Ned. Oost-lndië. SPORT. HEVIGE AARDBEVING IN BULGARIJE. De stad Tsjirpan ernstig geteisterd. Verschei de ne slacht offers. Zaterdagmorgen om 11 uur heeft een listige aardbeving pjaats gehad, waar in het centrum ligt op 200 K.M. ten Oos- n van Sofia. Hoewel nauwkeurige gege- nog ontbreken staat wel vast, dat de irdbeving een catastrofalen omvang •eft aangenomen. Tsjirpan gelegen tus- hen Philippopel en Stara Zagora, ligt ist in het centrum der aardbeving en •eft ernstig geleden. De stad is geheel ,n de buitenwereld afgesloten en men irmoedt, dat een gedeelte van de plaats •heel met den grond gelijk is gemaakt, ok de omliggende plaatsen hebben •oote schade geleden. De aardbeving is in geheel Bulgarije voeld, vooral in de zuidelijko gedeelten, aar slachtoffers zijn te betreuren. Te Borissograd, ten zuiden van Tsjir- m, zijn zeven personen gedood, te Stara igora en Philippopel twee personen, ter ijl in laatstgenoemde stad een moskee is gestort. In de geteisterde streek bevinden zich ele minerale bronnen, die plotseling meer ater van hoogere temperatuur, begon- Bn te geven. De eerste schok werd door pdere zwakkere schokken gevolgd. Van t Philippopel is hulp naar Tsjirpan gc- inden, terwijl de premier Ljaotsjef zich tar de plaats des onheils heeft begeven. Ook te Belgrado en te Constant" opel ird de aardbeving waargenomen, zonder t echter schade werd aangericht of doo rn zijn te betreuren. In de omgeving van drianopel en in de stad zelf werden 'akke schokken gevoeld. VREESELIJKE ONTPLOFFING IN DANSZAAL. Tot dusver 23 dooden. 16 gewonden, 14 vermisten. Uit West Plains (Missouri), wordt ge- leld: Zaterdagnacht heeft in een danszaal hier een ontploffing plaats gehad. Tot ïsver zijn 23 dooden geborgen. Zestien en moesten naar een ziekenhuis ge- •acht worden. Veertien personen worden ig vermist. Drie arbeiders gestikt. Door giftige dampen in een tank. Naar uit Erfurt wordt gemeld, zijn bij e reiniging van een tank van den olio- brandstoffenhandel August May in Er- irt Nord drie arbeiders gestikt. De leeggemaakte tank was, ter voor- oming van vlam vatten der nog in tank aanwezige ontplofbare dampen, et stikstof gevuld. Gedurende het reinigingswerk viel een l-jarige arbeider in de tankopening. Een imeraad poogde hem te redden, doch, aar hij zonder gasmasker in de tank roop, raakte hij eveneens door de stik vol bedwelmd. Daarop drong een derde arbeider, eeu vager van één der twee vorige werldie- en met een gasmasker toegerust de tank nnen en haalde zijn zwager bewuste- ios te voorschijn. De pogingen om de le- msgeesten bij hem op te wekken faalden :hter. Een broeder van den nog in de tank chtergebleven werkman poogde deze nog ok voorzien van een gasmasker te red en. Het gasmasker scheurde echter, zoó- at ook deze derde man, na in de tank e zijn neergevallen, door verstikking om iet leven kwam. Ontploffing in munitiefabriek. Uit Madrid wordt gemeld: Bij een ontploffing in een artjllerie-mu- itie-fabriek weiden drie arbeiders ge rond. Afschuwelijke weddenschap. Door alcohol vergiftigd. Wollf seint uit Leipzig: Tengevolge van een onzinnige wedden- chap is een 15-jarige leerling overleden. Toen hij, gelijk was overeengekomen, een iter jenever had uitgedronken, werd hij seer onwel en stierf ondanks alle medi- iche maatregelen, aan alcoholvergifti- ïing. Weer een Mexicaansch priester gefusilleerd. Totnutoezijn er 128 geestelijken geëxecuteerd. Naar een nieuwsagentschap uit New fork verneemt, is in Mexico een Katholie ke prester, pater Podrozo, die Woensdag gearresteerd was, ter dood veroordeeld en erstond terechtgesteld. Volgens opgaaf Ier Katholieke geestelijkheid zijn er sedert iet in werking treden van de nieuwe gods dienstwetten in Mexico in het geheel 128 >eestelijken ter docd gebracht. Pedrozo werd beschuldigd dat hij aan iet hoofd van een afdeeling opstandelin gen heeft gestaan. Brand in slot Neudeck. Vrijdagmiddag brak in het slot Neudeck Polen), de woning van president Calon- ter en eigendom van vorst Nenckel von Jonnersmarck, een brand uit, welke zich 1 korten tijd snel uitbreidde. Bijna de ge hele brandweer van het district Tarno- ?itz moest ingrijpen en ten slotte gelukte Jet met vereende krachten den haard van len brand in ongeveer anderhalf uur te ocaliceeren. De schade bedraagt meer Jan 200.000 zoty. Lichtvaardig omgaan met vuur is de ïorzaak van den brand. Er zijn hoofdza kelijk oogstvoorraden en landbouwma chines verbrand. Roofoverval. Op den Straatweg van Wehr naar Ball n esten van het Laachermeer werd en raotonjder uit Hausen bij Mayen door wee jongemanenn aangehouden, terwijl *ij hem een revolver voorhielden. Zij kne velden hem vervolgens en bonden hem aan een boom. Daarop namen zij het slachtoffer zijn geld en papieren af, maakten zich van het motorrijwiel meester en reden er van door Een boer, die een half uur later den weg afkwam, ontdekte den motorrijder en bevrijdde hem. Het terstond ingestelde onderzoek wees uit dat het motorijwiel door de daders denzelfdei; middag te Nickeoich aan een boom gebonden werd. De roovers droegen twee kinderen op, op den motor te letten Daarna zijn zij in de richting van Ander- nach verdwenen. Weder werking van den Krakatau. Erupties van vijftig meter hoogte Aneta seint uit Batavia: Na een rustperiode van twaalf dagen is de Krakatau opnieuw beginnen te verken De hoogte van de erupties bedraagt vijf tig meter. BRIEVEN VAN EEN STEDELANDER. Wat 'n rijk boekl Welk? Mijn gelukkig gesternte deed in mijn liefelijk woonoord, waar uren in 't rond geen boekwinkel of boekerij te vinden is, op mijn tafel terecht komen: „Handboek voor den Leekenapostel", geschreven dooi de professoren J. D. J. Aengenent en J. H. Visser, beiden te Maar dit behoef ik er niet bij te zeggen. Er zijn van die na men, welke ieder terstond weet thuis te brengen. „Handboek voor den Leekenapostel. Nu denkt misschien deze of gene: „Dat 's niets voor mij. 't Is natuurlijk geschreven voor de leden van het „Gijde der Klare Waarheid'' en dergelijke propagandisti sche corporaties." Deze bekrompen zienswijze kan ik ech ter niet zonder protest laten passeeren. Zeker, leekenapostelen moeten alles weten, wat in dit handboek staat, doch overkomt het niet ons allen, dat we wel eens voor vraagpunten staan, waarop we in gemengd gezelschap b.v. graag zouden willen ingaan, maar 't niet doen, omdat we eigenlijk niet precies weten wat we moeten zeggen. En dan maken we ons zelf wijs, dat zwijgen o zoo verstan dig is. Waarom twisten, nietwaar? Ver draagzaamheid is ook een deugd, zoodat we ons zelf waarachtig nog een pluim op den hoed steken als we eens misverstand laten voortbestaan, wijl we niet wisten hoe het op te helderen. Nu is zwijgen natuurlijk beter dan het onderspit delven bij een twistgesprek, waarin de waarheid behoort te zegevie ren. Maar nóg beter is: dat we zorgen op de hoogte te wezen met de meest voorko mende ...dwaalpünten. Zóó diep gaan in 't dagelijksch leven de gesprekken niet, of we kunnen ons wel voldoende tegen aan vallen wapenen. Wat men tegen ons aan voert komt de een praat den ander of zijn krant na meestal op hetzelfde neer. Indien thans een leek mij tegemoet voert: „de boeken, waaruit ik 't noodige kan opdiepen zijn zoo dik en zoo talrijk en ik heb geen tijd", dan zou ik zelf met mijn mond vol tanden staan, indien ik niet triomfantelijk kon wijzen op dit „Handboek voor den Leekenapostel 't Is wel niet zoo dun als ons catechis- musboek, maar een volwassen Katholiek dient ook wel wat meer te weten dan wat daarin staat. Het telt zoowat 200 pagina's. „Nogal geen kleingheid," hoor ik uit roepen door wie er niet tegen opzien, da gelijks een krant van A tot Z uit te lezen, wat zoo niet per week, dan toch zeker per maand ook 200 bladzijden van een boek beteekent. En wie zegt u, dat u het „Hand boek" achter elkaar moet doorwerken Dit zou zelfs niet geraden wezen, want de inhoud is zóó rijk, dat men verstandig handelt door er telkens een gedeelte van te bestudeeren. Wie 't haastig in zijn hoofd tracht te prenten, heeft niet de ware vrucht van z'n arbeid. De HoogEerw. schrijvers hebben het in die richting hun lezers zeer gerieflijk ge maakt, want zij verdeelden hun stof in welgesteld 116 artikeltjes, waarvan: Professor Aengenent er 79 gebruikt voor de uiteenzetting der „Katholieke sociale princiepen", Professor Visser de 37 overige voor de meest voorkomende „onderwerpen uit het kerkelijk recht". Door dit zoo te vertellen loop ik weer kans, dat iemand hoofdschuddend zegt: „Wat 'n verbrokkeling", wat dien criticus aanleiding zou kunnen geven om te zeg gen: „Hoe houd ik dat uit mekaar".. Ik haast mij daarom, hem dit afweerwapen hij is immers van plan met zijn aanmer king het boek ter zijde te schuiven uit de hand (e slaan met de verzekering, dit de veelzijdige stof zóó systematisch in groote groepen gezamenlijk 18 is ver deeld, dat het niemand, die het ernstig met de bestudeering meent, kan afschrik ken. Integendeel. Men zal b.v. een en ander willen weten over het bevolkingsvraagstuk. Folianten zijn daarover gevuld, maar professor Aen- genents's groote belezenheid wist de stof saam te vatten in 4 paragrafen, ieder on derverdeeld in een paar artikeltjes, welke gezamenlijk het veel omvattende vraag stuk even klaar als kort uiteenzetten. Men is nieuwsgierig naar de leer der Kerk omtrent het huwelijk. Welnu: pro fessor Visser heeft de vele onderdeelen van dit omvangrijke onderwerp zoo duide lijk weten te rangschikken, dat men ter stond kan vinden wat men weten wil. In den loop der tijden waren er (en ook nu nog zijn er) romanschrijvers, die een reeks boeken aan een en dezelfde fa milie wijden, haar ontstaan, ontwikkeling en ondergang behandelend. Zij zijn even wel beducht, dat de koopers zullen den ken: „de heele reeks is me te duur en aan één boek heb ik niets", wat voor die auteurs en hun uitgevers een strop zou beteckcnen: zij bleven op die manier met de uitgave zitten. Daarom wordt er uit drukkelijk bij gezegd: „Ieder deel vormt een boek op zichzelf." Deze mededeeling slaat twee vliegen in één klap: de kooper durft er nu wel aan te beginnenwat hij koos maakt hem allicht nieuwsgierig naar de rest. Nu valt dit ernstige „Handboek" na tuurlijk niet te vergelijken met ontspan ningslectuur, maar dit moge ik toch zeg gen: ieder artikeltje de inhoudsopgave geeft de titels aan is leesbaar op zich zelf, behandelt de aangegeven stof volle dig, zij 't kort. Met deze vergelijking hoop ik ook twee vliegen in één klap te slaan. De eerste vlieg is deze: niemand be hoeft te zeggen, dat het heel boek hem toch te geleerd is, want allicht staat er iets in wat hem beslist interesseert en wat hij aan de hand der inhoudsopgave ook gemakkelijk vinden kan. En de tweede is: wie maar eenmaal op die manier aan 't boek begonnen is hij kan 't voor mijn part luk-raak open doen, want het is overal interessant gaat vanzelf wel verder. Nu ga ik ter toelichting het begin van een enkel artikeltje overschrijven en wel dat, getiteld: „Het wezen der sociale kwestie". Het vangt aldus aan: „Sommigen verstaan er onder alleen het arbeidsvraagstuk en meenen, dat het zwaartepunt ervan uitsluitend gele gen is in de vraag: hoe helpen wij de arbeiders aan een beter loon en gun stiger arbeidsvoorwaarden. Niet genoeg kan de nadruk er op worden gelegd, dat deze opvatting valsch is. Onder de so ciale quaestie moet worden verstaan de vraag, hoe men den toestand, waarin alle klassen der maatschappij op het oogonblik verkeeren, kan verbeteren. Het is een fout geweest, dat verschillen den, die hun aandacht schonken aan het maatschappelijk vraagstuk, eenzijdig letten op de nooden der arbeiders. La ten wij erbij voegen, dat het een verge felijke fout waswant de nooden van dien stand sprongen het meest in het oog, zóó zelfs, dat Leo XIII in B e- r u m N o va ru m neerschreef, dat „s p o e d i g en afdoende" moest ge holpen worden.Het arbeidersvraagstuk is echter slechts een onderdeel, al is het dan ook een zeer gewichtig onderdeel, van het sociale vragst.uk. In zijn geheel omvat dit vijf verschillende deelen: a. het arbeidersvraagstuk b. het landbouwvraagstuk; c. het vraagstuk van den handeldrij- venden middenstand; d. het vraagstuk van den industriee- len middenstand e. het vrouwenvraagstuk. Anderen verstaan er wel onder de nooden van al deze verschillende klas sen, doch meenen, dat het alleen gaat over stoffelijke economische belangen. Ook deze opvatting is eenzijdig en daar om te verwerpen." En dan wordt even beknopt als klaar uiteengezet, dat de economische nood' wel iswaar „zeer sterk aan de oppervlakte treedt", maar daardoor toch niet uit het oog mogen worden verloren de godsdien- stig-zedelijke, de sociale of maatschappe lijke en de staatkundige of politieke zijden van het vraagstuk. Alles bijeen vordert nog geen twee pa gina's van het boek, maar doordat hier het resultaat wordt gegven van veelom vattende studie, ziet de lezer het sociale vraagstuk als in vogelvlucht liggen. Indien ik dezen brief lang wilde maken, zou ik nog wel een paar voorbeelden kun nen geven, waarbij dan nu de beurt zou zijn aan het tweede deel, door prof. Vis ser geschreven, maar de lezer zal na deze eenige „proeve van bewerking" zich wel een beeld kunnen worden van het geheel. De geleerde schrijvers hebben hun gede gen wetenschap als 't ware saamgeknepen tot ballen, waarmede in figuurlijken zin natuurlijk de leekenapostel zijn tegen stander treffen kan. En niet de leekenapostel alleen. Iedere Katholiek, die graag op de hoogte wil we zen, kan hier de noodige wijsheid opdoen. Ze ligt voor hem in dit rijke boek kant en klaar. Het werk is uitgegeven door „Futura", welke oude kennis ik er veel succes mee toewensch. AJO. VOETBAL. R K. FEDERATIE. R. K. VOETBALVF.REENGING „LISSE". Eere wicn eere toekomt I' Zoo wil ondergeteekende thans het op schrift laten lukLn voor dit artikeltje, ge wijd aan het behaald kampioenschap door de R. K. voetbalver. Lisse in de Overgangs klasse der R. K. Federatie Door het falen van D. H. L. I op Beverwijk I, (gisteren ver loor D. H. L. van Beverwijk met 23), heeft Lisse thans beslag kunnen leggen op den titel van het kampjoenschap in die afdee ling. Niet ten onrechte wordt Lisse I één der beste R. K. Elftallen van Nederland ge noemd, gelijkstaande met 2e KI. N. V. B. Het is sterk en tevens een prachtige pres tatie om in den tijd van 5 jaren 4 maal het kampioenschap te behalen. Wij willen een en ander in het'kort de revue laten passeeren om het innerlijke van deze Vereeniging even van naderbij te beschou wen. Lisse is een B. K. Voetbalvereen., welke bestaat uit 4 led**n- en 2 aspirantelftallen. In het Bestuur zijn vertegenwoordigd, hee- ren, die de vereeniging in goede banen we ten te leiden. Allereerst moeten wij een woord van dank brengen aan den ons zoo sympathiek gewor den Geestel. Adv., Kap. Vcrsteegen, den gangmaker onzer vereeniging. Met liefde en toewijding heeft Zijn Eerw. sinds zijn ver blijf te Lisse het adviseurschap waargeno men. Het Bestuur met als voorzitter de heer J. C. de Haan, secr. der gemeente Lisse, kan er ook wezen. Vast staat het bij ons. dat zij liefde voor de vereeniging hebben. En last not least, onze scheidende penningmeester, de heer C. Broekhof, mag met recht ge noemd de man van de dubbeltjes. Van 's morgens tot 's avonds hamerde hij op het zelfde aambeeld, jongens, denkt aan jo contributie 1 En dikwijls kwamen met veel moeite en naloopen de dubbeltjes binnen, al ging het dan traag. Met opoffering heeft hij zijn taak volbracht,veel werk verzet,meer malen voor niets bij 'n lakschcn broeder aan geklopt en nu heeft hij wegens vertrek naar elders moeten bedanken. Zoo zien dan de leden het werken der gangmakers en werkers van ons clubleven week in en week uit. Wij moeten in deze vereeniging geen werkers hebben achter de schermen, die zich niet durven wagen voor het voetlicht te komen; moeilijk kan dan toch beweerd wor den, dat dezulken liefdo voor do vereeniging hebben. 't Is zoo jammer, dat er in de B. K. Voet balwereld vereenigingen zijn, die met zulke inwendige strubbelingen te kampen hebben, alsof de strijd van buiten hen al niet zwaar genoeg valt. Laten wij in de toekomst ruim van opvatting zijn, eerlijk do vereenigings- zaken niet elkander bespreken, dan alleen km de vereeniging in groei en bloei toene men, dan alleen is de toekomst van do jeugd verzekerd. Als men ons vraagt: wat is de gemakkelijkste taak om beslag te kunnen leggen op den titel „Kampioenschap voor een jaar"?, dan willen we u aantoonen welke methode do Ver. „Lisse" heeft toegepast in die jaren van het behaald kampioen schap. Het spreekwoord zegt: „Eendracht maakt macht". Door eendrachtig samenwer ken ir een elftal en de onderlinge verstand houding en vriendschap nog steviger aan te knoopen als tot nog toe, kan het resul taat gemakkelijk behaald worden, daar is dan zoozeer goen training voor noodig. Deze methode heeft onze vereeniging sinds haar bestaan toegepast en ziedaar de vruchten ervan. Ondergeteekende moet dan ook ein digen, doch alvorens dit te doen wensch ik nog een woord van felicitatie uit te spreken voor deze zoo sympathiek geworden Voet- balvereeniging „Lisse". Eere wien eere toe komt. Medewerker der V.V. „Lisse". NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Om het landskampioenschap. Feyenoord heeft gisteren alle voetbal- leis teleurgesteld door van N.O.A.D. iu Tilburg te verliezen. In het verslag van do „Courant" wordt gezegd, dat de oorza ken daarvan niet zoo heel ver te zoeken zijn. Het terrein der Zuidelijke kampioe nen is eigenlijk geen vlak grasveld, doch oen met tallooze graspollctjes bezaaide en daardoor zeer hobbelige vlakte, waar op bal do zonderlingste sprongetjes maakt en meest onverwachte effecten aanneemt. Op een dergelijk terrein is kort samenspel natuurlijk uit den booze. Dat Feyenoord dit niet tijdig heeft ingezien, en steeds is blijven volharden in short-passing, daarin ligt wel do voornaamste oorzaak van haar eerste nederlaag in deze kampioenscom petitie, een nederlaag, welke nog heel wat grooter ware geweest, indien de N.O.A.D.- voorhoede beter van de kansen had ge profiteerd. Sneeuw- en regenbuitjes hadden het terrein bovendien ecnigszins glad gemaakt, waardoor het spel zich door een groot aantal mistrappen kenmerkte. Vooral de verdediging der Rotterdammers leed aan dat euvel, hetgeen aanleiding werd tot menige gevaarlijke situatie voor het Fevenoord-dcel. Intusschen met Feyenoord heeft ook Z.A.C. haar eersten kampioenswedstrijd verloren en dus behoeven de Rotterdam mers zich nog niet erg benauwd te maken 't Was intusschen voor de Oostelijken zeker een ontgoocheling toen zij Ajax, dat in de twee wedstrijden tegen Feyen oord geen enkele maal had kunnen sco ren, thans zesmaal hun doel zagen door boren. De stand is tlians: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Feyenoord 5 4 1 125 8 Ajax 5 2 12 10— 6 5 N.O.A.D. 5 2 1 2 7— 8 5 Z. A. O. 3 2 1 9—8 4 Velocitas 6 1 5 819 2 Promotie-degradatie. In afdeeling I bleef V. S. V. op den goe den weg vooitgaan. Ook do tweede wed strijd werd door de Velscr club gewon nen. Wanneer nu nog van Velox in Utrecht gewonnen wordt is de jongsto tweede klasser ineens eerste klasser. De stand luidt hier: V. S. V. Velox V. O. c. 4—1 1 3—3 In afdeeling II toonde de Spartaan dat het haar toch ernst is in deze moeilijke competitie. Unitas werd op eigen terrein met 41 geslagen. Wanneer nu in Am sterdam van Hermes D. V. S. gewonnen wordt heeft de Spartaan nog een goede kans. De stand is: H. D. V. S. 2 2 Spartaan 3 2 Unitas 3 6—1 4 1 7—7 4 3 4—9 De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Tilburg: N.O.A.D.Feyenoord 21 ZwolleZ.A.C.Ajax 26 Promotie en degradatie. AFDEELING I. Vclsen: V.S.V.—Velox 2—1 Hilversum: Donar—D.W.S. 24 A'dam: WatergraafsmeerHeldor 62 INGEZONDEN MEOEDEELINGEN. SgJPOeïeïl komen vroeg In het voorjaar, koop tijdig een pot SjJJGM'itöfln Bij alle Drogisten. AFDEELING II. Gorinchem: Unitas—Spartaan 14 Alphou: Alphia—Scheveningen 22 R'dam: Excelsior IIA.D.O. II 30 Do Competitie. AFDEELING H. Tweede klasse A. Leiden: U.V.S.—Alphen 3—0 Leiden: L.F.C.—Lugdunum 2—2 Res. 2e klasse A. Den Haag: B.M.T. II-H.V.V. III 10-4 Res. 3e klasse A. Leiden: Lugdunum II—H.V.V. IV 52 'LING V. Eerste klasse. Groningen: VelocitasFriesland 2 Leeuwarden: LeeuwardenAchilles 22 Veendam: VcendamG.V.V. 11 Om den N.V.B. beker. Tweede ronde. Amsterdam: Volewijckers—W.F.C. 22 5—1 5—1 4—0 3—0 1—4 Amersfoort: H.V.C.A.W. Gouda: GoudaR.F.C. Leiden: A.S.C.O.N.A. R'dam: C.V.V.-Delft Utrecht: Voorwaarts—U.S.C. Arnhem: Hertog Hendrik—Hengelo Zaandam: ZaanlandiaW.G.W. 4I Arnhem: Arnh. BoysGelria 41 Internationalen. Bern: ZwitserlandDuitschland 23 Madrid: PortugalItalië 41 Parijs: FrankrijkBelgië 23 Parijs: FrankrijkLuxemburg 31 L. F. C. ILugdunüm I 22. Buim 2 uur stellen beide elftallen zich op met 2 invallers. Al dadelijk is het te zien, dat beide ploegen elkaar niets wen- schcn toe te geven. L.F.C. is echter over 't geheel iets meer aanvallend, maar de Lugd. achterhoede is in goede conditie. Na een kwartier spelen werkt v. Leeu wen zich door de Lugd. achterhoede, maar juist op de lijn weet de Lugd. back met den hand een doelpunt te voorkomen De penalty wordt door Neuteboom on houdbaar ingeschoten. Wel schept Lugd. zich nog voor de rust enkele kansen dio echter niet worden geaccepteerd. Na de rust ongeveer hetzelfde spel, tot dat Goddijn, met een harde schuiver weet te doelpunten. L.F.C. is ontmoedigd en Lugd. valt aan maar een paar goedo safe's van Raap horst redden de situatie. Er zijn 20 min. gespeeld als de links-back van L.F.C. hands maakt en de toegestane penalty ook nu weer zuiver ingezet wordt 12. Vanaf nu is L.F.C. steeds aanvallend maar niets lukt totdat 10 min, voor tijd Neuteboom gehinderd wordt, ook nu weet hij met een keihard schot gelijk te maken 2—2. De resteerende minuten verstrijken zonder dat beide elftallen nog weten te doelpun ten, zoodat deze plaatselijke ontmoeting alweer iu 't voordeel is uitgevallen van een buitenstaander. Rest nog te vermel den, dat scheidsrechter Hakker de teu gels strak hield. U. V. S.—Alphen 3-0. De laatste wedstrijd der Leidsche blauw-witten is in een overwinning voor do Leidenaars geëindigd, zoodat zij t>u onder Lugdunum dat een gelijk aantal punten, maar beter doelgemiddelde heeft als derde de competitie beëindi gen. Toch was het krachtsverschil tus- schen beide ploegen niet zoo groot, als de uitslag zou doen vermoeden, net was een gemoedelijk partijtje voetbal tusschen twee ploegen, die elkander niet zoo heel veel ontliepen en er. dan ook in de goge- ven omstandigheden, die noch voor pro motie, noch voor degradatie van eenig belang waren, weinig lust toe schenen do gevoelen zich bijzonder in te spannen. Vóór de rust ging het spel dan ook ge leidelijk op en neer, zonder dat een van beide partijen eenig overwicht konden doen gelden. De aanvallen van beide voorhoeden waren vrijwel ongevaarlijk en meestentijds bewoog het spel zich rond het middenveld, waar dan genoeglijk wat werd rondgetrapt als gold bet 'slochts eon oefenpartijtjo. Geen van beiden wist dan ook voor de rust het doel te vinden, zoodat met blan ken stand werd gedraaid. Na de rust kwam U. V. S. wat meer op zetten, het tempo wordt iets sneller en de aanvallen gevaarlijker. Na vijf minuten gelukt het Koreman het eerste doelpunt te scoren. Alphen gaat zich dan ook iets meer ge ven, maar do aanvallen zijn van korten duur daar de bal spoedig weer door de Leidsche verdediging naar de helft der gasten wordt teruggezondoen. Bij een dier Leidsche aanvallen werkt de Alphen-kecper corner, die echter op niets uitloopt. Bij een Alphen-aonval komt de links binnen plotseling vrij voor den U. V. S.- keeper te staan deze loopt echter uit, zoodat de bal overgaat. Dan komt U. V. S. weer aan het woord. Boom krijgt den bal toegespeeld en rent ermede op het Al phen-doel af, de keeper loont uit, en Boom weet den bal voor hot vrije doel te zet ten, waar Kramp weinig moeite heeft te scoren 2—0. Een goed hoekschot wordt door den gastep-keencr prachtig gehouden. U. V. S. zit nu meestentijd op de Al phen-helft en even voor het einde als Ko reman don bal in vrije positie krijgt too- cespeeld maakt deze er 30 van.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7