KERKNIEUWS. Land en Tuin bouw Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek STADSNIEUWS. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" MAANRDAG 16 APRIL 1928 FATHER A. HOLIERHOEK t Omtrent den Zeereerw. Father A. Ho- lierhoe k, missionaris van het St. Joseph's College te Mill Hill, te Puna (Nieuw Zee land), wiens overlijden we meldden, lezen we nog in de „N. Delftsche Crt.": De nu overledene was 19 Maart 1858 te Pijnackeir geboren. Z.Eerw. bereikte alzoo den leeftijd van ruim 70 jaar. Op 5 April 1.1. was het juist 40 jaar geleden, dat hij Mill Hill verliet, om zich aan het missiewerk in Nieuw-Zeeland te gaan wij den, waar hij verleden jaar nog in goeden welstand, zijn 40-jarig priesterfeest mocht vieren. Gedurende zijn lang missionarisleven bezocht Father Holierhoek slechts een maal in 1903 z'n familie hier te lan de. Zijn gevorderde leeftijd en de hooge kosten, aan de reis verbonden, weerhiel den hem, zoo hij vorig jaar nog schreef, om nogmaals de moeilijke reis naar Europa te ondernemen. Van de doodsoorzaak van Father Holier hoek wordt in het telegram geen melding gemaakt. Zijn laatste brief, gedateerd van 23 Febr. 1.1. vermeldt echter een ongeluk, dat hem zeer geschokt heeft. Op Nieuwjaarsdag had n.l. Deken van Dijk de nieuwe kerk van Father Holier hoek te Puna ingewijd en daags daarna vetrok genoemde Deken met den pastoor van Botorua per auto vandaar naar Tan- po. Op weg daarheen kregen zij echter een auto-ongeluk, waarbij de pa-stoor het leven verloor en Deken van Dijk zwaar ge wond werd, „Dit was een groote schok voor mij", zoo schreef -Father Holierhoek en de dokter had Z.Eerw. dan ook aange raden, naar het ziekenhuis te gaan, doch Z.Eerw. meende thuis den schok wel te boven te zullen komen. Intusschen blijkt dit helaas niet het geval te zijn geweest. De bovenbedoelde nieuw-gewijde kerk was de laatste van een zestal Godshuizen, welke Father Holierhoek in de missie van Nieuw-Zeeiand bouwde. Hij behoorde er tot de pioniers der geloofsverkondiging en zoo iemand, dan heeft hij er de hitte van den dag en de lasten van den arbeid ge dragen. Onderscheiding. De Brusselsche correspondent van de „Tijd" meldt: De Nederlandsche missio naris, pater Zoetmulder, van de Witte paters der Afrikaansche missies, is door de Belgische regeering benoemd tot rid der in de orde van den Congoleeschen Leeuw. Wetenschappel. Berichten. Vijfde Intern. Koude-Congres. Een rede van prof. d r. W. H. K e e s o m. Het Vde Int. Congres voor Koeltechniek hetwelk deze week te Home gehouden wordt is Maandag 9 April, geopend met de ontvangst der congressisten, distributie der rapporten en resumé's der rapporten. Beeds onmiddellijk bleek, dat van hein de en ver officeele delegaties waren op gekomen. In het bijzonder ook voor Hol land wordt groote belangstelling aan den dag gelegd, vooral wat betreft het weten schappelijk gedeelte. De Nederlandsche en Ned.-Indische Begeeringen zijn vertegen woordigd door prof. dr. W. H. Keesom en prof. dr. W. J. de Haas uit Leiden, prof. dr. M. de Haas uit Delft, prof. C. F. van Oyen uit Utrecht en dr. J. J. L. van Rijn, gedelegeerde van Nederland bij het comi té permanent de l'Institut International de l'Agriculture te Bome. Bovendien nemen dT. C. A. Crommelin uit Leiden en mej. C. Bakema, secretaresse van het Bureau voor Handelsinlichtingen aan het congres deel. De officieele openingsziitting had plaats op Dinsdag, 10 April des morgens in de Sala Borromini. Na begroeting van de congressisten door den voorzitter van het congres en door den voorzitter van het Italiaansch Comité van Organisatie, sprak prof. Keesom uit naam van de delegaties en van alle - con gressisten een woord van dank tegenover de FEUILLETON. HET HUIS OM DENHOEK Uit het Engelsch van: Louis Tracy. (Nadruk verboden). 39) Ik moest u dit nog geven, mijnheer, dan kunt u zien, of 't zoo in orde is, zei hij, terwijl hij Armathwaite een nota gaf. Dze zag met 'n' blik, dat het over de huur van de auto ging. Zeg maar tegen je baas, dat ik heel tevreden ben, zei Armathwaite en na nog een laatste kus op Meg's hand en een blik uit de bruine oogen, die hem heel geluk kig maakte, reed de auto weg. Hij wachtte tot hij een laatste wuiven van Meg's zak doek zag en de wagen door een kromming van den heuvelachtigen weg uit het ge zicht verdween. Toen stapte hij op zijn fiets en reed vlug naar het verscholen ge rucht terug, waar hij de laatste twee da gen zooveel had ondervonden. Hij stond op het punt om de laatste, steile helling af te racen, toen een gedachte hem zoo fel trof, dat hij bijna zijn stuur kwijt raakte. Ezel, die hij geweest was, om niet dadelijk aan Meg te vertellen, dat zijn naam niet Armathwaite was, dat hij de zen naam tijdelijk had aangenomen, alleen om loerende oogen en babbelzieke tongen te ontwijken; dat ze door met hem te trouwen haar rustig en afgezonderd be staan van haar geleerden vader zou moe ten verruilen voor den hellen glans van Ita-liaansche regeering voor de invifcat om het Vde Koude-congres te houden i.i het mooie Italië en in het bijzonder in het glorieuze Bome. Dit congres, zoo gaat spr. voort, zal zeker niet minder belangrijk zijn dan de vorige congressen, gehouden in Parijs, Weenen, Chicago en Londen, wat duidelijk blijkt uit de belangrijkheid en talrijkheid dex rapporten. De ontwikke ling der koude-industrie is sinds het laatste congres op denzelfden voet voortgeschre den, en spreker wijst daarbij in het bij zonder op de toepassing van kunstmatige koude in dè huishouding door de invoering van huishoud-kcelapparaten en de uitbrei ding van het gebruik van kunstmatige koude im kleine bedrijven als slagerijen, melkinrichtingen enz. Maai vergeten wij niet, dat dit alles niet mogelijk geweest was, als de weten schap niet de industrie voorgegaan was. Sprekende van de wetenschap, wijdt prof. Keesom eenige woorden aan de nagedach tenis van prof. Kamerlingh Onnes. Dat de wetenschap eveneens op gelijke wijze voortgeschreden is tijdens het con gres te Londen, blijkt wel uit twee voor beelden: de vastmaking van het helium en de ontdekking van het feit, dat het vloeibare helium bij een zekere tempera tuur in een anderen, evenzoo vloeibaren, toestand overgaat. Daarna had de ontvangst op het capi- bool plaats, waar de congressisten door op z'n middeleeuwseh uitgedoste lakeien door de verschillende za-lèn van het capitool naar een welvoorzien buffet werden geleid. Des middags zijn de sectie-vergaderin gen begonnen. In de eerste sectie werden als voorzitters aangewezen de heeren prof. Keesom, prof. W. J. de Haas en prof. M. de Haas. Zij begon haar werkzaamheden met een 28-tal rapporten, bewerkt door het Oryogeen Laboratorium te Leiden. VERBOD VAN INVOER VAN NARCISSEN IN AMERIKA. Blijkens een door de Directie van den Landbouw ontvangen telegrafische mede- deeling van den Bijkslandbouwconsulent te Washington weigert de F. H. B. (Fede ral Horticural Board) invoervergunning voor de volgende variëteiten van narcis sen: Von Siom, Ba-rriconspicuus, Ornatus en Empress. Voorts zullen na 1928 waarschijnlijk geen invoervergunningen worden verleend voor: Paperwhite, grandiflora, King Alfred en Sir Watkin. BESPUITING VAN APPEL- EN PERE- B00MEN TEGEN DE SCHURFTZIEKTE De Plantenziektenkundige dienst te Wageningen schrijft ons: Het tijdstip, waarop de appel- en pere- boomen zich zoover ontwikkeld hebben, dat de kleur der bloemblaadjes juist zicht baar wordt, is het gunstigste voor de eer ste bespuiting tegen de schurftziekte. Dat tijdstip begint nu, door het zachte weer der laatste dagen, snel te naderen. Som mige perersoorten zijn reeds zoover, dat ze onmiddellijk bespoten moeten worden, an dere zullen spoedig zoover zijn en daarna komen de appels aan de beurt. Do eerste bespuiting is een zeer belang rijke, omdat deze voor een groot deel de eerste aantasting der kleine rondom de bloesems geplaatste blaadjes voorkomt. Wanneer de kleine blaadjes vrij blijven van de ziekte, dan kan later van deze blaadjes uit de ziekte ook niet verder ver breid worden De eerste bespuiting heeft dus niet alleen invloed op het eerste op treden van de ziekte, maar ook op den gezondheidstoestand gedurende de gehee- le verdere ontwikkeling der boomen. Wij raden daarom boomkweekers, fruit telers en bezitters van tuinen, waarin fruitboomen staan, met zeer veel klem aan in de komende week de eerste bespuiting uit te voeren. Twee middelen kunnen voor deze besui ting gebruikt worden. 1. Bordeauxsclie pap (11/2 K.G. koper sulfaat en 1 K.G. ongebluschte kalk op 100 L. watervraag aan vlugschrift 6 van den Plantenziektenkimdigen Dienst). het publieke leven. Hij was inwendig woe dend over al die complicaties en moeilijk heden! Maar de buitengewone situatie was wel een exuus voor zijn vergeetach tigheid. Toen hij het hek van de Grange nader de, zag hij een ongewone drukte. Midden op den weg stond een auto en twee dog- cars bevonden zich vlak bij het huisje van vrouw Jackson. Een groepje mannen, waaronder twee in uniform, die met el kaar hadden staan praten, ging uiteen, toen hij naderbij kwam. Hij herkende in een van hen, die bij een paard stond, de koetsier van dokter Scaife. De anderen waren hem totaal vreemd. Dat dacht hij tenminste in 't eerst. Sir Berkeley Hutton, die naar Elmdale was gekomen, gedreven door nieuwsgie righeid naar den nieuwen buurman, die ook in Indië was geweest, zooals hij had gehoord, was paf van verbazing, toen hij Armathwaite zag, maar de nobele baronet verloor geen oogenblik zijn spraakzaam heid. Trouwens, geen enkele catastrofe, behalve dan een plotselinge dood, zou hem die hebben kunnen ontnemen. God zegen me, riep hij met uitge stoken liand op Armathwaite toestap- pend, Beluchi-Bob, jij bent wel de laat ste, die ik ooit verwacht had in Elmdale te zien. Is de moesson dit jaar vroeger dan andere jaren? Of wat heeft je anders hier gebracht? Hallo, Barker! riep Armathwaite. hem met zichtbaar genoegen begroetend. Ik wist niet dat jij je tenten in deze streken had opgeslagen. Ja, maar verduiveld, Bob, wat is er 2. Californische pap (1 deel pap op 15 deelen water). Pap van 20 gr. Beamé is in den handel verkrijgbaar; voor zelfberei ding raadplege men vlugschrift 7 van den Plantenziektenkundigen Dienst). Californische pap kan men niet gebrui ken als onder do appel- en pereboomen kruisbessen staan. Bijna alle in ons land geteelde kruisbessoorten laten haar blade ren vallen wanneer zij door Californische pap bevochtigd worden. Voor uitgebreider inlichtingen wende men zich tot den Plantenziektenkimdigen Dienst te Wageningen of tot de op ver schillende plaatsen werkzaam gestelde technische ambtenaren en controleurs van dien Dienst. LEIMUIDEN. Eierenveiling. De eieren- en pluim veeveiling alhier hield vorige week haar vergadering bij den heer J. Keijzer. De waarnemend voorzitter, de heer J. Keijzer opende de vergadering met een welkom tot de aanwezigen. De penning meester, de heer J. Heenk, bracht hierna het jaarverslag uit. In het jaar April '27 April '28 zijn in totaal geveild 179.144 eieren, dit is 83.756 stuks meer dan het vorig vereenigingsjaar. Op 27 Maart 1928 werd het grootste aantal aangevoerd en wel 7382, het klein ste aantal was 371 stuks op 15 December 1927. Uitgegeven werd 11.465.33, ontvan gen 11.470.22, zoodoende was er een ba tig saldo van 4,59. De gemiddelde eeirenprijs was per stuk 6 7/8 ct., het vorige jaar gemiddeld 6 3/4 cent. Het afgeloopen jaar is alles vlot verloo- pen er waren voldoende koopers, terwijl de betalingen gunstig verliepen. De heer J. v. Egmond stelde voor de con tributie te brengen van 1 of 0.50, terwijl voor niet leden geen eieren meer geveild zullen worden. Dit wordt door het bestuur aangenomen. De zaalhuur wordt gebracht op 75, terwijl de salarissen van penningmeester en secretaris boekhouder blijven op 40 en 75. Aan den ophaler-afslager zal het zelfde loon weder uitbetaald worden. Het bestuurslid, de heer Brus, toonde aan, dat ook den bestuursleden een kleine vergoeding toekomt. De voorzitter dankte den vertrekkenden J. v. Egmond voor het vele, in het belang der veiling verricht, waarna de vergadering gesloten werd. WASSENAAR. Roodvonk. In het gezin van den heer S. aan de Iepenlaan is roodvonk gecon stateerd. Geboren: Aagje Ajelina d. v. F. J. v. d. Veen en H. G. Harenberg. Dirk z. v. D. van Barneveld en A. Bloemendaal. Ondertrouwd: J. L. van Leeuwen en J .C. M. Groenendijk. G. A. Wölk en A. W. H. Becker. - C. L. W. IJsendijk en M. J. Kruge. Overleden: Maria Theodora van der Boog, vr. van J. E. Parlevliet 49 j. Jo hannes Bernardus Heller z. n. Mansveld 49 j. HAZERSK0UDE. Aanbesteding. Uitslag aanbesteding van krooswerken der Hazerswoudsche droogmakerij. Perceel I wordt onder eigen beheer ge houden; Perceel II J. Louwrier f 70; Per ceel III D. de Bruin 114; Perceel IV J. Louwrier 55; Perceel V J. Louwrier f 28 Perceel VI J. Louwrier f 130; Perceel VII J. v. d. Haven 43; Perceel VIII P. de Hertog 14; Perceel IX Joh. v. Vene 24. V/0ERDEN. G e b o r e n: Cornelia Clazina d. v. J. de Jager en A. v. Eik. Cornelia Maria d. v. J. G. Lunenburg en W. G. Berg. Eermanus Hendrikus z. v. P. van Breu- kelen en A. M. v. Dijk. Getrouwd: Jan Pfaff en Hendrica Catharina Magielse. Cornelis Adrianus aan de hand? Ze vertelden me, dat een zekere Armathwaite de Grange had ge huurd. Zoo, zoo! Maar je weet toch zeker dat ik pech heb gehad in Indië? En daar was ik een beetje moe van geworden.. Daarom verborg ik me achter mijn moe ders meisjesnaam. Daar kan niemand iets tegen hebben, 't Is alleen jammer, dat ik zoo gauw ontdekt ben. Allemachtig, dat ben ik niet met je eens. Ik viel haast om van verbazing, toen ik Beluchi-Bob daar van de fiets zag stap pen. Goeie genade! jij op een fiets! Dat de machtigen zoo kunnen tuimelen! Maar ik zal je een knol leenen, totdat je er je zelf een hebt aangeschaft, tenzij je ook al bezeten bent door de manie om het land af te trappen op deze manier. En wat zal Mollie blij zijn om je te zien. Laatst praatte ze nog over dien hond en ze zei, dat als 't niet om jou geweest was.... Laat Mollie asjeblieft niet die oude koeien uit de sloot halen, anders maakt ze me zenuwachtig. Bijna niets van wat de beide mannen zeiden, was verstaanbaar voor de ande ren, maar hun houding veranderde merk baar, ofschoon ze naar Elmdale waren ge komen half overtuigd, dat de nieuwe huur der van de Grange een misdadiger was. Banks, de redacteur van- de Nuttonby Ga zelle was hierheen komen fietsen in de hoop een nieuwe dosis interessante copy op te doen voor een extra Zaterdagavond editie. Plotseling dacht hij niet angst aan een paar netelige passages in 't lange ar tikel, dat. l i al gepubliceerd had over „het mysterie van Elmdale". Wat de in- Neuteboom en Johanna Maria Hoogen- boom. Gerardus Versluis en Josiena Anna Maria Sengers. Overleden: Petrus Johannes Ok- kerse echtg. van J. M. Slagmaat 52 j. Jacobus Radux 78 j. Johannes Marinus van den Vring 73 j. wedn. van G. Mark. ZEVENHOVEN. Kiezerlijst. De kiezerslijst ligt ter ge meente secretarie ter inzage tot 21 April a.s. Keuringsraad. Voor de dienstplichti gen wordt zitting gehouden door den keu ringsraad, des namiddags half twee, op Dinsdag 1 Mei in het raadhuis in de Raad huistraat te Alphen a. d. Rijn no. 102. Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbeurs bemiddeling stonden als werkzoekenden ingeschreven 1 betonwerker, 1 boekhouder (gedipl.) 6 losse arbeiders, 3 scheepmakers, 3 sigarenmakers en 1 timmerman. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Maart 1928. Tel. no. 1569 Dr. H. Boschma Juliana- laanl2, Oegstgeest. Tel. no. 1305 G. B. van Hoek Rijnsburgerweg, bouw Acad. Ziekenhuis. Tel. no. 206 P. J. Hueber en Schrijvers Nieuwe Rijn 32. Tel. no. 1408 H. A. v. Ingen Schenau Dorpstraat 109, Leiderdorp. Tel. no. 1439 J. Jansen Neiuwsteeg 29. Tel. no. 1603 D. de Roo- de Sieboldstraa tl4. Tel. no. 1479 C. Ver- sluys Leidsche Straatweg 10, Oegstgeest. Tel. no. 1597 Wasbeitsfabriek „De Bij", Endegeesterstraatweg 15 Oegstgeest. Vrijdagmorgen bemerkte de waker bij de leegstaande fabriek „Globe" dat 'n man be zig was met 't afdraaien van 'n koperen tan kraan. Op de vraag, wie hij was antwoord de de man, dat hij v. d. Berg heette en twee kranen moest afdraaien op last van zekere Schoor. Daar de deuren gesloten waren, moest de man door het raam zijn binnengeomen. Toen hij echter naam en opdrachtgever wist te noemen, liet de wa ker den man gaan, die echter achteraf een totaal onbekende bleek te zijn en de twee koperen kranen voor eigen rekening had afgedraaid. BIOSCOPEN. Casino. Casino geeft behalve het Ilollandsch nieuws twee groote films: De dolende rid der en de terugkomst van Tarzan. De dolende ridder geeft ons de geschie denis van een jongen man, die in zijn jeugd door zijn moeder vertroeteld en veel te week opgevoed is zeer tegen den zin van zijn vader. Deze wenscht een man van hem te maken en draagt die taak op aan Breezy Barnes, wien dit dan ook gelukt al houdt hij er zonderlinge manieren op na om tot zijn doel te geraken. Hij neemt hem mee naar een bar, waar hij door den eigenaar Jenkins als violist wordt aange nomen. Jenkins is een schurk, die het ge munt heeft op de boerderij van Chandler, een ziekehjken man met een flinke doch ter. Het spreekt haast van zelf, dat Percy met dit meisje kermis maakt, met eenige anderen als werkman op de boerderij ver schijnt en vader en dochter van een wissen ondergang redt en tot loon de flinke doch ter tot vrouw krijgt. Hot ontbreekt in deze film niet aan koddige tooneeltjes maar terwijl we ze in oogenschouw namen, hebben we ons afge vraagd, hoe het mogelijk is, dat men ze vrij gegeven heeft als toelaatbaar voor alle leeftijden dus ook voor kinderen, voor wie ze met haar herbergtooneelen en ruwe vechtpartijen allerminst geschikt is. Wie op sensatie belust is, moet Tarzan's terugkomst gaan zien. Tarzan, opgegroeid in Afrika's wildernissen en daaruit verlost door den ontdekkingsreiziger Porter, vin den we terug in de groote wereld van Lon den, waar zijn neef William Clayton alles in het werk stelt om hem onschadelijk te maken en zijn erfenis te bemachtigen. Op een zeereis wordt Tarzan over boord ge worpen, doch komt gelukkig aan land en wel op dezelfde plaats, waar hij is opge- ncn. specteur en de hoofd-inspecteur van poli tie uit Nuttonby betreft, ook zij herrie pen in zichzelf, de meening, die ze ge vormd hadden na het verhaal van Ranks en zijn publicatie in de krant. Want Sir Berkely Hutton was „de groote man" van het graafschap alderman van de Graaf- schapsraad, rechter, plaatsvervangend gouverneur en de hemel mag weten wat voor verheven ambten hij nog meer be kleedde en deze gewichtige persoon be groette een vreemdeling als een intiem vriend, die hem zelfs bij zijn afgekorten voornaam noemde en van „Mollie" sprak, wanneer hij „Lady Hutton" bedoelde. Zoowel de politiebeambten als de re dacteur begrepen, dat ze voorzichtig moes ten zijn in het aanvaarden van het ge tuigenis van James Walker en Tom Bland tegenover een vriend van .Sir Berkeley, of ze zouden wel eens leclijk hun vingers kunnen branden. Opeens scheen Sir Berkeley Hutton zich te herinneren, dat Smith en zijn hel pers geweigerd hadden, wie dan ook bin nen het gesloten hek te laten, uitgezon- die op dit oogenblik bij den patiënt waren Zeg eens, Bob, zei hij, luid genoeg dat de anderen liet konden hooren, Ik ben verduiveld blij, dot jij het bent waarachtig dat meen ik want ze heb ben me een allerzonderlingst verhaal ge daan, waarin een moordenaar, een zelf moordenaar, een soook en een mooi, jong meisje een rol sielcn. Ze kunnen allemaal naar de weerlicht loopen, behalve Dobb. Dobb is een fatsoenlijke kerel en hij is de notaris van de famliie, van wie het huis hoort. Hela! Dobb. Dat is.... Opeens be- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 17 April. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.302.00 Lunchmuziek door het Tria non-Trio. 3.004.00 Knipcursus door Mevr. de Leeuw-van Rees. 6.00—7.15 Dinermuziek door het Trio Rentmeester. 7.157.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politieber. 8.05—8.20 Boekbespreking door Annie Salomons: Heldendicht van Henr. Roland Holst. 8.20 Solistenconcert. Sonja ten Kate-Ko- velasffska: piano. Aglala v. Zech: piano. 9.10 Gevarieerd concert door het Om- roep-orkest o. 1. v. Nico Treep. 10.00 Persber. Huizen 1950 M. (Tusschen 46 u. 341 M.J 12.30 Tijdsein. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 5.306.30 K.R.O. Dinermuziek. 6.307.00 N.D.O. Esperantoles. 7.00—7.30 N.D.O. Engelsche les. 7.308.00 Gramofoonmuziek. K.R.O. 8.00 K.R.O. Uitzending uit Bussum i. h. Gebouw „St. Vitus". Harmonie Crescendo. Het Kerkkoor der St. Vituskerk (Heeren en knapen). Het Kerkkoor der O. L. V. Kerk (Heeren en knapen). De Bussumsche Oratoriumvereeniging. Een Trio (A. Lief- fering: viool. Ch. v. d. Meer: cello. F. Kloek: piano). Spr.: H. de Bordes Burge meester van Bussum. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Bouwman's Trio. I.202.20 Het Moschetto-orkest. 3.20 Solistenconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Rei»-causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Causerie. 7.35 Liszt's pianomuziek. 7.45 Actueele causerie. 8.05 Variëté. 9.00 D. Smith: bariton. 9.20 Nieuwsber. 9.55 „Lady Windermere's fan", tooneel- stuk van Oscar Wilda. II.20—12.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r i s", 1750 M. 11.501.10 Orkest Locatelli. 3.054.05 Orkestconcert. 7.2010.20 „Aida" opera van Verdi. Koor en orkest „Radio-Paris" en solisten. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.206.15 Solistenconcert (luit, viool, fluit, cello). 7.35 „Des Jager vom Königssee", cantate voor vrouwenkoor, sopraan en alt met de clamaties en orkest. 9.50 Sluiten. Kon/gswusterhansen, 1250 M. (Z e e 8 e n). 11.207.05 Lezingen en lessen (4.20— 5.20 Concert). 7.50—9.50 Kamermuziek. Brussel, 509 M. 4.205.20 Dansmuziek. 7.35 Orkestconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50—9.35 Concert. Orkest en Mme. d© Wolodi-Meroffzangeres. groeid. Na verloop van tijd verschijnen daar ook zijn vervolgers wier schip, waar op zich ook Jane Porter bevindt in brand is gevlogen. Ook Jane, het meisje zijner liefde komt aan land en wordt door hem uit de klauwen van een leeuw gered. Zijn vervolgers ontvangen voor hun euveldaden hun gerechte straf en hijzelf mag zich later verheugen in het bezit van Jane Porter als zijn geliefde vrouw. Beide films zijn geschikt voor volwasse- dacht hij, dat zijn vriend in de gegeven omstandighedn misschien zijn anonimiteit liever nog wat wilde bewaren. Daarom viel hij zichzelf in de rede en zei alleen: Kom eens hier, Dobb! Ik zal u aan een van de beste menschen voorstellen, die ooit op deze wereld hebben rondgeloo- pen! Dobb kwam naderbij en mét hem kwam een heer, die even onbekend in Nuttonby was als Armathwaite zelf. Voordat Dobb kon spreken, zei zijn metgezel rustig: Sir Robert Dalrymple, geloof ik? Ja. En Marguerite'8 „uitverkorene" keek hem scherp en onderzoekend aan. Mijn naam is Morand, zei de andere. Ik lien hier door 'fc Ministerie- voor In dië heengezonden.... hij keek even aarze lend rond. Gaat u door, alstublieft, zei Dalrym ple, zooals Armathwaite voortaan zal moe ten hceten Er niets, dat het Ministe rie voor Indië te zeggen kan hebben, dat ik niet zou wenschen, dat iedereen het hoorde. Gelukkig Sir Robert, is dit inderdaad een medcdeeling, die door do heele wereld gehoord mag worden. De Maharajah van laatste zou zijn, om in strijd met do wet te handelen. Maar er zijn naar mijn meening omstandigheden, die een delicate en voor zichtige behandeling vragen. Er stierf hier Berapur is dood. Hij werd den vorigen Maandag vermoord toen hij uitreed. Zïn eersto minister, Chalwar Singh, die bij hem was, werd doodelijk gewond. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5