- Effen - Tapijten ter overname. Rechtzaken. Faillissementen. SPORT. LUCHTVAART. Marktberichten. Advertentiën. lips wisseistri PHILIPS-REFLEX Toestellen Haarl.straat 250 HinUaÉr 3 Perceel Weiland re BurgerWoonhuis De conclusies van mr. M. P. L. Steen- berghe tenslotte luiden als volgt: I. De wetgever heeft tot taak de goede verhouding tusschen patroon en arbeider te bevorderen. II. Bij eiken maatregel zal, behalve met sociale en economische eischen, rekening gehouden moeten worden met de normale historische ontwikkeling. III. De sociale wetgeving dient zich te baseeren op de uit de vrije maatschappij ontstane organisatie van patroons en ar beiders. In de sociale wetten worde een groote plaats aan de samenwerking van patroons en arbeiders, van hun organisaties en van eventueel door dezen te stichten organen ingeruimd. IV. De wetgever dient de verbindend verklaring der Collectieve Arbeidsover eenkomst mogelijk te maken. V. De wetgever bevordere het instituut der arbitrage. Inbraak te Leiden. Voor de Haagsehe rechtbank hebben terecht gestaan de kruideniersbediende B. S. en de straatmaker P. S., beiden uit Leiden, thans gedetineerd, ter zake van diefstal onder de verzwarende omstandig heden van verbreking en inklimming. Op 28 Februari van dit jaar hebben verdach ten zich, terwijl de bewoners afwezig wa ren, toegang verschaft tot het perceel Ma- riënpoelstraat 5 te Leiden en uit dit per ceel verschillende gouden en zilveren sie raden, een binocle, een revolver, eenige sieraden en eenig kopergeld ontvreemd. Verdachten bekenden volledig; beiden zijn reeds eerder veroordeeld.. Het gesto- lene is voor f 42.50 verkocht, welk geid verdachten samen gedeeld hebben. Het O. M. waargenomen door mr. Bij- kens, eischte tegen ieder der verdachten 2 jaren gevangenisstraf. Do kantoorbediende H. A. L. de B., uit Leiden, die de door de vorige verdachten gestolen sieraden heeft gekocht, had zich vervolgens te verantwoorden wegens he- ling. Verdachte gaf toe, wel begrepen te heb ben, dat het hier gestolen goed betrof. Verdachte zei de sieraden voor f GO weer .verkocht te hebben. Mr. Rijkens, requisitoir nemende, betwij felde dit laatste; het gestolene had een veel grooter waarde. Spr. achtte het ge pleegde feit van ernstigen aard en eischte 3 jaar gevangenisstraf tegen verdachte. Voorts vroeg spr., waar er z. i. vrees voor herhaling bestaat, verdachte's onmiddelijke gevangenneming. De rechtbank wees deze vordering af. Zijn oom opgelicht. De koopman M. F. uit Den Haag beeft voor de Haagsehe rechtbank terecht ge staan wegens oplichting. Hij zou aan een oom van hem valschelijk hebben medrgS- deeld, dat hij voor gezamenlijke rekening een winkelinventaris had gekocht, waar voor f 1000 moest worden betaald. De oom heeft hem vervolgens f 1000 ter hand ge steld. Later zou gebleken zijn, dat er van definitieven koop geen sprake is geweest. Verdachte hield evenwel vol, dat hij wel degelijk den inventaris had gekocht. Op weg zijnde om de f 1000 te betalen, zou hij echter de portefeuille, waarin zich het geld bevond, hebben verloren. Het O. M. noemde verdachte's verweer onaannemelijk. Wanneer hij inderdaad de f ÏOOO verloren had, waarom is hij dan als eerlijk man niet onmiddellijk naar de politie gegaan? Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. Veroorzaken van dood door schuld. Voor de Haagsehe Rechtbank is heden voortgezet de zaak tegen den chauffeur S. J. O. uit den Haag, beklaagd van het ver oorzaken van dood door schuld. Verdachte heeft, zooals men weet, op 15 Oct. 1927 op den Leidschen Straatweg met zijn auto een motorrijwiel aangereden, bestuurd door den uitgeweken Belgischen professor mr. van Boy, advocaat te Leiden, die bij deze aanrijding zoodanige verwondin gen bekwam, dat hij eraan is bezweken. Nadat nog een getuige was gehoord, eischte het O. M. tegen verdachte 2 maan den gevangisstraf. Verdachte's raads man, mr. dii Bruyn, pleitte vrijspraak. Uitspraak op 24 dezer. Beleediging van een inspecteur door een agent. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den agent van politie F. J. A. S., oud 34 jaar, die terecht heeft ge staan ter zake van beleediging van den in specteur van politie C. A. Muller, in een onderhoud van een hem opgelegde straf. De rechtbank veroordeelde S tot 40 boete subsidair 5 dagen hechtenis. Zij overwoog in haar vonnis, dat weliswaar door de ver dediging was aangevoerd, dat het proces verbaal geen bewijskracht had, daar ver balisant niet betrouwbaar kon worden ge acht, maar dat dit verweer als zijnde onbewezen moest worden verworpen. Uitgesproken: J. Dijkshoorn, tuinder fce Zoeter- meer. Cur. Mr. A. B. van Hellemondt te Delft. VOETBAL. DIOC. HAABL. BOND. V. V. L I Edoh II 3—4. Om 2.30 uur fluit scheidsrechter Rigkart HET BESTUUR VAN DE AFD. LEIDEN VAN DEN NED. R.K. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL, DIE MAANDAG HAAR 25-JARIG BESTAAN VIERDE. v. Gelder beide elftallen binnen de lijnen. V.V.L. verschijnt met 3 invallers. Vanaf den aftrap neemt Edfeh den bal mee en weet binnen 1 min op fraaie wijze te doel punten. Niet ontmoedigd V.V.L. goed aan en even later brengt de midvoor de par tijen op gelijken voet (11). Dan is de scheidsrechter niet erg juist in zijn beslis singen. wanneer Edoh een bal tegen den binnenkant van den paal schiet, waarvoor de scheidsrechter naar het midden wijst. Even later een schot van V.V.L. tegen den onderkant van de bovenlat, doch de scheidsrechter laat doorspelen. Voor de rust weet Edoh dan nog 2 maal te doel punten door niet tijdig ingrijpen van de V.Y.L.-achterhoede, welke deze middag weer zwak was, zoodat met 41 stand voor Edoh rust aanbreekt. Na de rust. denken de V.VJf te zien ophalen, zij weten tenminste binnen 5 min. den stand op 4—3 tè brengen door 2 goede schoten van den linksbuiten en rechts buiten. V.V.L. blijft dan sterker, doch Edoh gaat zich op verdedigen toeleggen. Op onbegrijpelijke wijze ontkomt het Edoh doel aan een doorboring, terwijl bovendien vele schoten over en naast het doel te rechtkomen. Vele corners worden er nog op het Edoh-doel genomen, doch ook deze leveren geen resultaat op, zoodat onver anderd het einde aanbreekt. S. J. C. Jun.—Leiden I Jun. 14. Als om half één wordt opgesteld, is Lei den volledig, S. J. C. telt negen man. Di rect na den aftrap is Leiden sterk in de meerderheid en het spel was dan ook nog geen 5 minuten oud of Verplanken geeft met een mooi schot zijn club de leiding (01). S. J. C. ging direct na den aftrap op het Leiden-doel af, doch konden het niet verder brengen dan de backs. Gedu rende de eerste helft was Leiden steeds in de meerderheid en was niet van het S.J.C.- doel af te slaan. Als Oostda» eens mooi voor doel schiet, krijgt de toeloopende Ver hoog den bal op z'n knie, die via de paal in het net verdwijnt (02). Na den aftrap onderneemt Leiden weer een aanval en be zorgd de achterhoede van S.J.C. heel wat werk. Als bij 'n scrimmage voor het® doel de links-back den bal in zijn handen neemt krijgt Leiden een penalty te nemen, die echter door Verhoog niet- benut wordt. Als Pont nog eens een corner te nemen krijgt, wordt deze door Meershoek keurig inge kopt, (0—3). S.J.C. is nu geheel op. Na rust speelde S J.C. weer met elf man. Nu kreeg Leiden het zwaarder te verantwoorden, daar de twee laatkomers geen te onder schatten spelers waren. Even was S.J.C. in de meerderheid, waarvan ze gebruik maak ten het eenige tegenpuntje te maken door hun linksbuiten (1—3). Nu komt Leiden weer aan de beurt en menige keer moet de S.J.C.-keeper handelend optreden. Toch kon hij niet verhinderen, dat uit een goed gegeven bal Oostdam met een hard schot nummer vier deponeerde (14). ZWEMMEN. Het wereldduurrecord zwemmen. Uit Hamburg wordt gemeld: De Duitsche zwemmer Kemmerich, die j.l. Zondag te 20 uur te water was gegaan heeft het wereld duurrecord zwemmen op zijn naam geves tigd, doordat hij 46 uur onafgebroken te water is gebleven; de vorige recordtijd was 32 uren, zoodat. hij dit met 14 uren heeft verbeterd. Blijkens het geneeskundig on derzoek *na deze prestatie bevond hij zich nog steeds in uitstekende eonditie(l); hij heeft dan ook verklaard, het einde van dit jaar naar Amerika te zullen gaan, om daar een zwemtocht van 72 uur te volbren gen. WIELRENNEN. Zesdaagsche te Parijs. Op Paaschmaandag is te Parijs weer een Zesdaagsche begonnen. Na 20 uren is de stand: 1. TonaniBoucheron 57 pt.; 2. RauschHurtgen 50 pt.; 3. Brunier Eugnot 46 pt.; 4. ChouryFabre 37 pt.; 5. MarcillacFaudet 35 pt.; 6. Blanchonnet Louet 32 pt.; 7. BeylMouton 28 pt.; 8. Van KempenRaynand 28 pt.; 9. Aert-s Degraeve 17 pt,; 10. Baron—Rouyer 13 pt.; 11. Mac NamaraWinter 12 pt.; 12. Wambst Lacquchay 11 pt.; 13. MareotBlanc Ga- rin 11 pt,; 14. Gebr. Vandenhove 8 pt.; Le- tourneurBroccardo 4 pt. De afgelegde afstand was 469 K.M. M0T0RWIELRIJDEN. Eernstig ongeluk bij een wedstrijd. Twee dooden. Uit Berlijn wordt gemeld: Bij een weg wedstrijd van de motorclub Stormvogel (Munchen( is de renner Imholz, een van de oudste Beiersehe rijders op motoren met zijspan, met zijn collega Tuchsgruber verongelukt. Tengevolge van een breuk vloog de zijspan uit den bocht tegen een boom. Tuchsgruber was onmiddellijk dood, terwijl Imholz in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleed. BILJARTEN. Leidsche Biljartbond. De uitslagen der gespeelde wedstrijden gedurende vorige week luiden: Tweede kl a s s e. P. M. v. d. Berg (Hol. I) 150 46 31 3.26 P. Duivenvoorden Jr. (Exc. Ia) 143 45 14 3.17 B. v. Beelen 150 58 11 2.58 A. H. Schrama 145 57 12 2.54 H. v. Beelen res. 107 50 11 2.14 J. Coster 150 50 17 3.— Holland ia 407 car. Excelsior 438 car. Totaal: Hollandia 849 ca,r. Excelsior 779 car. A. Offenberg(D.O.S.' lib) 150 55 12 2.72 P. Duivenvoorden Sr. Exc. Ib) 146 55 13 2.65 M. KuTk res. 150 73 14 2.03 A. H. Schrama 143 73 11 1.95 B. Bekkering 150 62 13 2.41 J. Ooster 145 62 12 2.38 D.O.S. 450 car. Excelsior 434 car Totaal: D.O.S. 863 car. Excelsior 827 car. H. J. den Heijden Jr. (T.O.G. I) 116 35 17 3.30 Th. Roest (D.O.S. Ila) 150 36 31 4.40 J. Bouman 143 50 10 2.86 H. Slewe 150 51 13 2.94 H. den Hertog res. 150 63 11 2.38 N. Langeza&i 126 63 13 2.— T.O.G. 409 car. D.O.S. 426 car. Derde kl s s e. J. R. (Rijnzicht Ib) 86 59 11 1.45 L. K. (de Ballon II) 125 60 15 2.08 A. K. 99 38 15 2.60 C. Hendriks 125 39 16 3.20 A. K. res. 125 62 8 2.01 H. Nasveld 101 62 7 1.62 Rijnzicht 310 car., de Ballon 351 car To- taal: de Ballon 697 car., Rijnzicht 654 car. J. R. (Rijnzicht Ib) 125 49 11 2.55 J, Hoppenbrouwer (Concordia I) 112 49 9 2.28 A. K. 125 47 12 2.61 O. Zierikzee 98 47 9 2.08 H. Jansen 77 52 6 1.48 P. de Graaf res, 125 53 16 2.35 Bijnzicht 327 car. Concordia 335 car. To taal: Concordia: 710 car. Rijn zicht 554 car. De eindstand der le kl. luidt: I. R. A. V. 3378 car. 2. 't Vierkantje 3188 car (Hoogste serie A. Verstraaten 48). 3. D. O. S. I 3101 car. 4. Flora 2902 car. Om het kampioenschap L. B. B. Evenals het vorig jaar worden wederom wedstrijden gehouden om het le kl. kamp. L. B. B. en wel op 1, 2, 3 en 4 Mei in de voorzaal van café „Zcmerlust" en zoo noo- dig voorwedstrijden op 30 April. De in schrijving hiervoor sluit 20 April a.s. Hier mogen aan deelnemen zij die met een ge middelde hebben gespeeld van 31/2 cadre of 41/2 libre. Zij die met een gemiddelde van 4x/s cadre hebben gespeeld, behoeven niet aan de voorwedstrijden deel te ne men. In den eindstrijd komen 6 spelers. DE OLYMPISCHE SPELEN 1928. De loting voor het voetbaltournooi. Naar de „Kölnisclie Zeitung" meldt heeft de uitvoerende commissie van de F.I.F.A., bestaande uit de heeren dr. Bau- wens, Verdyck en Lotsy besloten, dat de loting voor het tournooi, welke 2 Mei zal worden gehouden, zal kunnen worden bij gewoond door de vertegenwoordigers van ieder deelnemend land. Het ligt in de be doeling Prins Hendrik te verzoeken de loting onder zijn leiding te doen geschie den. Komen de Zweedsche voetballers toch? Er blijkt een kans te zijn, dat de Zweden toch nog aan de Olympische voetbalwed strijden zullen deelnemen. Door den leider van het groote Zweedsche plan, Idrotts- bladet, is n.l. aangeboden het bedrag dat voor het Zweedsch Olympisch Comité min der beschikbaar gesteld is dan door den Zweedschen Voetbalbond is gevraagd, bij te betalen. De heer Tegner zal dat bedrag met. drie vrienden betalen en heeft het zelf reeds op de rekening van het Zweedsch Olympisch Comité doen overschrijven. Hij heeft zich voorts bereid verklaard, om in dien de kosten grooter mochten zijn, ook de rest te betalen. Een sprong uit een brandend vliegtuig. Bij een nachtelijke vliegtuigoefening bij Brentwood, in Essex, is Zaterdagnacht een militair vliegtuig, waarin vlieger-sergeant Trout zat, in de lucht in brand gevlogen. Trout kon er nog bijtijds met zijn valscherm uitspringen en kwam bewusteloos neer op een spoorweg. Er naderde juist op dat oogenblik een trein, maar een seinwachter bracht hem tot stilstand en de sergeant kon op een plank naar het hoofdkwartier van het territoriale leger in de buurt ge bracht worden. Hij is er goed afgekomen en had Zondag alleen nog zware hoofdpijn. Wetenschappel. Berichten. Slachtoffer van een wetenschappelijk experiment. Prof. Bogdanof overleden. Zaterdag j.l. is te Moskou de bekende directeur van. het Moskousche Instituut voor Bloedoverbrenging, prof. Bogdanof, overleden aan de gevolgen van een weten schappelijk experiment, waarbij hijzelf een liter bloed uitwisselde met een student, d!ie tuberculeus was en aan malaria leed. EEN PRAATJE MET DE VROUW Eenvoudige en gemakkelijke hors tl'oeuvres. Men snijdt van een casinobrood mooie gelijke sneedjes, snijdt er heel dun de harde kantjes af, legt ze op een bakblik, bedruppelt ze met slaolie en zet ze ver volgeus in den oven om te roosteren. Ze mogen maar heel even kleur krijgen en niet te hard worden. Intusschen kookt men 1 a 2 eieren hard naar gelang de hoeveelheid, snijdt ze door, wrijft de dooiers fijn en doet er een flink stukje boter bij, dat men vooraf tot room ge roerd heeft, peper, zout, ansjovis-essence naar smaak. Besmeert hiermee de brood jes die men eerst heeft laten afkoelen. Dan belegt men de broodjes als volgt b.v.: in het midden een stukje zalm of kreeft, aan de hoeken een halve sardine of iets dergelijks, garneert het met mayon naise, augurken, fijngemaakt eiwit, kap pertjes enz. Op een ronden schotel, legt men een omgekeerd bordje, vouwt daar op een aardig papieren servetje en schikt daarop de broodjes. Bij een beetje fantasie kan de garneering zeer afwis selend zijn. Deze hord d'oeuvres zijn zeer aan te bevelen, als men vlug iets klaar wil maken. Kook een bloemkool in z'n geheel, (de stronken er af) half gaar, laat ze koud worden, maak daarover een mayonnaise- saus, leg die midden op een schotel, leg er rondom heen een rand garnalen, bin nen den rand van den schotel. Op den rand garneert men met rauwe tomaten aan schijfjes gesneden en gedrenkt, met olie, azijn, peper en zout. Verder eenige ansjovis in kleine randjes, eenige sardi nes, ook kan men nog filet van haring, asperges, komkommers, zalm, kreeften, mayonnaise en hard gekookte eieren ne men. Men neemt een hoog busje mooie roode zalm, "doet ze op een vergiet, haalt er de graatjes uit en mengt er eenige le pels mooie stijve mayonnaise door. Blaad je of vier opgeloste gelatine. Vult met dit mengsel groote of kleine vormen. Laat ze stijf worden en stort ze dan op den scho tel (als 't kleine vormpjes zijn, kan men ze ook storten in een vakje van een hors d'oeuvresschotel) overgiet ze met dunne mayonnaise en garneert ze naar smaak met peterselie, hard gekookt ei, augurk jes, kappertjes, enz. ROELOFARENDSVEEN, 10 April Groen- tenveiling. Sla 5.80—8.60 per 100 krop. Spi nazie 1315 ct. per K.G. Andijvie 22 ct. per KG. Radijs 1.90 per 100 bos. Aardbeien 1.05 per doosje. Snijboonen 3.per 100 OUDEWATER, 10 April. Kaas. Aan voer 49 partijen, tezamen 2205 stuks, we gende 11.025 Kg. Eerst srt. Gouda 45 48; mindere idem ƒ4144, zonder rijks- merk 3941. Handel flauw. PU R MER END, 10 April. Kaas. Aan gevoerd 42 stapels. Fabrieken met rijks- merk 45 boeren met r'jksmerk 52. Goudsche met rijksmerk 46. BOSKOOP, 9 April. Bloemenveiling. Ro zen per stuk. Ophelia 79 ct., Golden Ophelia 89 ct., Marcel Rouyer 16 ct., Hadley 912 ct., Cl. Pernet 1213 ct., Co lumbia 740 ct., Butterfly 12 ct., Mac Keiler 1016 ct., Wilhelm Kordes 11 ct., Bouche 9 ct., Rosalandia 1213 ct. Diver sen per bos: Lathyrus 1922 ct.. Violieren enkel 3041 ct., Violieren dubbel 98 ct., tulpen 2528 ct., Prunis triloba 32 ct., Deu- tria 20 ct., Balrozen 2939 ct., Narcissen 5—7 ct. Q.A. Salon, 2jpauteuils, 4 Stoelen, Dressoir mei ronde bovenkasten en ta'fej f M4.Q0. Zeer modern AmeiWlemjjnt, 2 Fauteuils, 4 Stoelen, Tafel) Saiqnkast met 4 deuren; 2 Schilderstukken f 176.00. 'Pracht Q.^l Béfgere en Waai®' groot model, geheel veerend met 4 Q.A. Stoelen, handwerk, m. prima bekleeding, slechts f 179.00. Pracht buffet f 75.00. 5422b Te zien hedenavond na zes uur en morgen den geheelen dag, Oude Singel 112, Heerenhuis. en vanaf f2.50 per week. :- PHILIPS REFLEX-RADIO in moderne kleuren DE GROOTE MODE LEIDEN Moderne SAMOA Karpetten De zwaarste Soorten Concurreerende Prijzen. 70 KERKSCHAPEII VERKOOPING de len gAouden tegei over de' R.K. Kerk te Hazers- woude (Rijndijk) op|l2 APRIL a.s. zal «laats heltben om II1/, uur. met heöoog op de \ferkoopingei van Korkschapen t® Alphen et te Bodegraven. 258t Het Bestuur. te Valkenburg in 4en Ruige- laanschen Polder, groot 6.94.65 H.A., eigendom vait den heer J. E. HOOIJMANS. te Wasse naar, voor 5 jaren,., direct te aanvaarden. Geen 'pnkosterr^ Inscltrij v ihgsbiljetten in te leveren vóór of op .21 Apri* 1928 ten kantore van Notaris J. WAGE MAKER te Noord - wijk, onder opgaat van 2 solide borgen. 5406 Nadere inlichtingen hij den eigenaar en hij gemelden Notaris, bij wien ook de voor waarden ter inzage liggen. te Ter-Aar (Korteraar) De Notaris F. C. ENGEL- BERTS te Hazerswoude, zal op Donderdag 19 April 1928 des voormiddags II uur in het Koffiehuis van den heer A. v. ACKER Tor-Aa^, bij inzet en afsla j* publiek vprkoopen. Het nieuw gebouwd met Schuur/en juin, staande en gelegen te Kortdraar Gem. Ter-Aar, lmdaster sectie B, nummers K65 en 1566, groot 6 aren 5w centiaren. Het perceel in eigen gebruik bij den heer G. v, VLIET Az. is te aanvaarden bij de be taling der kooppenningen uiter lijk op 9 Mei 1928 en te be zichtigen eiken werkdag na 2 uur in den middag. Nadere inlichtingen verstrekt de Notaris. 5405 4—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8