Buitenl. Berichten. Ned. Oost-lndië. SPORT. 'de daarbij behoorende schuur een prooi der vlammen werd. De daarnaast gelegen boerderij, bewoond door van der Velden werd eveneens door het vuur aangetast, doch de brandweer, werkende met twee motorspuiten, wist deze door krachtig in grijpen te behouden, terwijl de omliggende boerderijen door het nat houden der daken eveneens behouden bleven. Het vee kon nog bijtijds worden gered, doch de beide inboedels en de aanwezige voorraden hooi en veevoeder in de beide schuren werden een prooi der vlammen. De aanzienlijke schade wordt slechts gedeelte lijk door verzekering gedekt. De oorzaak is vermoedelijk een schoorsteenbrandje. De bewoners der beide boerderijen zijn bij buren ondergebracht. De burgemeester van Waalwijk, de heer Moonen de beide wethouders en de inspec teur v&n politie waren op het terrein van den brand aanwezig. Brand in een oud kasteel te Schaesberg. Zaterdagavond tegen half elf brak brand uit in een schuur van de boerderij „Huize Schaesberg", welke een onderdeel vormt van het vroegere kasteel Schaesberg en thans bewoond wordt door de familie D. De brandweer uit Heerlen werd laat ont boden en kon eerst tegen 12 uur handelend optreden. Zij moest zich toen beperken tot het beschermen 'van de omliggende perceelen en nablusschen. De schuur brandde geheel uit. Een prooi van het vuur werden 60.000 K.G. stroo. een zelfbinder, een dorschmachine, haksel machine, zaad en koren. Het vee kon bij tijds worden gered. Voor lat de Heerlensche brandweer ter plaatse was hebben tal van omwonenden het vuur krachtig bestreden, waardoor grooter onheil werd voorkomen. Een pakhuisbrand te Schiedam. Zaterdagavond te ongeveer half elf heeft te Schiedam in een uitbouw van het café M., aan de Hoofdstraat een uitslaande brand gewoed. De uitbouw bestaande uit een pakhuis en 'een paar bovenkamers, is geheel uitgebrand. Eenig meubilair, bed dengoed, kleeding, alsmede een kermis-„ro- delbaan", welke toebehoorde aan M., wer den een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Tragisch bruiloftsincident. De feestelijke herdenking van een 25-ja*' rig huwelijk in de gemeente Hoogkarspel werd door een treurig voorval onderbroken" toen een zuster van de bruid tegen het einde van het feest eensklaps krankzinnig werd en naar een inrichting te Loosduinen moest worden overgebracht. De aanranding op de Weteringschans te Amsterdam. De gemeente-werkman, die heeft meege holpen den dader te achtervolgen, die een meisje in de gang van het kantoor der fir ma Meyer aan de Weteringschans te Am sterdam, peper in het gelaat gooide en trachtte haar een geldtasch, waarin zich vijfhonderd gulden bevond, te ontrukken, heeft zich gisteren bij de politie op het bu reau Stadhouderskade aangemeld. Hij heeft den aanrander tot aan het Sarphati- park gevolgd. Aan deze achtervolging heeft ook nog deelgenomen een agent van poli tie. Bij het Sarphatipark is men het spoor van den aanrander kwijt geraakt. De dader is nog niet ontdekt. Inbraak op een Dagblad. Vrijdagnacht is ingebroken in de bureaus van het R. K. Dagblad van Arnhem, in de Niduwstraat te Arnhem. Vermoedelijk heeft men door middel van een valschen sleutel de voordeur geopend, om daarna de trap naar boven op te klauteren, waar de lokalen van de administratie en de re dactie gelegen zijn. De inbrekers moeten goed op de hoogte zijn geweest met den gang van zaken bij het blad, want meerma len bevonden zich na middernacht in het perceel nog personen. Vrijdagavond omstreeks 11 uur was nog een verslaggever op de redactie geweest, die echter niets bijzonders bemerkt 'heeft, zoodat de inbraak na dien tijd gepleegd moet zijn. Toen men Zaterdagmorgen om 8 uur bij het kantoor kwam bleek, dat alles overhoop was gehaald. Zoowel op de ad ministratie als op de redactie zijn alle kasten en laatjes nagesnuffeld en laden, die gesloten waren, zijn opengebroken. In een lade van een bureau, dat op de redac tie stond, is een bedrag van ruim 600 ont vreemd. Verder is niet veel van waarde ontvreemd. Oplichter aangehouden. De Haarlemsche recherche heeft daar ter plaatse aangehouden zekeren K. uit Velsen. K. had een kaashandelaar te Ant- perpen voor 10.375 francs weten op te lichten en was vervolgens naar Nederland vertrokken. De bedrogen kaashandelaar v~as op een of andere wijze te weten geko men, dat K. zich vermoedelijk te Haarlem ophield en reisde daarheen. De politie werd door den koopman van het gebeurde op de hoogte gesteld en dadelijk werden door de recherche alle mogelijke pogingen gedaan, om K. op te sporen. Deze bleek zich inder daad daar ter stede te bevinden. Hij werd aangehouden en in vooidoopige bewaring gesteld. De man heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. Door allerlei mooie verhalen en verzinsels had hij den koop man weten te bewegen hem het geld te geven. Nederland in den vreemde. In verband met klachten, die ieder reis- seizoen de vereeniging „Nederland in den Vreemde" bereiken van Nederlanders die zich in het. buitenland minder passend ge droegen, heeft deze vereeniging door den heer Clinge Doorenbos een gedichtje doen vervaardigen, dat met medewerking van de verschillende reisvereenigingen in ons land op ruime schaal verspreid wordt, van den volgenden inhoud: Nederlanders ïn den Vreemde, Straks begint het reizen weer Mogen wij u even wijzen Op 't bekend: ,,'s Lands Wijs, 's lands Eer?" Nederlanders in den Vreemde, Wilt bedenken op uw reis, Dat ook 't omgekeerde waar is, 't Wordt dan dus: ,,'s Lands Eer, 's Lands Wijs". Denk niet, als u Holland uit bent: Zóó, nu kan ik alles doen; Pas niet enkel op uw paspoort, Maar pas óók op uw fatsoen. Kom niet met uw kaasboldopje Schuinscheef achter in uw nek In hotel of restauratie, Hoe dan ook: in een vertrek. Wil des morgens een ontbijtzaal, Keurig voor de gasten klaar, Niet bedwelmen met uw pijpje Of uw Hollandsche sigaar. Wijzig uw tabakprestaties Volgens menschelijke wensch, Laat uw pruim met toebehooren Binnen Nederlandsche grens. Wees beleefd voor buitenlanders, Fransch, Duitsch, Engelsch, allemaal, Iedereen waardeert beleefdheid, Want zij spreekt een wereldtaal. Zing uw liedje naar believen, Ieder lied, dat ge maar kent, Maar blijf zingen, ga niet schreeuwen Alsof uin Holland bent. Mocht u 't vreemde volkslied hooren, Hoor het even staande aan, Zelfs al hebt ge die beleefdheid N.ooit in Nederland gedaan. Wees bescheiden en voorkomend En verwek geen ergernis, Weet, dat elke buitenlander Feitelijk uw gastheer is. Regel u naar zijn gewoonten, Want, daar heb je het alweer: Ieder land heeft weer iets anders, En van dadr: ,,'s Lands Wijs, 's Lands Eer". Maak reclame voor ons Holland En ons Nederlandsche ras, Dan heeft niemand zich te schamen Voor het strikje op zijn jas. ONGELUKKEN. Autobus over den kop geslagen. 18 ernstig gewonden. Uit Brünn wordt gemeld: Een autobus welke 18 personen bevatte, is ten gevolge van een defect) aan de stuurinrichting over den kop geslagen, met het gevolg, dat de carrosserie versplinterd werd. De inzit tenden werden ernstig gewond en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Brand op een Duitsch landgoed. 18 gebouwen vernield. Uit Koningsbergen wordt gemeld, dat een hevige brand op 't landgoed van graaf Schönberg te Groslierzogswalde heeft ge woed, waardoor 18 gebouwen o.a. 4 woon huizen zijn vernield. De brand brak des morgens om 11 uur in een varkensstal uit, waar aardappelen voor de varkens werden gekookt. De brand breidde zich zeer snel uit, doordien een he vige Zuid-Westenwind, woei, die de vonken overal heen dreef. De brandweer stond machteloos tegenover do vuurmassa en eerst togen den avond, toen de wind ging liggen; gelukte het den brand te blusschen. Een kind werd door een brandmeester met levensgevaar uit een brandend huis gered. Op het landgoed zelf ging een voorraad zaaikoren ter waarde van 60.000 Mark ver loren. Vijf zoons priester. De Paus dankt de moeder. Bij gelegenheid van de H. Priesterwij ding van haar vijfden zoon, heeft de H. Va der mevrouw Klein uit Trier ontvangen en baar bedankt voor de groote gave, welke zij de Kerk had geschonken in haar kinde ren. Vier zoons zijn Jesuiet. Directe telefoonverbinding Berlijn New York. Naar het „Berl. Tagebl." meldt, zijn de in alle stilte getroffen voorbereidingen voor een rechtstreeksche draadloos-telefo nische verbinding tusschen Duitschland en Amerika, onafhankelijk van Londen, zoo ver gevorderd, dat deze nieuwe rechtstreek sche lijn binnenkort geopend zal kunnen worden. Het systeem is geheel voor de korte golf ingericht. Dit jaar zullen ook de korte golf verbin dingen Berlijn-Mexico en BerlijnSiam ge opend worden, terwijl zeer binnenkort de eerste proeven zullen beginnen met de ver bindingen BerlijnTokio. Groote drukte aan de Berlijnsche stations. Het verbeterde weer heeft gisterenavond een groote drukte aan de Berlijnsche sta tions ten gevolge gehad. In groote scharen stroomden de vacan- tie-reizigers de verschillende stationsvesti bules in. Een groot aantal beambten was verspreid om inlichtingen te geven en der* geweldigen toevloed te regelen. Het grootste verkeer vond plaats op het Anhalter Bahnhof, waar de D-treinen naar Frankfort aan den Main, München, Stuttgart en Weenen voor het grootste deel verdubbeld moesten worden en tus schen 95 en 100 pet. bezet waren. Opvallend groot was ook de aandrang naar de personentreinen naar Dresden en Saksisch Zwitserland en naar de nachts stoptreinen naar Thüringen. Het Görlitzer en Postdammer Bahnhof stonden eveneens in het teeken van het toerisme. In bet Stettiner Bahnhof zag men een aanzienlijk verkeer naar verdere plaatsen van bestemming in de mark Brandenburg en Mecklenburg. Buitengewoon groot was de drukte op de nachttreinen, die door do stad rijden, in de richting Rijnland en Oost.mark, en op die van het Lehrter Bahn hof naar Hamburg. In totaal werden vandaag meer dan tachtig voor-,, na- en extra treinen van Berlijn af ingelegd. Het totale verkeer zal na de groote toe name welke gisteren voorkwam, wel niet bij dat van het vorige jaar achter blijven. De kinder-huwelijken in Britsch-lndië. Naar „Agentia Fides" uit Madras ver neemt, is een Hindoesche dame, lid van den wetgevenden raad van Madras, bezig een voorstel in te dienen, om den huwba ren leeftijd van jongens en meisjes op te voeren. De Hindoes, die zich met sociale hervor mingen bezig houden, zien steeds duidelij ker in, wat de ongezonde gevolgen zijn van een vroegtijdig huwelijk en men ijvert sterk om zekere dwaze en tyrannicke gewoonten die het huwelijk beheerschen, te doen ver dwijnen. De grootste politieke leiders van het land hebben nadrukkelijk verklaard, dat het dringend noodig is, den huwbaren leeftijd van de jonge lieden hooger te stel len, als men het land wil herstellen. Ongelukkigerwijze zet een zeker gedeel te der natie, de Brahmanen van Kunbake- nam, die tot de uiterste conservatieven van het land behooren, een beweging op touw in naam van den godsdienst, tegen de hervormingen welke men beoogt. JNiet- tegenstaande dat staat bijna overal de openbare meening gunstig tegenover dezen maatregel en men heeft goede hoop, spoe dig eenige proeven van heilzame hervor mingen verwezenlijkt te zien. De voorge stelde hervorming slaat niet op de Katho lieken, daar die niet de gewoonte van een vroegtijdig huwelijk zijn toegedaan. Drie gevangenen vermoord. De dader door de politie gedood. Aneta seint uit Soerabaja: Een ontsla gen gevangene, die op het politiebureau sliep, wist den klewang van een agent te bemachtigen en doodde drie gevangenen, terwijl hij er één zwaar verwondde. De politie lostte 36 schoten op hem, waarvan 6 treffers, waarna een hoofdagent hem met een klewang neersloeg. Doodelijk ongeval. Aneta seint uit Bandoeng: De 17-jarige mejuffrouw Schuilenburg, is terwijl zij op haar rijwiel reed, door een auto gegrepen. Met verbrijzeld hoofd werd zij opgenomen en kort daarop is zijn overleden. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. R'dam: FeijenoordAjax 10 Groningen: VelocitasZ. A. C. 23 A'dam: AjaxFeijenoord 03 Zwolle: Z. A. C.—Velocitas 4—0 Promotie en degradatie. AFDEELING I. R'dam: V. O. C.-V. S. V. 0-2 AFDEELING II. Gorinchem: UnitasH. D. V. S. 12 Gouda: Gouda—Voorwaarts 82 Den Haag: ScheveningenAlphia 11 AFDEELING III. Deventer: D. O. T. OTubantia 12 AFDEELING IV. 's-Bosch: B. V. V.Bleyerheide 20 Breda: BredaniaHelmond 03 De competitie. AFDEELING II. Derde klasse A. Leiden: LudunumO. N. A. 22 (O. N. A. kampioen). Bes. Tweede klasse A. Den Haag: B. M. T. II—A. S. C. II 4—1 AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: Be QuickFrisia 10 Leeuwarden: FrieslandG. V. A. V. 33 Assen: AchillesAlcides 110 De standen. Na de Paaschwedstrijden zijn de stan den inzake kampioenschap en promotie- en degradatie thans als volgt: Kampioenschap van Nederland. Feijenoord Z. A. C. Ajax N. O. A. D. Velocitas 4 11— 3 2 7— 2 1 2 5—73 5 8—19 2 Promotie- en degradatie. AFDEELING L V. S. V. 1 1 2—0 Velox 1 1 21 V. O. C. 2 2 1—4. 'AFDEELING II. H. D. V. S. 2 2 61 Sparóaan 2 1 1 36 Unitas 2 2 35 - AFDEELING III. Tubantia 2 2 31 N. E. C. 2 1—1 44 D. O. T. O. 2 2 4-6- AFDEELING IV. Bleyerheide 3 2 1 43 Helmond 2 11 52 B. V. V. 2 1—13—3 Bredania 3—12 2— 6 Lugdunum 1—0. N. A. I 2—2. Voor een talrijk publiek, had onder be gunstiging van mooi weder, deze belangrij ke wedstrijd plaats. Beide partijen hebben 1 invaller als om 2.05 begonnen wordt. Reeds direct is de thuisclub in de meerder heid, doch de voorhoede is steeds een on derdeel van een seconde te laat. Bij een der vele aanvallen schiet de Jager in, de keeper stopt het leden achter de lijn. Jam mer genoeg ontgaat den arbiter zulks. Niet ontmoedigd spelen de groen-witten verder, enkele malen bewijst het houtwerk dén O. N. A.-doelman goede diensten. Een zui ver handsgeval in het beruchte gebied ont gaat den scheidsrechter. De enkele aanval len der rood-zwarte Gouwenaars, leveren de groen-witte achterhoede weinig moei lijkheden op. Even voor de thee, weder een handsgeval binnen de bekende lijnen. Thans krijgt J. Bekkering de kans om z'n club de leiding te geven daar het nu gecon stateerd wordt. Hij pleit zich uitnemend van z'n taak 10. Spoedig daarop is het rusten. Spoedig na de rust krijgt Ona een vrije trap te nemen. v. d. Berg redt echter keurig zij het ten koste van een hoekschop. Dan een algemeene aanval der Gouwe naars en Luijt plaatst het leer in de tou wen (11). De spanning stijgt met de mi nuut, dan is Ona, dan Lugdunum aan het woord. Bij een der groen-witte aanvallen dribbelt v. d. Laan door alles heen en geeft met een hare schuiver keeper Roobol geen kans 21. Dan weer een strafbaar feit in het Ona gebied. Er wordt echter niets ge zien. Dan schiet de Jaeger in, de keeper slaat den bal weg en Goddijn doelpunt zui ver. Tot ieders verbazing geeft de zwak leidende leider buitenspel, was onmogelijk was. Na afloop heeft Lugdunum dan ook protest aangeteekend. Of het baten zal? Een en ander ontmoedigt de groen-witter. geenszins en enthousiast wordt verder ge speeld. Bij een snelle aanval kopt de Goud- sche linksbinnen keurig in (22). De res- teerende 10 minuten speelt Ona verdedi gend, zoodat onder zware druk op het rood-zwarte doel het einde komt. Lugd. had verdiend te winnen, enkele verkeerde beslissingen en enorm veel geluk van het Ona-achtertrio, deden de stand gelijk hou den. We geven Ona nipt veel kans op suc ces in de promotie-wrfc' strijden. Tenzij het geluk haar blijft vergezellen, dan N. V. B.-bekcrwedstrijd. L. F. C. 1—0. D. S. I 4—0. In een schitterend gespeelden wedstrijd is L. F. C. er in geslaagd ook nu weer de 3e ronde te halen. Om even 2 uur stellen beide elftallen zich op. L. F. C. met één, O. D. S. met 4 invallers. L. F. C. heeft wind mee en is direct aanvallen. Toch weet geruimen tijd de goed spelende O. D. S. achterhoede doelpunten te voorkomen. Speciaal de keeper werkt alles safe af en is niet te verschalken. Een paar maal echter komt L. F. C. door de achterhoede heen maar het aloude pechvo geltje is er ook nu weer om L. F. C. geen voorsprong te geven. Zoo blijft het spel tot aan de rust. L. F. C. steeds aanvallend en O. D. S. verdedigend. Na rust is ook L. F. C. rechtsbuiten iets beter en worden de aanvallen beter afge werkt. Wel wil O. D. S. de zaak nog eens forceeren, maar speciaal de L. F. C. half- linie is op alles berekend. Niet lang duurt het dan ook of de L. F. C. voorhoede, op gestuwd door de steeds harder werkende halflinie heeft door v. Leeuwen met een goed schot succes 10. Nu ziet O. D. S. het gevaar in maar de te verre schoten belanden steeds in de veilige handen van keeper Raaphorst. Weer een aanval van L. F. C. en als al len hard doorwerken weet Bavelaar met een keurig schot de leiding te vergrooten (20). Kog wil O. D. S. het niet opgeven maar L. F. Cè heeft de overwinning in het zicht en als v. Leeuwen opnieuw door alles heengaat is het 30. Even daarna nog een doelpunt (40) en L. F. C. heeft verdiend gewonnen. KORFBAL. Seriewedstrijden „Excelsior", Vitesse winnares. Op der len Paaschdag heeft Vitesse deelgenomen aan de seriewedstrijden om den Miss-Blanche beker, uitgeschreven door Excelsior te Hilversum. Om dezen wisselprijs bekamj)ten elkaar in een halve competitie: D. T. V.; Naas (Enschede); Vitesse; Excelsior. Vitesse begon goed door van den Oos telijken kampioen te winnem Zonder veel moeite bleven de Leidenaars met 20 de baas. Onmiddellijk daarna moest Vitesse tegen D. T. V. spelen. Al vrij spoedig stond Vitesse met 20 voor en toen kort daarna Kaiser voor een derde doelpunt zorgde was ook deze ontmoeting feitelijk reeds in Leiden's voordeel beslist. Met 51 voor Vitesse kwam het einde. In haar laatsten wedstrijd kwam Vitesse tegenover Excelsior te staan. De Hilver summers telden verscheidene nieuwe krach- teji, en hoewel de combinatie zeker zwak ker was dan het kampioens-twaalftal, dat Excelsior het vorige seizoen bezat, wist de Hilversumsche club zich toen zóó te weren, dat het Vitesse alle moeite kostte om de overhand te behouden. Na een span- nenden strijd won Vitesse met 21 en kreeg daardoor den beker voor een jaar in haar bezit. De volledige uitslagen waren: D. T. V.Excelsior 32 VitesseD. T. V. 51 VitesseExcelsior 32 NaasVitesse o2 ExcelsiorNaas 23 D. T. V.Naas 26 Miss Blanche-beker: Vitesse. 2e prijs (medaille): D. T. V. Seriewedstrijden H. S. V. Fluks wint den tweeden prijs. De uitslagen van de gisteren gespeelde seriewedstrijden om den H. S. V.-beker luiden; PASCHEN De zon was in de lucht En liet haar stralen spelen Om ook de aard iets van Haar rijkdom, mee te deelen. D'ontwakende natuur Was vol van groot verlangen; Van hare schoonheid was Het menschdom reeds bevangen. De lucht was helder blauw, Het bosch vol zoete geuren; En op het bloembolveld Zijn reeds de bloembolkleuren De vogels zingen reeds In vroeg ontbloeide boomen Haar eeuwig-sehoone lied: Paaschlente is gekomen. De fietsen stonden klaar En achterop, daar plant je Heel stevig mot een riem Je jongste in een mandje. Met vrouwlief er op uit Langs zwaarbeladen wegen, Je komt in één minuut Wel honderd auto's tegen. Je Paaschbeste costuum Wordt onder stof begraven; Plaats is er nergens om Je droge keel te laven. De lentegeur verdwijnt En bij veel and're rampen Vervangt benzinelucht Nu Paasch-bcnzinedampen. Ze weten niet waarheen Met auto's en motoren; Ze willen er op uit Om.... lente te verstoren. Ze komen 's avonds thuis Het leed is weer geledon Er was met Paschen.... stof Dus zijn ze weer tevreden. Fluks-H. S. V. 3-1 VeloxOns Eibernest" 31 Ons EibernestFluks 1 Fluks—Velox 01 Ons EibernestH. S. V. 22 VelovH. S. V. 22 Velox won derhalve don beker; 2e pr. Fluks. HOCKEY. De wedstrijd België—Nederland. De Nederlandsche ploeg. Het Ned. Heckey-elftal, dat Zaterdag 21 April a.s. te Antwerpen tegen België zal uitkomen, ziet er als volgt uit: Doel: Katte; achter: Do Waal en Tres- ling; midden: AnkermanDuson en Brand; voor: Kop—Jannink, Hubrecht, v. d. Veen en Visser 't Hooft. De officieele samenstelling voor het Olympisch B-elftal luidt: Doel: Hardebeck; achter: Meertens en Leembruggen; midden: Muller, Van G'zer- nicki,( C. v. d. Hagen en v. Lierop; voor: jhr. v. Cittcrs, Wentholt, Van Voorst van Beest, v. d. Roovaart en Van Tienhoven. GYMNASTIEK. TITRNWEDSTRIJD NEDER LAND—BELG Ië. Nederland wint met een klein punten- verschil. Gisterenmiddag is in de Groote Doele- zaal te Rotterdam de turnwedstrijd Neder landBelgië gehouden. Te ruim 2 uur marcheerde, onder leiding van den heer J. H. F. Sommer, de Neder landsche ploog ten tooneele en kort daarop kwamen met luid gejuich begroet de Belgi sche turners onder aanvoering van den heer F. Gibens. Het Belgische en het Ne- derlandsch volkslied werden gespeeld. De Belgische ploeg kwam uit met de heeren F. Gibens. L. Cassa, H. Evekmnns, Joh. GijsHrechts, Jos. Gysbrechts, Herchcn- ralh, R. Reynaut, Corn. v. d. Bogaert, Chrè v. d. Bogaert en Luc. v. d. Ven. De Neder landsche ploog bestond uit do heeren IC. Boot, P. van Dam, M. Jacobs, H. Licher, E. Melkman, W. Poulw, F. v. d. Vinden, I. Wijnschenk, J. Brouwer en Caranza. De jury bestond uit de Belgische heeren K. Lannie en P. Mangin en hun Nederland sche confrères Chr. Krijger en C. J. Ver- steegh W.zn. Voor ieder land kwamen 10 turners uit. de prestatie van de 8 beste van iedere groep teleden voor het totaal de behaalde cijfers der 2 laagst geplaatsten per toestel kwamen dus niet voor het totaal in bereke ning. De uitslagen zijn: Vrije oefeningen: Holland 265.75, België 263.50; Paard-voltigeeren Holland 264.50, België 262.75; Ringen Hollrtnd 264.85, België 287.75; Brug, Holland 271.75, België 284.75; Rek, Holldnd275.75, België 255; Paard- springen, Holland 136.25, België 120.25. Persoonlijk klassement: 1. E. Melkman (Nederland) 200.75; 2. Frans Gibens (België) 195.50 p.; 3. R. Rey. naert. (België) 195.25 p.; 4. L. v. d. Ven (Bel gië) 193 p.; 6. P. van Dam (Nederland) 190.50 p.; 6. M. Jacobs (Nederland) 183.60 punten. WIELRENNEN. Van de Rijswijksche baan. De openingswedstrijden. Gisteren hadden op de Rijswijksche wie lerbaan de openingswedstrijden van het seizoen plaats. Er was verbazend veel belangstelling. De nieuwe exploitant, de heer Henri ter Hall, hield een npeningsspeeehje door een loudspeaker en Buziau loste het startschot. De uitslagen luiden: Sprintwed8trijd voor profs, over 800 M.? 3—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7