DE OCEAAN-VLIEGERS OVER HUN LANDING OP GREENLY-EILAND Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. VIER ANGSTIGE UREN DOORGEMAAKT DICHTE MIST BELEMMERDE ELK UITZICHT. GEDAALD OP EEN KLEIN TOEGEVROREN MEER. MACHINE TAMELIJK ERNSTIG BESCHADIGD. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een vrachtauto door een sneltrein gegrepen. Twee kinderen gedood, de chauffeur zwaar gewond. Zaterdagavond is op den spoorweg ZwolleAmersfoort, tusschen Wezep en Hattummerbrcek, een ernstig ongeval ge beurd, dat aan twee kinderen het leven heeft gekost. Een vrachtauto, bestuurd door den chauffeur Schielstra, uit Wezep, kwam op den onbewaakten overweg bij wachtpost 68 door tot nu toe onbekende oorzaak in botsing met trein 117, welke om 6.38 uur te Zwolle, uit de richting Amersfoort, moet aankomen. De schel- was zeer hevig, en deelen van den auto, die totaal werd verbrijzeld, wer den tientallen meters door de locomotief en d cr wagons meegevoerd. De machi nist remde onmiddellijk uit alle macht en slaagde er in, den trein binnen korten af stand tot stilsand te brengen. Twee kinderen van den heer Wolf uit "Wezep, die in den vrachtauto zaten, wa ren terstond dood. De chauffeur werd zwaar gewond en hevig bloedend opgeno men. Hij werd onmiddellijk naar het R. K. ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De trein kwam met een uur vertraging te Zwolle aan. De locomotief werd vrij ernstig beschadigd en moest door een an dere vervangen worden. Voor de reizigers in de richting Leeuwarden werd een extra trein ingelegd. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. EEN AUTOBUS OP HET TROTTOIR GEREDEN. Door een defect aan de stuurihrichting. Twee kinderen ernstig gewond Zaterdagmiddag te ruim 4 uur maakte te Amersfoort in de Stationsstraat een autobus van den stadsdienst plotseling een zwenking naar links, reeds het trottoir op en overreed twee kinderen. Een derde kind wist het gevaar te ontkomen door over een hek te springen. Het 6-jarig doch tertje van den heer D. P. van R. uit de Marnixlaan bekwam een beenbreuk en zware hoofdwonden. Het 12-jarig zoontje van mevr. de wed. N. H., uit de v. Aseh van Wijkstraat werd dermate gekwetst, dat vermoedelijk de rechterarm zal moeten worden afgezet. De bus is in beslag geno men. Het onderzoek, ingesteld door den inspecteur Weyburg, chef der Verkeerspo litie te Utrecht, bevestigde de bewering van den chauffeur, dat zeer waarschijnlijk de stuurinrichtingniet goed heeft ge werkt. Doodelijk fietsongeval. Tn de Couveradsstraat -te Hoensbroek is de 30-jarige B. uit Wynansrade, toen hij in snelle vaart per fiets van een helling reed, in botsing gekomen met een auto. B. viel en was terstond dood. V Ernstig motor-ongelukken. Vrijdagavond is dr. van Rooy uit Val- kenswaard op den Aalsterweg bij Eindho ven met zijn motor tegen een boom gere den. Hij werd 15 meter over het stuur weg geslingerd en bewusteloos opgenomen. Het bleek, dat hij een schedelbreuk had opge- loopen. Per ziekenauto is hij naar het R. K. gasthuis vervoerd, waar hem het H. Olie sel werd toegediend. Zaterdagmorgen is de dokter tot het bewustzijn weergekeerd. In het begin der vorige week is op den Schipluidenschen weg een bediende van den slagei V. te Delft met zijn motor fiets tegen een boom gereden. Het jonge- m.nsch, dat zijn motor nog niet geheel meester was, kreeg een schedelfractuur, terwijl de hersenen werden beleedigd. In zeer zorgwekkenden toestand opgenomen in het R. K. Ziekenhuis te Delft, is hij tot nog toe niet tot bewustzijn gekomen. BLOEDVERGIFTIGING. Door een krab van een poes. De 74-jarige vrouw van den klompen maker B. te IJzevoorde wilde voor eeni- ge dagen haar poes van de tafel verwijde ren. Het dier sloeg toen zijn poot uit en krabde de vrouw met den nagel in de pink. Na korten tijd z A de pink op en werd bloedvergiftiging geconstateerd met het gevolg dat de vrouw na hevig lijden over leed. D00DELIJKE ONGEVALLEN. Door tot a toe onbekende oorzaak kan telde Zaterdagmorgen op het terrein van den sluisbouw te IJmuiden een kraan, welke werk bediend door den machinist J. E., wonende aldaar. Hij raakte bekneld tusschen de cabi-p en de kraan. De ont boden geneesheer kon slechts den dood door inwendige verbloeding constateeren. Het slachtoffer was 30 jaar en laat een vrouw met eenige kinderen achter. De magazijnmeester Mees, in dienst bij de Zuiderzeewerken, kwam op het dok van een der dienstdoende schepen te val len; de man was direct dood VERDRONKEN. Door een schipper is uit den IJssel te Kampen het lijkje opgehaald van den se dert eenige dagen aldaar vermisten 7-jari- gen zoon van den heer H Doosten. Te Terhorne (Fr.) is de veehouder A. v. d. Meer uit zijn bootje gevallen en ver dronken. BRANDEN. Brand te Amsterdam. Een petroleumkachel omgeworpen. Zaterdagavond omstreeks half 10 is te 'Amsterdam brand uitgebroken op de twee de verdieping- van het perceel Transvaal- Hulpvüegtuigen trachten de „Bremen" te bereiken. Uit de thans van de vliegers ontvangen gecletailleerde berichten over de landing van de „Bremen" blijkt, dat het toestel midden op het Greenly-eiland op een klein met ijs bedekt meer is gedaald. De machine leek op het eerste gezicht niet ernstig be schadigd te zijn. Vóór de landing hebben de vliegers vier buitengewoon hachelijke uren doorge maakt, aangezien zij in een dichten mist vlogen. De mist was zóó dicht, dat zij zelfs •niet de landtong in het Noordelijk deel van New-Foundland hebben waargenomen, hoe wel deze toch toch 80 tot 120 K.M. breed is en zij er ongetwijfeld boven hebben ge vlogen. Desondanks bevonden zich de avia- tonrs na de daling in uitnemende conditie. De landing vond omstreeks halfzes Vrij dagavond (Amerikaansche-n tijd) plaats en was een gevolg van het feit, dat de vliegers in den mist den weg waren kwijt geraakt, waardoor hun benzine uitgeput raakte en zij zich genoodzaakt zagen op de eerste daarvoor in aanmerking komende plaats te dalen. Oorspronkelijk waren de vliegers voor nemens Zaterdagochtend vroeg weer op te stijgen, ten einde hun vlucht naar New- Yurk voort te zetten. Doch bij een nader onderzo-ek van het toestel bleek, dat dit ernstiger beschadigd was, dan men eerst hnd gedacht. Volgons de laatste berichten gelooft men, dat het vliegtuig eerst over ecu paar dagen gerepareerd zal kunnen zijn Uit Quebec wordt gemeld, dat Zaterdag ochtend om elf uur, van de Hurray-baai een vliegtuig met ski's onder bevel van den pi- looi Cuisinier is opgestegen, die zal trach ten de Duitsche vliegers op het Greenly; eiland te bereiken. De duur dezer vlucht werd op vijf uur geraamd. Voorts zou Zon dag een toestel van de Trans-Continental Arways Quebec verlaten. Nader wordt gemeld, dat na Cuisinier nog een ander vliegtuig uit Quebec met bestemming naar Greenly-eiland is ver trokken, en wel bestuurd door den door zijn vlucht naar Hawai bekenden vlieger Duke Schiller. Een hevige sneeuwstorm noopte hem echter naar Quebec terug: te keeren. Van Cuisinier is men tot dusverre zonder nadere berichten. .estdriftig, maar toch Ondanks de geestdrift, welke er in Duitschland heerscht, over de behouden daling van de „Bremen", verheelt men zich in vakkringen echter niet, dat de vliegerè ternauwernood ontsnapt zijn aan het ge vaar, waavvan zoovelen hunner voorgagers het slachtoffer zijn geworden. Do noodlan ding vond omstreeks SQ*/, uur na het ver trek uit Ierland plaats. Een waar geluk was hot voor de vliegers, dat zij een dikke ijs laag onder zich hadden, toen hun benzine voorraad was verbruikt. Zou deze toestand een uur vroeger zijn ingetreden, dan zou den de vliegers reddeloos verloren zijn ge weest. Vandaar dan ook, dat het „Berliner Tageblatt" zegt, dat- de voornaamste les uit deze poging moet zijn, dat men nooit meer zal trachten met een landvliegtuig van Europa naar Amerika to vliegen. Bovendien is de „Bremen" 650 K.M. uit den koers gedreven, waaruit duidelijk blijkt, dat de navigatie-instrumenten vol maakt onvoldoende zijn. Hierin moet iin de eerste plaats verbetering worden gebracht. Daarentegen heeft de Junkers-motor de ge weldige inspanning van den tocht blijkbaar zonder schade doorstaan, hetgeen voor de Duitsche vliegtuigindustrie een groot com pliment is. Von Hünefeld. De Oceaanvlieger von Hünefeld blijkt ook in ons land geen onbekende te zijn. De heer D. Bauduin schrijft in het „Vad" o.m.: Koehl ken ik niet. Met von Hünefeld was ik jarenlang bevriend. Over hem valt iets te vertellen. Freiherr E. G. von Hünefeld, telg uit een oud adellijk geslacht, nu omstreeks vijf en dertig, markante scherpe kop, gemilimeterd haar, monocle als vastgegroed in het rech teroog, kijkglas, waarmee hij naar bed ging en ontwaakte, vóór den oorlog in de diplo matie, tijdens den oorlog reserve-officier, zwaar gewond, oorlogs-invalide, afgekeurd voor den werkelijken dienst, Kriegs-vice- consul bij het Duitsche Kriegs-consulat te Maastricht, ballingschapsgezel van kade 3a. De bewoner, de 71-jarige E. J. Witt, die in de achterkamer bij een petro leumkachel zat te lezen, trok, toen hij zich even naar de keuken zou begeven, bij het voorbijloopen de kachel om. De wegstroo- mende olie zette de kamer in een oogwenk in lichtelaaie De oude man trachtte aan vankelijk de vlammen met een tafelkleed to dooven. Hij slaagde daarin niet een Uep eenige brandwonden aan zijn handen op. Met do bewoners van 3 hoog bleef hem niets anders over dan te vluchten. De brandweer werd, doordat het vuur fel uitsloeg, vooral aan den ach'erkant van de woning, herhaalde malen gealar meerd. Toen zij met een aantal noterapui- ten ter plaatse kwam, hadden de vlammen ook de derde verdieping reeds aangetast. De brandweer wist het vuur op de zolder trap te stuiten. De brand, die met 2 stra- den kroonprins op Wieringen, deelne mer aan den Kapp-putsch, vogelvrij onder het wankelende begin der Duitsche repu bliek, later, m rustiger tijden, geruïneerd als zoovelen zijner standgonooten, gedwon gen om aan te pakken wat aan te pakken viel.in dienst van den Nord Deutscher Lloyd, voorloopig laatste incarnatie: Oceaan vlieger. Aristocraat, monarchist, scherp, geestig, voor vreemden ongenaakbaar, voor zijn vrienden charmant en trouw, gevoels- mensch, idealist en dichter. In de jaren '18 en '19 was het voor de Duitsche heeren, verbonden aan het Duit sche Kriegsconsulat te Maastricht, geen aangename tijd. In het toen zeer sterk anti-Duitsch gezinde stadje, bovendien over stroomd door Belgischo refugié's, kon men met goed fatroen alles zijn behalve Duit- scher. Vo-n Hünefeld en zijn collega im deze misère ondervonden dat rijkelijk. Begin 19. De kroonprins in ballingschap op Wieringen. Von Hünefeld, de trouwe vazal en persoonlijke vriend der Hohen- zollerns, ken het in het Limburgsche stadje niet langer uithouden. Zijn hart trok naar zijn vorsten. Ofschoon toen reeds door den oorlog van zijn fortuin beroofd, gaf hij zijn ambt van Kriegs-vice-oonsul cp en daarmee ook zijn inkomen en ging de ballingschap op Wieringen deelen. Ettelijke malen heb ik hem toen nog ontmeet in Amsterdam en in den Haag, in confidentieele missie. In dien moeilijken tijd zat de kroonprinselijke huishouding op het barre eiland zonder geld Persoonlijke sieraden van den prins en zijn weinige getrouwen moesten te gelde wor den gemaakt. Dat was bittere romantiek en is nu historie. De Kapp-putsch. Zou een monarchist in hart en nieren, een man als Hünefeld de restauratie van zijn vorstenhuis zonder eigen daadwerkelijk aandeel laten gebeu ren Hij vertrok in stilte van het eiland om er niet meer terug te keeren. Men kent den afloop dezer onderneming. Von Hünefeld kon nog op het nippbrtje den dans ont springen. Geruimen tijd moest hij zich schuil houden. En nu de OceaamvlyehtOok zonder dat hij mij zijn motieven heeft medegedeeld, weet ik zeker wat hem heeft bewogen. Oceaanvluchten zijn niet voor u en mij, zij zijn voor menschen als Von Hünefeld, die vol ontembaren moed en wilskracht zulk een ideaal najagen. Want het zal slechts ten deele sportiviteit en zeker geen winst bejag zijn geweest, die hem hebben gedre ven. Het Duitsche volk ia tot nog toe niet gelukkig geweest met zijn lange afstand- vliegers. In de rij der groote naties, wier zonen over oceaan vlogen, kwam Duitsch land achteraan zonder resultaten. Dat moot voor Von Hünefeld de allesbeheerschende prikkel zijn geweest. Duitschland mocht niet achterblijven. De lijst der oceaanvluchten. Hieronder volgt de lijst der geslaagde en der helaas mislukte pogingen om den At- lantischen Oceaan door de lucht over te steken. Successen: 14—15 Jun 1919. Capt. J. Alcock en It. A. W. Brown: NewfoundlandIerland (Engelsche vlucht). 20—21 Mei 1927. Capt. Lindbergh: New York—Lo Bourget. Parijs, (Amerikaan). Levine: New York-Eislebetn, Duitschland (Amerikaan). 29 Juni—1 Juli 1927. Comm Byrd, New York—Ver-sur-Mer, Normandië (Amerikaan, sche vlucht). 27 Aug. 1927. W. Brock en S. Schlee, NewfoundlandCroydon (Amerikaan). 12 April 1928. Köhl. v. Hünefeld en Fitzmaurice, Baldonnel (Ierland) naar New York. Mislukkingen:' 18 Mei 1919. H. Hawker en comm. Mac kenzie Grieve, Newfoundland naar Ierland. 8 Mei 1927. Nungesser en Coli, Parijs naar New-York. 31 Aug. 1927. Prinses Löwenstein-Wert- heim, kol. -Mitchin en capt. Hamilton, Upra- von naar Ottawa. 6 Sept. 1927. Lloyd Bertaud. James Hill en Philip Pyane, Old Orchard (Manre) naar Rome. 7 Sept. 1927. Oap. Tully en lt. Madcalf, Newfoundland naar Londen. 23 Dec. 1927. Mrs. Grayson en Omdal, Old Orchard naar Kopenhagen. 13-Maart 1928. Capt. Hinchliffe en miss Elsie Mackay Oranwell (I/nics.) naar Phila delphia. len op een der motorspuiten bestreden werd, verwoestte de achterkamer der tweede verdieping en ten deele ook de keukens De woning op de eerste étage als mede de ge'ijkstraats gevestigde slagerij kregen ernstige waterschade. De verschil lende bewoners zijn verzekerd. Groote houtopslagplaats afgebrand. Omstreeks 3 uur gisternacht ontstond brand, vermoedelijk door kortsluiting, in de timmermanswerkplaats van den heer Smal aan den Berensloinschenweg to Hilversum, Hot vuur, door den feilen wind aangewak kerd, sloeg toen weldra over naar de naast do werkplaats gelegen groote houtopslag plaats van de N.V. Iiellemond's Houthandel De vlammen vonden gretig voedsel in het daar opgeslagen hout en het geheel vormde als het ware een vuurzee. Inmiddels had de he«r Snel, die den brand ontdekte, do po litie en brandweer gewaarschuwd. Met groot materiaal was de brandweer spoedig ter plaatse en even later was ook de drij vende motorspuit aanwezig. De brandweer kon echter niet verhinderen dat de werk plaats van den heer Snel, do houtopslag plaats en de daarbij behoorende paarden stal totaal afbrandden. Verder waren er on geveer 50 kippen in de vlammen omgekomen De paarden konden door den heer Helle mond nog tijdig uit den stal gehaald worden De brandweer wist evenwel door het dub bele landhuis, bewoond door de hecrcn Snel en Buitink, nat te houden, dit voor de vlammen te behouden. De huisgezinnen kon den echter met behulp van de politie het huis verlaten en zochten onderdak in dc broeikassen van den heer Buitink. De brandweer was gedurende den gehee- len nacht in volle actie en gistermiddag om streeks half vier was men nog steeds met het blusschingswesrk bezig. Do schade wordt ruw geschat op 150.000 a 200.000. Alles is verzekerd. Toen de brand op zijn hevigst woedde, toekende zich boven Hilversum een helle rossige gloed af. Tot dusver heeft te Hilversum nog nim mer een dergelijke groote brand gewoed. Boerderij afgebrand. Zaterdag brak een groote brand uit in de boerderij „Do Rinkelaas" onder do gemeen te Holten. De boerderij brandde geheel uit. Eigenaar is de heer Brasana. De boerderij stond bekend om haar groote kuikenbroede- rij. Het vee kon gered worden. Het. pensionaat „Oklersheem", dat in de nabijheid lag, bleef geheel gespaard. Brand in een kleedingmagazijn. Gisterenmiddag circa halfvijf ontstond brand in het perceel Kleine Houtstraat 99 te Haarlem, warain het kleedingmagazijn va*n de firma Dias gevestigd is. De brand liet zich ernstig aanzien. Groote rookwolken drongen naar buiten. De brandweer wist echter door snel ingrijpen het vuur spoedig meester te worden. Een voorraad goederen, waaronder eenigo costuums, is verbrand, terwijl voorts waterschade werd aangericht Do brand is vermoedelijk ontstaan, doordat men in het magazijn achter den winkel een electrisch strijkijzer ingeschakeld had laten staan. De brand wekto op den drukken Zon dagmiddag groote belangstelling. Gestorven in een politiebureau. Zaterdagmorgen te ongeveer negen uur vervoegde zich aan het politiebureau Groo te Paauwensteeg de 52-jarige zwerver F. J. Platzbeecker, gedomiliceerd te Amers foort. Hij had den nacht doorgebracht in het asyl in den Boschhoek. Daar hij zich ziek voelde, drong men daar Zaterdagmor gen erop aan, dat hij zou blijven, doch de man verkoos de straat op te gaan. Spoedig voelde hij zich echter zoo ziek, dat hij het politiebureau binnenging om te vragen daar even te mogen rusten. 'Een uur later gaf hij den geest. Schip gezonken. Zaterdagmorgen vroeg is te Zuilen de groote Rijnaak „Helmut", thuis hoorende te Kehnert o. d. Elbe en op weg naar Am sterdam, gezonken. De opvarenden wi3ten zich tijdig in veiligheid te stellen. Drank-smokkelaarster. Het smokkelen van cognac en jenever langs de grens gaat geregeld zijn gang. De militaire politie te Kerkrade hield een Duitsche vrouw en haar 16-jarige dochter aan, wegens verboden invoer van onder haar kleeding verborgen flesschen jenever. Ten politebureele bleek dat de vrouw, uit Barkenberg afkomstig, in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond en nog be talen moest 15.boete, welke straf haar was opgelegd door de Maastrichtsche rechtbank wegens smokkelarij. Toen de vrouw de boete betaald had, werd zij met hare dochter over de gren zen gezet. Zijn verdiende loon. Een auto uit Vaals heeft Donderdag nacht een heer en dame uit Mechelen te Nijswiller overFeden. De chauffeur, die de aanrijding moest bemerkt hebben, reed door. doch een der inzittenden sloeg de voorruit stuk, pakte den chauffeur beet en gelastte hem de beide zwaar gewonden naar een geneesheer te Gulpen te bren gen. Na door dr. D. te zijn behandeld, werden de gewonden naar hun woning re- bracht. De inmiddels gewaarschuwde po litie nam de auto in beslag en stelde den chauffeur in verzekerde bewaring. Oplichting en valschheid in geschrifte. Door de politie te Arnhem is aldaar ze kere H. aangehouden, die verdacht wordt van oplichting en valschheid in geschrifte, gepleegd te Borculo. II. was tot voor kor ten tijd als bouwkundige te Borculo werk zaam, waar hij zich ten nadeele van een aannemer een deel der aannem-ngssom zou hebben toegeëigend. Hij ia naar Zut- phen overgebracht. Inbraken. Donderdagnacht is op verschillende plaatsen te Nuenen ingebroken. Bij den bakker P. S. drongen de dieven door de bakkerij de slaapkamer binnen, waar het echtpaar S. sliep. Uit een jas werd een portefeuille met O' 10.ver mist. Een kistje, inhoudende een aantal bons der St. Vincentiusvereeniging word medegenomen, doch later op den Ecneiod- schen weg teruggevonden. Ook uit de win kellade werd geld vermist. De bewoner' hebben van de inbraak niets bespeurd. Onder Opwetten werd getracht tn te breken bij de kinderen van D., doch üczeu werden door het opschuiven van een raam gewekt, waardoor de inbrekers de vlucht namen. Bij den kruidenier v d. D. werd uit de étalage o.m. een flesch wijn en sigaren gestolen. Daarna werden de dieven ook hier verjaagd. Familietwist met ernstig gevolg. Tijdens werkzaamheden op het land enstond te Aarle-Rixtel een twist tus- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. schen den landbouwer S. en zijn ongeveer 20-jarigen zoon. De jongeman maake zich daarbij zoo driftig, dat hij een schop greep en zijn vader daarmee een slag op het hoofd gaf. Eornstig bloedend werd de on gelukkige opgenomen en op advies van dr. Dijkmans aldaar onmiddellijk per zieken auto naar het St. Antoniusgasthuis te Hel mond overgebracht. De toestand van S., wiens schedel ge spleten was, is zeer ernstig, ofschoon alle hoop op levensbehoud niet is uitgesloten. De gemeentepolitie heeft den dader aange houden, doch na een volledige bekentenis weer op vrije voeten gesteld. Agent van politie ontslagen. Naar de „Voorwaarts" meldt, is do ge schorste agent van politie F. A. J. S., die Dinsdag j.l. door de Rechtbank te Ro'ter- dam, wegens beleediging van den •nspec- teur Muller, werd veroordeeld tot 40 of 5 dagen hechtenis, mek ingang van 13 April uit den dienst der gemeente ontslagen. In den ontslagbrief wordt o.m. gezegd, dat op grond van het vonnis van de Rechtbank als vaststaand moet worden, geacht, dat S. de woorden schurk en ploert tegenover zijn superieur heeft gebezigd. Tevens moet als vaststaand worden ge acht dat de agent zijn hoogere superieuren, tot zijn hoogste autoriteit toe bij de ge houden vorhooren onophoudelijk heeft mis leid. Deswege kan, na het vonnis der Rechtbank, S. niet in het politiekorps wor den gehandhaafd. ONGELUKKEN. TRAMRAMP TE BERLIJN. OVERVOLLE WAGENS IN VOLLE VAART OMGESLAGEN. Acht dooden, 90 gewonden. Zondagmiddag bad op den hoek van de Rennbahnstrasse en de Heerstrasse te Berlijn nabij het Grünewald-station een zeer ernstig verkeersongeluk plaats. Een motorwagen van de tram sloeg met zijn aanhangwagens in de bocht Rennbahn- strasse-Hecrstrasse om, waarbij acht per sonen werden gedood en negen tipt-ge wond, van wie verscheidene zeer ernstig. De tramwagens waren overvol, daar zij na afloop van een voetbalwedstrijd in het Stadion in verband met het regenachtige weer door het publiek waren bestormd. Toen do wagens ongeveer op de helft van de Rennbahnstrasse waren gekomen, die tamelijk steil naar de Heerstrasse afloopt, schijnen de remmen defect te zijn eeraakt. De wagens reden sneller en sneller om laag en hoewel de bestuurder alles in het werk stelde, slaagde hij er niet in voor de bocht te stoppen. Hier kantelde de wa gens doch nadat zij omgevallen waren, gleden zij nog ongeveer vijftien meter om laag. Onder de omgevallen wagens weer klonk een hartverscheurend schreeuwen en weeklagen. In de wagens zelve ont stond een wilde worsteling. Ieder wilde zich door de reeds vernielde vensters naar buiten werken. De lichtgewonden, die erin geslaagd waren zicb te bevrijden, verdron gen de zwaar gewonden. Na ongeveer drie minuten was de politie ter plaatse en werd een begin gemaakt met het reddings werk dat stelselmatig werd voortgezet, toen na eenigen tijd ook de brandweer verscheen. Toen de brandweer een der wagens trachte op te richten, ontdekte men daaronder reeds twee dooden, die nu uit de verbrijzelde ruiten van den motor wagen waren gevallen en door de aan hangwagen volkomen verpletterd waren. De gewonden, ongeveer negentig in aan tal, werden onmiddellijk naar de zieken huizen vervoerd. Nader wordt gemeld:' Het ongeluk is het ernstigste, dat te Eerlijn sedert de invoering van het elec- trische tramverkeer is voorgekomen. Toen de motorwagen uit de rails vloog, behield hij aanvankelijk zijn richting, doch op de straat, die glad was van sneeuw, sloegen de wielen door en toen de motor wagen tegen het trottoir botste kantelde hij om. De beide aanhangwagens kwamen zóó te vallen dat zij met den motorwagen een driehoek vormen. Tal van passagiers sprongen van de balcons, doch dit werd j'uist hun ongeluk, daar de wagens boven op hen terecht kwamen. Onder de zwaar gewonden bevindt zich ook de Engelsche vice-consul Tomeroy met zijn vrouw en zijn secretaresse. FATALE SNEEUWSTORM IN CHILI. TWEEHONDERD MENSCHEN, 20.000 STUKS VEE BEDOLVEN 1 Drie dagen lang onder acht meter sneeuw. Uit Santiago de Chili, wordt gemeld: Do correspondent van „La Nacion" te te Talca (bezuiden Santiago) stuurt uit San Clemente het nog onbevestigd be richt, dat bij een sneeuwstorm rondom het meer van Los Girones tweehonderd per sonen, onder wie vele toeristen, zijn be dolven, evenals twintigduizc I stuks vee? mensch en dier liggen nu reeds drie dagen onder acht meter sneeuw. Hulp is thans onderweg.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6