beman Purol bij doorzitten, stukloopen en smetten der Hui Rechtzaken. KOREVAA^STR. NIET DUUR! Letteren en Kunst Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. Gem. Berichten. woord tot prol Kees om, die gaarne te midden der Augustijnen vertoeft. Prof. W. Keesom bracht dank voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en wenscht de vereeniging geluk. Do heer v. Oyen sprak vervolgens na- mens do vereeniging een woord van dank. Spr. zeide, dat aan prof. v. Oppenraay een telegram van dank gezonden zal wor den. Hierna doet hij mededeeling van het volgende telegram van antwoord van H. M. de Koningin: „H. M. de Koningin dankt voor de ge voelens van aanhankelijkheid, neergelegd in Uw telegram." Adjudant van Dienst STORM VAN 'S GRAVENSANDE. Verder waren er telegrammen ingeko men van prof. mr. P. J. M. Aalberse, de afd. Heemvaart, de Arbeiders en Geeste lijken der Lourdoskerk te Amsterdam, de Hulp-in de Huishouding te Leiden, de afd. Leiden van de Hanze, het Eigen Huisbe stuur, drs. Stein (Utrecht), de R.-K. Stud. Ver. Veritas (Utrecht), Alb. Magnus (Gro ningen) en Laurentius (R dam). Ten slotte waren nog hartelijke geluk- wenschen ingekomen met betuiging van spijt, dat zij niet op de receptie konden tegenwoordig zijn, van prof. Eerdraans en prof. van ltallie. Daarna bracht praeses v. Oyen spe ciaal dank aan de zustervereenigingen. Voorts wees spreker er op, dat de vrouw in „St. Augustinus" nog niet dien invloed heeft, dien de mannen in „St.- Augustinus" hebben. Hierna voeide nog het woord mr Don ders, als lid van den Raad van Beheer van het Eigen Huis. Hij huldigde de „slaven" van het Lustrum, het E. H.-bestuur, dat hot gehoele lustrum workt en niet feest. Spr. biacht ten slotte dank aan mr. Dor- beck voor diens tafelleiding. Tenslotte sprak de tafelpraeses een dank woord tot het E.R.-bestuur in 't bijzonder tot de heeren Feldbrugge en Perquin, die bij dit lustrum werkelijk niets anders doen dan werken. Hiermede' was de officieele lunch ten einde en maakte men zich alweer op voor de thé misucal in het „Eigen Huis". Van 6 tot 7 uur was er aldaar gelegen heid tot dineeren en tot slot van den dag ging de Schouwburgavond. Tot slot van den tweeden dag der lus- strumviering had in den Schouwburg de opvoering plaats van Gheon's tooneel- werk „De opgeknoopte, die werd af ge knoopt" waarvan door Wies Moens een Hollandsche vertaling iB bezorgd. „De opgeknoopte, die werd afgeknoopt", waarvan door Wies Moens een Hollandsche vertaling is bezorgd. Aanwezig waren onder meer: Z.Exc. .Thr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, Prof. Keesom, Prof. J. P. Groenen, de modera tor van St. Augustinus, Prof. Visser, de Zeereerw. heer Pastoor Th. Beukers, de Zeoreerw. Pater Mr. Ez. v. d. Helm, de Edelachtbare heer Bulten, lid der Tweede Kamer, Mr. A. Tepe, wethouder van Lei den en vele anderen. Een zestal leden van A.G.A.B., de too- neelclub van „St. Augustinus", hebben daar op waarlijk loffelijke wijze dit merk waardig specimen van den Katholieken Franschen tooneelschrijver vertolkt. Men voelt in dit tooneelstuk, ook reeds bij het lezen daarvan, dat het zijn oor sprong vindt in een Zuidelijken geest, waar ook meer verheven zaken, dingen, die den gosdienst betreffen, zooals in dit tooneelstuk de heiligenvereering, veel meer een zijn met 't leven dier zuidelijke volken, zoodat zij er veel gemakkelijker over spre ken en er mee omgaan als een deel van hun leven. Zoo is het hier het geval met het won der van St.-Jacob van Compostella. Twee pelgrims, een vader en een zoon, trekken ter beevaart naar diens heiligdom en overnachten op hun tocht in een armoe dige herberg, waar het echtpaar Carmen en Escamillo het bedrijf van waard en waardin uitoefenen. Maar beiden zijn be- geerig naar het geld, dat zij 1 ij het door snuffelen van de reiszak der pelgrims daarin vinden. Om dat geld te bemachti gen verbergen zij in den zak een zilveren beker, met het doel, dat de pelgrims voor het gerecht veroordeeld zullen worden en he i ue goederen en dus ook het geld der polgrms ten deel zal vallen. Het plan gelukt en de zoon, die door zijn onnoozelheid voor den meest schuldige wordt gehouden, wordt veroordeeld tot den strop, Maar St. Jacob, tot wie hij heeft gebeden redt hem, hij hangt wel, maar sterft niet en krijgt zelfs het volledig ge bruik van zijn verstand terug en de waard en waardin worden veroordeeld. Zoo is de simpele inhoud van dit ver haal, maar de wijze waarop het is geschre ven, de kostelijke sophismen van den waard en waardin om den diefstal te be mantelen en vooral de luchtige wijze, waarop dit wonder in een goede climax geschiedt, maken dit tooneelstuk tot iets bijzonders. Die geest van het werk is het, die de tooneelisten van Augustinus bijzonder goed hebben doorvoeld en ook uitge- boeld. En vooral zouden wij als de drie besten willen noemen, de vader, de zoon en de waardin, wier uitbeelding sterk was en vol kleur. De andere drie waren iets minder, maar vielen zeker niet uit den toon bij deze zoo uitnemend geslaagde opvoering. Aan het einde, waarbij verscheidene ma len moest worden gehaald, bracht praeses van U' en dank aan alle spelers, voor hun spel niet alleen, maar ook voor den tijd en de moeite er aan besteed en speciaal aan Mr. Donder (den Vader) en Mej. Wcs- soling (de Waardin), die met bloemen en kransen werden beloond. Ook Mr. Donders sprak zelf nog een kort woord en bood daarbij aan Mej. Wes- seling en de souffleuse eveneens bloemen aan. Het werd een prachtig besluit van een welgeslaagden avond. Het werd een mooi besluit van een in derdaad welgeslaagdeu avond, welke door alle aanwezige gasten zeer gewaardeerd is geworden. INGEZONDEN MEDEDEELING. KANTONGERECHT WOERDEN. Een zomerzitting van 3 Mei 1928. Allereerst wordt Jhr. Mr. F. A. Groeninx van Zoelen, wonende te 's-Gravenhage, als waarnemend ambtenaar van het openbaar Ministerie bij hot Kantongerecht te Woer den geinstalleerd. Aan de mazen ontplipt. Vervolgens wordt do aangehouden zaak behandeld contra de V. te Bodegraven verdacht van overtreding der Vleeschkeu- ringswet. Verdachte zou niet medegewerkt heb ben om een goede keuring mogelijk te ma ken van geslacht vee door het verwijderen van enkele deelen daaruit, welke noodza kelijk zijn voor deze keuring. Verdachte ontkende dat hij aansprake lijk is, daar zijn vader de zaak aangaat. De keurmeester, voorgeroepen, verklaar de dat verdachte altijd het vee aangaf ter Secretarie en dat hij dus wel degelijk aan sprakelijk was. De Ambtenaar was van meening, dat de feiten vaststonden en eischte derhalve een geldboete van 20 of 10 dagen hechtenis. Verdachte's Raadsman, Mr. La Gro uit Bodegraven, hield daarbij zijn pleidooi en voerde ojn. aan dat verdachte niet veroor deeld zou kunnen worden daar deze buiten de zaak staat en met hij, verdachte, doch diens vader hier had moeten staan om ver volgd te worden. De Kantonrechter achtte niet wettig be wezen, hetgeen bij dagvaarding was ten laste gelegd, en sprak verdachte hiervan vrij. Waarschuwing. U. te Woerden, verdacht van over treding der arbeidswet was niet versche nen en ook niet de twee getuigen. Deze getuigen zullen bij herhaling gedagvaard worden en bij niet-verschijning strafrech terlijk vervolgd en voorgeleid worden. Een plank tusschen de schroef. v. B. en de J. te Nieuwkoop, kwa men voor de derde maal voor. Ze zouden, toen er sterk ijs in de vaart lag en een schipper dit verbreken wilde, een plank genomen hebben en die in de richting van de schroef gestoken hebben om alzoo deze onklaar te maken. Beide hebben steeds ontkend. Twee getuigen kwamen op de vorige zitting verklaren dat ze het zuiver gezien hadden, dat verdachten met opzet kwaad wilden. Thans verscheen een derde getuige, die eveneens verklaarde, dat hij gezien had, dat verdachten gedaan hebben zooals bij dagvaarding gesteld. Nog hielden verdach ten vol dat ze onschuldig waren. Eisch f 10 subsidiair 5 dagen. Veroordeeling: 8 of 4 dagen hechtenis Mestvuil in de melk. V. O. te Kamerik stond terecht ter zake dat hij melk afgeleverd zou hebben, die zeer vuile bestanddeelen inhield. Verd. ontkende dit niet maar voerde aan dat de schooljongens er wel een beet je stof ingedaan kon hebben. Hij wist ner gens vanaf, was nog nooit bekeurd ge weest, enz. enz. De verbalisant werd gehoord en ver klaarde dat er klachten ingekomen waren. Dr. Verlaan uit Utrecht, als getuige-des- kundige gehoord, verklaarde dat er zeer veel vuil, mestvuil, stalvuil, om het zoo maar uit te drukken, aanwezig was en dat er meerdere malen klachten ingekomen waren. Eisch: 20 subs. 10 dagen hechtenis. Veroordeeling 35 of 7 dagen met de vermaning voortaan op de melk zindelijker te zijn, daar dit een teer artikel is. Onsympathiek. E. te Bodegraven stond terecht terzake dat hij als bestuurder van een rij wiel op zoodanige wijze heeft gereden dat de veiligheid van het verkeer werd in ge vaar gebracht. Volgens drie getuigen was het als volgt gegaan Twee van bedoelde getuigen hadden sinds langen tijd ruzie met verdachte. Toen nu deze getuigen eens in Bodegraven kwamen om familie te bezoeken, zag ver-' dachte weer zijn oude vijanden. Hij sprong op de fiets nam een stormlantaarn (het was reeds donker) en ging telkens voor getuigen hun fietsen rijden en wel zoo dat hij ze telkens aanreed. Plots schoot hij naar voren en reed schuin naar rechts. Daardoor kwam een der getuigen jnet zijn voorwiel in de nep van verdachte's achter wiel. Daar was het verdachte om te doen want, zoo zeide hij op de zitting er is geen mensch die kan blijven zitten want hij moet vallen. Zoo is het dan ook gebeurd. Getuige viel en kwam in een sloot terecht. Verdachte nam een zeer onsympathieke houding aan en hield vol dat hem geen j schuld trof. 'fc Was louter toeval volgens hem. De Ambtenaar was van meening dat i hjer wel degelijk opzet in het spel was en eischte een geldboete van 10.of 5 da- i gen hechtenis. De Kantonrechter achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en veroordeel- j de tenslotte verdachte tot betaling van j 16.— bij nieLbetaling te vervangen door t hechtenis van 3 dagen. VOOR MAATKLEEDUIG ^-GA NA/l U St>AtT ZEKER SCHILDERKUNST. ELLY B0KELMANN. Kunstzaal Kleykamp. Elly Bokelmann is portretschïlderes. Men kan haar werk in twee genre's split sen; portretten van Veluwsclie typen en die van dames en heeren, van dames voor al. Haar Veluwsche typen zijn over het algemeen de beste. We denken aan de Ve luwsche boerin ergens uit de buurt van Velp, tenminste naar de muts te oordeelen uit de IJselstreek, die breeduit zit te breien. De stroeve, aandachtige gelaats uitdrukking is uiterlijk gericht op het brei werk, maar vertelt niet eens dat zij zich op eene of andere ernstige gedachte con centreert. Goed getypeerd is ook de Ve luwsche boerin, met de handen in den schoot, die Zondag houdt en evenzeer de oude boer in zijn blauw boezeroen, die in zijn Bijbel is verdiept. Geen letter ontgaat hem. Men zou zich de lijnen van den ge zonden kop wat steviger, wat krachtiger kunnen denken, maar de expressie van mond en oogen is toch wel goed. Heel goed is ook het portret van een oude vrouw met peinzend, droefgeestig gezicht. In de rimpels staat een geschiedenis van vele levenservaringen te lezen. Dan heeft Mevr. Bokelmann nog een aantal portretten van menschen van stand geëxposeerd, die ons over 't geheel niet zoo goed bevielen. De gelijkenis is goed, maar doet soms meer denken aan een groote gekleurde photografie, dan aan kunstwerken, die een eigen opvatting en stijl verraden. We vinden te weinig de per soonlijkheid van de schilderes, het is ons soms te flatleus, te roseaclitig. En dit treft to meer, omdat ze techniek en gevoeligheid bezit. Die gevoeligheid meenden we vooral te bespeuren in een portret van Mej. Annette van Dijk: n vriendelijk ernstige gelaatsuitdrukking, 'n lichte neiging van 't hoofd, hals en armen heel verdienstelijk gedaan, een goede be handeling van 't blauwe kleed. Een compo sitie die prettig en rustig aandoet. Er hangt ook een zelfportret, dat uitne mende kwaliteiten bezit. Er is iets heel vriendelijks in, iets voch- tig-teers in de oogopslag, iets droomerigs, dat sympathiek aandoet. Er is in dit werk een psychische verdieping, welke men el ders nog te veel mist. Fijn gevoeld en op gevat is ook het portret van Mevr. Heij- blom. Het portret van haar man kon ons minder bekoren. Veel zorg bestede deze schilderes nog aan de studie van handen vooral han den in rust. Over het geheel doet het werk eerlijk en ernstig aan; er is veel zorg aan besteed. De schilderes geeft zich geheel aan haar onderwerpen. Voortgaande ern stige studie, verdieping van kleuren en verdieping van psychisch leven zullen haar eigenheid meer naar boven doen komen en haar kunst persoonlijker en krachtiger maken. Wij hebben er gaarne onze volle aandacht aan gewijd. ALKEMADE. Geboren: Johannes Jacobus, zoon van Adrianus Petrus van der Poel en An na Clazina Cecilia van der Geest Anna Maria, dochter van Johannes Antonius v. Amsterdam en Gerardina van Opzeeland. Ondertrouwd: Jacobus Adrianus van der Hulst jm. oud 29 jaar en Bertha Veenswijk jd. oud 25 jaar. Getrouwd Johannes Cornelis van der Meer jni oud 25 jaar met Hendrika Maria Loos jd. oud 25 jaar Johannes Pe trus Hooenboom jm. oud 23 jaar met Jo hanna Maria van der Meer jr oud 22 jaar Cornelis Petrus Zandvliet jm. oud 25 jaar met Maria Loos jd oud 25 jaar O v e r 1 e d en Christianus Antonius de Jong, oud 2 weken Cornelia van Vel- sen, wed. A. Spruit, oud 81 jaar. 0EGSTGEEST. Geboren: Johanna dochter van J. Bregman en A .J. Timmers. Overleden: Tj. van den Bosch 14 jaar en P. F. Venhuizen 42 jaar. WARMOND. Geboren Wilhelmus Johannes, zoon van H. G. v. d. Willigen en M. M. van Win- sen Adrianus Cornelis Maria, zoon van A. van Moorsel en J. A. de Vroomen Albertus Matheus Maria, zoon van A. A. Warmerdam en G. H. Waaijer Cornelia Jacoba, dochter van A. Zekveld en J. H. de Bruin Cornelis Gerardus, zoon van W. P. P. van Winsen en J. H. Spierings Maria Apolonia, dochter van Dirk van Sta veren en M. van Tongeren. Ondertrouwd Leonardus Hendri- cus Andreas Nicolaas Frans Diirk van der Meel oud 26 jaar en Agatha Maria Her mans 23 jaar Johannes Theodorus Ver- steegen 32 jaar en Anna Alida van Rijn 25 jaar. Overleden: W. van der Voet 82 jaar Cornelis Janneke Korporaal 5 jaar Petronella Catharina Immerzeel 47 jaar echtgenoote van L. H. van der Geest. Gevestigd: E. Twellmeijer van Os- nabriik A. Twellmeijer alsvoor H. F. Glaser van 's-Gravenhage W. Neder- stigt van Alkemade A. P. M. Dieben van Noordwijkerhout A. J. Kühn en gezin van Sassenheim M. P. Th. Kerk vliet van Noordwijkerhout M. Jahns van Duitschland Joh. Landman van Amers foort L. de Koning van Rijnsburg H. L. de Munnik Keizer van Wijmbritseradeel J. Immers en gezin van Amsterdam. Vertrokken: J. de Koekkoek naar Amsterdam J. M. Roest naar Leiden A. M. Welsink naar Amerika F. Buite laar naar Haarlemmermeer J. H. v. d. Wel naar Oegstgeest J. C. Koudijs naar Leiden S. Baron van Heemstra en ge zin naar Bussum Wed. I. H. Hieronimus en gezin naar Ned. Indië W. van Bladel naar Leiden M. Heijl naar Utrecht M. Dvorakova naar 's-Gravenhage A. Viesner naar 's-Gravenhage Frieda Walter naar 's-Gravenhage Marie Graf naar 's-Gravenhage. NIEUWKOOP. Personalia. Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is aan Mej. F. Bijlstra, eervol ontslagen on derwijzeres aan de O X. School alhier, wachtgeld toegekend. Geboren Maria, dochter van A. J. van Lith en C. van Soest Izak, zoon van I. Vermeij en C. Lam. Overleden: Maria de Ree geboren van Zwieten 67 jaar. Ondertrouwd: P. de Kwant, 30 jaar en A. J. Vink 28 jaar W. J. Oos- trom 22 jaar en A. M. Vink, 25 jaar. Getrouwd: P. U. Veenhof 30 jaar en E. C. Vianen 22 jaar A. H. Wahle 22 jaar en G. A. M. Vink, 22 jaar. ONGELUKKEN. ONGELUK OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG. De afslultboomen niet neergelaten. Een voerman zwaar gewond. Zaterdagmorgen te ongeveer half twaalf had te Giessendam een ongeval plaats op den bewaakten overweg van den drie sprong. Van de richting Gorkum kwam een locomotief met een wagon en toen deze den overweg passeerde, bevond zich juist de voerman Romijn met paard en wagen op de rails. Paard en wagen werden door de locomotief gegrepen en een 30-tal me ters voortgesleurd. De bestuurder sloeg van den wagen en bleef hevig bloedend bewusteloos liggen. Zeer spoedig waren drie doctoren ter plaatse, die den man verbonden. Per auto is hij naar huis ver voerd. .Het ongeluk is te wijten aan de nalatig heid van den dienstdoenden beambte, die vergeten had de boomen te sluiten. De wagen werd geheel vernield. Overreden en gedood. Te Enschedé is het 3-jarig zoontje van den straatmaker H. aan den Pathmossin- gel, dat plotseling de straat overstak, door een passeerende auto uit Neede overre den, Het ventje is na enkele minuten over leden. Te Deest (gem. Druten) is het 2-jarig kind van onder een locomotief van de Deester pannenfabriek, welke een overweg passeerde, geraakt. Het kind werd dade lijk gdeood. Verdronken. Vrijdag was de 21-jarige mej. Sch., ge boortig uit Almelo en werkzaam op de kunstzijdefabriek te Ede, die van een ziekte herstellend was, in de bosschen gaan wandelen. Daar zij niet terugkeerde, werd de politie gewaarschuwd. Deze vond haar Zaterdagochtend voorover liggend in de zeer ondiepe Renkumsche beek. Daar zij kousen en schoenen uit had, wordt verondersteld, dat zij bij het baden door een duizeling bevangen is en zoo is ver dronken. Zaterdag ging mej. v. Helvoirt te Vught water putten. Toen zij niet terug keerde ging men zoeken en vond haar in het water liggen. Het mocht niet meer ge lukken de levensgeesten op te wekken. Kind verbrand. Te Oude-Pekola is een kindje van den arbeider Stel in een tobbe kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Vrouw in brand geraakt. In de Ververstraat 32 te Amsterdam kwam gistermiddag een 73-jarige vrouw in aanraking met een brandende petro leumkachel, waa-rdoor haar kleeren in at Ufferino, de kapelmeester Zomerzorg, heeft in een adv* tie in „De Leidsche Courant pers uitgenoodigd. Lezer, hebt U wel gelezen Wat er stond in onze krant? Het bericht: in Zomerzorg is Ufferino aangeland. Neen, niet Suf- maar Ufferino Met zijn muzikalen geest Had de pers óók uitgenoodigd En de pers is er geweest. En ik moet U eerlijk zoggen: Zulk een muzikaal talent Maakt, dat je in Zomerzorg steeds 's Zomers zonder zorgen bent. Pak daar eventjes een biertje Bij het luistergraag publiek, Ufferino geeft U gratis Daarbij prachtige muziek. Pak een borrel of een Catzie Lees natuurlijk onze krant Altijd parelen de tonen v xngervlug van 's mcestershand. Ga gezellig even teaen Met een vriend of een vriendin, Lieve Lezeres en Lezer, Ufferino pakt U in. Dat 's de macht, d&t is de invloed Van die eerste klas muziek, Heusch, ik kan niet anders zeggei Ufferino trekt publiek. Weegt ze, uwe levenszorgen En zijn muzikaal talent; 'k Wed dat U deez' zomer zorg'loo^ Daar in Zomerzorg steeds bent. TROUBADOl", brand geraakten. Door haar bejju man werden pogingen in het werk g< ji de vlammen te dooven. Hij werd w o bijgestaan door een der buren, den A. de Rooi. Met zeer ernstige bram den over het geheele lichaam wei n vrouw door den Gen. Dienst naar het huis vervoerd. Haar echtgenoot, die b5 wonden aan de handen had opgelo werd in het gasthuis verbonden. 0< c heer De Rooy had brandwonden aae handen, deze werden door de inmidde arriveerde brandweer verbonden. BRANDcN. Voornamelijk tengevolge van de di*1 zijn. de branden de laatrte dagen orde van den dag. Vooral boerderijdi 1 schen en heide moeten het ontgelde: voornaamste berichten dicnaangaand ten we hieronder volgen. Groote brand te B In den nacht van Zaterdag op Z< heeft in de gemeente Berkel (Z.-H. hevige brand gewoed. Omstreeks nacht werd brand ontdekt in het mee huis en de maalderij van den heei e Treurniet aldaar. Het meelpakhuis, waarin de vlai loeiden, bleek niet meer te behoudi j de brandweer moest alle krachten ine nen de de omliggende gebouwei schuur, een woonhuis en een winke i behouden. Tegen drie uur in den was men den brand meester. De omliggende gebouwen hebben brand- en waterschade gekregen. „De Crt." meldt nader: Om ongeveer kwart over twaalf w kruidenier A. v. d. Lugt nog in schuur geweest om zijn konijnen te vt Hij had toen tevens nog gekeken na in deze schuur staande broedmai waarin petroleumlampen branden; was evenwel in orde. Nauwelijks minuten later sloegen de vlammen uit de schuur en bedreigden de wonin den kruidenier, die een gedeelte da verhuurd heeft aan de familie Grave Onmiddellijk werd de Berkelsche weer gewaarschuwd. Mogelijk ware in hun slaap opgeschrikte brandwe den in den aanvang wat zenuwachtig, feit is het, dat de motorspuit niet wilde en zoo zag men zich genoodz de spuit maar naar de plaats van brand te duwen, doch toen weigerd ding water te geven. Eindelijk gelukt Maar toen was men er nog niet, wa eene slang na de andere sprong. Zoo de het een klein halfuur voor de spuit haar stralen op de vlammenze intussclien geweldig was uitgebreid, richten. Behalve de schuur, die in lichti stond, brandde ook reeds een gedeelt de woning van Gravestein, met een achter gelegen loods, terwijl het niet duurde of het groote graanmagazijn do meelfabriek „De Hoop' van de A. Treurniet, gelegen aan de Zuid schouwerij naast de schuur van v. d. werd door het vuur aangetast. Dit magazijn, dat he* vorige jaar is geweest, is een groc i houten gt van een lengte van 25 M., een breedt' 10 M. en een hoogte van 8 M. Dooi houten brug is het met de eigenlijke derij, welke van steen is opgetrokken bonden. In het magazijn bevonden groote partijen graan, meest boekje voorts een aantal vaten olie, bestenw den ruw-olie motor, die in de m8> staat. In al deze licht brandbare vond het vuur gretig voedsel en sloogen ook uit het meelmagazijn ai» kanten de vlammen. De toestand begon er nu kritiek zien. De groote maalderij, waarin zij halve een groote meel voorraad ofl gashouder bevond, werd zeer ernsti dreigd. Wanneer ook dit gebouw in de vb

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6