SPORT LUCHTVAART. PARIJSCH LEVEN. Rechtzaken. pERPE SLAPde LEIDSCHE courant woensdag t-6 me! 1982 VOETBAL. R. K. FEDERATIE. iUt het „Leiden"-kamp. Jfoi'gen zal liet. 1ste elftal, vergezeld van iporters, naar Haarlem's 'Sportpark i waar om den Sportpark-beker gestre- j't tegen T.IJ.B.B. Er wordt gereisd trein op gezelschap-biljet. Zij, die de is mede maken, moeten zorgen, om 13. r aanwezig te zijn op het Stationplein, het in ontvangstnemen van het spoor- arfcje. Vertrek van den trein 13.10 uur. R. K. SPORTDAG TE SASSENHEIM. schrijft ons uit Sassenheim: Jr rest nog een enkele dag en we ]en wederom getuige kunnen zijn van een inifestatie op sportgebied. Waar het hart vol is, loopt de mond van over, zegt wel eens. En dat is ook hier weer het |Vli. Maar wel in 't bijzonder nu, nu er «er eens iets grootsch, iets moois gaat e l (beuren in Sassenheim. Nu ligt het in pr Jers mond, en bespreekt men de kans op tces meer dan gewoon. En wie of men ook over spreekt, ze zijn allen met de jte illusies bezield. En waarom"? Vraagt t hen maar; 'b is toch voor de kraam- "e rpleginglt Zoo'n antwoord stemt blijge- ied. Het beteekent een medeleven met w mooie roomsche instellingen. Een be- js hiervoor is al reeds meerdere malen D geven, als het gaat om offervaardigheid, I dan blijft geen Sassenheimer in huis. ld en jong, rijk en arm doet daaraan me We zullen ze niet moeten kunnen len op het terrein a.s. Donderdag. Het iet iet een record worden. Eén ding zal ons Irij (eten helpen, en dit is 't weer. En als dat lT« ed is, dan zijn wij er van overtuigd, dat Vrijdag kunnen schrijven dat zeker 2000 nschen het veld hebben omringd. Zullen nkde donateurs nu vrij toegang hebben? hj ichfc hebben zij daar misschien wel op. mi lar zouden zij voor dezen keer niet gaar- tei een kwartje offeren? Zij zullen voor Don- 40 rdag hun kaart wel thuis laten, want ook al weten dat het bedrag van inkomsten oot moet zijn. "We willen nog even nader het program lö bliceeren. i„ Om precies 1 uur? dl Teijlingen I—V. V. 'A\ I (Amsterdam). Leiding H. Piet (Purmerend). Half drie: D.H.L. I (Delft)—De Meer I (Amsterdam) .T. Jansen ('s Gravenhage). J Vijf uur? ;e: lijlingen VeteranenLeiden Veteranen. li< Nog zij vermeld dat de R. K. Harmonie it. Ambrosius deze wedstrijden met muziek opluisteren. En nu mooi weer besteld, en Ith klaargemaakt voor een gang naar de oljlmgerlaan. Bij deze opwekking uit het Sassenheïm- :he voetbalkamp past ook een woord van afizeu kant. Want ook de Leiden-veteranen Hen aan dien sportdag deelnemen en ver- izeld met hun dames een fietstocht langs bollenvelden ondernemen. Om 4 uur ver- ekfc men van het begin der Haarlemmer- ekvaart, zoodab hier behalve een voetbal- edstrijd ook nog een prettige fietstocht het programma staat. Cat maakt een tocht naar Sassenheim i dubbel aantrekkelijk, zoodat wij dege- m, die toch niet van plan waren naar aarlem te gaan, om daar Leiden te zien impen, bunnen aanbevelen, zich bij de ve to iranen aan te sluiten en om 4 uur per eets naar Sassenheim te vertrekken. Wij e linnen dan de Sassemers laten zien, dat ok Leiden nog wel iets over heeft voor een ned doel. Wij verwachten daarom morgenmiddag m 4 uur een ongekend aantal deelneera- ers en deelnemers aan de Haarlemmer- fekvaart. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND, edstrijdprogramma voor Hemelvaartsdag Kampioenschap v. Nederland. rollet Z. A. C.—N. O. A. D. roningen: VelocitasAjax. AFDEELING II. Promotie 2e klas. Amsterdam: SpartaanH. D. V. S. 2 e klas A'. Utrecht:' HerculesA. S. C. Promotiecompetitie reserve 3 klasse. H. van Holland H. v. Holland IIA.S.C. II Bekerwedstrijden. 5 e ronde. Amsterdam: D. E. C.Alcmaria. Rotterdam: C. V. VXerxes. Haarlem: H. F. C.—R. C. H. Dordrecht: D. F. C.Feijenoord. Hilversum: HilversumHeracles. Deventer: Go AheadU. V. V. Enschedé: Enschedesche Boys—Eindhoven Zwolle: P. E. C.Be Quick. Ons internationaal programma voor het volgend seizoen. Het voorloopige programma der doo£ Nederland in 't volgend seizoen te spelen internationale wedstrijden is volgens de Sportkr. als volgt: 4 November 1928:' NederlandBelgië; 17 Maat 1929: NederlandZwitserland; 24 Maart 1929: BelgiëNederland; 28 April 1929: NederlandDuitschland. Voorts wordt met Zweden overleg ge pleegd voor een wedstrijd in Zweden, y Een aardig geschenk aan Van der Meulen. Een aantal Nederlanders in Zwitserland, aan wier hoofd zich de Nederlandsche gezant te Bern, de heer mr. Doude van Troostwijk, heeft geplaatst, hebben aan den doelverdedigre van het Nederlandsche elftal, A. Y. v. d. Meulen, ter herinnering aan zijn schitterende spel in zijn jubileum wedstrijd te Basel, een zilveren blocnote aangeboden met de volgende inscriptie: Aan A. Y. van der Meulen 25e landen- wedstrijd Basel, 6 Mei 1928 Van eenige Nederlanders in Zwitserland in ge zamenlijke bewondering. Wedstrijden om den Rijnstreek-beker. Te Alphen a. d. Rijn zullen morgen de ..wedstrijden plaats vinden om den zilveren Rijnstreckbeker. De Amsterdamsche le klasser „De Spartaan", houdster van den beker, zal deze moeten verdedigen tegen V.V.A., terwijl Alphen I in het veld moet komen tegen de Schiedamsche 2e klasser S.V.V. Ongetwijfeld kan een spannenden strijd tegemoet worden gezien. BILJARTEN. Leidsche JJiijartbond. Om het kampioenschap. De uitslagen der voorwedstrijden om liet le kl. kamp van den L. B. B. luiden: P. v. d. Voort Sr. 200 44 19 4.52 Th. Roest 173 43 19 4.02 J. Siera H. v. d. Voort 178 38 23 4.6S 200 38 23 5.26 H. v. d. Voort 177 32 19 5.53 J. Siera 200 32 41 6.25 Th. Roest 200 50 24 4.— P. v. d. Voort Sr. 169 49 18 3.41 De heeren J. Siera en H. v. d. Voort ko men dus in den eindstrijd. Het programma voor a.s. Vrijdag luidt: 7 uur: A. VerstraatenH. v. Voort; 8.30 uur: J. v. d. BergJ. Siera; 10 uur» B. de RooA. Verstraaten. DUIVEN. „De Zwaluw" (Hillegom). Zondag hield deze vereeniging een wed vlucht vanaf Lier, afstand 128,6 K.M. De. duiven werden gelost te 8.30. De uitslag was als olgtv: 1. F. Reekers, 2. Idem. 3. M Koek, 4. Jos. van Etten, 5. J. Reeuwijk, 6. F. Reekers, 7. J. Reeuwijk, 8. Gebr. Zwane- vcld. 9. W. Beijersbergen. 10. M. Koele. 11. P. v. d Reep, 12 Gebr Zwaueveld. 13. M. Koek, 14. J. Reeuwijk. 15. F. Reekers. 16. Jos. van Etten. 17. Idem. 18. Idem. 19. W. Beijersbergen. 20. P. van de Reep. De eer ste duif bereikte haar hok te 10.20 met ge middelde snelheid van 1136.9 M. per minuut De laatste kwam aan te 10.46.45 met ge middelde snelheid van 941.29 M. per minuut De eereprijs werd gewonnen door F. Ree kers. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Mons, 209.13 K.M. DE OLYMPISCHE SPELEN. Buitenlandsche journalisten in ons land. Ontvangst door de Amsterdamsche pers. Het gezelschap buitenlandsche journalis ten, dat ter gelegenheid van de komende Olympische Spelen in ons land vertoeft en voor wie door den Nederlandschen Journa listenkring een rondreis door Nederland is georganiseerd, is gisterenavond door de Vereeniging de Amsterdamsche Pers in het liieuwe gebouw A. M. V. J. aan het Leidsche Boschje te A'dam een ontvangst bereid. De begroetingsavond werd 'bijgewoond door Z. K. H. den Prins der Nederlanden, bij wiens binnentreden de muziek het „Wilhelmus" speelde, door den burgemees ter van Amsterdam, den heer W. de Vlugt, de wethouders Th. Ketelaar en dr. Vos, een aantal raadsleden, eenige hoofden van ge meentelijke diensten, den heer P.'J. de Kanter, voorzitter van de Ver. Nederland in den Vreemdo, eenige da-gbladdirecteu- ren, directeuren van persbureaux en zeer vele journalisten, zoowel van Amsterdam als daarbuiten. De voorzitter van De Amsterdamsche Pers, de heer D. Kouwenaar, opende den avond met een rede, waarin hij Prins Hen drik en de aanwezigen welkom heette. Spr. wees op heb dool der rondreis, n.l verbrei ding van de kennis over Ons land, in het buitenland. Do scheepvaart en waterwer ken, landbouw en veeteelt zullen aan de gasten worden getoond. Spr. wees daarbij ook op de ontwikkeling van de luchtvaart en de drie HollandIndië-tochten. Ten slotte bood hij den buitenlanders een boek werk aan: „Nederland door en voor jour nalisten", geschreven door bekende schrij vers en handelend over talrijke onderwer pen ons land betreffend. Het boek is in de drie moderne talen vertaald. Na de welkonistrede van den heer Kou wenaar sprak de heer Henri Dekking, vice- voorzitter van den Xcd. Journalistenkring, namens dien kring eenige woorden ter be groeting van de gasten, wien daarna een variété-programma werd aangeboden, ver zorgd door de theaterdireetie Max van Gelder en met medewerking van o.a. Ger- trud Leistikow, Maryken van Toorn en de heeren Tholen en van Lier. Bovendien wdrd een vertooning gegeven van de film der Olympische Witte Spelen te St. Moritz, welke door de directie van het Rembrandt- theater was ter beschikking gesteld. Olympische Poststempel. Zooals bekend, zal op het Stadion-post kantnor te Amsterdam voor het stempelen van de daar bezorgde correspondentie een speciale stempel worden gebruikt, waarvan de afdruk een. vijfhoek vertoont met het randschrift: Negende Olympiade Amster dam Stadion MCMXXVIII. In de punten der daarbinnen geplaatste ster zijn de aan wijzingen 1928, D (datum), M (maand), U (uur), en N (nummer van het stempel) op genomen. Er zal met ingang vtn 17 dezer van een drietal stempels gebruik gemaakt worden. DE VLUCHT VAN V. LEAR BLACK. Te Brindisi aangekomen. Heden naar Athene. De piloot Geysendorffer seinde uit Brindisi aan de K. L. M. dat zij "gisteren te 7.45 uit Venetië zijn vertrokken en te 10.30 in Brindisi zijn aangekomen. We gens den sterken wind zijn zij niet door gevlogen naar Athene. Hedenmorgen zou den zij daarheen vertrekken. Alles is wel aan boord. (Van onzen Parijschen correspondent). (Vervolg) Tien jaar is 't geleden, dat Claude Debus sy gestorven is. Bescheiden hebben zijn vrienden en vereerders dien tienden jaar dag herdacht, bijna zonder, vertoon van of- ficieele persoonlijkheden of galmen v. breed sprakige rhetorica. Al is het ontbreken van ■dergelijke opgezweepte bombast toe te juichen, tooh is heb te betreuren, dat de her innering aan Debussy niet meer enthou siasme in Frankrijk vermag op te wekken. Op het gebied van muziek van werkelijk eerste-klas-componisten is Frankrijk niet erg rijk bedeeld en de enkelen, waarop het terecht groot kan gaan, verdienen werke lijk wel wat meer, dan 't onverkwikkelijk gekijf van 'n monumenten-comité. Debussy was niet alleen groot musicus maar ook groot Fransch musicus; Debussy is 'n nationaal kunstenaar. Brahms, die hera in Weenen ontmoette, noemde hem kind van eigen land en Gabriele d'Annunzio kroonde hem tot. „Claude de France", waar dige hulde van den weidschen lyricus aan den grooten musicus. Toen Léon Vallas, die op den herdenkingsavond in de Sorbon- ne de eenige, maar dan ook uitstekende herdenkingsrede uitsprak, er aan herinner de, dat Debussy's eerste zorg was geweest te vergeten, wat hij op het conservatorium had geleerd om op de eerste plaats Fransch- man te zijn, onderstreepte 'n donderend ap plaus zijn woorden. De Fransche muziek vrijmaken van den Wagner-invloed, eigen, nationale kunst te scheppen, 't is het le vensdoel geweest van Debussy en kijkend naar de groote meesters van de 16de eeuw, zich styleerend op hun werk, heeft hij aan zijn land achtergelaten, 'n reeks onschat bare composities, die terecht groot en forsch geteekend konden worden „Claude Debussy, musicien francais". Het hoofdmoment der herdenkingsplech tigheid was wel de uitvoering van de „Ode a la France", zijn laatste werk, kort en on voltooid, maar zóó, dat zijn getrouwen in tenser Jn diepe piëteit werd ingeprent. De bussy componeerde het gedurende den oor log, toen hij, reeds zwaar lijdende aan de ziekte, die hem weg zou rukken, dagelijks in zijn drievoudig-gewond hart van Fransch- man, musicus en ten-doode-opgesehrevene, voelde groeien het vreeselijke, heb abomi nabele van dien oorlog, die meer dan zijn eigen bestaan, de bronnen zelf van alle schoonheid, rechtvaardigheid en vreugde bedreigde. Reeds had de treurige Kerstmis van 1916 hem geinspireerd het onvergeetlijke „Noël des enfants, qui n'ont plus de maison", de klacht van 'n grooten, immensen rouw en van 'n gerechtvaardigde hoop. Maar 't was niet voldoende voor de altijd brandende wonde van zijn liefde: de laatste krachten van zijn stervend genie heeft hij gewijd aan zijn „Ode k la Franco". Er is 'n woord, dat sinds den oorlog niet dikwijls gebruikt meer wordt, en toch is „subliem" het eenigste, dat hier op zijn plaats is. Verwacht niet, dat al de gruwel, die toen de wereld onteerde, Debussy op zweepte tot woede of haat, „Claude de France" fijn en exquis artiest, delicaat en harmonieus, blijft vóór alles, ook op het moment, dat hij weent over de rampen van zijn land, grootmeesterlijk kunstenaar, be- heerscher van zijn zuiver gevoelde smart. Wat zijn gewonde ziel martelt, dat is drama van geest en liefde, opnieuw weer gefolterd, 'b is zijn intens medelijden met het land van Frankrijk. Weg dus met god deloos geweld, hatelijke overdrijving, on gepast tumult. Meer nog: de verrukkelijke Debussy-muziek van spel en vreugde, van feest en beloovcring, is hier teruggebracht tot haar meest nederige, armste accenten, naakt en tot-bloedens-toe gewond uit alle wonden van het lijdend vaderland, 't Is muziek teruggebracht tot haar meest strik te en heiligste essentie, maar tegelijk tot haar hoogste emotie door de klachten van haar gevoeligste snaren: 'n hardnekkige en lange smart, n namelooze heftigheid van in gehouden tranen, 'n stille smeeking, hijgend en opgekropt, 'n samenkrimping van "n tot het uiterst, gespannen lichaam, van 'n hart, gefolterd door den angst voor den doods strijd. En als, heel eenvoudig, die sombere rampspoed overheerschend met haar zui vere stem van heldin en maagd, Jeanne d'Arc aan God hoopvol opdraagt het won der van haar offer en haar innig gebed ten hemel opstijgt, zooals de vlam, die haar kroont, dan lijkt ons die vlamnienbeet, zoo lang verwacht, verlangd en eindelijk aan gekondigd door twee scherpe noten van het koper, minder wreed voor haar gemar teld lichaam, dan zoet is voor haar feest de vreugde te sterven voor Frankrijk in de volheid van haar liefde. 't Is onbegrijpelijk, haast zou men ge neigd zijn te zeggen: schandelijk, dat de Franschen Debussy niet op hooger prijs stellen. Hoe dikwijls per jaar wordt „Pcl- léas et Melissande" opgevoerd? Zeker tien keer minder, dan Paillazzo of de Tosea. En de fout ligt werkelijk niet bij de direc teuren, die met fijnen smaak' de program ma's der Opera samenstellen. Neen, De bussy schijnt niet zulke volle zalen te trek ken als Léoncavallo of Puccini, 'n feit, waarover het publiek zich schamen moest. En hulde zou gebracht moeten worden aan hem, die doorzette, dat Debussy ge- speedl werd, totdat dé file, die eiken avond langzaam opschuift bij de Opéra Comique even lang was voor Pelléas als voor Caval- leria. En zou hij er aanvankelijk geld op moeten toeleggen, met gerust geweten zou hij kunnen bedenken, dat bij de Grieken Apollo niet. zonder treden de godheid was voor de kunst, maar ook de God, die het goud strooide over de aarde. Parijs, Mei 1928. DE „ITALIA" WEER GESTART. De „Italia" is gistermiddag om 1.20 van Kingsbay vertrokken. Het luchtschip volg de de Noordkust van Spitsbergen, vloog daarna Oostwaarts op weg naar het Ni- kolaas Il-land. De bemanning der „Italia" bestaat voor deze reis uit 12 koppen; bo vendien bevindt zich een journalist aan boord. Wilkins te Tromsö aangekomen. De Poolvliegers Wilkins en Eyelson zijn gisteren per schip van Spitsbergen te Tromsö aangekomen, waar zij geestdriftig werden begroet. Pech bij de hulpactie voor de „Bremen". De hulpactie voor de „Bremen" wordt nog altijd door pech achtervolgd. Thans heeft een der uitgezonden toestellen in Nieuw-Schotland wegens benzinegebrek een noodlanding moeten verrichten. Het andere toestel zal waarschijnlijk morgen het Grcenly-eiland bereiken. Thea Rasche's vlucht spoedig verwacht. Uit New York wordt gemeld, dat de Duitsche vliegster Thea Rasehc dezer da gen haar vlucht van New York naar Ber lijn zal ondernemen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter Mr. F. Liglenbcrg heeft veroordeeld: J. v. d. B., Katwijk aan Zee, overtreding der Leerplichtweb ƒ3 of 2 d. T. O., idem, idem 2 X 5 2 X 3 d. W. K. vr. C. v. R., idem, idem 3 of 2 d. J. v. d. P. vr. C. v. D., idem, idem 3 of 2 d. K. S. vr. A. v. D., idem, idem 2 of 1 d. A. v. V. vr. H. R., idem, idem 3 of 2 d. J. J. H., Noordwijk aan Zee, idem 5 of 3 cl. G. v. 'b W., idem, idem 2 of 1 d, J. v. IT., openbaren dron kenschap 6 of 3 d. C. H. D. v. M., Noordwijk, fietsen zonder licht 3 of 2 d. W. v. Z., Sassenheim, loopen op verboden grond 3 of 2 cl. A. S., Dordrecht, idem 3 of 2 d. O. N., Leiden, idem 3 of 2 d. D. B., idem, idem 3 of 2 d. J. B., Katwijk aan Zee, idem 3 of 1 week tuchtschool. E. B., Rijnsburg, ovei'treding der Leer plichtwet 2 X 2 of 2 X 1 d. P. v. E., idem, idem 5 of 3 d. F. v. E., idem, idem 5 of 3 d. N. v. X., idem, idem 2 X 3 of 2 "X 2d. C. v. d. V., idem idem 3 of 2 d. A. H. K., Valkenburg, idem 3 of 2 d. D. K.,Sassenheim, idem 5 of 3 d. H. N., idem, idem 3 of 2 d. G. P., idem, idem 6 of 3 d. H. L. v. V., idem, idem 6 of 3 FEUILLETON. IET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelsch door Headon Hill. HOOFDSTUK III. Het meisje op de rots. Den volgenden morgen na het ontbijt eklora Hector de heuvels achter het huis- Juffrouw Calloway had hem een korte- i weg gewezen door den tuin, waardoor 'j de vallei en het kruispunt afsneed, een ze hem een eindje den weg opbracht, ®d ze hem het nieuwtje verteld, dat Lord urbec'c besloten had, n het vervolg het 'Armer niet meer door middel van paar- en, maar door motorlorries te laten ver deren. Dat lijkt alsof de zaak goed floreert, "erkte Hector op. Dat doet ze zeker, glimlachte de glun- re vrouw. De opzichter hier, John "dge, heeft verstand vanvan zaken 'oen. Fen forsche man met zware wenk- 'yauwen zei Hector. Ja? Dan heb ik hem fisteren gezien. Ik moet op de een of an- p-m manier met hem in kennis zien te ko- eQ en hem bepraten om een uitzondering Vpor mij te maken ten opzichte van dat j erboden Toegang". Ik zou graag eens 'n nernen, in de steengroeven. Martha Callowa's knap gezicht betrok. Daar zou ik niet te" veel op aandrin gen, meneer Hector, als ik U was, ant woordde ze. Het is bovendien een bepaling van Lord Purbeck en niet van John Budge, maar 'iedere wensch van Lord Purbeck is wet voor John Budge. Dan zal ik me tot zijn lordschap zelf moeten wenden! Met een vroolijk knikje ter afscheid maakte hij zich gereed de heuvels te be klimmen, terwijl juffrouw Calloway naar huis terugkeerde. Als hij haar gezicht had kunnen zien, terwijl ze voorzichtig langs de smalle paadjes liep, welke haar tuin doorkruiste, dan zou hij verwonderd zijn geweest over haar bezorgden blik. Boven gekomen liep Hector langs den heuvelrug tot hij aan den rand kwam bo ven den inham. Zijn blik werd onmiddel lijk getrokken door een vrachtboot van on geveer acht honderd ton, die in den loop van den nacht voor de kust was gekomen en schuin voor heb eind van den pier lag. Een gewoon mensch zou niets bijzonders aan deze boot hebben opgemerkt, maar voor het getrainde denken van den jour nalist was er iets onverklaarbaars. De boot lag lieel diep in heb waterofschoon ze pas was aangekomen, kwam het water tot bijna aan het dek. Als de boot leeg was gekomen, om te laden, zou ze natuurlijk ballast hebben in gehad, maar het leek Hector vreemd dat een boot ballast mee zou nemen even zwaar als de te vervoe ren lading. De eenige mogelijkheid was dat de boot een lading bracht welke gelost moest worden voor het marmer werd inge laden. En deze verklaring was onhoudbaar omdat dezo .verlaten pier op dit stuk Tvildc kust van Dorset geen "plaats kon zijn waar goederen werden gelost. Er was hier geen achterland; de spoorweg lag mijlen ver. Er waren geen havenarbeiders, geen beamb ten, geen douanen. Neen er is hier zelfs geen kustwach ter in deze eenzame baai, peinsde Hector terwijl hij naar beneden tuurde, naar den vuilen boot en den verlaten pier. 'k Zou wel eens willen weten, wat Lord Purbeck, de groote strijder voor de kustwacht, hiervan denkt. Misschien is zijn belang om de kust wat beter beschermd te krijgen, niet geheel vreemd aan zijn hobby, waarmee hij zijn medeleden van het Parle ment zoo verveelt. ITector werd in zijn overpeinzingen ge stoord door het blaffen van een hond, het korte geblaf van een hond in nood. En'na een poosje klonken ook woorden, gespro ken door een klankvolle meisjesstgm Mijn arm dier, hoe moet ik je daar weer uitkrijgen? Hector zag met één oogopslag wat er aan de hand was. Een eindje verder langs de rots, tusschen de plaats waar hij stond en de hooge omheining rondom de gebou wen van de steengroeve, zag hij een meisje voorover gebogen liggen over den rand van de steile helling, haar' hand uitgestrekt in een vcrgeefsche poging om een kleine fox- terricr te grijpen, die was neergevallen of gesprongen op een smallen richel on geveer zes voet onder de plaats waar het meisje lag. De hond deed even erg zijn best om weer om hoog te komen, als zij om hen te grijpen en in zijn woeste pogin gen om tegen den loodrechten muur op te klauteren, liep hij groot govaar in den af grond te storten. Hector haastte zich om het meisje te hulp te komen. Ik denk dat ik liet wel kan klaarspe len, als u even wilt opstaan. En komt u vooral niet te dicht bij den kant. Met een uitroep van dank stond het meisje op cn maakte plaats voor hem. Maar het volgende oogenblik ontsnapte baar een kreet van schrik toen ze zag hoe Hector zich over den rand liet zakken, met zijn gezicht naar de rots en zich vasthou dend aan de armzalige struiken. Hij* was juist lang genoeg en zijn voe ten kwamen op den richel onder hem. Hij liet één hand los en greep ermee naar den hond. Het was puur toeval dat hij het beest direct bij liet nekvel had. Pak hem als het U belieft, maar wees voorzichtig, riep hij het meisje toe, terwijl hij het dier zoo hoog mogelijk tilde. Een oogenblik later trok hij zich met beide handen omhoog en stolid weer veilig" op de rots. Doodsbleek, met haar hondje onder haar arm, stond het meisje hem aan te staren. De eerste oogfenblikkon was ze te opgewonden om te spreken. Ze was groot en lenig gebouwd en met haar zacht- gebruinde huid en goudbruin haar, was ze een toonbeeld van een aristocratisch meis je, dat veel van de buitenlucht geniet. Iets in haar houding en aantrekkelijke gestalte kwam Hector bekend voor en plotseling kwam hij tot de conclusie dat dit het meis je moest zijn dat, van dezelfde plaats onge veer, op hem had neergekeken. Eindelijk was zij in staat tc spreken. Hoe kon U dat doen, zei ze met iets van verwijt in haar stem, dat ~~1 "^r gevoel verried dan een vloed van stereoty pe dankbetuigingen zou hebben gedaan. U waagde uw leven voor dit kleine mormel Ik kan me voorstellen, dat iemand dit floot voor zijn eigen hond maar niet voor dio van een vreemde. Hector lachte. Dan houdt u niet zooveel van honden als ik. Bovendien heeft u een beetje over dreven toen u sprak van mijn leven wa gen. Ik had mijn kansen vrij nauwkeurig vooruit berekend. Het meisje had haar kalmte weer terug gekregen en nam hem eens goed op. Hector Yeldman was wel de persoon om de aan dacht van een vrouw te trekken. Zijn regel matige trekken, zijn heldere grijze oogen met hun vastberaden uitdrukking, gaven hem een zekere natuurlijke distinctie en charme. Ik vermoed dat u niet de soort man is, die bedankt wil worden, zei het meisje. Doggio moet dat zelf maar doen. Ik weet niet wat ik gedaan zou hebben als hij dood was gegaan! Dan verheugt het mij dat Doggie zijn avontuur heeft overleefd en ik hoop dal liet een waarschuwing voor hem is ge weest, zei hij beleefd. Hij nam zijn pet af om geen misbruik t<' maken van den dienst die hij haar bewe zen had, hij keerde zich otn en wilde heen gaan, maar het meisje hield hem terug. U trekt alleen maar door deze streek op een voetreis misschien? informeerde zo. Ik ben wel een snort trekvogel, maai de eerstvolgende drie weken zal dit mij: vaste verblijfplaats zijn. Ik woon bij juf frouw Calloway.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9