"TOST f 79.50 SPLINTER Letteren en Kunst KERKNIEUWS. ONDERWIJS. SPORT. Rechtzaken. Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. verordeningen op de heffing van een plaat selijke inkomstenbelasting in haar geheel, als conglomeraat van hoofdaftrek en kin deraftrek, beoordeeld. D.w.z. de hoofdaf trek- en de kinderaftrek werden tezamen getoetst aan het begrip „minimum levens onderhoud". Bij verhooging van één aftrek werd ook meermalen als eisch gesteld ver laging van den anderen. Nadere bestudeering van deze aangele genheid leidde tot de conclusie, dat het bovenbedoeld standpunt niet logisch kan worden genoemd en indruischt tegen den rechtsgrond van den aftrek, bedoeld in artikel 243 d der Gemeentewet. Wanneer toch in een gemeente de le vensstandaard hooger is dan in een an dere gemeente, waardoor een hoogere af trek voor noodzakelijk levensonderhoud wordt noodig geacht, dan spreekt het van zelf dat dio hoogere levensstandaard ook geldt voor kinderen, zoodat ook de kinder aftrek hooger zal moeten zijn. Bij verhooging van den hoofdaftrek (c.q. kinderaftrek) kan, naar het mij voorkomt, de eisch tot verlaging alsdan van den kin deraftrek (c.q. hoofdaftrek), bezien van bet standpunt met betrekking tot den levens standaard, op den duur niet worden ge handhaafd. Het ligt dan ook in mijn voornemen het tot dusver ingenomen standpunt te veria- ton, echter niet, dan na daaromtrent door Uw College te zijn voorgelicht. Het zoude mij mitsdien aangenaam zijn zoo Uw College omtrent het vorenstaande mij zijne beschouwingen zoude willen doen kennen, zoo mogelijk met vermelding van de-norm, welke bij de beoordeeling is aan te leggen. Uiteraard ligt het voor de hand, dat van de te stellen norm voor grooto gemeenten en voor gemeenten in industriecentra (z.g. arbeidersgemeenten) kan worden afge weken. Uit het steendrukkersbedrijf. Een dreigend conflict. Op 5 Mei jl. is 't collectief contract in het steendrukkersbedrijf, nadat het door dewerknemersorganisaties was opgezegd, ufgeloopen. Van werbnemerszijde wilde men wel een nieuw contract sluiten, maar onder voorwaarden, dat daarin een loons- verhooging en uitbreiding van de bestaan de vacantie met behoud van loon zouden worden opgenomen. Do Nedcrlandscho bond van steendruk kerijen heeft, na breedvoerige besprekin gen tusschen partijen in de onderhande lingscommissie, besloten deze eischen af te vijzen, op grond hiervan vooral, dat het bedrijf, waarin wel voldoende werk is, maar dat minder bevredigende prijzen maakt, inwilliging er van niet lijden kan. Het gevolg 19 dat men thans werkt zonder collectief contract en dat de werknemers organisaties hebben aangekondigd, dat te gen 19 Mei de staking in het bedrijf door het heele land zal ingaan, als zij hun eischen niet ingewilligd krijgen. Daarte genover heeft de ledenvergadering van den Nodorlandschen Bond van Steendruk kerijen opnieuw besloten het afwijzend Btandpunt te aanvaarden. Verdacht van corruptie. Te De Bilt. Ndai' wij vernemen had het al langen tijd de aandacht getrokken, dat de gemeente architect te De Bilt op zeer grooten voét leefde. Op grond van tal van aanwijzingen is men er achter gekomen, dat de architect zich aan corruptieve hande'i-"--zou hebben schuldig gemaakt. De ambtenaar is voorlöopig buiten dienst gesteld. Ant Molkenboer te Rome. De Mozaïk-tentoonstclling te Rome van den Nederlandschen schilder Ant. Molken- boer, die groote internationale be'angstel- ling trekt, werd Zaterdag 5 Mei bezocht door Kardinaal Vinzenzo Vanutclli, Deken van bet H. College van Kardinalen, met zijn gevolg. Tegenwoordig waren om dj* Kardinaal te ontvangen: dc schiller Mol kenboer, en de archdect Pierre Cuypers, Dr. Cornelisse van het Ned. Hist. Instituut, mons. B. Eras, procurator van het St. Ber- nulphus-gilde en architect Siebers van het Rocbefel'.er-Instituut. Kardinaal Vaunutelli gaf uiting aan zijn waardeering en zeide dat de kerkelijke kunst door de kerk moet worden beschermd gelijk dit door alle tijden heen geschied is. Speciaal betuigde hij zijn sympathie met deze Nederlandseho uiting, waaruit een voud en oprechtheid snrak. De Kardinaal zeide tenslotte, dat hij zich met vreugc den tijd herinnerde, toen hij a's secretaris der nuntiatuur te 's OriverOÏ^ge vertoefde. Pater F. Schweigrr.an C.ss.R. t In het Redemptoristenklooster te Am sterdam is in den ouderdom van 61 jaar overleden de weleerw. pater F. Schwcig- man C.ss.R. Een literair-historische school? Het comité van actie in zake de literair- historische school heeft te Utrecht een bijeenkomst gehouden. Er werden vier in leidingen gehouden over de literair-histori sche school in het algemeen door den heer E. Smcdes, mevr. A. van Reedt-Dortland, dr. Enno van Gelder en den heer Ten Cate. Na een zeer geanimeerde d'scussie wer den met algemeene stemmen do volgende conriusic9 opgesteld: Ei zal naar gestreefd worden, dat iedere H B. S. na de derdo klas gesplitst wordt in een mathematisch physische cn literair- historische afdeeling. Deze conclusio houdt niet m, dat men stelling neemt tegenover maar naast het lilerair-economisch onder wijs. De literair-historische school moet- bo- hooren bij het H. B. S.-onderwijs en er zal geen Latijn worden gegeven. De nieuwe school trede ia dezelfde rech ten als de bestaande H. B. S. B. behal ve wat den overgang naar Delft en de mathematiseh-physische faculteiten be treft, De abituriënt krijgt dus toegang tot de juridische, theologische en literaire fa culteiten na het afleggen van een aanvul lingsexamen in Grieksch en Latijn. LAWNTENNIS. NederlandAmerika. Miss Wills slaat Mej. Rolllin Couquerque 0—2 62. Gisteren was het de eerste dag van den driedaagschen kamp tusschen de Ameri- kaansche en de Hollandsche dames op de M. E. T. S. te Scheveningen. Er werd slechts één wedstrijd gespeeld, n.l. tus schen mej. Helen Wills en mej. Rollin Couquerque. De tweede partij, die van mej. Bouman tegen mej. Anderson moest uitgesteld worden. Het begin was sensationeel, want met goede drives op de services van mej. Wills won de Hollandsche de eerste game. Lang- za,am maar zeker raakt mej. Wills dan beter ingespeeld en na 1—-I 2—2 is het met mej. Rollin gedaan. Wel geeft zij kra nig partij, is haar spel zeker zoo mooi als dat van haar Amerikaansche tegenstand ster maar tot punten behalen weet zij het niet meer te brengen en het resultaat van de eerste set is 6—2 voor mej. Wills. In de tweede set was do Amerikaansche het eerst aan het woord en zij weet door goed plaatsen 02 te noteeren. Wel slaagt mej. Rollin er dan in den stand wéér gelijk te maken (22), doch ook nu komt zij weer niet verder, zoodat ook de tweede set met 62 voor haar verloren gaat. Verder werd een exhibition-partij ge mengd-dubbelspel gespeeld tusschen Helen WillsEricson cn Kea BoumanKoopman. Laatstgenoemden wonnen de eerste set met 75 en verloven de tweede met 46, ter wijl de derde set wegens den regen werd afgebroken. De stand was toen 2—1 voor Kea BoumanKoopman. ZWEMMEN. Leidsche Zwemcfub. Naar men ons mededeelt heeft de heer mr. H. R. Goudsmit een candidatuur aan vaard voor het voorzitterschap van de Leidsche Zwemclub. Do jaarvergadering dezer vereeniging zal op 22 Mei a.s. gehouden worden. Vrijgesproken van omkpoplng. De Haagsche Rechtbank heeft vrijge sproken den hoofdopzichter bij het Ge meentelijk Eloctrisch Bedrijf H. A. D. al daar, beschuldigd van het misdrijf, ge noemd in art, 363 van het Wetboek van Strafrecht, n.l. het aannemen van giften als ambtenaar, wetende dat deze hem ge daan werden, teneinde hem te. bewegen iets in strijd met zijn plicht te doen of na te laten. De eisch was 6 maanden gevangenis straf. LEI DSCHEDAM. Huldeblijk. Men verzoekt ons mede te dcclen, dat zich hier ter plaatse een dames comité heeft gevormd voor het eventueel inzamelen van gelden en het verkrijgen van handteekeningen voor het aan to bie den huldeblijk aan H. M. de Koningin- Moeder, ter gelegenheid van haar 70sten verjaardag en haar 50-jarig Nederlander schap. Dit comité staat onder leiding van mevr. Ke ijzer en bestaat verder uit de echtgenoo- nooten der predikanten, de echtgenoote van den Gem.-Secretaris en de echt.genoo- ten der Raadsleden. Volgende week wordt begonnen met dö collecte langs de huizen. KATWIJK. Personalia. Tot acij.-commies 2de klas se ter secretarie is benoemd de heer Joh. M. Gerritsen, thans 2de ambtenaar ter se cretarie te Vorden. De vee: E. Rous, agent van politie in tijdelijken dienst alhier, is in gelijke func tie benoemd voor bet- a.s. badseizoen te Noord wijk. LEIMUIDEN. Voetbal. Woensdagavond speelde do alhier nieuw opgerichte voetbalclub T. H. O. G. haar eerste match tegen D. V. O. I van Rijpwetering op hot terrein te Rijpwé- tering. Het weer begunstigde den eersten we 'strijd niet De vereeniging T. H. O. G. had al direct pech, daar er maar met 8 sjeelrs kon gespeeld worden. De afloop •1—0 voor de Rijpweteringers was in hoofd zaak te wijten aan het feit dat de spelers elkaar nog geheel vreemd waren. 24 Mei hoopt de club wederom een vriendschappelijke match te spelen, we derom tegen D. 8. O. te Rijpwetering. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. Als gevonden voorwerpen zijn aangegeven: 1 handschoen, 1 taselve, 1 slinger van een auto, 1 mutsje, 1 rozenkrans, 1 zakdoekje met geld, 1 Hrkje, 1 potremennaie met inhoud. 1 auto band mot velg, eenig geld, eenige ccment- zake.i, 1 knipmes en 1 rijwielbclasting- merk. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen zijn to verkrijgen aan hot politie bureau te Noord-Binnen, uitsluitend des Zaterdags van 121 uur. Jeugdjge dief, Door mej. M. alhie^ werd bij' dó politie 'aangifte gedaan van diefstal van éen pörtemonnaie met in houd. In den loop van den dag werd de jeugdige dader, ,cén'jóngen van 14 jaar, op gespoord. Vergunning. Door het gemeentebe stuur is een vergunning voor het venten met bloemen op de openbare straten in dc gemeente afgegeven aan C. R. Krug en J. Vink te Noordwijk en C. Ravensbergen te Rijnsbnrg. TERiAAR. Hooiberg afgebrand. Gisterenmiddag brak er brand uit bij den landbouwer va)i Vliet aan den Aardam. De brand was ont staan in de hooiberg. De stoomspuit was spoedig ter plaatse, en wist de belendende gebouwen door krachtig optreden to be houden. De berg was in een oogenblïk een prooi der vlammen- Oorzaak was het spe len van kinderen met lucifers. B. Cats, t In den ouderdom yan 70 jaar overleed de heer B. Cats, voorzitter van den Uit-Eindschen-, Middel-, Bloklaod- schen- en Korteraarsehen polder. De over ledene was door ervaring in polderaange legenheden goed bekend en stond velen door hulpvaardigheid ter zijde. WOUBRUGGE. Polderbestuur. In de lieden gehouden vergadering van Ingelanden van den pol der „Vierambacht" is met groote meerder heid van stemmen herkozen nis dijkgraaf de heer P. F. Noordam, terwijl wegens ge stelden leeftijd moest aftreden de heem raad Stigter Sr. In deze vacature moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren Stigter Jr. en Visser, beiden te Ter-Aar. Personalia. Op verzoek is aan den heer P. van Zaal eervol ontslag verleend als hulppostbode en in diens plaats be noemd de heer P. de Ijruin. Gevestigd: J. G. E. Menningh van Buren W. van Zutphen van Wilnis J. van Dorp en gezin van Leiden N. Oos- trom van IJsselstcin G. de Bruin van Ter-Aar J. Schrama van Leimuiden. Vertrokken: W. H. van Breda naar Zoeternieer C. H. Heijlever naar 's-Gra- venhage R, van der Broek naar Alke made J. A. Schouten naar Veur D. Turkenburg naar Ter-Aar.- A-. ..cN AAN DEN RIJN. Diamanten bruiloft Gisteren her dachten Arie Tuinenburg en Clazina van Muyen wonendo aan den Steekterweg on der veel belangstelling hun diamanten huwelijksfeest. Ongetwijfeld een gedenk waardige dag. voor de beide oudjes, die te vens gedurende ai die lange jaren trouw inwoners dezer gemeente zijn geweest. On der de ve'.en, die van hun belangstelling blijk gaven behoorde ook de burgemees ter dezer gemeente. r Het muziekgezel schap „Crescendo" bracht hun gisteravond voor hun eenvoudige woqing een sernade. Losgebroken koeien. In do tuin van D. aan den Steekterweg "werd gistermiddag door een koppel koeien een bezoek ge bracht. Te begrijpen is, dat er heel wat schade werd aangericht dio evenwel dooi de betrokken eigenaar van het veé Zal worden vergoed. Gevestigd: N. Doelman en gezin van Maasland W. van Berkel van Maas land M. Burger en gezin van Muiden W. Moerman en gezin van Uitgeest Ma ria van der Giessen van Dordrecht J. Smit van Zevenaar J. Stchouwer van Wcesp Akke de Hoop van Weesp N. Bloupot van Reeuwijk -- Jantje van 't Hoff van Heemstede J. Blouw en gezin van Koudekerk Christina M. Kooijman van Nijmegen P. Sneeuw van Bussum 'Pleüntje Kersbergen van Oegstgeest J. van der Lee en gezin van Woubrugge Jacoba van Stijn wed. van J. de Greef van 's-Gravenhage Gerhardina J. Lether echtgenoote van J. P. Hutjes van Wester voort C. van Doesburg en gezin, van Barwoutswnarder J. van Kampen en gezin van Alkemade W. J. de Groot van Haarlemmermeer Geertuida Schakel van Leiderdorp H. Hpogendoorn en ge zin van Barwoutswaarder R. C. Schcl- lingerhout van Hazerswoudo Hendrika J. Hogeveen van Koudekerk Johanna W. Olieman echtgenoote van P. Rodenburg van Stompwijk C. Rump van Meppel A.G. Kemp en gezin van Woorden G. F. van Santen en gezin van Buren J, M. van Veen van Haarlem Catbarina J. C. Kraan van Hooge en Lage Zwaluwe C. J. Zevenhoven van Hazerswoude H. de Wit van Linschoten. Vertrokken: G. Kniger en gezin naar Amstelveen J. Verkaik en gezin naar Woerden J. Rodenburg en gezin naar Oisterwijk A. G. van Eijk naar Vlist Maria H. Grobbe naar Hilversum R. Hunink en gezin naar Kamerik L. W. Rodenburg cn gezin naar Amsterdam A. J. A. Hoogeveen naar Uden P. de Groot en gezin naar Boskoop G. Roep naar Apeldoorn Annigje S. Bunt wed. H. Prins naar Oegstgeest Maria J. Han sen naar Middelburg Baartje C. L. J, de Bleker naar Wassenaar Cornelia van der Bijl naar Borneo (Ned. O.-I.) Jo hanna C. Voswijk naar Amsterdam Jo- sina H. Boot naar Rotterdam Annie E. A. van der Vringnaar Samarang (Ned. 0- I.) O. Kraan en gezin naar Hazerswou de Maria Verhoeven naar Utrecht Maria C. van der Ster. naar Oegstgeest. HAZERSWOUDE. Kiezerslijst. Op de kiezerslijst 192S— 1929 dezer gemeente komen voor: 2005 kiesgerechtigden voor do Tweede Kamer, 19S8 voor de Prov. Staten en 1915 voor den Gemeenteraad. Geboren: Maria Fran^ina Hendril.a, dochter van J. v. d. Velde en J. v. d. Bosch Theodorus Gerardus, zoon van C. Bos cn A. J. v. d. Maat Maatje Johanna, do .li ter van D. Vos en K. A. Ovcrbeoke Corr e- lus Bornardus Maria, zoon van A. A. ie Jong en M. C. v. d. Laa n Joannes H.' i- ricus, zoon van B. Kraan en J. H. Borst. Overleden: W. van Gorkum oud 3 jaren zoon van B. van Gorkum en A. Ver heul. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Huize „Buitendorp" verkocht. In een spoedeischende vergadering van den raad dezer gemeente werd besloten om de buitenplaats „Boitcndorp" met aai>- hoorig terrein te rerkoopen aan den heer D. IJff te Waarder. Zooals men zich zal herinneren, werd' door de gemeente bij publieke verkoop deze villa met de daarbij behoorende boer derij en weilanden het. vorig jaar April van de erven wijlen den heer G. van Dam aangekocht om te komen tot de zoo ge- wenschte uitbreiding van de dorpslaan. Het schoon gelegen buiten, juist bij den ingang van ons dorp, op den hoek van den Stationsweg, stond al dien tijd leeg. Het scheen wel dat er nóch voor huur nóch voor verkoop animo bestond. Tot dat nu de laatste Weken zoowel huurders als koopers kwamen opdagen, en thans 't bovenstaande nieuws al9 resultaat der ge voerde onderhandelingen kan worden ver meld. Dc heer IJff is voornemens zelf de villa tc gaan bewonen, zoodat zeker tot blijdschap van alle Zwainmerdammers het voortbestaan van dit mooie buiten thans verzekerd is. ZEVENHOVEN. Personalia. Tot tijdelijk hoofd der O. L. school alhier is benoemd de heer J. Moushouwer, van Strijen. Gemeentelijke Aankondiging EEN BELANGRIJKE ARRESTATIE. Verduistering van ƒ250.000 door een administrateur eener Indische particuiiere onderneming Op verzoek van den Raad van Justitie te Medan is op last van den rechtercom missaris te 's-Gravenhage, enkele dagen geleden alhier gearresteerd zekere B., die zich in Ned.-indië ten nadeele eenei parti culiere onderneming aldaar zou hebben schuldig gemaakt, aan verduistering van omstreeks 250.000. B. vertoefde toevallig hier ter stede in een, woning aan don Hooge Rijndijk. Daar van had de justitie de lucht gekregen, waarop tot zijn aanhouding kon worden overgegaan. Hij is onmiddellijk oveigebracht naar I het Huis van Bewaring te s-Gravenhage en zal vandaar naar Ned.-indië getranspor- i teerd worden, om ter beschikking gesteld te worden van den Raad van Justitie te j Medan. Omtrent deze zaak vernemen we nader, dat de heer B., die omstreeks 40 jaar is, j administrateur was van een groote onder neming .in Indië, en deze verduistering ongeveer 2 jaren geleden aldaar moet hebben gepleegd. Pas enkele weken geleden was he^ ver- zoek tot zijn arrestatie uit Indië Bij de Justitie te Den Haag ontvangen, nadat in Indië deze zaak bij den Raad van Justitie i te Medan was onderzocht. De heer B., die na zijn vertrek uit In- die, ongeveer twee jaar geleden, nog niet j to Leiden was geweest, was een dagje j naar Leiden gekomen, cm hier een familie- j lid te bezoeken. Denzeltden dag is hij in i de woning dezer familie aan den Hóoge Rijndijk gearresteerd. Het Encycliekfeest te Noordwijk. Op Hemelvaartsdag wordt te Noordwijk gc-vïcrd het jaarlijksche Encycliekfeest. van het gewest Leiden. De afSeeling Leiden moet ook goed vertegenwoordigd zijn: alle vak- en onderafdeelingen met de vaandels en een groot aantal leden zijn natuurlijk aanwezig. De reisgelegenheid is zeer gemakkelijk. Per tram is Noordwijk te bereiken, doch ook per rijwiel; de afstand is niet zoo groot en dit heeft zeker ook nog eenige propagandistische waarde. Zij, die per rijwiel naar Noordwijk willen gaan, worden verzocht, Zaterdag om 8 uur in het Bond9gebouw te komen, om te be spreken, hoe laat men denkt te vertrekken en vanwaar gezorgd zal worden voor het aantal vlaggen. Wie gaat er mee naar Noordwijk? Pro gramma s te verkrijgen bij de Prop. club en in het Bondsgebouw. Een Indologische faculteit. In een gistermiddag jn het klein audito rium der Universiteit alhier gehouden vergadering van studenten van do Ver- eenigde Faculteiten der Rechtsgeleerdheid en der Letteren en Wijsbegeerte werd be sloten tot de oprichting van een faculteit. Zij beoogt het behartigen van de studen tenbelangen van allen, die in deze facul teit studceren. Reeds is een bevredigend aantal studen ten toegetreden. Het bestuur is samengesteld als volgt: Ch. F. H. Welter, praeses; A. Hells, ab-ac- tis, Schepenkade 36,. J. J. Drost, quaestor; Th. H, M. Loze, assessor I en F. W. T Hun ger, assessor II. Hygiër.a In Arabië, In het Instituut van de Vereeniging voor Tropische geneeskunde op het Rapenburg hield gisteravond dr. P H. van der Hoog een voordracht over zijne ervaringen op gedaan in Arabië als bacterioloog in dienst van dc Hedjasische regeering. Het feit dat Abdul Aziz Jbn Saiid, de koning van Hedjas en Nejd zich reeds in de eerste jaren van zijne regeering tot ons gouver nement heeft gewend met bet verzoek, hem een Nederlandschen geneesheer te bezor gen die zijn bacteriologisehen djienst zou kunnen érganiseeren is voer ons, die jaar- lijksch zoon belangrijk contingent aan pel grims voor de hadj leve.en (dit jaar wa ren het er pl.m. 45.000) een verblijdend ver schijnsel, dat tevens niet van politieke be- teekenis is ontbloot. AFSLUITING NOORDEINDE. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat het Noorueinde, vanaf de Wittepoortsbrug tot de Noordeindebrug (Breestraat), in ver band met eeiyUlgeheelc hérstelling van de asphaitbedekjung,}vanaf A/laandag 14 Mei a.s. gedurende 6idagen li zooveel langer als dit in verban^ met dm weersgesteldheid noodig zal blijkffa te zijrf voor het verkeer met rij'- en voqftuigeit (jf»k voor rijwielen) zal zijn afges'ótery Gedurende de afsluiting van het Noord- einde zal het doorgaand verkeer worden geleid langs den Witten Singel en den Zoe- terwoudschen SingeL A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 Mei 1928. Drankwet Burgemeester en Wethouders van Lei- den brengen ter openbare/kennis, dat W. F. van der Maden te/ Lcijen, een verzoek heeft ingediend tej/ bekcJning van verlof voor den verkoop van' alcoholhoudenden drank, anderen dafi^sterKen drank, voor gebruik ter plaatse van vdrkoop in het per ceel Hoogewoerd 49. Katholieke Agenda. LEIDEN. Zaterdag. Bijeenkomst van de deelnemers aan den fietstocht naar Noordwijk, Bondsgebouw, 8 unr. De avond-, nacht- on Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Mei a.s. tot en met Zondag 13 Mei waar- genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. INGEZONDEN MEDEDEELING Het Speciale Waskamer-Karpet In een onderhoudende rede vertelde Dr. v. d. Hoog van de ellendige hygiënische omstandigheden waaronder de bevolking en pelgrims in Djeddah en Me-cca leven, van de vervuiling der hospitalen, van de werkzaamheden in het nieuwe laboratorium en van de resultaten die daar reeds wer den bereikt. Met belangstelling hoorden wij van de schitterende geneeswijze van bacillaire dysenterie met een bacterio- phaag, welke m Djeddah gekweekt werd, t» moer waar deze waardeerende woorden.-, genk werden nu door een medicus practi- cus in hetzelfde gebouw, waar eenige ja ren geleden door d'Hérelle zelf de zoo be langrijke onderzoekingen over dit vraag stuk werden gedaan. Na deze voordracht volgde een reeks van lichtbeelden, aan de hand waarvan, de spreker een beschrijving gaf van het leven in Arabië en van den jaarlijkschen bedevaartstocht naar Mecca. Kon. Ned. Grofsmederij. Als eenig punt op de agenda van de a.s. buitengewone vergadering van aandeel houders der Kon. Ned. Grofsmederij alhier is een voorstel van eenige aandeelhouders tot uitkceving van een bonus, hetzij in geld, hetzij in aandeelen. De directie deelt echter mede, dat dit voorstel niet de minste kans heeft om aangenomen te worden. Men zal zich her inneren, dat in de onlangs plaats gevon den gewone vergadering van aandeelhou ders een soortgelijk voorstel is gedaan. De voorz.tter heeft toen geantwoord, dat een dergelijke uitkeering niet in het belang van de vennootschap was te achten en bo vendien in strijd was met de statuten. Men is tot bijeenrocping van deze ver gadering echter verplicht, in verband met de statuien, waarbij bepaald is, dat 10 aan deelhouders, in het bezit van ten mirste 25 aandeelen, een dergelijke bijeenroepmg kunnen verlangen. Tramverkeer gestremd. Gisteravond omstreeks 10 uur is ter hoogte van de Blauwpoortsbrug brand ont staan in de bovenleiding van het electrisch tramnet, doordat een gedeelte isolatie band doorbrandde. De brandweer was sj)oedig ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen, omdat inmiddels de stroom was uitgeschakeld. Het tramverkeer tusschen Den Ha; Leiden, Katwijk en Noordwijk was hier door 25 minuten gestremd. Gistermiddag is bij do werkzaamheden tot dómping van een sloot aan den Mn re- singel een ongelukje gebeurd, dat geluk kig gced is afgeloopen. Toen men oezig was een aantal palen uit den, grond to trekken brak plotseling de staaldraad, waardoor de paal, die uitgetrokken werd heen en weer zwiepte. Daardoor werd de 52-jarige D. J. H. uit Gouda aan den lin kerknie getroffen. Hij gaf een gil doch bij onderzoek bleek hij slechts eenige ontvel lingen opgeloopen te hebben. In druk is verschenen het jaarverslag over 1927 van de Vereeniging De Am- br atsschool, Vakavondschool voor Vol- en Machinisten-avondschool. In do algemeene vergadering van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werlman6woningen alhier werd Q» goedkeuring van balans en winstr en ver liesrekening het dividend over 1927 vast gesteld op 3 pet. Tot commisaris werd her benoemd prof. dr. D. van Blom, alhier. f>r-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2