utf het tumwifk Gem. Berichten. Nouveautés Buitenl. Berichter Vragenbus. INGEZONDEN MEDEDEELING. NOORDWIJK. Orgelfonds. Dinsdag a.s. zullen de zangers van het R.-K. Parochiaal Zang koor weder een zanguitvoering geven in het Juvenaatsgebouw ten behoeve van het Orgelfonds. Wij kunnen allen een be zoek aan dezen avond, aanraden, daar dit steeds hoogstaande avonden zijn geweest-, waarnaast men dan tevens ook nog een schoon doel helpt steunen. St.-Josephgezellen. Morgenavond zal het jaarlijksche beschermfeest van St.-Joseph door de Gezellenvereeniging worden herdacht in het Juvenaatsgebouw, 's Morgens na de H. Mis van 7 uur Alge- meene Communie voor de leden, terwijl 's avonds het Fanfarekorps „Excelsior" en de tooneelclub „XJtile Dulci" een uitvoe ring geven, waarbij niet alleen alle leden doch ook de ouders stellig worden ver wacht. Kerkbollenveiling. De gisteren ge houden veiling van kerkbollen op den tuin van de fa. P. v. d. Meer Czn.. heeft opge bracht ruim 6200. Een bedrag hetwelk wel spreekt voor de offervaardigheid der Noordwijksche parochianen. WOUBRUGGE. Personalia. Onze plaatsgenoot de lieer J. P. Bochove tot nu toe technicus 1ste klasse aan het Rijkslaboratorium te Lei den, embarkeerde heden te Marseille met bestemming naar PankalonBrandan als assistent waarnemer bij den geologischen dienst van de Bataafsche Petroleum Maat schappij. Gehuwd Th. Zwetsloot jm. 28 jaar en A. M. van der Meer jd. 24 jaar J. van Ommering jm 28 jaar en J. G. den Hertog jd. 23 jaar. ONGELUKKEN. Door een Nederlandsche auto aangereden. Motorrijder bij Reims gegrepen Op den weg van Reims naar Dormans is een motorrijder gegrepen door een auto, welke bestuurd werd door een bankbedien de uit Worth-Rheden in Nederland, welke van Arnhem kwam. De motorrijder werd verschillende me ters meegesleurd en ernstig gewond opge nomen. De bankbediende werd ter beschik king gesteld van het parket te Reims, dat hem beschuldigde van letsel door schuld, overtreding van de regels van den weg en van de gemeentelijke politieverordening. Door tusschenkomst van den Nedrland- schen consul werd hij voorloopig in vrijheid gesteld tegen een borgtocht van 5000 francs. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Oude man door motorrijder aangereden. Donderdagmorgen heeft op het Jaagpad bij de Thierenslaan te Rijswijk een ernstige aanrijding plaats gehad. De 74-jarige P., wonende Gerard Doustraat te Den Haag, werd op zijn rijwiel gezeten, aangereden door een motorrijder, eveneens uit Den Haag afkomstig. Met een ernstige hoofd wonde werd hij opgenomen en naar het verbandlokaal achter het politiebureau te Rijswijk gebracht, waar dr. K. de eerste hulp verleende. Daarna is hij per auto naar zijn woning vervoerd. De motorrijder werd aan zijn- been verwond, en moest eveneens per auto naar zijn woning gebracht worden Roekeloos chauffeur rijdt twee menschen aan. Donderdagavond reed de 16-jarige A. D. met een auto in groote vaart over den Bin nenweg te Rotterdam. Toen hij de Mau- ritsstraat wilde aanrijden, nam hij zijn bocht te groot, waardoor hij twee men schen aanreed. Beiden werden vrij ernstig gewoDd. Tegen den roekeloozen chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. Auto over den kop geslagen. Op den Bennekomschen weg te Ede, wilde de chauffeur H. met zijn auto uit- wijken voor een hond. De auto slipte en sloeg over den kop. De wagen werd zwaar beschadigd. De chauffeur, die er uit werd geslingerd, bekwam slechts lichte verwon dingen. Verblindende lichten. Donderdagavond reden een auto en een wielrijder op den rijksstraatweg beide in de richting van Naarden naar Muiden. Doordat van den tegenovergestelden kant een auto naderde waarvan de lichten bij de ontmoeting niet werden gedempt, reed de automobilist den wielrijder aan. Deze, zekere Yan Wijk, uit Muiden, werd ern stig toegetakeld, o.ni. met een gebroken been naar de Majella-stichting te Bussum vervoerd. DE 0CEAANT0CHT VAN DE SCHUTTEVAER. Heden voortzetting van de reis? De heer Schutevaer meldt uit Margate aan de „Msbd.": Zooals wij reeds konden melden, is de plaats waar de „Schuttevaer" in den storm het anker verloren ha-d, gevonden en na heel veel moeite is men er ook in kunnen slagen, dit kostbare stuk op te halen. Door het vreeselijk rukken tengevolge van de woedende branding en de hooge zeeën, was het anker zoo diep in den bo- dom getrokken, dat een eerste poging om het op te visschen mislukte. Donderdag is men toen met een groot© boot uitgevaren en werd het moeilijk po gen met succes bekroond. Tros, anker en ketting zijn reeds naar Margate verzon den. De bemanning is nu druk bezig de boot weer zeewaardig te maken. Het kompas is gerepareerd, mast en ander houtwerk zijn geolied, het touwwerk is hersteld. De proviand is op grond van de opgeda ne ervaringen aangevuld en als er niets tusschen komt, zal de „Schuttevaer" dan heden, Zaterdag, de groote reis naar Ame rika kunnen aanvaarden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Doofstomme door den trein gedood. Donderdag is bij den onbewaakten over weg te Nieuw-Scheemda de doofstomme arbeider Stend door een trein gegrepen en gedood. Een oog uitgestoken. Bij het stoelen heeft te Haaren een jon gen van V. zijn broer met een vork een oog uitgestoken. Door het zolderluik gevallen. De 24-jarige G. te Oirschot is, toen hij werkzaamheden verrichtte op een pakzol- der, door het luik naar beneden gevallen. Zijn toestand is zorgwekkend. Trap van een paard. Het drie-jarig meisje van den leerbewer- ker Z. te Bnarle-Nassau, kreeg, toen het op straat speelde, een trap van een paard, Het kind bekwam een schedelbreuk en ernstige inwendige kwetsuren. Rijtuig van den dijk te water geraakt. In den nacht van Woensdag op Donder dag omstreeks half een, keerden een zestal personen, drie vrouwen en drie mannen van een bruilof terug met een z.g. boerentent- wagen. Plotseling schrok het paard voor de golven, welke door een pa-sseerende boot in den Amstel veroorzaakt werden en deed een zijsprong. Tengevolge hiervan sloegen paard en wagen met inzittenden van den circa zes meter hoogen dijk en geraakten in een diepe sloot van den Duivendrechtschen polder. Alle inzittenden wisten zich uit hun netelige positie te bevrijden, doch hadden allen min of meer ernstige verwondingen bekomen. 0.a. ha-d een der vrouwen een drietal ribben en het sleutelbeen gebroken en moest onmiddelijk worden overgebracht naar een ziekenhuis te Amsterdam. De an deren werden allen verbonden door een spoedig gearriveerden geneesheer uit Ouderkerk. De tentwagen werd totaal ver nield. Het paard bekwam geen noemens waardig letsel. Groote veenbranden in Drenthe. Gisteren zijn in de Drentsche venen op tal van plaatsen veenbranden uitgebroken. Te Emmen-Erfscheiderveen, Emmer-Corn pascuum, Roswinkelerveen staan groote op pervlakten veen in brand. Het vuur wordt door den feilen Oostenwind aangewakkerd Het blusschingswerk wordt zeer bemoei lijkt door de droogte en den rook. De brandweer uit Emmen is met al het beschikbare materiaal ter assistentie trokken. Ook is al het mogelijke bluschma- teriaal van de betrokken gemeenten aan wezig. Wij vernemen nader omtrent de veen branden in Drenthe, dat deze zich thans eenigszins minder ernstig laten aanzien. Al zijn door het verraderlijk karakter van deze branden, moeilijk voorspellingen te doen. De uitbreiding neemt echter, dank zij de krachtige bestrijding, geen verontrus tenden omvang aan. Op sommige punten hoopt men zelfs hedenochtend het vuur meester te zijn. Met ingang van vandaag zal waarschiju- lijk door den burgemeester van Emmen het in werking houden der locomobielen in het veenbedrijf verboden worden, omdat deze als voornaamste oorzaken schijnen te moeten worden beschouwd evenwel be staat hieromtrent geen zekerheid. Wel staat vast, dat tusschen de aanlian- hangige staking en de branden geen ver band bestaat. De stakers zijn ^zeer rustig, terwijl de veenderijen waar de brand ont staan is, behooren aan kleine verveners, die niet bij het conflict betrokken. Boschbrand. Donderdagmiddag woedde een felle boschbrand op de scheiding van het Order- en het Willemsbosch, op een afgerasterd terrein van het Kroondomein bij Apeldoorn waardoor dit 15 a 16-jarig bosch, ter grootte van plm. 4 H.A. geheel is verbrand, niette genstaande de .opzichter J. W. Witteveen, en de Eendrachtsche- en Ugchelsche brand weer alles beproefden den brand te blus- schen. De oorzaak is onbekend. INGEZONDEN MEDEDEELING. GOUD Onze Voorjaars-Collectie is gereed ZSLVER WAARONDER VELE ZIET ONZE ETALAGES voor reparation van 'voorwerpen en Horloges Het zetten en verzetten van Ed&tgësteenten geschiedt onder persoonlijke vakkundige leiding DJAMARIT 11SS0 HORLOGES eenige gouden ringen in een lombardzaak had verpand, afkomstig van een diefstal op 30 Januari bij de firma Wezel te Hen gelo gepleegd. De dader had in Duitschland reeds 10 jaar gevangenisstraf achter den rug voor soortgelijke delicten. Oplichting. Te Amsterdam is een 34-jarige man aan gehouden, verdacht van oplichting van een naamloozc vennootschap, gevestigd aan de Hcerengracht, voor een bedrag tusschen 20.000 en 40.000. De bonnendiefstal te R'clam. Het is de politie gelukt, de hand te leg- gon op de daders van den diefstal van een kist niet bons, ten nadeele van de spaar- en voorschotbank Excelsior aan de Adamhof- straat aldaar, welke diefstal gelijk is ge meld, Zaterdag is gepleegd. Zooals men zich zal herinneren, hadden de bons, op welke men bij tal van winkeliers goederen kan koopen, een waarde van totaal circa 2500. Kort na de ontdekking van den diefstal bleek men op de gestolen bons al voor een waarde van ongeveer 400 aan goederen te hebben gekocht. Bij een huis zoeking in de woningen van de 22-jarige H. J. V., verlaten vrouw van C. H. H., en de 49-jarige C. M. D., huisvrouw van P. F., kwam een groot aantal goederen voor den dag, welke alle op de gestolen bons waren gehaald. Het waren hoofdzakelijk kleeding- stukken en schoenen. Gebleken is, dat eerst genoemde vrouw den diefstal heeft gepleegd De andere heeft zich aan heling schuldig gemaakt. Beiden hebben dadelijk na den diefstal goederen op de bóns gekocht. Het kistje in hetwelk de bons zaten, hebben zij terstond weggegooid. De overschietende bons. hebben zij vernietigd. Beide vrouwen zijn aangehouden en opgesloten. De goede ren zijn in beslag genomen. Van een gestolen auto. De Antwerpsche politie heeft een Neder landsche auto in beslaggenomen, welke ver leden Zondagnacht te Steenbergen gesto len werd. De autodief werd in Roosendaal aangehouden. Maas en Waal in bloei. De laatste zonnige, niet koude dagen hebben een bijzonder gunstige invloed ge had op de ontwikkeling der bloesems. Vele boomen hebben thans hun bloesems ten volle ontplooid. De koude dagen der vorige weken met enkele nachtvorsten, schijnen aan de bloesems weinig schade te hebben toegebracht. Alleen de bessen hebben hier en daar wat geleden. Van de vroege aard appelen is op sommige plaatsen het loof be- Voor hen, die van natuurschoon willen genieten, is het thans de tijd door „het land der boomgaarden", te Betuwe en Maas en Waal een toertje te maken. Coremans en zijn edelachtbare. Indertijd is gemeld, dat op 26 April voor den kantonrechter te Rotterdam zou die nen een civiele procedure van het oud- raadslid Coremans tegen de schrijvers van het stuk Zijn Edelachtbare, dat eenige kee- aan in den Circus-Schouwburg aldaar is ver toond. Het oud-raadslid had zich door en kele uitdrukkingen in dat tooneelspel be- leedigd gevoeld en een schadevergoeding van 50 gevraagd. Op de rol van de zitting van eergisteren kwam deze zaak echter niet voor.. De kwes tie tusschen den ex-Edelachtbare en de auteurs van het tooneelstuk bleek in dei- minne geregeld te zijn. Veel begeerde betrekking. Te Delft hebben zich voor de betrek king van havenmeester bijna 800 sollici tanten aangemeld. INGEZONDEN MEDEDEELING. De juweelendiefstal te Hengelo. Het onderzoek inzake de inbraak bij den juwelier Bouman te Hengelo heeft aan het licht gebracht dat de dader in Hamburg ONGELUKKEN. 0VERSTR00MINGSRAMP TE SANTOS. Verscheidene wijken 5 voet diep onder water. Reuter seint uit Santos (Brazilië) f Deze stad, waar onlangs een aardstor- Al ting op den Monte Serrat zich voordeed] waarbij 92 personen werden gedood, nogmaals het toonoel geweest van een ramp, thans tengevolge van overstroom^. lt gen, waardoor iri verschillende wijken water vijf voet diep kwam te staan. 1 h!l|EE Spoorwegongeluk in de Kaap-kolonie. Déraillement van wagons. Terwijl een uit Johannesburg komends trein zich in de gevaarlijke bocht op den Hex-River-pas bij Worcester bevond, is de P. ,111J »u restauratiewagen gederailleerd. Zes dere wagons ontspoorden eveneens, terwijl er bovendien brand ontstond. Gemeld wordt, dat vijf personen zijn gedood, zei ernstig èn verscheidene licht gewond. In 1915 verongelukte op dezelfde plaati een militaire trein, waarbij vele soldate* werden gedood. Twee lawines. De „B. Z. am Mittag" meldt uit Milaan Uit Bozen wordt gemeld, dat eergisterei twee groote lawines van den Ortler-berg o] de Stilfser Joch zijn neergekomen. Het op de pas gelegen hotel Franzenshoehe nabijstaand huis werden volkomen door de sneeuw bedolven. Daar de Stilfser Joch. pas nog ingesneeuwd is, neemt men aan, dat niemand in het hotel woonde. In het nabijgelegen huis waren evenwel arbeiders ondergebracht en men vreest voor hen het ergste. Hulp is uitgezonden. Het bestijgen van de pas is tengevolge van de sneeuw echter buitengewoon moeilijk. Ernstig ongeval bij een brandweer oefening. Naar uit Esbjorg gemeld wordt, heelt daar bij een brandweer-oefening een ern stig ongeval plaats gehad. Bij het beproe ven van nieuwe reddingslijnen op een oefeningsloren brak plotseling 'een lijn, waardoor twee brandweerlieden naar be neden stortten. Zij bleven met verbrijzelde schedels liggen. INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJNHARDT's/ Hoofdpijn-Tabletten 60ct Laxeer-.*na batten 60 ct ^gt Zenii'W-l^bletten. 75ct Sfaéljfabletten 90ct Maag-Tabletten 75ct 11907 Bij Apoth. en Drogisten Verkeersongeval te Essen. Een ernstig verkeersongeval heeft in de Alfredstrasse plaats gehad en een doodc en oen zwaar gewonde geëisebt. Twee wielrijders, een heer en een dame, reden een vrachtauto met aanhangwagen tege; moet. De dame, die klaarblijkelijk nog niet vergevorderd was in de kunst van fietsen, deed haar begeleider bij het uit wijken voor de vrachtauto vallen. In den val geraakten beiden onder de vrachtauto. De man kreeg een wiel van den aanhang wagen over het hoofd, zoodat de dood on middellijk intrad. De dame werd ernstig aan het hoofd gewond. Groote boschbrand bij Aken. Ook bosschen in ons land bedreigd.:. In de uitgestrekte bosschen aan den provincialen weg te Wassenberg en Wil- denrath (bij Aken) brak hedenmiddag te gen twaalf uur een groote brand" uit. Hon derden morgen 'jonge en oude aanplantiu* gen in de gemeentelijke bosschen en de boschen van baron Leykamp stonden lichtelaaie. Hoewel de brandweer uit de gelieele omgeving met inspanning van alle krachten het vuur bestreed, was men er tot gisteravond, acht uur nog altijd niet in geslaagd de vlammen meester te wor den. Men vreest, dat de brand zal over slaan naar de aan de Nederlandsche zijde der grens gelegen bosschen. Corinthe wordt volgens speciaal systeem herbouwd. De aardbevingen te Oorinthe duren nog steeds voort. De stad zal op de oude plaats worden herbouwd, Volgens een bepaald systeem, dat waarborgen biedt tegen de gevolgen van aardbevingen. Slijkregen te Czernowitz. Gistermiddag werd te Czernowitz de hemel plotseling verduisterd. Drie uur lang viel een slijkregen op de stad. De oorzaak van het natuurverschijn sel is nog niet opgehelderd. Vraag. Welke is de naaste weg van Voorhout naar Apeldoorn? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorhout, Leiden, Al phen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, De Meern, Oudenrijn, Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthuyzen, Oud en Nieuw Milligen, Apeldoorn. Af stand 125 K.M. Een wagen voor 30 perso nen zal vermoedelijk in 41/2 uur op de plaats va nbestemming zijn. -i

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6