ZWSTSERSCHI 20% ZWAARDER ttWIOll 1@cts REEPEN Uit de Rijnstreek. ElSCHTdus ONZEIOds reepen,want ze zijn 2cls per stuk meer waarör Rechtzaken. Gem. Berichten. ZOETERWOUDE (H. R.) EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Pater Pirminius Raaphorst Ia er schoouer dag, als jonggewijd pries ter het ouderlijk huis te betreden, dan op het Hoogfeest van Paschen. Hemel en aarde juichen over dezen dag, die de Heer heeft gemaakt, en waarop de Heer waarlijk ^it het kille graf is opgestaan. De gansche schepping jubelde mede met den jongen priester, die na jaren van afgezonderd Hooeterleven, een nieuw en rijk leven voor zich ziet openbloeien. Een Paschen, inder daad onvergetelijk voor de ouders van den pasgewijde, en voor de geheele parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Vreugdevol en blijde deden op den avond van den Eersten Paaschdag de klokken hun bronzen toonen galmen over de lente-groene weiden, toen de geheele parochie uitstroomde naar de kerk, om den neomist, Jen weleerw. pater Pirminius Raaphorst O. F. M., het „Welkom" toe te zingen. Een stoet van blanke bruidjes maak ten zich op, hem de tempel binnen te lei den. Het altaar schitterde en flonkerde van licht. Het was een schoon avondfeest. Pater Raaphorst celebreerde het Lof, ge assisteerd door den weleerw. heer pater Tiburtius Szórridy O. F. M. als diaken en de weleerw. zeergel. heer Theunissen, leer- aar te Rolduc, als sub-diaken. Na het Lof werd door deu heer Winkelmolen (familie lid van den neomyst) op treffende wijze gezongen het lied „Priesterwijding". De/.c a vond plechtigheid was slechts een voorbode van de ontroerende gebeurtenis van den volgenden morgen, 'n plechtigheid, steeds indrukwekkend, hoe dikwijls ook beleefdhet opdragen van de Eerste Plechtige H. Mis. Weer was in de kerk geen plaats onbezet. De jonge priester droeg het. II. Misoffer op, geassisteerd door pastoor, den zeereerw. heer I. J. M. Meyer als presbyter assistens, den wel eerw. heer Tiburtius Szórddy O. F. M. als diaken en den weleerw. zeergel. heer L. Theunissen als sub-diaken. Bij het binnen komen voerde het zangkoor onder leiding van den heer Hoogzaad op voortreffelijke .wijze uit het „Veui Creator" van Fr. Ep- pink. Als mis was gekozen de 4-stemmige missa in honomm Sti Nicolai van F. Nekes. De predikatie werd gehouden door den ■weleerw. pater Faduanus Bouters O. F. M., uit Rotterdam. Tot tekst had de predikant g.;kozen Joan. XVII, 18 „Gelijk de Vader 'Mij in de wereld zond, zoo zend ik u". Het is voor reeds zeven jaren dat gij, be minde medebroeder, na volbrachten studie tijd, het vaderhuis hebt verlaten, om in de eenzaamheid van het klooster u te gaan voorbereiden voor het hooge priesterambt. 'Na zeven jaren zijt gij teruggekeerd. Vader Jacob en zijn '/.onen waren verheugd bij het terugzien van Jozef, den onderkoning van Egypte. Met meer recht nog moogt gij zegevieren, w.inl meer zijt gij dan onder koning: gij zijt priester van den Aller hoogste. Zoo ooit, dan mag heden uw ziel jubelen de feestzang der Kerk: Dit is de dag, dien de Heer heeft gemaakt; laten wij daarop jubelen en ons verblijden. Mij werd verzocht, zeide spr„ een enkel ;woord te spreken over het Heilig Pries terschap. Zelf pn aster zijnde moet ik spre ken over het Priesterschap, waarmee God mij, onwaardige, bekleed. Maar mij bemoe digt de gedachte, dat wij worden geleid, door Hem, die gezegd heeft: „Niet gij hebt Mij gekozen, maar Ik heb u gekozen". Spr. wilde overwegen, hoe de Priester is een man Gods en, vooral in onze dagen, een man des volks. De Priester is de man Gods. Hem is de hoogst o macht geschonken, die ooit aan een schepsel kan worden gegeven. Gij hebt gehuiverd, beminde medebroeder, om die grootc waardighoid te aanvaarden. Maar Jezus sprak u toe: Vrees niet, mijn zoon, Ik weet, dat gij mensch zijt en vol fouten en gebreken, maar Ikzelf sta u bij en in Mij kunt gij alles. Wij weten uit de geschiedenis, hoe Be- nedictus XIII eens de mis diende. De of ficiant weerde het pauselijk verzoek uit feerbied af. De paus echter zeide: Mijn vriend, als gij hot altaar bestijgt, zijt gij fcen andere Christus ik slechts Zijn plaatsbekleeder. De priester is ook een man des volks. Hij gaat, zooals de Christus, weldoende rond, om do weldaden des Heeren te ver spreiden. Maar helaas, steeds grooter W vrdt 't aantal dorgenen, die meenen het buiten God te kunnen stellen, die droo- men van een vermeend geluk in een god- idcloozen toekomststaat. „De leerling is ïiiet beter dan de Meester", heeft Christus gezegd. Wanneer wij onze blikken slaan naar Rusland cn Mexico, zien wij hoe de priesters op de eerste plaats worden belaagd fcn vervolgd. Maar wij hoeven zoo ver niet tc gaan: in de grootere steden vangt de priester menige vloek en verwensching op, wanneer hij door de straten gaat. Juist in onze dagen, meer dan ooit, moet Wen priester weldoende rondgaan. Daar liggen zoo velen te wachten rond de bron van Bethsaïda, wachtend op den engel, 'die het water in beroering brengt. Die en gel. zeide spr., is de priester. Laten wij daarom zijn, zeide spr., tot den neomyst, zoo goed mogelijk priester. God verlangt Sliet altijd van ons groot© werken, maar wel medewerking, opdat duizenden zielen bewrr.rd blijven als tempels van den H. Geest. De predikant besloot met zijn geluk- ■wenschen aan den jongewijde over te bren gen dat hij moge zijn een prister naar jezus' hart. Ook de ouders wenschte hij geluk met het voorrecht, hun op dezen dag geschonken. Na de H. Mis werd uitgevoerd de feest cantate, van Elb. Franssen. De solopartij ^verd vetvuld door den heer W-Jikelmolen. De plechtigheid werd bijgewoond door den burgemeester, den heer Wap. Des middags had van half drie tot half vier een drukbezochte receptie plaats. De feestdag werd besloten met een plechtig Lof. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De overname van de brug. Een groepje ontevredenen. Invoe ring van brug-abonnementen nog niet mogelijk. Vermenigvuldi- ginscijfer pl. bel. 5 (v.j. 4). Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer M. J. E. Kwint, burgemeester. De vergadering wordt geopend met ambtsge bed. Na lezing der notulen wordt door den voorzitter mededeeling gedaan van de •na volgende ingekomen stukken. a. het besluit van Ged. Staten tot ongegrondverklaring van het beroep schrift van de vereeniging tot stichting en in standhouding eener N.-H. school b. bericht van Ged. Staten dat de be slissing i.z. het raadsbesluit, tot onder- handsche aanbesteding van de bediening der brug en de inning van bruggegeld is verdaagd. Verder doet de voorz. eenige mededee- lingen over de nieuwe brug. De richting zal anders worden en daarvoor heeft men noodig een strook van den tuin der pas torie, ter breedte van 31/, M. Ook aan de andere zijde zal een kleine strook noodig zijn. Voorstellen zullen den Raad in de vol gende vergadering worden gedaan; het is de bedoeling deze kosten te bestrijden uit de opbrengst der brugrechten. De heer Lieverse maakt er bezwaar te gen dat de gemeente deze strook moet aankoopen, dit behoort de Provincie te be talen. Bij de bespreking van den brugaan- koop is over den toegangsweg niet gespro ken, aldus is er geen einde. De voorz. zegt dat de opritten worden opgehoogd door de Provinciede bestra- tingskosten zijn voor rekening der ge meente. Ook de nieuwe afscheiding zal de Pro vincie betalendat is reeds meer dan zij verantwoorden kan. De heer Lieverse ver geet en dit verwondert spreker dat de brug gehel eigendom der gemeente wordt en de provincie deze enorme kosten maakt alleen voor een breedere door vaart ruimte. Spreker wil thans echter vragen of de leden met de door hem ontwikkelde plan nen accoord gaan. Alle leden behalve de heer Lieverse, ver klaren er zich daarna voor. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School. Be noemd werd mej. Stol uit Leiden met 7 stemmen. De datum van in dienstreding wordt gesteld op 16 April a.s. Ter tafel komen verzoeken van het gemeentebestuur van Kolummerland en Ooststellingwerf om adhaesie te betuigen aan een aan H. M. de Koningin en deu Minister van Financiën gericht schrijven betrefende de financieele verhouding tus- schen Rijk en gemeenten. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan; er is door een Staatscommisie een ontwerp aangeboden en men dus nu de zaak gaat vertroebelen, als men met geheel andere gedachten komt. Aldus wordt met alg. stemmen be sloten. Vastgespeld worden hierna een tweetal besluiten tot wijziging der begrooting voor 1928 en een tot wijzigng der begrooting voor 1927. Aan de orde is het verzoek om toeken ning van een voorschot op de vergoeding, bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijs- Ned. Herv. school. De voorzitter licht toe, adt de kosten der O.L. school over 1926 per leerling bedroegen 15,02. Op deze basis komt aan de Ned. Herv. school toe 110 maal ƒ15.02 is 1652.20. Besloten wordt het voorschot te bepalen op 80 pet. of 1321.76. Thans komt in behandeling het adres van .J C. Ketel e.a. inzake de afschaffing van het brugreclit. De voorz. deelt mede, dat B. en W. voorstellen op dit adres af wijzend ie beschikken. De voorz. licht uit voerig dit voorstel toe. Het is wel een lieel ongewenscht oogenblik om het brug- recht af te schaffen, nu voorgesteld moet worden het heffingspercentage der inkom stenbelasting van 5 te verhoogen op 5. Afschaffing van brugreclit en betaling van de daarop rustende schuld in 50 jaar, brenfgt een extra-verhooging mede van 1/2 pet. Bovendien is de opbrengst dit jaar zeer gering. Over eenige weken wordt de brug afgebroken en zullen er waar schijnlijk twee brfugknechts noodig zijn. Er wordt dit jaar veel minder ontvangen dan in andere jaren, ook al omdat de brug pas met 1 Maart aan de gemeente is overge- gaan. De heer Lieverse is tegen dit adres. Er is een aantal belanghebbenden, welnu la ten dezen ook de bruggelden betalen. Veel ingezetenen hebben absoluut geen belang bij t bestaan der brug. De heer De Jong zegt, dat over de brug- rechtkwestie heel veel stof is opgejaagd en spr. heeft den indruk, dat Koudekerk hoofdzakelijk de schuld krijgt, HaZers- woude zou nog wel tot afschaffing hebben willen overgaan. Spr. vraagt of <Je moge lijkheid bestaat om abonnementen in te voeren. De heer Oppelaar vindt het adres voor barig. Men moet afwachten wat B. en W. zulen doen in de toekomst. De heer van der Ent is eveneens tegen het adres; de belasting is hier eeds hoog genoeg. De heer v. Egmond vraagt of adressan ten wel eens overwogen hebben, wat er geschied zou zijn als particulieren de brug hadden overgenomen. De voorz. zegt dat dè beide colleges van B. en W. het volkomen eens waren over de regeling van het brugrecht en de wijze van aflossing. Spr. betreurt het dat de tegenwoordige toestand aan vele ingezetenen last veroor zaakt. Het was onmogelijk om reeds nu na drie weken heffing met verlaging of abonnementen te komen. Een overzicht van het verkeer mankeerde geheel. De hef- INGEZ0NDEN MEDEDEELING. N.V. HOLlANDSCM 2WITSËRSCHE CHOCQIADS-FABRI HEBBENDE H O LL AN D SCH-ƒ fing der rechten door de fam. De Graaf geschiedde geheel willekeurig. Doorvaart- rechten hief men zonder daarvoor recht te hebben. De een betaalde te veel, de an der te weinig. Wie zal een juiste riorm aangeven voor de vaststelling van abonne ment etarievns. Bovendien is daarvoor hoo- gere goedkeuring noodig. Spr. ziet in de toekomst allerlei mogelijkheden. Ged. Sta ten kunnen bet recht afkoopen, later kan mischien een gedeelte uit de belastingop brengst worden voldaaner is in samen werking met Ged. Staten nog wel wat te bereiken. Tijdens den bouw der nieuwe brug is er goede gelegenheid te overwegen of abonnementen kunnen worden inge voerd. Na nog eenige bespreking wordt beslo ten niet op het adres in te gaan. Daarna komt in behandeling de vast stelling van het heffingspercentage van de gemeentelijke inkomstenbelasting en het aantal opcenten op de Rijksinkomst en- belasting. B. en W. stellen voor het heffingsper centage op de gemeentelijke inkomstenbe lasting te brengen van 4 op 5. De voorz. zegt dat vermoedelijk het belastbaar inkomen over het komende be lastingjaar met 35.000 zal verminderen en van 541.000 zal komen op 506.000. Spr. licht verder toe, dat de uitgaven in de laatste jaren eerder gedaald zijn dan verhoogd, zoodat de verhooging van het heffingspercentage* niet ligt aan geldlee- ningen of aan de bestrating, maar het gevolg is van het opteren van saldi en dat eigenlijk reeds voor eenige jaren het heffiiigscijfer had moeten worden ver hoogd. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarna besloten volgens het voorstel van B. en W. De opcenten op de R. I. B. worden gebracht van 90 op 110 in verband met de nieuwe rijksregeling, zoodat dus de ge meente hetzelfde bedrag ongeveer ont vangt als anders en toch de ingezetenen profiteeren van de verlaging door het Rijk. Daarna wordt op voorstel van B. en W. overgegaan tot intrekking van het besluit tot onderliandsche verhuring van de in- rijstal bij de brug aan W. Th. Moerman, met dien verstande, dat een nieuw besluit genomen wordt, waarbij de huur wordt gebracht van 5 op 3.50. Verder wordt op verzoek van Ged. Sta ten in de verordening op het Armwezen een kleine wijziging aangebracht. Ten slotte komt in behandeling een schrijven van Ged. Staten, waarin in ver band met het feit, dat de burgemeester uitwonig verzocht heeft, wordt gevraagd of de raad niet bereid is een ambtswoning ■te bouwen. De heer Lieverse gelooft niet dat de gemeente bij machte 'is een dergelijke woning moenteel te bouwen. In dien geest spreken zich ook de an dere raadsleden uit. De voorzitter vindt dat deze zaak vroeger toch wel eens onder oogen had mogen worden gezien. Er is wel eenwo ning voor den dokter, voor het school hoofd enz. maar niet voor den burge meester. Bij de rondvraag bespreekt de heer Lie verse de bestrating en verzoekt den voor zitter een overzicht van de kosten, hieraan verbonden. De voorz. verklaart zich be reid in de volgende vergadering verschil lende cijfers te noemen. Verder leverde de rondvraag weinig be langrijks op. Daarna sluiting. BOSKOOP. Verdronken. Vrijdagavond geraakte het 8-jarig dochtertje van den heer V. al hier achter de ouderlijke woning te wa ter. Toen men het kind bemerkte bleek het reeds te laat. De spoedig aanwezige geneesheer, die nog trachtte de levens geesten op te wekken, mocht het niet ge lukken, en kon slechts den dood consta- teeren. ZEVENHOVEN. Personalia. Tot directeur der zang- vereeniging alhier is benoemd de heer J. Zwart van Nieuwkoop. Melkvervalsching. De kantonrechter te Geldermalsen heeft een melkboer uit Meteren wegens melk- verdunning (met 22 pet. water) veroordeeld tot een boete van 500. Geen loterij. De Tielsche rechtbank sprak overeen komstig den eisch der bakker-winkelier A. K. te Zoelen, dien van overtreding der Lo- tevijwet werd verdacht, vrij. Hij had in zijn winkel een prikbord, waarop men tegen betaling van 10 cent door het prikken van gaatjes een prijs kon winnen. De Tielsche kantonrechter had hem tot 15 boete of tien dagen hechtenis veroordeeld. ONGELUKKEN. EEN NIET ERNSTIG TREINONGEVAL Paarden op de spoorbaan. De locomotief gederailleerd. Het locaaltreintje van de Nederland- sche Spoorwegen, dat op den avond van den Eersten Paaschdag uit Uithoorn ver trok en dat om 9.11 aan het Willemspark had moeten aankomen is door een onver wachte gebeurtenis achter het nieuwe Sta dion te Amsterdam opgehouden. De reizi gers voelden plotseling een schok, waar door zij min of meer van zitplaats veran derden. Toen zij gingen kijken naar wat er gebeurd was, zagen zij dat een paard overreden was. Het arme dier lag geheel onder de machine en de wielen waren precies over den hals gegaan. De locomo tief, een lichte tendermachine, was daar door met de voorste as gederailleerd. Het schijnt, dat een ander paard, dat eveneens op de spoorbaan had geloopen, aangere den en gewond was geworden. De machi nist bad, daar het ter plaatse zeer donker is, niets van de paarden gemerkt. Daar achter het nieuwe Stadion enkel spoor ligt, had het treinverkeer zeer ern stige vertaging, meldt de „Tel.". In ver band daarmede moesten eenige treinen op geheven worden. Alle andere treinen uit Amstelveen reden tot de plek van het on geval; van hier werden de reizigers met een paar wagens verder naar het station Willemspark vervoerd. Dezelfde maatre gelen waren ook getroffen ten aanzien van de passagiers, die van de hoofdstad, in de richting Amstelveen wilden reizen. De machine werd met de vijzels, welke zij medevoerde, weer op de rails gezet. Tegen middernacht was de stremming op geheven. Het paard bleek zwaar verminkt tc zijn; de dood moet op slag zijn ingetre den. De paarden waren afkomstig van een weiland, dat aan het spoorlijntje grenst. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Doodelijk motorongeval. Zondagavond is de ongeveer 18-jarige H. Weits van Stadskanaal, die met zijn mo torrijwiel in de richting Wildervank reed, in volle vaart tegen een langs den weg staand motorrijwiel gereden. De botsing was zoo hevig, dat W. over den kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, alwaar hij korten tijd na aankomst overleed. Autobus van den dijk. Gistermiddag ongeveer 12 uur is een groote autobus van den. A.T.O., rijdende in de richting Gorinchem op den Dordt- schen weg onder Sliedrecht, door te ver uitwijken voor 'n auto, van den dijk gere den. De autobus bleef op het talud han gen. De bus was vol met passagiers. Deze kwamen met cïen schrik vrij. Ernstig ongeval. Gistermiddag te ongeveer 3 uur sprong de 13-jarige C. W. wonende te Rotterdam in de Lange Xieuv straat te Schiedam ach ter op een rijdende autobus van de fa. v. Leeuwen. Ter hoogte van de woning van dr. v. d. Berg kwam hij te vallen. He rig uit de oor en bloedend werd hij door voorbijgangers opgenomen cn bij dr. v. d. B. binnengedragen. Deze constateerde schedelfractuur. De knaap is naar het zie kenhuis overgebracht. Autobotsing nabij Muiden. Zaterdagavond reden twee auto's op het smalle bruggetje buiten de Naarderpoort te Muiden in volle vaart tegen elkander. Zij zaten zoo muurvast, dat de talrijke be hulpzame handen niets vermochten. De maehinst van de Gooische Stoomtram, die om 5.28 aldaar met de tram passeert-, nam een kloek besluit. Er werd een ketting om de achter-as van den Amsterdamschen auto gelegd, de tram ging achteruit, en de wagen was vrij. De inzittenden der beide wagens bekwamen geen letsel. Meisje onder de tram. Zaterdagochtend is op den hoek van de Parkstraat en Scheveningsclie Veer te 's-Gravenhage, een 19-jarig meisje, W. C.H. geheeten en wonende in de Parkstraat, met haar fiets onder een motorwagen van lijn 5 geraakt- Het ongeluk is te wijten aan onvoorzich tig oversteken door het meisje. Zij slipte daarbij in de tramrails en kwam onder de tram terecht. Deze moest opgevijzeld wor den en toen bleek, dat het meisje uitwen dig geen letsel bekomen bad. Zij was echter geheel van streek en is naar het ziekenhuis vervoerd. Het laat zich echter aanzien, dat zii er bijzonder goed afgekomen is. Twee leidekkers van een kerkdak gevallj Beiden aan de gevolgen, overleden. Zaterdagmiddag zijn de leiendevkkers Peters uit de Jacob Marisstraat te 's-G venhage en P. Koen uit Rotterdam, werkzaamheden verrichtten op het van de R. K. Kerk aan de Hoefkade men te vallen. Ze stonden op een lade tje, dat tegen het dak van de kapel geplaatst. Dit laddertje schijnt te zijn gegleden. De Geneeskundige Dienst vervoerde onmiddellijk naar het gemeente ziekenh en naar het R. K. Ziekenhuis. Eenige ui later zijn de ongelukkigen beiden aan gevolgen van hun verwondingen ovei den. K. was ongeveer 37 jaar oud, hij gehuwd en vader van een paar kinderen Lysol gedronken. De 2-jarige L. v. d. B., heeft in de oudi lijke woning aan de Zwarte Paardenst-ra te Rotterdam, in een onbewaakt oogenb uit een fleschje lysol gedronken. In ziekenhuis aan den Coolsingel, waar kind ter verpleging was opgenomen, het aan de gevolgen overleden. Verdronken. Zaterdagmiddag bij het binnenkomen de haven te Nieuw Lekkerkerk is een ti jarig kind van schipper P. Breeveld water geraakt en verdronken. Te Kathel is 't dochtertje van melkhandelaar J. V. in een onbewaï oogenblik te water geraakt en verdi ken. Door den trein gegrepen en gedood. Op de spoorlijn nabij Delft werd Z dagmorgen door een risscher het zw verminkte lijk gevonden van een man vermoedelijk 's morgens in de vroegte Jo oen trein was overreden. De verongeluk bleek te zijn de 25-jarige werkman W. 1 wonende te Delft. Hij wa© gehuwd der van twee kinderen. In een noot gestikt. Te Oostwold is het 2 1/2-jarig dochtert van den manufacturier V„ in een noo gestikt. Door een drijfriem gegrepen. Een zesjarig jongetje, C. de H. van D. Loosduinen kwam Zondag op een erf a den Houtweg aldaar door eigen onvoi zichtigheid in aanraking met een in wi king zijnden electromotor. De drijfrii greep den rechterarm van het ventje, d deerlijk aan dat lichaamsdeel werd wond. De Eerste Hulpdienst vervoerde d knaap naar het Roode Kruis-ziekenhti waar de arm werd geamputeerd. Van zijn paard gevallen. Te Deventer is Zondagmorgen luiteni v. d. Minne bij het springen met zijn pal daaraf gevallen en in een kuil gestort, t wijl het paard op zijn berijder tere< kwam. Luitenant v. d. Minne werd ernsl aan het hoofd verwond, zijn toestand echter niet levensgevaarlijk. Paard op hol geslagen. De landbouwer Stet te Castricum is d< het op hol slaan van zijn paard, van i wagen gevallen. Daar het ongeval zich den eenzamen Zeeweg afspeelde, hei Stet daar met een gapende beenwon ruim een half uur gelegen. Het slacl offer werd gevonden door den autobestui der Olgers, die hem naar de woning Dr. Snijders vervoerde. Deze oordeelde, d directe opneming in het Ziekenhuis Alkmaar noodzakelijk was. Vier werklieden door gassen bedwelmd. Bij het overladen van stookolie in d torpedojager „De Ruyter" te Vlissingen z Zaterdagmorgen vier werklieden van werf „de Schelde" door gassen bedweln Twee hunner moesten naar het ziekenhi worden overgebracht. BRANDEN. Twee boerderijen te Waalwijk een proo der vlammen. Zondagmorgen ongeveer acht uur br brand uit in de boerderij der Wed. 1 Haan te Waalwijk. De vlammen grep zeer snel om zich heen, mede doordat 1 dak met riet gedekt was, zoodat spoec de geheele boerderij in lichte laaie stol De naast de boerderij gelegen schui welke gevuld was met hooi en veevoedf vatte eveneens vlam en brandde evens de boerderij tot den grond toe af. Inte schen waren de vlammen overgeslagen de aangrenzende boerderij bewoond dov de wed. van Waelen, tevens eigenares. P brandweer van Waalwijk, die inmiddels t< plaatse was verschenen, kon niet verhff deren, dat ook deze boerderij benevel

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6