SPLINTER KERKNIEUWS. Land en Tuin bouw Uit de Omgeving. B. DÉ KOJVING STADSNIEUWS. „WILTON 179.50 liiting te geven aan ïïatcrï groeten eerbtol en toewijding, werd tevens besloten de r.a* men tc verzamelen van allo geefsters. Der halve worden voor het gelieele land een- yormige lijsten daarvoor vervaardigd. Seminarie Hageveld. Naar wij vernemen eindigt de vacantie .Van het seminarie „Hageveld" te Heem stede, welke dit jaar wegens het voorkomen Van roodvonkgevallen eenige weken te [vroeg begon, Maandag a.s. Van de patiënten die in de Mariastich- i:ng te Haarlem verpleegd werden, zijn reeds verschillenden uit het ziekenhuis ont slagen, de overigen maken het uitstekend. De Aalsmeersche bloemententoonstelling. Do groote Aalsmeersche bloemententoon stelling zal a.s. Dinsdagmiddag half twee geopend worden door jhr. mr. dr. A. Röell, commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, in de doopsgezinde kerk te Aalsmeer. Om halfdrie dien middag zal de tentoonstelling voor het publiek ge opend zijn. DE TUINBOUW TE ROELOFARENDS- VEEN EN OMGEVING. Onze plaatselijke Tuinbouw en veiling si aan in den laatsten tijd wel in het teeken van belangstelling. Getuige de gedachten- wisseling in de laatste nummers van „De Leidsche Courant" door tuinders onderling, hetgeen zeker ook al een gunstig teeken genoemd mag worden. Zoomede hetgeen is geschreven over het vervoer onzer tuin bouwproducten per vliegtuig en over de origineel© en doelmatige verpakking dezer producten. Niet alleen dc vakbladen heb ben geschreven over deze Veensche aange legenheid, maar ook de gelieele Vaderland- sche pers, heeft deze zaken in haar kolom men opgenomen. Ja, zelfs kan men in een 3'iiitsch Weekblad n.l. Der Früchterhaudel van 31 Maart 1.1. lezen, hoe met waardee ring gesproken wordt over de verpakking der producten bestemd voor de vliegexport. Mochten voor vele tuinders, de laatste 2 jaren vooral een teleurstelling zijn ge weest, deze belangstelling voor onze tuin bouw en onze veiling geeft toch nog eenige bemoediging voor de t-ockomst. Dat" er vooruitstrevende tuinders zijn Pio maar niet bij de pakken neer zitten be lwijst wel dat reqds vorige week al een partijtje aardbeien aan de veiling was en den lOen April al snijboonen uit de kas van den heer Barbels. Dit zijn zeker wel kranige stukjes op 't gebied van tuinbouw. Het is niet onwaarschijnlijk, dat- de wen ken gegeven door Ir. Wiersma een paar jaren geleden, aan de tuinders, zich zoo veel mogelijk te houden aan de plaatselijke teelt in de warenhuizen do juiste zullen Li ij ken te zijn. Wanneer de veiling steeds het belang van den tuinder nastreeft en de tuinder van zijn kant het belang der veiling, onge twijfeld zal -dit onze plaatselijke tuinbouw en hare omgeving ten goede komen. ROELOFARENDSVEEN. Gouden zangersjubileum. Op den Tweeden Paaschdag vierde de heer G. v. d. Meer Nzn. zijn gouden jubileum als koor zanger, waarom do Hoogmis tol zijn inten tie werd opgedragen. Het zangkoor vper- de op verdienstelijke wijze de vierstemmi ge Mis uit van H. Cu ypers, waarvan de tenorsolo werd gezongen door den heer Th. van der Meer, zoon van den jubilaris. Na de H. Mis werd gezongen het vier stemmig Jubilate Deo van Joseph Danto- nello. Na beëindiging van het kerkelijk feest begaven alle zangers zich naar de •Pancratiuszaal, waar gelegenheid werd gegeven om clen jubilaris te complimentec- rcn. Onder de aanwezigen waren ook de zeereerw. heer Pastoor en dc beide kape laans. Pastoor Onel nam het woord en wees alcreerst op het mooie ambt van zanger, daar deze den Priester behulpzaam is bij het opdragen van het H. Misoffer. Spr. dankte den jubilaris in passende be woordingen voor al hetgeen hij tot glorie van God gedaan heeft en wenscht hem nog vele jaren van rust hier op aarde, en een rouwig loon in den hemel. Daarna nam de voorzitter van het zangkoor het woord, bracht hulde aan den betoonden ijver en toewijding v. d. jubilaris en gal' uil naam van alle zangers een stoffelijk blijk van hulde, bestaande uit een mooie leunstoel. Nadat de jubilaris dc sprekers van harte bedankt had, werd een Lang. zal hij leve gezongen, waarna de zoon van den jubila ris nogmaals dankte voor alle- hulde. •Hierna bleef men nog oenigen tijd in de met bloemen versierde zaal gezellig bijeen. Zanguitvoering. De R. Iv. Gemengde Zangvereeniging Roomschc Blijdschap, .welke tweeden Paaschdag een uitvoering gaf, mocht zich in een groote belangstel ling verheugen, want de groote Pancra tiuszaal was flink bezet. Na een kort ope ningswoord door den weleerw. heer do Wit, werd met het uitgebreide programma een aanvang gemaakt. Als eerste nummer kregen wo te hooren ens Roomsche Volks lied „Roomsche Blijdschap". Hierna volgde <-en tweetal liederen Gebed voor het Va derland en Wilhelmus van Nassouwe, wel ke zeer keurig werden weergegeven. Yoor- 1 dc dameskoren kwamen zeer goed tot .nun recht. De mannenkoren waren jam mer genoeg te gering van bezetting om deze naar waarde te beoordeclcn. Vervol gens werden nog een aantal extra num mertjes aan het programma toegevoegd, terwijl uc James Vergeer en van Dijk een drietal solo's ten beste gaven. De aanwe zigen toonden hun groote voldoening in het ten gehoore gebrachte door hun luid applaus na. ieder nummer. Voor het slot nummer werden aan den directeur, den heer van der Meer, en Mej. Vergeer bloe men aangeboden, welke hulde zeer ver diend was. Tot slot werd gezongen het Domino salvam fae Reginam nostram van A. Giesen. Hierna dankte kap. de Wit de aanwezigen voor hun belangstelling, waar na hij een bijzonder woord van dank riek te tot den directeur van liet koor voor zijn bekwame leiding en tot de dames en liee- ren van de zangvereeniging voor hun mooien zang. We zullen hopen dat deze vereeniging welke pas een jaar bestaat nog veel van zich zal laten hooren. KATWIJK. Winkelweek. Voor de tc houden win kelweek van 26 April tot 2 Mei gaven zich 87 deelnemers op. De inschrijving is thans gesloten. Vrije mededinging is natuurlijk geoorloofd. De prijzen zullen hoofdzakelijk beslaan uit kunstvoorwerpen. Boomplanting. De te houden boom- plantdag, die aanvankelijk op 19 Maart was vastgesteld, doch toen wegens ziekte van den burgemeester is uitgesteld, zal nu gesteld worden op een nader te bepalen dag in October a.s. Voor het planten van jonge boomen is het thans wel wat laat ge worden. Tuinbouw. De eerstgeplantte vroege aardappelen op den kouden grond komen bij enkele tuinders al boven den grond. Dit is bij het koude voorjaar erg vroeg. KATWIJK AAN DEN RIJN. Santos. De brulo opbrengst van den bloempjesdag, gehouden ten bate van „Santos", bracht op 10.27. Hulde aan de jongedames, die zich zoo verdienstelijk maakteu en voor zoo'n mooie uitkomst wis ten teNzorgen voor dit charitatieve doel. Verkeer. Als een bewijs hoe druk het verkeer met motorrijtuigen was op den weg WassenaarKatwijkNoord.wijk op 2cn Paaschdag, zij vermeld, dat geduren de een uur, welke telling 2 maal plaats had, passeerden 360 motorrijwielen of auto's. Volgens- deze telling zouden van v.m. 11 uur tot n.m. 7 uur, het drukste tijd stip dus, 3500 motorrijtuigen zijn gepas seerd. Ongeval. In de „Mi ent" had vanwege het drukke verkeer een botsing plaats met 2 auto's. De oorzaak, liet t-sanplaats ne men van bloemenwagens die daar stonden in groote getale om te verkoopen. Meer dere malen had dan een opstopping plaats Dr. H. verleende geneeskundige hulp. De auto was licht beschadigd. Dr. Schaepman-avond. De R. K. lviesvereeniging zal op Dinsdag 17 April een z.g. herdenkingsavond van Dr. Schaep- raan organiseeren. De weleerw. heer Hesp te Noordwijk zal een lezing houden. Men hoiide dus voorloopig dien avond vrij. Uit voeriger mededeelingen volgen nog. Nieuwe zaak. We vestigen de aandacht, der Katwijksche lezers op een in dit blad voorkomende advertentie van den heer N. Spierenburg waarin hij de opening aankon digt der door hem gebouwde vleeschhouwe- rij en spekslagerij op Donderdagmiddag 5 uur. De heer Sp. toont hierdoor met zijn tijd mee te kunnen gaan. Vroeger een zeer gewone zaak heeft hij deze thans geheel nieuw doen bouwen en naar de eisehen des tijds, en die eisehen zijn niet weinig tegen woordig, doen inrichten. Hiermede moet de heer Sp. ongetwijfeld succes hebben en zijn omzet aanmerkelijk vergrootten,' wat natuurlijk de bedoeling is. Men ga zich eens overtuigen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Tot en met Vrijdag 1.1. liep het best in den bloemenhandel. De aanvoer was groot, de vraag goed de prijzen best met neiging tot hooger. Zaterdag voor Pasehen liepen de prijzen naar beneden doch Maandag was er weer eenige opleving te bespeuren. Het was echter van korten duur want Dinsdag vooral liepen de prijzen buitengewoon terug en waren deze bijna slecht te noemen. Het zonnige weer van Paschen deed er geen goed aan. Thans waren de prijzen: Couleur de Cardinal 41.25, La Reine 1.502, Cramoisie Brillant 1.30—2, Wapen van Leiden'. f 2.502.70, Prins van Oostenrijk 1.40 1.60, Caledonia 1.80—2.10, Murillo 2— 2.60, Itose Gris de lin 1.90—2, Thomas Moore 1.80—2, William Copland 2.30— 2.10, Baron de la Tonnaye f 1.802, Barti- gon f 22.80, Pride of Haarlem 1.60 1.80, Elisabeth 1.90—2, Farnc. Sanders 2.103, Narcisen gingen van 0.20 tot 0.60. VOORHOUT. Comité. Alhier is een plaatselijk co mité gevormd om H. M. de Koningin- Moeder te huldigen op den dag, dat zij 50 jaar geleden als Vorstin den Nedcrland- schen bodem betrad. Het comité bestaat uit Mevr. G., M. Bultenvan Noort, presi dente; Mevr. M. J. H. Botsvan Scha ik, secretaresse; Mevr. J. J. van der Berghe Verbeek, penningmeesleresse; Mevr. M. M. van der Laande Brnijn; Mevr. E. A. van ReisenCuelenaire; Mevr. M. J. J. van StekelenburgVerhocff cn Mej. J. M. van Yperen. Jonge dames zullen worden aan gezocht om in de eerste helft, van de maand Mei gelden bijeen tc zamelen voor dit al gemeen nationaal doel. VOORSCHOTEN. „St. Genesius". Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „St. Genesius" ecu uit voering in het R. K. Vcrecnigingsgebouw. De weleerwaarde heer F. Lobman, kape laan alhier, opende den feestavond met een woord van welkom tot de aanwezigen en gaf een uitleg van het op te voeren too- neelspel. Door St. Genesius, werd opge voerd het tooneelspel. in 3 bedrijven, geti teld: „Het geheim" door II. van Cuijk en G. Nielen. Het geheim bestaat in de ver houding, waarin een zekere Alfred, eon jongen van 18 jaar, "Hat. Ht Rob Wels, die voor den jongen, wiens vauer in het tucht huis vertoeft, waarvan echter Je jongen niets weet. zorgt als o~n vader voor ziin kind. Rob Wcls heeft bard gewerkt aan den L'!?ci van een fabriek van mijnheer van Reus, een ouden heer, die één prin- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NU HET ZOMER WORDT vragen Wij Uwe aandacht voor onzer uit gelezen collectie Voile Bordure 120 cM breed vanaf f Mousseline te Laine Bordure no zeer aparte landen 2.17 ZIETjONZE ETALAGES STEEDS GQÈDKOOPER DAN EJ-0ÉRS ciep huldigt, n.l. dat zijn familie nooit, in contact mag komen met een persoon, wiens verleden niet smetteloos is. Ook al heeft de persoon zich door zijn gedrag het verle den uitgewiseht. Dit vooroordeel komt in het gelieele spel sterk naar voren. Prach tig werd dit hoogstaande tooneelspel door de spelers vertolkt en de karakters werden mooi en indrukwekkend uitgebeeld. De ontknooping van het tooneelspel is, dat de oude heer Reus genezen wordt van zijn vooroordeel en begrijpt dat de verloren eer kan worden teruggewonnen door een veranderde levenswijze. De spelers boei den door hun uitstekende vertolking van alle karakters in het geheel© tooneelspel de aanwezigen van het begin tot het einde Na de pauze voerde St. Genesius op het kluchtspel „In den zilveren Haas" door A. de Ruijter, waarbij men tsanen lachte en dat zeer goed door de tooneelisten weer gegeven werd. Welverdiend was het dank woord van den Zeereerw. heer P. Meijer, pastoor alhier, gericht tot de leden van St. Genesius voor het mooie spel, dat zij te genieten hadden gegeven en de pakkende vertolking der verschillende karakters. De pauzen werden opgeluisterd door piano muziek. Dr. Schaepman-avond. Door de R. K. lviesvereeniging alhier zal Vrijdag, 13 April a.s. des avonds te 8 uur een vergadering worden gehouden om een passende hulde te brengen aan de nagedachtenis van dr. Schaepman, den stichter van de R. K. Staatspartij, den groot.en doctor en emani- cipator der katholieken. Deze vergadering zal worden gehouden in onze parochiekerk daar de groote zaal van ons verenigings gebouw zeer zeker te klein zal zijn, om alle belangstellenden te bevatten. Vooral daar de rede zal worden uitgesproken door den weleerw. pater Borr. de Grëèvè. Zeer waar schijnlijk zal het parochiale zangkoor vcor dezen avond zijn medewerking verleenen. Het zal voorzeker niet noodig zijn, alle pa rochianen aan te sporen dezen avond op te gaan ter kerke om te luisteren naar' den redenaar, dieons Schaepman's werk zal uiteenzetten. Geboren: Petrus Jacobus z. van J. Zonneveld en C'. Th. van Vliet. Gerrit z. van J. F. Tremever en L. de Best Lauwrentius Petrus z. van'J. Duindam en M. W. van der Hoeven Sijmen z. van S. de Graaf en C'. Floor Johannes Hendri- kus z. van Th. J. v. d. Krogt en M. van der Eist. Alida d." van A. A. Keijzer en A. van Veelen. Ondertrouwd: E. Bolderdijk en M. M. Col jé J. A. Dijsselbloem en J. C. M. Koot. Gehuwd: J. A. Boshuizen en J. G. van Klaveren. Overleden: L. Moone, wed. van K. Smit, 87 j. W0UBRUGGE. Een jubileum. Den 15en dezer maand zal het veertig jaar zijn geleden dat onze gemeente-werkman de heer Willem Hoo- genboom zijn ambt als nachtwaker van Hoogmade definitief aanvaardde en zijn vader in die functie opvolgde. Te voren had hij reeds van tijd tot tijd diens dienst waargenomen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag a.s. voorin, half tien. O.m. komt ter tafel vaststelling Hondenbelasting en verbeteringsbelasting; toekenning voorschotten aan de bijzondere scholen en onderhoud Smolenaarsweg. Een flinke arbeidstijd. Den 16en dezer zal het dertig jaren geleden zijn, dat de heer C. den Hertog zijn arbeid aanving op de scbeepwerf der firma Boot alhier, eerst in hout- later in ijzerbouw. Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat hij van zijn 12de jaar maar twee patroons heeft- gehad. Bij den eerste was hij gedwon gen den arbeid na 21 jaren neer te leggen, daar de heeren Gebr. Uittenbroek te Al phen aan den Rijn hun scheepsbouw stop zetten. Gezegend met een dertiental kinderen, waarvan nog 10 in leven, mag hij nog in een goede gezondheid zijn arbeid verrich ten. Geboren: Agnes Cornelia Theresia d. van P. L. van der Geest en C. M. van der Meer Anna Maria d. van S. J. van der Meer en C'. M. van Geijlswijk Cor nelia Johanna d. van P. J. Zwetsloot en C. J. Borst. R. K. PROPAGANDACLUB „ST. PETRUS". Bij het twintigjarig bestaan. De feestviering in de j Stadsgehoorzaal. In de groote zaal van de Sladsgehoor- I zaal is gistoravond het feit, dat de R. K. Propagandaclub „St. Petrus" haar twin tigjarig bestaan herdacht, feestelijk ge vierd. Feestelijk, dat is op een wijze, zooals >asb in het kader van oen propaganda- I club, die juist om het doel van haai v»r-t I eeniging, n.l. propaganda maken voor de Roomschc zaak, op zulk een avond, nu eori talrijke schare bijeen was, allerminst dat eigen doel mocht vergeten. Daarvoor was dan ook naast het fees telijk gedeelte, dat verzorgd werd door den voordrachtkunstenaar, den heer Vin cent Berghegge, den zanger, den heer Jongmans, en liet strijkensemble „Sappho", gezorgd dat deze avond een propagandis tisch karakter droeg, waartoe was uitge- noodigd de bekende redenaar, de Zeereerw Pater Borromaeus de Greeve, om de feestrede uit te spreken. De greote staclszaal was voor de helft gevuld, onder wie wij o.a. opmerkten de Zeereeiw. heer Pastoor Th. Beukers en verschillende andere eerw. heeren geeste lijken. De opening. Om even na acht uur opent de Voorzit ter van het feestcomité de heer van Dam de bijeenkomst met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, vooral tot den weleerw. Pater Borromaeus de Greeve. Spr. zegt, dat- de propagandaclub „St. Petrus" op dezen feestdag nieuwe leden wil winnen, dat er weer nieuw leven moet worden ingeblazen, dat er nieuwe ijver noodig is om het vele werk, dat de propa gandaclub op zich nam goed te kunnen doen. Nieuwe ijver om de niet en verkeerd georganiseerden te brengen onder het Roomsche vaandel, om afgedwaalden terug te brengen naar de kerk. Daarvoor zijn ijverige werkers noodig en die zijn er te weinig. Daarom spijt het spr. dat de zaal niet- geheel gevuld is, maar hij hoopt, dat van die weinigen, velen zul len worden bezield om mede te gaan wer ken met de leden van St. Petrus en dat tevens de financiën zullen worden ver sterkt. Daarna gaf spr. het woord aan Pater Borromaeus, die de feestrede zou uitspreken. Rede Pater Borromaeus de Greeve. Deze het woord nemend, begint met de feestvierende propagandaclub te noemen een keurcorps van Roomsche strijders, een Thebaansch legioen, getiend uit de besten. De propagandaclub „St. Petrus" mag feestvieren, omdat er in hen iets is van de apostelen, die jubelden tot den Heer, dat zij de duivelen hadden uitgedreven. Zij mag feestvieren niet om de pot te verteren, maar als een reveille voor nieu we activiteit, om uit te breiden de rijen en hooger waardeering te vragen voor dit apostolisch werk. Om dit te bereiken wil spr. behandelen de waarde van een Roomschen propa gandist en de voorwaarde om dat te zijn. De waarde van een Roomsch propa gandist ligt vooreerst in de lichaams kracht niet als van 'n athleet, maar in het jeugdig vuur, dat die lichaamskracht mee brengt. Hij moet hebben jeugdig vuur, hij moet zijn lenig en rap van voeten. Archi medes, aldus spr., zeide slechts' een punt buiten de aarde noodig te hebben om de wereld uit haar hengsel te lichten en Mgr. von Keppler zeide, dat dat punt buiten de aarde de jeugd was, waarop de moreele wereld uit haar hengsels kan worden ge licht-. Zich wendende tot de jonge mannen en jonge vrouwen zeide spr. dat zij nog konden fietsen, wandelen, voetballen en tennissen; laten zij dan ook die lichaams kracht eens gebruiken voor propaganda; vlugge voeten om bezoeken te brengen, waar dat- noodig is, rappe handen, om strooibiljetten uit te deelen, frissche kop pen om 's avonds na de dagtaak nog een uurtje te werken, sterke ruggen om veel te verdragen en een sterk hart om groote iubel en groote verontwaardiging te kun nen omvatten. Laten zij eens iets, aldus spr., iets van hoofd en hart- en hand en voet geven aan Christus en de Roomsche zaak. Ten tweede moeten Roomsche propa gandisten hebben de g e e s t e 1 ij k e krach t-, die noodig is voor de invloed op de samenleving. Zij moeten zijn de vurige paarden, aldus spr., die de praalwagen van de Kerke Gods trekken door het leven. Dat altijd en overal propagandist zijn is ook het geheim van de socialisten, en daarin mogen wij aan hen gerust een voorbeeld nemen. Wij mogen als leeken niet neutraal blijven; terwijl de missionarissen gaan naar de vreemde landen om daar het licht der waarheicl te laten schijnen. Ook de leden der propagandaclub wil len het licht der waarheid doen schijnen en spr. herinnert zich nog een cursus die eenige jaren geleden in de Stadsgehoorzaal werd gegeven, waar het licht der gods dienst straalde en de dwalingen werden ondervangen. Vervolgens moeten zij actie voeren tegen socialisten en communisten. Ook wij, Katholieken zien de ellende en voelen die mee, maar verbetering zien wij niet alleen in matericele successen, men moet volgens de beginselen van de R. K. Staatspartij eerst rekening houden met de zielen en de hoogeye belangen. Verbetering is geen verbetering als de materie de ziel overdondert. In verband hiermede ontzenuwt spr. de stelsels der' socialisten, die onze t-egenmachten zijn, om dat zij godsdienstloos zijn. Wat doen wij tegen de aetie van die tegenmachten; duizenden staan er in den strijd, de mannen van de propagandaclub, de apostelen zonder toog, de heerlijke ke rels voor de zaak van Jezus Christus. In het tweede gedeelte van zijn rede behandelde spr. de voorwaarde om te zijn een goed Roomsch propagandist- Vooreerst- moet hij zijn onderlegd en ontwikkeld. Beredeneerd en bewust moet hij pro paganda vieren. Het moet niet enkel gaan om de eer, ook moet het niet zijn zucht naar relletjes of emotie; is dat het geval dan is de propa gandist een hansworst. Omdat die hooge taak meet worden begrepen, zijn er zoo weinigen, die haar vervullen. Ontwikkeling is noodig om te kunnen weten welke zaak men verdedigt-, Ten tweede moet hij hebben een r ij k h 7. r t. Spr. heeft, meer respect vor een jonge man, die de helft minder heeft aan weten schap, rn^ar dio helft, die hij heeft-, in da- Gemeentelijke Aankondiging Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengon ter openbare kennis, dat zij ten aanzimi van den verkoop van artike len op deTop W, 13, 14 en 15 dezer te hou den pop£enlentoonstclling in de kleine zaal van/de Stadsgehoorzaal ontheffing hebben verleend jan het sluitingsuur voor winkels I Leid/i, 11 Afi/l 1928. AJya^jjü &ANDE BAKHUYZEN, Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van de N.V. Nederlantlsche Petroleum Maat schappij „Ityrfina^, om vergunning tot het oprichten van eerf ondergrondsche bewaar plaats vóór benfcine, met bovengrondsche aftapinricjiting An en op het perceel Hoo ge Rijndijk Nop. 4242a, is verdaagd. Katholieke Agenda. LEIDEN. Woensdag. Nieuw Paedag. Poppenspel „Ap pelsteeltje", Stadsgehoorzaal, 2 u. Woensdag. „De Woudkoningin", Schouw burg, 8 uur. Donderdag. Poppententoonstelling, Stads gehoorzaal, 25, 711 uur. Donderdag Gymnastiekafd. „Klimop" van de Jonge Vrouwenbond, Lokaal Haaxlemmerstraat, 7 uur. Vrijdag. Ouderavond, Stadsgehoorzaal, Foyer, 8.15 uur. Vrijdag. Poppententoonstelling Stadsge hoorzaal, 25, 711 uur. Zaterdag, Poppententoonstelling, Stadsge hoorzaal 211 uur. Zondag. Poppententoonstelling, Stadsge hoorzaal, 25, 711 uur. Algemeene. Agenda. Donderdag. Nederlandsch Fabrikaat-Film, Stadsgehoorzaal, Foyer 8.15 uur. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Dinsdag 10 April tot en met Zondag 15 April waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Speciale. Huiskamer-Karpet 2 Mtr. x 3 jiskamer-Karpet den omzet dan vodr een met een hoofd vol wijsheid, die een arme zonder een stuk brood wegzendt. Ten derde moeten het zijn jongemannen met karakter, dat is standvastigheid in waarheid en deugd. Menschen dus op wie men kan rekenen, die zich nimmer verloochenen. Hoe moeten zulke menschen worden gevormd, vraagt spr. En het antwoord is: in 't retraitehuis. Spr. geeft dan ook aan de jubileerende vereeniging den raad jaar lijks te gaan naar het retraitehuis om vandaar uit als een nieuwe Mozes met de stralende lichtbundels op heb voorhoofd het j leven in te gaan. Verder raadt spr. aan op te passen niet in de wereld te verdrinken, wordt gij kameraad met den booze dan verliest gij, want het gave worde eerder rot, dan het rotte gaaf. Tenslotte biedt spr. de jubileerende ver eeniging zijn gelukwenschen aan. Gij hebt uw sporen verdiend op allerlei terrein; gij hebt gewerkt, waar iets voor Christus te werken viel. Laat successen u voeren tot steeds grooter activiteit. Moge Katholiek Leiden niet alleen geven bewondering, maar moge men ook geven moreele cn financieele steun. Spr. eindigt met- de inblazingen van de sehriftgeleeiden en Pharizeën, die Chris tus wilden kruisigen en Barrabbas vrijla ten toe te passen op de propagandisten, die met open oog eveneens onder de me nigte moeten rondgaan met de leuze: „Laat Christus vrij". Voordracht, zang en muziek. Nadat de Voorzitter, Pater Borromaeus den dank van alle aanwezigen voor diens gloedvolle rede had overgebracht, speeldo „Sappho" heel goed een alleraardigste pot pourri van moderne liederen, waarna de voordrachtkunstenaar Vincent Berghegge het podium besteeg. Vooraf had nog de weleerw. Pater v. d. Donk de aanwezigen aangespoord zich de zen avond als donateur op te geven. Vincent Berghegge wees er na een gc- lukwensch aan het adres van de feestvie rende propagandisten op, dat er nóg een actie was, waarin propaganda moest wor den gevoerd en wel in de actie tegen het slechte en voor het goede tooneel. Dat er van goede kunst veel meer te ge nieten valt hoopte spr. dezen avond te be wijzen. Begonnen werd met „Elisa's vlucht" van Bernard ter Haar. ontleend aan het be kende boek van Harried Beecher Stowe „De negerhut van Oom Tom". De drie tafercelen: Ontdekking, Vlucht en Ijsgang, werden door den kunstenaar op treffende wijze uitgebeeld. Pakkender echter nog was de uitbeelding van „De Kurassiers van Canrobert" van Pol de Mout, waarbij spr. in de voordracht het rythme der rijdende kurassiers op waar-» lijk kunstzinnige wijze weergaf. De tragi* sche dood der kurassiers, hun laatste prrj» a—

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2