SPLINTER Uit de Omgeving. Letteren en Kunst Leger en Vloot. SPORT. STADSNIEUWS. „WILTON j 71 Ij INGEZONDEN MEDEDEELING. (lelijk bleek, dat hulp niet meer kon ba ten. Aanvankelijk was men van meening, dat het ongeluk moest worden toegeschreven aan een windvlaag, die het voorste ge deelte van de machine van den grond ge tild zou hebben. Een later onderzoek wees evenwel uit, dat een gesprongen band het ongeluk veroorzaakt had. Het drama speelde zich om zeven uur des morgens af, want Lockhart was eer der dan gewoonlijk uitgegaan, ten einde do scherpe stralen van de zon, die hem vaak gehinderd hadden, te ontgaan. Keech, die Maandag j.L Campbell's re cord verbeterde, arriveerde even na het ongeluk op het strand. BILJARTEN. Kampioenschap L. B. B. Voor het le kl. kampioenschap Leidsche Biljart Bond hebben do navolgende spe lers ingeschreven: Jac. J. v. d. Meer (R. A. V.), J. C. v. d. Berg en A. Verstraaten (D. O.S.), B. de Roo ('t Vierkantje), H. v. d. Voort en P. v. d. Voort Sr. (Flora), J. Siera ('t Vierkantje), en Th. Roest (D. O. S.) De laatste vier spelers moeten voorwed strijden spelen. De loting hiervoor had tct resultaat: J. SoeraH. v. d. Voort, P. v. d. Voort Sr.Th. Roest. In verband met de verbouwing van cafó „Zomerlust" zullen de wedstrijden waarschijnlijk de 2e week in Mei plaats hebben. De juiste datum zal na'der bekend gemaakt worden. SCHAKEN. EÜWE—BOGOLJUBOW. De 5e partij remise. De gisteravond te Amsterdam gespeelde partij tusschen Euwe en Bogoljubow ein digde na 41 zetten met remise. Het verloop was als volgt: Indische verdediging. Wit: Bogoljubow Zwart: Euwe 1. d2d4, Pg8—f6. 2. Pgl— f3, g7—g6. 3. c2C4, LfSg7. 4. Pblc3, O—O. 5. e3— cl (het Indisch driepionnenspel al in ver schillende partijen van moderne meesters intoepassing gebracht), d7d6. 6. Lfle2, Pb8d7. 7. 00, e7e5 (de bekende ma noeuvre om zich wat lucht te verschaffen). 8. Lel—g5, h7—hc. 9. Lg5h4, TfS—e8. 10. cl4xe5, d6xe5. 11. Ddlc2. c7c6. 12. Pf3 <12, Pd7c5. 13 Pd2b3, Pc5—e6. 14. Tfl— dl, DdS—e7. 15. Le2-5M g6—g5. 16. Lh4— 'g3, Pg6h5. 17. rc3—e2, LcSd7. 18. Tdl— d2, Tas—dS. 19. Tal—dl. Ld7—cS. 20. Td2xd8 TeSxd-S. 21. TdlxdSt De7xdS. 22. Dc2d2, DdSxd2. 23. Pb3xd2, Ph5xg3. 24. h2xg3 (Wit wil blijkbaar het paard niet op f4 hebben), Lp7fS. 25. Pc2—cl, f7—f6. 26. Lfl—e2, Pe6 cl4. 27. Le2—d3, a7—a5 28. Pd2—b3, Pd4xb3. 29. Pclxb3, a5—a4. 30. Pb3—al, LfS—c5. 31. Pal—c2, Lc8—e6. 32. Kgl—fl, Kg8—f7. 33. Kfl—e2, Kf7—e7. 34. b2—b4, a4xb3 e. p. 35. a2xb3, Ke7—d7. 36. f2f3, h6—hS. 37. b3b4, Leo—f8. 38. c4—c5, Kd7 c7. 39. Ke2d2, gö—g4. 40. Kd2—c3, g4xf3. 41. g2xf3, Le6—f7. Op voorstel van Bogol jubow remise. LISSE. Kruisverbond. Dinsdagavond verga derde het Kruisverbond „St. Jan de Doo- per'' in het Patronaatsgebouw. Besloten werd eenige wandbordjes met een passen de spreuk te plaatsen in gelagkamers, winkels en openbare gebouwen. Ka een breedvo^nge bespreking werd besloten in de 2e helft van de maand October een groote propaganda-avond te houden. Pater Borromaeus de Greeve zal worden aange zocht ora een spreekbeurt te vervullen en verder zal de avond met tooneel of decla matie worden aangevuld. Vervolgens gaven zich verschillende leden op als lid van het a.s. te houden Congres in Nijmegen. Do Voorz. en de heeren v. Zeist en de Jeu wer den benoemd als afgevaardigden naar de 24ste jaarvergadering van het- Dioc. Kruis verbond m het Bisdom Haarlem. Gezien het late uur werden niet alle punten uit de beschrijvingsbrief voorgelezen, alleen de voornaamste. Hierna sluiting. hefc trachten naar uitbreiding van het le dental om zich des te krachtiger en met grooter succes te wijden aan de verzorging van het zwakke Nederl. Kind. Geen kind, dat uitzending behoeft, blijve onverzorgd Tijdige hulp voorkomt vaak ernstige ziek te 1 Het Comité rekent dan ook op de steeds bereidvaardige hulp en steun der parochianen. Gemeenteraad. Vrijdag a.s. te 7 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Mededeeling ingeko men stukken. 2. Voorstel aanvulling bouw verordening. 3. Benoeming onderwijzeres O. L. school Leidsche Buurt. 4. Aanvrage assistente school Morsch. 5. Benoeming lid commissie werkloosheidsverzekering. 6. Aanvraag subsidie nijverheidsonderwijs Duinzicht. 7. Vaststelling heffingspercenta ge gem. inkomstenbelasting. 8. Comptabi liteit. 9. Reclame schoolgeld. Jubileum gemeente-ontvanger. Vrijdag a.s. herdenkt de heer G. Lubbe den dag, dat hij voor 45 jaar tot het ambt van ge meente-ontvanger werd benoemd. Wij wil len niet in herhaling treden door alles te vermelden, hetgeen bij zijn 40-jarig jubileum is gezegd, over de groote nauwgezetheid en toewijding waarmede de heer Lubbe zijn functie heeft, vervuld. Moge het den heer Lubbe gegeven zijn nog vele jaren zijn krachten aan de gemeente te wijden. Overleden: P. Koenen 51 j. E. Wilschut 86 j., wed. A. P. van Egmond C. W. W. Bastiaans 5 j. D. Robbert-se 76 jaar. VOORHOUT. Kerkbollen. Gistermiddag had alhier de veiling van de kerkbollen voor de pa rochie St Bartholomeus plaats. Vele pa rochianen hebben eenige partijtjes bollen gekocht. De opbrengst van den verkoop bedroeg ongeveer 22S0.waaruit we derom dc' offervaardigheid van de pa rochianen blijkt wanneer het de berk be treft. Zeldzaamheid. Bij den heer H. G. Lan- geveld, bloemist-landbouwer, alhier, staat een tulp, genaamd Gele Prins, in bloei met 8 bloemen. Volgens deskundigen is dit een zeer groote zeldzaamheid. De tulp is te zien op den tuin van genoemden heer aan den Heerelaan alhier. WASSENAAR. Kath. Garde. In het Patronaatsge bouw vergaderden de leden van de Katho lieke Garde. De voorz. deelt mede, dat op Zaterdag 2 April a.s. in het patronaats gebouw de opening zal plaats hebben van het filiaal'der Haagsche Openbare R.-K. Bibliotheek. Hij stelt voor aan alle leden een circulaire toe te zenden, waarin zij worden, uitgenoodigd bij de opening tegen woordig te zijn. Op dien middag bestaat er reeds gelegenheid boeken in leen te ont vangen. Getracht zal worden voor dien datum een catalogus voor elk der leden ter beschikking te hebben. Verder wordt medegedeeld, dat op Maandag 7 Mei a.s. de jaarvergadering zal worden gehouden en dat. op Zondag 6 Mei tevoren de kerkelijke vieriug zal plaats hebben. Op de leden wordt verder een beroep gedaan, om over enkele weken een geldinzameling te houden ten behoeve van het Dr. Schaepman-fonds. Door den geest, adv., kapelaan van Leipzig, wordt vervolgens een causerie gehouden over het primaatschap van den Paus, welke met groote aandacht wordt ge volgd. Door den voorz. worden vervolgens met eenige toepasselijke woerden de inmid dels ter vergadering verschenen leden van de onderafdeeling „The Funny Boys" welkom geheeten, terwijl hij hen uitnoo- digt bij gelegenheid van de algemeene vergadering eenige muzieknummers uit te voeren. De geestelijke adv. deelde mede, dat kapelaan de Bot dan een lezing zal houden over den patroon-heilige, St.-Pe- trus Canisius. Door applaus verklaarden de leden zich met deze mededeeling ac- coord. Nadat de geest. adv. de beeltenis van St.- Petrus Canisius, naar een teekening van Jan Toorop, aan de vereenigiug heeft aangeboden ter plaatsing in het Pa tronaatsgebouw en de voorzitter daarvoor dank heeft gebracht, wordt de vergadering gesloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Bij de door den bouw kundige Jac. Haasnoot Kzn. gehouden aan besteding voor den bouw van een woon huis, voor rekening van de dames de Vlet ter te Rijnsburg werd ingeschreven door: G. v. d. Vijver te Rijusburg 8380; Van Egmond id., 8295; P. Kort id., ƒ7975; J. Bekker te Katwijk-Rijn ƒ7495; Firma En- de en Verheul, Waddinxveen, ƒ7272. Zóó staat de S. D. A. P. er voor. De R. K. Staatspartij, de grootste poli tieke partij in Nederland, moet nog begin nen. Maar nu de actie eenmaal is ingeze: dient het Katholieke volksdeel voor eer spoedig welslagen te zorgen zegt „dc Tijd" terecht, naar aanleiding van het bo venstaande. CERSTE KATHOLIEK INTERN BIOSCOOPCONGRES. Gistormorgen om half 11 werd het con gres voortgezet in hotel Witte Brug. Voorzitter was de heer C, Parisi uit Rome. Na heropening van het congres bracht de Eorw. heer Bard, directeur van de Union des Oeuvres, in plaats van den heer Chr. Pichon uit Parijs, een verslag uit over de werkwijze en resultaten van het comité Catholique du Cinématograph (V.C.C.). Kanunnik J. Rej'moud uit Parijs sprak over een katholiek internationaal orga- Spr. betoogde de noodzakelijkheid van internationale samenwerking der katholie ken op filmgebied. Op het oogenblik hebben wij te stich ten een katholiek internationaal bureau, staande onder het kerkelijk gezag en in verbinding met alle internationale groepen van katholieke actie. Dit bureau moet be stuurd worden door een internationale comnfissie, welke tot taak heeft bestudee ring en behandeling van alle cinematogra fische kwesties van katholiek standpunt, met uitsluiting van commercieele en indus- trieele handelingen. Door het bureau van het congres werden eenige, gisteren reeds in een deel onzer op lage vermelde, voorstellen als practisch re sultaat van de groepsvergaderingen aan bet congres ter bekrachtiging voorgelegd. De heer Herman Bon uit Diisseldorf hield vervolgens een voordracht over film en vakopleiding. Spr. wees erop, dat de productie van leerfilms van tegenwoordig ondanks de vele gebreken, het bewijs heeft geleverd, dat de leerfilm alle andere leermiddelen in algemeenheid verre overtreft. Het aantal goede leerfilms is niet groot, daar 75 pet, voor reclame-doeleinden dient en de vervaardiging van deze films veel geld kost. De nijverheidsscholen moeten zich, om de productie mogelijk te maken, uitsluitend v. goede leerfilms bedienen. In ternationale samenwerking is voorts noo- dig om de productie van goede films mo gelijk te maken. Prinses Giustiniani Bandini deed ver volgens eenige mededeelingen over het In ternationaal Leerfilmcongres en in ver band daarmee over de internationale be trekkingen op filmgebied, welke tot uit drukking komen in de organisatie van den Volkenbond. Hierna werd gepauzeerd tot gistermid dag 3 uur; toen had de sluiting plaats van het Bioscoop-congres met ee,n slotrede door mgr. Beaupin (Parijs). Het Intern, congres der R. K. Vrouwen- Unie had zijn program laten samen vallen met dat van het Bioscoop-congres. De meeste deelneemsters gaven echter de voorkeur aan een rijtoor. Het Intern. Congres der R. K. Vrouwen- Unie wordt nog de geheele week voortge zet. WIT-GELE KRUIS. Jaarvergadering. De Diocesane Federatie van het Wit- Gele Kruis in het Bisdom Haarlem hield gisteren haar 5cle jaarvergadering in het gebouw St. Bavo te Haarlem. Aanwezig waren afgevaardigden van Delft, Castri- cum, Blokker, Poeldijk, Noordwijk, Katwijk a. d. Rijn, Leidschendam, Stompwijk, Oude water, Purmerend, Pijnacker, Spanbroek. De Voorzitter Dr. Gribling uit Delft opendo de vergadering met een welkomst woord inzonder aan den zeerecrw. heer C. J. van Terwisscha van Scheltinga Alge meen Adviseur van het W. G.-Kruis en den heer Ganzeboom die als toegevoegd be stuurslid der Standsorganisatic de L. T. B. aanwezig was. Spr. wierp een terugblik op het afgeloopen jaar dat gunstig was geweest voor de vereeniging hierbij opmer kend, dat nog veel te doen was voorname lijk in de groote steden waar de aanslui ting bij de Federatie nog geheel onvol doende genoemd moest, worden, al waren er teekenen die op verbetering wijzen. Van de volgende standsorganisatio heeft een bestuurslid als toegevoegd bestuurslid bij het W. G. K. zitting genomen; de L. T. B. de Vrouwenbond, de Hanze. Met de werk liedenorganisatie is het bestuut nog in onderhandeling, terwijl van de werkge versorganisatie geen medewerking verkre gen kon worden. Een schrijven is ingeko men van den hoogoerw. Vicaris-Generaal die sympathie betuigt met de vereeniging en de vergadering veel succes toewenscht. Een gebed wordt erin gevraagd voor Z. D. H. den Bisschop waaraan direct wordt vol daan. De notulen werden goedgekeurd. Vervolgens bracht de secretaris, Burge meester Lommen uit Castricmn het jaar verslag uit waaruit we aanstippen dat het ledental in 1927 van 7300 op 8200 is goklom- men. Drie afdeelingen traden toe. De voor zitter, Dr. Gribling uit Delft werd met alg. st. herkozen. De rekening van den penning meester gaf een flink batig saldo aan dat voornamelijk was verkregen door de ge houden bloempjesdagen. Dit zijn echter extra inkomsten waarop niet voortge bouwd mag worden, mede omdat deze ex tra-inkomsten voor een extra doel noodig zijn als bijv. het aanstellen van een enca- trice. Vervolgens hield de zeereenv. lieer Terwisscha van Scheltinga een inleiding met als onderwerp: „Samenwerking in Diocesaan en Nationaal Vei'band. Na deze rede zegt de voorzitter, dat volgens het bestuur in het Diocesaan be stuur nog een schakel ontbreekt. Het be stuur is nog niet uitgebreid genoeg om al les naar behooren te kunnen vervullen. Het bestuur had zich voorgesteld kringen te vormen zooals dat ook elders gebeurd en zou hiervoor mede machtiging van de ver gadering willen hebben om een 2-tal werk- commissies te benoemen, een voor Noord en een voor Zuid-Holland. Dc vergade- ving gaat hiermee accoord. Na een oproe ping voor encatrice hebben een zestal sol licitanten zich aangemeld. Het bestuur stelt voor in deze functie te benoemen Zus ter J. G. Driessen te Apeldoorn, thans werkzaam in de Geldersche afdeeling van het Groene Kruis. Aldus wordt besloten. Het bestuur wekt nog op te ijveren voor het welslagen der in 1928 te houden Bloempjesdagen. De contributie wordt vastgesteld als vorig jaar. Na nog eenige belangrijke besprekingen sluit de voorzit ter onder dank voor de goede opkomst deze belangrijke vergadering met gebed. In de gistermiddag gehouden raads vergadering van Nijmegen werd besloten voor het belastingjaar 1928'29 de aan vankelijk vastgestelde 100 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting te ver lagen tot 50 opcenten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Corn. A. Galesloot. Zooals wij reeds meldden, zal het 1 Mei a.s. zestig jaar geleden zijn, dat Corn. A. Galesloot te Utrecht, de nestor der Ne- derlandsche koordirigenten, zijn muzikale loopbaan begon. Hoewel het de weusch is van den jubi laris, dien dag zonder uiterlijk huldebe toon te laten voorbijgaan, heeft. het. be stuur van den Nederlandschen R.-K. Orga nisten- en Koordirecteurenbönd gemeend het feit niet geheel onopgemerkt te mogen laten en zal, door de zm-g van het bestuur van dien Bond, op 1 Mei a.s. des voor middags 10 uur, in de Parochiekerk van den H. Dominicus, Mariaplaats te Utrecht, een gezongen Mis tot intentie van den ju bilaris worden opgedragen, waarbij het zangkoor van die kerk, waarvan de heer Galesloot eere-directeur is, onder leiding van den heer S. Ehlhart, zijne medewer lang verleenen. Voor hen, die den heer Galesloot wen- schen te complimenteeren, zal daartoe ge legenheid bestaan ten woonhuize van den jubilaris en wel op den feestdag, 's namid dags van 25 uur. Toorop-ten toonstelling. In verband met de steeds stijgende be langstelling uit alle oorden des lands, en daartoe in staat gesteld door de groote welwillendheid van alle belanghebbenden, wordt de eere-tentoonstelling van werken van Jan Toorop ia Pulchri Studio te Den Haag verlengd tot en met 2 Mei a.s. De kepi. Door den commandant van het veldleger is thans bepaald, dat, teneinde het ge bruik van do nog voorradige kepi's te be spoedigen, wederom in alle garnizoenen kepi's zullen worden uitgegeven. Voorheen was bepaald, dat de kepi's slechts in en kele garnizoenen moesten worden afge dragen. .AUTOMOBILISME. Snelheidswaanzin. Een snelheidsmaniak door roekeloos he id gedood. De Amerikaansche coureur Frank Lock hart, die onlangs bij een poging om Camp bell's record met. een Stutz-race-auto te verbeteren, reeds zwaar letsel opliep en toen in zee terechtkwam, is gisteren bij een nieuwe poging op het strand te Day- tona Beach verongelukt. Hij had een snel heid van naar schatting 200 mijl per uur bereikt, toen hij blijkbaar de controle over het stuur verloor. Een fractie van een seconde later was hij een lijk. Dc auto was nauwelijks meer te herkennen. Nader meldt de „Tel.": Lockhart bestuurde zijn beroemden Stutz Black Hawk-wagen. Do machine maakte een volledige saldo. Lockhart werd er uitgeworpen en de auto kwam tot rust op nog geen meter afstand van een an deren auto, waarin mevrouw Lockhart zat. Vijftien personen^ die op het strand aan wezig waren ten einde Lockhart's poging gade te slaan, ontsnapten ternauwernood aan den dood. Een kreet van ontzetting ging uit de menigte op, toen de machtige wagen slipte, voordat hij omsloeg. De ma chine kwam op dertig meter afstand van de plaats torecht, waar het vermink! o lijk van den coureur lag. Mevrouw Lockhart en haar metgezellen snelden toe, doch da- OEGSTGEEST. Voor het Nederlandsche kind. Het R. K. Huisvestings-Comité te Oegstgeest herleeft. Dit Comité, dat zich in de na- oorlogsjaren zoo verdienstelijk wist te ma ken door het plaatsen van zoovele z.wakke kinderen uit Oostenrijk, Hongarije en Duitschland bij brave Kath. families, door het inzamelen van levensmiddelen, kleeren en gelden voor de wegkwijnende bevolking van Centraal Europa, had van lieverlede zijn oorspronkelijk doel overleefd en dom melde voort in een Jethargischen slaap. Uit dien slaap is het opgewekt door den wek roep van het Ned. R. K. Huisvestings- Comité van "s-Hertogenboseh om op uit drukkelijk verlangen van het Doorl. Epis copaat van Nederland zijn actie meer te richten op de verzorging, lichamelijk en geestelijk, van het zwakke Nederlandsche kind. Het Doorl. Episcopaat, wenscht, dat er in elke parochie mogelijk een Comité besta met dit tweeledig doel: le. „het uit zenden naar koloniehuizen en naar Kath. gezinnen van zwakke kinderen"; 2e. „het fungeeren als een Kath. Roode Kruis in tijden van rampen". Op verlangen van den zeerèerw. heer Pastoor is het Comité dan ook niet overgegaan tot de voorgenomen ontbinding, maar tot reorganisatie en zal R. K. KAMER-CENTRALE LEIDEN. Do R. K. Kamer-Centrale, Leiden houdt algemeene vergadering (tevens jaarverga dering) op Donderdag 10 Mei 192S, 's na middags 1.30 uur in het Bondsgebouw (Steer schuur) te Leiden. De agenda vermeld: 1. Opening. 2. No tulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Jaarverslag van den Secretaris. 6. Jaarverslag van den Penningmeester. 7. Benoeming van een Commissie van veri ficatie v. h. boekjaar 1928. 8. Vaststelling der jaarlijksche contributie. 9. Behandeling van de agenda voor de op IS en 19 Mei a.s. te houden Partijraad-vergadering. (Deze agenda wordt terstond na verschijnen aan de aangesloten Kiesvereenigingen toege zonden). 10. Rondvraag. 11. Sluiting. R. K. HUISVESTINGS-COMITE. Jaarverslag. Aan het jaarverslag over 1927 van het Ned. R. K. Huisvesting-comité afd. Leiden, samengesteld door den secretaris, den lieer Katholieke Agenda. LEIDEN. Donderdag. „Vriendenkring van het H Sa. crament". St. Josephs-Gezellen Vereen. 8.30 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Speciale Huiikamer-Karpd 2 Mtr. X 3 Mtr. g.jJ T7 J. G. v. Deene, is het iplgencle ontlend: i In het bestuur kwasa geen verandering, Steeds moeten wij den heor J. van der i Heijde wegens ziekte nog op onze verga, deringen missen. Moge de Goede God hem o weder spoedig eene goede gezondheid te- 'I rug schenken Gehouden werden 8 bestuurs- en 2 WV denverga^leringen. 1 Onze bestuursvergaderingen ware! steeds goed bezocht, doch de belangstel ling voor de ledenvergaderingen kon betei zijn. Daar is toch de plaats, waar de afge vaardigden van de vereenigingen de be langen van de kinderen hunner leden kun nen bespreken. Gebrek aan werk was e echter daardoor niet voor onsZeer veli aanvragen bereikten ons, en voor zoove onze finantiën het toe lieten, zijn aan alli -aanvragen voldaan. De kinderen voor de vacantie-koloniej werden steeds gekeurd door den heer Dr Horst, directeu'- van de Geneeskundigt Dienst, terwijl de heer Dr. Niemer sleedt de kinderen onderzocht, welke in gezins verpleging werden uitgezonden. Den 20sten April vertrokken de eersti kinderen naar de R.-K. Vacantie-Kolonit te Eersel. Van de groep van 10 kinderen die allen oorspronkelijk voor 4 weken wa ren uitgezonden, beerden er den 20en Me 6 terug. Over 4 kinderen kwam bericht van een Kolonie-arts, dat het voor hei noodzakelijk was, dat zij nog eenigen tijd bleven, weshalve besloten word hen no{ een maand in Eersel te laten, zoodat dezt terug kwamen den 24en Juni. Het aanta! verpieegdagen bedraagt hiervan 10 maa! 28 is 280. 25 Juli vertrokken 7 kinderen, ei 4 Augustus nog 1 kind naar Eersel. Dezt bleven tot 30 Augustus. Het aantal ver pleegdagen bedraagt hiervan 276. Van tot 30 September zijn 2 kinderen uitgezon den geweest naar Egmond aan Zee mei totaal 56 verpieegdagen.1 De laatste groep kinderen voor de va cantie-kolonie vertrokken den 2en Septem ber en wel naar Eersel. Zij bleven tot 11 October. Totaal 900 verpieegdagen. In hel geheel zijn dus uitgezonden naar de va cantie-kolonies 50 kinderen, met 1952 pleegdagen. Van het Centraal Bureau te 's-Herto genbosch kregen wij een aantal aanbiedt gen voor gezins-verpleging, waarvan w dankbaar gebruik hebben gemaakt. Hiel door hebben wij kunnen uitzenden 19 kii deren, totaal met 898 verpieegdagen. Dezt zijn geweest te Handel, bij Gemert, Hele naveen N. Br. Schijndel en Maarheeze In laatst genoemde plaats is momenteel nog 1 kind, dat 28 October vertrokken ii Totaal hebben wij dus uitgezonden kinderen, met 2S50 verpieegdagen. De gezondheidstoestand der kinderei was steeds uitstekend, 2 kinderen, welkt in gezins-verpleging waren te Schijndel konden niet wennen, zoodat de eene na a en de andere na 8 dagen terug gehaald is Het resultaat der uitzendingen was bij de kinderen zichtbaar. De gewichtstoen» me was gemiddeld: Bij bol.-verpleging 2.1! K.G. en bij gezins-verpleging 2.23 K.G. Dt lengte-toename varieerde van 0.68 c.M. to 1.0S c.M. Alle uitzendingen werden steeds gerft geld door ons Centraal Bureau te 's-Herto genbosch. En ik zou mij aan grove ondani baarheid schiildig maken, als ik, na eei hartelijk woord van dank voor de goed zorgen, niet gewag zou maken van d hoogst aangename samenwerking met btj doeld bureau. Het is mij dan ook aangel naam te mogen memoreeren, dat een p<H ging, gedaan van eene zijde, waarvan mea het niet verwacht zou hebben, om de an deelingen in het Bisdom Haarlem los tl scheuren van het Hoofdbureau te 's BosciJ schipbreuk heeft geleden, en dat, met d( andere afdeelingen, Leiden zich steeds vaii verbonden voelt met het Hoofdbestuur, dat blijk heeft gegeven, niet alleen vooi zijn taak uitstekend berekend te zijn, doel ook alle afdeelingen op alle wijze is t« gemoet gekomen door hen bij uitbreidinf van het bestuur meer medezeggingsscha) te geven. Met de uitzending van de reeds genie moreerde 69 kinderen waren ook onze fi nantiën uitgeput. Dit valt niet te verwon deren, als men in aanmerking neemt, dal op enkele uitzonderingen na, door dl ouders weinig of niets is bijbetaald. Dankbaai herinneren wij ons de steun dien wij van onze begunstigers mochteJ ontvangen, en, indien meerdere met he zegenrijke werk voor de Leidsche bleek neusjes op de hoogte waren, zouden dl bijdragen rijkelijker vloeien. Een welgeslaagde bloemendag, gohoü den op Zondag 25 September, bracht een goede versterking voor onze kas. (De bruf opbrengst was 619.111/2. Aan het College van B. en W. werd d«j Men October 1927 een request gezonde! om verhooging van subsidie, en den I9del Februari 1928 mochten wij het aangenafl bericht ontvangen, dat aan ons verzoe gevolg is gegeven. En het resultaat, is, d> ons is verleend eene subsidie van ƒ0-' per kind per dag, tot een maximum vi f 600.Een hartelijk woord van dank B. en W. voor hun gunstig prae-advies aan de leden van den Gemeenteraad 8-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2