SPLINTER SPORT. Land en Tuin bouw ONDERWIJS. „WILT0M" 7Q C(| STADSNIEUWS. DE NOORDPOOLVLUCHT VAN NOBILE. De eerste étappe afgelegd. Te Stolp geland. STOLP 16 April. (V.D.) Het Italiaan- sche luchtschip „Italia", dat in den nacht van Zaterdag op Zondag uit Milaan is op gestegen om de eerste étappe van de voor genomen Noordpool vlucht, van Milaan naar Stolp in Duitschland. af te leggen, is hedenmorgen omstreeks 8 uur aldaar gear riveerd. Een groot aantal politie-agenten en militairen was bij de landing behulp zaam. Ministerialrat Brandenburg van het rijksverkcersministerie was aanwezig om Nobile namens de Duitsche regeering te begroeten. Een ongemakkelijke reis. Dat generaal Nobile met de „Italia" geen gemakkelijke reis heeft gehad blijkt uit de volgende telegrammen: BERLIJN, 15 piil. (VA.D.) De „Italia" bevond zich Zondagmorgen te 11.15 uur in de nabijheid van Weenen. Het luchtschip deelt mede, dat het van Weenen direct naar Stolp zal vliegen. BERLIJN, 15 April. (V.D.) Volgens een draadloos bericht vm de „Italia" bevond zit'1 het luchtschip Zondagmiddag te twee uur nog stee': in de nabijheid van Wee nen. Men neemt aan, dat het luchtschip met sterken tegenv ind te kampen heeft en daarom lang in de omgeving van Wee nen blijft kruisen. Het luchtschip zette daarna boers in Noordei.jte richting en vroeg draadloos het Duitsche meteorologisch instituut te Lindcnberg opgave an den weertoestand, terwijl verder gevaagd werd welke boers f aan te bevelen was. Het station Lindenberg adviseerde het luchts-hip in Oostelijke richting te vlie gen, daar naar h.t Oosten het weer veel beter is dan naar het Westen. Te vier ur Zondefmiddag bevond de „Itn 'i -zich boven Brünn. BERI.TJN, 15 April. (V.D.) Blijkens een bier binnen gekomen draadloos bericht heeft de „Italia", welke door een onweer werd overvallen, thans geen begrip meer waar het zich bevindt. In het telegram, gericht aan het vliegvell Tempelhof wordt gevraagd, of het chien raadzaam is in verband met de slechte weersomstandig heden, over Weenen, Laibach en Triest naar Italië terug te beeren. COSEL, 15 April. (V.D.) Te 19.15 uur werd het luchtschip „Italia" uit de richting Neustadt komend, boven Cosel gemeld. Het luchtschip vloog zeer laag en volgde den 'oop van d© Oder in de richting van Opneln. Een half uur later beerde het luchtschip nog eens naar Cosel terug, cirkelde eenige malen boven de stad. om zich te oriëntee- ren. Toen het luchtschip ten tweede male te Cosel terugkeerde waren de lichten al leen zichtbaar, doordat onderwijl de duis ternis was ingetreden. Vervolgens koerste bet verder in de richting van Gleiwitz. Het vliegveld tracht door het ontsteken van lichteü de navigatie te vergemakke lijken. Te 20 uur werd de „Italia" te Gleiwitz waargenomen. Ook hier zag men alleen de lichten. Te 20 uur 15 werd de „Italia" boven i Hindenburg gezien en vloog de Duitsche grens over in de richting van Polen. Ver moed wordt, dat Nobile op zoek is naar de luchthaven van Gleiwitz. Men tracht in conta te komen met het luchtschip. VOETBAL. DIOO. HAABL. BOND. SJ.C. Ill—V.V.L. II 5—1. De tweede vaststelling van dezen wedstrijd heeft V.V.LL niet de resultaten opgele verd, welke zij hiervan haddon verwacht, en zij hebben een nog geduchtiger neder laag var dit ongeslagen 3e elftal van S.J.C moeten slikken. Evenals vorige maal was ook nu geen scheidsrechter aanwezig, het welk z*er te betreuren viel, daar een goede bondsscheidsrechter wel noodig was geweest om tegen het ruwe spel van eenige Toorschotensche heeren op te tre den. Ns loting werd nu gespeeld onder leiding van een V.V.L.'er, die dit zoo goed mogelijk trachtte te doen, doch geen ge makkelijke taak had. De uitslag van den niet alleszins fraaien wedstrijd was een 5O-overwinning voor S.J.C. III, dat hier mede hei kampioenschap heeft behaald in hun afdeeling. Excelsior II, waartegen S.J.C. I nog tweemaal moet spelen, heeft vorige weck bij het Bondsbestuur, terugtrekking van dit elftal aangevraagd. Wanneer het H.B. deze aanvraag inwilligt, is ook S.J.C. I kampioen en is het doel. waarom zij al ©enige jaren hebben heengezweefd, be reikt Zij zullen dan vermoedelijk zonder promotic-wedstrijden in de R. K. F. over gaan. WIELRENNEN. De Zesdaagsche te Parijs. De uitslag van de desdaagsche te Pa rijs luidt: Marcilliac-Faudet (1 ronde voor);" 2. RaymondVan Kempen. Het to taal aan premies bedroeg 261.000 francs. MacnamnraWinter hebben opgegeven. Diermeel of cadavermeel? Proeven van het Centraal Laboratorium der Volks gezondheid. Den laatsten tijd is men in bepaalde kringen er toe gekomen, het diermeel, dat in ons eigen land (te Bergum) onder con trole van Veeartsenijkundigen- en Volks gezondheidsdienst uit veeeadavers en vleeschafval wordt verkregen bij het des- tructieproces, met den naam „cadaver meel" te gaan bestempelen, omdat men meende, dat in dat meel lijkengiften zou den voorkomen. Naar wij than9 vernemen, heeft het Rijks Cenlraalluboratorium voor de Volks gezondheid te Utrecht daarnaar een on derzoek ingesteld, aangezien daarbij in het geding kwam artikel 4 der Beschikking van de ministers van Arbeid, Handel en Nij verheid en van Binnenl. Zaken, waarin n.l. uitdrukkelijk wordt voorgeschreven, dat afgekeurd vleesch onschadelijk moet worden gemaakt. Het resultaat van het onderzoek der monsters, ingezonden door den inspecteur der Volksgezondheid te Leeuwarden, dr. C. Tenhaeff, is neergelegd in onderstaand schrijven van den directeur der Volksge zondheid: Hierbij deel ik u mede, dat het onder zoek op giftige bestanddeelen van het vleeschmeel, afkomstig der Nederlandsche Thermo-Chemische Fabrieken, hetwelk langs dierexperimenteelen weg verricht werd, als volgt is geschied. De proeven werden van einde Novem ber 1027 tot medio Maart '28 genomen. Ze werden verricht op ratten en muizen. Voor elk der te onderzoeken monsters (in toto 16 stuks) werden twee ratten en twee mui zen gebezigd. Dt - dieren werden met vleeschmeel gevoederd resp. met extract daarvan onderhuids ingespoten. „Het resultaat dezer proeven was, dat geen der dieren ziekteverschijnselen ver toond heeft". DE TOESTANDEN IN MEXICO DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. De „Daily Express-enquete. Kwade trouw en misleiding. De Londenschen correspondent van de „Msb." schrijft: Nadat verleden week Maandag de „Dai ly Express" met het gebruikelijke markt geschreeuw had aangekondigd, dat zij haar New-Yorksche correspondent naar Mexico had gezonden om een „onder zoek" in te stellen, kwam zij Dinsdag met het speciale interview, dat president Gal les aan mr. Mason had toegestaan. (Het werd in ons blad in de hoofdzaken weer gegeven). Dit interview is op zichzelf belangwek kend. Calles geeft zijn standpunt tegen over de Katholieken er in weer. Wij ken nen dit standpunt. De „Express'Mezers zouden het ook sinds lang reeds gekend hebben, wanneer hun lijfblad het niet, evenals zoowat alle andere Engelsche bla den, noodig had gevonden stelselmatig al het nieuws uit Mexico, dat r.iet uit offi- cieelen of Amerikaansch-anti-Katholieken koker kwam, dood te zwijgen. Natuurlijk geeft Calles zijn eigen voor stelling aan do dingen, geheel afgezien van de fel-anli-kerkelijke hartstochten, waarvan elk zijner woorden doortrokken is. Hij stelt de Mexicaansche priesters voor ala zeer slecht ontwikkelde en opgeleide lie den, wier achterlijkheid voornaamste oor zaak is n de huidige moeilijkheden, en hij gaat nog heviger te keer tegen de buiten- landsche (voornamelijk Spaansche) pries ters in Mexico, die vroeger „door afpersing en bedreigingen" geld ontfutselden aan het volk, uitsluitend ten voordeele van de Kerk." Kortom: hij doet 1-et voorkomen alsof de Kerk althans haar bedienaren voor het nationale welzijn het grootste gevaar oplevert, zoodat zijn strijd tegen dc Kerk als een patriottische daad moet wor den beschouwd. Het is niet noodig dat wij nader ingaan op de verklaringe. van Calles, die de cor respondent overigens zonder eenig com mentaar, en dus strikt objectief,-weer geeft. Maar een paar opmerkingen naar aan leiding van het interview willen wij ma ken. Wanneer de „Express" de gebeurtenis sen in Mr '.-o geregeld gevolgd had, zoo dat zijn lezers eenigszins op de hoogte wa ren van het bloe-. _e conflict, dan zou er geen bezwaar tegen bestaan, dat het blad thans het .«nt van Calles weergeeft. Maar dit is niet het geval. „Express'Me zers (er zijn er vèr over liet millioen) heb ben tot nu toe den indruk, dat er in Mexi co „iets gaande is", dat benden fanatie ke Katholir Ven onder leiding van opstan dige priesters, een guerilla voeren tegen een vrijzinnige regeering, die- een eind heeft willen maken aan een priester-heer schappij, waaronder het volk sinds on heuglijke tijden gebakt is gegaan. Dat er in Mr ico een kerkvervolging plaats heeft, en wel met de wreedste, bloedigste midde len, hier--"n is den „Express'Mezers niets bekend, want hun blad heeft het opzette lijk verzwegen. Het eenige wat^ zij sinds enkele dagen weten, is dat van Katholieke zijde beweerd wordt, dat er „wreedheden" begaan zijn. Deze lezers, die van niets op de hoogde zijn, en die door de wijze, waarop Ja „Ex press" geredigeerd wordt, vanzelf geneigd zijn, de Katholieke beweringen «.la ver zinsels op te vatten, worden thans o\er- vallen met een interview met Calles, den hoofdschuldige, zonder dat zij weten, waarvan die man beschuldigd wordt. Dat dit interview gepubliceerd wordt, zonder dat de redactie het heeft laten voorafgaan van een overzicht der door haar steeds verzwegen gebeurtenissen en der beschul dig': i door de Katholieken tegen do heerschcrs van Mexico ingebracht, getuigt van cn partijdigheid, waardoor de goede trouw van he* blaJ zelfs voor de heList- geloovig. twijfelachtig moet worden. Voor den inhoud van het interview is de „Express" niet aansprakelijk wèl voor de omstandigheden, waaronder het'gepu bliceerd wordt. En óók voor den „kop", welke het over de gehecle breedte der vóór-pagina af drukt President Calles on Mexican „atro cities." (Pres. Calles over Mexicaansche „gruwelen"). Door die aanhalingsteekens stelt de „Express" zich partij, oefent zij eommen- iier uit, plaatst zij zich aan de zijde van Calles. Wat baar correspondent ook verder mo ge berichten haar lezers zijn van den be ginne af vooringenomen ten gunste van Calles. De gruwelen staan voor hen nu eenmaal tusschen aanhalingsteekens. Nog een opmerking. De „Express" schrijft onder anderen boven het telegram van haar correspondent: „Door mr. Mason een speciaal interview toe te staan heeft hij (Calles) zijn ijzeren zegel betreffende buitenlandsche corres pondenten gebroken. Maandenlang heeft hij geweigerd iemand te ontvangen, die de pers vau de buitenwereld vertegenwoor digt." De „Express" schijnt niet in te zien, dat zij door deze mededeling, die e* op berekend is, indruk te maken, zichzelf opnieuw veroordeelt. Het pleit volstrekt niet voor haar, dat Calles met zijn „ijzeren zegel" breekt, nu een van haar correspondenten in Mexico is aangekomen. Dagteekent voor Calles de „Mexicaansche kwestie", wat het buiten land betreft, eerst van het oogenblik af, waarop de „Daily Express" gedwongen wordt, zich ervoor te interesseeren Wanneer hij geweigerd had, mr. Mason de grens te laten overschrijden, dan zou den wij met eenige reden in de goede trouw van de „Express" hebben mogen ge- looven, maar nu hij zich haast, in strijd met den regel, die hij tegenover journa listen in acht neemt mr. Mason te ontvan gen, gelooven wij veeleer aan een nieuwe „samenzwering", zij het dan ook ditmaal niet een samenzwering van het doodzwij gen. Woensdag j.l. verscheen de „Express'" met een „headline": The Pope on Mexican Atrocitie (De Paus over de Mexicaan sche gruwelen). Het woord Atrocities niet tusschen aanhalingsteekens. Dit behoefde niet meer. Het was een heel wat kleinere „headli ne", dan die van Dinsdag. Ze ging niet over zeven, maar over twee kolom. „De Daily Express", heet het „publiceert heden uittreksels uit een van de merk waardigste documenten in de kerkelijke geschiedenis." „Het is een Encycliek, welke mr. Mi chael Williams, hoofdredacteur van de „Commonweal" van New-York, van het Vaticaan gekregen heeft." „De brief werd, volgens mr. Williams, door de Amerikaansche pers niet opgeno men, omda* het „Katholieke propaganda" was. „Toen mr. Bernard Shaw dit hoorde, verklaarde hij: „Tk begrijp niet, wa: de Amerikaansche pers bezielt bij haar weigering om datge ne te publiceeren, wat feitelijk een inter view is met den Paus. Het is nieuws, offi cieel nieuws, van een persoon van het meest overweldigend gewicht." (Tntusschen zij er op gewezen, dat de „Daily Express" den boel in zoo verre door elkaar haspelt, dat zij niet de „boodschap" weergeeft, door den Paus aan mr. Williams gericht, doch uittreksels uit 's Pausen officieele Ency cliek over Mexico). Opnieuw veroordeelt de „Daily Express" door het afdrukken van passages uit de Encycliek betreffende Mexico zichzelf op de meest verpletterende wijze. Zij zelf noeemt de Encycliek „een van de merk waardigste documenten in de kerkelijke geschiedenis". Waarom heeft zij dan de pauselijke woorden weken lang doodge zwegen? Waarom heeft zij weken lang niets verteld van de houding der Ameri kaansche pers van de veroordeeling dier houding door Shaw, een veroordeeling, die tengevolge heeft, gehad, dat de Arae, - kaansche pers thans begonnen is, ook Shaw dood te zwijgen Dit alles is zeer ait- voerig behandeld geworden in de Katho lieke Engelsche weekbladen. De „Express" heeft het genegeerd, met de rest der Lon- densche pers. Eerst Woensdag heeft zij -t- handelend onder de pressie van Katholie ke lezers do voornaamste gedeelten uit de Encycliek afgedrukt. Weken en weken te laat. Let wel: de Encycliek, de officieele acte van beschuldiging wordt gepubliceerd n& het „interview" met den beschuldigde. Kwade trouw in elke geste van het blad. Donderdag j.l. op de derde pagina: „Readers' letters on Mexican atrocitiïs." Betuigingen van instemming door le zers. Het eigenlijke doel van het „onder zoek". De „Express" moet poseeren als ce ridder, die, zonder vrees, het onrecht be strijdt, zelfs al wordt het maar tegen Ka tholieken bedreven. Katholieke lezers doen mee aan de hul de. Zelfs mr. J. W. Poynter, een beksnd Katholiek publicist en vereenigingsman, laat zich niet onbetuigd. Al die menschen bedanken de „Express" voor het onderzoek.... waarvan zij nog niets anders vernomen hebben dan het in terview met Calles. Zij zijn zoo dankbaar dat de edelmoedige „Express" zich heeft opgeworpen tot rechter in het conflict tus schen de Katholieken en de Mexicaanse' e kerkvervolgers (iets waartoo dat blad niet het recht, en evenmin de bevoegdheid heeft), dat zij niet eens merken, hoezeer de „Express" maanden- en maandenlang de waarheid verzwegen heeft, zonder hier over thans eenig teeken van berouw te toonen. Zoolang de Engelsche Katholieken zoo onnoozel zi„n is het niet te verwonderen, dat de Engelsche pers zich ten aandien van hun.geloof cn kerk alles veroorlooft. DE BEKOORLIJKHEID VAN HET KIND. In het „Tijdschrift voor E.-K. Ouders en Opvoeders", schrijft pater P. van Luyk S.J.: „P. Anton Stonner S.J., groot kinder vriend en opvoedkundige, heeft bij de jubi- léfeesten van den II. Stanislaus een boek uitgegeven, dat hij noemt „Kind zijn voor God". Het is juist ook in 't Vlaarasch ver taald. Eenige gedachten willen we daar uit bewerken. En vooreerst deze vraag: „Wat maakt een kind bekoorlijk?" Wat een kind op de eerste plaats zoo aantrekkelijk maakt, dat is de gedachte, dat het nog is als een onbetreden land: het is nog heilig, zuiver, onbesmet; 't is nog de mensch, zooals God hem gedacht heeft; 't is nog Zijn eigen schepping, die ens herinnert aan 't aardsch Paradijs. Wat wij moesten zijn, wat onze stam ouders eens waren in het aardsehe Para dus, toen de zonde de wereld nog niet had ontwijd, dat verkondigt ons 't onschul dig stralend kinderoog. Kinderen doen ons daarenboven denken aan onze eigen kinderjaren. Zoolang we kind waren, lag de zonde nog vast in ons bij het aanschouwen van een kind zien we dus ons beter ik, zien wo wat we zelf eens waren. En dat zien niet alleen ouders, die hun eigen ik instortten in dit kleine wezen, maar ieder mensch't kind toch roept bij iedereen eigen kindertijd, eigon beter, rei ner leven weer voor den geest. Een ongelukkige, door hartstochten voortgejaagde dichter, kwam eens plotse ling staan voor een slapend kind. Het was een vreemd kind en toch, dat gezicht greep hem geweldig aan; hij moest den ken aan zijn eigen kinderjai en, aan een tijd, die totaal verschilde van zijn tegen- woordigen zieletoestand. Hij eindigde die zelfbeschuldiging met deze woorden: Een dieper heimwee komt op mij gevallen, Dan als het op de stille heide regent Of in 't gebergte die verre klokken schallen. Zeker, kinderen wekken heimwee naar het Paradijs, naar eigen volmaakte on schuld, ja over dat alles heen, naar God. Kinderen zijn voor ons openbaringen van den eeuwigen God zelfer is misschien op aarde niets ,dat zoo krachtig kan bijdra gen, om onze gedachten te richten op God als het schuldelooze kind; niets is zoo rein, zoo sterkend, zoo veredelend als de aanblik van het kind. Die wonderbare werking kan men dikwijls totaal onver wacht ondervinden als 't kind ons plotse ling met dien eigenaardigen, helstralen- den blik aanziet. Laat het kind anders nog zoo onbeholpen, zoo zwak, zoo hulp behoevend zijn, als 't u bekijkt met dien geheimzinnigen, droomenden, bijna magi- schen weerspiegeling van de mooie schep ping; 't is niet alleen het kristal heldere hemelblauw met zijn vloeiende lichtgolvin- gen, of het goudwarme bruin onzer herfst- wouden't is niet enkel vaders mannelijke ernst en moeders diep gevoelsleven, die daar vercenigd stralen uit den kinderblik. Neen, die onschuldige kinderoogen zijn meer; ze zijn de poorten, die opengaan van Gods ondoorgrondelijke eeuwigheid, die zich uitstrekt achter den sluier der zichtbare wereld en die nu en dan, wanneer die sluier, zooals bij het kind, dun en doorzichtig wordt, groot en over weldigend schijnt. Zoo voelen wij hot dan ookin het kind en van het kind uit heeft God ons zelf aangestaard. Dat. is juist do reden, waarom Jezus aan Zijn Apostelen en aan geheel de we reld een kind als voorbeeld kan voor oogen stellenhet kind is werkelijk een Godsopenbaring een reine afbeelding van God. Misschien kunnen wij menschen, God nog het gemakelijkste in het kind te rugvinden. Hier behoeven we slechts even terug te gaan in ons eigen ik, om do grondlijnen van ons wezen, door God zelf in ons ontworpen, weer duidelijk en scherp, te maken. God alleen werkte in 't begin, nadat door 't Doopsel de erfzonde was verdwenen, later kwam de zonde en die heeft haar werk gedaan, hier min der, daar meer bedorven. Maar dat moet ons niet beletten het oorspronkelijke plan Gods, het ideale beeld in ons door God nagestreefd, weer op te bouwen en te voltooien. Van veel beteekenis is het ook, dat Z.H. de Paus in onzen tijd met zoo'n nadruk gewezen heeft op den H. Stanislaus, den Benjamin onder de heiligen, zooals de Paus hem noemde. Hij is maar achttien jaar geworden; hij is tot zijn dood kind gebleven, een ongeschonden kind, dat zijn kinderlijkheid tot aan zijn dood oewaaid heeftzijn zuiver geestelijk-kind-zijn heeft hij weten te ontplooien tot aan zijn ster vensuur. "Wat een tegenstelling met zoo veel arme moderne kinderen, die eigen lijk geen kind meer zijn, aan wien men 't kind zijn ontstolen heeft. Daarom heeft Z. H. met zoo'n nadruk op den kinderlijken Stanislaus gewezen. Veel is er verzwakt bij ons door groot-stadsleven, door uit- heemsche zeden en gewoonten, door mo de, door overerving, door diepe inzinking van zedelijk godsdienstig leven. Van kinderen schijnt de redding der vol gende geslachten te moeten voortkomen. Een beroemd schrijver riep eens uit: „Verjaagd ben ik uit vader- en moederlan den: de vaders en moeders van heden hebben mij bitter teleurgesteld. Daarom blijft mij alleen nog mijn kinderland lief, het onontdekte, in allerverste zee. Daar heen dus met gespannen zeilen, zoeken en zoeken". Geheel de jeugdbeweging is ook een kreet naar kinderlijkheid. Maar dat ver zuchten naar kind-zijn is niet voldoende. Het gewilde en gemaakte jongdocn, ge kunsteld en door nieuwe modewetten ge waarborgd, zooals men 't hier en daar ziet, is eenvoudigweg belachelijk. En toch zou daarlangs misschien een weg te vin den zijn, als wij heiligen, zooals den H. Stanislaus eens wilden afkijken en goed wilden leeren wat 't beteekent: altijd meer kind worden en kind zijn van God. „God verwacht", zoo zegt een dichter, „dat de mensch in heilige wijsheid zijn kinderaard terugwinne". Daar gaat het om. Het leven van Starislavs kan ons hel pen bij 't herwinnen der kinderlijkheid. Als een lachende, blauwe dag in Mei ligt het nog voor ons opon. De heilige is een type, een vertegenwoordiger van het kin derlijke zonder meer, dat wij als godde lijke eeuwigheidswaarde achter alle bij zondere openbaring der schepselen be speuren, waarnaar we met zoo'n wee moed veilangen. In het kind zien wij God, klimmen op tot Hem, en daarom voelen we zelf, heim- weo naar dat kind-zijn. Heilige kinderen kunnen ons daartoe helpen. Gemeentelijke Aankondiging Hinderwet B. en W. van Leiden; gezien het ver zoek van: a. P. de Ru, om vergunning tot het op richten van een brood- en koekbakkerij in perceel Hooigracht no. 53v kadastraal" bekend Gemeente Leiden, Sectie I. no. 2191. b. de N.V. Nederlandsche Rotogravure Maatschappij, om vergunning tot het uit breiden van de drukkerij van boekwerken platen en tijdschriften in het perceel Gal gewater no. 22, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie H. no. 129, 20 en 24 ged. Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 28 April e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerech tigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebe stuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Katholieke Agenda. LEIDEN. Maandag. Ver. R. K. Dilettanten. Zomer- lust, 8.15 uur. Dinsdag. „St. Peter Kanis". Zomerzorg, 8.15 uur. Woensdag. Dr. Schaepman-avond. Stads gehoorzaal, 8 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. Maandag. Nederl. Reisver. Kleine zaal Stadsgehoorzaal 8.30 uur. Donderdag. EL O. V. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Do avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 16 April tot en met Zondag 22 April waargenomen door de Apotheken van de H.H. G. EL Blanken, Hooge woerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, Telef. 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Speciale Huiskamer-Karpet 2 Mtr. x 3 Bltr. J tf.UU DE POPPEN-TENTOONSTELLING. De poppen-tentoonstelling ten bate van de St. Margarita van (Li tona-Stichting iB een groot succes geweest. Zij is door niet minder dan 2868 betalende bezoekers be zocht. Bij de officieele sluiting dankte de eerw voorzitter, de Weleerw. Pater Frigge, al len, die hebben bijgedragen tot het wel slagen. Personen afzonderlijk te noemen ging niet, omdat spr. kans zou hebben sommigen te vergeten. Verder werd be kend gemaakt de uitslag van den raad- wedstrijd. De naam van de pop was: Magdalena. Deze naam was door 6 personen gera den. Bij loting werd de prijs toegekend aan mej. Jo van Ulden Hooge Rijndijk 19. Het aantal in de stichting verpleegde kinderen is 486. De trckkinglijsten van de loterij zijn verkrijgbaar vanaf Dinsdag bij de wed. Huibers, Haarlemmerstraat a f 0.10 per stuk. De prijzen kunnen afgehaald worden in het voormalige Antonius patronaat, Mare, Dinsdag van 25, half 8—10 uur, Woens dag 10—12, 2—5, half 8—10 uur. Woensdag zal bekend gemaakt worden, waar de parijzen eventueel later kunnen worden afgehaald. In de Zaterdagmiddag gehouden jaar- lijkscbe algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Koninklijke Stoom zeep-, eau de cologne- en parfumeriëfa- briek v.-h. Sanders en Co. alhier, werden balans en winst- en verliesrekening goed gekeurd en het dividend vastgesteld op 7 pet. (vorig jaar 9 pet.). Tot commissaris werd herkozen de heer E. W. F. Gugcl, te Rotterdam. In de jaarlijksche algemeene vergade ring van aandeelhouders van de Konink lijke Nederlandsche Grofsmederij alhier, op 23 April a.s. te houden, wordt voorge steld een dividend uit te keeren van 14 (v. j» 13) pet. Zaterdagmorgen is de 14-jarige P. v. d. B., werkzaam in de Vereenigde Touwfa- brieken te Leiderdorp, in de fabriek van oen auto gevallen en met het hoofd op een steenen vloer terecht gekomen. Hij bleef bewusteloos liggen en werd door den E. H. D. naar het Diaconessenhuis vervoerd. Daar aangekomen was hij inmiddels weer bijgekomen. Zaterdagmiddag ora 12 uur is ten huize van D., Oranjestraat 34, een schoorsteen brandje gebluscht. Gisteravond om kwart voor 12 is de mi- E licien C. H. met zijn rijwiel op de Steen- straat aangereden door een Brockway-bus, F die een voor zich rijdende trom wilde pas- 3, seeren. Het rijwiel van den milicien werd geheel vernield. E

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2