PARIJSCH LEVEN. LUCHTVAART. ZWITSERLAND-NEDERLAND 2-1, DE R.K. SPORTDAG TE HAARLEM Dat uw dagen en uw nachten Spant in één verrukt verwachten Dat geen werklijkheid verwondt, Hart naar Gods raad uitgelezen Tot de proef van hope en vreezen Als nooit sterflijk hart doorstond. Als een kind tot haar gebeden, Immer voor den Minnaar reede Als zijn dienstmaagd, als zijn bruid, Menschenkind geroepen zonder Voorbereiding tot het Wonder Dat a) wonderen besluit. Woont ge in witte moederweelde Van geheimenis doorkweelden Tuin van bloesemblinden Mei, In uw lichten bloei verzwegen Tusschen 't net der luide wegen Waar de wereld schimt voorbij. Storm en onweer zwijgen boven 't Blanke zwijgen uwer hoven En uw aandacht krenkt geen schaüw Hagelslag en sneeuwjacht zinken In juweelen die verblinken Voor uw voet tot zoelen dauw. Zon en maan en sterren dekken, Als zij langs uw aanschijn trekken In aanbidding 't felle licht: En uw Bruigom voor uw oogen Hult in teederheid betoogen Zijn verteerend aangezicht. Tusschen wake en droom geheven Boven lust en leed te zweven, Wiegt uw Onschuld onverlet Op de vleuglen onzer wijzen Waardoor smart en vreugde rijzen Tot gelijk gestemd gebed. (Van onzen Pa-rijschen correspondent). Op zekeren dag waren er twee men- sc'hen heel ver weg in 'n vreemd land, ze stegen op met een grooten vogel en ze vlo gen en vlogen steeds verder bijn° zonder rust over landen en zeeën en bergen tot ze eindelijk na zes dagen neerstreken bij 'n groote stad, ruim 16000 K.M. van dat vreemde land verwijderd, 't Klinkt als een sprookje en toch is er geen woord van verzonnen, dat vreemde land is Japan, die groote stad Parijs en die twee menschen Gestes en le Brix. Verleden Zaterdag kwamen ze hier aan en met 'n delirium van enthousiasme zijn ze door de Parijzenaars ontvangen. En te recht Harde slagen, bitteren tegenspoed had verleden jaar de Fransche aviatiek on dervonden, onverbiddelijk werd het dood vonnis voltrokken aan de besten onder hen; de Oceaan liet- niet met zich spot ten En intusschen vierde Lindbergh zijn tnomphen en Byrd en Chamberlain. Ginds succes en roem, hier dood en rouw'n Opwekking was er noodig om den Fran- schen hun zelfvertrouwen terug te geven. En Costes en le -Brix hebben dat gedaan 1 De gevaarlijke Noordelijke route vermij dend hoe holdhaftig-sportief 'n verbin ding EuropaAmerika langs dien weg ook zijn moge koersten zij naar het Zuiden: den lOden October uit Parijs vertrokken, hadden zij, 'n oponthoud van twee dagen meegerekend, in vier dagen tijds Europa met Zuid-Amerika verbonden. En dan be gint hun propagandatocht van Zuid naar Noord: in alle hoofdsteden wordt zegevie rend de Fransche vlag vertoond: in 'n paar maanden tijds zijn alle staten door kruist, hebben twee jonge, stoere kerels, met 'n stalen body en 'n toomelöoze ener gie aan 'n heel werelddeel 'n stukje Fran- schen geest gebracht. Dan het laatste tra ject: TokioParijs! Gemiddeld 2700 K.M. per dag, geen 10 uur slaap, onvermoeid stormen ze voort, daar hoog in de lucht, naar Frankrijk toe naar Parijs! En Parijs heeft 't op z'n rechte waarde geschat. Met duizenden en tienduizenden zijn ze uitgetroken, van de hoogsten in het land tot de eenvoudigsten toe om iii spontane hulde Costes en le Bnx hun fiere blijdechap toe te juichen, 't Was er vol, stampend-vol op le Bourgettus schen zessen en zevenen was hun komst aangekondigd, maar voor twaalf uur be gon het publiek al toe te stroomen. Uitge breide ordemaatregelen om de excessen van den Lindbergh-nacht te voorkomen, waren genomen: mannetje aan mannetje stonden politie en republ'ikeinsche garde opgesteld, hier en daar detachementen ca valerie óm eventueel in te grijpen. In 'n groote vliégtuigloods, met groen en bloe men en vlagtropheeën versierd, werd 'n buffet aangericht; in naam der regeering zou minister Bokanowski daar de twee luchthelden ontvangen. Over de breede route de Flandre, den weg van Parije naar Le Bourget, stroomt 'n onafgebroken reeds van voertuigen, auto s en bussen, trams en fietsen hot pu bliek, dat aanvankelijk in groepen bij de poorten van le Bourget stond, vormt lang zamerhand 'n aaneengesloten compacte menigte. Ze staan er klaar in angstige, on geduldige spanning om hun bravo'» en vi- vats uit te brullen, geestdriftig-enthou- siast de triomph te vieren van zonen van eigen land. Op het vliegveld komen regelmatig neer gestreken groote vogels met witte of grij ze of blauwe vleugels en hoog,in de lueht zijn er, die breede kringen beschrijven of er lustig rondbuitelen, voorover, opzij, achterover, net als 'n hoop kwajongens, die kopjeduikelen uit pure blijdschap, dat de groote broer weer thuiskomt. Tegen twee uur verschijnen reeds de eerste officieels persoonlijkheden, genoo- digden, journalisten en talrijke bekende persoonlijkh"dcn op luchtvaartgebied hce- le pelotons photographen hebben stelling genomen op her terrein. Ginds bij de groote hangar, waar de ontvangst plaats zal hebben, staat de muziek opgesteld van het 31ste regiment en nu en dan schette ren de opwekkende tonen van 'n marBch over het veld. Als 'n loopend vuurtje doen .allerlei be richten de ronde; 'n radio kondigt aan, dat ze om 3 uur Marseille verlaten heb ben. 'n Aantal lichte toestellen steken Bazel, 6 Mei. "Voor den zevenden keer zijD heden de Nederlandsche en Zwitsersche elftallen te genover elkaar in het veld gekomen en ook thans is de traditie, dat de thuis spe lenden winnen, niet gebroken. De Neder landsche ploeg bleef, na een goede eerste helft, in het tweede gedeelte van den strijd bij de Zwitsersche spelers ten achter en de overwinning van onze tegenstanders is dan ook verdiend. Even voor den aanvang van den wed strijd werden wij onthaald op een regen buitje, dat echter bij den aanvang ophield. bruiaal den neus in de lucht: 'n oorver- doovend gebrom en ze verdwijnen in de richting van den verren, grijs-bewo'kten horizon, den „Nungesser et Colli" tege moet. (Wordt vervolgd). Een 21 nederlaag voor de Oranje hemden. Rust: 11 Een mati ge wedstrijd. Er stond een niet sterke wind dwars over het veld en het was uitstekend voetbal- weer. Aan de internationale ontmoeting ging een wedstrijd tusschen twee jeugcl-elftallen vooraf, doch het spel was niet bijzonder aantrekkelijk en de ongeveer twintigdui zend toeschouwers op het terrein van de F. C. Nordstern, waar deze interland wedstrijd plaats had, waren verheugd, toen de Oostenrijksche scheidsrechter om drie uur de beide elftallen liet opstellen. De elftallen kwamen als volgt tegenover elkaar te staan: dïger Van der Meulen gehuldigd, aldus meldt de „Tel.", in verband met het feit, dat hij zijn 25sten interlandwedstrijd speelt Aanvoerder Denis sprak hem in hartelijke bewoordingen toe, waarbij hij v. d. Meu-' len's groote verdiensten voor het Neder landsche elftal in het licht stelde en be sloot met hem namens de overige spelers reserves, officials en persvertegenwoordi gers een gouden vulpotlood te overhandi- De R. K. Sportdag, welke aanvankelijk was vastgesteld op 29 April 1.1., doch toen werd uitgesteld in verband met het over lijden van Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, bis schop van Haarlem, werd gisteren op het H. B. C.-terrein te Heemstede gehouden. Het Mei-zonnetje was zoo welwillend om de organisatoren van dezen dag ter wille te zijn en overgoot met haar gouden stra len het groene grastapijt waarop de strijd gestreden zou worden tuschen de verte genwoordigende elftallen van de Distric ten Haarlem en Leiden. Te I uur kwamen de Junioren-elftallen van beide Districten in het veld, waarom heen zich reeds vele belangstellenden had den geschaard om getuige te zijn van den altijd interessant blijvenden kamp tusschen Jeugdelftallen. Zij die dezen aanschouw den, hebben kunnen zien dat de R. K. voetbalbeweging een goede toekomst te gemoet gaat, eene welke hoopvol stemt. De jeugdige spelers gaven een spel te zien waar pit in zat, fair en eerlijk, daardoor toonend dat zij dankbaar waren voor de plaats hen in een der vertegenwoordigende elftallen toegewezen. Als scheidsrechter P. P. Smit beginnen blaast trapt Leiden, met de hinderlijke zon in 't gezicht af. Haarlem is onmiddellijk in den aanval en het Leidsche Junioren-doel heeft een zwaren druk te doorstaan, waar de invaller-keeper zijn zenuwen niet de baas is en voor een paar goede schoten, welke te houden waren geweest, moest zwichten, zoodat Haarlem reeds na 10 mi nuten spelen op niet onfortuinlijke- wijze met 20 de leiding heeft. Hierna komen de kleine Leidenaars er beter in en pak ken flink aan. Beide partijen wegen goed tegen elkaar op, terwijl ook de Leidsche keeper zich rehabiliteert door ballen te houden welke een beter lot verdienden. Nog voor rusten wordt aangekondigd we ten de Leidenaars den achterstand te ver kleinen door den stand op 21 te brengen. Dat ook thee aanstekelijk kan werken op jeugdige spelers bewees wel het feit dat de Leidenaars na de rust stukken be ter speelden en Haarlem alle krachten moest inspannen. Hoewel de Haarlemsche verdediging vele aanvallen der Leidenaars konden fnuiken, kon zij toch niet verhin deren dat Leiden na een kwartier spelens met een tweetal doelpunten de leiding wist te veroveren (2—3). Hard werd er gestre den, vinnige aanvallen opgezet, waarbij Haarlem even voor het einde succes kon boeken (33). Hoe er verder nog gezwoegd werd in den stand kwam geen verandering meer, zoodat deze kamp in een gelijk spel eindigde, hetwelk de verhouding juist weergeeft. Om uitblinkers te noemen, zij waren er, maar wij meenen te kunnen vol staan door t!e zeggen, dat allen gespeeld hebben voor wat zij waard waren, want de wedstrijd stond op een voor junioren zéér hoog peil Tegen half drie werd het nog voller rondom tde lijnen, het uur waarop de hoofd wedstrijd zou aanvangen. Onder de aan wezigen merkten wij op de heeren H. Putter en G. Kruyver, resp. Voorzitter en Hecr.-Penningm. van den D. H. V. B., Kap. J. C. C. Groot, geest. adv. District Leiden, gemeenteraadsleden enz. enz. welke door hun aanwezigheid blijk gaven het houden van der gelijke sportdagen op prijs te stellen. De persfotograaf, welke evenmin op het appèl ontbrak, deed zijn plicht door beide elftallen op de gevoelige plaat te ver eeuwigen. Daarna liet scheidsrechter Vis ser uit Amsterdam, welke de leiding had, zijn fluitsignaal weerklinken, waarop beide elftallen zich met de Besturen van de Districten op het middenveld verzamel den. De Voorzitter van het Haarlemsche District sprak hier eenige sympathieke woorden, herdacht het overlijden van wij len onzen Bisschop, Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier, beschermheer van den D. H. V. B. en wees op de groote hulp en steun door dezen verleend aan de R. K. Sportbewe- ging. Niet genoeg kunnen wij, aldus spr., hem daarvoor dankbaar zijn. Wilt daarom allen hem in uwe gebeden gedenken. Na allen nog een genoeglijken wedstrijd te hebben toegewenscht, sprak de heer A. H. Schrama, voorzitter van het Leidsche Dis trict nog eenige woorden. Daarna weer een fluitsignaal en beide elftallen stellen zich op als volgt: Haarlem A. v. d. Bosch r. Deursen Gigengack A. Slenders Jac. Duinhoven R. Kamer Hoogervorst Juffermans Draaijer H. v. d. Bosch Nijsten 0 W. Rietmeijer M. v. d. Vlugt Th. Ruigrok Theo v..de Berg A. Goddijn N. Rietmeijer Jac. v. d. Zwet P. v. Nobelcn B. Bekkering J. Beijk H. Weijers Leiden Na den aftrap komt Haarlem bij een eersten aanval reeds gevaarlijk dicht bij de Leidsche veste, doch het leder wordt juist naast het doel geschoten. De Haar lemmers spelen van meet af een vurig en pittig spel waar tegenover de Leidenaars het veel te kalm opvatten want voortdu rend zijn zij een seconde te laat. Het ver gen. De heer K. J. J. Lotsy sprak evenwm onzen jubileerenden keeper toe, mede a]| clubgenoot, waarna v. d. Meulen ten slotte met eenige welgekozen woorden bedankte, Van der Meulen zal ook nog worden ge. huldigd door het bestuur van den N. V. B, dat hem een album zal aanbieden met de foto's van alle 25 wedstrijden, waarin hij j| uitgekomen. band in de Haarlemsche ploeg ïs uitsta kend, goed samenspelend trekt haar voor hoede steeds ten aanval flink gesteund daarbij door de halflinie. De druk op het Leidsche doel werd dan ook heviger eo Haarlem krijgt reeds vrij spoedig op geluk, kige wijze de leiding (10) als de linkshalf der Leidenaars haar daarbij helpt en den bal in eigen doel werkt. Haarlem daardow aangemoedigd komt steeds weder teriij en vrij spoedig weet haar midvoor de lei- ding te vergrooten, door den Leidschea keeper het nakijken te geven (20). Daa een aanval van Leiden, doch de cornei welke zij weet te forceeren levert niets op, Weer is de Haarlem-voorhoede in aotie ei als er twintig minuten gespeeld is, is dt stand reeds 30 in 't voordeel van Haar lem. Het verband in het Leidsche elftal j nog steeds zoek, wat wel zijn oorzaak vindi in het feit dat er spelers zijn die zich niel geheel geven hetgeen natuurlijk demorali- seerend werkt op de anderen die van goe den wil zijn. doch ondanks dit allee komt Leiden toch eenigszins in de meerderheid, Een drietal corners is het resultaat vat het goede werk van het Leidsche binnen trio, welke niets opleveren. Bij een daar van kopte de rechtsbinnen het leder keu- rig in doch v. d. Bosch stopt dezen kopbal even schitterend. Bij een volgende aanva! der Leidenaars stopt de Haarlemsche kee per wederom schoten van Goddijn en v. d Berg. Haarlem kogelt bij een aanval dan weer een bal in de touwen, doch dit punt wordt geannuleerd wegens buitenspel. Na dat de Leidsche rechtsbinnen nog een prachtkans om hals heeft gebracht wordt met 30 rust aangekondigd. Wie denkt dat na de rust Leiden wal beter van zich af zal bijten komt voorloo pig bedrogen uit. Het spel is eenige minu ten oud als Haarlem een penalty te ne men krijgt wegens aangeschoten hands, welke zij benut (40). De rechtsbuiten van Leiden krijgt dan den bal te pakken en knalt het leder naast. Haarlem maakt be ter van zijn kansen gebruik en weet door Draaijer er 50 van te maken. Wederom herhaalt nu de Leidsche rechtsbuiten bet kunststuk, door een zekeren Ixano om te scoren om hals te brengen door naast le schieten. Hierna is de Haarlemsche voo* hoede wéér aan 't woord en Draaijer neeul zijn kans waar om er 60 van te maken, Dan schijnt het keerpunt in dezen wed strijd te komen en trachten de spelers die op halve kracht speelden zich eenigsziai te rehabiliteeren, wat de Leidsche ploeg ten goede komt, want zij brengt thans, goed samenspelend, de Haarlemsche veste herhaaldelijk in gevaar. Dan komt er een doelpuntenregen van Leidsche zijde. Ruig rok opent de score 61, Goddijn maakt dan 2 goals kort achter elkaar 63, waarna het weer Ruigrok is welke er 64 van maakt, Ook Weijers stompt nu een prachtschot van de Haarlemsche linksbuiten juist cor ner welke niets oplevert. Theo v. d. Berg maakt dan voor Leiden het 5e doelpunt (65). Bij de daarna volgende Haarlem- aanvallen doet de rechtsback van Leiden zich van een zeer slechte zien door eenige malen unfair aan te vallen. Een daaruit aan Haarlem t-oegekende penalty wordt naast geschoten. Na nog eenige wederzijd- sche aanvallen en pech aan Leidsche kant in de laatste periode verstrijkt de tijd, en als het einde daar is heeft Haarlem een verdiende overwinning op het Leidsche elf tal behaald (65). Het Haarlemsche elftal vormde een goed geheel, waarbij v. Deurzen, Draaijer ea Hoogervorst een sublieme partij speelden Van het Leidsche elftal dient vermeld dal dit niet op volle kracht speelde daar en kele spelers zich niet geheel gaven, het geen voor hun medesnelers niet zoo aange naam is geweest. Later trachten zijn deze fout te herstellen, maartoen was het te laat. De wedstrijd was het aankijken ten volle waard en aan doelpunten heeft het niet ontbroken. De R. K. Sportdag mo gen wij als goed geslaagd rekenen. Nobile's Noordpoolvlucht Uit Vadsö vertrokken. De „Italia" is Zaterdagavond om 8.31 van Vadsö vertrokken met bestemming naar Spitsbergen. Geland op Spitsbergen. De „Italia" is Zondagmiddag precies 1 uur te Kings Bay geland. Het luchtschip stuitte Zaterdagavond na het vertrek uit Vadsö spoedig op een hevige sneeuwbui. Des nachts om 4 uuf passeerde het Beren-eiland; des ochtend' om 7 uur wierp men een boodschap neor op de Zuidkaap van Spitsbergen. Om 11.45 kwam de „Italia" boven King' Bay, maar door den zwaren wind duurde het tot 1 uur eer zij in de hangar kon wor den gebracht. Generaal Nobile deelde mede, dat me" vrijwel den geheelen tocht in sneeuw had gevlogen, maar niettemin had het lucht schip slechts ruim 15 uur over de reis g«' daan. Na Beren-eiland was de wind naar het Westen gedraaid, waardoor een grootflf snelheid mogelijk werd. 4-1 Zwitserland SECHEHAÏJE VON ARX RAMSEYER FaSSLER PICHLER DE LAVALLAZ TSCHIRREN JaGGI IV ROOM BERG ABEGGLEN II Scheidsrechter Braun (Oostenrijk) N EBER SMEETS TAP KOOLS 1 SCHREURS MASSY VAN BOXTEL VAN KOL DENIS VAN DER MEULEN 5 d e r 1 a n d De Zwit-serschet aanvoerder Ramseyer wint den toss en te 3.06 uur trapt Tap voor Nederland af. De Oranjehemden beginnen onmiddel lijk met een goed opgezetten aanval welke eindigt in een goed schot van Tap. De bal wordt echter gehouden. De Zwitsers laten zich echter niet onbetuigd en antwoorden onmiddellijk met eenige aanvallen en van der Meulen krijgt spoedig eenige ballen te verwerken. Op buitengewone wijze weet hij een bal weg te werken voor de voeten van Ramseyer vandaan door den bal weg te slaan. Het tempo van den wedstrijd is in den aanvang verrassend snel. Na zeven minu ten spelen wordt een aanval der Hollan ders voor de Zwitsers zeer gevaarlijk. Tap is bij dezen aanval binnen het Zwitsersche doelgebied komen te liggen. Door nerveu- siteit houdt hij den bal tegen en belet daardoor Kools te schieten. Een vrij zeker doelpunt voor de Hollander» gaat hierdoor verloren en de Zwitsers zijn aan een groot gevaar ontsnapt. De Hollanders hebben dan den smaak beet en er volgen eenige goede aanvallen. De voorzetten van Elfering zijn echter niet hoog genoeg, waardoor zij steeds on tijdig worden onderschept. Wanneer er kort daarop een goede voor zet van Elfring volgt en deze zeer gevaar lijk dreigt te worden, strandt de aanval op vermeend buitenspel van Smeets. De Zwitsers zitten ook niet stil en Van der Meulen krijgt een verraderlijk laag schot van Zaggi te verwerken. Hij doet dit echter naar behooren. Dan loopt Schreurs een hoofdwonde op en verlaat een oogenblik het veld. De Hol landers spelen dan met tien man verder. Na vier minuten keer Schreurs even met een hechtpleister op het hoofd in het veld terug, nadat de tien Hollandsche spelers het in deze minuten den Zwitsers lastig genoeg gemaakt hebben. Van Boxtel veroorzaakt dan een gevaar lijk moment voor eigen doel, doch hij weet zelf het gevaar te. herstellen. Het spel is thans verrassend mooi en er zijn zeer fraaie momenten.; Onze midden- linie is echter niet- zoo goed als wij in den regel gewend zijn. Na ruim een kwartier spelen Reeft Hol land een vrije schop te nemen even buiten het strafschopgebied. Van Kol lost een ge weldigen kogel op he.t Zwitsersche doel, dóch Secheliaye. is op zijn post en werkt het leder uitstekend weg. Dan begint de Zwitsersche voorhoede zich meer te', weren-en. vooral de rechter- leugel wordt gevaarlijk. Het gevaar van dien kant is vooral groot omdat er tus schen 'Van Köl' en Schreurs niet liet nóe- dige overleg schijnt te bestaan. De Zwitsersche middenlinie steunt uit stekend en langzamerhand komen de Zwitsers het- meest, in den aanval. De Hol landsche verdediging houdt echter stand en de Zwitsersche aanvallen leveren geen resultaat op. Het spel gaat dan gelijk op en het valt op, dat onze vleugelspeler» Elfring en We ber te veel zelf schieten inplaat» van voor te zetten. Wellicht i» hét nogal gladde ter rein daaraan mede schuld, want valpar tijen zijn schering en inslag. Even later ontstaat een zeer gevaarlijk moment voor het Hollandsche doel. Drie maal wordt het leder heen en weer voor hét Hollandsche doel geschoten, doch een doelpunten blijft uit. Een nieuwe Hollandsche aanval atrandt daarentegen op buitenspel. Uit een volgen den attack weet Tap van een minder goede plaats te schieten, doch de bal gaat over. Na een half uur spelen moet de Zwitser sche middenvoor Roombergi het veld ver laten cn hij keert niet terug.. Het zijn thans de Zwitsers, die met tien man spelen, doch voor de'Hollanders levert dit niet» op. Na acht minuten wordt Boomberg vervangen door Weiier (Grashoppers).Als hij op het veld komt, wordt juist de eerste hoekschop tegen Holland genomen, welke evenwel niets oplevert. Smeets Ayeet den bal te krij gen en handig werkt hij het leder weg naar de Zwitsersche helft*-doch-de aanval wordt afgeslagen. Onze rechtervleugel hervat echter on middellijk den aanval. Een fraaie voorzet van Elfring volgt, de bal zweeft voor het Zwitsersche doel en Smeets kopt het leder onberispelijk in den uitersten hoek. Hol land leidt met 01. Er is thans veertig minuten gespeeld en de resteerende tijd van de eerste helft is voor de Zwitsers. Dezen komen na dit eer ste en laatste doelpunt der Hollan ders met man en macht opzetten en door een misverstand tusschen Van Boxtel en Van der Meulen krijgt de Zwitsersche rechtervleugel gelegenheid door te breken en Tchirren weet met een hard schot ge lijk te maken (11). Direct daarop gaat de rust in. Na de hervatting gaan de Hollanders onmiddellijk weer tot den aanval over. Deze wordt echter afgeslagen en thans zijn het de Zwitsers, die komen opzetten. Denis onderschept dezen aanval en plaatst den bal naar Schreurs. Deze treuzelt evenwel met het wegwerken van bet leder en het is Ableggen, die het leder weet te krijgen en met een hard schot via den paal den stand op 21 voor Zwitserland weet te brengen. De tweede helft is dan nog geen minuut oud. Het schijnt, dat de Hollandsche spelers door dezen tegenslag totaal gedeprimeerd zijn, want na nog een kalme poging aan te vallen, zijn thans de Zwitsers in de over hand en zij zijn voorloopig niet voor het Hollandsche doel weg te slaan. Onze mid denlinie toont zich dan zeer zwak en zij wordt vooral door het uitermate zwakke spel van Massy gehandicapt. Ook onze bei de backs leveren geen buitengewone pres taties. Ons elftal staat dan veel te veel stil en het schijnt wel of er een loomheid over de spelers Is gekomen. De Zwitsers blijven aanvallen en er ont staan tal van gevaarlijke momenten voor het Hollandsche doel. Het zijn dan Van Boxtel en Van Kol, die uit tal van hache lijke posities weten te redden. Van der Meulen werkt hard. Eens is hij al gepas seerd, doordat het leder over zijn hoofd gekopt wordt, doch hij weet het nog ach terwaarts te grijpen en terug te brengen in het veld. De Zwitsersche linksbinnen Ableggen laat buitengewoon fraaie staaltjes van in dividueel voetbalspel zien, doch dit levert voor de Zwitsers niets op. Denis is thans vooral niet in den vorm, dien wij van hem gewend zijn. Toch weet de Hollandsche verdediging tegen de vele Zwitsersche aanvallen 'stand te houden. Eenige malen wordt de Zwitsersche voor hoede buitenspel gezet. Eindelijk komt er eenige verandering voor het Hollandsche doel als Kools het leder krijgt en er mee naar voren gaat. Zijn opbrengen leidt echter tot niets. De Hol landers komen er dan weer even beter in, doch hun aanvallen leveren niets op. Vijf minuten voor het einde weet Ableg gen bij een Zwitserschen aanval een hard schot te lossen. Do bal komt evenwel te gen den paal terecht en het gevaar is ge weken. Tap probeert nog een poging met een schot van verren afstand, waarmede Sechehaye echter geen moeite heeft. De Zwitsers pogen nog eenige aanvallen doch voordat zij tot resultaat leiden fluit scheidsrechter Braun, die den wedstrijd maar matig geleid heeft, het einde. Over de spelers valt niet veel meer #e zeggen. Onze middenlinie was het groote zwakke punt en dientengevolge stond onze verdediging onder zwaren druk. Denis stond een stuk beneden zijn gewone spel. Van der Meulen was als altijd uitstekend. De voorhoede is medcgevallen en uit het spel in de eerste halft vooral is gebleken, dat zij niet zoo ZAvak is als men dacht. Het Zwitsersche elftal was als geheel veel beter. Er was een hechte band tus schen de spelers, die allen sneller waren dan hun tegenstanders. De stand is: Zwitserland 7 4 0 3 8 1414 1.14 Nederland 7 3 0 4 6 11—14 0.86 Van der Meulen gehuldigd. Aan het diner van Zaterdagavond in Hotel Savoy Univers werd onze doelverde- (Van onzen specialen verslaggever). HET LEI DEN-ELFTAL MET 6-5 GESLAGEN DE JUNIOREN SPELEN 3-3 GELIJK t (Van onzen specialen verslaggever.)

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8