BINNENLAND. Vrouwerfianden KERKNIEUWS. SPORT. LUCHTVAART. Gem. Berichten. OP ZONDAG NIET MEER TREINEN. Minister Van dep Vegte kant zich tegen uitbreiding der reisgelegenheid op den rustdag. De directie der N. S., heeft in het ont- rerp-dienstregeling, dat, naar men weet, Ie goedkeuring van den minister van Wa- erstaat behoeit, een reeks voorstellen tot itbreiding van de treinenloop op Zondag INGEZONDEN MEOEDEEL'NGEN. De minister van Waterstaat heeft ecli- er Daar de „Tel." verneemt, al deze uit- reidmgsvoor8tellen der Directie verwor- en en zich op het standpunt gesteld, dat aanneming de Zondagsrust in gevaar, ou komen. Vragen van Kamerleden. Moet het corps mariniers verdwijnen? Het Tweede-Kamerlid de heer Van der lilt richtte de volgende schriftelijke vra- ;en tot den minister van Oorlog ad int. an Marine: Wil de minister mededeelen paarom ook dit jaar aan het Kon. Insti- iuut der Marine geen plaatsen besclnk- iaar worden gesteld voor adelborst bij het rorps mariniers? Werd de maatregel in 926 niet genomen omdat er voldoende fficieren der mariniers waren en is dit og het geval? Acht de minister het niet ^eiischelijk om, waar de maatregel geen oemenswaardige bezuiniging geeft, dat fficieren, die met het zeevolk zullen moe- en omgaan in marine-milieu worden op- eleid en daarmede reeds vroeg vertrouwd orden gemaakt? Ligt het in de bedoeling in den minister om het korps mariniers i doen verdwijnen? Verschrikkelijke dingenl De heer Lingbeek heeft tot den Minis- ir van Justitie en van Oorlog de volgen- e schriftelijke vragen gericht: Is het den Minister bekend, dat op 6 lei a.s. het „miraknleuze beeld der Lieve rouwe" in een plechtige optocht zal wor en vervoerd van Utrecht naar de Room- che kerk te Renkum, volgens de mede- eeling van het regelingscomité in de laatselijke bladen „geëscorteerd door een lilitaire eerewacht"? Is de Minister van Justitie niet van leening, dat wij hier te doen hebben met en vermomde processie, in strijd met het lestaande processieverbod Is de Minister van Oorlog niet ö'ver- uigd van het ongepaste van het zich be ienen van een militair escorte ter op- ïistering van een plechtigheid, die voor en groot deel van Renkums bevolking tot roote ergernis zal zijn? Zijn de Ministers bereid om stappen te rioen, teneinde tijdig zulk een ergernis te ïoorkomen? %et salaris der kloosterlinge n n onderwijzers. 'j*g De heer Lingbeek heeft aan den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen de volgende schriftelijke vraag [esteld Wil de Minister, als hij gevolg geeft lan zijn in de vergadering van de Tweede Kamer van 3 Maart 1928 (Handelingen, >lad 1965), gedane toezegging om inlich- ingen te verschaffen nopens de wijze, raarop onderwijzers-kloosterlingen, werk- aam aan van Overheidswege geldelijke esteunde inrichtingen van onderwijs in e nabijgelegen landen, worden gesalari- erd, daarbij tevens vermelden ten inde de vergelijkingen en de gevolgtrek- ingen zuiver te doen zijn in hoeverre 1 die landen ten aanzien van de weddere- Qt elingen voor het landspersoneel, inzon- lerheid wat betreft de leeken-onderwij- le ers, behalve met de ambtelijke praesta- ko ie, ook rekening wordt gehouden met de ^maatschappelijke levensbehoefte tri igf Een nieuwe Monumentenwet? ^-Indiening van een ontwerp te n) j verwachten. In de gister gehouden Eerste Kamer- itting heeft minister Waszink, naar aan- j eiding van desbetreffende opmerkingen o0 ran den heer Polak, medegedeeld, dat een eI lieuw ontwerp-monumentenwet om advies u u gezonden naar de commissie voor mo- jjj fïiumen ten zorg. De minister voegde hier aan toe, dat, indien het daar niet te lang blijft, eerlang een wetsontwerp bij de Ka- toer kan worden ingediend. 4e Nationaal Congres van Sobriëtas. vu Gelijk reeds eerder werd gepubliceerd, ee Pordt op het Congres, dat te Nijmegen roo fordt gehouden van 30 Juli tot 1 Augustus, ho Is leidende gedachte vooral besproken er De beteekenis der offergedachte in de ka- ïat holieke drankbestrijding". Het Congres- en lestuur is er in geslaagd, 3 eminente spre- va ers bereid te vinden, n.l. op Dinsdagmor- en: Pater M. Molenaar, M. S. C. te Sit- t" srd van theologisch standpunt; in de ff vondvergadering van dienzelfden dag be- andelt de HoogEdelgestr. Heer Henri lft lermans, lid der Tweede Kamer dre Staten leneraal dit onderwerp, bezien van so- iaal standpunt, terwijl op Woensdagmor- 'en de HoogEdelgestr. Heer Dr. H. Moller b Tilburg, lid der Tweede Kamer der Sta- jjj en-Generaal zal spreken over het paeda- ogisch standpunt 1(| Op Maandagavond wordt het Congres 1$l lbopend met een rede van den Voorzitter 3 an Sobriëtas, den HoogEdelgestr. Heer J. G. Suriög te Maarssen, welke rede door 'en K. R. O. zal worden uitgezonden. Hier- jji |a volgt de begroeting der gasten, terwijl l(Ge avond verder met declamatie en harp- Ppel zal worden aangevuld. u De HoogEerw. Heer Mgr. C. A. A. van >ai j0n' Deken van Nijmegen en Pastoor van ,e ce Parochie van den H. Augustinus zal op Dinsdagmorgen een Plechtige H. Mis op dragen, om Gods zegen over het Congres föf te smeken; waaronder de Zeereerw. atci Marmus Lamers, O. F. M. van Alver- een predicatie zal houden. Op Woensdagmiddag 1 Augustus vindt een grootsehe demonsYratie plaats, waarbij de Katholieke Drankbestrijding aan Koning Christus zal worden gewijd. Bereids zijn in Nijmegen verschillende Commissies gevormd, die de noodige plaat selijke regelingen zullen treffen, opdat het. Congres naar wensch moge verloopen. DE DOOD VAN EEN BISSCHOPPE LIJKE BANNELING. Van droefheid gestorven. In het kort hebben wij reeds het over lijden gemeld van den aartsbisschop van Mexico, José Mora y del Rio, die zich te San Antonio (Texas) in ballingschap be vond. De bisschop die den ouderdom van 74 jaren bereikte, was kort tevoren van een bezoek aan Cuba teruggekeerd. Zij, die den aartsbisschop meer van na bij kenden, verklarén, dat de prelaat be zweken is onder den last van droefheid en ellenden, waaronder de verschrikkelijke gebeurtenissen in Mexico hem deden ge bukt gaan. Sedert de gedwongen scheiding van zijn kudde in Mexico, die het gevolg was van zijn verzet tegen de maatregelen der re geering, is de gezondheid van den aarts bisschop langzaam achteruitgegaan. Vaak sprak hij de overtuiging uit, dat hij het conflict tusschen Kerk en staat niet zou overleven. Op 21 April 1927 werd de aartsbisschop op het ministerie van binncnlandsche za ken te Mexico ontboden. De minister van binnenlandsche zaken gaf hem en ook aan mgr. Ruiz y Flores, aartsbisschop van Mo- relia, en andere bisschoppen te kennen, dat zij op bevel van president Call es het land moesten verlaten, omdat zij be schouwd werden als aanhitsers tot op stand. Zij werden door mannen van den geheimen dienst naar den trein gebracht, die naar Laredo vertrok, en in 2e klas- coupé's gezet. Aan mgr. Mora y del Rio werd geen gelegenheid gegeven, zijn vrienden te waarschuwen, of van kleeren te verwisse len. Mgr. Mora y del Rio werd op 24 Febru ari 1845 te Pajacuaran, in het diocees Za- mora geboren. In 1893 werd hij tot bis schop van Tehuantepec gekozen. In 1901 werd hij verplaatst naar Tulancingo en in 1907 naar Leon. Hij was sinds 1908 aarts bisschop van Mexico. „Msbd." Financiën en Oeconomie. A. Jurgens' Ver. Fabrieken. Aan het verslag over 1927 van de N.V. Anton Jurgens Vereenigde Fabrieken ont- leenen wij het volgende: De financieele resultaten door onze on dernemingen behaald, zijn tevredenstel lend, niettegenstaande den scherpen con currentiestrijd, welke in het algemeen, doch meer bijzonder in Nederland, ge voerd werd; deze leidde in ons land tot verkoopprijzen, die in geenerlei verhou ding stonden tot den kostprijs. Dank zij echter de talrijkheid, de ruime versprei ding en veelzijdigheid onzer ondernemin gen, alsmede den voordeeligen inkoop van grondstoffen en de uiterste beperking van onkosten, blijft het uiteindelijke financi eele resultaat slechts weinig achter bij het over 1926 behaalde. - De grondstoffenprijzen bewogen zich binnen nauwe grenzen, dientengevolge konden wij onze behoefte op bevredigende basis dekken. De politieke en economische gebeurte nissen in de verschillende landen hebben op onze aldaar gevestigde ondernemingen minder invloed gehad dan in vorige, op dat gebied meer bewogen jaren. In Engeland werd gestadig aan de uitbreiding en consolideering van onze be drijven gewerkt. Het in het vorige jaarverslag vermelde wetsvoorschrift betreffende conserveerings middelen heeft, zooals wij verwachten, geen nadeelige uitwerking gehad. De door ons genomen voorzorgsmaatregelen bleken volkomen afdoende te zijn. Ook in Duitschland kondon wij een normale ontwikkeling van onze onder nemingen constateeren. Het in het vorig jaarverslag vermelde proces door houders van proferente aan deden gevoerd, werd in hoogste instantie door de Deutsche Jurgens-Werke ge wonnen. In België keerden met de gestabili seerde munteenheid meer normale toe standen voor handel en industrie terug. De nieuwe installaties ter verwerking van grondstoffen, tot oprichting waarvan in verband met verhoogde invoerrechten besloten werd, zullen binnenkort gereed zijn en in bedrijf genomen worden. In F r a n k r ij k is het valuta-probleem nog steeds niet definitief opgelost en blijft dientengevolge eenige zekerheid bestaan. Onze ondernemingen konden zich intus- schen naar wensch ontwikkelen. In Denemarken duurde de in het vorig jaarverslag vermelde scherpe con currentie voort. Onze positie heeft zich echter volkomon gehandhaafd. Ook in de overige landen hadden onze bedrijven een normaal verloop, terwijl onze export handel zfch uitbreidde. Wij achten de oprichting der N.V. Mar garine Unie en der Margarine Union Ltd. voor onze vennootschap van groot belang. Samenwerking tusschen de beide, vrr# ger elkaar bestrijdende concerns is hier door verkregen, waarvan wij goede ver wachtingen koesteren. Het dividend bedraagt evenals vorig jaar 10 DIOC. HAARL. BOND. DE R. K. SPORTDAG TE HAARLEM. Op het H. B. C.-terrein. Zondag, 29 April a.s., is het weer een dag, welke van belang geacht kan worden voor de R. K. sportbeweging in ons Bis dom. Dan worden de Katholieken er weer eens aan herinnerd, dat er een R.K. Sport organisatie bestaat, één welke er zijn mag, maar tevens één die zich nog niet mag verheugen in uw aller steun, zoowel moreel als finantieel. Het doel van zoo'n Sportdag is dan ook uwe aandacht te vestigen op de R. K. Sport niet alleen, maar bovendien op hetgeen de katholieke sporters kunnen presteeren. Wij verzoeken U allen, die van sport houden, doch de onze steeds diskwali ficeerde, nu eens te komen naar het R. K. kamp, om u op de hoogte te stellen hoe het daar toegaat en te aanschouwen een twee tal voetbalwedstrijden welke gespeeld zul len worden Zondag a.s. op het H. B. C.-ter- rein aan den Heerenweg te Heemstede. Twee keurelftallen van het District Haar lem van den D. H. V. B. zullen daar als te genpartij ontvangen de vertegenwoordi gende Senior- en Junior-elftallen van het District Leiden. Gezien de samenstelling van de verschillende elftallen gelooven wij, dat er op het II. B. C.-terrein Zondag een faire strijd zal gestreden worden om de suprematie. Wie het winnen zal, zullen we hier niet bespreken. Dit ligt niet op onzen weg. Alleen willen wij onze spelers aanspo ren hun plicht te doen! Weest sportief en toont u een waardig tegenstander, opdat gezegd kan worden dat van u kracht is uit gegaan, welke vruchten zal afwerpen voor onze R. K. Sportbeweging! Tot slot nog een woord aan de getrou we supporters van ons Leidsche District. Ook gij allen wordt Zondag a.s. verwacht op het H. B. C.-veld! Helpt mede om de zen dag te doen slagen opdat de datum, 29 April, steeds in veler herinnering zal blij ven als een goed bestede. De vertegenwoordigende elftallen van het District Leiden werden reeds eerder gepubliceerd, waarom wij dit nu niet meer noodig achten. We verzoeken heeren secre tarissen der resp. vereenigingen, welke spelers voor de Districts-elftallen moeten afstaan, te zorgen, dat de spelers op tijd te Heemstede zijn. De Junioren-elftallen spe len te 1 uur, terwijl de wedstrijd Haarlem Leiden (Senioren) te half drie aanvangt. De reis wordt gemaakt per stoomtram. Vertrek uit Leiden 10.50, Sassenheim 11.15 en Lisse 11.30 uur. De spelers welke uit Noordwijk moeten komen worden verzocht, indien mogelijk, te Sassenheim de tram te nemen, of anders per autobus vanaf Noord- wijk de reis naar het H. B. C.-veld te ma ken. Wij verzoeken allen mede te willen werken opdat allen op tijd aanwezig zijn aan tram of autobus. Indien het weder van dien aard is dat de wedstrijden moeten worden uitgesteld, zal ondergeteekende 10.50 uur uit Leiden vertrekken om de belanghebbenden hier van te verwittigen. Voor de shirts van de resp. elftallen zal van districts-wege worden gezorgd. Het senioren-elftal speelt in Oranje-shirt, het junioren-elftal in rood-zwart verticaal ge streept shirt. D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. Junioren-Competitie District Leiden. De uitslagen van de Zondag 22 April ge speelde wedstrijden zijn: Sassenheim: Teijlingen IILeiden I 13 Stompwijk: S. N. A.Teijlingen I 26 De overige wedstrijden werden uitgesteld. Op verzoek der vereeniging Leiden zul len voor haar beide junioren-elftallen op Zondag 6 Mei géén wedstrijden worden vastgesteld. Voor Zondag 29 April a.s. is vastgesteld: Voorschoten, 12.30 uur: V. V. L.S. N. A. De Competitieleider. INGEZONDEN MEDEDEELING. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Het Nederlandsche elftal in zijn geheei gehandhaafd. Gisteren vergaderde de Technische Commissie van den Nederlandschen Voet balbond in Hotel Krasnapolsky te Amster dam tot samenstelling van het Nederland sche Elftal, dat Zondag 6 Mei a.s. tegen hot Zwitsersche Elftal te Bazel zal uitko men. Het Nederlandsche Elftal werd als volgt samengesteld: v. d. Meulen (H.F.C.) Denis Van Kol (H.B.S.) (Ajax) v. Boxtel Massy Schreurs (N.A.C.) (Roermond) (Roermond) Elfring Kools Tap Smects Weber (Alc.V.) (N.A.C.) (A.D.O.) (H.B.S.) (Sparta) Reserves zijn: De Boer (Ajax), v. d. Zalm (V.U.C.), Krom (R.C.H.), Prins (Sparta). Na Nederland—Denemarken, Uit de Deensche pers, Men schrijft uit Kopenhagen aan het „Vad.": Na de wedstrijden tegen de Noren en Zweden wekken de ontmoetingen met Ne derland altijd verre het ïneest interesse. Men acht hier Nederland vrijwel nog het eenige land waar de oude amateurstoestan den heerschen als hier te lande. Dubbel on aangenaam was het daarom de luidspreker van de Berlinslfe Tidende te hooren spre ken tijdens den wedstrijd dat de Nederlan ders, althans eenige, dermate ruw en ge meen speelden als niet verwacht kan wor den van cenigen amateur. Vrijwel alle bla den zijn het over twee dingen een6: le. dat de wedstrijd onverdiend verloren werd, en 2e. dat de linkervleugel unfair speelde. „Nationaltidende", welke een telegrafisch verslag had van een lid der elftalcommis sie, den bekenden oud-internationaal mid denvoor Sophus Nielsen (den man met 12 van de 17 doelpunten tegen Frankrijk bij de Olympische Spelen in 1908) schrijft, dat de Denen vooral in de eerste helft veel sterker waren en dat de Nederlanders na hun eerste doelpunt, op een zeer gelukkige wijze verkregen, ruw begonnen te spelen, waarbij vooral Weber en Smeets vermeld worden. Alleen na de rust had Nederland een kwartier de overhand. Van der Meulen en Denis worden 't meest geroemd en de voor hoede noemt men zeer matig. Bij de Denen vindt men de achterhoede en spil het best, terwijl in de voorhoede juist beide invallers Eriksen en Hansen het meest voldeden. Een uitslag 2—3 voor De nemarken acht men rechtvaardig. „Politikcn" vindt het tempo ontzettend snel, prijst ook de Deensche invallers en de achterhoede en klaagt ook over de ruw heid van den linkervleugel. Ook hier vindt men de nederlaag onver diend. „Berltnske Tidende" schrijft dat als de Deensche voorhoede een aanvoerder als Tap gehad had, de overwinning aan hun kant geweest zou zijn. Beide doelpunten waren gelukkig en wellicht onhoudbaar, en de nederlaag onverdiend. Ook deze noemt Denis en van der Meulen de beste. B. T. noemt vooral Smeets unfair die zijn tegenstanders trapte of tackelde als de bal al weg was. Ook „Indrotsbladet" is van dezelfde mee Denis en van der Meulen genoemd, de vleu- samen met den linksbuiten. Verder worden De is en van der Meulen genoemd, de vleu- gelvoorwaarts snel en behendig; Tap wordt om zijn balbehandeling geprezen. Alles en alles wordt de wedstrijd als spannend en snel beschreven ofschoon men vindt dat de Nederlanders vroeger beter spel vertoonden. Het publiek wordt aller- wege om zijn loyaliteit geroemd, en ook over den scheidsrechter was men tevreden. SCHAKEN. Winterwedstrijd Leidsch Schaak genootschap. In dezen wedstrijd vielen alleen in de eerste groep een paar belangrijke beslis singen. Bosscha verloor eerst van Noteboom, daarna van Demmendal. Bol verloor van dr. Hins, ir. Van Hoek verloor zoowel van Hins, als van Noteboom, Hins won ook van Demmendal. Het gevolg van deze uitsla gen is, dat thans Noteboom de beste kan sen op de eerste plaats heeft, 7 punten uit 9 partijen en nog 1 partij te spelen tegen Bosscha. Deze heeft 6 punten uit 8 partijen en moet nog 2 partijen spelen, nl. behalve tegen Noteboom nog tegen Bol. Bol heeft 3 partijen gewonnen, 1 remise en 3 verloren en moet behalve 1 partij tegen Bosscha nog twee partijen spelen tegen Van Hoek en heeft nog kans (theoretisch) op de tweede plaats. De overige spelers kunnen de le of 2e plaats niet meer bereiken. Bennet overleden. Lindbergh's tocht vergeefseh. Floyd Bennet, die na de landing met zijn vliegtuig te Murray Bay door longont steking werd aangetast, is gisteren over leden. Toen Bennet indertijd vernam, dat de „Bremen" op Greenly-eiland was gedaald en hulp noodig had, lag hij ziek te bed. Niettemin besloot hij onverwijld met Bal- chen den gevaarlijken tocht naar het on herbergzame oord te aanvaarden, om de „Bremen" de voortzetting van haar roem rijke vlucht mogelijk te maken. Toen ech ter het driemotorige Fordvliegtuig te Mur ray Bay daalde, bleek het, dat Bennett's influenza weer veel ernstiger was gewor den. Hij had hooge koorts en moest te bed blijven. In allerijl werd een dokter ontbo den, die een afstand van twintig K.M. met een hondenslee moest afleggen om den vlieger te bereiken. De dokter gciastte, dat de patiënt in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Dit maakte het rood- zakelijk, Bennett naar Quebec te vervoe- ren. Daar bleek al spoedig, dat de in- fluenza zich ontwikkeld had tot longontete- king. Hoe popuplair Bennett onder zijn colle ga's was, bleek uit de pogingen, welke tot zijn behoud in het werk werden gesteld. Byrd, die hem uitgekozen had om deel te nemen aan zijn Zuidpoolvlucht, vloog Dinsdag naar Quebec met de zuurstofcy- linders, die voor de behandeling van den patiënt noodig waren. Voorts voerde hij mevrouw Bennett en een longspecialist mede. Ook Lindbergh liet zich niet onbe tuigd zooals in het kort gemeld, startte hij Woensdag met een hoeveelheid serum van het Rockefeller-instituut en een verte genwoordiger van dat instituut aan boord van zijn vliegtuig naar Quebec, waar hij denzelfden dag aankwam. Het heeft niet mogen baten Niet met de „Bremen' van Greenly-eiland. De vliegers gaan met het reddingsvliegtuig. Naar gemeld wordt, hebben de Duitsche vliegers op Greenly-eiland besloten geen poging te zullen doen om met de „Bre men" naar Murray Bay te vliegen daar de omstandigheden niet gunstig zijn voor den start, en het ijs niet voldoende zekerheid biedt voor egn landing. Volgens hetzelfde bericht zullen de vliegers vertrekken met het vliegtuig uit Detroit, dat zich thans op Greenly-eiland bevindt. Datum en uur van het vertek worden echter niet bekend gemaakt. Begin September Zuidpoolvlucht van Wilkins. „Dagbladet" verneemt uit Spitsbergen, dnt Wilkins een aanbod van Byrd, om het vliegtuig waarmee hij, Wilkins, van Point Barrow naar Spitsbergen is gevlogen, te koopon, van de hand heeft gewezen. Hij is namelijk voornemens begin September een vlucht naar de Zuidpool te onder- ONGELUKKEN. Zeilbootje omgeslagen. Een der inzittenden verdronken. Gist.erenmidag omstreeks drie uur was een drietal leerlingen van het lyceum te Baarn aldaar aan het zeilen op de Eem. Door stoeien sloeg eensklaps de boot om en alle drie geraakten zij te water. Twee hunner, die zwemmen konden, wisten zich te redden, de derde echter, een zoon van Jhr. de Beaufort te Amersfoort, die niet kon zwemmen zonk spoedig weg en werd ondanks alle pogingen om hem te redden, een kwartier later levenloos op gehaald. Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht evenmin baten. Paarden op hol. Een oude man overreden en gedood. Te Doezum (Gron.) is Dinsdagmiddag de 83-jarige Wijtze van der H., doordat het paard op hol sloeg, van den v en geraakt, waarbij de wielen hem over het hoofd gin gen en hij kort daarna is overleden. Een paard ernstig gewond. Toen gistermorgen een paard met wagen door de Molukkenstraat te Amsterdam reed, word het paard schichtig door een spelend orgel. Daar het orgel niet ophield met spelen, sloeg het dier op hol; de Mo lukkenstraat en de Valentijnkade rende het af, totdat het onder het viaduct van den spoorweg op een wagen van lijn 15 liep De vooruit van het tramrijtuig werd ineen gedrukt. De koetsier van den wagen zag kans bij tijds van den bok te springen en bekwam geen letsel. Hot paard had talrijke snij- wondon opgeloopen door hot glas van de tram en werd naar het abattoir gebracht om te worden, afgemaakt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Overreden en gedood. Gisterenmiddag te ongeveer 5 uur werd het vier-jarig .zoontje van den heer van Leeuwen, wonende Spoorstraat te Ylaar- dingen, overreden door een vrachtauto met het noodlottig gevolg, dat het ventje on middellijk dood was. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. Doodetijk ongeluk. Gisterenmiddag omstreeks 6 uur reed de voerman G. Arends op den straatweg tus schen Oldenzaal en Enschedé, toen eens klaps een auto van den heer S. uit Ensche dé passeerde. Arends werd door den auto gegrepen en tegen een boom doodgedrukt. Hij was gehuwd en vader van één kind. Het lijk is per Roode Knus-auto naar het ziekenhuis te Oldenzaal overgebracht. Autobotsing. Op den Driehuizerkerkweg nabij Driehuis is gisteren een goederenauto met een luxe auto, welke door den handelaar te Bergen aan zijn cliënt moest worden afgeleverd, in botsing gekomen, waarbij de luxe wagon zeer ernstig beschadigd werd. Persoonlijke ongevallen kwamen bij deze botsing geluk kig niet; voor. Door een auto aangereden. Gisterenavond ongeveer half zeven is de 14-jarige wielrijder J. V., wonendo te Haar lem, op het Kennemerplcin aldasr door een uit noordelijke richting komenden luxe- auto aangereden en ernstig gewond aan hoofd, armen en beenen. Hij is per auto naar het Groote Gasthuis overgebracht. Ernstige val. Te Leeuwen-Beneden viel het 14-jarig zoontje van den bakker O. de H. van een hooizolder en bekwam een ernstige hersen schudding. Branden. Gisterenmiddag brak brand uit in de woning van den wegwerker J. W. te Li thoyen. Het huis brandde totaal uit- Ver zekering dekt de schade. Te Beilen is naar de „Asser Ct." ipeldt een door vier gezinnen bewoond huis van den heer J. M. in de Asserstraat door on- bekende oorzaak gedeeltelijk afgebrand. Behalve een hond en een geit, werd ook vrijwel de geheole inboedel der families D. en T. een prooi der vlammen. Verzeke ring dekt voor een deel de schade. Paard door een étalage-ruit en in een kelder. De zaak in lederwaren van de firma Bonnier, gevestigd in de Haarlemmerstraat te Amsterdam, heeft gisterenmiddag een zeer onwelkom bezoek gehad. Omstreeks vijf uur, sloeg op de Heeren markt het paard van een sleeperswagen der Handelsvennootschap Van VlietDit- meyor Co. op hol en het dier liep ia 3—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7