Gem. Berichten. luchtvaart; Rechtzaken. Ned. Oost-lndië. Buitenl. Berichten HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE MIDDELBURG. <r Nader bijzonderheden. Betreffende het ernstige misdrijf, dat door krachtig optreden van de politie te Middelburg Zaterdag aan het licht is ge komen deelt de „Msb." nog de volgende bijzonderheden mede: De 27-jarige vrouw W. A. de J. geboren B.. die bekend heeft haar man te hebben vergiftigd, is als IS-jarig meisje reeds met het slachtoffer gehuwd en had toen reeds een minder goede reputatie. Zij kwam in wonen bij den blinden man, met wien zij in 't huwelijk trad. Ook de moeder van de Jonge nam intrek in de woning aan den Segeersingel. Uit het huwelijk werden drie 'kinderen geboren, van wie er twee ruim 3 jaar geleden tijdens een ziekte (zware hoest) zijn overleden. Ook is kort na dieD de moeder van de Jonge, met wie de vrouw op zeer gespannen voet leefde gestorven en ook toen werd reeds gefluisterd, dat dit overlijden niet natuurlijk zou zijn geweest. Verleden week werd de man ongesteld. Donderdag overleed hij. De gemeente-ge neesheer, die eeD onderzoek instelde, kon geen sporen van uiterlijk geweld vaststel len, maar evenmin de ziekte, waaraan de J zou zijn overleden. Zooals gemeld, werd toen het lijk in beslap genomen en werd bij de sectie dood door vergiftiging ge constateerd. Niet werd een doosje van Ro dent, rattenvergif, bij huiszoeking aange troffen, maar wel heeft de vrouw, toen baar zulk een doosje werd getoond, bekend den inhoud van een gelijksoortig doosje te hebben gedaan in de pap can haar man. Het voortgezet onderzoek heeft nog niet uitgemaakt dat de vrouw ook te maken heeft met het overlijden van de beide kin deren en haar schoonmoeder. ONGELUKKEN. Dood door verstikking. Toen Zondagavond de heer Jonk te Purmerend zich te bed wilde begeven, be speurde hij door de naden van de boven verdieping rook. Hij snelde naar boven en vond daar het bedje van zijn kind geheel verbrand. In het eerst dacht hij, dat zijn kind ook verbrand zou zijn, cn begaf hij zich naar een aangrenzende kamer om de ramen open te werpen. Hier vond hij zijn zoontje dwars over een ander bed liggend. Het kind was reeds gestorven. Men ver moedt dat het kind door het snelen met lucifers den brand in het bedje veroor zaakt heeft Aan de gevolgen overleden. De bejaarde petroleum-venter, die de vorige week op don Haarlemmerweg te A'dam door een auto werd aangereden, ia in het Binnengasthuis aan de gevolgen van doze aanrijding overleden. Noodlottige val. Gisteren is in de fabriek der firma ter Kuyle en Zn. aan den Lagen Bothof te En schedé de 17-jarige S. tusschen de lift en den liftkoker bekneld geraakt en ernstig gewond. In een ziekenhuis is hij aan de gevolgen overleden. D kl kachel gloeiend stond, is de zolctering j je( brand geraakt, waarna het vuur adch sn< uitbreidde, met het gevolg, dat korten tij |u( later de vlammen uitsloegen. De bram weer, die spoedig aanwezig was tsn hi Dg vuur met vier stralen aantastte, had har werk, en eerst nadat een drietal stnon j spuiten en een magirus-ladder waren aai gerukt, werd zij den brand meester, gymnastiekzaal, waarin zich verscheidt jel toestellen bevonden, bekwam ernstj schade, evenals een op de eerste verb" ping gelegen drukkerij. Fabriek te Nijmegen uitgebrand. Gisteravond omstreeks 7 uur werd ee uitslaande brand ontdekt in de metaalwi renfabriek van Gebrs. E. en W. Struif a« de Biezenstraat te Nijmegen. Om 5 ui had het personeel de fabriek verlaten zoi p der iets te merken. Toen de brandweer o het terrein verscheen sloegen de vlamme aan alle kanten uit. Het pand is in de zei dicht bevolkte buurt uiterst gevaarlijk gi legen daar het aan de eene zijde wei begrensd door een opslagplaat? van houl' der firma Key en aan de andere zijde doc een pakhuis van de N.V. Turmac. Geluk kig slaagde de brandweer er in het vu« C1 te beperken tot de fabriek die geheel uit brandde. De machines en een groote voorp raat! koffiemolens en andere werktuigen '8' welke juist gereed lagen, gingen verloren Verzekering dekt de schade. Het naast d- 0 fabriek gelegen woonhuis van een der eige '1 naars bieef behouden. Omtrent de oorzaal E van den brand tast men nog in het duii r ter. In de opslagplaats van de Turmn l' werd een groote voorraad tabak wegen waterschade onbruikbaar. e Donker Amsterdam. Een expediteur te Bussum kon vorigi week niet langer weerstand bieden aai een drang naar aangename avonturen toen het vredig Gooi hem hiertoe een raindei geëigend terrein voorkwam, kwam hij naai de Amstelstad om daar met enkele inder haast opgedane kennissen een expeditie ti° ondernemen door velerlei gelegenheden waar het minder karaktervaste liedei somwijlen playsant is te vertoeven. De snaken, die hem langs deze kronkel )l paden geleid hadden en met wie hij in een^ café aan de Singel had kennis gemaakt, waren echter een weinig zorgeloos met0 hun avontuurlijken vriend. Dit wist de ex-n pediteur ook niet, doch het werd hem dn"' duidelijk toen hij daags na zijn onderne-"1 ming in donker Amsterdam zich bij hel3 ontwaken zwaar be-katerd terugvond ii n het landelijk Muiden. Tevens drong hè 1 spoedig tot hem door, dat wellicht de eeni o' ge zorg zijner zwiergenooten het ontlaste van zijn gevulde portefeuille had gegolden - Hij wilde deze onaangename ontdekkin) a niet toevertrouwen 'aan den Muidenschei koddebeier mogelijk was hij van dien a speurzin niet voldoende overtuigd docl^ ging eerst een dag later bij het politiebu reau Singel aangifte doen. Want hij mistfic maar even ƒ500. Ten politiebureele vp«t hoorde men hem eens en de expcditeui p kwam toen van lieverlede met andere ge tallen, eerst 400, later 370. Het onderzoek stelde vast, dat de con lantenrijke expediteur een uitermate vrij gevig gebruik had gemaakt van zijn liqui de middelen; de politie heeft gespeur naar den chauffeur, die den man naar he laantje bij Muiden moet hebben gcredei den uit den weg te ruimen. De conunissie- Lotsy zal bovendien een paar dagen tevo ren met het Consultatief Comité de classi- ficeering der scheidsrechters bespreken; hun aanstelling geschiedt uitsluitend door do eerste commissie. Tijdens de spelen zal deze commissie-Lotsy zitting houden in hot gebouw Weesperzijde 32 en in het nieuwe stadion. Hot andere pied-a-terre is het Amstel-hotel. De volgende zitting zal 12 Mei te Keu len plaats vinden - en daarna- wellicht 19 Mei te Antwerpen. Het hoofdtournooi wordt van 27 Mei15 Juni gehouden, doch men zal trachten reeds 10 Juni gereed te komen. Dit hangt natuurlijk af van het te kiezen systeem. Ingeval het „Cup"-systeem doorgaat en <lus het troost-tournooi, zullen in het troost-tournooi allen die kunnen meespelen, die in eerste en tweede ronde uitvallen. Recht van inschriivifur voor het troost-tournooi hebben allen landen tot en met. den avond, waarop de laatste wed strijd van de tweede ronde is gespoeld. Een Olympiademarsch. Bij de N.V. Uitgeversmaatschappij Haarlem is verschenen een propaganda- marsch voor de Olympische Spelen te Am- terdam, getiteld „Op ter Olympiade", ge componeerd door Gerrit van Weevol, den welbekenden componist van de muziek der Henri ter Hall's revues met woorden van Joh. P Koppen. Deze zeer populaire melodie wordt van af deze weel: gespeeld in alle bioscopen, door de strijkjes in de café's, dancings en cabarets. Zij komt op de orgels der ker misvermakelijkheden en van de straat cd op de Odeon-gramofoonplaat. Bovendien zal zij door alle radiostations van Europa worden uitgezonden. Inderdaad een mooie propaganda voor do a.s. Olympische Spelen. DE VLUCHT VAN KAP. WILKINS. Op Spitsbergen. Behulpzame Nederlanders. D© directie der Nederland Spitsbergen Comp. te Rotterdam heeft van haar win- torchef te Spitsbergen eonige nadere mc- dedeehngen ontvangen over de landing van kapitein Wilkins, den Alistralischen Poolreiziger, die over het Poolgebied van Alaska Daar Bptisbergen is gevlogen. Vol gens deze telegrammen is kapitein Wil kins niet eiland op een onbewoond eiland nabij Spitsbergen, doch op een landtong, die één geheel met Spitsbergen uitmaakt, en welke pijn. 35 K.M. van het radio-sta tion te Green Harbour is gelegen. Daar zich ter plaatse een vlak terrein bevindt, kon de landing vlot uitgevoerd worden, doch een zware sneeuwstorm heeft den luchtreiziger gedurende vijf dagen belet, verder te reizen. Vanaf het punt, waar de noodlanding plaats vind. zijn de masten van het radiostation yan Green Harbour te zien en daar zijn kapitein Wilkins en zijn met gezellen Zaterdag heengevlogen. Zij bevon den zich toen jp 2'/t K.M. van het terrein der Ned Spitahp-g»»n Comp., dat een direc te telefoonlijn met het radio-station heeft en onmiddellijk van de landing verwittigd werd. Het personeel der Nederland Spits bergen Comp. heeft daarop hulp aange boden. De andere nederzettingen, zooals Long Year City, bevinden zich 40 K.M. noorde lijker. De reizigers zullen dan ook niet ver der trekken, doch blijven nabij het radio station, een nederzetting der Nederland Spitsbergen Comp., alwaar zij onderdak vinden en zij over den voor jaren toereiken den grooten voorraad proviand fcnunen be schikken, welke daar is opgeslagen. Nabij het radio-station bevinden zich de woningen der telegrafisten, terwijl bij de Nederland Spitsbergen Comp. een geheel dorp is ge bouwd, zoodat de luchtreizigers gelegenheid hebben, onderdak te vinden. De haven van Green Harbour wordt in den loop van de maand Mei ijsvrij. Het re la as van den tocht. De Times van Maandag geeft het volle dige relaas van den tocht van Wilkins en Eielson. Er blijkt uit, dat de vliegers in 'Alaska vele define hadden met de metalen «kis onder het vliegtuig. Tenslotte moest zelfs een andere sta rfcings plaats worden gekozen op een meertje. Het vertrek ge schiedde op 15 April. De eerste vijfhonderd mijl was het helder, toen werd 100 mijl door den mist gevlogen. Een uur lang vloog Wil kins op 3U00 voet. Hij kon 't ijs niet zien en vloog af en toe boven de wolken. Hierop werd het weer helder. ITet vliegtuig nam zijn weg over het gebied waar Peary, Ste- f&nsson en Macmillan aanwijzingen hadden meenen to zien voor de aanwezigheid van land. Wilkins had daar goed zicht naar alle kanten. Er was geen spoor van eilanden te bekennen. Wel werden herhaaldelijk open kanalen in het ijs opgemerkt. Er waren geen ijspersingen, en niet de minste aanwijzingen voor een ondiepe zee werden ontwaard. Wilkins durfde niet te landen, uit vrees moeite te zullen hebben met opstijgen daar na. De vliegers bevonden zich thans benoor den Grantland. Door do wolken, die boven de hooge kust van dat land, tot noordelijk daarvan, werd het ijs onder de vliegers aau het zicht onttrokken. Een storm waar zij tegenin vlogen dwong hen Zuidelijker aan te houden; en door hoo- ger te gaan kregen zij af en toe toppen van Grantland te zien. Dit diende meteen ter oriëntatie; de koers werd veranderd en er werd nu. sturende op zon en kompas recht op Spitsbergen aangestuurd. De wind was thans achter en door uit te wijken voor een storm boven Groenland hield men juist den harden wind in den rug. Ook van Groenland werd een hooge top gezien. Maar nu kwam het vliegtuig in voortdurende, dichte wol kenbanken. De toestand werd nu gevaarlij ker. Nog benzine voor twee, drie uur, en geen zicht. Zij vlogen toen om aan het ge vaar van togen de rotsen van Spitsbergen te worden verbrijzeld te ontsnappen lager. Het vliegtuig was thans zeer licht en werd doox dwarrelwinden op en neer geslin gerd. Plotseling weer een berg vlak voor. Het bleek spoedig een eiland te zijn ge weest. Benzinegebrek noodzaakte tot lan ding. Eielson voerde die prachtig uit, in dichten mist. Plotseling verrezen uit den mist voor hen twee hcoge toppen, terwijl er door den mist bijna niets te zien was. Ze bleken te zijn op ijs dat aan land vastzat. Het vlieg tuig was onbeschadigd. De vliegers waren 20 uur en 20 minuten in do lucht geweest. Den volgenden dag, nadat de vliegers eerst goed hadden geslapen, bepaalden zij hun positie; en bleek het hun dat zij dicht bij Green Harbour waren. De wind achter gedurende het laatste deel van den tocht had ten zeerste geholpen. Na een rust van vijf dagen werd de tocht voortgezet. Bij het vertrek viel Wilkins van den vliegtuig-ladder; Eielson, die dit eerst niet gemerkt had, keerde later terug en landde opnieuw om Wilkins te halen. Toen ging het naar Green Harbour. De rust van vijf dagen bleek te zijn door gebracht op Doodemans-eiland. DE „BREMEN" OP GREENLY-EILAND. Fitzmaurice weder op Greenly Island. Vlotte landing van Balchen's vliegtuig. Van Greenly Island wordt gemeld, dat het Ford-vliegtuig met Balchon, Duke Schiller en Fitzmaurice aan boord, heden- namiddag vlot op het eiland is geland. Zooals bekend heeft dit vliegtuig nieuwe onderdeden en brandstof voor de „Bre men" aan boord. De Bremen opnieuw beschadigd? Volgens de laatste berichten van Creen- ly-eiland staat het nog volstrekt niet vast, of de „Bremen" wel op het eiland zelf ge repareerd zal kunnen wórden. De vlieger Cuisenier en een mécanicien waren er na melijk, zooals men zich zal herinneren, in geslaagd het toestel op een geimprovisoerd plankier te plaatsen, waarna zij het lan dingsonderstel wilden demonteeren. Tij dens deze werkzaamheden stortte 't plan kier echter in, waardoor het vliegtuig weer op het ijs viel. Hierbij schijnt ook een be langrijk onderdeel van den motor gebroken te zijn. Het Ford-vliegtuig heeft dit onder deel niet bij zich, zoodat de reparatie niet kan worden uitgevoerd. De eenige uitweg zou feitelijk het overbrengen van een nieuwen motor zijn, doch dit kan slechts per schip en niet door de lucht ge schieden. Mocht definitief blijken, dat de „Bre men" niet te herstellen is, dan zullen de vliegers van het Ford-vliegtuig gebruik maken, dat gemakkelijk tien personen te gelijk kan vervoeren. De toestand van den vlieger Bennett, die wegens longontsteking in het ziekenhuis te Quebec moest worden opgonomen, geeft reden tot bezorgdheid. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De vruchtenautomaat. Voor den kantonrechter Mr. F. Ligten- berg stond terecht J. M., te Leiden, die in zijn inrichting een automaat zou hebben opgesteld. Voor bedoelde automaat, die ter zitting aanwezig was, kon men bij den kas telein penningen krijgen, die in de auto maat moesten worden geworpen, waarna door het overhalen van een handle, waar op drie rollen gingen loopen, invloed op het effect zou kunnen worden uitgeoefend. Rechercheur Mom, verklaarde dat op het bureau de automaat was gedemon streerd maar dat men op het effect geen invloed had kunnen uitoefenen. Hot tegendeel verklaarde get. Boot die met twee anderen voor 1.50 15 steekpen ningen had ontvangen, die daarmee bun geluk haddon beproefd. Deze verklaarde dat met eenigo routine wel invloed op de werking was uit te oefenen, waardoor men een of meer penningen kon verdienen. Get. Offenberg, die eveneens van de auto maat gebruik had gemaakt, verklaarde hetzelfde. Als getuige k décharge werd gehoord E. Burgmans te Den Hang, een monteur, die eenige deskundige verklaringen zou afleg gen. Deze getuige verklaarde, dat inspec teur Eskens bad gezegd, dat er tot aan 'n veroordeeling door den kantonrechter geen bezwaar tob plaatsing van de automaat be stond. Daarna gaf deze getuige een demonstra tie en toonde aan, dat er, indien er met routine wordt gewerkt, zeker in- vlued op de werking is uit te oefenen. De ambtenaar meende dat overtuigend was bewezen, hier met een hazardspel te doen te hebben en eischte 4 of 2 d. met teruggave van het toestel. Als verdediger trad op nr. Vrijberghe de Coning, die op de vraag, of hier hazard spel was toegelaten z.i. ontkennend motfst antwoorden. Zeker kdn er met. de auto maat worden gehazardeerd, maar de zin van bedoeld artikel gaat toch zeker tegen het hazardeeren zelf. Is dat niet het geval, dan zou de aanwezigheid van een spel kaarten zelfs strafbaar zijn. Het gaat er dus om of in casu door ge melde bezoekers hazardspel is verricht. Voor een deel wordt ieder spel behecrscht door het geluk, wat dus niet van invloed is voor het criterium, hazardeeren. Bij deze automaat wordt volgens ver dediger slechts 30 a 35 pet. overgelaten aan de fortuin, terwijl dê behendigheid de rest moet doen en al houdt de wet dan ook rekening met de behendigheid van den speler waardoor de kans op winst zich uitbreidt, volgens de Tloogo Raad zelf is die uitbreiding zeer klein en zal tcch zeker niet de 50 pet. mogen over schrijden. Mocht tenslotte er sprake zijn van gok ken, dan geldt het hier een grensgeval, waarvoor het „in dubiis pro reo" zal moe- INGEZONDEN MEDEDEELING. willen veroordeelen, dan verzoekt hij schuldigverklaring zonder oplegging van straf. Na re- en dupliek werd de uitspraak schriftelijk bepaald op heden over 8 dagen. Bedreiging. Vervolgens stond terecht M. B., te Oegstgeest, terzake dat hij v. d B., zou hebben bedreigd, door met gebalde vuisten op hem toe te loopen en hem een duw te geven. Verd. wae niet verschenen, v. d. B. verklaarde, dat. verschillende per sonen die het zagen, verd in zijn opzet had den verhinderd. Er waren daar, volgens get., meerdere personen, van wie de omwo nenden veel last ondervnden. De ergste onder hen was wel verd. Getuige had den zekeren indruk, dat, bij niet verhindering door andereu. verd. hem zeker lichamelijk letsel zou hebben toegebracht. De ambt. eischte een principale hechte- nisstraf van 4 dagen, waarop de kanton rechter het schriftelijk vonnis bopaalde op heden over 8 dagen. Een melkzaak. C. v. E. te Leiden zon in de Pieter de la Gourtstraat melk hebben verkocht door middel van een maat, waarmee hij de melk zou hebben geschept. Bovendien zou er geen roorder in de bus aanwezig zijn ge weest.. Verd. verdedigde zich met te zeg gen, dat er in de bus, waaruit hij verkocht, een roerder aanwezig was geweest. Het eerste feit ontkende verd. Hij zou de melk niet hebben geschept. Getuige v. d. Haven, de verbalisant, ge tuigde onder eede, dat verd. de melk wel had geschept. De zaak werd 14 dagen uitgesteld tot het. hooren van een nieuwen getuige. Een kippenkwestie. De kippen van J. W. te N o o rd w ij k e r- h o u t hebben sinds enkele jaren de ge woonte het terrein van hun baas te ver laten en te gaan rondscharrelen op het terrein van buurman v. d. Bos. Deze had reeds dikwijls zijn buurman daarop attent gemaakt, maar zonder resul taat. Get. v d. Bos verklaarde, dat de kip pen van verd. waren en van niemand an ders. Ock twee andere getuigen legden in denzelfden geest verklaringen af. De kan tonrechter veroordeelde verd. conform den eisch van het O. M. tot 6 of 3 dagen. Vervolgens werden veroordeeld: J. A., Katwijk, overtreding tramwegre glement 5 of 3 dagen; J. M. D. U., rooken in de tram, alsvoor; L. E. N. S., Wassenaar idem alsvoor; H. B., overtreding der Trek- hondenwet 2 of 1 dag en 1 of 1 dag; A. M. Katwijk, overtreding Arbeidswet 3 maal 2 of 3 maal 1 dng; G. v. V., Rijnsburg, overtreding melkbesluit 4 of 2 dagen; G. V., Gorkum, als schipper nalaten bevelen op te volgen van en brugwachter, 10 of 5 dagen; H. S„ Noordwijk, geen nummer- bewijs vertoonen 3 of 2 dagen; J. 8., Kat wijk, overtreding Motor-- en Rijwielregle ment 3 of 2 dagen; J.- W„ Noordwijk, niet vertoonen van een arbeidsregister en over treding arbeidswet 5 of 3 dagen; J. S., vuil in het water werpen 3 of 1 dag; D. v. A., overtreding' verordening op het rijden 5 of 3 dagen; A. P. v. d. H. Noordwij- erhout, op een rijdende hondenkar zitten f 2 of 1 dag; P. Ch. een trekdier onbe heerd laten 2 of 1 dag; J. F. D., rijden zonder licht 3 of 2 dagen; M. de V., Kat wijk, geen nummerbëwijs en rijbewijs ver toonen, 2 maal 1 of 2 maal 1 dag; Th. de E., Noordwijkerhout, ïoopen op verboden grond 3 of 2 dagen; J. J. K., Noordwijk, idem, alsvoor; P. K., Katwijk, overtreding der IJkwet, 1 of 1 dag met verbeurdver klaring; C. van S.j Zoetermeer, varen zon der vergunning in water van Rijnland, 10 of 5 dagen: G. v. d. S., Noordwijkerhout: op een rijdende hondenkar zitten, 2 of 1 dag; P. K., de Lier, varen zonder vergun ning in water van Rijnland, lö of 5 dagen J. R. v. d. M., Don Haag, een auto met wer kenden motor laten staan zonder toezicht 3 of 2 dagen; L. R., Leidschendam: Te snel varen in water van Rijnland, 10 of 5 dagen; J. de J., Oegstgeest, geen rijbe wijs vertoonen, geen straf; J. A. L., Noord wijk, rijden zonder licht 3 of 2 dagen; C. v. d. B., 2 of 1 dag; A. van D., Katwijk op een voetpad rijden, te Noordwijk 2 of 1 dag; T. V., met een handwagen zonder vergunning een standplaats innemen 1 of 1 dag; P. A. de een auto onbeheerd laten met werkenden motor, 3 of 2 dagen J. V„ Haarlem, openbare dronkenschap 5 of 3 dagen; J. V„ idem alsvoor; G. B., Haarlem, op den openbaren weg muziek maken 1 of 1 dag; W. S., openbare dron kenschap 5 of 3 dagen; J. O. L. L., idem alsvoor; E. J. P. Den Haag, rijden zonder licht, 3 of 2 dagen. Waar geen woonplaats is vermeld is de ze te Leiden. Een bandjir. Enrekang geteisterd. Aneta seint uit Makassar: Een zeer zware bandjir heeft Enrekang in de afdecling Paré Paré geteisterd. Drie inlanders zijn verdronken. De afdeeling voor de besmettelijke ziek ten in het militaire kampement, huisjes van de schildwachten, en andere kazernee- ringsstukken zijn weggespoeld. Het ar chief werd gedeeltelijk door het water mee genomen. Twee bruggen zijn weggeslagen en aan particulier eigendom werd veel schade toegebracht. Hst tramongeluk bij Middelburg. Zooals men zich herinneren zal, had in den laten avond van den Tweeden Kerst dag met de electrische tram Vlissingen Middelburg een ernstig ongeluk plaats, waarbij in het bijzonder ernstig werden verwond de winkelbediende Y. en de wa genbestuurder E. Eerstgenoemde, wien het rechterbeen werd afgezet, heeft dezer dagen het gasthuis te Middelburg verlaten en be weegt zich nu met een kunstbeen. De wa- genhert.imrder gaat wel goed vooruit, maar vertoeft, na vier maanden, toch nog steeds in het ziekenhuis. Motorongevallen. Gisteravond heeft op den Diemerstraat- wee nabij Diemen een motorongeval plaats gehad. Twee heeren uit Ermelo, die naar Amsterdam waren geweest, keerden naar hun woonplaats terug. Door tot nog toe onbekende oorzaak sloeg het motorrijwiel plotseling om, waarbij de bestuurder en de duorijder eraf werden geslingerd. De 28- jarige bestuurder bleef bewusteloos op den weg liggen. Hij werd bij dr. Derkinderen in Diemen binnengedragen en later naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd, Hij heeft vermoedelijk een lichte hersen schudding bekomen. Zijn toestand is echter niet ernstig. De duorijder bleef vrijwel on gedeerd. Gisternacht is op den Coolsingel to Rotterdam een motorfiets tegen een auto gereden. De bestuurder van de motorfiets was dronken en reed met groote snelheid. Hij is gevallen en heeft ontvellingen in het gezicht en een scheurwond boven het lin keroog. Na in het ziekenhuis aan den Cool singel te zijn verbonden, is hij opgesloten. De 21-jarige juffrouw B. E., die op de duo zitting zat, vief van den schrik in zwijm. Later kon zij te voet naar huis gaan. De auto is licht beschadigd. De motorfiets, welke bijna geheel is vernield, is in beslag genomen. Het publiek, dat erg opdrong, werd met den gummistok uiteen gedreven. In huis geschoten. De heer J. de B. Valkenboschlaan te den Haag, deed bij de politie aangifte, dat met een Flobert pistool van de straat af in zijn kamer geschoten is. Den kogel heeft hij te ruggevonden. Het was een geluk dat er op dat oogenblik niemand in de kamer aan wezig was. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met kwajongenswerk. Felle brand te Rotterdam. Gisterochtend is brand uitgebroken op de tweede verdieping van een pand aan de Baan te Rotterdam, waar de gymnastiek zaal van het Rotterdamsch Lyceum geves tigd is. Waarschijnlijk doordat de pijp van de De koekoek. d Te Poortvliet is Zaterdag voor het eer$ weer den koekoek gehoord, dat is twe< dagen vroeger dan verleden jaar, meld Je „N. R. Crt." ONGELUKKEN. CE AARDBEVING IN GRIEKENLAND. Ernstig dan aanvankelijk bericht werd. Twintig dooden. Zooals reeds gemeld, zijn in den Pelo ponesus ter hoogte van het oude Corinthi zware aardschokken gevoeld. De mate rieele schade ia groot, doch er zouden geei slachtoffers zijn. Volgens een Reuterbericht uit Athene iff evenwel de ramp veel ernstiger. Gehec Corinthe zou, op enkele nieuwe huizen ns verwoest zijn. De bevolking bracht den ge heelen nacht door in de open lucht. D< olectrische centrale is vernield, de stad i' in duisternis gehuld. Naar het heet zijn ei twintig personen gedood. Ook elders zijn schokken waargenomen cn is groute schade aangericht. Te Corinthe geen huis meer bewoonbaar. Nader wordt uit Athene gemeld: Te Corinthe en Loetraki zijn uit de puinhoo pen dertig dooden of gewonden te voor schijn gehaald. De materieele schade, wel ke door de aarboving is aangericht, bc draagt verscheidene millioenen. Reizigerf uit Corinthe verklaarden, dat de inwoners der stad bij bet voelen der eerste schokken om negen uur 's avonds onmiddellijk hun huizen verlieten en gelukkig nog allen op straat waren, toen drie kwartir later dl hevige schok volgde. Het aantal dakloozen, die al hun bezit tingen verloren, bedraagt in totaal 16.00(1 waarvan 10.000 te Corinthe. Onder hen heerscht hot nijpendste gebrek. President Kondoeriotis heeft als eerste geteekend op een inzamclingslijst voor de slachtoffers Bevestigd wordt, dat te Corinthe geen huil bewoonbaar is. Tal van huizen staan op het punt in te storten. Behalve Corinthe en Loetraki zijn ooi de dorpen Kalamotsji en Amazdebris ge teisterd. waar 2000 personen dakloos zijn. Vee'tig procent der huizen is in dczfP' plaatsen verwoest. J Te Corinthe zijn de door het instort» der gevangenis bevrijde gevangenen aarit het plunderen geslagen. Sinds Zondagvond 9 uur 15 tot gLlefj® ochtend 10 uur werden door het seis&oV 1-A

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6