GERO ZILVER Uit de Rijnstreek. SPORT. Rechtzaken. Letteren en Kun sloten wordt tot vaststelling eener veror dening houden de regelen met betrekking tot het bouwen langs den weg, loopende ten Noorden van de Trambaan vanaf de Mr. Fockstraat tot aan de Tol. Een verorde ning in deze is noodig om te beletten, dat men daar volgens eigen inzichten maar niet zal kunnen bouwen, doch gehouden is aan voorschriften, vastgelegd in een ver ordening. Vooral voor de te volgen rooy- laan is zulks noodig. Punt 17. Voorstellen tot wijziging der verordening op de Zeebaden en het strand Zooals te doen gebruikelijk is bij deze aan gelegenheid, werd er weer lang en zwaar over geboomd. De Verecniging voor Vreemdelingen verkeer had vroeger ver zocht het baden aan het strand toe te la ten 's morgens 9 uur, 's middag van 12 tot 1.30, en n.m. van 67 uur. De heer v. Duyn had voorgesteld het verbod om zich op het strand te ontkleeden te beperken vanaf den Noordoostelijken grens der gemeente tot 150 M. ten Zuiden der Vuurtoren. Het voorstel - werd in vorige zitting aangehou den. Verschillende heeren voeren over deze kwestie het woord, waarbij vooral de heer B. Ouwehand, als minderheid in het col lege van B. en W„ zich verzette tegen een toegeven om maar volop gelegenheid te geven, want daaf komt hot op neer, om zich in badcostuum, al ia men met bad mantel gekleed, overal vanuit het dorp zich te begeven naar het strand. Waar is het einde hiervan. Spr. zegt zich verplicht te achten, zulks niet in de hand te werken en veroordeelt dergelijke practijken hevig De voorz. wijst er op, dat het de raad ook niet onverschilig mag zijn wat er ge beurd buiten de aangegeven zone. Daar heeft men het z.g. „Stille 6trand". De prac- tijk zegt dat het daar dikwijls allesbehalve „stil" is. Als men dus de grens van 500 M. ten Zuiden der Vuurtoren op 150 M. brengt haalt men het „Stille strand" ook 350 M. dichter bij het bevolkte deel. Een beslis sing is dus in deze niet zoo gemakkelijk te ïiemen. Toen na lange discussie tot stem ming werd overgegaan bleek na deze stem ming dat de stemmen „staakten", zoodat het voorstel in volgende vergadering weer aan de orde moet worden gesteld. Een po ging van enkele heeren om toch andere hierop volgende voorstellen over deze kwestie in stemming gebracht te zien, faalden omdat volgéns B. en W. eerst deze stemming gehouden moet zijn, vooral eer andere voorstellen in stemming kun nen komen. Tegen stemden thans de hee ren J. Dubbeldam, H. Parlevliet, v. d. Bent Dr. Hueting, D. v. Riessen, P. v. Duiven- bode, Dr. Lodder. Bij de rondvraag feli citeerde de heer C. v. Tongeren den Voorz. met de vereerende opdracht hem verstrekt en wenscht hem een goede reis. De Voorz. dankte voor deze woorden tot hem gericht. De heer J. v. Duyn vraagt of de werkzaamheden, welke nog door ge meentewerken moeten gebeuren met be hulp van werkkrachten van het arbeidsbu reau spoedig zouden kunnen gebeuren om reden er thans nog verschillende wer- keloozen zijn en over eenige dagen moge lijk niet meer. Spr. wijst o.m. op do werk zaamheden die aan het rijwielpad moeten gebeuren. Weth. Ouwehand zegt dat de op dracht reeds aan den hoofdopzichter is verstrekt. Het asphalteeren kan echter niet in het vroege voorjaar plaats hebben. Nu is de tijd wel daar. Er zal spoedig ge volg aan gegeven worden. De heer Grim bergen vraagt of het geen bezwaar is, dat de heer Meerburg lid der Commissie voor de bedrijven, thans waarnemend wethou der is, zoodat deze commissie in meerder heid bestaat uit het college van B. en W. De Raad ziet hierin voor dezen korten tijd geen moeilijkheden, zoodat de Voorz, hierna, (het was intusschen ongeveer 11 uur geworden) de vergadering met gebed sloot. LANGERAAR. R.-K. Voetbalsport. Woensdagavond 1.1. werd de aangekondigde vergadering ge houden door de R.-K. Voelbalvereeniging „S. D. O.' alhier. De voorz., de heer Aker boom heette alle aanwezigen welkom in het bijzonder de heeren H. Putter voorz. van den D. H. V. B. en D. Haverkorn secr.- penningm. van het district Leiden van den D. H. V. B. Hij gaf daarna het woord aan den heer Haverkorn welke uiteenzette: „Het nut en do noodzakelijkheid van aan sluiting bij den D.H.V.B." Ook voerde de heer Putter hierna nog het woord, waar na besloten werd toe te treden tot den D. H.V.B. Mede werd nog besproken de mo gelijkheid om het daarheen te leiden dat meerdere R.-K. voetbalvereenigingen zich zoudenaansluiten, waard ,cr een Veen- competitie gevormd zou kunnen wurden, met het gevolg dat de reizen voor de ver- eeniging zeer beperkt zullen worden. Po gingen zullen worden aangewend om de bestaande vereenigmgen to Uithoorn en Noorden in R.-K. verband te krijgen ter wijl getracht zal worden te Kwakel op nieuw een R.-K. voelbalvereeniging op te richten. Nadat door den voorz. aan de spre kers dank was gebracht sloot deze hierna de vergadering. OEGSTGEEST. Geboren: Dirk, z. van H. Wolthaus en C. v. d. Eijkel. Jacoba, d. van L. A. van Griethuizen en P. H. Manks. Elisa beth Geziena, d. van C. van Rijn en W. H. S. de Hane. Catharina Maria, d. van W. O. Vollebregt en A. M. van der Hoorn. Franciscus Laurentius, z. van F. M. Blonk en G M. J. Schildknegt. Gehuwd: J. W. M. J. Spliethof te Haarlem en M. A. van der Meer te Oegst- geost. Overleden: A. den Haan 56 j. R0EL0FARENDSVEEN. Uitvaart van Pastoor Stekelenburg. In aansluiting met wat wij gisteren be richtten, volge hier nog een vers'ag van do lijkrede, uitgesproken door den zeereerw. heer pastoor J. lluyter, bij de uitvaart van den zeereerw. heer em. pastoor Stekelen burg. Het is, aldus de eerw. spreker, mijn ta; bij deze lijkplechtigheid een kerfc woord te spreken. Dat zal zijn om zijne nagedach tenis te eerei^ en ook om ons zelvea te stichten, maar tevens om U aller gebed 13 vragen voor zijn zielerust. Een eenvoudig woord allereerst om eere te geven aan de nagedachtenis van dezen priester en ziele- herder. Een eenvoudig woord, zooals past bij do lijkbaar van hem, die in eenvoud des levens wandelde, die was een echt eenvou dig priester, die zijn priesterlijke en herder lijke bediening het liefst uitoefende onder de menschen van een eenvoudige levens wijze, die den omgang met de grooten en hoogen dezer wereld niet zocht; een hoogst eenvoudig man, die verre van de groote ste den en van al het beweeg der groote wereld teruggetrokken, stil en bescheiden zijn weg ging. die aan het leven geen hooge eischen stelde, maar sober was en matig in zijne behoeften. Een hooggestemde lofrede moge passend zijn bij de uitvaart van een priester, die boven zijn medebroeders heeft uitgemunt door buitengewone talenten en werkzaamheden, alsook in verband daar mee door hoogere waardigheden en eer volle onderscheidingen. Maar deze priester, deze pastoor Arnol- dus Gerardus Stekelenburg was e-n hoogst eenvoudig man, van eenvoudige bediening, werkzaamheid en levenswijze. En toch waag ik het te vragen: Heeft hij zich niet onder ons zijne medepriesters onderschei den; heeft hij zich niet een bijzondere naam en plaats onder ons verworven: heeft hij niet een zeldzaam werk verricht? Wanneer dezer dagen iemand de doods mare vernam: Pastoor Stekelenburg is overleden, werd er dan niet aanstonds ge dacht en veelal ook gezegd: de pastoor van de vlinders. Zoo zal zijn naam nog lang, zeer lang in de nagedachtenis van velen, zeer velen blijven voortleven: de pastoor van de vlinders. Het zal moeilijk zijn een ander zoodanig pastoor in ons Bisdom, ja in heel ons land nog te noemen. Zijn ver zameling van vlinders en vogels nam een voorname plaats in in zijn leven. Als knaap begon hij eraan tot in zijn laatste levens dagen heeft hij eraan gewerkt. De jongens van de catechismus zochten en brachten vlinders aan zijn pastorie, de s' '- l?n uit zijn parochie, die missionaris werden, en de Zusters uit de parochie die naar de Mis sie gingen, bezorgden hem zijn rijke col lectie van vreemde en zeldzame exempla ren. Zijn vlinders gaven hem dat gevoel, die keur en smaak van kleuren, waarmee hij zijn kerk eerst te Oud-Beierland en lat r vooral te Spanbroek in juiste samenstel ling zoo fijnzinnig wist te versieren. En ten slotte: de wonderlijke schoonheid en doel matigheid van Gods schepselen, welke zijn oogen dagelijks van zoo nabij aanschouw den, brachten hem tot die gro«">tere kennis en liefde voor den Schepper, de opperste schoonheid. Vanmiddag zullen wij zijn lichaam te- ruste leggen op het kerkhof der Eerw. Zus ters te Bergen, aan wie hij bij zijn heen gaan uit Spanbroek zijn kostbare verzame ling ter meer algemeene nutte heeft toever trouwd. De eerw. Zusters zullen wel zor gen, dat geen vergetelheid zijn naam uit- wischt als Pastoor van de vlinders. En dan nog vraag ik: heeft hij niet een zeldzaam werk verricht? Aan weinig pas toors wordt het gegeven een nieuwe kerh geheel af te bouwen, maar wie zal bij zijn leven ook nog die kerk smaak- en kunstvol geheel nieuw meubileeren en versieren Dat gaf God hom te doen. onzen overleden pastoor Stekelenburg. Ziet zijn kerk te Spanbroek uitwendig en vooral ook inwen dig en gij zult met mij misschien getuigen dat daar de schoonste nieuwe parochiekerk staat in heel West Friesland, dat land van vast geloof en diepen godsdienstzin. Dit heerlijke Godshuis zri nog in verre toe komst de gedachtenis doen voortleven van dien eenvoudigen, stillen, bescheiden werker. Zoo staan wij nu vandaag bij zijn lijkbaar en wij aanschouwen dat ontzielde lichaam. Hoe heilig en eerbiedwaardig is dat lichaam van een gestorven priester. Hij heeft het rein bewaard in de onder houding van het celibaat, in de kuischheid van den priesterlijken levensstaat. Dat lichaam was het werktuig voor het uitdea len van al die weldaden Gods door bemid deling van den priester; het werktuig van zoo verheven, zoo heilige en zoo zegenrijke handelingen. Die gesloten oogen hoe heeft hij ze gebruikt om te waken en te bidden, om te lezen en te studeeren. Die gesloten mond, welke hij opende om de leer der za ligheid te verkondigen op den predikstoel en in de catechismus, om het machtwoord der consecratie uit te spreken onder de H. Mis of van de H. Absolutie in het H. Sacr. der Biecht. Dat hart klopt niet meer, dat zoo vervuld was van liefde en ijver voor God en het heil der zielen. Die ge zalfde handen hebben zoo dikwijls het Al lerheiligste gedragen, zoo dikwijls gezegend zooveel geestelijke weldaden uitgedeeld. Die voeten hebben hem gedragen zoo dik wijls naar spreekkamer, naar de kerk, naar doopvont en biechtstoel, naar het Altaar vooral, naar de huizen der parochianen, en naar de zieken. Hij ligt daar gekleed met priesterlijk gewaad, met een kelk in de hand. Het maakt ons indachtig, dat hij ook na zijn dood priester blijft in eeuwig heid. De rozenkrans tusschen zijn vingaren zegt ons dat hij was een man van gebed. Dat hij was een bidziel en ook ec kind van Maria. Onze moeder der H. Kerk roept naar den Hemel: Heiligen Gods komt hem te hulp. Engelen dos Heeren snelt hem tegemoet, neemt zijne ziel in ontvangst en brengt haar voor het aanschijn dos Aller- hoogsten. Hoeveel zielen heeft deze pries ter voor den Hemel gewonnen! Zooveel kinderen gedoopt, zooveel zondaars be keerd en met God verzoend, zooveel recht vaardigen op den levensweg geleid, ge steund en gesterkt, zooveel stervenden bij gestaan, zooveel zielen' uit liet Vagevuur verlost door het H. Misoffer, door zijne zegeningen, zijn gebeden. Christus heeft hem geroepen in zi;n jonge levw^-en tot het Priesterschap. Hij schonk hem die wonderlijke roeping tot de heediikheid maar ook tot de lasten van het Pri-s*er- schap. Ei thans heeft hij hem weer geroe pen, om zijn loon. zijn erideel in ontvangst te nemen. En al is het leven van deu Priester toch nog zoo verheven en al heeft INGEZONDEN MEDEDEELING. de Priester nog zoo vroom en rein geleefd hij is en blijft mensch, behept met men- schelijke fouten en zwakheden. Daarom vraag ik u een vurig gebed te storten voor zijn zielerust, want de priester wordt zoo gauw vergeten en de geloovigen denken zoo licht dat de priester geen gebed noo dig heeft. Doch hoe verhevener ambt des te grooter is de verantwoordelijkheid van den priester, en daarom vraag ik nogmaals: blijft hem in uwe gebeden gedenken. En nu, alvorens de lijkkist toe te dekken, roe pen wij u na ons laatste vaarwel: Pastoor Stekelenburg tot weerziens in den Hemel. Hierna werd de absoute verricht door Pastoor Onel met de beide kapelaans der parochie. De aanwezige priesters zongen de gebeden, waarna de plechtigheid ten einde was. Om 12 uur werd het stoffelijk overschot met 'n lijkauto en twee volgauto's waarin de familie zat met Pater Okhuyzen, Rector v. d. Burg en Pastoor Ruyter naar Bergen vervoerd om aldaar in het St. An- tonius-pensionaat te worden begraven. 'WASSENAAR. Katholieke Garde. In een der boven zalen van het Patronaatsgebouw hield de Katholieke Garde haar jaarvergadering. De Voorzitter heette allen van harte welkom, maar betreurde het, dat zoo wei nig leden aanwezig waren. Nadat de notu len waren goedgekeurd, deelde de voorz. mede, dat het bestuur een 1000-tal indenti- teitsbriefjes hhd aangekocht. Deze brief jes, welke de Katholieken bij zich kunnen dragen en waarop eenige wenschen zijn vermeld, in acht te nemen bij het overko men van een ongeluk, zullen door de beide eerw. heeren kapelaans bij het doen van huisbezoek worden uitgedeeld. Verder werd de oprichting gememoreerd van het filiaal der Haagsche R. K. Bibliotheek. Vervolgens bracht de secretaris het jaar verslag uit, waarvoor hij den dank der ver gadering inoogstte. Uit het verslag van den financieelen toestand bleek, dat er een batig slot is van 35.Door een commis sie van 2 personen zal de rekening en hare bescheiden worden onderzocht. Bij de daaropvolgende bestuursverkie zing werden gekozen Mej. R. van Gils en de heeren J. J. van Duuren en L. van Deur- sen, terwijl als voorzitter werd herkozen de heer H. Brouwer. Hierna hield de Weleerw. Heer Kape laan de Bot een zeer interessante lezing over den patroonheilige der vereeniging den II. Petrus Canisius. Met groote aan dacht werd deze lezing gevolgd en een luid applaus bewees wel, dat de aanwezigen met het gehoorde waren ingenomen. Nadat de muzikale afdeeling van de Gar de „The Funny Boys", welke bij de ope ning het Gardelied hadden begeleid, nog eenige vroolijke stukjes hadden gespeeld, verd de geanimeerde vergadering met het zingen van Roomsche Blijdschap be sloten. NIEUWKOOP. -Drankwet. B. en W. hebben door aan plakking bekend gemaakt, dat bij hen is binnengekomen een verzoek van G. H. D. Schuurman, alhier, voorheen te Alphen aan den Rijn, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in het voor-vertrek aan de Oostzijde van het perceel, kadastraal be kend sectie A no. 2031, plaatselijk gemerkt wijk A No. 351. Hinderwet. B. en W. dezer gemeente hebben aan J. Tersteeg te Noorden ver gunning verleend tot het oprichten van een brood- koek- beschuitbakkerij, o.a. te drijven door 1 electromotor van 1 1/2 P. K. op het perceel, kadastraal bekend sectie B. no. 2242. Getrouwd: J. M. Feenstra te Lei- muiden 35 j. en N. van Wengerden 38 j. C. Herrewijn 22 j. en J. Kranenburg 27 j. Overleden: Jacoba Maria van den Bosch, 27 j. vereeniging aanvangen op de Mil. Schiet banen te Katwijk. Geschoten zal worden op 200 M. schijf. Loosduinen op baan 6, terwijl deze oefenin gen tevens zullen uitmaken hoe de samen stelling der vijftallen zal worden ten einde deel te nemen aan de Ille Interna tionale tevens XXVIIIe nationale Schiet wedstrijden in Nederland, welke gehou den zullen worden in Juli a.s. op Ocken- burgh (Loosduinen). De 3<le jaarvergadering van bovenge noemde vereeniging zal plaats hebben op Woensdag 16 Mei a.s. des n.m. 8 uur in de M.-P. Kazerne. SCHIETEN. Onder-Officieren Schietvereeniging „Generaal Snijders". A.s. Zaterdag 13 Mei 3 uur wn. zullen de schietoefenigen van bovengenoemde schiet- 0LYMPISCHE SPELEN. Hotelschepen in de Amsterdamsche haven. Zooals reeds vroeger gemeld, zullen tij dens de Olympische Spelen eenige hotel schepen in de Amsterdamsche haven ko men te 'liggen. Er zullen twee soorten schepen komen, in de eerste plaats eenige Nederlandsche, die als werkelijke hotels zullen worden ge ëxploiteerd cn in de tweede plaats de bui- tenlandsche schepen, die of met deelnemers aan de Olympische Spelen of met touristen naar Nederland komen. Het stoomschip „Oranje Nassau" van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" wordt reeds te- gèn het einde van deze maand te Amster dam verwacht. Dit schip heeft vijfhonderd bedden en aan boord zal zich een cabaret bevinden. Het komt te liggen aan de Oo«- terdokskade tegenover het Scheepvaart huis. Het s.s. „Grotius" van de Stoom vaartmaatschappij „Nederland", dat thans zijn laatste reis naar Nederlandsch, Indië voor genoemde maatschappij maakt, zal als hotelsohip worden geëxploiteerd en zal nabij de Marinewerf gemeerd worden. Uit Amerika komt de „President Roo sevelt" van de United States Line met de Amerikaansche deelnemers aan de Olym pische Spelen en hun officials. Ook brengt dit schip een twaalftal paarden mede voor de Amerikaansche ruiters. Het wordt in Juli verwacht en komt te liggen op de boeien ter hoogte van den steiger van de Holland Amerika Lijn. De Finsche spelers en officials komen met. het Finsche s.s. „Bellame", dat een plaatsje zal vinden in het Marine-bassin. Het Deensch touristenschip „Polonio" zal worden gemeerd aan de Javakade, terwijl het Engelsche s.s. „Arabie" met ongeveer duizend Noren, leden van Noorsche sport verenigingen, komt te liggen voor loods VII aan de Sumatrakade. De Italianen komen met een semi-regee- rïngsvaartuig, de „Selunto" dat gemeerd zal worden op de boeien voor den Wester- dokdijk. Het Duitsche s.s. „Ubena", dat met een groot gezelschap touristen komt, zal zeer waarschijnlijk een plaatsje vinden in de Coenhaven. Het ligt in de bedoeling voor de opvarenden van dit schip een loods ter beschikking te stellen, welke dienst zal doen als garage. Voor het oogenblik is niet bekend, wel ke schepen nog meer naar de Amsterdam sche haven in verband met de Olympische Spelen zullen komen. Er worden evenwel nog meer verwacht, o.a. nog een Zweedsch touristenschip, terwijl nog overwogen en onderhandeld wordt over het inrichten tot hotelschepen van nog eenige groote Neder landsche stoomers. Een besluit is evenwel nog niet genomen. Alle schepen, welke in verband met de Olympische Spelen naar de Amsterdam sche haven komen, zullen zijn vrijgesteld van havengeld. Het laat zich aanzien, dat in de Amster damsche Haven tijdens de Olympische Spe len een zeer druk verkeer, vooral van klei ne vaartuigen, die de scheeps-hotelbowo- ners van en naar de schepen zullen bren gen, zal ontstaan. De gaslucht. Te Sittard. De Rechtbank te Maastricht veroordeel de Woensdag H. H., boekhouder-directeur der gasfabriek te Sittard, wegens het aan nemen van giften (37 maal gepleegd) tot oen bedrag van 1150, tot een boete van 300. De eisch had geluid 100 gulden. Te Zaandam. De rechtbank te Zutphen heeft de uit spraak in de civiele procedures van de hee ren J. van Goor en J. van Hoeve, resp. ad junct-directeur der gasfabriek te Zaandam en directeur der gemeentelijke lichtbedrij- ven te Castricum, als eischeres contra den heer A. van der Stol uitgesteld tot 31 Mei a.s. Mishandeling. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft P. A. de G., bloemistknecht te Noord- wijkerhout, die door de rechtbank we gens poging tot doodslag, veroordeeld was tot zes maanden gevangenisstraf, thans, wegens mishandeling drie maanden gevan genisstraf opgelegd, met betaling van 100 schadevergoeding aan de beleedigde partij. Pseudo zenuwarts te Hoorn veroordeeld. Voor den kantonrechter te Hoorn is een zaak behandeld tegen H. J. P., wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Verdachte stond terecht, terzake dat hij in Januari en Februari van dit jaar in een café aldaar verschillende personen had be handeld, lijdende aan zenuwen en andere ziekten en dezen personen daartegen het een en ander had voorgeschreven. Voor elke visite betaalden de patiënten onge vraagd diverse bedragen. De drie in deze zaak gedagvaarde getuigen bevestigden wat in het proces-verbaal werd ten laste gelegd en erkenden tevens, dat zij bij de behandeling en het gebruik van de voor geschreven artikelen baat hadden gevon den. Hot O. M. vertegenwoordigd door mr. de Bruijs Tack, eischte de hoogste boei» 300 subs. 100 dagen. Na repliek van den ambtenaar verdediger, mr. J. de Vrieze uit Aa dam, bepaalde de kantonrechter, m* de Vroe, de straf ten slotte op 200. Een belangwekkende muzikale uitvin In de Groote Opera te Parijs heeft dagen een demonstratie op muzika&l bied plaats gehad, die buitengewone langstelling gewekt heeft. Een jong Fransch geleerde, electro nicus en muziekgeleerde tegelijk» heeft daar een nieuwe vinding ged» streerd: „les ondes musicales" gedoopt muzikale aetergolven. Voor eenige maanden kwam de sche uitvinder Thememin reeds met dergelijk soort, hoewel zeer primitiel stel; een soort radio-ontvanger, door bewegingen met de hand allerlt nen, een soort muziek dus, kond® haald worden. De Fransche geleerde, fessor Maurice Martenot, demonstreert zelfde soort instrument, echter ont veel volmaakter. Ook heeft hij eenr toestel, dat zonder antenne werkt^ zich, en door middel van beweging® de handen en een draad die hij op kan hij de „muzikale golven" die h het instrument weet te ontlokken, toonhoogte en timbre doen verander sterkte doen toe- en afnemen, trille glissandos maken, kortom: het t wordt als een volledig orkest, in rij van timbre' er: gemak van expressivit wonderbaarlijke wijze allerlei muzie voorschijn roepende. Prof. Martenot gaf, terwijl zijn j hem aan den vleugel begeleidde, mei „muzikale aetergolven" een geheel vo! concert: een koraal van Bach, Menue! Beethoven, Chants Russes van Dalo vane van Ravel, wisselden af met sfe van Debussy, Schumann, Mozart, Franck, e.a. De hoorders, waaronder de room ste musici van Parijs, waren opge! over het nieuwe instrument, dat wa wonderlijke perspectieven opent. Het luid is noch dat van de menschelijke noch dat van een of ander houten of ren of snareninstrument; het gelijkt ii de cello, maar is oneindig meer gevai Met deze „muzikale aethergolven, wo: de muziekwereld een nieuw element oeerd, dat voor ongekende mogelijkl de vooruitzichten opent. Binnenkort zal prof. Martenot, nw vernemen, in het Concertgebouw te Ai dam zijn vinding demonstreeren. Stoomvaartberichten, STOOMVAART MIJ. NEDERLAtt BORNEO (thuisr.) arr. 9 Mei te CHRIS TI A AN HUYGENS (thuisr} 10 Mei v. v. 6 uur te Genua. P. C. HOOFT (uitr.) vertr. 9 Mei t, lawan. SAPAROEA (thuisr.) arr. 10 Mei te Swettenham. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA, (thuisr.) vertr. 9 Mei t. runa. ZAANLAND, (uitr.) arr. 10 Mei tel HOLLAND-AM ER I KA LIJN. KINDERDIJK, Rott. n. Vancoever 9 Mei te Los AngeleB. LEERDAM, Rott. n. New Orleans n 9 Mei v. Corona. LOCHKATRINE, t, Vancouver n, l arr. 7 Mei te Panama. NICTHEROY, v. Vancouver n. B arr. 7 Mei te San Francisco. NIEUW-AMSTERDAM, Rott. tl York vertr. 10 Mei v. Southampton. SAMBRE, Rott. n, Vancouver, ir Mei te Los Angeles. SPAARNDAM, arr. 10 Mei leans te Rotterdam. VEENDAM, Rott. n. New Vork is 9 Cape Race gepasseerd. HOLLAND-AFRIKA LIJN. MELISKERK, (uitr.) arr. 7 Mei te NIAS (thuisr.) vertr. 9 Mei P. beth n. Kaapstad. SUMATRA (thuisr.) arr. 9 Mei te 5 HOLLAND—OOST AZIE LIJN. GEMMA, (uitr.) vertr. 10 Mei v. Sltf hai. OOSTKERK, arr. 10 Mei t. Amstetd Rotterdam. HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJK SCHIEKERK (uitr.) vertr. 9 Mei v. 1 dras. IJSELKERK (thuisr.) vertr. 9 M' Port Said. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ABBEKERK (thuisr. arr. 10 Mei tel werpen. HOLLAND-WEST AFRIKA LIJK ORESTES vertr. 9 Mei Hambffl! I Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG (uitr.) arr. 9 Mei ntf uur te Antwerpen. KEDOE, (thuisr.) vertr. 9 Mei tJ lombo. MODJOKORTO, (thuisr.) pass. 10 Quessant. SITOEBONDO vertr. 10 Mei Hamburg. TANAPOELI (thuisr.) rertr. 9 Port Said. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA U ALDABI (thuisr.) vertr. 9 Mei v. Sw WAALDIJK, (uitr.) vertr. 9 Mei

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10