MêüT Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek daat werd genoemd En hoe dikwijls is het gebeurd, dat priesters, die volgens velen voor de hooge functie in aanmerking kwa men, niet werden benoemdWij willen maar zeggen, dat voorspellingen doen over den toekomstigen bisschop, immer zeer gewaagd is, wil men niet de kanslcD- pen een verkeerde aan te wijzen. Eenige regel is intusschcn ook hier wol te bespeuren en zoo mag wel aangenomen worden, dat zeer dikwijls een lid van het Hoogwaardig Kapittel de uitverkorene Gods is. Wij laten daarom hieronder de namen volgen van de kanunniken in het bisdon Haarlem, met het jaar, waarin ieder hun ner geboren is. Mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris-gene raal, geboren in 1869; Mgr. H. J. M. Taskin, proost van het Kapittel, geboren in 1805; Mgr. P. Stroomer, deken van Amster dam, geboren in 1864 en dc hoogccrw. heeren: 4 H. J. Zondag, pastoor van Vogelenzang, geboren in 1847 Th. F. Ebbinkhuysen, regent van „Hage- veld", geboren in ,1863 L. A. A. M. Westerwoudt, deken van Haarlem, geboren in 1878; J. D. J. Aengenent, professor te War mond, geboren in 1873 P. L. Dessens, deken van Leiden, gebo ren in 1851 G. C. van Noort, pastoor te Amster dam, geb. in 1861. „N. Haarl. Crt," BENOEMINGEN. De Hoogeerw. Vicaris Capitulaar van het Bisdom Haarlem heeft benoemd tot rector van St. Jacob te Amsterdam den weleerw. heer H. Wennen, alsmede tot ka pelaan te Haarlem (O. L. Vrouw Kon. v. d. Allerh. Rozenkr.) den weleerw. heer n. Haselaar, tot assistent to Schevcningen (O. L. Vrouw van Lourdes) den weleerw. heer C. Verheugd en te Duivendrocht den weleerw. heer N. Bijl. Jubilé pastoor Th. Vlek. Te Vijfhuizen is Zondag het 12 1/2-jarïg pasloorsfecst van den weleerw. heer Th. A. J. M. Vlek gevierd. In het rijk versierde kerkgeboun droeg do jubilaris 's morgens een plechtige Mis op. Daarna werd receptie gehouden, welke druk bezocht werd. Parochianen en zelatricen boden een ca deau in geld aan. Met een plechtig Lof des middags werd do kerkelijke viering be sloten. BRIEVEN VAN EEN STEDELANDER. Toen te Schevcningen de cholera lieerschtc. M'n grootvader vertelde er in mi ju jonge jaren van als iets, dat in zijn jonge jaren had plaats gegrepen en nu ben ik dien ouden heer al lang in zijn grootvaderlijke waardigheid opgevolgd. Die cholera-ramp is dus al een aardig poosje geleden. Toen de ziekte het visschersdorp teis terde en waarschijnlijk van over de zee binnengeslopen was alle communicatie met den Haag niet alleen verboden, maar ook vrijwel onmogelijk, wantmen had de hekken aan do Scheveningsche tol ge sloten en er een wacht bij geplaatst. Huygens' „Zeestraet", waarvan ik het ontstaan vroeger al eens beschreef, was toen nog de eenige bruikbare verkeersweg tusschen Hofstad en strand; wie er geen gebruik van wenschte te maken maar zoo dom was natuurlijk niemand moest door de duinen ploeteren, wat alles behalve verlokkelijk was. Een -enkel smal pad liep hier en daar wel een eindweegs tusschen de zandheuvelen door het „Xachtegaals- pad" b.v. ter plaatse waar nu de weidsche Parkstraat met de St. Jacobuskerk is maar dat liep ras dood, zoodat men verder op het mulle zand was aangewezen. Slechts wie een of andere bijkomstige reden had, maakte dien vermoeiender, tocht en zoo was met de sluiting der tol hekken de verbinding tusschen stad en dorp practisch afgebroken. Wie ziet, hoe nu Scheveningen aan den Haag is vastgebouwd, zoodat men langs tientallen van wegen en straten uit de stad naar 't strand gaat, kan zich dien ouden toestand niet indenken. De tolhekken, sinds lang in onbruik, zijn zelfs van hun plaats verdwenen en ergens in de Scheve ningsche Boschjes in hun oude gedaante neergezet als herinnering aan hetgeen een maal was. Toen de cholera te Scheveningen heerschte, moet het er daar inderdaad droef hebben uitgezien; de vreeselijke ziek te maakte honderden slachtoffers en de geloovigen namen hun toevlucht tot God, smeekend om verlossing uit den nood. De Protestanten waartoe voorname lijk de zeevarenden behoorden deden zulks op hunne wijze, de Katholieken richtten zich tot den God van het taber nakel, Wien zij ook niet vergaten hun dank te betuigen toen de geesel verdween. Er zijn geen ouderen meer, die zich dat Lange tijdperk uit eigen aanschouwen her inneren. maar Schevcningens herder, pas toor Van de Ven, die er ook kapelaan ge weest is en daardoor zijn priesterlijke loop baan grootendeels in het dorp heeft door gebracht, zorgde er voor, dat de heugenis er aan niet te loor zal gaan. Do oude kerk aan den Scheveningschen weg, indertijd gebouwd onder het pastoor schap van wie later bisschop Snickers werd aan dezen vooruitzienden ziele- herder dankte de parochie ook den aan koop der zoo mooi gelegen terreinen werd steeds meer te klein, ondanks hare uitbreiding en ondanks het feit-, dat nabij het Kurhaus ook een Katholiek bedehuis verrees. Er werden zooveel nieuwe straten gebouwd, dat een nieuwe kerk beslist nood zakelijk werd. Deze staat nu sinds kort ter plaatse van Mgr. Snickers' Godshuis, waarvan menige oudere Scheveninger het verdwij nen zal betreurd hebben; het was immers wel een gezellig kerkje en wie hecht bo vendien niet aan de traditie van meer dan oen menschenleven? Ik kan mo zelfs indenken, dat deze of gene, neerknielend in den' thans verrezen tempel, nog wel eens zal terugdenken aan de intimiteit van het oude bedehuis, dat zoo nauw do geloovigen omsloot. Maar dan rijst daar voor zijn oog het machtige mozaïk achter het hoofdaltaar, welks voor stelling ieder dorpeling m o et verzoenen met het nieuwe Godshuis. Dat mozaïk toch roept den bangen choleratijd en het Gods vertrouwen den ouderen in herinnering en zegt den Scheveningers: Hier zijt. ge thuis. De stedeling moge het mooie werkstuk bewonderen mooi is hetden dor peling zegt het meer. Het bindt hen aan Jt verleden, het wekt hen ertoe op, trouw te blijven aan het geli of der vaderen, die terzelfder plaatse zoo vertrouwvol hebben neergeknield. Het zal weinig parochiekerken gegeven zijn, aldus een stuk eigen geschiedenis den geloovigen te kunm n voorhouden, zoo dat pastoor Van de Vons initiatief niet genoeg kan worden geprezen. Ik weet het niet, maar durf onderstelen, dat Zijncerw jarenlang zal gedacht hebben: Mocht he mij ooit gegeven zijn, hier een nieuwe kerk INGEZONDEN MEDEDEELING. te bouwen, dan zal de redding uit het cholcra-gevaar er worden herdacht, Gode ter eere. Deze hartewensch is heerlijk verwezen lijkt en drukte op het inwendige van het Scheveningsche bedehuis een eigendom- melijk stempel van plaatselijk karakter. Ik had al veel over Molkenboers mozaïk gelezen, te veel zelfs naar mijn zin, en steeds luidruchtig prijzend. Dan werden de cartons hier tentoongesteld, dan daar, steeds met een stukje mozaïk erbij, waar van de verrassende qualiteiten werden opgesomd; nu zijn ze in 't- zelfde gezel schap zelfs té Rome. Met dit al was ik wel eens gaan denken: Zou 't werkelijk zóó mooi wezen7 Goede wijn tochEn ik besloot: zoodra de gelegenheid zich voor doet, moet ik toch eens gaan zien. Die ge legenheid heeft zich voorgedaan en nu kan ik niet anders dan getuigen: 't is prachtig! Wat aanschouwt het oog bij 't binnen treden der kerk? Heel de nis achter het hoofdaltaar is met één mozaïk-schilderij ge vuld; rijk van voorstelling, rijk van kleu ren, maar toch eenstemmig geheel vor mend. Reeds op zichzelf beschouwd is dit bewonderenswaardig. Zoo'n enorm muur vak aldus te vullen, verraadt de meester hand. Achter de kandelaars aan het laag ge houden altaar 't is een tombe met ta bernakel en kaarsenbank, meer niet, gelijk tegenwoordig trouwens gebruikelijk be vindt zich de stemmig getinte groep der choleralijders, hoofd en handen in ver schillende houdingen geheven naar het boven hen zwevende H. Sacrament, waar van zij redding afsmceken. Natuurlijk stierven er meerderen aan de vreeselijke ziekte, wat echter de .geloovigen niet mag ontmoedigen. Een dier gestorvenen toch zoo meen ik tenminste de voorstelling te moeten begrijpen wordt door twee engelen opgevoerd naar den Zaligmaker, wiens meer dan levensgroote figuur heel het bovenstuk der nis vult in een kleur rijke decoratie, welke de heerlijkheid des hemels symboliseert. Aan weerszijden der groep zieken en van deze gescheiden door hoog oprijzende boomen, bevindt zich een groep mannen, vrouwen en kinderen in Scheveningsche dracht, wier houding en ook wier meer kleurrijke omgeving aan toont, dat zij gezonden zijn, die God dan ken voor hun redding. Deze groepen zijn allergelukkigst van combinatie: er zit leven en beweging in zonder de eenheid te verbreken. Ook de kleuren zijn zoo ge kozen, dat geen ervan stoort en toch aan het Scheveningsche cachet recht wordt gedaan. De zee wordt in 't beeld betrokken door blauwe, gestyleerde golven, die boven de groepen den overgang vormen naar dat deel der nis, waarin de figuur des Zalig makers zweeft. Zij brengen een heldere plek aan in de enorme voorstelling, maar de kunstenaar is cr desniettemin in ge slaagd, dat heenwijzen naar de zee toch niet storend te doen werken. Meesterlijk heeft hij 't geheel behecrscht. Er zullen nog wel details wezen, die ik niet heb opgemerkt, doch ik wilde ook slechts weergeven den indruk, welke liet mozaïk, waarbij zich ook de kleuren aan het altaarmateriaal goed aanpassen. Men noemt vaak de schilderingen in onze kerken „den bijbel des volks", dat daardoor telkens en telkens verschillende gebeurtenissen, welke men 't voor oogen wil houden, in 't geheugen geprent krijgt. Welnu, Scheveningcns kerk bezit nu, dank zij het initiatief van pastoor Van de Yen en dank zij liet. meesterschap van Molken- boer, een even leerrijke als schoone pagina van dien bijbel. Do kerkgangers zullen er steeds door gesticht worden, wijl 't geheel immers welsprekend heenwijst naar de devotie voor het H. Sacrament, Toen ik de kerk bezocht, trof ik het: er was juist een deftige trouwpartij, waar door heel het imposante kerkgebouw met zijn gebrandschilderde ramen, zijn beie rende klokken, zijn rood marmeren beklee ding en zijn forsch orgel in één gloed van feestelijkheid kwam. 't Viel mij daarbij intusschen op, dat bij 't binnentreden den bruidstoet geen listiglijk verscholen licht behoefde ontstoken te worden om het mozaïk to doen glanzen en schitteren; tus schen triomfboog en priesterkoor zijn ra men, waardoor het hemellicht de grootsche voorstelling ovortdurend in dc juiste at mosfeer houdt. En zoo zal deze hulde van Roomsch Scheveningen aan het H. Sacra ment ook stralen in glans en heerlijkheid als de eenvoudige geloovigo in stille me ditatie naar het grootsche tafreel schouwt. AJO. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Melkventen op Zondag. Ver menigvuldigingscijfer pl. inkom* stenbelasting 1.80 (v. j. 2.25). De toestand van de Vlaming straat. Onder voorzitterschap van den Burge meester, «F. S. G. Bos, vergaderde de raad dezer gemeente. Aanwezig waren alle leden. Na opening door den voorzitter, door voorlezing van het formule-gebed, worden de notulen der vorige vergadering door den heer C. P. Blaauwhof, secretaris, gele zen. Deze worden onveranderd goedge keurd. Aan de orde wordt gesteld mededeelin- gen: Deze bevatten o.a.: proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvan ger; besluit van Ged. Staten tot vaststel ling van de gemeenterekening o\er hot dienstjaar 1926; idem van de gemeente- begroeting over het dienstjaar 1928. Zon der op- of aanmerking passeeren deze stukken des voorzitters hamer. Een schrijven van het gemeentebestuur van Zegwaart, om te bevorderen, dat door het bestuur der Stichting van de Duinwater leiding definitief wordt uitgemaakt, dat 't kantoor dier stichting te Zegwaart wordt gevestigd inplaats van te Pijnacker. Met algemeene stemmen wordt besloten mede werking te verleen en. Een verzoek van de R. Iv. Landbouw school te Voorhout om subsidie, wordt in handen van 13. en W. gesteld. Jaarwedde wethouders: Door den heer J. N. van Rceuwijk wordt het voorstel de post jaarwedde wethouders te schrappen ingetrokken, omdat hij sedert dien van zienswijze is veranderd. Aldus besloten. Vaststelling verordening maximum snel heid: Besloten wordt om de maximum snelheid in de Vlamingstraat en de Dorp straat te stellen op 20 K.M.. Verbod melkventen op Zondag: Na eenige toelichting van den voorzitter stelt deze voor om afwijzend te beschikken op het voorstel van den heer J. C. van Dorp. De voorzitter, daarop het woord verkrij gend, zegt nog eens over de zaak te heb ben nagedacht, en stelt voor het venten des Zondags op den openbaren weg te ver bieden. Na uitvoerige besprekingen over het betiokken onderwerp wordt goedge keurd het venten van melk des Zondags toe te laten tot 9 uur v.m. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer be lastingjaar 1928/1929. B. en W. stellen voor dit op 1.8 vast te stellen (vorig jaar- 2.25), onder mededee- ling dat er volstaan zou kunnen worden met. 1.6. Dat B. en W. met het voorstel van 1.8 komen, doen zij, om schommeling in 't vermenigvuldigingscijfer te voorkomen. Door den heer L. Facee Schaeffer is een rekening gemaakt, gebaseerd op de cijfers der gemeenterekening, daarbij be schikkende over het vermoedelijke saldo over 1927, en stelt voor het vermenigvuldi gingscijfer vast te stellen op 1.45. Na uit voerige discussie wordt eindelijk het voor stel van B. en W. met 6 tegen 1 stem aan genomen. Vaststelling vergoeding art. 101 L. O. Wet 1920 over 1925. De vergoeding wordt vastgesteld op 9.42 per leerling. Wijziging Statuten Stichting Duinwater leiding. Wederom wordt in behandeling ge nomen de door het bestuur der Stichting de Drinkwaterleiding.,, Dc Tien Gemeen ten"- ontworpen wijziging der statuten, welke door den voorzitter wordt toegelicht Na uitvoerige besprekingen betreffende deze aangelegenheid, wordt met 5 tegen 2 stemmen besloten het raadsbesluit van 18 Februari 1926 to handhaven. Verbetering Vlamingstraat en Leidsche- wallenweg. Over dit punt der agenda wer den ellenlange besprekingen gevoerd. Bij na. alle leden zijn het cr over eens, dat Vla mingstraat en Leidschewallenweg drin gend verbetering behoeven. Alleen de heer Facee Schaeffer meent, dat als de gaten en sleuven eens werden opgehaald, ont staan door het graven ten behoeve der rijkstelefoon- en drinkwaterleiding, de straten zoo slecht nog niet zijn. Tenslotte wordt besloten eerst, aan schrijvingen tc richten aan dc rijkstele foon het bestuur der Drinkwaterleiding tot het doen herstellen der bestratingen en daarna den toestand nader te bezien. Vaststelling kohier hondenbelasting 1928 Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld op 216. Aantal honden 96, te weten: 12 honden le klas en 8i honden 2e klasse. Wijziging begrooting 1927 en 1928. Deze wordt goedgekeurd, i .arm is begrepen vernieuwing van het meubilair der Raads zaal. Bij dc rondvraag wordt door verschil lende leden de vereeniging der gemeente Zoetermeer en Zegwaart ter sprake ge bracht. Door den voorzitter wordt gewe zen op de nog steeds bestaande commissie belangende deze aangelegenheid. Hierna sluiting. HAARLEMMERMEER. Geboren: Pictcr z. van G. Buijs on B. Gelderblom Willem z. van J. Kortleve en A. S. van Andel Andreas z. van J. J. Nooij en M. C. Blonk Cornelia Theodo- rus z. van N. J Zwager en A. M. Zoetelief Trijntje d. van P. Pannekoek B. Jong kind Gerrit Teunis Gijsbertus z. van T. Oskam en A. Bruijn Hendrika Maria d. v. J Grcenewoud en H. G. van Duren Janke Geertje d. van J. J. Oppelnar en H. M. Griekspoor Cornelia Jobina d. van A. Nuijten en B. Knopjes. Overleden: Cornelis Bos 87 j. wedr. van C. Biemond Gerardus Joannes We- terings 62 j. geh. met J. P. A. Vis. HILLEGOM. Geitenfokverecniging. Gisteravond hield de afd. Hillegom van den R. K. Gei- tenfokvereeniging haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het. aantal leden stationair was gebleven. De pen- ningin. sloot zijn kas met een nadeelig sal do van 20.06. Aanbesteding. Gistermorgen had de ondershandsche aanbesteding plaats voor het bouwen van een Villa met Garage en amoveeren van bestaande gebouwen aan de Wilhelminalaan alhier onder den Bouw kundige Kuitens voor rekening van den heer P. C. van Bourgondien alhier. Aantal uitgenoodigden 5, van wie de laagste de firma J. van den Bosch en Zn. alhier, aan welke het werk is gegund. Dr. Schaepmar.fonds. De R, K. Kies- vereeniging houdt morgenavond te 8 uur een buitengewone ledenvergadering in Flo ra, waar Mr. Bomans het boverstaande zal inleiden. De toegang voor alle Katho lieken is vrij, terwijl ook enkele zangnum mers zullen worden uitgevoerd. OUDEWETERING. Opbrengst Dr. Schaepman-fonds. De opbrengst van de alhier gehouden inzame ling van gelden voor het te stichten Partij bureau bedraagt, met inbegrip van de ver koop der medailles ƒ152.—. Wanneer men bedenkt, dat dit bedrag is bijeengebracht door de Katholieken dezer Parochie voor zoover deze woonachtig zijn in de ge meente Alkemade, zal dit resultaat tot be vrediging stemmen. VOORHOUT. Huldeblijk Koningin-Moeder. Het plaatselijk comité voor het aanbieden van huldeblijk van H. M. de Koningin-Moeder is alhier samengekomen, waarbij de jonge dames, die de gelden hebben ingezameld, tegenwoordig varen. Hét bedrag, hetwelk is opgehaald bedraagt, na aftrek van de onkosten, 70.Het comité is na deze bijeenkomst ontbonden. •R 0 EL 0 FAR ENDS VEEN. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. Iv. Jongensschool alhier is be noemd mej. A. I. M. Bergers van Leiden. Auto te water. Gistermorgen is de vracht-auto van de groentenveiling nabij de Fransche Brug te water gereden. Het ongeluk is geschied, doordat de chauffeur den wagen had verlaten, terwijl do motor liep en de remmen niet waren aangezet. Op een gegeven moment schakelde de mo tor in, met het boven aangegeven gevolg. Later op den dag is de wagen, door de fa. G. N. van den Ameele uit Oegstgeest wee;- op het droge gebracht. Tentoonstelling Vakschool. De naam van de pop, naar welke op de tentoonstel ling van Zondag geraden kon worden, was Magdalena. Deze naam is geraden door mej. T. Vergeer alhier. Verder was er op de tentoonstelling nog een attractie be staande in het raden naar een aantal kof- fieboonen, welke zich in een groote stop- flesch bevonden. Het juiste aantal mocht echter niemand raden. 4 personen waren er die er dicht bijkwamen, zoodat er ge loot is. De gelukkige winnaar van de thee- warmer was mej. L. Straathof. Het juiste getal bedroeg 800S. WASSENAAR. Autobotsing. Gisteravond zijn op den Katwijkschen weg ter hoogte van Rijks dorp twee luxe auto's bij het passeeren met elkaar in aanraking gekomen. Dien tengevolge verloor een der bestuurders de macht over het stuur en botste met zijn wagen tegen een boom op. Twee van de vier inzittenden werden uit de auto ge slingerd, maar kwamen er behoudens eeni ge snijwonden goed af. De eene wagen, een Chevrolet, bekwam lichte schade. Van den ander, een Pic-pic, werd het voorge deelte totaal vernield. Eerstgenoemde wa gen was wel, de laatste niet verzekerd. D® politie maakte proccs-vcrbaal op. HAZERSW0UDE. T. B. C.-bestrijding onder het rundvee, In café Verhaar aan den Rijndijk is vergadering gehouden van de leden di fokvereeniging „Al beter" cn verscheid® veehouders uit Alphen aan den Rijn, wi lie ten doel had, een bespreking om doelmatige wijze de T. B. C. onder 1» rundvee te bestrijden. Door den voorzitter der fokvercenigii werd bij de opening der vergadering g memoreerd, hoe men hier al jaren geled< met rijkssteun de T. B. C. heeft bestrede doch de maatregelen, destijds door de r geering genomen, theoretisch raisschh wel juist waren, van dien aard, dat zij b| na onuitvoerbaar waren, met gevolg d na eenige jaren de zaak dood liep. Nu vi< jaar geleden is men hier weer bogon- met de bestrijding doch zonder regeeringi steun. Door verschillende omstandigheden de bekendheid dat do regeering tegg woordig de T. B. C.-bestrijding sterk aai moedigt, wilde men nu opnieuw trachti met medewerking en voorlichting der ij geering de T. B. C.-bestrijding ter liandl nemen. Door het bestuur der fokv. „Al Bete daartoe uitgenoodigd, waren aanwezig D S. 8. Swart, inspecteur van den veearts nijkundigen dienst te 's-Gravenliage, Dr. 't Hooft, door de regeering belast m de regeling der T. B. C.-bestrijding in derland. Door Dr. Swart werd in hot kort b standpunt der regeering medegedeel Verder werd er door spreker den nadn op gelegd, dat deze vereeniging een iei zou vormen, waaruit een veel grootere U tie zou ontstaan, opdat Zuid-Holland 1 ders zeker nog, meer dan voorheen mi derwaardig rundvee zou trekken, dat vt elders ingevoerd wordt, waar een gezom hoidsdienst goed werkt en men de T. B. C dieren moet uitspuiten. Doch vooral mo er een ernstigen wil en medewerking I de leden bestaan. Dr. 't Hooft, door de regeering bel» met de regeling der T. B. C.-bestrijding i Nederland, gaf een uiteenzetting van enorme schade die door de T. B. C. word teweeggebracht en de wijze waarop kan bestreden worden, bijzonder met 1 ding en steun der regeering. Uit deze zes duidelijke toelichting bleek wel, dat de rt gcering zijn maatregelen thans goed as de practijk heeft getoetst, en, al gaat da niet zonder moeite, vast moet staan, dr de vc ^rdeelen grooter zijn dan de kostM anders zou het niet economisch wezen fl aan te beginnen. De vergadering vond algemeen dat va de regeeringssteun gebruik moet wordl gemaakt om systematisch de T. B. C. I bestrijden. Eenparig besloot men dan ook in pril cipe tot oprichting van een vereenigil tot dit doel, en werd een commissie b noemd uit het bestuur der fokv. „Al B ter" en den heer J. Verkley uit Alphen a dan Rijn, Ridderbuurt, om voorloopig c reglement te ontwerpen, om dan zoo spc dig mogelijk tot definitieve oprichti over te gaan. Intusschen wordt er aan veehouders df het nut der T. B. C.-bestrijding inzien «i lid der te stichten vereeniging willen den door genoemde commissie gaarne all mogelijke inlichtingen gegeven. NIEUWKOOP. MUZIEKCONCOURS. Woensdag 16 en Donderdag 17 Moi u (Hemelvaartsdag) heeft ons fanfarecoiï „Eensgezindheid" ter gelegenheid haar 20-jarig bestaan een nationaal cob cours voor zang en muziekgezelschap'.»! uitgeschreven, waaraan door 15 vereen] gingen zal worden deelgenomen. Woonsdagmiddag 2 uur zal dit conooui worden geopend met een marsckwedstfij 's Avonds eerewodstrijd waarna concei door de feestgevende vereeniging. Dondfli dagmiddag 12 uur ontvangst van heflfl voorzitters en directeuren d >r dcelnemfl de vereenigingen door Burgemeester Wethouders ten gemeentehuizen, waarr marsehwedstrijd vanaf liet Raadhuis nd het feestterrein, gevolgd door het houdl van concours, 's Avonds voortzetting *1 den eere-wedstrijd. OmM reeks 10 uur vufl werk. Inspectie groot-verlofgangers. A' het te Roelofarcndsveen to h-tuden lijksch onderzoek der verlofgangers d< lichting 1916 en 1919 moeten deelnemi de navolgende groot-verlofgangers: Brouwer, G. van Middelkoop, A. A. sinck, T. Klapwijk, M. F. A. van Vcldbl zen, D. van Zutphen, J. L. van der Zwr J. de Jong, L. Verduijn, J. TT. Wendel, W. Pauëlsen, T. B. Schouten, J. van H* berden, G. van Hemert, C. Verlooij, G

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6