2 i Rechtzaken. Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. SPORT. Vragenbus. iJFelvaditmgegeboaw tegen een rente van 5 be- pet. af te lossen in 20 jaar. erd Ingekomen is een verzoek van den keu- rings-veearts J. C. H. Holshcimer, die •weer in actieve dienst van het Rijk zal overgaan. B. en W. stellen voor het ge vraagde ontslag eervol te verleenen en voorloopig voor drie maanden als keu ringsveearts te benoemen den heer Com mandeur, rijksveearts te Leiden. Inmid- reit dels zijn door B. en W. sollicitanten opge- rijtf roepen voor de vacante betrekking, ■waar op later door de raad een beslissing kan worden genomen. De heer C. A. van Dam acht het wenschelijk voor een richtige uit voering, dat de keuringsveearts in de ge- die meen te kwam wonen en geeft B. en W. in ien overweging bij benoeming hiermede reke ning te houden. Overeenkomstig het voor st! van B. en W. wordt het gevraagd ont- dei slag eervol verleend. Tot lid van do com missie tot wering van schoolverzuim wordt in de plaats van de heer Jac. Bol, die be dankte, gekozen de heer J. Laras. Hierop heeft vaststelling plaats van de voorschot- |ten aan de bijzondere scholen over 19-2(3, berekend tegen 15.10 per kind. De Chr. School op het dorp met 203 leerlingen zal een voorschot van 80 pet. worden uitge- roq): keerd ten bedrage van f 1438,72, de R. K. School op het dorp met 119 leerlingen van* 875.91; Chr. School, Rijndijk met 155 leerlingen van 1872,40; cn de R. K. Ier School Groenendijk met 126 leerlingen van 633,22. De voorschotten houden ver band met hat al of niet ontvangen van schoolgelden door het bestuur. Ingekomen is de rekening van de Ver- r «eniging tot Werkverschaffing, die sluit met een voordeehg saldo van 570.93. Na voorlezing van de rekening waarbij blijkt dat aan arbeidersloon is uitgekeerd een bedrag van ƒ959.50 wordt besloten het. na- deelig saldo nit de gemeeentekas te dekken Bij de gehouden rondvraag niemand der leden het woord verlangend, sluit de voorz. de vergadering. au KANTONGERECHT TE LEIDEN. Het verkeer. P. J. M., chauffeur te Boskoop, had op de Breestraat onvoorzichtig gereden en gemanoeuvreerd. Het O.M. eischte zijn veroordeeling tot 6 of C dagen, waarop de Kantonrechter den man 5 boete of 5 dagen hechtenis oplegde. TL v. d. V„ te L e i d e n had met zijn met 'n paard bespanen wagen niet gestopt toen de agent H. Th. v. K. hem daartoe een teeken gaf en ook toen deze hem monde ling sommeerde te stoppen had hij aan het bevel geen gevolg gegeven, maar was links van de Breestraat blijven rijden. De man werd overeenkomstig den eisch veroor deeld tot twee boeten van 4 subs. 2 maal 2 dagen hechtenis. W. v. B. uit Leiderdorp had met zijn auto, toen hij van den Ouden Rijn kwam en de gepekte Brug wilde oprijden, een wagen aangereden, die uit do Pelikaan straat kwam en eveneens deze brug op wil de, rijden. Na verhoor van drie getuigen eischte het O. M. 6 of 6 dagen. Uit spraak conform den eisch. Verder veroordeelde de Kantonrechter nog bij verstek: J. de M., Rijnsburg, rijden zonder rood achterlicht 3 of 2 dagen; W. C. R., Oegst- geest, rijden zonder licht en nummerbewijs 2 maal f 3 of 2 maal 2 dagen; J. C. J., rij wiel zonder bel 3 of 1 dag; H. B., overtre ding Motor- en Rijwiel regl. 3 maal f 3 of 3 maal 1 dag; W. N. S., Rijswijk, rijden op de Vischbrug, 1 of 1 dag; M. A. C. A., Schiedam, overtr. Pol. verord. 2 of 1 dag; J. de B„ Haarlem, te snel rijden 5 of 3 dagen: A. Th. B., Velsen, overtr. IJkwet, 1 of 1 dag; P. v. d. V., Bennebroek, rijden zonder licht 3 of 2 dagen; W. V., Katwijk idem 3 of 2 dagen; Th. v. d. B. Oegst- geest, overtr. Leerplichtwet 2 of 2 da gen; L. T. Voorhout, idem 1 of'1 dag: L. V. V., Noordwijk, loopen op verboden grond, 3 of 3 dagen; F. H„ overtr. Leer plichtwet 3 of 2 dagen; M. v. K., Nieuw koop, overtr. invaliditeitswet 10 of 5 da gen; G. KI. Katwijk, vuil or> den openb. wegwerpen, 8 dagen; H. W. B. overtreding Motor- en Rij wiel wet, geen straf; C. v. S. Zoetermeer, varen in water van RiirdaM zonder vergunning, 10 of 5 dagen; W. G., Katwijk, rijwiel zonder licht, 3 of 2 ciagcn M. Z., Wassenaar, idem idem idem 3 of 2 dagen; A. L., Voorschoten, overtr. Prov. Verord. 5 of 3 dagen; M. K., Stellendam, idem alsvoor; W. K., idem, alsvoor; C. Z. Tr. van R., Zoeterwoude. overtr. Leerplicht wet, geen straf; N. van B., Noordwijk, over treding Jachtwet 3 of 3 dagen; N. van B., idem, idem, alsvoor; H. L. R., idem, rijden over verboden grond 2 of 2 dagen; D. W., zwervende, openbare dronkenschap, 5 of 3 dagen; P. B., Noordwijk, idem, alsvoor; H. K., zwervende, idem 3 of 2 dagen; G. V., dronkenschap 5 of 3 dagen; C. K., Voorschoten, idem, alsvoor; H. K., idem, 3 of 2 dagen; G. V., overtr. ver. v. Leiden op de straatpolitie 1 of 1 dag; T. H., over de groote Havenbrug rijden, 3 of 1 dag; W. H., op een hondenkar zitten, 3 of 1 dag; P. N., Noordwijk, zonder toestem ming kievitseieren rapen en verveeren f 5 of 3 dagen; P. W., Noordwiik, wegens idem 5 of 3 dagen; G. B., Noordwijkerhout, openb. dronkenschap 5 of 3 dagen. Waar niets anders staat vermeld is de woonplaats der veroordeelden Leiden. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Melkwagen door een trein gegrepen. Een doode. Tusschen Echten en Koekange werd de wagen van den melkrijder R. H. door den trein gegrepen. De melkrijder werd ge dood. Ook een paard kwam om. Verdronken. Het driejarig dochtertje van den bakker 15. Hovius te Mi dw old a is al spelende in een sloot achter de woning gevallen en verdronken. Het 2-jarig dochtertje van den graan handelaar Raderaaker te Mijdrecht is in een onbewaakt oogenblik in een achter de woning gelegen sloot te water geraakt cn verdronken. Lijk opgevischt. In den IJsel te Kampen is het lijk op gevischt van den 7-jarigcn P. D., die sinds Donderdag vermist werd. De Inbraak te Nieuw Helvoet. Gevangenisstraffen van 5 en 1 jaar. De rechtbank te Rotterdam heeft giste ren uitspraak gedaan inzake de inhaak te Nieuw Helvoet genleeed in den nacht van 2 op 3 December in den condsmi'lswinkel van den heer Tieman te Nieuw Helvoet. De 36-iarige opperman P. W. J. werd we eens het nieren van dezen inbreek veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De eis~h was 6 iaar. De 59-jarige L. W. V. werd wegens me en ir tie rid tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. BRANDEN. In de biscuitfabriek „de Lindeboom". In een der gebouwen van de N.V. Biscuit fabriek „De Lindeboom" to Mijdrecht is brand ontstaan. Het gebouw, dat werd ge bruikt gedeeltelijk als smederij, gedeeltelijk als magazijn voor de montage-afdecling, brandde geheel uit. Doordat de eigen snuit der fabriek, zoowel als die der Vrijwillige brandweer sooedig ter plaatse was en het vuur van alle kanten aantastte, bleef de brand tot dit eene perceel beperkt.. Omtrent de oorzaak tast men nog volko men in het duister; eenige oogenblikken voor het uitbreken van brand werd een knal gehoord. Verzekering dekt op beurs- polie de schade. Het bedrijf ondervindt geen stagnatie. Oude boerderij afgebrand. Gisteren is te Boiger brand ontstaan in de vroegere boerderij van den heer A. M. Meursing. welke gedeeltelijk in gebruik was als kantoor voer de kanaalwerken Buinen Schoonoord. Het perceel brandde geheel uit Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbe kend. Nog een boerderij afgebrand. Gisternacht zijn, naar het „U. D." meldt de boerderij en veestalling van J. Bos huis aan den Nieuweweteringschcn weg te Maartensdijk afgebrand. De brand is ver moedelijk ontstaan door het in brand gera ken van een kunstmoeder. De schuren en een hooiberg bleven gespaard, terwijl het vee en een groot deel van den inboedel kond-en worden gered. Do brandweer uit Bilthoven die gealar meerd werd, was eerst vrij laat aanwezig, daar de automobielspuit onderweg in het I zand bleef steken. Een mislukte inbraak. Nachtelijk gevecht met do politie. Bij den juwelier Bouman te Hengelo (O.) waar het vorig jaar een belangrijke in braak word gepleegd, werd in den afge- loopen nacht wederom een poging tot in braak gedaan aan de achterzijde van het huis. De nachtpolitie ontdekte dit en ge laakte met den dader aan het worstelen. Deze schoot twee keer en wist te ontvluch ten met achterlating van zijn vest, waarin een pas. Eenige uren later kwam hij terug om het vest te zoeken en werd toen gear resteerd. Omtrent deze mislukte inbraak wordt nader nog gemeld: De nachtveiligheidsdienst deed surveil lance aan de achterzijde van het huis van den heer B. en omstreeks half drie ont dekte de waker een verdacht persoon, die onmiddellijk een tweetal schoten op hem losten welke evenwel ketsten. Do waker W. sloeg den inbreker de revolver uit de hand en loste zelf een 5-tal schoten om alarm te maken. Inmiddels raakte hij slaags met den dief, die trachtte te vluch ten: In do worsteling, die op een 25-tal meters van het huis van B. werd voort gezet, werd den dader een stuk van zijn vest ontrukt, hij wist echter te ontkomen. De waker deed dadelijk aangifte op het politie-bureau, waarop een nader onder zoek ter plaatse werd ingesteld. Bij dit onderzoek vond men het stuk vest, waarin een pas, alsmede een revol ver en een dolk, die de dader in hot ge vecht verloren had. In de tuindeur van het huis van den heer B. was een 15-taJ gaatjes geboord, waardoor blijkbaar getracht zou worden de deur te openen. Hierbij schijnt de in breker gestoord te zijn. Tegen 5 uur in den morgen surveilleerde de wakor W. nog in de buurt van den ju welier en zag daar andermaal een zeer verdacht uitziend persoon die hij dadelijk beetpakte. Het bleek, dat het de bewuste inbreker was, die trachtte zijn pas terug te vinden. Hij werd nu overmeesterd en ingerekend. D juwelier B., die bij het eerste gevecht door het alarm was wakker geworden, kwam met een revolver en een electrische zaklantaarn naar buiten, doch toen was de dader juist ontkomen. Vingerafdrukken zijn thans genomen om verband te zoeken tusschen deze en de vorige inbraak. In verband hiermee doet de politie creen bekendmaking van den naam van den dader. Inbraak in een bakkerij te Rotterdam De brandkast geledigd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, vermoedelijk met behulp van valsche sleu- els, ingebroken in de bakkerij van de N.V. van GiLst aan den Breede Hilledijk te Rot terdam. De inbrekers verschaften zich toe gang tot het kantoor, waar zij trachtten de brandkast aan de voorzijde open te breken Toen dit niet lukte, werd de zware kast ge kanteld en aan de achterzijde openge scheurd- Al het geld, geborgen in een ijzeren geld kistje, twee geidbakjes en een sigarenkistje werd gestolen, alles samen een bedrag van 2100 gulden in zilver en kleine bankpapier. Als merkwaardigheid kan vermeld wor den, dal men tot voor korten tijd een waak hond had, die bij deze gelegenheid stellig goede diensten zou hebben bewezen. Dit dier was afgeschaft uit zindelijkheids overwegingen. Het geld, noch de daders zijn opgespoord. Nog een Inbraak. Te Berlicum is tijdens afwezigheid der bewoners ingebroken bij den sluisknecht A. van Lith onder Middelrode. Toen do bewo ners thuiskwamen, vonden zij de deur van binnen gegrendeld. In het huis lag alles overhoop. Er wordt een bedrag van 117.50 vermist. Jeugdige roovers, In het laatst van de vorige weck zijn een zevental schooljongens van 913 jaar, een gesloten societeitsgcbouwtje, staande aan den Gronauschen weg, onder de ge meente Lonneker, binnengedrongen door het vernielen van eenige glasruiten aan do achterzijde. Eenmaal binnen, hebben zij een groot deel van den inboedel, alsmede alle glasruiten vernield, waarna zij naar den wijnkelder trokken en er een groot aantal flesschen wijn, alsmede flaconnen ingemaakte vruchten buitmaakten. Hier mede gingen zij naar een in de nabijheid gelegen boschje, waar zij zich, na de hal zen van do flesschen te hebben geslagen, een kurkentrekker hadden zij niet aan een deel van den inhoud te goed de den. Toen de huisbewaarder den volgen den dag de ruine in het gebouwtje aan trof, deed hij aangifte bij de politie, welke spoedig de jeugdige boosdoeners wist op te sporen. Na verhoor en proces-verbaal ziin zij voorloopig aan hun ouders terugge geven. Een onbetrouwbare Secretaris. De leden van de spaarvereenigiug „Het Hoefijzer" te Rotterdam hadden sedert 1 Januari van dit jaar gezamenlijk 140 ge spaard. De secretaris van de vereeniging, do 35-jarige losse-werkman L. T„ had dit geld op do spa-arbank geplaatst, zooals de statu ten van de vereeniging dit voorschrijven. Toen enkele dagen geleden opnieuw geld gestort zou worden, bleek T. nergens te vin den to zijn. Een ander is daarom met. het geld naar de spaarbank gegaan. Belangstel lend informeerde hij eens, hoeveel geld het Hoefijzer nu wel al bezat. Het antwoord was ontstellend: er stond maar 16 op de spaarbank. Nu is met deze bank overeen gekomen, dat slechts gelden mogen worden opgevraagd op vertoon van een machtiging, welke behalve door den socrebaris, moet zijn geteekend door den voorzitter en den pen ningmeester. Het bleek, dat de secretaris op 26 Maart 64 had afgehaald, op 10 April 25, en op 13 April 23. Hij had toen tel kens een machtiging overgelegd. Rohalvo zijn eigen handteekening stonden er tweo valsche handteekeningen op de machtigin gen. Terwijl de voorzitter en de penning meester van deze verduisteringen en valsch- hoid in geschrifte aangifte gingen doen, heb ben enkele leden van het Hoefijzer in de buurt van de woning van den secretaris ge post. Toen de beide bestuursleden van het politiebureau terugkwamen, meldden de wachters dat T. juist was uitgegaan en dat hij daar en daar liep. Oogenblikkelijk zijn de voorzitter en de penningmeester den se cretaris nageloopen. Het gelukte hun hem in te halen. T. is naar het politiebureau ge bracht Daar heeft, hij een volledige beken tenis afgelegd. Van het. geld is niets over. De secretaris is opgesloten, Valsch geld. Te Veghel ziju aangehouden L. v. d. M. uit Dinther en C. C. v. A. uit- Schijndcl, die in een winkel aldaar met valsch geld be taald hadden. De bloeddorstige honden onschadelijk gemaakt. De bloeddorstige honden, welke een tweetal weken den Romolenpolder te Haarlem onveilig maakten en gedurendo dien tijd veel vee verscheurd hebben, zijn thans door de politie ontdekt. Een hond is doodgeschoten, terwijl twee andero kon den worden opgevangen. Het verloren re?u. Een reiziger had aan het Centraalsta tion te Amsterdam zijn bagage in depot ge geven. Hij reisde naar Beverwijk en verloor daar het re$u. Een 28-jarig man vond het papiertje en ging er als een haas merle naar Amsterdam om immers de bagage kon heel wat waard zijn zoo mogelijk een goeden slag te slaan. Het bleek echter niet mogelijk, want do telefoon was nog vlugger geweest dan de 28-jarige. 't Bagage-depot was er reeds van verwittigd, dat het regu verloren en dat de bagage niet mocht worden afgegeven. De vinder bood het papiertje aan. „Het zal niet. gaan zeide de man achter de toonbank. Hij riep de politie, die den „eerlijken vinder" inrekende. Zeven bruiloften in één gezin. Te Hoensbroek worden Donderdag in één gezin zeven bruiloften gevierd. Het echt paar MeisterMengeleers viert zijn 40- jarig huwelijksfeest. Twee der kinderen vie ren hun zilveren, drie anderen hun koperen bruiloft. De jongste dochter treedt dien dag in he' huwelijk. De vader, die reeds eer der gehuwd was, heeft dien dag vijftig hu welijksjaren achter den r,ug. Veel animo. Te Montfoort hebben zich 1000 personen aangemeld voor het work aan den Provin cialen weg. Er zijn er 70 noodig en 40 a 43 zijn er tewerkgesteld. Een gefingeerd Philips-dorp. Door het Persbureau Yaz Dias is het bericht verspreid van den bouw van een INGEZONDEN MEDEDEELIKG. Geeft Uw kinderen vandaag ..ROG GEBROOD VAN TEN HOEVE".! morgen vragen zij er onW Vraagt Uwe Bakker nieuw arbeidersdorp te Zeelst door do N.V. Philips Glasfabrieken. Zelfs werden er eenige bijzonderheden bij gegovcn, doch informatie te bevoegder plaatse heeft uitgewezen, dat de geheele mededee- ling onjuist was. i.Tijd". Ze hadden 't Zondags liever donker. De gemeenteraad van Domburg heeft afgewezen het verzoek van een aantal in woners van dc omgeving van St.-Jan ter Hcere, om, in verband met de Zondags rust, daar des Zondags geen lantaarns meer te laten branden. Ziekte onder de bijen. Men schrijft aan het „N. v. h. N.": Onder de bijen in Z. O. Groningen, hcerscht een ziekte. Van tal van stallen is reeds do helft, gestorven. Een bijenhouder op Westerwolde hield van zijn stal van 130 korven slechts 60 over. Sommige bijkers schrijven de ziekte toe aan het gebruik van accijnsvrije suiker, dat door toevoeging van iets voor het mensche- lijk gebruik onbruikbaar wordt gemaakt. ONGELUKKEN. ONTZETTEND EINDE VAN EEN BRUI' FTSFEEST. Twaalf personen b:: rnn brand omgekomen Een ontzettend einde heeft dezer dagen een bruiloftsfeest te Altona gevonden. Tii- dens het feest ten huize vail een arbeider, wiens dochter in het huwelijk was getre den, ontstond n.l. brand met het gevolg, dat niet m er dan twaalf personen,* on der wie vier kinderen, in de vlammen om kwamen. Ook het jonge echtpaar behoort tot de slachtoffers. TOCH VEEL MEER SLACHTOFFERS IN BULGARIJE? Alleen te Tjirpan zouden 50 dooden zijn. Aan hot „Wiener Tageblatt" wordt uit Sofia gemeld, dat het centrum van de jongste aardbeving ligt. Een groot aantal personen werd daar onder de instortende huizen bedolven. Tot Maandagmorgen werden vijftig dooden geborgen Tsjirpan ligt op ongeveer honderd kilometer afstand van Sofia. Te Philippopel werd, behalve andero huizen, ook de beroemde moskee Inarot verwoest. Onder de puinhoopen moeten zich nog stoeds slachtoffers bevinden, aan wier redding gewerkt wordt. Ook te So fia zijn velo huizen beschadigd. Ook hier zouden slachtoffers zijn. Jn vele steden is vrij groote schade aan gericht, o.a. te Roestsjoek, Raszgrad, Tir- novo. Zenoli en Kazanlik. Het aantal doo den moet belangrijk grooter zijn dan tot nu toe gemeld is. Rijssel, Boulogne cn Béthune is veel sneeuw gevallen. Te Parijs weer de ther mometer slechts 3 Gr. aan. Te Marseille daalde het kwik tot 8 Gr. Te Boekarest nieuwe aardschokken gevoeld. Gisternacht omstreeks drie uur werden te Boekarest wederom aardschokkon waargenomen, die verscheidene seconden duurden. Schade werd evenwel niet aan gericht. Aardschokken in Brazilië en Mexico. Zondag j.l., des avonds om 10 uur 50. is in het. geheele district Rio Grande del Norte ia Brazilië een aardschok gevoeld, die acht seconden dtiurde. Vooral in do steden Uniao, Portenho, Limoeiro cn Mo- rada Nova word de schok waargenomen. Te Mexico-City werd om halftien een heftige schok gevoeld, Ook te Vera Cruz werd dc aardschok waargenomen. Rchadc schijnt evenwel niet te zijn aan gericht. Een lijk bovenop een spoorwegwaggon. Vermoedelijk van een gratis- reiziger. Bij de aankomst van trein 206, gisteroch tend om 5 uur te Schwarzenberg vond men op het dak van een van de waggons het lijk van een jongen man, wiens schedel verpletterd was. Men bleek te doen te hebben met een 17-javigen schooljongen uit Rchoeneberg bij Berlijn. Daar de jon gen niet in liet bezit van een kaartje werd bevonden, neemt men aan, dat li ij op het dak van de waggon was geklommen om een gratis reisje te maken. Bij het passee- ren van een brug of tunnel moet hij dan zijn hoofd niet diep genoeg hebben neer gebogen, zoodat hij gedood werd. Vervaardigers van valsche passen gearresteerd. Do inbeslagneming van twee valsche paspoorten te Cherbourg, die in het bezit waren van twee Grieken, heeft geleid tot de ontdekking van een Griekseh bureau voor het vervalschen van dergelijke docu menten. Het bureau is gevestigd te Athene, en had filialen te Parijs en New York. Ze ven broers hadden dc leiding. Een hunner is gearresteerd te Parijs, vijf anderen te Athene, terwijl de zevende naar nien ge looft te New York verblijf houdt. Noodweer in Italië. Hevig noodweer heeft Maandag boven Lombardije en geheel Noordelijk Jtalië ge woed. Er vielen hevige regens, gepaard gaande met storm en hagelslag. Te Udine en Belluna vielen hapelsteenen met een gewicht van 30 tot 40 gram. Er is veel schade aangericht. Koude en sneeuwval in Frankrijk. In geheel Frankrijk is de temperatuur aanzienlijk gedaald. In de omgeving van Financiën en Oeconomie. Kerkelijke leeningen. Burgers en Co's bank te 's-Gravenhage bericht, dat bij haar do inschrijving is opengesteld op een 8 pet. eerste hypothe caire 10-jarigo obligatie-leening groot 60.000 tegen een uitgil te-koers van 99 pet. ten laste van het R. K. Kerkbestuur van do parochie Christus Koning te Balafcoa- fürcd in Hongarije. In het prospectus wordt als toelichting gezegd, dat de parochie „Christus Koning'' nog betrekkelijk jong is. Zij werd onder medo werking van het beroemde Benedictij non-klooster „8. Martin" te Pannonhalpia opgericht. Met de bloeiende ontwikkeling die Balatonfüred als badplaats kreeg, nam ook het zielental van do parochie zoozeer toe, dat het kerkbestuur tot den bouw eener grootsche nieuwe kerk met twee to rens kon besluiten. De parochie heeft in het afgeloopen jaar een nieuwe kerk gebouwd en wenscht thans met goedkeuring der Kerkelijke Overhe den, voor de betaling der nog openstaande rekeningen deze leening aan te gaan. Bij de bovengenoemde bank is even eens de inschrijving opengesteld op een 8 pet. cersto hypothecaire 10-jarige obligatie- leening groot 50.000, tegen een uitgifte- koers van 99 pet., ten laste van het R. IC. kerkbestuur van de parochie van de Al lerheiligste Drievuldigheid te Fadd (Hon garije). De Parochie van de Allerheiligste Drie vuldigheid tc Fadd, een bloeiend plaatsje in de Hongaarscbe vlakte, heeft verleden jaar een nieuwe school en 3 onderwijzers- woningen gebouwd. Het Ministerie van On derwijs verleende eene subsidie van 72.000 Pengo, echter was dit bedrag lang niet toe reikond. Met plaatselijke, echter tijdelijke en dure credieten werden de gebouwen vol tooid. Thans wenscht het R. K. Kerkbestuur dezer Parochie, met goedkeuring door den Bisschoppelijken Stoel van Pécs, deze geldleening aan te gaan, welke uitsluitend voor de betaling der schulden, ontstaan door de oprichting van een nieuw school gebouw voor de kindoren der parochie, zal dienen. Ten slotte geeft het R. K. kerkbe stuur van de parochie van den H. Rtepba- nns, Apostolisch Koning van Hongarije, te Kerekegyhaza (Hongarije) bovengenoemde bank een 8 pet. eerste hypothecaire 10- jarige obligatie-'eening uit, groot 50.000, tegen een uitgifte-koers van 99 pet. Tengevolge van de gestadige toename der bevolking ziin de scholen te klein ge worden. Reeds in 1927 werd het nieuw-e schoolgebouw met 10 klaslokalen afge bouwd. Thans wenscht het Kerkbestuur met goedkeuring van de Kerkelijke Over heid deze leening aan de gaan om de duur dere plaatselijke bankschulden af te lossen. De Spaarnebank te Haarlem boricht ons, dat bij haar kantoren tc Haarlem, Am sterdam en Beverwijk is opengesteld de inschrijving op een 7 pet. 20-jarige obligatie 'eening, groot 600.000 ten laste van het bisdom Würzburg (Beieren), tegen een koers van uitgifte van 99 pet. In dc toelichting wordt gezegd, dat het bisdom van Würzburg in het jaar 741 ge sticht werd door don H. Bonifacius en der halve tot de oudste Bisdommen van Euro pa behoort. Met circa 625.000 katholieken is het thans een der grootere Bisdommen van Beieren. Het Bisdom van Würzburg wenscht voor den bouw van twee kerken te Aschaffen- bnrg, een kerk te Zeil a'M., een te Rand a/M. en een te Waldbüttelbrunn, een obli gatielening aan te gaan groot 600.000.— nominaal. POSTDUIVEN. „Steeds Sneller" te Noordwijk. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht vanaf Lior, afstand 125 K.M. Zondag werden de vogels niet gelost; vermoedelijk Maandag te 9 uur. De vogels kwamen Maandag op de hokken als volgta No. 1: J. v. d. Berg 12—30—39; 2. L. Steenvooï-den 12—5140; 3. Joh. Rak horst 1654; 4. L. Steenvoorden 1—2i 12; 6. J. v. d. Berg 13235; 6. Joh. Rakharst 1484; 7. L. Steenvoorden 2 142; 8. A. Dcijsselbloem 243; 9. Th. Steenvorden 2—15—36; 10. Joh. Rakhorst 22252; 11 N. Bemelman 22828; 12. A. ltuigrok 3410. Deze vlucht is een ware rampvlucht ge- weest; slechts een derde der vogels wa ren tob heden aangekomen. Een medaille, uitgeloofd, werd gewon nen door no. 1, den heer J. v. d. Berg. Vraag: Ik heb een kind dat de zes klassen doorloopcn heeft en in Juni 12 jaar wordt. Heb ik nu het recht om dat kind er af te halen 1 Antwoord: U kunt dit kind van school nemen, zoodra het alle klassen door- loopen heeft.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7