HET NIEUWE GEBOUW VAN „DE LEIDSCHE COURANT" STADSNIEUWS. TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 30 APRIL Wd Morgen heeft de aanbesteding plaats van het nieuwe gebouw van „De Leid- eche Courant". Door samenloop van omstandigheden is dit niet eerder kunnen gebeuren. Maar onze lezers en vrienden zullen met blijd schap hebben vernomen, dat wij nu den tijd naderen, dat de ontwikkeling van ons bedrijf niet meer door de directe gevolgen van den brand wordt gedrukt. Men herinnert zich, dat na den brand, in den nacht van 20 op 21 December, waardoor geheel onze drukkerij werd ver nietigd, onze courant gezet en gedrukt is geworden door „Het Leidsch Dagblad". Na 'n paar weken hadden wij ingericht een nood-drukkerij op de Hoogewoerd. Hier kunnen wij de eigen „copie" het nieuws, enz. zelf zetten, dus de heele courant zelf opmaken. Vanwege de beperkte ruim te, kan dit wel niet zóó geschieden, als wij zouden wenschen, maar wij mogen onder d® gegeven omstandigheden toch tevreden ,zijn. Het drukken geschiedt echter nog door „Het Leidsch Dagblad"een groote pers kan in het gebouw op de Hoogewoerd niet worden gesteld. Dit laatste heeft tot gevolg, dat onze buiten-editie vroeger en onze stad-editie later verschijnt, dan ge bruikelijk was in de normale omstandighe den, welke, naar wij hopen, weer over 'n drietal maanden ten deele zullen zijn te- rugverkregen. 't Is niet onze bedoeling, n u reeds een volledige beschrijving van ons nieuwe ge bouw aan de Papegracht te geven. Daar voor is de geschikte tijd, als het werk is ldaar gekomen. Nu slechts bij de hier geplaatste teeke- ningen een vluchtige totaal-indruk van het geheel. De oppervlakte bedraagt 940 M2. De ge vel-lengte is 31, de diepte 39 Meter. Een groot en niet te onderschatten voor deel van ons nieuwe gebouw zal zijn, dat de geheele inrichting van het bedrijf K> rttTOZ- gelijkvloersch zal zijn. Dat laatste was ook het geval bij ons gebouw op het Rapenburg. Maar bij een herbouw zou 't toch niet zoo zijn kunnen blijven. Wie, bij voorbeeld, onze redactie wel 'ns heeft bezocht, zal moeten erkennen, dat er veel goede wil voor noodig was, om in deze huisvesting vrij eenvoudige eischen verwezenlijkt te zien. Toch dit zij ter loops gezegd hebben wij er met dank bare tevredenheid gewerkt; wij hebben er mogen mee-bele\en een stijgenden groei van ons Katholiek dagblad, dat steeds meer gewaardeerd wordt als noodzakelijk en onontbeerlijk zoowel in het openbaar Katholiek leven in stad en gewest als in duizenden Katholieke gezinnen Bekrompen was niet minder het vertrek voor de directie en voor de administratie, terwijl ook voor de drukkerij eenige uit breiding geen weelde kon worden genoemd. Die uitbreiding wordt verkregen in het gebouw zooals wij zeiden: ge lijkvloers. Als wij den gevel bezien, dan is de eerste deur bestemd voor het bestaande woon huis, dat intact blijft een verhuurd wordt; aan beide zijden van de deur is een raam. De tweede deur geeft ingang tot de drukkerij. Deze en alles wat daaraan an nex is wordt gebouwd in den grooten tuin achter de perceelen, met een uitgang in de Lange Schoolsteeg voor de espeditie^ Achter in de drukkerij zijn de kelders de centrale verwarming. De derde deur is de hoofdingang, waar door men komt in de vestibule en hal. Rechts, achter de hal, zijn de vertrekken voor de directie en voor de adminictra'.ie (nieuw bouw); links, aa:i de straat, die voor redactie en hoofdredactie (bestaand gebouw). Een vierde deur geeft toegang tot de woning boven den hal. Boven de redactie-vertrekken is een zaal voor bestuursvergaderingen en nog een kamer, die voor de redactie be stemd is. Verder zijn beneden en boven (bestaand gebouw) bergplaatsen voor papier, enz. Ziehier in vluchtige trekken een over zicht van ons nieuwe gebouw, waarvan morgen de aanbesteding plaats heeft. Moge op den bouw, die, zooals bekend, geschiedt onder leiding van de architecten de heeren v. d. Laan, Gods zegen rusten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. R. K. S. V. ST. AUGUSTINUS. De herdenking van het zevende lustrum. We laten hieronder volgen het volledig programma der feestelijke herdenking van het zevende lustrum der R. K. Studenten- vereeniging „Sanctus Augustinus" op 5, 6 en 7 Mei. Zaterdagmorgen om half 10 wordt er een plechtige Hoogmis opgedragen in de Lodewijkskerk, waaronder Algemeene H. Communie. Na afloop ontbijt op het Eigen Huis. In den namiddag om 2 uur 30 heeft de feestvergadering plaats in de Aula van de Academie. Nadat de praeses André van Oyen de geschiedenis der vereeniging zal geschetst hebben, wordt het woord gegeven aan Prof. Dr. A. H. M. J. van Rooy, Hoog leeraar in de Obstetrie te Amsterdam, die de feestrede zal uitspreken. In den namiddag wordt aan de leden en belangstellenden de gelegenheid ge boden het Bestuur van „Sanctus Augusti nus" geluk te wenschen. Het Bestuur der vereeniging zal daartoe recipieeren ten Eigen Huize. Door de welwillende mede werking van het E. H. Bestuur zal deze receptie een zeer feestelijk karakter dra gen. Na 'de receptie is er gelegenheid om te dineeren in het E. H. om 6 en om 7 uur. Dit diner is niet officieel. Na afloop blijft men bijeen om de oud leden der vereeniging te ontvangen. De Reunistenavond is van ouds een avond van eehvoudige gemoedelijkheid, waar velen het ongetwijfeld op prijs zul len stellen oude vrienden en bekenden de hand te drukken. Zondag om 1 uur heeft er een lunch plaats in de bovenzalen van „In den Ver gulden Turk". (Verzamelplaats is beneden tusschen 12 en 1 uur). Deze lunch heeft een officieel karakter; tafclspeeches van de afgevaardigden van Zu8tervereenigingen en andere officieele personen worden tijdens de lunch gehou den. Tegen 4 uur is er een Thé Musical op het Eigen Huis. Daarna bestaat er (niet officieel) gelegenheid om te dineeren in 2 ploegen n.l. om 6 en 7 uur. Om halfnegen opvoering van het too- neelspel „Le pendu dépendu" in den Stadsschouwburg (Oude Vest). Voor dezen zeer officieelen Schouwburgavond is avondkleeding zeer gewenscht. Na afloop réunie op het E. H. Maandag 's namiddags gelegenheid om uit te waaien. 4 Luxe Sight Seeing Cars zullen de feestelingen brengén naar Mey- endel. Afrijden op twee plaatsen: Leiden: om 2 uur van het Eigen Huis, Rapenburg 24. Den Haag: om 2 uur van het Plein. Deze tocht zal plaats hebben onder voortdurende muzikale medewerking van een harmoniecorps. Einde 5 uur. Maandag is er geen officieel diner. 's Avonds om 9 uur: Gala Soirée in Ho tel Wittebrug onder medewerking van 2 orchesten. Om 12 uur heeft het souper plaats. Om 1 uur: The Original „Rambiers" Or chestra (leader: Theo Uden Masman, pia nist composer). Het honorair lustrum-comité voor deze lustrum-viering is als volgt samengesteld: Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, Min. van Staat, le voorz. van „St. Augus tinus", Prof. Min. P. J. M. Aalberse, Prof. J. D. J. Aengenent, Prof. Dr. J. A. J. Barge, Pastoor, Th. Beukers, Mr. H. F. A. Donders, Prof Dr. W. H. Keesom, Dr. Nie- mer, Mevr. S. RoelandtLangezaal, Dr. H. C. J. Sanders, F. Twaalfhoven arts, Mr. A. v. d. Velden, Prof R. Welschen O. P. Reunistencomité: Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Staat, le voor zitter van St. Aug., Mr. J. Andreoli adv. en proc., Mr. A. de Groot adv. en proc., P. Vos chururg, W. v. d. Laan, arts. JIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 1 Mei, 1928. Hilversum 1060 M. 9.301.00 VARA-1 'Mei-ochtend concert. I.002.30 Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 3.004.00 Knipcursus door mevr. de Leeuw v. Rees. 5.45 VARA. 8.05 Uitzending v. d. 1 Mei vergadering i. h. Geb. v. Kunsten en Wetenschappen te R'dam. 10.30 Persber. Huizen, 340.9 M. (N a 6 u u r 1870 M.) 12.30—1.30 (KRO.-uitzending-uitsluitend) Lunchmuziek door het Trio „WinkeTs". 5.30—6.30 Dinermuziek. 6.307.00 Esperantocursus. 7.007.30 Engelsche les. 7.30—8.00 Curcus Kerklatijn door Leo Speet. 8.00 Uitzending uit Den Bosch. Kath. Meihulde a. d. Zoete Lieve Vrouw van den Bosch i. d. kathedraal van St. Jan par. koor v. St. Jan. Gem. koor van St. Ja cob. Preek door Pater H. Th. M. de Gree- ve S.J. Prof. de Bree, orgelbegel. Op dracht aan Maria door J. Brekelmans, plew baan der St. Janskerk. Tot slot carillon- bespeling door A. v. Balkom. Daventry, 1600 M. 9.35 Kerkdienst. 10.20 Grumofoonmuziek. II.20 Het S. Chappie Trio. 12.20—1.20 Het Boulanger-orkest. I.50 Muziekles. 2.35 Muziek. Z' 2.40 Fransche les. 3.10 Muziek. 3.20 Orkestconcert. 3.35 Causerie. 3.50 Orkestconcert. 4.20 Vacant ie-causerie. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Gramafoonkmuziek. 5.50 Nieuwsber. 6.05 Gramafoonmuziek. 6.20 Lezing. 6.35 Liederen van H. Wolf voor tenor. 6.45 Lezing. 7.05 Concert door de militaire kapel. J. Thorno, bariton. 7.207.50 Lezing: Modern transport. 8.20 Nieuwsber. 8.35 Muziekles. 8.55 Nieuwsber. 9.00 „May Day", of „The little C v zangspel van Garrick Orkest, koor en soli. 9.5011.20 Dansmuziek. „R a di o-P a ri s", 1750 M. 9.50 Gramofoonmuziek. II.50 Orkestconcert. 3.05—4.05 Orkestconcert. 8.0510.10 „De Barbier van Sevilla", opera v. Rossini. Symphonieconcerfc. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.15 Hermann Zilcher concert. Vo cale en instrument, soli. 6.50 „Rigolettto", opera in 4 acten in 4 acten van Verdi 10.20 sluiten. Königswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.50 „Der Mai ist gekommen", Concert Orkest, koor en Lina Lossen-declamatie. Brussel, 509 M. 2.204.20 Bachcocert. Vocaal en instru ment, concert. 7.35 Orkestconcert. 7.20 Causerie. 8.05—9.35 Orkest-concert. KRUISGESPREKKEN MET INDIE. Voortdurend was de verbinding schitterend. Emotievolle oogenblikken voorde aangeslotenen. In de serie kruisgesprekken tusschen 's-Gravenhage en Weltevreden, die het hoofdbestuur der Telegrafie Vrijdagmid dag heeft aangeboden, aldus meldt het Haagsche Aneta-kantoor, waa er ook een tusschen de vertegenwoordigers der Gene ral Motors hier te lande en in Ned.-Indië. In de studio van de Rijkstelegrafie te 's-Gravenhage was een vijtal heeren van de General Motors aanwezig, terwijl in het telefoonkantoor te Weltevreden aanwezig waren de heeren V. A. Davison, directeur der N.V. General Motors Java en de heer G. Harrington, Regional Sales Managers van de General Motors in het verre Oos ten. Te 's-Gravenhage werd het woord ge voerd door den heer M. C. Dersser, Adver tising Manager. Het gesprek was bijzonder duidelijk. Met koptelefonen konden nog een aantal aanwezigen het gesprek volgen. Dit gesprek behoord© tot een lange se rie particuliere gesprekken, toegestaan door het hoofdbestuur der Telegrafie. De ver binding bleef van twee tot omstreeks vijf uur onafgebroken schitterend. Het gebouw aan de Kortenaerkade bood vanmiddag een eigenaardigen aanblik. Twee vertrekken waren ingericht tot wachtkamers voor de talrijke gasten tot kruisgesprekken met te Weltevreden ver zamelde familieleden, vrienden en zaken relaties. In de wachtkamer zag men, ontroerd en in nerveuze spanning, kinderen, die met hunne ouders zouden spreken, ouden van dagen wachtend op een gesprek met hun verre kinderen. Telkens bij toerbeurt elk gesprek mocht zes minuten duren en er was een lange lijst of te werkenzag men groep jes die opgeroepen werden, verdwijnen achter de geheimzinnige deur van de stu dio. En dan zag men ze terugkeeren, som migen stralend en opgetogen, anderen met betraande oogen en van emotie trillende lippen....

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5