1 STADSNIEUWS. tweede blad „de leidsche courant" woensdag 11 april 1928 DIOC VEREENIGING VAN R. K. BIJZ. ONDERWI JZERS(ESSEN) „ST. AUGUSTINUS". 36e Algemeene Jaarvergadering. (Vervolg). De heer Wisse werd zonder tegéneandi- 'daat gekozen verklaard tot lid van de re dactie van het Kath. Schoolblad. Tot lid van het O. F.-bestuur wordt her kozen de heer J. Th. Kloosterman (Haar lem). Tot lid van het Federatiebestuur wordt herkozen de heer W. J. Speller (Haarlem) Tot plaatsvervangend lid voor het Fe deratie-bestuur wordt herkozen de heer IA. v. Breukelen (A'dam). Tot plaats voor de volgende jaarverga dering wordt bepaald den Haag. De ver gadering wordt weer gehouden op den 3den Paasehdag. Het jaarverslag, gepubliceerd in het Orgaan, wordt met een enkele bemerking goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer H. v. d. Krogt, geeft een bedrag aan inkomsten en uit gaven van 4994.62, met een saldo van 427.631/2. De afd. Eotterdam bracht gunstig ver slag uit over het gehouden beheer, waarna de rekening werd goedgekeurd. De afd. Delft werd voor het volgend Jaar tot controle-commissie benoemd. Hierna was aan de orde het voorstel van het H. B. om van het batig saldo der ba lans een bedrag van 227.63 1/2 te voegen bij het reservefonds en de resteerende ƒ200 te bestemmen voor het houden van Onderwijzersdagen. Gelijktijdig hiermee kwam in behandeling het voorstel Afd. „Hillegom en Omstreken". De Algem. Verg. drage het Hoofdbe stuur op ten spoedigste over te gaan tot de organisatievan één of meer B.-Iv. On derwijzersdagen. Prae-advies van het H. B. Het H. B. aanvaardt deze opdracht. Het deed reeds voorbereidende stappen. De afgevaardigde van Hillegom licht het voorstel nader toe, waarna de voorz. mededeelt, dat het H. B. van meening is, dat, indien deze vergaderingen gehouden worden, zij niet van het H. B. maar van de aangesloten vereenigingen moeten uit gaan, waarbij het H. B. dan moreelen, e.v. ook finantieelen steun, kan verleenen. De afd. Leiden acht het gewenscht, dat indien inspectievergaderingen gehouden worden obk Kath. onderwijzersdagen ge houden kunnen worden. De afd. Leiden wil deze kwestie echter hieraan niet verbin den, om de zaak niet te vertroebelen. De afd. Eotterdam betuigt haar sympa thie met het gedane voorstel. De afd. Hillegom wijzigt dan haar voor stel in dien geest, dat de vergadering de wenschelijkheid uitspreekt tot het houden v*n een of meer onderwijzersdagen, waar op de voorz. antwoordt, dat die wensche lijkheid reeds uitgesproken is. Verschillende afgevaardigden vragen of het uitgetrokken bedrag van 200 wel vol doende is. De penningmeester stelde hierop voor het voorstel van het H. B. te wijzigen in dien geest, dat voor eiken onderwijzers dag 100 wordt gegeven, doch H. B. noch vergadering konden hiermee accoord gaan. Het voorstel Hillegom werd hierna z. h. s. aangenomen, waarmede het hoofdbe stuursvoorstel tevens was goedgekeurd. Hierna was de begrooting aan de orde, die een eindcijfer aangaf van ƒ9110 voor 1929 (voor 1928 was de begrooting 8801). Zonder veel discussie werd de begroo ting goedgekeurd. Het verslag der St. 'Alfonsus-commissie is bereids gepubliceerd. Tot lid dezer com missie werd de heer A. P. v. d. Kroft (den Haag) herkozen. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel afd. Hillegom en Omstreken: De Algem. Verg. drage het Hoofdbe stuur op er naar te streven, dat de akte van benoeming der R. K. onderwijzers werkzaam bij het katholiek onderwijs, een clausule bevat-, waarin de verplichting tot het lidmaatschap van de St. Augustinus- of St. Lebuïnusvereenigbig is opgenomen. Prae-advies van het H. B. Het H. B. ontraadt ten sterksre aanneming van dit FEUILLETON. HET HUIS OM DENHOEK Uit het Engelsch van: Louis Tracy. (Nadruk verboden). 35) De oude tuinman, zei Betty. Hij yv&s hier jaren en jaren. Is mijnheer Armathwaite van plan den tuin in orde te laten maken? Het lijkt van wel. Hij en miss Meg zijn bezig de maat te nemen en Smith steekt stokjes. Het zou fijn zijn om den tuin weer keurig in orde te hebben. Het was misschien een ongelukkige samenloop van omstandigheden dat Meg haar vriend Smith ontdekt had uit het raam van haar slaapkamer en dat dit haar hals over kop naar beneden had doen hollen, zonder ook maar aan Whittaker's deur te informee- ren hoe het hem ging. Het was misschien een even ongelukkig toeval, dat, toen ze zich van haar verzuim bewust werd haar wangen rood vah de frissche ochtendlucht waren en haar oogen stralend van opge wondenheid. Hoe gaat het met jou, Percy dear?, zei ze, toen ze in antwoord op zijn knor- ri& „binnen" de deur geopend had. Ik was van plan geweest direct naar je te komen kijken, maar ik kon nauwelijks mijn oogen gelooven, toen ik mijnheer Armath- waite in den tuin zag met Smith, onzen ouden tuinman, die me al gekend heeft toen ik nog een baby was. voorstel, omdat de St. Augustinusvereeni- ging niet eenzijdig een bepaling kan ma ken, die de schoolbesturen dwingt ontslag te verleenen bij niet naleving van die be paling. Daarenboven voorziet het H. B. bij aanneming verschillende moeilijkheden voor Afdeelingsbesturen en Hoofdbestuur. Daarbij kwamen gelijktijdig in behandeling het amendement van de afdeeling Rotter dam en Omstreken: De D.V. en R. K. Bijz. Onderwijzers, bijeen in de Algem. Verga dering te Leiden op 10 April 1928, richt het vriendschappelijk en collegiaal ver zoek tot haar niet-georganiseerde collega's in ons Bisdom om toe te treden als lid on zer organisatie, teneinde door eensgezinde samenwerking nog beter te kunnen behar tigen de belangen van ons R. K. Onder wijs en steun en hulp te vinden in moei lijkheden en gevaar. Zij verzoekt het Hoofdbestuur door mid del van de Katholieke pers en door zich rechtstreeks te wenden tot de niet-geor- ganiseerde collega's aan dit amendement algemeene bekendheid te geven. Prae-advies: Het H. B. was reeds eeni- ge jaren in deze richting werkzaam en zal gaarne op den ingeslagen weg voortgaan, en 't amendement v. d. afd. Alkmaar Stad: Aan het voorstel der Afdeeling Hille gom en Omstreken wordt het volgende toegevoegd voor degenen, die als hoofd of als onderwijzer worden benoemd aan een R. K. school in de bisdommen Utrecht en Haarlem. Toelichting: De Afd._ „Alkmaar Stad" deelt de bezwaren, uitgesproken in het prae-advies van het H. B. bij het voorstel van de Afd. Hillegom en Omstreken. Die bezwaren doen zich echter niet voor. bij benoemingen tot hoofd of onderwijzer. Wel blijft de mogelijkheid bestaan, dat de be noemde spoedig zijn lidmaatschap opzegt, maar behalve, dat zulks als 'n weinig eer volle daad zal worden aangemerkt, zal bij aanneming van het amendement van „Alk- maat Stad" bij de leden van ons corps het gevoel worden aangewakkerd, dat men lid behoort te zijn van de vereeniging, die voor onze belangen opkomt. De afgevaardigde van Hillegom licht de meening der afdeeling nader toe en zegt, dat na beraad het voorstel wordt ingetrok ken. De afdeeling Alkmaar neemt daarop het ingetrokken voorstel over, om haar amen dement mogelijk te maken. De voorz. zegt, dat het amendement Rotterdam het uitoefenen van drang gevoegelijk afzonderlijk kan worden be schouwd. De heer Dekker (Rotterdam) meent, dat men door dwang de kloof tusschen geor- ganiseerden en, ongeorganiseerden grooter maakt. Ook de heer Janssen (Amsterdam) spreekt zich in dien.geest uit. De heer v. Schaik (Alkmaar) zegt, dat men de onderwijzers niet dwingt, doch al leen vraagt opname in de acte van benoe ming on dan dwingen de besturen. De voorz. wijst nog op de klaplooperij, door velen uitgeoefend en zulks nog wel na vele gunsten vën de D. V. te hebben verkregen. Het amendemnt-Alkmaar, om den dwang verplichtend te stellen voor hen die be noemd zijn, wordt verworpen, terwijl even eens 't voorstel Hillegom-Alkmaar wordt verworpen. Het voorstel-Riotterdam wordt daarna met groote meerderheid aangenomen. Hierna werd gepauzeerd. Na heropening der vergadering werd de agenda verder afgewerkt. Aan de orde was het voorstel van de afd. Hillegom: De Alg. Verg. drage het Hoofdbestuur op te onderzoeken, of er termen bestaan dat de St. Augustinusvereen., of onze Federatie zulk een aandeel neemt in het Sint Petrus Liefdewerk, dat op haar kosten een !n- landsch priester wordt opgeleid. Toelichting. Er is zeker geen schoone» missiewerk denkbaar, dan de opleiding van inlandsche Priesters. Indien de R. K. On derwijzers, wier ambt na dat van den Priester het zegenrijkste is voor de ver-, spreiding van bet Katholieke Geloof, dit schoone voorbeeld van missiesteun geven, lijdt het geen twijfel of ook andere organi saties zullen volgen tot heil van het be- keeringswerk der heidenen. Prae-advies van het H. B.: Het H. B. is tegen vaste bijdragen van dezen aard. De afgevaardigde van Hillegom be- Waarom heeft Armathwaite Smith hier laten komen?, zei Whittaker, terwijl hij geen oog van haar af had. Hij heeft hem niet laten komen. Hij kwam uit zichzelf even aanloopen. Maar treft het niet prachtig? Hij zou geen bete ren man kunnen vinden, vooral omdat Smith hulp krijgt voor het zware werk. Om den tuin in orde te brengen? Ja, natuurlijk, Smith belooft wonde ren tegen morgenavond. Maar je hebt me nog heelemaal niet verteld hoe het met je arme enkel is. O, maak je daar maar niet druk over, Meg. Ik dacht d&t het huis maar voor drie maanden verhuurd was. O, veel langer, geloof ik. Mijnheer Armathwaite Loop naar de maan met je „mijnheer Armathwaite"! Ik verwensch dien kerel! Ik word misselijk van hem. Ik kan wel op hem spuwen! Hij wrong zich letterlijk in een aanval van dolle woede. Percy! Met een wanhopige poging zat hij recht op in bed. Het wordt hoog tijd dat jij en ik eens eerlijk met elkaar spreken, Meg, zei hij en de gewone lijzigheid en geblaseerdheid verdwenen uit zijn stem. Je hebt toch niet vergeten: dat ik je gevraagd hem om met me te trouwen? Neen. Maar als je de moeite wilt doen om nog eens goed na te denken, zul je je mijn antwoord ook wel herinneren, zei ze verontwaardigd. Je zei, dat je niet van plan was om met iemand te trouwen. Dat gevoel kon grijpt het praeadvies van het H. B. niet. In de afdeelingsvergadering verdiepte men zich in de vraag of het H. B. tegen het voorstel als zoodanig of tegen vaste bijdragen was. Spr. verdedigt met warm te het Hillegomsche voorstel, dat per lid nauwelijks 20 cent per jaar vraagt. Om het voorstel beter tot zijn rech ie doen toekomen dient de afd. Hillegom een gewijzigd voorstel in, waarin de Alg. Verg. het H. B. der St. Aug. Ver. opdrage zulk een aandeel in het Sint Petrus Lief dewerk te nemen, dat op haar kosten een inlandsch priester wordt opgeleid. De heer Wisse, lid van het H. B., zegt, dat het voorstel-Hillegom na de toelich ting ter vergadering, waarbij ook cijfers genoemd zijn, wel in een ander licht komt te staan. Echter geeft spr. dp afdeeling Hillegom in overweging het voorstel nu in te trekken, om het in de volgende jaarver gadering uitvoerig gedocumenteerd, op nieuw in te dienen. Op verzoek van den Geest. Adviseur wordt dit punt hierna aangehouden tot na de inleiding van kapelaan Dekker over School en Missie. Hetgeen geschiedde. Daarna was het woord aan kapelaan Dekker, die hierna zijn inleiding hield over School en Missie. In de Encycliek „Rerum Ecclesiae" van 1926 zegt onze roemrijk regeerende Paus Pius XI, dat Hij menigmaal overweegt, dat er nog 1000 millioen Heidenen zijn en zegt de Paus: dan hebben wij geen rust voor onzen geest (II Cor. XIII 5), en mee- nen ook wij dié stem te vernemen: „Roep, houd niet op, verhef uw stem als een ba zuin" (Isaias 58, l). Bovendien weten wij uit de statistieken over de kath. bevolking van ons land, dat wij in aantal achteruit gaan. Wij stellen dan de vraag: wordt er ge noeg gedaan voor de bekeering van de we reld, voor de bekeering van ongeloovigen en andersdenkenden in ons land? Er wordt veel gebeden en gewerkt: I. Gebeden door de Katholieken, door uw leerlingen en u zelf tot God en tot de Hei ligen om hun voorspraak: „Zoet Hart van Jezus, ontferm u over ons en onze dwalen de broeders". „H.H. Martelaren van Gorkum bidt voor ons en voor de bekee ring van Nederland". II. Gewerkt. Denken we aan de Missieactie, aan Apologie in woord en daad. Maar wordt er genoeg gewerkt en ge beden, genoeg gedaan, zooals God 31 wil? Daarvoor zoek ik in de H. Schrift en vind over de eerste Christenen in Handelingen II 47: „De Heer ook bracht dagelijks nog meer geredden". Dus: De bekeering der ongeloovigen is het werk van God. Maar ik vind daar ook 't aandeel, dat de geloo- vigen in die bekeering hadden: hun Mis sieactie, aldus beschreven: „Ze waren vol hardend in de leer der Apostelen, de ge meenschap, het breken des broods en de gebeden". (Hand. x± 42). En de goederen en eigendommen ver kochten zij en verdeelden ze onder allen naarmate een ieder van noode had (vers 45). Dagelijks verwijlden zij eensgezind in den tempel (vers 46), loofden God en wer den gaarne gezien door gansch het volk (vers 47), en dan volgt: „De Heer ook bracht dagel ij ks nog meer ge- redden. Ook nu nog zal God de bekeeringen bewerken. We lezen toch: God wil, dat alle menschen zalig worden (1 Tim. II 4). Jezus Christus vergoot Zijn bloed voor allen. De oorzaak dus, dat Gods wil niet ge schiedt, dat Jezus' bloed nutteloos vergo ten is voor allen, ligt bij de geloovigen, bij een groot deel van het katholieke volk zelf. Een groot deel is niet volhardend in „de onderrichting der Apostelen", de onder richting der Bisschoppen, leeft niet mee met het bekeeringswerk. Wat zien we? Wij Kath. zeggen, dat we de zuivere open baring bezitten en velen kennen b ij n a niets van hun geloof, luisteren niet naar voorschriften omtrent kleeding, Zondags viering enz.; ze zeggen volgelingen van Je zus' schoone zedeleer te zijn, maar hun le ven is een ergernis: hun huwelijksleven, hun verkeeringen, vloeken, redelooze taal, kwaadspreken. Hun gebeden, H. Mis hoo- ren, H. Communies oppervlakkig en niet ik me bij een jong meisje verklaren, maar de zaak heeft een heel ander aanzien ge kregen de laatste paar dagen. En zooals ze. nu staat, ben ik zoo vrij je onder het oog te brengen, dat wanneer je trouwt je dat met mij zult moeten doen. Je maakt misbruik van je ziekte, zei ze met een kalme minachting, die hem nog woedender maakte. Wat bedoel je?, bracht hij er met moeite uit. Anders begrijp je de dingen nog al gauw. Als je niet ziek was, zou je nooit op die manier tegen me durven spreken. Mijn ziekte heeft er niets mee te ma ken. Ik zal gauw genoeg weer beter zijn. Maar ik wees je er op dat de toestand veranderd is. Twee dagen geleden was je vrij om mijn aanzoek al of niet aan te ne men. Maar nu niet meer. Nu moét je met mij trouwen, Meg. Je zult mijn vrouw wor den, goedschiks of kwaadschiks. Moet ik. mijzelf nog nader verklaren? Datdat lijkt me wel noodig.ja. Heel goed. Jij wilt het en het zal ge beuren. Als je me hier nu niet belooft, mijn vrouw të worden en me niet zegt, dat het huwelijk voltrokken zal worden zoo gauw ik weer op mijn voeten kan staan, dan zal ik je vader aanklagen als moordenaar. Percy, je moet krankzinnig zijn, om zooiets te zeggen. Neen, absoluut niet. Ik ben bij mijn volle verstand en ik heb mijn oogen wijd open ook. Die vent Armathwaite, wil jou hebben en hij zal je van mij aftroggelen, terwijl ik in dit helsche huis machteloos op bed lig, maar ik zal je vasthouden en ste vig ook. Nu weet je precies, wat ik be- stichtend, zij bidden en werken dus niet voor de uitbreiding van Gods rijk. Velen zijn geldzuchtig, verdrukken en verwaar- loozen armen en vergeten de missie. „Laat u redden uit dit boos geslacht", zoo predikte St. Petrus, de eerste missio naris; een woord, ook in onze dagen van toepassing, maar velen, die zich Katholie ken noemen scheiden zich niet af van het tegenwoordig geslacht. Geen geloofskracht, geen geloofskennis, geen zelfbeheersching, geen liefde. Is dat een geloof, zijn dat menschen! zoo spreken velen. En het komende geslacht, en de jeugd, die gij aflevert, die kort te voren dage lijks de schoolmis bezocht, is spoedig voor geen godsdienstige idealen meer toegan kelijk. „Loven allen God en zijn zij gaarne ge zien door gansch het volk?" Gaat er van hen een propaganda, een trekkracht uit naar het ware geloof? Bereikt de Kath. school dit en heeft zij in de vele jaren, dat zij nu rustig kan door werken dit resultaat bereikt? 't Is slechts een vraag. 1. In de godsdienstige vorming ontbreekt te veel de hoogere geloofsbegeestering, de wil wordt te weinig opgevoerd tot heldhaf tige deugdbeoefening. 2. De karaktervorming schept te weinig een ideaal, wat de kinderen tot zelf-opoffe- ring drijft. Daarvoor kan de missiegedachte in op voeding en onderwijs de bestaande leemte wegnemen. Daarom deze stellingen: Als vooropge zet wordt: De opvoeding zij Eucharistisch. A. De kath. school kweeke een nieuw geslacht van eerste christenen, door de leerlingen in nauwe aanraking te brengen met de Missie, door de H. Eucharistie. B. De kath. school brenge den leerlingen een hoogere geloofsbegeestering bij en 'n heldhaftige deugdbeoefening door hen het werk der Missionarissen, 't geloofsleven der eerste christenen in de Missie, de ellende en 't gemis der niet-bekeerden, met betrekking tot de H. Eucharistie te leeren kennen. C. Daardoor zullen zij God loven voor 't bezit van Christus in de H. Communie en het geloof, dit beter waardee- ren en zich gaan beijveren dit geloof aan anderen te brengen door missie-actie. D. Die missie-actie moet vooral een Eu charistische gebeds-actie zijn. E. Door de(n) onderwijzer(es) geleid en voorgegaan in de Pauselijke Missiegenoot schappen, vooral H. Kindsheid. F. Dan zal de Heer dagelijks nog meer geredden brengen. G. In de eerste plaats in de huisgezin nen der leerlingen. Vooropgezet is: de opvoeding zij Eucha ristisch. Want het doel der opvoeding is de eeu wige Zaligheid de eeuwige gemeenschap met God. Daarom is hier in dit leven het middel de zoo mogelijke dagelijksche ge meenschap met Jezus Christus: de dage lijksche H. Communie. In den geheelen leertijd vormt de H. Communie 't centrum van 't kinderleven. In 't eerste leerjaar reeds 't verlangen naar Jezus in de H. Communie. A. Door de H. Eucharistie, waarin Jezus verlangt: a. op elke plaats ter wereld, b. in elk kinderhart to wonen c. voor elk kind de dagelijksche bijwo ning der H. Mis mogelijk te maken; komt het kind in aanraking met de Missie- kennis. B. Is 't kind eenmaal ingeleid in de Mïe- sie als boven, dan kan 't inzien de heldhaf tige daden der missionarissen, 't schoone geloofsleven der bekeerden, die door den Missionaris Jezus in de H. Communie kunnen ontvangen. Met voorbeelden uit de Missieverhalen, in de verschillende leervakken toe te pas sen wordt den leerlingen geloofsijver en liefde voor de deugd bijgebracht. Vooral in het godsdienstonderwijs en in 't onderwijs in de H. Schrift, waarvan het einddoel moet zijn: de H. Schrift zelf, vooral 't Nieuwe Testament dat een mis sie-boek genoemd kan worden, in handen der leerlingen. De niet-bekeerden zijn nog van groote geluk Christus te bezitten verstoken. De kinderen zullen dat gaan gevoelen en daar door zullen zijï! doel. Ik heb alles overdacht, ondanks m'n pijn, die me razend maakt. Beloof je dat je met me trouwen zult en ik zal me deze dagen als een heilige gedragen. Ik heb genoeg aan je woord. Ik zal niet eischen dat je aan mijn bed zit en mijn hand vasthoudt. Je kunt je, wat Armath waite betreft, gedragen zooals je ver kiest; lach tegen hem en praat met hem. Maar mijn vrouw zul je worden! Weiger en de eenige weg om je vader te redden van een arrestatie is, om Armathwaite tot een tweeden moordenaar te maken. Jou monster!, fluisterde ze bijna. Haar lippen trilden verraderlijk, maar haar oogen bleven droog. Whittaker was weer in de kussens te ruggevallen met een glimlach, die verstar de toen een felle pijn door zijn been schoot. Noem me met alle leelijke namen, die je bedenken kimt, mompelde hij, terwijl hij zijn oogen sloot voor den doordringenden blik van verachting en afkeer van Margue- tie, die hij niet. verdragen kon. Ik heb je precies verteld wat ik je te vertellen had en ik neem er geen woord van terug. Je zou toch zeker binnenkort met me ge trouwd zijn, als je dien Armathwaite niet ontmoet had. Hij heeft je hoofd op hol ge bracht met zijn manieren van 'n dolenden ridder en zijn figuur van een cavalerie-of- ficier. Ik ben vastbesloten je terug te winnen, begrijp je? Je zult het na een poosje wel weer te boven komen. Als deze storm uitgewoed is, zullen we weer he<Se goede vrienden zijn. Denk niet dat ik min der van je houd, omdat je vader gevaar loopt om met de justitie in aanraking te UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 12 April. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.302.00 Lunchmuziek door het Tria- non-Trio. 3.00—4.00 Uurtje voor wees- en zieken huizen door Mevr. Ant. v. Dijk. 4.00 Vrouwenhalfuurtje. Een causerie over: Hebben wij een goede keuken noo dig. 5.307.15 Concert door het Omroep orkest. 7.157.45 Engelsche les voor gevorder den. 7.45 Politieber. 8.15 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. (Aaangeb. door Philips- Radio). Nederlandsch Programma. In de pauze een causerie door Herman Rutters. 10.30 Persber. 10.40 Dansmuziek door het orkest Rent meester. Huizen, 1870 M. (tusschen 4.en 6.u, 340,9 M.). 12.301.45 N.C.R.V. Concert. 6.007.00 Cursus paedagogiek (Cursus B., daarna C.), door Prof. Waterink. 7.308.30 Cursus paedagogiek (Cursus A.) en slotwoord tot de deelnemers door Prof. Waterink. N.C.R.V. 8.30 N.C.R.V. Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Het Anglo-Viennese Octet. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Causerie. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Concert-orgel concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwber. 6.40 Muziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.20 Lezing: Music in the thatre. 7.35 Tschaikowsky's liederen. 7.45 Lezing. 8.05 Concert door de militaire kapel. 9.20 Weerber. 9.35 Lezing: A. girls memories of Ten nyson. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Chariot's uurtje. Muziek en zang. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r s", 1750 M. 10.50—11.00 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Gedichtenvoorlezing. 8.5011.20 Fragmenten van de opera Tosca van Puccini. L&ngenberg, 469 M. 1.50 Orkestconcert. 3.354.20 Declamaties door Ida Orloff. 5.206.20 Wagnerconcert voer sopraan met pianobegel. 7.359.05 Oude en nieuwe dansmuziek. 9.059.50 Populaire liederen. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1 J 5 0 M. (Zeesen), 1.207.05 Lezingen en lessen. 7.50 Symphonieconcert. Werken van Jos. Joachim, R. Strauss. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 595 M. 3.35 Liedoren en sagen van den Duil schen Rijn. 7.20 Schlesische avond. Brussel,509 M. 5.206.20 Kinderuurtje. 8.35 Concert door het Omroep-orkest. 9.50 Literaire selectie. Daarna tot 10.35 weder orkestconcert. C. God loven voor het bezit van het ge loof en daadwerkelijk tot Missie-actie overgaan die allereerst een Eucharistische gebedsactie moet zijn. Ze zijn opgevoed tot goed Mishooren, innig communiceeren, in de geregelde bezoeken bij 't H. Sacrament, in de Eucharistische retraite, al is 't een dag per jaar, zullen ze voor de Missie komen. Hij is vroeger handig ontsnapt, hij kan wel weer ontsnappen. En ik zal je ver tellen hoe. Niemand weet hier.Hij opende zijn oogen weer, om te zien, of de uitdrukking van ontzetting plaats zou ma ken voor een opkomende belangstelling voor het schema, dat hij op het punt stond, haar voor te leggen en dat precies over eenkwam met het plan, dat Armathwaite had ontworpen. Maar Marguerite was ver dwenen. Hij luisterde of hij haar voetstap pen hoorde, maar hij vernam geen geluid. Hij riep luid en trok dol van woede aan een bel. Betty snelde verschrikt toe, omdat ze dacht dat hij uit bed was gevallen en hulp noodig had. Wel, wat is er aan de handt vroeg ze eerlijk-verbaasd, toen ze hem precies zag liggen, zooals ze hem eenige minuten gele den verlaten had. Waar is miss Meg? Zeg haar, dat ze hier komt dadelijk! Hoor je dat! Dade lijk! Zeg haar dat! Lieve hemel! Wat een drukte. Ik dacht dat het huis in brand stond. Houd je mond en doe wat ik je zeg! Ja, ik zal het doen. Maar houd u zichl m 's hemels naam kalm. Het zal u zeker geen goed doen als u zich zoo opwindt. Ik zal haar zoeken, 't Is hier niet zoo groot, dat ik haar niet met een paar minuten heb. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5