AFSLAG Buitenl. Berichten Rechtzaken. Burgerlijke Stand N. PADDENBURG „SIMT BAVb" groote vaart dwars door de étaTageruït van genoemde zaak en kwam geheel in den winkel terecht. Koffers, tasschen en leder waren werden door het paard, dat uit verschillende wonden, vooral aan den kop hevig bloedde, vernield. Het winkelpersoneel was nauwelijks van den schrik bekomen, toen het dier zich in de etalage omdraaide en met een sprong de straat weer opholde, nu in de richting van de Heerengracht. Wonder boven won der zijn er in de op dit uur zeer drukke Haarlemmerstraat geen persoonlijke ongc lukken gebeurd. Op de Heerengracht rende het dier te gen een auto aan. Door den schok maakte het paard een zijsprong en toen stortte het dier in den kelder van perceel Heeren gracht 24. Daar bleef het paard met gebro ken pooten figgen. De reddingswagen van de brandweer werd te hulp geroepen om het beest weer op den beganen gjond te hijschen, maar terwijl de brandwachts met de voorberei dingen daartoe bezig waren, oordeelde de eigenaar van het paard het wenschelijk, dat de viervoeter zou worden afgemaakt. Een agent van politie gaf het beest het genadeschot, waarna het cadaver naar het gemeentelijk slachthuis werd vervoerd. Een boschbrand voorkomen door een treinmachinist. Men schrijft aan de „Tel": De passa giers van trein no. 1250 werden Dinsdag middag in hun rust gestoord door het plot seling remmen van den machinist tusschen de stations Maarn en Driebergen. Uit de raampjes kijkende, ontdekten zij, dat een begin van brand was ontstaan in een der bosschen langs de lijn. Een hoeveelheM droog mos en dennennaalden brandde he vig en de vlammen speelden reeds om de eerste boomen. Door het krachtig en oor deelkundig optreden van den machinist, den heer D. C. van Belcum, uit Arnhem, bijgestaan door eenige passagiers, werd een boschbrand voorkomen, welker omvang waarschijnlijk in verband met het droge weer en den krachtigen wind, beduidend zou zijn geweest. Diefstal van bons. Ten nadeele van de spaaj- en voorschot bank Excelsior aan de Adamshofstraat te Botterdam, is uit het kantoor een kistje gestolen met bons, op welke bons de klan ten van de bank in winkels goederen kun nen koopen. De bons hadden totaal een waarde van J 2500. Beeds zijn voor een bedrag van 350 aan goederen op de ge stolen bons gekocht. De overige bons zijn nu vervallen verklaard. De bank zal nieu we bons uitgeven. Brutale diefstal. Uit Drachten wordt ons gemeld: A. de G., vrouw van A. H. bezocht Dinsdagmid dag haar zuster, die bij den brugwachter Wijnand te Beets als pleegkind inwonende is. De brugwachter en diens vrouw waren even van huis. Van de gelegenheid, dat haar zuster zich moest verwijderen voor het bedienen van de brug, werd door de bezoekster gebruik gemaakt zich een ge sloten geldkistje toe te eigenen, dat in de kast geborgen was. Bij thuiskomst van het echtpaar Wijnand werd de verdwijning van het kistje spoedig opgemerkt. De rijks- en gemeenteveldwachter van Beets trokken dadelijk op onderzoek uit en onderwierpen A. de G., die inmiddels in hare woning te Drachten was terugge keerd, aan een streng verhoor. Hoewel ze aanvankelijk bleef ontkennen, viel ze ten slotte toch door de mand en werd door haar de plaats in een sloot, betrekkelijk in de nabijheid harer woning aangewezen, waarin ze de schat verborgen had. In het kistje was een geldswaardig be drag van pl.m. 4000 geborgen. A. de G. is ter beschikking van de Justitie gesteld. De onregelmatigheden te Stoppelsdijk. Men meldt ons uit Sas van Gent: Bij het Maandag j.l. door een commissie van Ged. Staten ingesteld onderzoek, waar bij o.a. de leden van den ouden raad van Stoppelsdijk werden gehoord, is komen vast te staan, dat door den ex-gemeente secretaris een vergadering van den raad was genotuleerd, dienooit gehouden is. In bedoelde vergadering zou besloten zijn het salaris van den secretaris, als ad ministrateur van het electrisch bedrijf, te verhoogen. Inbraak. Te Genooi bij Venlo werd gisternacht in gebroken bij den landbouwer P. De inbre ker heeft zich door het raam toegang tot de womng verschaft. Ontvreemd werden een zilveren horloge en 80 aan geld. ONGELUKKEN. DE AARDBEVING IN BULGARIJE. Thans ook overstroomingen. Het Bulgaarsche parlement heeft met algemeene stemmen een crediet gevoteerd van 50 millioen leva voor steun aan de slachtoffers der aardbeving in Zuid-Bulga- rije, wier aantal volgens de opgaven der regeering de 200.000 overschrijdt. Dit cijfer heeft,alleen betrekking op personen, wier woningen zijn verwoest. Er zijn buitendien in het aardbevingsgebied nog tal van men- schen, die uit vrees voor nieuwe schokken in de open lucht verblijf houden. Het par lement heeft verder een extra-belasting goedgekeurd van 20 pet., eveneens voor steunverleening. Gemeld wordt, dat als gevolg van den voortdurenden hevigen regenval de Ma- ritza aanzienlijk is gestegen; op verschei dene plaatsen hebben reeds overstroomin gen plaats gehad. Officieel wordt gemeld, dat te Tsjirpan en Philippopel thans in totaal 10816 hui zen geheel en 10.447 gedeelteijk zijn ver woest. Het buitenland blijft hulp zenden. Het Amerikaansche Boode Kruis heeft 15.000 dollar gezonden en het Internationale Boo de Kruis heeft zijn directeur, den heer Pe tersen, die met een gedelegeerde van het Italiaansche Boode Kruis de geteisterde gebieden bezoekt, opdracht gegeven, te on derzoeken op welke wijze het best hulp kan worden verleend. De hypotheekbank, die onlangs door een Engelsch-Amerikaan- sche financieele groep is opgericht, heeft besloten een leening uit te geven van een millioen pond sterling voor den wederop bouw van Philippopel. In Zuid-West Bul garije is gisterenmorgen om 11.40 weer een vrij hevige schok waargenomen. Sombere voorspellingen. Het te Belgrado verschijnende blad „Po- litika" bevat voorspellingen van professor Bendandi van het seismografisch instituut te Faenza, die ook de aardbevingen van Smyrna en in Bulgarije nauwkeurig heeft voorspeld. Tegen 4 en 5 Mei voorspelt Bendandi nieuwe catastrophale aardbevingen in Zuid-Amerika en in het Zuiden van Euro pa. Op 10 Mei zal Bulgarije het tooneel van een lichtere aardbeving, China daarente gen van een ernstige aardbeving zijn. Ook Griekenland en Italië zullen op dien fata len datum opnieuw worden geteisterd, ter wijl op 28 Mei Smyrna wederom getuige van een aardbeving zal zijn. 13 BOOTEN VERGAAN OP DE IJSZEE. De kracht van het kruiende ijs. Halfnaakte schep elinge n vluchten over de ijsvlakten. De gevaren der IJszee zijn algemeen be kend, en ieder jaar heeft de Noorsche vloot verliezen te boeken. Maar dit jaar is het al heel erg en oude IJszee-vaarders kunnen zich niet herinneren, ooit een zoo'n stormvollen IJszeewinter meege maakt te hebben als deze. Er werden niet minder dan 13 bootei* door het drijfijs ingeschroefd en totaal ver nield, zoodat er geen spoor overbleef, ter wijl de bemanningen zich half naakt op het ijs moesten redden, om zoo met voort durend levensgevaar van de eene ijsschol op de andere springend urenver een an dere boot te bereiken. Gelukkig zijn er geen menschenlevens te betreuren. Een vliegtuig werd dadelijk na radiobericht op verkenning uitgezon den en hulpbooten hebben nu de beman ning der verloren schepen weer behouden, maar geheel uitgeput thuis gebracht. Ooggetuigen verklaarden, dat ijsvlakten van ongeveer 1 meter dik zich op elkaar stapelen 8 tot 9 meter hoog en zoo'n boot gewoon midden doorbreekt. Alles is het werk van eenige minuten, zoodat het te verwonderen is, dat er geen menschenle vens verloren gingen. Maar de vangst is natuurlijk verloren en die kan voor iedere boot tot ééne twee duizend zeehonden beloopen en ge woonlijk eenige tientallen ijsberen. De schade is natuurlijk door assurantie ge dekt. Maar de verzekeringsmaatschap pijen hebben nu de premie met 50 pet. verhoogd. Het mag hier zeker ook wel vermeld worden, welk een enormen dienst in zulke gevallen de radio bewijst. Zonder de hulp der draadlooze waren er zeker ook heel veel menschenlevens te betreuren geweest. Overstroomingen in Zuid-Afrika. Acht personen omgekomen. Zuid-Afrika is een land van uitersten. Na de verschrikkelijke droogte, die geweldige eens vruchtbare streken in een woesternij heeft herschapen, vallen thans overal zulke zware regens, dat voorheen uitgedroogde rivieren buiten haar oevers treden en groo te verwoestingen aanrichten. Het dorpje Korkwood, gelegen aan de Zondagsrivier in de Oostelijke Kaapprovin cie, is van de bruisende watermassa's de zer rivier het slachtoffer geworden. In ongelooflijk snellen tijd was het omringd door woeste golven en volkomen van de buitenwereld afgesloten. In angst verza melden de bewoners zich in het kerkge bouw, dat op een hoogte is gelegen, in spanning afwachtend wat er gebeuren zou. Indien nl. het Mentzmeer, een der grootste irrigatiewerken van Zuid-Afrika zou door breken, dan zou het gansche dorp van den aardbodem zijn weggevaagd. Met inspan ning van alle krachten werd dit onheil voorkomen. Dit neemt niet weg, dat acht personen door de golven naar zee zijn weggespoeld en dat groote schade is aan gericht onder het vee en de boerderijen. Overstroomingen in Florida en Alabamr. Groote schade. Een Wolff-telegram uit Atlanta meldt: .Ten gevolge van wolkbreuken zijn vele rivieren ifi West-Florida en Zuid-Alabama buiten haar oevers getreden. Talrijke plaatsen zijn geïsoleerd. De spoorweg-, te lefoon- en telegraafverbindingen zijn on derbroken. De materieele schade wordt op millioenen dollars geschat. Tot dusver is melding gemaakt van vier dooden. In de zakenwijk van Brewton staat het water bijna 2 M. hoog. Meer dan 1000 in woners zijn uit hun huizen verdreven. Gruwelijke vondst in de Seine. Een vrouwenlijk in een zak. Van een troepje jongelui, dat aan het picniccen was aan den Seine-oever bij Nanterre, ontdekte plotseling één deelne mer een zwart pak, dat op den stroom kwam aandrijven. De jongelieden brachten het pak aan den oever. Het bleek een aardappelzak te zijn, waarvan het boven eind met ijzerdraad was dichtgebonden. Uit nieuwsgierigheid maakten de jongens het pak open en tot hun schrik zagen zij dat de zak het lijk van een vrouw bevatte. De politie, die dadelijk werd gewaar schuwd, bevond dat het lijk minstens drie weken in het water moest hebben gelegen, maar er was niets waaraan het kon wor den herkend, behalve dan dat één kleeding stuk een bekend Engelsch fabrieksmerk droeg. Men kon voorshands op het lijk geen teekenen van geweld waarnemen. Ju- weelen waren niet aanwezig, doch de klee- ren waren van zeer goede kwaliteit en men merkte op dat de handen wel-onderhou den en goed-gemanicuurd waren. Het slachtoffer moet omstreeks dertig jaar oud geweest zijn, maar de politie heeft niets gevonden dat haar kan helpen om de nationaliteit of de doodsoorzaak te vin den. Noodlottige vergissing van een banketbakker Te Lutry aan het meer van Genève, zijn zeven personen vergiftigd door het eten van een roomtaart. Drie hunner zijn ge storven; de toestand der andere vier is ernstig. Er werd een onderzoek inge steld, waaruit bleek, dat de banketbakker die de taart vervaardigde, zich vergist heeft en arsenicum bij het bakken heeft gebruikt inplaats van gist. Groote oplichting. 140.000 Mark verdwenen. Een koopman uit Duisburg heeft vol gens een dagbladbericht kans gezien, van een aantal personen in totaal 1-10.000 Mark afhandig te maken door zwendel. Het geld zou voor handelsondernemingen dienen en binnen weinige weken met 100 pet. rente terugbetaald worden. Een rijksspoorwegbeamte en een koop man zijn alleen voor 64.000 Marg bena deeld. De bedrieger is voortvluchtig. Dreigende hongersnood in Bengalen. Volgens een bericht uit Calcutta worden in het district Bankoera in Bengalen tien duizenden tengevolge van den misoogst met hongersnood bedreigd. Vooral de wevers, wier aantal ongeveer 20.000 bedraagt, zijn er erg aan toe, daar zij hun goederen niet kunnen verkoopen, wijl de boeren niets koopen. Overtreding der Loterijwet? Voor de rechtbank te 's-Gravenhage hebben in hooger beroep van een vonnis van den kantonrechter terecht gestaan C. F. H. en Th. B., directeuren van de N.V. Handel-, Industrie- en Landbouw-Maat- schappij voor Nederland, gevestigd te 's-Gravenhage, beschuldigd van overtre ding der Loterijwet. In eerste instantie had de kantonrech ter verdachten vrijgesproken. Mr. Bijkens, het O. M. waarnemende, vroeg thans schuldigverklaring van de ver dachten aan overtreding der Loterijwet 1905 en veroordeeling van ieder hunner tot 100 boete subs, een maand hechtenis. Uit spraak 8 Mei a.s. Stoomvaartberichten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT (uitr.) vertr. 25 April van Suez. KON. H0LL. LL0YD. AMSTELLAND (thuisr.) vertr. 24 April v. Montevideo. GELRIA (thuisr) vertr. 24 April van Bio Janeiro. ORANIA (thuisr.) vertr. 24 April van Santos. KON .NED. ST00MB. MAATSCHAPPIJ. DOROS vertr. 24 April v. Valencia n. Amsterdam. MINERVA vertr. 24 April v. Algiers n. Calamata. PLUTO arr. 24 April v. Amsterdam te Barcelona. THESEUS arr. 24 April v. Ancona te Ve netië. ULYSSES arr. 24 April v. Limni te Sa- mos. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NOORDERDIJK, Pacifickust n. Rott., vertr. 22 April v. Los Angelos. VOLENDAM, Rott. n. New-York, pass. 25 April Cape Race. WESTERDIJK, vertr. 24 April v. Rott. naar New-York. HOLLAND—AFRIK A-L UN. R ANDFONTEIN (uitr.), pass. 24 April Gibraltar. HOLLAND-BRITSCH INDIë LIJN. ANDIJK (uitr.) pass. 24 April Gibraltar KIELDRECHT (uitr.) arr. 24 April te Rangoon. KOUDEKERK (thuisr.) pass. 24 April Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. AAGTEKERK, vertr. 25 April v. Rott. n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOT A RADJA (uitr.) arr. 25 April te Sabang. KOTA ÏNTEN (uitr.) arr. 25 April te Singapore. MERAUKE, (uitr.) vertr. 25 April Londen. TABANAN vertr. 25 April van Batavia naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN ALGORAB vertr. 24 April v. Rott. naar Hamburg. ALUDRA vertr. 24 April Hamburg naar Antwerpen. POELDIJK (thuisr.) vertr. 25 April Las Palmas. LEIDEN. Geboren: Jacobus, zoon van G. F. Tisseur en L. Klein Hendrika Johanna, dochter van S. Meijers en C. M. T. Schim mel Geertruida, dochter van A. J. Dek ker en M. van Beek Geertrui Jannetje, dochter van A. van Es en J. Wassink Jan, zoon van M. J. Helfensteijn en S. S. Teske Trijntje, dochter van L. J. Vernet en E. Massaar Maria Josephina, doch ter van J. C. v. d. Steen en C. S. M. van Sonderen Cornelis, zoon van J. Ouds- hoorn en J. van den Burg Jacob Mari- nus, zoon van G. Vrecken en A. Hartman Cathalijntje, dochter van L. Peschier en A. Degens Willem, zoon van W. Flande- rhijn en L. Thiel Leonarda, dochter van L. Zonderop en C. H. Koolloos Gesiena, dochter van J. W. Stapel en F. Stiel Rika, dochter van F. v. d. Pluijm en J. C. Braxhoven Maarten, zoon van M. J. Sprengers en T. M. v. d. Berg Pieter, zoon van P. de Graaf en E. Beij Gerrit, zoon van J. van Rij en T. Struijk Corne lis Marinus, zoon van J. W. Lezwijn en M. J. de Meij Johannes Petrus, zoon van P. J. H. Peeters en A. H. Nijssen Beatrice Elisabeth, zoon van J. C. Kloots en P. J. van Staveren Johannes Arie, zoon van J. Kok en G. J. van der Nat Johannes, zoon van M. J. C. Simons en J. Langeveld Zohanna Geertruida Helena, dochter van J. van Katwijk en J. H. van der Steen Hans Yge Bouke Ids, zoon van L. Hoo- geveen en I. de Vries Maria Antonia Francisca, dochter van N. B. M. Vreeburg en W. B. M. Engels Maarten, zoon van M. van Dijk en J. Runhaar Hendrik Jan zoon van J. Mulder en E. W. Knol Wil helmus, zoon van D. Plasmeijer en M. Knetsch. Overleden W. A. A. de Joode, zn. 16 maanden J. H. de Vogel wede. Maan dag 82 jaar P. Bontje zn 2 maanden J. Reinders jm. 55 jaar E. Beij-Duk wede. 86 jaar J. M. Crabbendam Schaake wede. 71 jaar W. van West broek wedr. 85 jaar P. Cossee man 71 jaar Th. M. Westgeest dr. 20 jaar W. F. van Putten, zoon 9 maanden G. v. d. WaalsWittenaar wede. 86 jaar J. A. VromesteijnVerhoeven wede. 73 jaar J. G. Bink, man 38 jaar L. Vermeulen zn 29 jaar C. J. van der LindenVinke- stijn wede. 79 jaar A. Mulder man 72 jaar. In Leiden gevestigd. M. L. H. America, Hoogewoerd 150a C. W. van Beersum, dienstbode. Rood- borststraat 36 S. O. v. d. BergMechelse Prins Frederikstraat 13 J. Bergemade Jong, Nieuwe Rijn 22 S. J. Bernard, huishoudster, Raamstraat 16 Wed. H. J. Boersema—de Fuijk, Hoogewoerd 71 A. J. van der Born en fam., sleepbootkapi tein, Formosastraat 5b H. Bostelaar, schilder, Heynsiusplein 2a T. Bouma. hulp in de huish., Warmonderweg 39 J. J. Brutel de la Rivière en fam., arts, Zoe- terw. Singel 44a N. Bruijniks en fam., smid, J. W. Frisostraat 29 J. W. Bukers en fam., fabrikant, Zoeterw. Singel 77 J. A. van Deursen, verpleegster, Acad. Ziekenhuis A. C. Gauw, Hooge Rijndijk 86 H. Gerretsen. Nachtegaallaan 3 J. J. A. A. Geijer, Botermarkt 2627 A. M. Griffioen, dienstbode, Breest-raat 117 J. G. de Haak en fam., koopman, Nieuwe Rijn 27 W. van der Ham, dienstbode, Paul Krugerstraat 15a P. H. van der Hoog, arts, Bijnsburgerweg 21 HL. Hoogenhuis, advocaat, Hoger- beetstraat 10 J. Jnsen en fam., schoen maker, Nassaustraat 10 G. A. M. Kleijn, Hoogewoerd 104 M. Kievit, Nieuwstr. 34a J. C. KoudijB, slager, Koornbrug- steeg 4 W. P. van Loenen, verpleegster, Acacia straat 22 A. F. Meyer en fam., schoenmaker, Merelstraat 16 C. C. Nie- boer, Zijlsingel 72 J. W. Nieuwenhuizen Segaar, Morschweg 20 W. Pieneman, dienstbode. Plantsoen 13 O. P. Provil- en fam., slager, Tollenstraat 13 K. H. Riel, Seringenstraat 15 N. Scheurwater, dienstbode, Narmstraat 35 P. C.*" Schu macher, Boerhaavestraat 33 J. Sinteuv, Duivenbodestraat 1 M. J. Strous en fam., Wasstraat 16 T. Tigchelaar, Ut-. Veer 11 K. Tol en fam., kaasmako-, Nipponstraat 32 N. P. Vergunst, tim merman, Fagelstraat 24 J. Vinkestein, huisknecht, St. Aagtenstraat 25 M. c'e Vos, naaister, Borneostraat 21a B. G. J. M. Voorham, reiziger, Maresingel 67 -- J. H. v. d. Vos. schilder, Halvemaanshof 1 G. v. d. Walv. Veen, Pr. Wilhelmina- straat 27 J. A. Went.zel, laboratorium- bediende, Nieuwsteeg 7 C. J. Wesselin~. winkelbediende, Papengracht 17 J. Wind Waard 6 I. van der Woerd, kapster, G. Doustraat 77 H. Wijsman, kapper, Le vendaal 116 H. Zillig, fotograaf, Noord einde 8 A. A. van Zijl, betonwerker, de la Reystraat 4. Uit Leiden vertrokken. A. Bierman, Breda, St. Elisab.gest. C. v Egmond, idem A. Slingerlandv. d. Biezen, Haarlem, woonschip Heem stede 12 Joh. Konings, idem L. v. d. Berg, Etten (G.), St. Ludwinagesticht C. H. Carton, Leiderdorp, Ouderzorg 4 C. Minnaar, Goes, St. Jacobsstraat 11 J. C. Vermeij, Rotterdam, Hillelaan 31 Fr. P. Griepin, Amsterdam. Jan Luij- kenstraat 88 P. Montagne, den Haag. 3e Braamstraat 24 F. Koster, Enkhuizen Handvastwater W. Fr. Lagerman, Oegst geest, Duinzichtstraat 12 J. C. Zandvliet Lisse, Wilhelminastraat 1 J. M. Noot- hovensGoor, Weenen Q. Chr. Beij, Rotterdam, Havenziekenhuis Oosterkade 10 M. de Jong, Valthermond, Plaats 46 P. L. S&ndberg, den Haag, Trooststraat 102 J. v. d. Veen Vink, den Haar, Java- straat 11 J. A. Kistenmaker, Heerde (G.), Kanaal Q 86 G. de Wit, Koudekerk B. 185 Prinsenschouw J. v. Deventer, den Haag, Assendelftstraat 45 M. J. M. Wibier, Amsterdam, Leliegracht 15 C. J. SmitPannekeet, Haarlem, Roosvcld- 8traat 41 A. H C. de Looper, den Haag, Barentsstraat 21 H. J. H. Lusehen, N. O. Indië J. G. F. v. Ewijk, den Haag, He- liotropestraat 65 A. L. Deegenaars. Lei derdorp, Dorpstraat 45 H. v. Dam, Frankfort a. Main, Allerheiligenstr. 45 H. Witmans, St. Nicolaasga E. Nijholt, idem D. Hakkenberg, Leiderdorp, Zijl- dijk bij de touwfabrick P. v. Heuvel, N. O. Indië J. M. Overmeer. Noordwij- kerhout, 's-Gravendamscheweg 205 J. v. Rheenen, Lisse, Achterweg 15 W. de Roode, Amsterdam, Weteringstr. 28 II J. A. Houps, Oegstgeest, v. Duivenvoorde straat 40 M. W. Fr. de Haas, den| Z. O. Buitensingel 133 J. G. H. nier, den Haag, v. Speykstraat 69 p| Bos, den Haag, Binkhorstlaan 89 p Romijn, Wassenaar, Zandhorstlaan 21 J. Stafleu, Hilversum, Kerkstraat E. Schepper, Voorschoten, v. WijngaaJ laan 24 A. Valkenburg, Utrecht, 1 laan 83 bis a C. H. E. Bik, den Hi G. Doustraat 68 P. G. v. Eigen. 0e# geest, Duinzicht-straat 6 M. E. de \Vj Schagen v. Leeuwen, den Haag, Stokil plein 26 A. Nagtzaam, Zaandam, k toor Albert Heijn E. Vonkenberg, J sterdam, Lekstraat 7 II J. v. d. kI den Haag, Stortstraat 221 M. Mij Delft, Biïitonstraat 21 A. Verhoef Veur, Damlaan 26 f J. Verhoeven, ijl N. WassenaarSmit. Leiderdorp, Valk Boumanweg 26 L. Cornet, LeiJ dorp, Zijlweg 18 W. de Heer, Brumil Molenstr. 112 O H. J. ErdusWega| Oud-Karspel, bij H. Erdus J M. v. Ltk Maastricht, Klooster onder de Bogen. PRIMA GRIJZE WINKEL- ZAKKEN 45 CENT PER KILO Voorts leveren wij tot zeer concurreerende prijzen s MANILLAZAKKEN G0UDR0NNÉZAKKEN BONBONZAKJES SIGARENZAKJES MARGARINEPAPIER KAASPAPIER ZEEPPAPIER VETVRIJ PAPIER ROLLEN BOTERHAM- PAPIER 8036 NIEUWE RIJN If Telefoon 2143 Godsdienstig Weekblad voor hef bisdom Haarlem. Geeft wekelijks 18 bladzijden onderhoudenden en leerzomen tekst. Steunt het liefdewerk der arme Nieuwe '-Parochiën. Per 3 tnaaqden fl.00 VRAAGT PROEFNUMMERS. Administratie: Trompstraat 80 Vetert Gevraagd een finke DIENSTBODE te Wassenaar» Voor dag en nacht Brieven bur. van dit blad No. 8028b Br biedt zich aan met Mei een net R.K. BUITENMEISJE vöor dag bureau i nacbt v.g.g.v. Brieven dit blad No. 8027b Gevraagd, een 8014b DAGMEISJE van 84 unr, Vjrijdags van 87 uur. Breestraat 37, Gevraagd EEN JONGEN niet beneden 14 jaar, f 3.50 per woek mot kost. H. BEIJERS- BERGEN, Oostdorperweg 68, Tel. 127, "Wassenaar." 8025b ZAAK in fijne Yleeihvaren, Kruide nierswaren, Boter én Kaas te koop Jrieven bur. van dit blad No. 8031b TE KOOP Friesche Redstar Footers maat 2835. Ook zoer geschikt voor consumptie. Prijs billijk. P. YAN DER "WIEL, Noordwjjk Binnen, TeL 128. 2656b AFRASTERINGEN VoorbandenIJzeren Palen, Ilarmonicagaas in diverse maten, Kippengaas en Prikkeldraad. VoortsMestyorken, Tuinartikelen, Molkgereedst^inppen, Asfalt, Kaa9- vutën, Varkpnstroggen, Koe- en Paardendekken, en». Franco levering. A. J. HARTWIJK Jr., Burchtsteeg 4, Marktdagen Nieuwe Beestenmarkt No. 9 (Schapen- markt). 8030b BRUILOFTSFEESTEN. Ylgggedoek Geelwit en Nationaal huur, Costuuma voor Voor drachten en Tableaux, zwarte kleeren en hoogc Hoeden. ERATO, Oude Singel 14. Liederen, Mutsen, Guirlandes, Misthorens, Serpen tines, Strooisel, Klep- en Sneeuw- Sigarctten. 8019b

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8