waals! v TER Uit de Omgeving. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE AALSMEER. Uit de Rijnstreek tige optocht langs Fifth Avenue. Op Madi son Square zal worden halt gehouden om een krans te leggen bij het monument van dc- gevallenen uit den wereldoorlog. De American Telephone and Telegraph öy stelt op den dag der aankomst haar draadlooze telefonische verbinding met Europa ter beschikking der gasten, die zoodoende zullen kunnen spreken met hun i'amileleden in Europa, Huldiging te N a t a 8-h q u a n. De inwoners van Natashquan, het klei ne afgelegen visschersdorpje, waar Schil ler en Fitzmaurice naar gemeld, zijn aan gekomen, heeft de beide vliegers gehul digd. Zij werden beiden tot eereburgers van het dorp benoemd. Fjtzmauriee dankte bewogen voor de "hulde, en verklaarde, dat dit het schoon ste oogenblik van zijn leven was. MR. VAN LEAR BLACK'S PLANNEN. Vrijdag 13 April is de heer Van Lear Black met het K. L. M.-vliegtuig H-NADP van Lc .en naar Botterdam overgevlogen en heeft zich naar Den Haag begeven, ten einde zijn vlucht naar Azië met de directie van de K.L.M. te besnreken. Zooals reels is medegedeeld, was de heer Van Lear Black voornemens, om op zijn terugreis van Kaapstad niet naar Amsterdam door te vliegen, maar een nieuwe groote wereld vlucht aan zijn Afrilca-reis te verbinden. Er is thans besloten, dat het vliegtuig do drie-motorige Fokker, welke juist dozer dagen is gereed gekomen van Kaapstad terugkomend, te Cairo geheel zal worden nagezien en dat de motoren zullen worden vervangen door drie nieuwe, welke geheel zijn nagezien. Van Cairo zal de heer Van Lear Black naar Tokio vliegen over le volgende route: Bagdad - Bender Abbas - Karachi - Calcutta - Bangkok - Hanoi - Hongkong - Shanghai - indien mogelijk Pe king of anders via Port Arthur naar Meeleden - T«wwaï - Tokio. De mogelijkheid wordt overwogen om naar Europa terug te keeren dorr Sibe rië en Rusla d, waarbij de volgende route gekozen zal worden: Chprbin - Tschita - Irkutsk Krasnojc-Vs - Tomsk - Cmsk - Kurgcn - Samara - Moskou - Koningsber gen - Berli:n - Amsterdam. Indien dit riet m- 'oliik mocht blijk* n door onvold"ftnde vl:-*~ve]den en onze'-ere benzinevoorzierv- dan zal de heer Van Lear B'ack van Tokio terugkeeren naar Cairo en vandaar naar Amsterdam. De dati'm van vertrek was oorspronke lijk bepaald on Mei: het vertrek is ech ter eenige weken uitgesteld. Fransche Oce; anvluchten met tusschen- landingen ophanden. 'Naar verluidt heeft luitenant-ter-zee Paris opdracht ontvangen, om met den marinevlieeer luitenant Bougault via -le Azoren e" T\"'-w»ndj»-eilahdc*» e-n vlucht naar New York te onderkomen. De totale afstand bedraagt 6800 K.M. Mocht de eer ste poging mislv'Ten. dan zal in elk geval oen twee:'c worden gewaagd. DE AFZONDERLIJKE STANDEN - SPECIALE CULTUREN VAN SUCCULENTEN EN CACTUSSEN. AUTOBUS-DIENSTEN. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hekhen aan J M. P. van Bergen He- nepouw te Zegwaart vergunning verleend voor een autobusdienst van Zoetermeer—Zeewaart (Leidsche Wal len) naar den Kruisweg (gemeente Bleis- wijk, café Snort) en omgekeerd (des Zon dags peen dienst). Er wordt "eredne met 4 wagens, resp. voor 10, 23, 19 en 12 reizigers. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben wegens staking van don dienst door con cessionarissen de aan H. Dhont en C. Bon tenbal te Reeuwijk verleende vergunning voor fn autobusdienst van Boskoop over Reeuwiik naar Gouda en omge keerd, ingetrokken. Ged. Rlatcn vu Zuid-Holland hebb?tt aan P. J. van der Meer te Boskoop ver- gunring verleend voor een autobusdienst van Boskoop (begin van dc Züde) Mid delburgReeuwijk dom—Reeuwijk brug naar Gouda (station S.S.) en omgekeerd. Er wordt gereden 'met 2 wagens ieder voor 14 reizigers. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. De aanslagen van forensbedrij- ven in de wegenbelasting. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig waren alle leden. De Voorz. opende de vergadering met ge bed. Naar aanleiding van de gestelde vragen in de vorige vergadering, deelde de Voorz. mede. dat B. jn W. besloten hebben om de vuilnisbelt te .omringen met een haag. zulks als tijdelijke maatregel, omdat uitgezien wordt naar een andere plaats. Voorts heb ben B en \V. besloten om evenals bij de R. K. Scholen ook bij de Chr. School waar schuwingsborden te plaatsen om langzaam te rijden. Hierna kwam een voorstel van B. en W. tot wiiziging van de heffingsverordening op de Wegenbelasting. De Voorzitter deelde mede dat B. en W. redenen aanwezig achtten om een wijziging in de vorordening te brengen, omdat de gemeente in het ongeliik is geste'd bij den Centralen Raad van Beroep inzake dc re clames van eenige belastingplichtigen bui len de gemeente tegen de heffing van een hop geve heffingspercentage dan de gemeen- ienaren. De Voorz. deelde mede, dat B. cn W het wenschelijk achten dit voorstel in comité-generaal te behandelen, waartoe be- sloten werd Na heropening dc-r vergadering werd be sloten art. 6 Van de heffingsverordening op do wegenbelasting zoodanig te wijzigen, dat zoowel van b'elastingnlichtipen-ingezetenen als van belastingplichtigen-buiten de ge- Wanneer wij een rondgang langs de ver- schillende inzendingen van de Aalsmeer- sche bloemententoonstelling maken, dan moeten wij weten, dat het den grooten kweekor van bloemen en planten, wanneer zij op een tentoonstelling uitkomen met het nieuwe, het zeldzame en schoone wat wij bezitten, niet te doen is, daar alleen slechts de aandacht op te vestigen, neen, tevens maken zij van die gelegenheid gebruik, om aan het groote publiek te toonen welke de coratieve effecten men met bloemen kan verkrijgen, welke schoone vormen en kleur combinaties er met bloeiende planten mo gelijk zijn, waardoor niet weinig de schoon heidszin wordt opgewekt. Het zuiver aesthetisch beginsel is altijd de spil waarom de Aalsmeersche inzender zich beweegt, en wat hem ook steeds zulk een succes doet bereiken. Rechts van den ingang ontmoeten wij al dadelijk een zeer schoone hoekstand van dc fa. D. Spaargaren Mzn., die voorname lijk met uit zaad gekweekte potplanten, onze bewondering afdwingt. De uniform gekweekte cyclamen, cineraria's, caeco- laria-hybriden, in verschillende variëteiten zijn in kunstmatig aangelegde grasperken opgesierd met palmen en varens zoodanig geplant, dat elke plant en elke verscheiden heid wordt opgemerkt in al haar luister. Do firma verwierf dan ook een extra eereprijs en een zilveren beker voor de mooiste groep bloeiende potplanten. Eveneens aan de rechterzijde van de groote bloemenhal vinden we een 30 M2. ruimte in beslag genomen door J. Hansen Hzn. De wand aan de achterzijde van de zen stand wordt, geheel bedekt met schoo ne slanke takken seringen, terwijl het an dere deel met schoone hortensia's en baby rozen is gevuld. Een bloemenmand met zachtrose hortensia's verwierf een gouden medaille, terwijl de groep baby-rozen met zilver werd bekroond. In de rechterzij-gebouwen, die onmiddel lijk aan de groote bal grenzen, exposeert de heer K. Keessen met een schoone geheel nieuwe sering „Hugo de Vries". De bloem die een petuniaviolettc kleur heeft, is b"- zonder groot en schoon gevormd. Zij trekt zooveel bezoekers, dat men moei'e heeft haar van dichtbij te beschouwen. Twee gouden medailles en een zilveren beker werden haar door de internationale jury toeorekend. F.pn onvergelijkelijk schoone groep bloeiende phylocactus-hybriden van den heer W 'l'opsvcort wekte niet minder do belangstelling. Een gouden bekroning werd ook daa* uitgereikt. In de onmiddellijke nabijheid was een kleine zaal geheel in een moderne rotstuin herschapen door de fa. K. J. Baarse. Er is tegenwoordig haast geen tuinaan leg van eenige beteekenis meer, of men vindt da er een klein plekje of hoekje af gezonderd, speciaal bestemd voor de cul tuur van een groot, aantal planten, die eer bepaalde neiging hebben liefst fcusschen steenen te groeien Het spreekt do» van zelf, dat. er weer in Aalsmec cn ooi pldwrs kweeke-s wor den aangetroffen die zich voornamelijk wij den aan de teelt van rots en bcrgplanton, waarvan natuurlijk de Alpinen het mec- rendeel uitmaken. Oppervlakkig zou men meenen, dat het aantal planten en plantjes die bovenge noemde neiging en eigenschap hebben, zeld zaam zijn; maar als wij do kunstig aange legde stand van den heer Baarse bezichti gen, dan staan wij verbaasd over het groo te aantal afwisselende verscheidenheden die onder die groep worden aangetroffen. Een gouden med. was ook daar een waardi ge bekroning. Een andeie afdeeling van de heeren C. en D. v, Zijverden, was weer geheel ingenomen door een met goud bekroonde groep Succu lenten; cactussen en vetplanten. Deze plan ten die bij ons in 't geheel niet t.linishooren, maar om haar zonderlinge vormen en schil derachtige bloemen steeds groote belang stelling trekken, zijn voor den kweeker geen gemakkelijke klanten. Zij eischen meest INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. een droge, dorre omgeving, die juist in Aals meer tevergeefs wordt aangetroffen. De meeste planten uit deze groep zijn kruiden of struiken met wanstaltig verdikte, vleezig, sappige, zuil, kogel of bladvormige, meestal vertakte stengels. Bladeren zijn aan deze planten niet te ontdekkeu en worden slechts vertegenwoordigd door wratten, die met doornen of stekels bedekt zijn. Sommigen vertoonen zeldzaam schoone bloemen, die op de plaats van een tak uit den stengel te voorschijn komen. De groote belangstelling van het publiek naar deze groep toondo ook hier, dat de jury goed geoordeeld had. Na een kort bezoek aan de stands van de Plantenziektenkundigen Dienst en de Ko ninklijke Luchtvaart-Maatschappij, keeren wij weer in de groote hal terug om de uitge breide inzendingen in de linkerzij-gebouwen te bezichtigen. Een groote greep schoon opgestelde, bloeiende potgewassen van den heer D. Baarse trekt al dadelijk onze bijzondere aandacht, te meer ook omdat wij zoo al een stuk of vier, vijf bekroningen zien toege kend. Deze firma schijnt zich bijzonder toe te leggen op de cultuur van Azalea's en Hor tensia's. Een partij van 100 stuks schoone dieproode Azalea Indica verwierf een gou den medaille, een groepje bruinroode Aza lea Indica een verg. zilveren medaille, 60 lichtroode polyantha-rozen ih pot, een zil veren medaille F.^n groep volmaakt egaal ontwikkelde diep rosse Hortensia's, gedoopt met- den naam „Deutschland" verwierf een gouden medaille plus een eereprijs. Voor de schoonste groep afgesneden se ringen verwierf de heer P. Buis Gzn. een zilveren beker en gouden medaille. Ook hier was een zeldzaam schoone, nieuwe licht violette sering te bewonderen, met den naam „C. A. de Montebellis". Een expositie van de fa. Aid. Maarse Cz. droeg ook op bijzondere wijze bij aan den luister der tentoonstelling. Deze firma toon de ons hortensia's, in kleuren zoo zacht en schoon, als maar zelden is gezien, en met bloeraschermen zoo enorm groot, dat. het geheel op een groep effen gekleurde vlin ders geleek met uitgespreide vleugels. Een schoone mand, gevuld met bloeiende cycla men, voor een geheel nieuwe en bijzonder mooie verscheidenheid, verwierf 2 eere- priizen en een zilveren beker. Een groote afzonderlijke zaal werd ge heel in beslag gen óm on door een' zeer bij zondere inzending bloeiende en bladdra- gende heesters door dc kweekerij „Terra Nova". De zij- en middenvakken vormden een heuvelachtig bemosten bodem, waarin een groot aantal fraaie gjsj^d gevormde en rijk- bloeiende sierheesters van Rhododendron- hybriden zeer oogé'ijk, doch natuurlijk stonden verspreid. Grooteve en kleinere, hoogere en lagere planten stonden met veel of weinig blad, kleine of groote bloemen, er op ongelijke afstanden dooreen, en vorm den een groep, zóó natuurlijk en zóó schoon, al wij maar zelden voor oogen krijgen. Zoo ergens dan bleek hier hoe men door een werkelijk smaakvolle schikking de schoon- heidswaarde der planten pas tot haar recht doet. komen. Daaromheen stonden honder den bloeiende Azalea's afkomstig uit andere werelddeel en, terwijl de wanden door dicht en schoon sparregroen waren bedekt. Een gcuden medaille en een zilveren be ker waren ook hier toegekend. Nauwelijks hebben wij deze zaal verlaten of wij komen aan een schoone afdeeling van den heer J. Keessen Dz., die zeldzame en nieuw-gewonnen rozen tentoonstelt, tus- schen schoone nalmen en varens daar achter de fa Gebr. W. Keessen met. bijzonder schoone Azalea Pent.. te weinig gekend helaas en een prachtgroep bloeiende Rhododendron „Pink Pearl" met machtige mooie bloemen. En zoo volgt, nog de een na den ander, alles overweldigend schoon. D© 17 zilveren eerebekers en de tallooze vele gouden en zilveren medailles die zoo gul ter beschikking zijn geweest, zijn door do jury niet „weggegeven," maar inderdaad door de Aalsmeersche kwbekers ten volle verdiend. meente 6 pet. geheven zal worden van de belastbare opbrengst van do gebouwde en ongebouwde eigendommen. Tegen dit. voor stel, hetwelk uitging van de meerderheid van B. en W. stemde de heer Van Reisen, wethouder, tegen. De heer Van Reisen ge voelde meer voor do uniforme heffing van 3 pet. Bij de rondvraag vroeg de heer Nijssen hoe het komt, dat bij de verbreeding van den Engelsehen weg, op 2 plaatsen niet ver breed wordt. De Voorz. zegt dat dit komt, omdat de eigenaar, de heer D. van Rijn, niet medewerken wil tot deze wegverbree- ding, terwijl de overige eigenaren allen me degewerkt hebben. Hierna sluiting. Dr. Schaepman-avond. Gisteravond ver gaderde de R. K. Kiosver. in het. Patronaats- gebouw alhier. De opkomst was door al lerlei omstandigheden slechts zeer middel matig te noemen. De geestelijkheid der parochie en den burgemeestor merkten wij onder de aanwezigen op. De Voorz. zette in ziju openingswoord uiteen, dat deze ver gadering belegd was voor een uiteenzetting van he? Dr. Schaepmans-fonds en de heer Th. B. J. Wilmer, hoofdredacteur van „De Leidfjche Courant", bereid gevonden was de beteekenis van het Dr. Schaepman-fonds uiteen te zetten. Spreker behandelde ach tereenvolgens de noodzakelijkheid van be langstelling voor de politiek onder alle Ka tholieken en op welke wijze ieder daarin zijn aandeel kan vo1 brengen. Daarna kwam spr. op een der belangrijke middelen, dat voor het goede werken van de Katholieke delijk hoe onze partij na de reorganisatie deiljk, hoe onze partij na de reorganisatie Prima beuken met ge streept linnen f 1.80 m. verlengbaar voetstuk f2.75 met brecde armleuning f2.55 Extra Luxe uitvoering f 4 90 Gemeentelijke Aankondiging is ingericht en welke onontbeerlijke kracht van een goed geoutilleerd Partijbureau voor do Katholieke Staatspartij kan cn moet uit gaan Tot dit doel wordt door de uitsteken de leiding van onze partij een bedrag van ƒ700.000 gevraagd voor stichting en onder houd van een Dr. Schaepman-huis. Het, Dr. Schaepman-fonds, dat, hiertoe bijeenge bracht moet worden, zal mogelijk maken'de stichting van een grootsch monument voor het levenswerk van Mgr. Dr. Schaepman. Spreker wist in een schoone peroratie zijn hoorders krachtig op te wekken en den grooten Doctor in zijn leven en sterven in treffende woorden te schilderen. Na deze redo, die met groote aandacht ontvangen was, werd een comité gesticht, dat de gelden in deze gemeente voor het Dr. Schaepman-fonds bijeen zal brengen. Zeer bereidwillige en met lofwaardigen ijver raven zich 'n aantal propagandisten op, die de gemeente in wijken verdeelend zullen rondgaan met inteekenlijsten, bon boekjes en medailles. De kleinste gift, die zij gaarne willen ontvangen is 0.10, en de grootsteonbepaald. Wij vertrouwen, dat alle Katholieken van Voorhout den belanglouzen ijver van deze propagandisten zullen ivaardeeren als zij dezer dagen hen bezoeken; en ook, dat zij zullen toonen, te willen meewerken, opdat Voorhout moge schitteren met een flink be drag voor het Dr. Schaepman-fonds. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dr. Schaeprvan-avond. De R. K. Kies- vereeniging, „Plicht en Eensgezindheid" had gisteravond een Dr. Schaepman-her- Reepqlrir enting, B. en W. vanj/eidln, brengen ter alge- meene bennis, at mét ingang v%n Tfoens- dag 18 April e. e. clkfcn W^Tisdag. telkens des namiddgs m 2 purifi het Elisabeths- hof aan do (pud Ve/t-^legenheid i*i wor den gegeven t it l®sl£looze inenting en herin en ting. A. VANIDE SANDE BAKHTTYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 April 1928. dendinksavond georganiseerd. Deze werd gehouden in de Aula van het St. WilL Col lege. De opkomst was prachtig. Na ope ning door do voorz. en een welkomswoord werd - gezamenlijk gezongen het Dr. Schaepmanslicd „Aan U o Koning der Eeuwen". Een kwartet zong het „Beati Mortui" van Mendelssohn, waarna het woord werd gegeven aan den weleerw. heer C. Hesp, kapelaan te Noordwijk voor het houden van een lezing. Daarna schil derde Z.Eerw. den toestand op kerkelijke en politiek gebied, zooals onze voorouders die hadden meegemaakt, om te bereiken hetgeen dit geslacht thans heeft verwor ven, om hierbij tevens te doen uitkomen wat we aan onzen grooten emancipator Dr. Schaepman hiervoor verschuldigd zijn. In het tweede gedeelte behandelde de eerw. spreker wat is het Partijbureau en Dr. Schaepmanfonds, waarvoor thans zulk ook deze avond is be'egd.. Spr. scoorde al'een aan om als uiting van dankbaar heid tegenover het groote werk door Dr. Schaepman verricht ieder naar vermogen bij te dragen aan het fonds, om hierdoor de R. K. Staatspartij te steunen in het groctsche plan de stichting van een partij bureau. Met volle aandacht werd door de aan wezigen de prachtige lezing van kapelaan Hesp gevolgd. In de pauze werd door de Propaganclaclub de Dr. Schaepmanme- daille verkocht met als gevolg, dat alle aaov-ezjp'en waren rrf~rid p-et dce v>- daille. Door het zangkoor werden ter af wisseling gezongen de 4 st. gezangen Adoro te van v. Schaik, Ave Maria van Witt en Doruine Salvum fac van Giesen. Pastoor Spoormnn hield nog een begees terende toespraak, waarna de voorz. dank bracht aan Kapelaan Hesp voor zijn mooie lezing, aan Pastoor Spoorman voor zijn toespraak, aan den Rector voor het wel willende afstaan van de prachtige zaal, aan de zangers voor hunne vriendelijke medewerking. Hierna werd als attractie een loterij gehouden waaraan alle aanwe zigen gratis konden deelnemen. Na een toelichting, hoe de actie voor het fonds gevoerd zal worden en bij voorbaat een woord van dank uitsprekend voor het werk dat de propagandisten zullen ten uitvoer brengen, hun hierbij vepl succes toewenschend en de daadwerkelijke mede werking vragend van alle Katholieken, sloot de voorz. deze mooie en belangrijke vergadering. NIEUW-VENNEP. Brand. Hedenochtend te 6,/2 uur is brand uitge broken in do timmermanswerkplaats van den heer C. Laan. De brandspuit was spoe dig ter plaatse, maar kon niet verhinderen, dat de werkplaats in den tijd van 2 uur ge heel uitbrandde. Het woonhuis bleef ge spaard. De schade wordt door verzekering gedekt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Door het zeer koude weer is de aanvoer aanmerkelijk vermin derd en de prijzen zijn voor meerdere soorten bloemen, doch vooral tulpen, aan merkelijk honger geworden. Rauwenhoff 2.502.70, Pride of Haarlem 2.202.40, Elisabeth 3.404.20, Will. Cooland 3.10—3.50, Banders 2.90—3.20; Barti- gon 3.40—4.30; Baron de la Tonnaye 2.40—2.60, v. Gooyen 3.30—3.50, Bouton d'or 2.402.80, Prins van Oostenrijk 3.10—3.40; Murillo 3..80—4.50; Cramoi- sie Brillant 2.502.90; Stanley 2.10 2.40: Pouticus Ornatus 0.35—0.60. Ande re koude grond Narcissen 0.20—0.70. RIJPWETERING. Botsing op tie grintbak. Gisteravond is een automobiel, bestuurd door H. v. E. uit Leiden, doordat de bestuurder, die met den weg onbekend was en doordat hij mis leid werd door een aan de overzijde van de Rijpweteiing staand reclame bord, in plaats van de bccht nabij café Zoetemelk alhier te nemen, rechtuit gereden. Hij kwam zoo doend: in de grintbak terecht. Hier werd de auto tot staan gebracht door den beton nen muur, die tmn de waterzijlo rond den grintbak is aangelegd. De auto zoowel als de betonnen muur bekwamen ernstige schade. Yan de automobiel werden de lam pen er ce soatborden vrijwel geheel ver nield, terwijl ook do vooras verzet werd. De betonnen muur vertoonde op verschil lende plaatsen scheuren, terwijl ook de an kers waren verzet. Verzekering dekt de schade. SASSENHEIM. Dr. Schaepman-avond. Gisteravond werd door het bestuur van de R. K. Kies- vereeniging een propaganda-vergadering gehouden voor het Dr. Schaepman-fonds. Te ruim 8 uur opende de Voorz., de heer Bader, voor een gering aantal toehoorders deze vergadering cn heette den spr. van dezen avond.' den heer Nieuwenbuis, uit Amsterdam, welkom. Voor aleer het woord te verleenen aan den spreker, wenschte de pastoor eenige woorden te zeggen aangaande het te stich ten fonds. Dat dc opkomst niet zoo schit terend was. bt>"'ees, zeide spr., dat te woi- nig wordt begrepen de grootte van het he denavond te behandelen onderwerp. Voorts Katholieke Agenda. LEIDEN. Woensdag. Dr. Schaepman-avond. Stads gehoorzaal, 8 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. Donderdag. H. O. V. Stadsgehoorzaal, Do avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 16 April tot en met Zondag 22 April waargenomen door de Apotheken "an de H.H. G. H. Blanken, lloogewoerd 171, Telef. 502 en D» J. v. Dnesum, Mare 76, Telef. 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. TE BS>' Ver Mat istel ol ha| rati idi dat beschouwingen Jbver de Katholieke vraagstukken, welke altijd aan het hoofd van de courant te vinden zijn, niet genoeg worden gelezen en begrepen. Deze moeten toch vooral door ons Katholieken niet oVe«r het hoofd worden gezien, want het gaat ons rechtstreeks aan. Het Dr. Schaepman-fonds werd door derf pastoor warm aanbevolen. Het nut van deze instelling werd met enkele voorbeel den uiteengezet, waarna den pastoor voor zijn propagandistische rede een hartelijk applaus ten deel vieL Hierna werd het woord verleend aan den heer W. Nieuwenhuis, die een propaganda» rede uitsprak voor het Dr. Schaepman- fonds. Spreker schetste den levensloop van den genialen Dr., welke een vooruitziende blik op het politieke leven had, zooals er weinig in de wereld te vinden zijn. Hij wist, dat in zijn tijd een groot werk te doen stond, gelijk ook wij op den dag van heden l die taak hebben. Wij moeten niet -rorgeton^,f dat hij het mogelijk gemaakt heeft, dat het ac Katholiek geloof bij het Staatsbestuur is ingedrongen, waardoor veel ons vergemak» kei ij kt is, zooals het bouwen van kerken, kloosters en scholen enz. Schaepman heeft voor Katholiek Nederland gewerkt tot het uur van zijn dood. Moge hij als loon het eeuwig geluk in den hemel verdiend heb ben, en moge de herinnering aan hem niefc uit ons hart verdwijnen. Daartoe is een mo nument gesticht te Tubbergen en zal een Schaepman-huis worden ingericht. In dit laatste zal het werk van den grooten leider op wetenschappelijk en maatschappol ijk terrein vruchtbaar worden gehouden. Het gebouw, dat waarschijnlijk in de residentie komt, zal het Secretariaat vormen van de Katholieke Staatspartij. Êr is geld, veel geld noodig. Laat daarom de edelmoedig heid van ons Katholiek volk in dezen tijd van actie en leeken-apostolaat niet achter blijven. Na deze rede, welke met groote aandacht was gevolgd, werd door den Voorz. dank uitgesproken, en werd aan den spreker de zekerheid gegeven, dat Sassenheim zal worden „bewerkt", opdat het niet achter blijve in het streven naar dit schoone doeL Hierna sluiting. De verbouwing der kerk. Ieder, die de kerk voorbijgaat, slaat een blik naar bo ven en beziet de afbraak van den toren, welke nu reeds zonder huid is. De werk* zaamheden gaan vlug, maar de haan, die door het slechte weer nog niet kon worden afgehaald, is nog steeds op zijn post. Bin nen is men al met rappe handen aan het schutten en het wegruimen van orgel eri banken. De klok zal zich voorloopig niet doen hooren. Voor hen, die het nog niefc weten, berichten wij dat de H.H. Missen zijn to 7, 8Vs, 10 en 11*/» uur ALPHEN AAN DEN RIJN. De kaasmarkt met Mei heropend. De wckelijksclio kaasmarkt die door de kaasmarkt-commissie in den loop van het winterseizoen tijdelijk is stopgezet, zal vermoedelijk begin Mei weder worden her opend. De juiste dag zal nader worden be kend gemaakt. Huldeblijk Koningin-Moeder. Onder voorzitterschap van den Burgemeester werd hier gisteren een Comité gevormd, bestaande uit een twaalftal dames, ten doel hebbende giften in te zamelen voor het huldeblijk, aan te bieden aan H. NL de Koningin-Moeder bij gelegenheid van ïiaar 50-jarige herdenking als Nederland- sche Staatsburger esse. BODEGRAVEN. Engelsch bezoek aan de rr.arkt. Gis terochtend brachten twee officieele verte genwoordigers van het Engelsch ministe rie, in gezelschap van ir. W. J Huisman, zuivelconsulent voer Zuid-Holland, een be zoek aan de kaasmarkt, waar de aanvoer vrij groot was. Het drietal werd rond ce'rid

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2