijn van de knecht R. de Jong, afkomstig van Urk. Het stoffelijk overschot is naar Urk ver- yoerd. Been afgeknepen. Tijdens een onweder werd het Vrijdag avond te Medemblik noodig geacht, enkele vaartuigen van de Zuiderzeewerken in de haven te halen. Een der opvarenden van oen zuiger had daarbij het ongeluk in een staaldraad bekneld te raken, waardoor zijn rechterbeen grootendeels werd afgeknepen. Overreden en gedood. Te Oudorp is het achtjarig zoontje van De G. door een vrachtauto overreden, toen liet achter een boerenwagen wegliep. -Het jongetje werd onmiddellijk gedood. Te Berghem bij Oss is de vrachtrijder Brux uit Herpen door het op hol slaan van fcijn paard onder zijn kar geraakt en aan de gevolgen overleden. DE MISDAAD TE BLAUWCAPEL. De Bruin blijft beslist ontkennén. De vermoedelijke moordenaar, brand- en testamentvervalscher De Bruin, die nu al gedurende eenige dagen aan een streng verhoor wordt onderworpen, heeft nog steeds niet bekend zich aan de hem jten laste gelegde feiten te hebben schul dig gemaakt. De man, die allerlei leugens verzint, heeft blijkbaar niet zoo een rots vast geheugen, dat hij zijn eerder gedebi teerde onwaarheden kan blijven volhou den. Zaterdag was het al een heel slechte dag voor hem. In vele opzichten sprak hij iZich tegen. Met het uur neemt bovendien het aantal overtuigende bewijzen tegen hem toe. „Tel." \,r Brutale diefstal aan boord van een schip. Een inbreker in de uniform van den tweeden stuurman. Naar wij vernemen, heeft op Hemel vaartsdag in de Amsterdamsche haven een brutale diefstal plaats gehad. Met een vlot hebben twee personen zich begeven naar het stoomschip „Irene" van de Ko- T fcinklijke Nederlandsche Stoombootmaat schappij, dat aan de kade van deze maat schappij gemeerd lag. Een van hen is op let schip geklommen en is toen binnen gedrongen in de hut van den tweeden stuurman. Daar heeft hij diens uniform fiangetrokken en in dit tenue heeft hij na genoeg alle hutten van den kapitein en de officieren van 't schip bezocht. Allerlei Voorwerpen, ook uniformpetten e.d. waren .Van zijne gading. De vrij belangrijke buit i^erd in de vlet geladen en weggevoerd. De inbreker is zoo brutaal te werk gegaan, dat hij in zijn uniform als tweede stuurman fcelfs gesproken heeft met den wachtsman op de kade, dien hij vertelde, dat hij aan boord wacht had. Toen Vrijdag de inbraak ontdekt werd. ïs de politie op onderzoek uitgetogen en rij is er in geslaagd eerst de vlet en daar- la de beide personen, die haar bemanden, op te sporen. De vlet was gehuurd bij een yerhuurinrichtmg op de Mauritskade. De tiannen hadden echter, toen zij de vlet te rugbrachten niet genoeg geld bij'zich om t'en huurprijs te betalen. Een van hen toeft toen als onderpand zijn bewijs van Kederlandschap afgegven. Hierdoor was P de politie in staat een der beide mannen, ri s 'n vroegere wachtsman van de K. N. B. M. bleek te zijn, op te sporen. Ook zijn medeplichtige werd daarna spoedig aan gehouden en bij de Zaterdag gehouden huiszoekingen werd hefc grootste gedeelte der gestolen voorwerpen teruggevonden. De Oude IJssel droog geloopen. Tengevolge van een defect aan de sluis te Laagkeppel is de Oude IJssel grooten deels droog geloopen. De scheepvaart is onmogelijk geworden, de houthaven ligt geheel droog. Koude In het Noorden, De landbouwer D. D. J. te Hallum (Fr.) liet een 30-tal schapen scheren. Den vol genden morgen kwam hij tot de onaange name ontdekking, dat er 27 door de nacht koude waren bezweken. De dieren werden ftor de consumptie afgekeurd. (Vervolg). De tijd der verkiezingen van Prov. Staten en Gemeenteraden. Aan de orde was daarna het Advies van het Partijbestuur inzake het voorstel-Til- burg, om bij de Regeering er op aan te dringen, dat de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten en de Gemeenteraden niet meer in één en hetzelfde jaar zullen wor den gehouden. In dit prae-advies kwam het bestuur tot de conclusie, dat aan de bezwaren is tegemoet te komen door wij ziging in data van de verkiezingen of door wijziging van de data der inwerkingtreding van de nieuwe kiezerslijst. Voor zoodanige wijziging is naar de meening van het P. B. inderdaad veel te zeggen. Acht de Partij raad zulks van voldoende belang, dan ware het P. B. op te dragen in dien geest te trachten iets te bereiken. De vergadering vereenigde zich zonder debat met dit standpunt. Het bestuurslid, de heer Van Rijckevorssel, deelde mede dat een wetsontwerp aanhangig is gemaakt waarbij dezelfde wijzigingen worden be oogd. Het kiesreglement. Dan was aan de orde de aanbieding van de definitieve redactie van het Kies reglement, zooals deze door de Kiesregle ment-Commissie is vastgesteld. Na eenig debat werd de definitieve re dactie vastgesteld. Het „Politiek Advies". Dan was aan de orde het prae-advies van het Partijbestuur in zake het plaatsen op het stembiljet van een z.g. stemhokje „Politiek Advies". Het advies der Kiesreglement-Commis sie, waarmee het P. B. zich vereenigde, luidde als volgt: Bij handhaving van het ééne stembiljet géén hokje in te voeren om op het advies te kunnen stemmen; bij aanvaarding van de meervoudige stembiljetten wèl dit hokje in te voeren, doch daarachter niet te plaatsen „Politiek Advies", dat aan het oude centrale lande lijke P. A. herinnert, doch de woorden „Advies Kringvergadering''. De heer Van Rijckevorssel was van mee ning, dat het advies van het P. B. niet zeer gelukkig is uitgevallen, omdat ltet twee mogelijkheden laat. Spr. acht het meer ge- wenscht alleen over te gaan tot de meer voudige stembiljetten, waarbij de toevoe ging geen bijzondere beteekenis heeft. Hij stelt voor alsnog tot dit advies te beslui ten. Mr. de Vink (Utrecht) wees erop, dat het practisch veel zal voorkomen, dat er geen geadviseerde candidaten zijn of slechts een gedeelte geadviseerde candida ten. Spr. bepleitte namens den Rijkskies kring Utrecht voor de handhaving van het eene stembiljet, om -daarbij voor elk vak de gelegenheid te laten, conform het advies te stemmen. De heer A. van der Steen (Nijmegen) was de meening toegedaan, dat men het Politiek Advies weer wilde binnensmokke len en ontraadde de voorgestelde regeling. De heer Max van Poll (Helmond) zou bij het eenmaal genomen besluit willen blijven. Wenschb men echter een nieuwe behandeling dan dient eerst principieel beslist te worden over de vraag: Wenscht men een hokje? En dan pas de vraag of men verschillende stembiljetten wenscht. (De leiding der vergadering werd thans, daar Mgr. Nolens de vergadering verliet, overgenomen door Jhr. Ruys de Beeren- brouck). Nog v ei-schil lende meeningen traden naar voren. O.m. werd namens den Rijks kieskring Tilburg door den heer v. d. Poel meegedeeld, dat men daar unaniem de meening was toegedaan, dat het hokje moet w'orden afgeschaft. Men besloot ten slotte te stemmen over de vraag of „het hokje" moet gehandhaafd worden. Met 40 tegen 15 stemmen werd besloten het hokje niet te handhaven. Daarop werd met meerderheid van stem men (bij zitten en opstaan) besloten, de geadviseede candidaten op het stembiljet te onderstreepen. Rondvraag. De heer Brinkman (Haarlem) vroeg, of het niet op den weg van het Partijbestuur ligt, op te treden tegen een perscampagne als die tegen het Kamerlid Bomans is voerd. De voorzitter meende op deze vraag na mens het Partijbestuur niet te kunnen ant woorden, omdat zij niet van te voren was kenbaar gemaakt. Het ligt echter naar zijn persoonlijke meening niet op den weg van het bestuur, censuur uit te oefenen op de pers en hare medewerkers. Ieder drage zijn eigen verantwoordelijkheid, ook de persman, en er zal veel moeten gebeuren alvorens van spr. als partij-voorzitter daar omtrent een uitspraak is te verwachten. De heer Max van Poll (Helmond) wees erop, dat bij belangrijke prae-adviezen zóóveel sprekers het woord voeren, dat de zaak niet goed tot zijn recht komt. Spr. zou het getal sprekers willen beperken en de vergadering willen laten bepalen, welke sprekers het woord zullen voeren. Vastgesteld werd, zooveel mogelijk ad- viseerende leden te doen voorgaan. De heer Heemskerk (Leiden) vroeg, of het niet op den weg ligt van de Katho lieke Staatspartij te bevorderen dat een protest uitgaat naar den Volkenbond te gen de onderdrukking van de katholieken in Mexico. De voorzitter deelde mede, dat daar omtrent d.d. 14 Mei een brief bij het Par tijbestuur is ingekomen. Het bestuur heeft zich er nog niet over kunnen beraden. Spr. is van meening, dat het niet goed is, het Partijbestuur ter vergadering te verrassen. Men verrast dan ook de vergadering en handelt niet in den geest van het partij reglement. Spr. geeft Leiden in overweging langs regelmatigen weg dit voorstel ter behandeling voor te dragen. Ruim 11 uur werd de vergadering ge sloten. Wetgever en bedrijfsleven. Zaterdagmorgen om 10 uur was aan de orde de behandeling der prae-adviezen om trent de taak van den wetgever in den te- genwoordigen tijd ten aanzien van de ver houding tusschen werkgever en werknemer in het bedrijfsleven. Praeadviezen zijn uitgebracht door dr. J. van Beurden, het Tweede Kamerlid C. J. Kuiper, prof. Ch. Ra-aymakers S. J. en mr. Steenberghe. De spreektijd wordt op een kwartier vastgesteld. Eerst wordt het woord gegeven aan de adviseerende leden, die zulks verlangen. De heeren Andriessen en v. d. Mys, ad viseerende leden van het R. K. Werklieden verbond spreken zich uit voor publiekrech terlijke bedrijfsorganisatie (3 eerste praead- viseurs) en tegen alléén collectieve arbeids contracten en verbindendverklaring ervan (4de praeadviseur). De heeren Yerschure, mr. Kortenhorst en mr. van Spaendonk, adviseerende leden van de R. K. Werkge versver., sluiten zich aan bij den 4den prae adviseur. Vooral bestrijden zij prof. Raay- makers, wiens betoog zij veroordeelen als geen rekening houdende met de practijk. De heer Loerakker, lid van de Tweede Kamer, meent naar aanleiding van een uitlating van den heer Kortenhorst over de collectieve arbeidscontracten in het landbouwbedrijf te moeten opmerken, dat alleen in het kleinbedrijf het collectieve arbeidscontract nog niet is ingevoerd. Warm voorstander van het collectief ar beidscontract, ziet ook hij niet alléén daar in en in de verbindendverklaring ervan het middel, om den bedrijfsvrede te ver zekeren. Nog voeren het woord als afge vaardigden de heeren Hendrikx, mr. Brandsma, Hemel, Klein en mr. v. Hellen- berg Ilubar. Hierna wordt gepauzeerd van 12.45 tot 1.30 uur. In de middagvergade ring kwamen de prae-adviseurs aan hot woord. De heeren pater dr. r. Beurden en Kuiper konden kort zijn, daar hun praeadviezen niet uitdrukkelijk waren bestreden. Langer voerden het woord pater dr. Raaymakers en mr. Steenberghe. Vervolgens werd nog door eenige debaters in tweede instantie 't woord gevoerd en andermaal door prof. Raaymakers. Wij verwijzen naar elders in dit nummer, waar wij aan de gevoerde debatten een beschouwing wijden. De voorzitter Mgr. Nolens kan in zijn slotwoord niet op zijn beurt de praeadvi- seurs gaan bespreken. Men heeft te onder scheiden beweringen en conclusies. Met vele der beweringen kan spr. het niet eens zijn. Hij gaat er daarom niet op in. Deze bespreking heeft geleerd, dat het iets verlokkends heeft mooie formules op te bouwen en er propaganda mee te ma ken. Maar ideale formules zijn altijd moei lijk overeen te brengen met hetgeen de toestand oogenblikkelijk vordert. Uit al hetgeen spreker hier heeft ge hoord, zal hij geen bepaalde conclusie trek ken, wijl dit zeer moeilijk zou zijn. Alleen wenscht hij eenige opmerkingen te maken, waartoe hij de arbeidsverhoudingen eer tijds en thans nagaat. Op den huidigen dag ziet men in alle landen een streven om te komen tot den bedrijfsvrede tusschen de beide groepen van werkgevers en werknemers. Nu is het de vraag zegt spr.: Wat moet er thans gebeuren? Er moet een streven bestaan naar meer vastheid bij de onder neming en het bedrijf; naar meer deel nemers in het bedrijf en ten slotte naar meer invloed uitoefenen op het bedrijf. Hert wil spr. dan ook voorkomen dat de basis voor dat alles moet zijn de onder linge samenwerking en de neiging om mee te werken tot het bereiken der oplossing. Doet men dat niet dan zal altijd een derde beslissen. Besluitend zegt spr., dat rekening ge houden zal moeten worden met het advies van den Hoogen Ra-ad van Arbeid, dat wij in geen geval mogen terug krabbelen en te overwegen hebben of wijziging van het program 1924 noodig is om de ontwikke ling der beweging te leiden. De voorzitter sluit om kwart voor vier de vergadering. Mgr. Dr. Jan Olav Smit. Men meldt uit Deventer aan de „Msb.": Spoediger dan aanvankelijk werd ver wacht is Mgr. dr. Jan Olav Smit ten hui ze van zijn ouders alhier aangekomen. Van Kopenhagen af had Monseigneur de reis via Hamburg naar Amsterdam per vlieg tuig gemaakt. Tweeden Pinksterdag denkt Z. D. H. aan wezig te zijn op de groote Missietentoon stelling te 's-Hertogenbosch, waarna hij 'n dienstreis naar Rome zal maken en ten slotte in gezelschap van zijn broeder een reis naar Palestina voor een bezoek aan de Heilige Plaatsen. DE „VEENDAM" AANGEVAREN TIJDENS ZWARE MIST IN DE NABIJHEID VAN NEW YORK. Het schip met passagiers en bemanning veilig te New-York aangekomen. Het Nederlandsche s.s. „Veendam", met bestemming Rotterdam, is Zaterdagmid dag in de Lower-bay bij New York, bij zwaren mist in botsing gekomen met het s.s. „Portorico". De directie van de Holland-Amerika-Lijn bevestigde het bericht. Aan boord van de „Veendam" bevonden zich ongeveer 385 passagiers, omtrent wier lot Zaterdag nog niets bekend was. Het schip lag toen het aangevaren werd voor anker. De eerste alarmeerende berichten over het ongeval overkomen aan liet stoomschip „Veendam" van de Holland-Amerik-Lijn, veroorzaakten te Rotterdam grooten angst en vreeze, aldus de „Crt.". Immers, door een ramp van een vaartuig der Holland- Amerika-Lijn wordt Rotterdam het eerst en het felst getroffen. De bemanningen der groote Holland-Amerika-mailbooten zijn nagenoeg geheel samengesteld uit Rotter dammers. Die groote drijvende paleizen dor Holland-Amerika-Lijn zijn bovendien ieder voor zich eon stuk van Rotterdam. Iedere Rotterdammer kent ze, de „Rotter dam", de „Veendam", de „Volendam", de „Nieuw-Amsterdam" en is gehecht aan die trotsche zeebodems, omdat ze deel uitma ken van Rotterdam en de Rotterdamsche haven. En de gezagvoerders zijn bekende en populaire persoonlijkheden. Geen wonder dus, dat de eerste berich ten als zou de „Veendam" onder kapitein W. Krol zinkende zijn, groote ontroering bracht bij.de geheele burgerij. De ochtendbladen brachten de eerste va ge mededeelingen. Direct na liet verschij nen der ochtend-edities werden de tele foons der Holland-Amerika-Lijn geblok keerd. De kantoren waren door den Zondag gesloten. En zoo kwam men terecht bij de portiers der loodsen aan de Wilhelminaka- de. Of men belde de leden der directie in hunne particuliere woningen op. Gelukkig kon men de belangstellenden gerust stellen door de mededeeling „dat er voor passa giers en bemanning geen gevaar meer was en men voor hun behoud niet behoefde te vrcezen". Tot laat in den namiddag rinkel don zonder ophouden de telefoons. En met groote bereidwilligheid stelde men alle aanvragers gerust. Deze mededeeling heeft er veel toe bijgedragen de opgewonden ge moederen tot bedaren te brengen. Want Rotterdam stelt het volste vertrouwen in den ervaren gezagvoerder van de „Veen dam", kapitein Krol en zijn staf. Men be seft juist in de uren van het gevaar bij hen veilig te zijn. De nadere mededeeling, dat de „Veendam" niet gezonken was en het „hield", gaf ontspanning na den angst die aanvankelijk heel Rotterdam had bevan gen. Naar wij vernemen hebben familieleden van reizigers der „Veendam" te Rotter dam gisterenavond telegrafisch bericht ge kregen, dat zij behouden te Hoboken zijn aangekomen en onmiddellijk van boord zijn gegaan. Daaruit mag men dus afleiden, dat het s.s. „Veendam" behouden te Hoboken is binnengebracht-, daar uit niets blijkt, dat een ander vaartuig de reizigers zou hebben overgenomen. Een onderhoud met den heer F.'s Jacofc De heer F. 's Jacob, directeur der Hol land-Amerika-lijn, deelde in een onderhout met „de Crt." eenige nadere bijzonderhe den mede. „Het eerste bericht" aldus de hee 's Jacob „dat wij van kapitein Krol ont vingen, behelsde niets anders dan dat d „Veendam" in aanvaring was geweest me het uitgaande Amerikaansche stoomschii „Portorico". Wij lagen bij Grave send Ba; (een plaats tusschen Long Island en Sta ten Island) ten anker in den mist zo< vervolgt het telegram. Het schip is lek ii de machinekamer. De machines zijn beidt onbruikbaar". Tot zoover het eerste berichtaldus dt heer 's Jacob. Daaraan was voorafgegaa: hot gewone vertrek-telegram: „Zaterdag morgen te 12 uur vertrokken met 195 pas sagiers eerste klasse, 6-1 passagiers tweedt klassee, 30 passagiers derde klasso en 9t passagiers in de toeristen klasse". Dit telg gram was reeds in ons bezit, toen wij he bericht over de aanvaring kregen. De aan varing die wat een belangrijk detail i plaats vond, toen de „Veendam" voo: den mist ten anker was gegaan, gcschïeddi ongeveer te 4 uur in den namiddag, Ameri kaanschen tijd. Een nader telegram van kapitein Kro meldt, „dat de „Veendam" aan bakboort werd aangevaren onder de waterlijn. E staat water in do machinekamer, maar he ketelruim is droog. Sleepbooten assistee ren ons. Ik verwacht Zondagmorgen wee: de pieren te Hoboken te bereiken." Uit het feit, dat er wel water is in di machinekamer, maar het ketelruim daaren tegen droog is volgt aldus de heer 's Ja cob dat de waterdichte schotten he schip kunnen houden. Ik ben dan ook abso luut van meening, dat er voor passagier en bemanning geen gevaar meer is. Wij venvachten nu ieder oogenblik he bericht van behouden aankomst te New York. Ten slotte deelde de heer 's Jacob mede dat de passagiers van de „Veendam" ovei gebracht worden «op de „Nieuw-Amstei dam", die a.s. Zaterdag vertrekt, of desgc wenscht op de „Pennland" van de „Re< Star Line", die Maandag van New Yor naar Antwerpen vertrekt. Nader kan nog worden gemeld, dat d „Veendam" naar het dok zou worden gc bracht, zoodra de mist was opgetrokker Intussehen zijn alle passagiers aan boon gebleven, terwijl zes sleepbooten zich i de nabijheid bevinden om zoo noodig hul te verleenen. Maatregelen werden getroffe om de passagiers, die de reis onmiddellij wenschten voort te zetten, over te brenge op de „Pennland" van de Red Star Line. De „Nieuw-Amsterdam", eveneens va de „Holland-Amerika-Lijn", is Zaterda om twee uiir in den middag, bij het lichl schip in het Embroke-kanaal, door de mist opgehouden en kon tot 's avonds laa de haven niet binnenkomen. Eerst gistei morgen, toen de mist was opgetrokken, ko: het schip bij de steigers aanleggen. Te New-York aangekomen. De directie van de Holland-Amerika-Lij heeft een telegram ontvangen, blijkens hol welk de „Veendam" gisterenochtend t 6 uur te New-York is aangekomen. He schip zal gelost en gerepareerd worder De passagiers worden zooveel mogelij naar dé „Nieuw Amsterdam" overgêbrachi HET H0CKEY-T0URN0 0I. Nederland klopt Duitschland. Prachtn spel van de Hollandsche ploeg. In dei J eindstrijd tegen de Indiërs? Verschil lende meeningen. (Van onzen specialen verslaggever). M. van Dijk O.S.Cr, t De Weleerw. Heer M. van Dijk O.S.Or., uit Vorstenbosch, is in het klooster der Kruisheeren te Diest onverwacht op 64-ja- rigen leeftijd overleden. fNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Doos 30 en óQ cL Tube 00 cl. Dij Apolh. en Drogisten Holland klopt Duitschland, Dat wae het groote feit van den dag. We schreven reeds, dat onze mannen een harde noot zou den moeten kraken, zulks naar aanleiding van hetgeen wij de Duitschers hebben zien presteeren in hun match tegen de Span jaarden. Inderdaad, de harde noot i s ge kraakt en wel op zoo een wijze, dab de woelige Britsch-Indiërs, die als belangstel lenden in de tribunes huisden uit puur enthousiasme de mannen van Tresling in nig omhelsden om te demonstreeren, dat zij het een bijzonder voorrecht zouden vin den met de Oranje-truien om de beslissing te mogen vechten. Een prettige, spannende en fair gespeelde strijd was het, die de ongeveer 8000 toe schouwers mochten aanschouwen. En dat publiek voor een hockey-mateh een bui tengewoon groot getal bleek bovendien alle mooie staaltjes behoorlijk te kunnen apprecieeren. Een werkelijk dankbaar en enthousiast hockey-publiek Omtrent de match zelf kunnen we de volgende bijzonderheden mededeelen. De opstelling der elftallen was als volgt: Nederland; Katte De Waal Tresling 'Ankerman Duson Brand Jannink d. Roevaert v. d. Veen Kop Visser 't Hooft Boche Hobein Haag Miller Haverbeck E. Zander Heymann Irmer Wöltje Profb Brunner Duitschland. Van den aanvang af ontwikkelt zich een aardige strijd, waarin het aan spanning niet ontbreekt-. Duitschland domineert even, maar dan hebben onze jongens het beste van hot spel. Jammer, dat door tal van overtredingen, die door de beide scheidsrechters niet door de vingers wor den gezien, het spel zoo vaak onderbroken wordt. Na zeven minuten krijgt Duitschland de leiding door Wöltje, die met een vervaar lijk schot den bal tusschen de palen jaag (0-1). Deze onverwaohte en onverdiende ach terstand der onzen had een inzinking te weeg kunnen brengen, welke voor het ver dere verloop van den strijd voor de Oran je-hemden ongetwijfeld noodlottig gewor den zou zijn. Maar neon, met opgcklemdi tanden spelen de mannen van Tresling ver der en na herhaalde mislukkingen kom dan toch het succes. Als do wedstrijd 1! minuien oud is krijgt Holland een straf corner te nemen, waaruit een schermutse ling voor het Duitsche doel ontstaat. He wordt een heet gevecht, dat veel van eei onontwarbaar kluwen heeft en na eei joaar zeer spannende momenten geeft v. d Roevaert een forschen slagde ba vliegt onhoudbaar in het Duitsche nc Geweldig is hot enthousiasme in de tri buncs. Hoedon en petten gaan do luch in. Het élan komt weer in onze ploeg tenig Met leeuwenmoed werpen de elf zich wee in den strijd on het Duitsche doel word meerdere malen in gevaar gebracht. Kort voor de rust weet Kop nog door ti breken. Hij geeft den bal door naar d Veen, die onhoudbaar inslaat. (21). Over al gejuich en getrappel. Holland leidt! De Britsch-Indiërs, die zich ook onder d< toeschouwers bevinden, toonen zich opge togen over dit verrassend staaltje van vol harding der Hollanders. Na de hervatting breken weer spannen de momenten aan. Het Duitsche doe wordt weer herhaaldelijk bestookt. Maa daar wordt nu mot man en macht verdc digd. Verschillende gevaarlijke Holland sche att-aque's worden door de Duitsch» verdediging tot corners verwerkt. Deze le veren echter geen resultaat op. Na een snellen op en neer gaanden strijd waarbij onze verdediging gelegenheid krijg haar hechtheid te demonstreeren komt hc einde. Een ovatie van het publiek is de beloo ning voor de manmoedige prestatie de; Oranjeploeg. 3—3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7