Uit de Omgeving tweede blad DE NIEUWE ENCYCLIEK Aan de nieuwe Encycliek is nog het vol gende ontleend: De viering van het H. Hartfeest. Daarom bepalen en bevelen Wij, dat jaarlijks, op het feest van het H. Hart, dat Wij hierbij tot den graad van dubbel eerste klas met octaaf verheffen in alle kerken, over de geheele wereld, een acte van eerherstel, die overal gelijkluidend zal zijn, en waarvan Wij het voorbeeld aan dezen brief toevoegen, zal gehelen wor den, waarin Wij al onze zonden betreuren en waardoor de geschonden rechten van onzen Oppersten Koning Christus en on zen liefdevollen Heer hersteld zullen wor den. Eerherstellend gebed. Allerliefste Jesus, Wiens liefde, welke over de menschen is uitgestort, met zoo veel vergetelheid, verwaarloozing, verach ting en ondankbaarheid beantwoord wordt, zie ons hier voor uw altaren neergeknield, om zooveel menschelijke zorgeloosheid en slechtheid, zooveel beleedigingen, waar door Uw allerbeminnelijkst Hart allerwe gen bedroefd wordt, door een bijzonderen eerbewijs weer goed te maken. Echter, daar wij weten, dat ook wij ons vaak aan zooveel onwaardigheid hebben schuldig gemaakt, waarover wij nu het diepste berouw gevoelen, smeeken wij nu de eerste plaats Uwe barmhartigheid voor ons zelf af, bereid om door een vrijwil lige boete goed te maken, niet alleen de misdaden, welke wij zelf bedreven heb ben, maar ook die van hen, die verre -van den weg des heils dwalen, ófwel, hardnek kig in hun ongeloof, weigeren U als Her der en Leider te volgen, ófwel de beloften van het Doopsel met voeten tredende, het zoete juk van Uw wet afgeworpen hebben. Deze betreurenwaardige misdaden willen wij alle uitboeten, voor elk afzonderlijk willen wij U eerherstel brengen: de onge bondenheid en de schandelijkheden van heb particuliere leven en van de bescha ving; de valstrikken, welke worden uitge zet om de zielen der onschuldigen te ver- leiden; de schending der feestdagen; de afschuwelijke vloeken tegenover U en Uw Heiligen; de beschimpingen van Uw Plaats- bekleeder op aarde en den priesterlijke'n stand, de verwaarloozing van en de ont zettende heiligs ennissen jegens het Sa crament zelf Uwer Goddelijke liefde en ten slotte de openbare misdaden der na tiën, welke zich tegen de rechten en het leergezag van de door U ingestelde Kerk verzetten. O, konden wij door ons eigen bloed zoovele misdaden uitwisschen! Intnssqhen bieden wij U, om de geschondeii Godde lijke eer te herstellen, de voldoening aan, welke Gij eens aan het Kruis den Vader aangeboden hebt en welke Gij nog dage lijks op de altaren wilt hernieuwen, in vereeniging met de boetedoeningen van de H. Maagd Maria, van alle Heiligen en van alle geloovige christenen. En wij beloven U van ganscher harte, de vroegere zonden van ons zelf en van an deren en de onverschilligheid tegenover zooveel liefde zooveel in ons is met de hulp Uwer genade goed te maken door een vast geloof, door reine zeden des levens, door een volkomen naleving van de evan gelische wet, vooral van de liefde. Wij be loven U, dat wij zooveel mogelijk zullen trachten de beleedigingen, welke men U zou kunnen aandoen, naar onze krachten te verhinderen en zoovelen als ons moge lijk is tot Uwen dienst te brengen. Aanvaard, allerliefste Jesus, door de tusschenkomst van de Eerherstellende H. Maagd Maria, de vrijwillige hulde van dit eerherstel. En laat ons, geholpen door de groote genade der volharding, tot onzen dood getrouw in Uw dienst voortleven op dat wij allen eens in het vaderland komen, ■waar Gij met den Vader en den H. Geest leeft en heerscht, God in de eeuwen der eeuwen. Amen. FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVIJN j4 Uit het Engelsch door Headon Hill. 3) Daar zijn de marmergroeven natuur lijk, zei hij bij zichzelf, en die ge bouwtjes staan ongeveer boven die ope ning in de rots bij het strand. Nieuwsgie rig om die groeven van wqt meer dichtbij te zien, daalde hij het pad af. Onderwijl maakte hij bij zichzelf uit, dat die twee gestalten die hem van den rotswand, had den gadegeslagen even voor dat hij het i lijk had gevonden, in de nabijheid van deze gebouwen moesten hebben gestaan, i misschien wel binnen het hooge ijzeren tak. Als dat laatste inderdaad het ge val was, was het misschien niet zoo moei- lijk te raden wie die oude heer in de korte broek was geweest en de jonge vrouw, die zich in zijn gezelschap bevond. Waarschijnlijk waren het Lord Purbeck j geweest en Lady St. Aldhelm. Vlak bij het j tak gekomen zag Hector dat de mededee- tag „Verboden Toegang" die er op stond, tamelijk overbodig was, omdat de hekken ztevig afgesloten waren. Hij kon echter duidelijk de gebouwtjes zien en ook een pindas en ketting, ofschoon den eigenlijke ^gang naar de groeve verborgen was ach ter een hoop puin. Keurig opgestapeld lag j uier en daar een partij marmer blijkbaar j ^achtend om verzonden te worden» Er HET COMMUNISME IJN PROPAGANDA. Dwang en terreur. De Communistische Partij Holland is een sectie van de Communistische Interna tionale. Lid van de part C(ommunistische) P(ar- tij) H(olland) kan zijn hij, die het program ma en de statuten van de Komintern (Communistische Internationale) onder schrijft, die daarin actief werkzaam is, zich onderwerpt aan alle besluiten der Komin tern en der C. P. H. en regelmatig contri butie betaalt. Art. III. 6 van de statuten zegt o.m: „De C. P. H. is, gelijk alle secties van de Komintern, op de grondslag van het democratisch centralisme opgebouwd, waarvan de grondprincipes zijn o.a.: „Onvoorwaardelijke erkenning der be sluiten van de hoogere partij-organen door de lagere: vluggp en nauwkeurige doorvoering van de besluiten der Ekki". Deze blinde gehoorzaamheid der leden en de absolute macht van Moskou gaan zoo yer, dat bij verhuizing van een par tijlied naar een ander land, „de toestem ming van het partijbestuur moet worden aangevraagd ('"it. I, No. 5). Door blinde gehoorzaamheid te eischen van zijn volgelingen tracht het Communis me van uit Rusland een wereld-revolutie voor te bereiden. Het geschikte moment daarvoor in de ver schillende landen moet worden afge wacht er is een soort internationale spionnagedienst ingericht. De communisten schenken zeer veel aan dacht aan do ambtenaren in de verschil lende landen. De ambtenaren moeten com munist gemaakt worden om velerlei rede nen. Vooreerst zijn het pracht spionnen, vooral de hoogere onder hen, die de par tij en door deze het centrale punt, de Komintern, op de hoogte kunnen houden van het doen en laten der regeeringen, ge meentebesturen, enz. Vooral ook onder het personeel van pos terijen en telegraphie en der spoorwegen tracht men goede a'genten aan te werven immers, „ingeval van algemeene staking of revolutionnaire woelingen heeft de waakzaamheid der agenten bij deze maat schappelijke instellingen een heel bijzon dere béteekenis voor hen" (cfr. Rézenov, „Le.Aravail Secret des Agents Bolchévis ies", pag. 50 e.c. 1926). „Het voornaamste doel der voorberei dende bolsjewistische actie is dan ook het doen binnendringen van communistische agenten in alle publieke instellingen, ook gemeente-instellingen, zoowel als in par ticuliere instellingen, die voor hen ook maar op eenigerlei wijze van dienst zou den kunnen zijn. En zij bepalen zich da-ar- bij nist tot het verkrijgen van inlichtingen over de activiteit van deze of gene instel ling, of van deze of gene persoonlijkheid, neen, zij trachten zooveel mogelijk invloed uit te oefenen op de politieke en sociale actie van de instelling of persoon in kwes tie". (ibidem, pag. 51). Zoo heeft de G. P. U. (d.i. de vroegere Tscheka), de Staatsspiormagedienst, o.a. een onderafdeeling, speciaal voor „Politie .en Rechtspleging in het Buitenland". „Deze afdeeling heeft'tot taak, zijn spionnen binnen te smokkelen in de kringen van staatsveiligheidsdienst en andere politie kringen, verder ook in de rechtbanken, teneinde op de hoogte te blijven- van ver volgingen, die reeds ingesteld zijn of nog zullen worden." (ibidem). Absolute volgzaamheid van de leden, schrikbarende terreur voor allen, die bui ten de rijen staan ziehier het funda ment van het Communisme. De leidende figuren der Bolsjewistische Internationale hebben vanaf den eersten dag der revolutie steeds een terreur, een schrikbewind gepropageerd, zooals uit de volgende gegevens ten duidelijkste blijkt. „Negentig procent van het Russische volk mag ten ondergaan, als er maar 10 pet. getrouwen overleeft op het oogenblik der wereldrevolutie (Lenin). Er moet een onverbiddelijke onderdruk king zijn, die alle sentimentaliteit van zich afwerpt". (Lounatsharsti). „Wij vertegenwoordigen de georganiseer- was geen enkel teeken van leven op het terrein "te bespeuren, maar juist toen hij op het punt stond om heen te gaan, begon een heldere mannenstem te zingen en de worden van het lied deden Hector plotse ling denken aan zijn laatste onderhoud van de „Daily Lyn" Ah, ik ben een smokkelaar stout" klonk het refrein, terwijl de zanger te voorschijn kwam van achter een hoop puin. Het was een slanke, frisch uitziende jonge kerel. Opeens kwam een zware man met geweldige wenkbrauwen uit een van de loodsen aanstormen die den jongen ar beider een paar vuistslagen toediende, als of deze een ondeugende schooljongen was geweest. Ze waren te ver weg dat Hector een woord kon verstaan, van wat er ge zegd werd, maar uit de wijze waarop de jonge kerel afdroop, maakte hij op, dat het standje niet malsch was geweest. Hij herkende in den man die de vuistslagen gegeven had, de getuige die bij de lijk schouwing verklaard had, dat geen van de arbeiders vermist werd. Hij heette John Budge opzichter van de groeve. Nadat Budge de kracht van zijn vuisten op den werkman had beproefd, ontdekt hij plotse ling den vreemdeling bij het hek en een oogenblik keek hij als een woedende stier, maar blijkbaar vertrouwend op de hecht heid van de sloten en grendels, keerde hij terug in de keet van waaruit hij zijn woe dende aanval had ondernomen. Niet onaardig, glimlachte Hector, ter wijl hij zich omdraaide om heen te gaan. Die dikke opzichter deed zeker een middagdutje. Waarom zou hij anders zoo „de leidsche courant" de terreurWij kennen geen genade." (Dzerjinskj). „Wij zullen een georganiseerde terreur uitoefenen. Als gij ziet, dat een bourgeouis ontsnapt aan het niettemin waakzame oog onzer organisatie, grijpt hem dan en doodt hem eigenhandig. Als gij bemerkt, dat een rechts-revolutionair socialist, een raensché- vist, of welke verrader dan ook, er in slaagt zich te vei bergen, doodt hem even eens". (Lasovsky). „Wij hebben voormannen noodig, die te genover de buorgcoisie slechts bezield zijn met een doodelijken haat; die het prole tariaat organiseeren en voorbereiden tot een onverzoenlijken strijd en die niet aar zelen de meest gewelddadige middelen te gebruiken tegenover allen, die trachten hem den weg te versperren. Onze strijd is de meest verbitterde burgeroorlog, dien de wereldgeschiedenis ooit gekend heeft." (Zinovieff). En Bieloborodoff, de rechterhand van Dzerjinsky, verkondigt, dat do terreur het fundament is, waarop de macht der Sov jet rust. Om hun program ten uitvoer te leggen, hebben de Sovjets de beschikking noodig over een machtige politie-organisatie en over een leger van spionnen. In zijn ver gadering van 2027 December 1918, nog geen anderhalve maand na de bolsjewisti sche revolutie, besloot de Raad van Volks commissarissen tot de oprichting van een „Buitengewoon al-Bussische commissie voor den strijd tegen de contra-revolutie, de speculatie en de sabotage". Bekend onder den verkorten naam van „Tchéka", die in 1922 veranderd werd in G. P. U., is deze commissie een werktuig der bolsjewistische terreur. De Tchéka is een tyrannieke staats- inquisitie, die niet alleen Rusland, maar Europa en de geheel wereld beangstigt. In vervolg-artikelen zullen wij nog een en ander hieromtrent mededeelen. UITHOORN. GEMEENTERAAD. Personen beneden 18 jaar niet in de danszaal toegelaten. De beschuldiging aan B. en W. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Besloten werd do natrice te worden van den Bond „Heem schut", voor het geven van adviezen op bouwplannen. Drie wijzigingen van de Politieverordening werden aangenomen, be trekking hebbend op de bescherming van plantsoenen, verontreiniging van de lucht door beenderen, afval van dieren, enz., en de verontreiniging -?.n wegen door mest, slijk, hooi enz. Veilinggebouw. Door Ged. Staten was de goedkeuring van den aankoop verdaagd wijl de burgemeester als leverancier der gemeente optreedt. Ged. Staten verzoeken het Raadsbesluit in te trekken. Dit ge schiedt. B. en W. komen nu met een nieuw voor stel, eigenlijk hetzelfde als van 23 Maart j.l., maar waarin de heer Joh. van Zwieten als leverancier der gemeente optreedt. Be sloten. Door het raadslid Blom was een verzoek gericht aan den Raad om de kermis in Uithoorn één dag te verzetten, dus dit jaar te houden op Dinsdag, Woensdag en Don derdag. B. en W. staan neutraal tegenover 't voorstel. Wethouder Nederland onder steunt het voorstel. In stemming gebracht wordt het aangenomen met 101 stem. die van den heer Geurts. Wijziging van tapperijen en vermakelijk heidsverordening, wat betreft dansen van jeugdige personen. Hierin wordt voorge steld te verbieden, dat personen beneden IS jaar in dansinrichtingen verbljven, gedu rende de tijd dat er gedanst wordt of gele genheid tot dansen wordt gegeven. Wethouder Verwoerd wil verschillende vereenigingen tegemoet komen en stelt voor daarin op te nemen, „tenzij onder ge leide van een der ouders". Zijn voorstel wordt ondersteund door den heer Kleijn. De heer Camphuynder wil de leeftijdsgrens verlagen tot 16 jaar Dit voorstel wordt on woedend zijn geweest? Het was tegen den avond dat hij het huisje weer bereikte. Hij was juist bezig in zijn kamer een paar brieven te lezen, die voor hem gekomen waren, toen het ge luid van een auto op den hobbeligen weg hem door het venster deed kijken. De zelfde huurauto die twee dagen geleden hem hierheen had gebracht, hield voor het huis stil en een lange, blonde man met j ronde schouders en een langen, afhangen- I de snor stepte uit, betaalde den chauffeur en kwam het tuinpaadje op met in z'n eene hand een groot valies, dat zijn eenige ba- gage scheen te zijn. Hij ging de voordeur binnen, bleef in de gang staan en riep juffrouw Calloway. I Even bleef alles stil, toen hoorde Hector I de deur achter in de gang opengaan en l Bessie's verschrikte stem: O, mijnheer Mapleton, wij dachten dat u pas met den volgenden trein zou komen, moeder is naar het dorp om bood- j schappen te doen. Nu, dat is niet zoo erg, als ze mij zoo'n kleine aardige meid heeft achterge laten om mij te ontvangen, antwoordde de Mr. Mapleton op een toon die Hector aan een spinnende kat deed denken. Ik heb zeker weer mijn oude kamer? Hector's deur stond op een kier en hij hoorde duidelijk dat Bes'sie, die hem niet had hooren thuiskomen, zei: Zeker mijnheer, gaat u maar naar binnen. De andere kamer is ook verhuurd, maar die mijnheer is niet thuis op het oogenblik. Wie is die andere mijnheer? vroeg Mapleton. dersteund door den heer Blom. Het voor stel VerwoerdKleijn wordt verworpen met 83 stemmen; het voorstel-Camp- huynderBlom evenzoo met 74 stemmen. De verordening wordt met 65 stemmen aangenomen. Een tweede wijziging op dezelfde ver ordening, betreffende bezoek door jeugdige personen op vermakelijkheden, ondervindt heel wat tegenkanting. Het voorstel-B. en W. wordt met 7—4 stemmen verworpen. Deze wijziging is dus niet aangenomen. De Commissie ad hoe brengt verslag uit, bij monde van den burgemeester, over haar bevinding betreffende de correspondentie van B. en W. en den directeur van het openbaar slachthuis. Alle brieven zijn in den Raad gebracht. De heer Camphuynder trekt, zijn beschul diging in,, maar betoogt, dat bij het. voorle zen niet is gebleken, dat men bereid is ge weest in overleg te treden met den heer E. A. Galesloot. De Voorz. betreurt het, dat wantrouwen wordt geschapen ten opzichte van B. en W Waarop de heer Camphuynder doelt, heeft betrekking op briefwisseling en mondelinge mededeelingcn in ander stadium. Medegedeeld werd, dat de kermis aan de Kwakel niet van gemeentewege zal worden geëxploiteerd. Met Heemstede wordt on derhandeld over den gasaanleg. Aan de Kwakel zullen twee lichtpunten des nachts blijven branden. Na rondvraag volgde sluiting. N00RDWIJKERH0UT. Coöp Boerenleenbank. In café de Zwaan hield de coöp. boerenleenbank een algemeene ledenvergadering. Op voorstel van den raad van toezicht, werd art. 6 van het reglement gewijzigd in dien zin, dat voortaan in de spaarbank der boerenleenbank van een persoon of gezin door het bestuur alleen in plaats van een bedrag van 15 of 20.000 nu 30.000 mag worden opgenomen. En na verkregen toe stemming van den raad van toezicht van alle inleggers te zamen in de plaats van 300.000—400.000 nu 600.000—700.000. Bij de verkiezing van een lid van den raad van toezicht, werd de afgetreden heer K. J. Noy en bij verkiezing voor 'n lid van het bestuur de afgetreden heer W. Ruig* rok met algemeene stemmen herkozen. D<? heer Noy dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt alles te zullen doen wat de bloei der bank zou kunnen bevorderen. Alsnu volgde vaststelling der rekening en balans over 1927. Hieruit stippen wij het volgende aan: Aan spaargelden werd in 1927 ingelegd 473.658.42, terugbetaald werd 438.352.92, totaal saldo spaargelden 31 Deo. 1927 421.686.66, aan voorschotten werd ver strekt ƒ62.165, terugbetaald werd ƒ45.493.60 totaal uitstaande voorschotten op 31 Dec. 1927 149.964.18. Van de centrale bank was te vorderen 111.216.51, in 1927 werd ontvangen 39S.501.75, gedeponeerd ^rd 349.578.93, zoodat op 31 Dec. 1927 do bank van de centrale te vorderen had 160.439.33. In loopende rekening werd uitgegeven aan de leden 171.288.70 en te rugontvangen 211.977.94, saldo 31 Dec. 1927 94.791.79. Het reservefonds bedroeg 12.998.91, winst gemaakt over 1927 f 2.135.36, zoodat het reservefonds op 31 Dec. 1927 bedr. 15.154.67. De verkorte balans geeft aan actief en passief 455.484.32; er was een totale omzet van 1126.727.42. De vereeniging bestaat thans uit 280 leden. In het afgeloopen jaar tra den 14 nieuwe leden toe. Medegedeeld werd, dat op 24 Sept. a.s. de bank 25 jaar zal hebben bestaan en voorgesteld werd om dit feit feestelijk te herdenken. Op voorstel van het bostuur werd een commissie benoemd, welke in overleg met het bestuur deze feestviering zal arangee- ren. Bij stemming werden gekozen de hee- ren P. Reineveld, W. J. Guldemond, C. P. van Stein, L. M. van Noort, J. Padding, welke allen verklaarden hun benoeming te willen'aanvaarden. Hierna sluiting. ZOETERMEER. De radio. De liefhebberij voor de ra dio neemt van dag tot dag toe. Het aantal katholieke amateurs, die zelf een toestel hebben bedraagt een en twintig, waarvan 13 in Zoetermeer en 8 in Zegwaart. Bijna Hij heet Yeldham, mijnheer; moeder diende vroeger bij mijnheer Yeldham's fa milie. Hij is schrijver of zoo, of aan een Courant in Londen. Hij is hier met vacan- tie. Zoo, zoo, iemand van de courant, klonk het antwoord, waarin. Hector een zweem van ontstemming meende te be speuren. En, mijn kleine Bessie, wat was dat met dien dooden man, die hier is aangespoeld? Ik las er over in de courant, maar de chauffeur vertelde dat ze niet veel wijzer waren geworden bij het onderzoek. Weet niemand hier in de buurt iets over dien-man of hoe hij werd gedood? Neen, mijnheer, ze denken dat het een zeeman is, die misschien bij een twist is doodgeschoten en hier is aangespoeld. Het bleef een oogenblik stil, alsof MV. Mapleton nadacht over deze inlichtingen en toen hij weer begon te praten deed hij het op een toon van iemand, die van een onprettig onderwerp is afgestapt. Zoo, -zoo, klonk zijn poezengeluid weer, en nu mijn kleine rozenknop van de vallei, mag ik wel eens een kus van je hebben na mijn lange afwezigheid. Hector hoorde een kreet van schrik, een gestommel en het volgende oogenblik slin gerde Bessie tegen de deur van zijn kamer en tuimelde naar binnen. In de verwarring merkte noch het meis je noch haar vervolger Hector's aanwezig heid, totdat Mr. Mapleton een stevige hand in zijn nek voelde terwijl een dreigende stem hem toeriep: Jij ellendeling! Om een meisje lastig te vallen! En de jonge journalist slingerde hem DINSDAG 15 MEI 1928 UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 16 Mei. Hilversum, 1060 M. 12.30—2— Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 3.4.Maak het zelfdoor Mevr. SchaakeV erkozen. 5.30—7.15 Concert door heb Omroep-or- kost. Jos. Schetzer, sopraan. 7.157.45 Engelsche Olympiadeles. 8.05 „Europa lacht weer", revue, opge voerd in het Paleis v. Volksvlijt te Am sterdam, Louis Davids en Louisette. In de pauze bers. en event, gramofoonmuziek. Huizen, 340.9 M. (N a 6 u u r 1870 M.) (N.C.R.V.-uitzendingen uitsluitend). 12.301.45 Lunchmuziek. 2.4.30 Feestverg. ter gelegenheid v. h. 40-j. jubil. v. d. Nederl. Bond. v. Jonge lingsver. op Geref. grondslag i. h. Geb. H genbec,k Scheveningen. 5.6.Kinderuurtje. 6.307.Gramofoonmuziek. 7.7.30 Stenografieles. 8.Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Opening van, de „Royal Tweed Brug" in Berwick door den Prins van Wa les. Muziek van een band en pijpers. Zang van 2000 schoolkinderen. 12.35 Dansmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Spraakles. 3.10 Muziek. 3.20 Causerie. 3.50 Muziek. 4.05 Causerie: Tuindiercn. 4.20 Licht klassiek concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.20 Landböuwpraatje. 7.35 Brahms piano- en vioolsonatcn. 7.45 Causerie: Chemie. 8.05 „Manon Lescaut", lyr. drama in 4 acten van Puccini. 9.20 Nieuwsb. 9.35 Causerie. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Manon Lescaut" (vervolg). 10.35 De Luton Red Cross Band II.20 Een spelletje Bridge. 11.3512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.50—11— Muziek. 12.502.10 Klassieke kwartetten en zang. 4.055.05 Orkestconcert. 7.50—8.20 Zangles. 8.50—11.20 Galaconcert. Langenberg, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.207.15 Concert voor sopraan, piano en cello. Werken van Fiedler. 8.3510.30 Orkestconcert. 10.5012.20 Vroolijke Mozart-muziek. 12.201.20 Jazz-symphone-orkest v. d. Haller-revue. Z e e s e n, 1250 M. 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.30 „Die Schützenliesel", operette in S acten. 10.50—11.50 „Mein Heimatland", Concert. Hamburg, 395 M. 5.20 Vocaal concert. .20 Lewandowsky-uurtje. 9.20 Moderne dansen. Op 2 vleugels. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.35—10.35 „Romeo en Julia", opera r. Gounod. allen zijn lid van den K. R. O.; lidmaat- schap kost 5.— per jaar; de R. K. Radio- gids komt op 3.50 voor leden. Huize» wordt steeds beter. Bravo, wordt lid eit blijft lid van den K. R. O! met zulk een kracht tegen de muur, dat Mr. Mapleton op den grond terecht kwam en naar adem snakte. Een oogenblik later stond hij weer op zijn beenen. Hector verwachtte een stroom van scheldwoorden en een tegenaanval en I was zeer verwonderd een verontschuldi- ging te hooren. U is een beetje hardhandig in Uw; i optreden, maar ik geef toe, dat ik ongelijk had, hijgde de fossielenzoeker, met een mislukte poging tot een glimlach. Ik ben hier een huisvriend geworden in de twee» jaar dat ik hier geregeld kom en ik dacht dat miss Bessy wel zou weten dat ik geen kwaad bedoelde. En wat mijn binnendring gen hier in uw kamer betreft dit was eeit j verzuim dat ik zeer betreur. 1 Dit vertoon van honingzoete beleefdheid ontwapende Hector maar versterkte de 1 antipathie, die hij sedert het eerste oogen blik gevoeld had tegen de blufferige snor en de uitpuilende visschersoogen van den anderen man. Maar op het oogenblik bleef hem niets anders over dan iets te mompe len dat op een aannemen van het excuus leek en Bessie's dankbare blik met een ge ruststellend knikje te beantwoorden voor ze wegliep. Mapleton wachtte nog even als ter inlei- j ding van verdere vredesonderhandelingen, maar Hector nam zijn brieven weer op, li*t I zich in een gemakkelijken stoel vallen en ging verder met lezen. I Mapleton trok zich daarop in zijn eigen j kamer terug met een zucht, die niet heele- 1 maal in overeenstemming was met den grijns op zijn gezicht, t-oen hij de deur aeh- 1 ter zich gesloten had. i (Wordt yervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5