SPI INTER Letteren en Kunst Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. Telegrammen. „wiltcm" j in cn Laatste Berichten De Minister van Justitie brengt ter kennis van belanghebbenden, dat te ver vullen is de betrekking van onbezoldigd deurwaarder bij het Kantongerecht te Delft. Sollicitatien, gericht aan den Minis ter van Justitie, dienen te worden inge zonden bij den Kantonrechter te Delft. De Raad van Rotterdam neemt het voorstel tot stichting van een nieuw mu- seum-Bovmans aan zonder hoofdelijke stemming. Het Utrechtsch Stedelijk Orkesta De voordracht van B. en W. aangenomen. In de gisterenavond gehouden zitting .van den Utrechtschen gemeenteraad werd na langdurige discussie met algemeene stemmen de voordracht van B. en W. aan genomen om het Utrechtsch Stedelijk Or gellest, gedurende vier achtereenvolgende jaren, een subsidie van 52.000 te verlee- nen. ALKEMADE. Geboren: Clazina Hendrica d. van H. Bouwmeester en A. Spring in 't Veld. Franciscus Johannes z. van N. Ver haar en A. Kotiwenhoven. Christianas Antonius z. van G. J. de Jong en W. II. van Herpen. Margaretha Curina d. van P. L. Straathof en M. A. M. Verkley. Joseph Mwxinus z. van G. J. Pouw en C. Olyerhoek. Ondertrouwd: Johannes Godefri- dus van der Poel jm. 25 jaar en Petronel- la Theodora Heemskerk j.d. 25 j. Jaco bus Simon Pennings jm. 27 j. en Sophia .Wilhelmina Straathof jd. 22 j. HILLEGOM. De Bloemenvelden. Als bij fcooverstaf hebben de Hyacinthen cn vroege Tulpensoorten haar bruilofts kleed aangetrokken: wat niemand voor een week had durven voorspellen is wer kelijkheid geworden. Hillegom, het cen trum der cultuur, staat aan de spits der rij bollendorpen die haar schoonheid der voorjaarsnatuur aan inwoner en vreemde ling gaan toonen. Gaarne geven we de le zers eenige routes aan en noodigen allen dringend uit tot komen, nu en gedurende minstens 14 lentedagen. Het is moeilijk alle mooie plekken en tuinen in een adem op te noemen. Veler lei voertuigen brengen de duizenden naar hier. Nemen we eerst een paar wegen of uitstapjes vanaf het Station: Loosterweg II, idem III tot den R. K. Armen tuin, midden tusschen de velden door, uitko mende aan de Haven. Vandaar rechts gaande naar de Veenenburgerlaan, waar men vanuit den weg m de diente staart. Ofwel: Loosterweg II tot de Wilhelmina- laan, deze af vanwaar men op do Molen- brug en het nabije gelijknamige duintje rijke vergezichten heeft. Mede kan men vanaf het Sration 'links gaan langs Loos terweg I, voorbij de gasfabriek en dan rechts de Pastoorslaan af naar de Wee- resteinstraat. Vanaf het dorp (middelpunt Hotel Sistermans, stopplaats voor tram en autobus) kan men gemakkelijk de aange geven routes maken. Bij mooi weer zal 't a s. Zondag zeer druk Zijn, men kan hem den Bollen-Zondag noe men, maar wij persoonlijk houden liever aan op Zondag 22 dezer. Wie de groote drukte wil vermijlen, neme een in-de- weekseh dagje, het loont de moeite stellig! Beeld van St Joseph. Thans is ter zijde van de St. Josephkerk het fraaie beeld van den grooten Patroonheilige ge plaatst. Het staat op de piaats, die door den architect der kerlc, den heer Jan Stuijt, werd aangegeven Indien nu ook ten spoe digste het. leelijke houten hek voor het Godshuis verdwijnt en vervangen is door het hekwerk dat op de teekening stond en er hoort, zal het geheel daar af zijn. Ieder spreekt over het koeienhek (de naam is geheel juistdat er de gansehe omgeving leebjk maakt. Maar ook dat zal wel komen De lieve jeugd. De Molenstraat wordt des avonds min of meer onveilig gemaakt door de jongolui, die er dan feitelijk niet hoort. Het amusement bestaat in het uit jouwen van de voorbijgangers, het midden op de straat gaan zitten en dergelijk fraais meer. We signaleeren dit weder even om weer aan te toonen, dat het po litiecorps, zegge en schrijve 4 man tellend, dringend dient te worden uitgebreid. De Gemeenteklok. De gemeenteklok heeft bet weder anderhalve dag vertikt te gaan. Het euvel, dat meermalen voor komt. is reeds in den gemeenteraad be sproken. Hot schijnt noodzakelijk, dat het oude beestje door een jongere zuster wordt vervangen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. Ten overstaan van Notaris H. Eerdbeek werd gisteren in bod ge bracht het pand bij de nieuwe brug, vroe ger eigendom van wijlen den heer G. v. d. Does, ten dienste der nieuwe brug aange kocht voor 17000. Het pand kwam in bod op ƒ5100, hoogste bieder de heer Jac. Haasnoot Kzn. Kiesvereeniging. Betreffende de door de R.-K. Kiesvereeniging te organiseeren Dr. Schaepman-avond op Dinsdag 17 April kunnen we nog het volgende mede- dcelen. Deze herdenkingsavond, tevens propaganda-avond voor het Dr. Sehacp- man-fonds zal gehouden worden in de aula van het St.-Will. College, welwillend door den weleerw. Pater Rector hiervoor afgestaan. Als spreker zal optreden de weleerw. heer Kapelaan Hesp te Noord- wijk terwijl de heeren zangers hunne me dewerking zullen verleenen door eenigo variatie te brenge* met het zingen van en kele nummers. Bovendien is er nog een bij zondere attractie waaraan allen gratis kunnen deelnemen. Er is toegang voor alle Katholieke kiezeressen en kiezers uit de Parochie Katwijk. (Ook de leden der Kiesver. die nog geen kiezer zouden zijn hebben toegang). Op een groote opkomst ook van dames, wordt gerekend. KATWIJK. W. Schoo t Gisteren is in het diaco nesenhuis te Leiden, waar hij een maag operatie onderging, overleden de heer W. Schoo, sinds vele jaren directeur van het post- en telegraafkantoor te Katwijk. LEIMUIDEN. De Wassenaarsche polder. Bij de ge houden herstemming voor secretaris-pen ningmeester voor den Wassenaarsehen polder is gekozen de heer J. B. Wolken. OEGSTGEEST. Oudersavond. De parochieele patro- naatscommisie heeft een oudersavond ge organiseerd, die zal worden gehouden op Zondag 15 April a.s. Hot is bovengenoem de commissie bekend, dat er, jammer ge noeg, nog velen worden gevonden, die lang niet overtuigd zijn van het bestaans recht van onze jongelingonvereenigingen die alleen zulk een instituut kennen zonder daarbij ook de noodzakelijkheid van te begrijpen. Door het organiseeren van bovenge- noemden avond, die tevens een eenigs- zins feestelijk karakter heeft, wil de pa tronaatscommissie de ouders en opvoe ders over een en ander nader inlichten en tevens trachten hun belangstelling daar voor te winnen. Deze avond is niet alleen toegankelijk voor de ouders die een jongen thuis heb ben, die in aanmerking komt voor con gregatie of Patronaat, doch alle R.-K. ouders zijn welkom. Het programma, dat wordt aangeboden, biedt het werk van do jongens zelf. Moge dezen avond door aller medewerking, terwille van het jeugdwerk in deze parochie, volkomen slagen. OUDE-WETERING. Kiesvereeniging. Naar wij vernemen zal op Donderdag 19 April a.s. in Hotel Van den Bosch alhier een vergadering w-orden gehóuden van de R.-K. Kiesver eeniging, bij welke gelegenheid door den heer Wiimer, hoofd-redacteur van „De Leidsche Courant" een rede zal worden gehouden met als onderwerp: het Dr. Bchaepmanfonds. NIEUWE-WETERING. Paard op hol. Gistermorgen sloeg een paard gespannen voor een wagen van den heer de Wit alhier plotseling los en op hol den Langenweg naar Oude-Wete- ring op. Hoewel verschillende personen te Roelofarendsvecn het paard tot stilstand trachtten te brengen, holde het paard steeds verder, totdat het te Oud e-Wet e- ring eindelijk tot staan werd gebracht. Gelukkig werden geen ongelukken veroor zaakt. ROELOFARENDSVEEN. Eindles. Gisteravond werd de Alge meene Tuinbouwcursus, die hier geduren de twee winters,, vanwege do L.T.B. werd gegeven door den heer A. J. Zwarlelé met een eindles besloten. Deze werd bijge woond door den heer O. Koeman, Rijks- tuinbouwconsulent te Aalsmeer, drie le den van het. bestuur der afdeeling en den Geestelijk Adviseur, Kapelaan Weber. Nadat aan de leerlingen een reeks van vragen waren gesteld over de onderwe zen leerstof uit verschillende vakken, reik te de heer Koeman de verworven diplo ma's aan de leerlingen uit. De consulent hield daarbij een toespraak waarin hij de leerlingen wees op het nut van zich te ontwiklceyen op vakgebied, vooral in een streek als deze, waar do cultuur zich aan het wijzigen is. Een ondergrond voor die ontwikkelen op vakgebied, vooral in een met vrucht kan worden voortgebouwd. Een eerste middel daarvoor is het lezen van de tuinbouwbladenverder het vol gen van cursussen voor volwassenen en het bijwonen van lezingen over tuinbouw- onderwerpen. Alleen dan zal het geleerde in de toekomst van groote waarde kunnen zijn. Daarna dankte de consulent den heer Zwartelé voor zijn onderwijs en het be stuur met zijn Geest. Adv. voor him te genwoordigheid en medewerking. Nadat de leerlingen waren toegespro ken door hun onderwijzer, door kap. We ber en den voorzitter der afdeeling, den heer N. van der Meer Gzn., werd de bij eenkomst gesloten. VOORSCHOTEN. Bloemendag. De verkoop vau bloemp jes ten bate van de T.B.O.-bestrijding door liet Groene Kruis, afd. Voorschoten, heeft opgebracht de som van 88.32J/2. Een schadepost. Gisteren is ten na- deele van den landbouwer A. van der Ma- rel alhier op de spoorbaan der H.IJ.S.M. een koe doodgereden. De koe was door de sloot heengegaan en aldus op de spoor baan gekomen. Het beest is geheel vermor zeld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kerkschapen. De 47 kerkschapeji, welke gisteren zijn verkocht, brachten 1919 op. AARLANDERVEEN. Mond- en klauwzeer. In ons dorp deen. zich zeer veel gevallen van mond- en klauwzeer voor. Bemalingswerktuigen. Morgen (Zater dag) geeft het Bestuur van den Zuid en Noordeindorpolder modedoelingen enz. aangaande de bemalingswerktuigen van dezen polder aan ingelanden. Daarvoor zal genoemd bestuur zitting houden in liet lokaal van den heer N. Delfos, Aarlander- veen, vanaf 9 tot 12 uur voormiddag. Het Bestuur hoopt op aller belangstelling. Zeldzaamheid. Als een zeldzaamheid kan worden beschouwd, dat bij den heer J. •dteeiivooiden nu al reeds ccn appelboom in vollen bloei staat. BOSKOOP. Gelukkig. De verbreeding en verhar ding der Gouwekade in den Ham is bijna voltooid. Voor degenen die daar wonen of hun bedrijf hebben is het eenige maan den minder aangenaam geweest, vooral bij regenachtig weer, dezen weg te passeeren. Na regen komt zonneschijn, want nu komt het prima in orde. Z0ETERW0UDE. Uitvoering. De R. K. Tooneelver. „Ons Genoegen" heeft haar tweede uitvoering van dit jaar gegeven. Opgevoerd werd „De Verstooteling", dra ma in 3 bedrijven. Ofschoon dit stuk voor dezen tijd wat verouderd is (het dramati sche ligt er te dik op) was de vertolking niet slecht te noemen. Vooral Herman, de jongste zoon van den veekoopman Wouters gaf zijn rol hier heel goed. Scherp komt er in uit de plichtvergetende vader tegenover de ware naastenliefde. Een dankbaar applaus aan het einde be wees, dat de aanwezigen voldaan waren. Hieiop volgde de klucht in één bedrijf: „Do Boemelbaron". Dit was wel het succes nummer van den avond. Hartelijk hebben de aanwezigen hierom gelachen, vooral om Gerrit Spijker, den lustige vagebond, die allen bij den neus nam. Deze speler vertoon de een uitmuntend stukje tooneelspel. Hij had dan ook meermalen applaus bij open doek in ontvangst te nemen. Ook het laatste nummer, Jt blijspel: „De lustige wtaak", vond algemeene instemming. Hartelijk is er gelachen, toen Mozes, de jood, werd ingemaakt, nadat hij uit vrees voor Baas Bommel, de kuiper, in een ton was gekropen. Alles tezamen was het een welgeslaagde avond. Er heersehte- den geheelen avond door een prettige stemming in het Patro naat, welke er tusschen de bedrijven door goed werd ingehouden door het pianospel van mtj. Molenkamp, die zich wederom belangloos had beschikbaar gesteld. Aan het einde van den avond gekomen, dankte do weleerw. heer Kap. Boon de Orcle-commissarissen voor het zoo voortref felijk bewaren der goede orde en besloot met de woorden dat „Ons Genoegen" ge toond heeft n?g in staat te zijn avonden te kunnen geven, die leiden tot wederzijdsch genoegen. Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat. Het mijnbedrijf der Billito n-Mij. In den foyer der Stadsgehoorzaal werd gisteravond door de afd. Leiden van de Vereeniging NeJerlamlsch Fabrikaat een filmavond gegeven die buitengewoon goed bezocht was. De afdeeling&roorzitter, de heer H. Pel, wees er in zijn inleidend woord opdat uit de belangstelling, die 't winterprogramma gehad heeft, geconcludeerd mag worden, dat de afdeeling reden van bestaan heeft. Spr. gaf hierna het woord aan den heer J. C. Mollema, oud-héoLl-administrateur van de Billiton-Maatscfcnppij. Alvorens tot vertooning van de film pver te gaan deelde sprl in groote trekken een en ander mede over het werk dezer mijnbouw-onderneming. Spr. begon, zooals te doen gebruikelijk is, met een stukje aardrijkskunde over de ligging van Billiton. De kusten van Billi- ton zijn eentonig; langs de Westkust een smalle, hier en daar onderbroken -strook zandgrond; aan de Oostkust een breede zandvlakte met een van krokodillen we ntelend moerashet overige deel der kust, behalve dat van de Westelijke helft der Zuidkust, ^aar een smalle strook zand grond wordt gevonden, bestaat uit afzet tingen van bakoe (zee- en moerasmodder) met nog hier en daar moerassen, waarvan heb grootste (122 K.M.o) in het Zuid-Oos ten is gelegen. De bevolking wordt onderscheiden in twee rassen, in Orang Dart en Orang Laoet, zeemenschen, nakomelingen van zeeroovors. Billiton is bijna uitsluitend bekend door hanr tinerts. In-.1850 werd door baron van Tuyll van Serooskerkon concessie aange vraagd voor de ontginning, welke in 1852 werd verleend. In 1S0G werd de N.Y. Billi- ton-Mij. opgericht. Spr. schetst dan de moeilijkheden, waarmee de pioniers dezer beweging te kampen hadden en waardoor de resulta ten in den aanvang heel mager waren. In 1892 werd een nieuw contract gesloten voor den t ijd van 35 jaar, waarbij de maat schappij zich verbond 5/8 van haar voor- deelig saldo aan het Gouvernement af te dragen. Daardoor is Billiton onontbeerlijk voor ons land geworden. Hierna werd een aanvang gemaakt met de vertoon ing van de Billiton-film, ver vaardigd door de Ned. Indische Film maatschappij. Nadat we in het eerste gedeelte een en ander van Billiton op het witte doek hadden gezien, kregen we in het tweede gedeelte de tinwinning in zijn primitieven vorm op zeer aanschouwelijke wijze voor gesteld. Doch ook hier heeft de techniek reusachtige vorderingen gemaakt en zien we hoe in de laatste jaren in toenemende mate de handenarbeid door machinale is vervangen. In het laatste gedeelte krijgen we voorts nog eenige interessante gegevens over de gewoonten en zeden op Billiton te aan schouwen, zoodat het geheel een goed overzicht van Billiton geeft. Na de. filmvdotstelliilg werd den heer Mollema door jden voorzitter dank ge bracht voor zijn interessante voordracht. St. Joseph Gez. Vereeniging. Studie-en Debatingclub „S t. Petrus C a n i s i u s". Dinsdagavond hield de Studie- en De batingclub „St. Petrus Canisius" haar zesde winterbijeenkomst. Nadat de notulen der vorige vergade ring waren voorgelezen en onveranderd 'medgekeurd, nam de Eorw. V.-Prncscs, »vap. Kemperman, het woord om den leden te herinneren aan Vrijdag 27 April. Want 27 April a.s. wordt de feestdag herdacht van den H. Petrus Canisius, patroon dezer club. En wat nog meer is, Pater de Witte S. J., uit het St. Willebrordus-College te Katwijk, komt dan een lezing geven met lichtbeelden over den H. Petrus Canisius. Dat het een prachtige en leerzame avond zal worden betwijfelt niemand en natuur lijk zullen er zeer vele leden van de Gez.- Vereeniging dien avond opgaan naar Ra penburg 52. Vervolgens is er Zondag daarop Alg. H. Communie voor de leden. Ook werd nog een en ander besproken over do groote excursie naar Rotterdam, die binnenkort zal plaats hebben. Kap. Kern perman zal Praeses Perquin daarover inlichten. Dan werden er nog enkele vra gen besproken, o.a. was er en brief bin nengekomen, waarin L. Verhoeven de vraag verduidelijkte, die hem opgegeven was, daar hij dien avond persoonlijk niet kon komen. Dien avond werd er als vraag opgewor pen: Hoe staan wij tegenover de Lib. Ka tholieke Kerk? Deze vraag zou de Eerw. V.-Praeses op zich nemen en a.s. Dinsdag den leden uiteenzetten. Na nog enkele huishoudelijke besprekin gen werd deze zeer leerzame vraag- avond met gebed gesloten. Oudersavond. Gaarne plaatsen wij nog een laatste op roep tot de Gehuwden, hoofden van Ge zinnen, om hedenavond op te gaan naar de Foyer van de Gehoorzaal, waar Pater Van der Helm en Dr. Jos. de Boer uit Venlo, een paar zeer actueele onderwer pen zullen behandelen in verband met do opvoeding. Het is voor de ouders van zeer groot belang, om over dit punt voorlich ting te ontvangen en het gehoorde in toe passing te brengen. Waar voor alle R. K. Gehuwden vrije toegang is, verwachten wij een dicht bezette zaal en een aandach tig gehoor. De aanvang is kwart na achten. De poppententoonstelling. Abusievelijk werd door ons gisteren ge meld, dat de Poppententoonstelling in de kleine stadszaal, die iederen dag geopend is van 2 tot 5 en van 7 tot 11 uur Zaterdag alleen van 7 tot 11 uur geopend zou zijn. Dit was niet juist. Tot en met Zondag is de expositie te bezichtigen van 2 tot 5 en van 7 tot 11 uur. Zaterdag echter onderbroken van 2 tot 11 uur. Tevens verzoekt men ons mede te dee- len, dat heden aan de 525ste en verder aan de duizendste bezoeker(ster) een ver rassing zal worden uitgereikt. Gisteren waren er reeds 500 bezoekers geweest. Opheffing garnizoenswerkplaats. De garnizoensw'erkplaats hier ter stede waar tot nu toe de militaire schoenen wer den gerepareerd zal worden opgeheven. Met ingang van 1 Juli wordt een begin gemaakf met de afvloeiing van personeel, waardoor met October de opheffing geheel zal zijn tot stand gekomen. Het militaire schoenwerk zal voortaan in de Rijkswerk inrichting en gevangenissen worden gere pareerd. Er zijn thans ongeveer 50 perso nen werkzaam. In de gehouden vergadering van aan deelhouders der N.V. Broodfabriek de Zeeuw werd het dividend vastgesteld op 6 pet. (v. j. 3 pet.). De periodiek aftredende commissaris, de heer Z. J. de Rooy te Nieuwveen werd herkozen. De electrïseh gedreven Pannenfabriek met terreinen van de H.H. Gebr. v. Sille- voldt te Valkenburg is bij publieke veiling voor de som van 39.625 verkocht aan de N.V. Wernink's Kalkfabrieken alhier. Door de politie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen J. J. S. te Amsterdam, verdacht van poging tot oplichting door middel van een advertentie in het Week blad „de Boerderij". Daarin werden ge gadigden opgeroepen voor een betrekking, waarvoor echter geneeskundig onderzoek noodig was. Dit werd door J. J. S. zelf verricht en kostte 2.50. Van de betrek king. kwam echter niets. Meerdere perso nen zijn li.et slachtoffer van dezen oplichter geworden. Ten nadeele van den student. W. R. de B. is gistermiddag uit het kleedlokaal van het clubhuis van de studentenroeivereeni- ging „Njord" aan den Morscliweg een gouden Zenith-horloge ontvreemd. De diefstal is tusschen 12.45 en 1.45 ge pleegd. Ten huizo van H. S. aan de Uiterste gracht is door onbevoegden de muntgas meter gelicht. Gistermiddag is de 9-jarige L. B. op de Garenmarkt met zijn linker-onderbcen tus schen de cranck van zijn fiets en de ket- tingkast bekneld geraakt, waardoor dit lichaamsdeel bloedend werd verwond en de jongen in het Acad. Ziekenhuis moest worden behandeld. Gistermiddag is door een autobus van Stadsverkeer, die links van den weg reed, de wielrijder R. aangereden. Het rijwiel werd licht beschadigd. Door de politie is aangehouden do vrou welijke logementklant A. M. F., die nog 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis te goed iiad. DE BOMAANSLAG TE MILAAN. Manifestaties te Rome. De aanslag niet tegen den koning gericht? ROME, 13 April. (V.D.). Gisterenavond kobben te Rome en Milaan indrukwekken de manifestaties voor den koning en het Gemeentelijke Aankondiging Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat J. Tli. M. Gussenhoven te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Oude Rijn No. 2. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennjs, dat II. van Rossum Jr. te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van vergun ning voor den verkoop van sterken drank in het klein alleen agn logeergasten in het perceel Lange Agnietenstraat 9. Katholieke Agenda. LEIDEN. Vrijdag. Ouderavond, Stadsgehoorzaal, Foyer, 8.15 uur. Vrijdag. Poppententoonstelling Stadsge hoorzaal, 25, 711 uur. Zaterdag, Poppententoonstelling, Stadsge hoorzaal 211 uur. Zondag. Poppententoonstelling, Stadsge hoorzaal, 25, 711 uur. Algemeene Agenda. LEIDEN. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 10 April tot en met Zondag 15 April waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Speciale Huiskamer-Karpet 2 Mtr. x 3 Mtr. U.ÜII fascisme plaats gehad. In politieke kringen beschouwt men den bomaanslag to Milaan niet tegen den koning gericht, doch als een terroristische daad, waardoor de re geering van Mussolini en de orde in het Nieuwe Italië tegenover de wereld in een sterk daglicht geplaatst worden. Mussolini heeft den koning een tele gram gezonden, waarin hij uitdrukking geeft aan de discipline van de gehecle na tie tegenover het koningshuis. Rome is feestelijk met vlaggen versierd, uit. vreugde, dat de koning behouden is gebleven. Reeds 23 dooden. ROME, 13 April. (V. D.). - Het aantal slachtoffers van den bomaanslag te Mi laan is thans tot 23 gestegen. De leiders der crimineele politie te Rome hebben zich naar Milaan begeven om een onder zoek in te stellen. Voor de achtergebleve nen der slachtoffer is een steunactie op touw gezet. De begrafenis der slachtoffers zal Zondag op het groote kerkhof te Mi laan plaats vinden. Van de daders ont breekt tot nu toe elk spoor. NIEUWE BOMAANSLAG? TWEE DOODEN EN EEN AANTAL GEWONDEN. MILAAN, 13 April. (V.D.) Naar de Ber liner Zeitung am Mittag uit Milaan meldt, heeft hedenmorgen in de militie-kazerne Carroccie in de Pia Tarane te Milaan een ontploffing plaats gehad waarvan de oor zaak nog niet is vastgesteld. Twee perso nen werden gedood en een aantal gewond. DE DUITSCHE 0CEAANVLUCHT. Nog geen bericht. Het weer is uitstekend. NEW YORK, 13 April (V.D.). Hoewel tot op hedenmorgen vroeg geen enkel be richt pmtrent de Duitsche vliegers was ontvangen, wordt alles op het vliegveld Mitchellfield in gereedheid gebracht voor de landing. De noodige zoeklichten zijn geplaatst. Reeds hedenmorgen trok een groote menigte naar het vliegterrein om de komst van de „Bremen" af te wachten. De politie heeft de noodige maatregelen genomen om het verkeer naar hef. vliegter rein te regelen. Ook op 't vliegterrein zelf zijn maatregelen genomen, om do men- schenmenigte in goede orde te houden. Het weer boven New-Foundland wordt beter. Alle kuststations hebben verzoek gekregen, naar het vliegtuig uit te kijken. NEW YORK, 13 April. (V.D.) Het stoomschip Mauretania, dat zich op onge veer 300 mijl van de Amerikaansche kust bevindt, meldt uitstekend vliegweer. Ook de laatste weerberichten van New Foundland luiden gunstig. Tc 9 uur he denmorgen was nog geen bericht van de vliegers ontvangen. Communisme op de Fransche vloot. PARIJS, 13 April (V.D.). Naar uit Bou logne gemeld wordt is op een tweetal oor logsschepen een communistisch complot ontdekt. Uit het onderzoek is gebleken, dat communisten uit Parijs zich bij de ma rine lieten indeelen om propaganda te voe ren. De voornaamste schuldigen zijn ge arresteerd. PAVER HENRI RAYMAKERS. t Men seint ons: In het Mgr. Hamermis siehuis te Nijmegen is overleden de wel eerw. Puler Henri Haymakers, bekend als prediker voor de missieactie. Pater Roymakers werd in 1860 te Heï- 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2