BEEKMAN Uit de Omgeving. STADSNIEUWS. COLBÉRT-COSTOME ItëSÈT BUURI WATERSPORT. C. Jurrjens. t Zaterdag is te Amsterdam overleden de lieer Carl Jurrjens, een der oprichters van de Roei- en Zeilvereeniging „De Amstel" te Amsterdam, waarvan hij jarenlang be stuurslid en voorzitter was. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau. HILLEGOM. J. G. Kat. f In den ouderdom van 79 jaar overleed alhier bijna plotseling de heer Jacob Gerrit Kat, boekhandelaar, drukker en uitgever van de Hillegomsche Courant. Met hem is heengegaan een voor Hillegom en omstreken zeer bekende per soonlijkheid. Niet alleen had de overlede ne de oudste boekhandel hier ter plaatse en stond hij bekend om zijn groote vak kennis op het gebied der typografie, maar ook heeft hij vooral in vroeger jaren werkzaam deelgenomen aan het toen pas ontluikende vereenigingsleven. We noemen slechts de eerste Hillegomsche Midden standsorganisatie, de Hillegomsche IJs club etc. Maar meer bijzonder was de heer Kat bekend als de uitgever van de Hillegom sche Courant, waarvoor hij leefde en ar beidde met al zijn krachten. Groot was dan ook de belangstelling en deelneming, toen heden, Dinsdag, z'jn stof felijk overschot aan den schoot der aarde op de Algemeene Begraafplaats werd toe vertrouwd, waar hij rust bij zijn 3chtgc- noote, die hem voor nog geen jaar in den dood is voorgegaan. Hij ruste in vrede LEIMUIDEN. Ongeval Vrijdagmiddag was het dochtertje van G. in de Dorpstraat aan het fietsen. Zij was echter het stuur nog niet goed meester en geraakte te water. Voorbijgangers haalden haar weer op het droge, zoodat zij er met een nat pak af kwam. De stationschef. Naar wij vernemen heeft de stationschef P. C. TJiterwerk aan zegging gekregen dat hij zal worden over geplaatst, en dat het station door een ar beider-telegrafist zal worden bediend. Dit is een groot verlies voor de muziekver- eeniging Symphonie, daar de heer U. zich hiervoor geheel belangloos als directeur beschikbaar stelde. ROELOFARENDSVEEN. De veiling. Dat de cultuur alhier zich belangrijk gaat wijzigen en de tuinders zich er al meer en meer op toeleggen, hun producten te vervroegen moge blijken uit het feit, dat, waar reeds de vorige week aardbeien ter veiling kwamen, lieden door den heer H. Bartels de eerste snijboonen werden aangevoerd; 5 dagen vroeger dan verleden jaar. VOORHOUT. R.-K. Landbouwwinterschool. Na het beëindigen van de eerste cursus aan de R.-K. Landbouwwinterschool al hier, werden de volgende 17 leerlingen, "waarvan 3 voorwaardelijk tot de 2c klasse bevorderd. R. de Boer te Seharncgoutum; J. M. van der Burg te Schiedam; R. F. Durenkamp te Leens E. J. Granneman te Haarlemmermeer; H. P. Groenewegen te Zoetermeer; Th. Halsema te Oldenhuis Eenrum G. de Jong te Hazerswoude J. A. Kuipers te Voorhout Q. Onderwater te Lisse; J. F. J. Scholtens te Klooster buren H. Smal te SpierdijkTh. Smid te Leens; L. A. van Steijn te Haarlemmer meer; C. R. Tuinder te Amsterdam; H. Veldman te Helder; C. J. Verkleij te Ha zerswoude E. J. A. Witte te Harlingen. Vaccinatie. Woensdag 11 April a.s. zal bij dr. H. A. O. Bots, alhier, te 2.30 u. des nam. de gelegenheid zijn tot kosteloo- ze vaccinatie. Mond- en klauwzeer. Bij den heer J. van Leeuwen alhier, is onder de veesta pel mond- en klauwzeer uitgebroken. Wegverbetering. De Johan van Speel- manweg alhier is thans gereed gekomen. De gelieele weg is thans 51/;. a 6 M. breed geworden cn gedeeltelijk afgegraven, om dat het wegdek te hoog lag. Een en ander komt het verkeer weer ten goede. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Pater Climacus Bayer. Op den 2den Paaschdag, waarop nog door de kerken jubelt het „1 [ueo dies" („Dit is de dag, dien de Heer heeft ge maakt") op het rhythme van innige harte-» blijheid, dat er straalt uit de zuivcr-door- voelde Gregoriaansche muziek op den 2den Paaschdag, waarop het ook buiten, in de natuur, een blijde zonnedag was als de heraut van een nieuwe lente, op dezen dag vierde de parochie van O. L. Vr. Onb. Ontv. (Hartebrug) de priesterwijding van een harer zonen, den weleerw. fr. Climacus Bayer O.F.M. Om half elf droeg deze neomist zijn eer ste plechtige H. Mis op in zijn parochie kerk. De kerk was versierd in den letterlij ken zin van het woord: op z'n Paasch-best. En de pieuse belangstelling der parochia nen was buitengewoon groot. Bij het opdragen van het. heilig misoffer werd de celebrant geassisteerd door zijn Orde-broeders, de weleerw. paters prae- ses Woolderink (klooster Haagweg) als presb. assistens. kap. v. Lubeek als diaken, kapelaan v. d. Donk als sub-diaken. De ccrw. heer Campfens, theologant, fungeer de als caeremoniaris. De zeereerw. pastoor Heiling hield na liet Evangelie de feestprcdicatie met als tekstwoorden Judith XV 10: Gij zijt de glo rie van Jerusalem en de eer van ons volk. Bij deze plechtigheid denkt de eerw. redenaar aan de geschiedenis uit de H. Schrift, waarin verhaalt wordt, hoe Joseph zich als onder-koning voor zijn broeders vertoonde. De beteekenis van deze plech- tigheid is, dat een dor parochianen nu voor het eerst in de parochie optreedt als priester; als een „onderkoning", als be middelaar tusschen God en de menschen. In enkele woorden wil de Herder der feestvierende parochie wijzen op wat een priester is voor het volk, de parochie, de familie, waaruit God hem heeft uitverko ren. God kiest bij voorkeur zijn priesters uit de huisgezinnen, waar geloofsleven en deugdzaamheid bloeien, waarin eerbied is voor de priesters en een weldadige liefde voor het Huis des Heeren, en uit de paro chies, waarin 'n echt christelijke geest en een opgewekt godsdienstig leven heerscht. De uitverkiezing van een priester is over het algemeen een bewijs voor den gods dienstzin van een volk, een parochie, een familie. Dikwijls beloont God de zorg van de ouders voor het eeuwig heil hunner kin deren met een priesterroeping. De priester is een zegen voor zijn ouders en familie. Als een andere Joseph kan hij putten uit de voorraadschuren van Gods genade; als een andere Mozes smeekt hij iederen dag Gods zegen af. Voor de parochie, waaruit de priester voortkomt, is diens uitwerking een zegen, omdat Hij in zijn gebeden die parochie zal blijven gedenken. De gewijde redenaar besloot met namens de ganscbe parochie zijn gelukwenschen aan te bicden aan zijn Orde-broeder, aan diens ouders en familie, om daarna de parochianen te vragen, de priesters in hun gebed te gedenken: vooral in deze dagen van geloofsverzwakking hebben de pries ters zoo'n behoefte aan Gods zegen en ge nade, opdat hun arbeid v^len tot heil zij en blijve. Na deze predicatie droeg de neomist het H. Offer op, op plechtige wijze. Bij de H. Communie ontvingen zijn ouders en familie die in de eerste rijen der kerk hadden plaats genomen uit zijn handen de Hemelsclie Spijze. Het zangkoor heeft zich uitnemend van ziin taak gekweten. Uitgevoerd zijn de 2 st. Veni Creator van .v. d. Wiel pr„ de 4 st. missa Sanetissimae Trinitaties van Hub. Cuypers, onder de H. Communie het Eece Panis Angelorum van J. van Leeuwen, de 4-st. Tantum Ergo van J. Plag en na de H. Mis „Priesterwijding" van Olivier Koop. Tijdens de H. Mis hadden in het pries terkoor plaats genomen de niet-assistee- rende geestelijken der parochie en de wel eerw. heer kapelaan Kemperman van de St. Petrus-parochie. 's Middags was er ten huize van de ouders van den neomist, aan de Steen straat. een drukbezochte receptie. Bij het Lof werd de weleerw. pater Bayer geassisteerd door de weleerw. heer kape laan Kemperman en pater v. Lubeek als diaken en sub-diaken, den eerw. heer Campfers als caeremoniaris. Het zangkoor voerde uit de Te Deum van Elb Franssen en na het Lof de Haec Dies van Wiertz. DIOC. VEREENIGING VAN R. K. BIJZ. ONDERWIJZERS (ESSEN) „ST. AUGUSTINUS". 35e Algemeene Jaarvergadering. Vandaag werd hier ter stede de 3Ge algemeene jaarvergadering gehouden van de Dioc. Ver. van R. K. Bijz. Onderwij zeressen) St. Augustinus. Te half tien werd in de St. Petruskerk door den Geest. Adviseur, de Weleerw. heer P. Kleintjes, rector te Oegstgeest, een H. Mis opgedragen, waarbij zeer vele leden van de Leidsche afdeeling en afge vaardigden van aangesloten vereenigingen tegenwoordig waren. Te omstreeks half elf ving in den foyer der Stadsgehoorzaal de jaarvergadering aan. Na de opening der vergadering door den voorzitter met den chr. groet, heette de secretaris van de afdeeling Leiden, de heer Vreeburg, allen hartelijk welkom iu de Sleutelstad. De voorzitter, de heer H. G. de Boer uit Noordwijk, hield hierna een openings rede. waaraan we het volgende ontleenen: Met den sterken groei van ons bijzonder onderwijs is gepaard gegaan, de rijkere er plooiing van ons vereenigingsleven. Maar met dio intensieve arbeidsprestatie gaat helaas niet evenwijdig een even krach- ,:ge aanwas van ons ledental. Daar staan nog te vele honderdtallen, voor wie de wensch van onzen Bisschop, dat alle on derwijzers en onderwijzeressen lid der Diocesane-Vcreeniging zijn, nooit gcy- vormd schijnt te zijn. Wij volstaan met de ccnftateering van dit feit zonder ons te verdiepen in de oorzaken van zoo veler af zijdigheid. Deze buitenstaanders willen blijkbaar niet zien den stapel grootere en kleinere successen, die door gestagen ge- organiseerden arbeid zijn verworven, hetzij rechtstreeks door onze D. V., hetzij mede door onze D. V. in federatief verband. In dit verband moge ik zeer in het bij zonder wijzen op de beteekenis van de invoering van hei zevende leerplichtjaar. 'nze school heeft een taak te vervullen. Als instituut van opvoeding en onderwijs s'cunt het de Ouders, de Kerk en den Staat. Overdrijf ik, als ik beweer, dat in de eentra der bevolking de afval van de Kerk, van het Christendom, maar al te vaak na de schooljaren, cn in stijgende lijn, gaat? Inderdaad, de statistieken on derlijnen hier een treurige waarheid. De leuze, wie do school heeft, heeft de toe komst, heeft dan ook plaats moeten maken voor een andere: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Onder jeugd hier te verstaan de levensperiode die verder reikt dar het twaalfde levensjaar, 't Is daarom 'n niet genoeg te waardeeren gave, dat de invoering van een zevende leer plichtjaar meer is dan een mogelijkheid, na de Kameruitspraak der vorige maand. Maar dan rust ook thans op ons de plicht om het zevende locrplichtjaar in derdaad te maken tot een instituut, dat ter. vollo geeft, wat het kan geven, dat niet enkel aai brengt de techniek van ken- 1 pen en kunnen, die het maatschappelijk j INGEZONDEN MEDEDEELING. SPORT )M0j)EL MET KNIE BROEK* OF PLUS FOURS E!* KOREVAARSTR leven in onze moderne cultuur van den doorsnee-mensch eischt, maar daarnaast en daarboven geeft de rotsvaste overtui ging dat het Katholieke kind alleen dan met een maximum van veiligheid door het leven kan schrijden, als het wordt de Katholieke man, de Katholieke vrouw, die den schat des geloofs alleen veilig weet in htm, als hij den band met de Kerk stevig houdt. Daar mag in den loop der jaren nog zooveel vergeten worden, een stevig fundament moet gelegd worden van onver woestbare sterkte. En spreker besloot: „Onze vereeniging deed voor School, voor Staat en Kerk in de zeven lustra van haar bestaan nuttig werk. Zij ook onze 36ste jaarvergadering een schakel aan den langen ketting die hel verleden met de toekomst verbindt". Na de openingrede verzoekt de voor zitter den geest, adviseur, rector P. A. Kleintjes en den Zeereerw. heer Pastoor Th. AL Beukers aan de bestuurstafel plaats te nemen, waarna spr. de afdeeling Lei den dankzegde voor de hartelijke ont- vfngsb bij monde van den heer Vreeburg benevens voor de aardige bloemversiering in de zaal. De Voorz. dankt vervolgens den Geest. Adviseur voor het opdragen van het H. Misoffer en den oud-geestelijk adviseur, pastoor Beukers, in wien kerk, kunstzinnig liturgisch versierd, de H. Mis werd opge dragen. Hierna deed de voorzitter eenige me- dedeelingen, o.m. betreffende de voor dracht voor den Iveui'raad, hetgeen niet zoo vlot verloopt als wel gewenscht is. De heer Ycrwey uit Noordwijk gaf ten dezen aanzien in overweging een Keur- raad te benoemen van leeken naast den Iveurraad van Broeders en voor eerstgc- noenulcn Keuriaad dan aan le vragen een geestelijk adviseur: door het. Episcopaat te benoemen. Dan is deze Keurraad meer officieel dan de bestaande, die zich zelf gevormd heeft. De voorz. houdt de kwestie hiermee voor afgedaan en verwijst haar verder naar de Federatie-vergadering, welke morgen gehouden wordt. Gememoreerd wordt verder het over lijden van de leden Ammerdorffer en Sie- verding. De voorz. schetst in korte trekken de groote verdiensten van den heer Am merdorffer als pionier der D. V. Met hem is een der beste leden heengegaan. De heer Sieverding, hoewel nog jeug dig, maakte zich vooral in het Utrechtsche, in Twente, zeer verdienstelijk voor het Katholiek' onderwijs. Nadat, een gebed voor hun zielerust was gestort deed de voorz. nog eenige mede- deelingen, waarna spr. ook voor het ko mende jaar aller medewerking inriep tot welzijn der D. V. De notulen der vorige algmeene verga dering werden onveranderd goedgekeurd. Uit het onderzoek der geloofsbrieven bleek, dat alle 17 afdeelingen, met 86 af gevaardigden, tegenwoordig waren. Hierna hebben een reeks verkiezingen plaats. Tot lid van het Hoofdbestuur werd bij acclamatie herkozen de heer H. v. d. Krogt (Leiden). De tegencjfndidaat, de heer B. J. Boelrijk (Zwijndrecht) trok zich terug. Verkiezing van een lid van het H. B„ vacature-Fontaine, die tusschentijds af trad en zich niet herkiesbaar stelde. Can- didant waren gesteld de heeren B. J. Boel- rijk (Zwijndrecht), H. C. J. v. Nimwegen (Rotterdam) en W. J. Speller (Haarlem). De afgev van Rotterdam deelde mede, dat de afdeeling de heer v. Nimwegen candidaat had gesteld niet uit antipathie tegen den heer Speller, doch omdat meer malen gebleken is, dat afgetreden hoofd bestuursleden spoedig weer herkozen worden, hetgeen niet in den geest van het reglement, kan zijn. Het is wel eens ge wenscht, dat ook anderen hun krachten aan de vereeniging wijden. Do heer Fontaine verklaart, dat hij plaats heeft willen maken voor den heer Speller, die noode in het bestuur gemist werd. Gekozen werd hierna de heer W. J. Speller, die 77 stemmen op zich ver- eenigde. (Wordt vervolgd.) ZONDAGSWET TEGEN BIOSCOOPWET? Zou de Zondagswet niet van toepassing zijn op openbare bioscoopvoorstellingen? Het bestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond is van meoning, dat de ge meentebesturen de bevoegdheid missen om bioscoopvoorstellingen op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen i'iet toe le laten, nu het geven van bios- jopvoorstellingen sinds 1 Maart 1.1 bij de j bioscoopwet is geregeld. Het bondsbestuur had daarom, den i Leidschen bioscoophouders geadviseerd om Zondagv'ond (lsten Paaschdag) een openbare bioscoopvoorstelling te gever», ondanks het gemeentebestuur, op grond van art. 4 der Zondagswet, de vereischte vergunning daartoe niet heeft verleend. Het bondsbestuur wil den rechter laten beslissen, of het gemeentebestuur sedert het bestaan van de Bioscoopwet die be voegdheid nog wel heeft. De politie, die het in geencn dcele eens is met de meening van den Bioscoopbond, heeft nu Zondagavond tegen alle bioscoop houders hier ter stede ,die vanwege den bond voorstellingen moesten geven, proces-verbaal opgemaakt, zoodat thans pén rechterlijke beslissing zal moeten vol- /gen. De bekeuringen zijn gemaakt uitslui tend wegens overtreding van art. 4 der Zondagswet. Vergunningen tot het geven van bioscoopvoorstellingen krachtens de nieuwe bioscoopwet zijn te Leiden nog niet verleend. Op grond van overtreding van een der voorwaarden der vergunning kon dus geen proces-verbaal worden opge maakt. Dit laatste is wel te Haarlem ge schiedt, omdat daar wel vergunningen zijn verleend met de voorwaarde, dat op lsten Paaschdag den geheelen dag geen voorste'üng mag worden gegeven. R. K. PROPAGANDACLUB „ST. PETRUS". De viering van het twintig-jarig be staan van de R. K. Propagandaclub „St. Petrus" is gisteren ingezet op echt Katho lieke wijze met een H. Mis, waaronder Algem. H. Communie der leden in de Har- tebrugskerk. Daarna zijn allen naar het Bondsgebouw gegaan, waar een recht feestelijk gemeen schappelijk ontbijt plaats had. Hier werd allereerst het woord gevoerd door den Eere-voorzitter, den heer B. C. Klein, die in een gloedvolle toespraak de leden aanspoorde steeds ijverige propagandisten te zijn. Daarna sprak de Voorzitter, de heer J. v. d. Weijden die inmiddels was binnengekomen, daar door hem eerst de inzetfeestelijkheden van „St. Paulus" waren geleid, en ten slotte werden bestuur en leden gelukgewenscht door den voorzitter van het feestcomité den heer A. J. v. Dam. Hedenavond wordt de viering voortge zet met een groote vergadering in de Stadsgehoorzaal waar, zooals bekend, 'de feestrede zal worden gehouden door den gevierden redenaar Pater Borromaeus de Greeve O. F. AL, en waar de club een groot deel van Katholiek Leiden hoopt aanwezig te zien. Daar moeten komen zonder uitzondering de Katholieken van eiken stand, de arbeiders zoowel als de middenstanders en degenen die tot de hoogere standen behooren. De uitnemende voordrachtkunstenaar Vincent Berghegge zal er van zijn kunst doen genieten cn een onzer beste Leid sche zangers de heer J. Jongmans. De muzikale opluistering is bij „Sappho" in goede handen. Aloge dan do Stadszaal hedenavond te klein blijken om allen te bevatten en allen er toe medewerken dat het twintig-jarig bestaan der sympathieke propagandaclub grootsch worde gevierd. EEN HONDERJARIGE GEHULDIGD. Onder buitengewone belangstelling her dacht de oudste ingezetene van deze ge meente ififcvrouw G. van LeeuwenLater- veer Zondag haren honderdsten geboorte dag. Van verschillende zijden, van beken den en onbekenden, werden haar Zondag grootere en kleine attenties bewezen. Het pientere oud moedertje beantwoordde de talrijke gelukwenschen met groote opge wektheid en voelde zich recht op haar ge mak, te midden van de bloenlen. Bij uitstedigheid van den burgemeester, kwam een der wethouders, de heer A. L. Reimeringer haar namens het gemeente bestuur complimenteeren en een enveloppe met inhoud aanbieden, terwijl een dames comité haar en haar twee bejaarde doch ters, die sinds jaren voor moedor zorgen, uit naam van tal van gemeentcnaren met een geschenk onder couvert kwam verras- Het zilveren jubileum van dr. H. P. Veldhuijzen. Zeer fraai en tulrijk zijn de blijken van belangstelling geweest, die dokter H. P. Veldhuijzen gisteren ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum heeft mogen onder vinden. Huize Veldhuijzen aan de Hooigracht was gisteren als het ware in een bloemen hof herschapen. Daar waren bloemstukken van het comité uit patiënten en oud-patiën ten, van de stadsdoktoren, waarbij ook de heeren dr. Blüte en dr. Weebers zich nog maals hadden gerekend, van de Zwemver. de Zijl, van de Ziekenfondsen Hulp der Menschheid, R. K. Wijkverpleging (Aliddel- stegracht), Zorgt in den Tijd, Ondersteu- i ing zij ons Doel, de Ziekenkas der Leid sche Werkliedenver., de wijkvereeniging Pniël, van de Medisch Pharmaceutische Ziekenfondscommissie, van de Ver. van Spoorwegpersoneelverder waren er taar ten en fruitmanden van tal van personen, o. a. van de Eerw. Aioeder Overste van het St. Elisabethgesticht en van een Hon- gaarsch patientje, tenslotte een gouden potlood van eenige patiënten, in totaal meer dan 60 tastbare bewijzen van sympa thie. Voorts waren er vele schriftelijke te legrafische gelukwenschen uit binnen- en buitenland, w. o. van oud-burgemecster De Gijselaar en van de Diaconie te Bad Ivreutzner voor al hetgeen dr. Veldhuijzen gedaan heeft voor het Duitsche kind en de Duitsche predikanten. Te ruim half drie kwam het comité uit patiënten en oud-patiënten den jubilaris complimenteeren. Namens hen voerde dr. J. Riemens het. woord, die dr. Veldhuijzen recht hartelijk gelukwenschte met dezen gedenkdag. Hoewel wetend, dat de jubilaris niet houdt van veel uiterlijk vertoon, mocht men toch dezen dag niet laten voorbij gaan zonder uiting te geven aan de sym- Gemeentelijke Aankondigin Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lf den brengen ter openbare kennis, |at Wagemans, Wed. van J. Marks, telLeid( een verzoek heeft ingadiend om vergo plvanlkterken i £et ferce^ |L een verzoek ning voor den ingi ■koop in het klein voor gebri verkoop en elders daal No. 138. f u A. VAN DE SA^DE BAKHtVzEN" Burgp»ieest VAN STRIJEN* Secretaris, f Leiden, 7 April 19&8. Katholieke Agenda. LEIDEN. Dinsdag. Feestviering Propagandaclub Petrus", Stadsgehoorzaal, 8 uur. Woensdag. Nieuw Paedag. Poppenspel A pelsteeltje", Stadsgehoorzaal, 2 Donderdag. Poppententoonstelling, Sta< gehoorzaal, 25, 711 uur. Vrijdag. Poppententoonstelling Stadsg hoorzaal, 25, 711 uur. Zaterdag, Poppententoonstelling, Stadsg hoorzaal 211 uur. Zondag. Poppententoonstelling, Stadsj hoorzaal, 25, 711 uur. Algemeene Agenda. Woensdag. „De Woudkoningin", Schow burg, 8 uur. Dé avond-, nacht-, en Zondagsdienst dt apotheken wordt van Dinsdag 1 April tot en met Zondag 15 Apri waargenomen door de apotheek van d« heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 59 INGEZONDEN MEDEDEELING. ■13 pathie, die er leeft onder degenen, die va zijn veeljarigen arbeid hebben mogen gi nieten. Spr. wijst erop, met hoe groote eenvoud en ijver dr. Veldhuijzen voor alle lei soort van menschen heeft gewerkt t< leniging van o zooveel nood en ellende, gedachten staan om ons heen, aldus_ kont-lorden monsolien. die kartell] sympathie aan u denken, die dus ooi spontaan hun genegenheid uitspraken i; het huldeblijk dat zij u toegedacht hadden Vervolgens voerde dr. Riemens nog hei woord namens de Chr. Wijkvereenigini Pniël, om den jubilaris te danken voor het geen hij op sociaal, philantropisch en reli gieus gebied voor de leden heeft geda; bijgestaan door zijn echtgenoote, die helaa te vroeg van hem werd weggenomen. Ook uit naam van het spoorwegperso neel complimenteerde dr. Riemens den ju bilaris en. wees erop, hoe het gevoelig har van dr. Velthnijzen voor allen klopte zon der onderscheid. Spr. eindigt met den wensch, dat de Al lerhoogste den jubilaris nog lange jarei moge sparen voor zijn kinderen, zijn ar beid, de stad Leiden en de wetenschap. Spr. bood vervolgens namens de patiën ten en oud-patiënten den jubilaris een cn veloppe met inhoud aan voor het maken van een buitenlandsche reis met zij'n kin deren, terwijl de heer F. Rosier een albun overhandigde met de namen der schen kers. Namens het spoorwegpersoneel bood d heer De Jocde den jubilaris een salonta feltje aan. eveneens vergezeld van een fraai gecalligrafeerd album met de namen der gevers. De heer F. v. d. Alark complimenteerde den jubilaris op hartelijke wijze namens de zwemverecniging „De Zijl" en namens het Marekerk-comité. Daarna bood de heer wethouder Aug. L' Reimeringen namens (je commissie v den Geneeskundigen Dienst zijn gelukw Schen aan, terwijl de heer L. Schrijvers den jubilaris huldigde voor zijn dokterschap uit roeping. Onder de vele anderen, die den jubilajl ris nog kwamen gelukwenschen, merktenl we nog op den weleerw. heer Th. Blom na mens de R. K. Wijkverpleging, den heer Goslinga namens de Ger. Schoolvereni ging en bestuurderen van het Ger. Minne- huis (Kaarssemakerstraat). Gistermiddag liep op de Haarlemmer straat ter hoogte van de Janvossensteeg de 62-jarige F. R. uit Sasenheim, die juist wilde oversteken toen de gele tram nar derde. De man wachtte een' oogenblik en wilde toen doorlopen, doch bemerkte niet zoo spoedig daar hij terug liep, dat de tram een tweede wagen achter zich had. Het gevolg was dat zijn linkervoet door den bijwagen werd afgereden. Hij werd naar liet Academisch Ziekenhuis overge bracht. R. K. BOND VAN OVERHEIDS PERSONEEL. Viering van het 25-jarig bestaan. De afd. Leiden van bovengenoemde!!' bond heeft zijn 25-jarig bestaan gisteren feestelijk gevierd. De viering is kerkelijk begonnen met een H. Alis, waaronder algemeene H. Commu nie, in de St. Josephkerk, te 7 uur. Daarna was er een gemeenschappelijk ontb f in het- St. Antonius-patron;1t. 's Middags en 's avonds waren dc moer naar buiten sprekende feestelijkheden. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2