Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. Jin BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den mor gen van 10 April 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.2 te Ingö. Laagste barometerst.: 737.4 te Valencia. Verwachting tot den avond van 11 April: Matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke ■winti. Half bewolkt tot betrokken. Waar schijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer. Later koeler. LUCHTTEMPERATUUR. 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Ö.a. van Dinsdagnam. 7.13 uur tot Woensdag- voorro. 4.46 uur. De receptie. Te 1 uur recipieerde de jubileerende vereeniging in het ruime en daartoe zeer geschikte St. Antonius Patronaat in de (Jaeciliastraat. Daar waren de leden der vereeniging in grooten getale bijeen gekomen met hun geestel. adviseur kap. Busch, alsmede af gevaardigden van verschillende afdeelingen uit de omgeving, de heeren Bergers en iWilmer, leden van de lï. K. Raadsfractie, ir. Fehmers, adj.-directeur' der Leidsche Lichtfabrieken, de heeren Guit en v. Zeg gelen, als afgevaardigden van het hoofd bestuur van „St. Paulus" en ten slotte kwamen ook kapelaan Kemperman, pater v. Lubeek en pastoor Beukers de jubilee- rende vereeniging complimenteeren. Ook waren verschillende schriftelijke geluk- wcnschen binnengekomen van B. en W., hoofden van dienst enz. Nadat de plechtigheid van het nemen van een foto van het bestuur bij magne siumlicht en de daaraan noodzakelijk ver bonden sensatie was afgcloopen, opende de heer v. d. Weijden, voorzitter van het feestcomité, de bijeenkomst met den Chr. groet, en gaf daarop bet woord aan den heer J. Hcnsing, secretaris van de afdee- ling. De heer Hensir.g herdacht daarop het jaar, waarin enkele pionniers de vereeni ging St. Antonius oprichtten, het jaar 1903 1oen de spoorwegstaking uitbrak en een al- gemeene staking dreigde. Toen kwamen o.a. de heeren Lagerberg, Heemskerk, Lange- veld e.a. bijeen en werd St. Antonius van Padua opgericht In 1916 volgde de aan sluiting bij den Nat. Bond St. Paulus en van dien tijd af dateert do bloei der afd. Nagaande wat in al die jaren is tot stand gebracht, herinnert spr. aan de commissie voor georganiseerd overleg en de verschil lende dienstcommissies. Spr. wenscht de afd. nog vele jaren van uitbreiding en bloei onder het devies „Voor God cn Kerk, ,Vorst»n en Land". Toen brak de stroom van welsprekend heid zich baan en spraken achtereenvol gens een woord van gelukwcnsch: de lieer Ltngeveld, namens het Postpersoneel St. Petrus; de heer Asselman, namens de afd. Den Haag van St. Paulus; de heer Van Schaik namens de Alphensche afd. van St. Paulus; de heer Wilmer, die namens de R, K. Raadsfractie verklaarde, dat deze steeds samenwerking met de corporatie van het gemeenteparsoneel ten zeerste op prijs stelde en met groote sympathie staat tegenover St. Paulus; de heer v. d. Top, die sprak namens de A. R. K. A.de heer Veerman, die namens den Ned. Christclij- ken Bond van Overheidspersoneel waardee ring uitsprak voor de trouwe samenwer king fussehen 'de beide organisaties; en de heer Klein, die de leiding van St. Paulus prees alsmede de hartelijke samenwerking met dc standsorganisatie, belichaamd in den R. K. Volksbond en die ook met groot genoegen ervan gewag maakte, dat bij de laatste retraite de Leidsche afd. St. Paulus de grootste groep uitmaakte. Alle genoemde sprekers hadden niet al leen de jubileerende vereeniging gelukge- wenscht, maar natuurlijk ook den jubilee renden voorzitter, clen heer Lagerberg, die th ens dan ook een hartelijk woord van dank tot allen sprak: Een deel van de hem gebrachte hulde wilde hij evenwel meene men naar huis, naar zijn vrouw, die een groot, aandeel in zijn werk heeft gehad, daar zij haar man steeds steunde en gaar ne een offertje bracht. De gcheele verga dering stemde daarmede spontaan in, door zich van de zetels te verheffen en een op recht gemeend „Lang zal zij leven" aan te heffen. Na een korte pauze, waarvan de foto graaf gebruik maakte om een groote kiek van alle aanwezigen te maken, volgde de rede van den voorzitter van den Nationa- e1'Bond, de lieer L. F. Guit uit Den Haag. i Spr. had zijn toespraak getiteld „Vreug de en Strijd". Dat Hij over vreugde snrckm 'on. is duidelijk, daar thans het Paasch- eost en het 25-jarig jubileum samenvallen, it dubbe'e feest was 's morgens ingezet met een H. Mis* en een algemeene H. Com munie, een prachtig begin, daar hierdoor getoond wordt, dat de mannen van St. amis niet op de allereerste plaats don ken aan een centje meer en een uurtje minder. Doch niet alleen over de vreugde sprak e heer Guit, ook over den strijd. Want °i ^r,t°n'us heeft een hecten strijd acif - den rug en nog veel strijd voor den boeg. Spr. herinnert nog eens aan dc cL:.n, toen er in Leiden zwaar gedelibereerd werd over al of niet aansluiting bij den Na- tionalen Bond en aan het aandeel wat spr. zelf gehad heeft aan de eindelijke totstand koming van die aansluiting. In het voorbij gaan maakte hij gebruik van de bereidwil ligheid, waarmede de R. K. Raadsfractie verklaard had te willen samenwerken, om een beroep op deze raadsleden te doen, of zij nl. niet eens wilden overwegen of de medezeggenschap van de commissie van 't Georganiseerd Óverleg niet eens wat kon worden uitgebreid. Spr. dacht daarbij aan het nieuwe werkliedenreglement dat nog steeds niet is tot stand gekomen. Den R. K. arbeider verder herinnerend aan zijn plicht zich principieel te organisee- ren in clen strijd, deed hij tevens een beroep op de R. K. Ambtenaren en het R. K. Post personeel zich aan te sluiten bij de R. K. arbeidersbeweging. Allen hebben elkanders hulp noodig. Zich verder aansluitend bij hetgeen de heer Klein gezegd had omtrent de deelna me aan de retraites, wees spr. op het voor beeld van de Haagsche afdeeling, die dit jaar voor de 10e maal een vol bezette re traite voor zich alleen had. Spr. wees vervolgens op do verschillende successen in den loop der jaren door har den strijd verkregen. Er is reeds veel ge streden en deze strijd zal ook in de toe komst nimmer eindigen. Allen zullen dezen strijd met vreugde moeten voeren en de bron, waaruit de kracht daartoe moet wor den geput is: het altaar. Spr. wees daarbij op hetgeen de Haagsche afd. binnenkort zal gaan doen, nl. op voorbeeld van de oude gilden een eigen altaar oprichten in een der Haagsche kerken. Aan het slot van de rede van den heer Guit kwam rector Huf van het retraitehuis te Noordwijkerhout de zaal binnen. Hij werd met luid applaus ontvangen en de heer Guit maakte van de gelegenheid ge bruik om hem persoonlijk het welkom toe te roepen. Na de toespraak van den heer Guit bracht de heer Van Zeggelen, secretaris van het hoofdbestuur de gelukwenschen van dat bestuur over en boocl den jubilee renden voorzitter een diploma aan als voortdurende herinnering aan zijn werk van een kwart eeuw en als voorbeeld voor de jongeren. Nadat de heer de Groot namens de afd. Noordwijk de vereeniging had geluk gp- wenscht, sprak reetor Huf een kort. woord. Bij de actie van St. Paulus heeft et spr. getroffen, clat. deze steeds op de eer ste plaats strijdt achter dc banier van Christus Koning. Hij is ervan overtuigd, dat de mannen van St. Paulus juist daar om zoo krachtig staan in de wereld, omdat zij hun kracht komen zoeken in het retrai tehuis en hij spreekt den wensch uit, clat het echt Roorasch gedra.g van de getrouwe retraitegangers moge zijn als een zonne schijn voor de medebroeders, die het werk der retraite nog niet kennen en voor de andersdenkenden. Tenslotte sprak de voorzitter, de heer Lagerberg, nogmaals een woorcl van diep gevoelden dank, vooral voor de „koninklij ke" onderscheiding in den vorm van een diploma van het hoofdbestuur. Hij beloofde het een mooie plaats in zijn huiskamer te zullen geven. Tegen half vier werd deze uitnemend geslaagde receptie gesloten. Vermelden wij ten slotte nog, dat de pianist, de heer J. Gordijn, de pauzes tus- schen het gesprokpn woorcl op aangename wijze wist te vullen met muzikale inter mezzo's. De feestavond. Na de kerkelijke viering in den vroegen morgen van den tweeden Paaschdag en de receptie gedurende den middag, werd des avonds in de groote zaal van het St. An- toniuspatronaat een feestavond gegeven, die goed was bezocht door de leden met familie en cle donateurs. Mede waren daar aanwezig cle gemeen teraadsleden, cle heeren Manders, en Van Tol. Tegen acht uur werd de avond geopend met een kort openingswoord van den voor zitter van het feestcomité clen heer J. van der Weijden, die welkom heette de aanwe zige raadsleden. In 't bijzonder heette spreker welkom de heeren Heemskerk en Langeveld, de beide oprichters van den bond, die eveneens aan wezig waren en bracht hen dank ver»r hun pioniers-arbeid en het. vele werk, dat zij in al die jaren voor den bond hadden verricht. In de moeilijke lijden, die zij hadden mee gemaakt, hadden zij krachtig doorgearbeid, wat nu tot dit resullaat had geleid. De da mes spoorde spreker nog eens aan hun mannen, leden van dezen bond, trouw te steunen en by hen aan te dringen trouw de vergaderingen te bezoeken. Vervolgens Wcnschte spreker allen een gezellige» avond. „The Gordijn Jazzband" bracht daarna reeds aanstonds de stemming erin met prettige muziek, en, door haar bege leid werd door alle aanwezigen het wel komstlied gezongen. Nog een paar vroolijke jazzband-num mers, zooals wij dat van dezen band ge wend zijn en hot optreden kwam van dc Rotterdamschc humoristen Kees Klaare cn A. Flora. Kees Klaare is behalve een vroolijke zan ger een goed conferencier, die aanstonds den juisten toon weet le pakken en het pu bliek in een echte prettige feeststemming bracht. Met zijn partner pianist en zanger zong hij verscheidene aardige liederen, waarbij de eerste bovendien een voortreffelijke pianobegeleiding gaf. Flora zong daarna nog een mooi levens liedje, dat evenals cle overige voordrachten met een luid en gul applaus werd beloond. Intugsclien was de algemeen geestelijk ad viseur ter vergadering verschenen, die door de voorzitter werd verwelkomd. Daarna werd het woorcl gevoerd door clen heer Jac. Hensing, die den voorzitter clen heer Lagerberg toesprak. Spr. roemde de arbeid, die de heer Lagerberg steeds had verricht en alles wat hij gedaan had om den bond tot bloei te brengen. Als be wijs van erkentelijkheid bood Rij den heer Lagerberg namens den bond, een voorzittershamer en een klok aau. 'Aan me vrouw Lagerberg, die haar echtgenoot steeds tot zijn arbeid voor den bond had aangespoord, overhandigde spr. een mooi bouquet bloemen. Vervolgens sprak de Weleerw. Pater Van der Donk, die eveneens hulde bracht aan den voorzitter en den wensch uitsprak dat deze nog vele jaren het schip van den bond met vaste hand zou blijven be sturen. Na een korte pauze waarin de jazz- band eenige muzikale afwisseling bracht, en er voor de aanwezigen ruimschoots ge legenheid was om den inwendigen mensch wat te versterken, bracht de heer Lager berg dank aan do leden voor de mooie cadeaux, voor de voorzittershamer, die er aan zou herinneren, dat de belangen der leden ook diu van hun huisgezinnen wa ren, voor de klok en de bloemen, die vrien delijke attentie voor zijn vrouw. Dank voor al voor de gebeden dezen morgen voor de belangen van den bond gestort en dank in Jt algemeen voor de hulde hem dezen dag gebracht. Na de pauze traden de Rotterdamsche humoristen wederom op met een leuk ge varieerd programma dat wederom veel succes oogstte. Een bijzondere attractie was een fluit- aria van den heer A. Flora, een aria niet op een instrument maar met den mond toen hij zich zeiven schitterend flui tende aan de piano begeleidde bij cle „Ave Maria''. Heel aardige levensliedjes en andere zangen werdep nog ten gehoore gebracht en tenslotte mocht cle voorzitter met een terugblik op den afgcloopen feestdag, met vreugde constateeren, dat deze dag dank zij veler medewerking, tot een uitnemend geslaagde feestdag geworden was. NEDERLANDSCHE BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De jaarvergadering. Op Tweecbsn Paaschdag hield de Neder- landsche Bond tot het Redden van Dren kelingen zijn jaarvergadering in de Kleine Stadszaal te Leiden. De bondsvoorzitter, de heer A. A. Bier- lee uit Amsterdam, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en drong in verband met het mooie weer op kortheid aan. Spr. deel de tot zijn leedwezen mede, dat de heeren Timmermans en Geinen de vergadering niet konden bijwonen. Spr. sprak namens de vergadering de beste wenschen uit voor een spoedig herstel van den bonds- secretaris. Na er op gewezen te hebben, dat het aantal verdrinkingsgevallen cle laatste ja ren aan het afnemen is, doch dat het aan tal g nog steeds te groot is, weshalve hij aandrong op stevige samenwerking tus- schen do brigades onderling om daardoor tevens de positie van den bond te verster ken. Hierna werden de aanwezigen door den heer B. Planjer, secretaris der Lcidscho Redingsbrigade, verwelkomd, waarbij dc heer Planjer, den wc>psc-h voegde, dat de vergadering een vruchtbaar verloop moge hebben. De notulen der vorige vergadering door den 2den secretaris, den heer H. J. Augus tijn, gelezen, worden na eenige discussie goedgekeurd. (Tot onzen spijt moeten wij de plaatsing van een uitgebreid verslag dezer vergade ring wegens gebrek aan ruimte tot morgen uitstellen). KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN EN GEDOOD. Zondagavond, toen de familie Oudshoorn uit Gouda, die naar clen Haag was ge weest, per trein naar Gouda terugkeerde, leunde het vijfjarig dochtertje tegen de deur van den waggon, welke blijkbaar niet goed gesloten was. Juist bij het passeeren van een uit tegenovergestelde richting ko mende trein onder de gemeente Zoeter- meer, vloot plotseling het portier open en viel het kind uit den trein. Het werd door den anderen trein gegrepen en op slag gedood. Toen de trein lot stilstand was gebracht vond cle vader zijn kind met af gesneden hoofd op dc rails liggeu. Het lijkje is naar Gouda overgebracht. DOOR EEN WAANZINNIGE GEDOOD. Een pensionhoudster aangevlogen. Met messteken gedood. Gisteravond is mej. S. wonende aan de Heerenlaan te'Zeist, waar zij een pension hield, door een der pensiongasten in een vlaag van waanzin verinoord. Do jongeman R. was Vrijdagavond in het pension aange komen. Gisteravond is hij de juffrouw aan gevlogen. Hij heeft haar eerst met zijn vuisten in het gezicht geslagen en haar daarna met een mes doodelijke steken toegebracht. Men vond mej. S. omstreeks half 10 dood in haar woning. De overige pensiongasten hebben geen enkel verdacht geluid ge hoord. De dader, uit Utrecht afkomstig, is na zijn daad volbracht te hebben kalm naar Utrecht gegaan, naar het huis zijner ouders. Daar is hij gisteravond laat aan- gehoudeu cn naar Zeist overgebracht. Hij bekende rustig aan de politie den moord te hebben gepleegd en lachte om wat. hij ge daan had. Eenige reden tot den moord heeft dc dader absoluut niet gehad. Hij heeft vroeger al eens verpleging genoten in eau zenuwinrichting. Hij zal heden ter beschikking van do justitie worden ge steld. Dc vermoorde mej. S. was ongeveer 10 jaar oud. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Man gedood. Men meldt ons uit Ven?o: Gistermorgen omstreeks half twaalf heeft op den onbewaakten overweg in liet Ven een ernstig ongeval plaats ge had. De boerenknecht T. L.. ongeveer 25 jaar oud, reed met de boerenkar uit dc Schoolstrata in de richting van clen Nieuw Golten-weg, toen uit cle richting Venlo cle Duitsche trein naderde. Vermoedelijk heeft L. de signalen niet gehoord. De boe renwagen werd, juist toen deze midden op cle rails stond, door den trein gegrepen en over een afstand van 50 meter medege- sleurd. De boerenknecht was op slag dood. Het slachtoffer was ongehuwd. Het paard, dat door de aanrijding van de boerenwa gen losraakte, bleef ongedeerd. Boschbrand bij Vaals. Gevaar voor uitbreiding naar Hollandse h gebied. Gisteravond brak brand uit in 'n groot perceel bo&ch, deels in eigendom behooren- de aan de gemeente Vaals, deels aan de gemeente Aken, voorshands nog op Duitsch gebied. De brandweer uit Aken, Laurens- berg en Vaals is gerequireerd om het vuur te bestlijden. Kans bestaat dat de brand ook naar Hollandsch gebied zal overslaan. Halsslagader doorgesneden. Uit Hoogeveeu wordt ons gemeld: Hedennacht is bij een ernstige vecht partij den 17-jurigen J. O. Bocrtien te Hollveld do halsslagder doorgesneden, waardoor kort daarop de dood intrad. Een aantal personen, die bij de vechtpartij waren betrokken is in voorarrest gesteld. De daders zijn nog onbekend. 0EGSTGEEST. Auto te water. Gisterenmiddag om streeks twee uur reed de firma Nijhuis met z'n auto H. 59432 op den Rijksstraat weg. Evenachter het Groene kerkje wilde een andere auto de bovengenoemde pas seeren met het gevolg, dat er een aan rijding plaats had, waarbij de auto van N. in de slcjt» werd geduwd. De inzittenden kwamen allen met de schrik vrij. De firma, v. d. Amecle was spoedig met de kraan wagen ter plaatse en haalde de „drenke ling op het droge" en vervoerde dez.e ter reperatie naar hare garage. De drukte. Niettegenstaande de bol lenvelden nog niet voor de helft in bloei staan, was de trek naar debollenstreek vooral 2dcn Paaschdag enorm. Wij hebben van elf uur tot half twaalf cle auto's ge leld, die de driesprong nabij de It. K. kerk passeerden. In dit half uur telden wij cr niet minder dan 195. Wanneer men daarbij nog neemt de talrijke motorrijders en fietsers, dan kunnen we toch zeker van buitengewone drukte spreken. De gemeen te- en rijkspolite hadden cle handen vol bij het geven van de noudige teekens ter voorkoming van aanrijdingen en botsin gen, waarvoor hen zeker een woord van lof toe Ifoint. ZEVENHOVEN. Verdronken. Een 2-jarig meisje van R. aan den Hoef is in een moddersloot ge raakt en verdronken. Overstroomingen in cle provincie Quebec. Plotselinge was van de Chaudiere-ririer. MONTREAL, 10 April. (V. D.). In cle provincie Quebec, voornamelijk in het graafschap Bcance zijn groote overstroo mingen veroorzaakt door liet los komen van ijs. In de Chaudiere-ririer zijn twee mannen verdronken. De rivier steeg plot seling en sloeg de beide mannen met hun voertuig van een brug. De locomotief en een bagagewagen van een trein van Quebec naar Montreal zijn te Drum mond Ville door een brug gezakt, doordat de brug door 't water was ondermijnd. Een aantal passagiers werd licht gewond. Twee trein-beambten worden vermist en zijn vermoedelijk verdronken. Samenzwering met den Mikado. Meer dan 1000 communisten gearresteerd. TOKIO, 10 April. (V.D.) Naar thans be kend wordt, is een uitgebreide samen zwering tegen het leven van den Mikado ontdekt, welke m het gcheele land groote opwinding heeft veroorzaakt. Onmiddellijk na de ontdekking werd een censuur inge steld, welke thans evenwel weer is opge heven. Er zijn meer dan 1000 communisti sche agitators gearresteerd, die ervan be schuldigd worden deelgenomen te hebben aan of kennis gedragen te hebben van dc samenzwering tegen den Mikado. Het ver luidt, dat ook Moskou de hand in hel spel heeft. Dc radicalen hebben bij de laatste verkiezingen, naar thans bekend is ge worden, gelden uit Moskou ontvangen. Twee kinderen verbrand. BREGENZ (Oostenrijk), 10 April (V.D.). In Liggenau werd het huis van een schoenmaker dor brand vernield. Twee kinderen, een jongen van 10 jaar en een meisje van 13 jaar, kwamen in dc vlammen om. Een knecht werd onder verdenking van brandstichting gearresteerd. Ongeluk met een motorboot. PARIJS, 9 April. (V. D.). Bij Tours is een motorboot met 7 personen omgesla gen. Drie hunner verdronken. Ongeluk bij den ontlergrondschen Spoorweg te New-York. BERLIJN, 10 April. (V. DA. - Naar de Berlijnsche ochtendbladen uit New-York melden, is bij de ondergrond*che spoorwe gen een ernstig ongeval gebeurd. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Niet afgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Niet afgekeurd voor volwassenen. Doordat n.l. een machinist de seinen niet had opgemerkt, reed hij op een stil- staandèn trein, tengevolge waarvan eeni ge wagons over elkaar schoven. 2 personen werden gedood en verscheidene gewond. Motorongeval te Munchen. BERLIJN, 10 April. (V. D.). Naar de „Yossische Zeitung" uit Munchen meldt heeft daar bij de motorwedstrijden een ernstig ongeluk plaats gehad. Daarbij "zijn de bekende renner Karl Imholz en zijn be geleider om het leven gekomen. Groote farm-brand in Texas. CISCO (Texas) 9 April. Een hevigo brand heeft hier lieden een farm in de asch gelegd, waarbij acht personen om het leven zijn gekomen. Brand te Ottawa. OTTAWA, 10 April (V. D.). In een voorstad heeft oen hevige brand1 gewoed, waardoor 3 huizen zijn verwoest. Drie per sonen zijn in de vlammen omgekomen. Overstroomingen in Zuid-Rusland. MOSKOU 10 April. (V.D.) In Zuid-Rus land zijn nieuwe overstroomingen ont staan. De spoorwegen staan op vele plaat sen onder water. Hier en daar staat het water 8 meter hoog. Yrele telefoonverbin dingen zijn verbroken. Tot nu loc zijn in het Noordelijk gedeelte van den Kaukaaus 6 personen bij het reddingswerk omgeko men. Hevig onweer. BIARRITZ, 10 April. (V. D.). Gedu rende de Paaschdagen heeft boven St. Jean de Luz een ongekend lievig on weeï ge woed. Eeil man werd gedood. LEIDEN, 10 April. Vette Varkens. Aangevoerd 232 stuks. 217 vette varkens 0.03—0.65, 15 licht sort 0.57—0.60, p<r K.G. levens gewicht. Handel vlug wegens zeer kleine aanvoer. ROTTERDAM, 10 April, Veemarkt. Vel to koeien prijzen 50521/2, 4347, 3035, ossen 4850, 4245, 40; stieren 4446, 41, 36; kalveren 82 1/2—37 1/, 07 1/2—72 1/2, 50 52; melkkoeien 195390; lcalfkoeien 200 '100; stieren 120500; pinken 95130; paarden 170225; werkpaarden 200325; slacht apraden 100170; hitten 100130; fok kal véren 15 -20; biggen 613; schapen 28— 54; Jammeren 2010; varkens 31, 30 1 2 30. AMSTERDAM, 10 April. Vee. Aanvoer •181 Vette Koeien le kwal. 100—110, '2de kwal. 84—MS en 3de kwal. 70—32 cent; lio Melk- en Kalf koeien 300125; 141 Vette Kalveren le kwal. 100110, 2de kwal. 90 100, 3de kwal. 7688 cent; 287 Nuchtere Kalveren 712; 11 Schapen; 620 Varkens Holl. Overz. en Geldersche le kwal 7273 cent, 1 prima varken 74 cent, 2de kwal. 71 72 cent, Vette Varkens 69—71 cent, 61 Paarden 130—250. BODEGRAVEN, 10 April. Kaas. Aan gevoerd 134 partijen Goudsehe kaas zijn de 8380 stuks, wegende 67010 K.G. Met rijksmerk le soort 48—53, idem 2e art. 4246, zonder rijksmerk 40—44. Han del matig. "WISS ELN OT IC lilt IS J EN (AMSTERDAM). (Niet officieel). Berlijn 59.34 Londen 13.1P>/,8 New-York 2.48' Parijs9.763/, Brussel34.851/, Zwitserland 47.83 Milaan 13.1 U/., Madrid 41.76 Oslo66.321/., Kopenhagen 66.57'/" Stockholm66.67»/, Wonnen 34.85 Praag 7.36 BEURSOVtRZICHT. e De belangstelling van het publiek was na de feestdagen niet bepaald grooter ge worden. Rubbers in doorsnee weer wat la ger genoteerd in overeenstemming met do prijsbeweging van het artikel. Tabakken bij kleine omzetten prijshoudend. Van do Nod. Industrieeion gaven Kunstzijde-aai>- dooien nog maar bescheiden omzetten to aanschouwen. Philipswaarden in vaste houding ingezet, liepen later iets terug. Ken kleine affaire ontstond in Centraio Suiker, die sinds den laatsten beursdag weinig veranderd waren. Scheepv. afd. rustig. Suikers trokken slechts geringe be langstelling. Kon. Olie prijshoudend. Eeni ge belangstelling bestohd voor Marland Oils. Ook voor Milwauke.es bestond be langstelling, eveneens voor Intcrcont. Rub bers en Wabash. Prol. 3 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3