UIT HET VATICAAN. SPORT. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" ZATERDAG 7 APRIL 1928 door Prof. ANDREAS RASETSCHNIG. (Rome). Zoo geheel onverwachts is de Romein- sche kwestie weer ineens in het middel punt der belangstelling van de geheelo wereld komen te staan, en houdt zij de ge moederen in Italië ingeweldige spanning. Wat is toch het geval 'I Toen het Fascis me in Italië tot de onbeperkte alleenheer schappij gekomen wa-s, hield de Katholieke volkspartij op te bestaan, want zij kon hare politiek niet in dezelfde banen lei den, als de regeeringspartij, en er werd doodeenvoudig geen enkele oppositie ge duld. De hoofdleiders der Katholieke volkspartij trokken zich uit de politiek terug en begonnen hun werkkracht te wij den aan de oplossing van verschillende so ciale en godsdienstige vraagstukkenhun werkdadigheid kwam vooral tot uiting in de vereeniging „Azione Catholica", waar voor Z. II. de Paus een bijzondere belang stelling koesterde. De overige leden, een kleine minderheid, stichtten toen een nieuwe katholieke partij, het Nationaal Centrum (Centro Nazionale) die als voor naamste punt op haar programma had staan: volledige erkenning van het Fascis tische bewind. Het „Centro Nazionale" mocht toen blij ven bestaan, daar het geen partij maar een politieke vereeniging was van katho lieken, die met het fascistisch regiem geestdriftig instemden en, geheel onder worpen aan den Duce en het fascisme, met hem meewerkte aan him ideaal, Italië groot en machtig te maken. Het „Centro Nazionale" heeft groote successen geboekt, vooral onder de katho lieken met klinkende namen. Op de leden lijst gepubliceerd in hun orgaan „II Cor- riere d'Italia" zien wij prinsen, markiezen, graven hertogen naast advocaten van het consistorie en andere dragers van waar digheden aan het Vaticaansche Hof en in de kerkelijke wereld. Gewoonlijk hoort men niet veel van de werkzaamheid van het „Centro Nazionale" in 1924 gesticht door Matei Centili, die als zoodanig ook zetelt in de regeering van Mussolini, als onder-staatssecretaris van Justitie. Dezer dagen echter hield deze politieke Vereeniging van nationaal-katholieken haar eerste algemeene vergadering, onder voorzitterschap van Cavazzone, die na het congres van Turijn als Minister zijn ont slag moest nemen en daarna ook geheel brak met de E. K. Volkspartij. In de openingsrede der vergadering sprak Cavazzone over de werkzaamheden der vereeniging en haar goed recht van bestaan. Naast het Fascisme, aldus spre ker, en in medewerking met deze partij hebben we een historische taak te vervul len, welke een politieke en geestelijke waarde heeft, die niemand kan of durft ontkennen. Wij verlangen geen eerbewij- ze"' .ge.en ambten. Wij willen strijden als "vrijwilligers zonder iets te vragen. Anti liberaal, anti-socialist, anti-vrijmetselaar kan het „Centro Nazionale", in gehoor zaamheid aan de leiding der Katholieke kerk, instemmen met de nieuwe opvatting van het sociaal leven. Verschillende andere sprekers behan delden onderwerpen, aan de dagorde ge steld door het fascistisch regiem, zooals de coöperatieve staat, de verdediging van het huisgezin en de zedenleer. De afge- voordigden Martire sprak over de gods dienstige politiek van het regiem, en be sloot zijn rede met een samenvatting van de Romeinsche kwestie. Dit vraagstuk is nog open, zei hij, gelijk het geschapen werd in 18*71 door de Waarborgenwet. De moei lijkheid bestaat in het herstellen van de volledige en onafhankelijke souvereiniteit van den H. Stoel wat het godsdienstig her dersambt aangaat, dat niet alleen in schijn maar ook in werkelijkheid vrij en onafhankelijk moet zijn. Hij hoopte dat feitelijk en rechtens de eensgezindheid tusschen staat en Kerk moge gevonden worden, die reeds bestaat tusschen'de Ita lianen en Katholieken, die dezen naam .waardig zijn. Toen Martire bij de officieele ontvangst op het Ministerie kwam, feliciteerde Mus solini den redenaar, en zeide, dat men werkelijk een „mannelijk optimisme" (vi- vili ottisnismo) moest koesteren over de betrekkingen tusschen den Staat en het Vaticaan. Nu wisten wij heel goed dat men aan de overzijde van den Tiber niet zoo optimistisch gestemd was, al twijfel de men niet aan de goed bedoelingen en den energieken wil der regeering om tot een spoedige en definitieve oplossing van de Romeinsche kwestie te geraken. En enkele dagen later, toen Z. II. de Paus een vertegenwoordiging van de Ka tholieke Actie ten Valicane ontving, heeft de H. Vader daarbij een x'edevoering ge houden over de houding van het Nationale Centrum, dat zich wel katholiek noemt, maar dat alles goedkeurt wat het fascis- j tisch regiem voorschrijft. Buitenl. Weekoverzicht. Ieder diertje heeft zijn zijn pleziertje. De Engelschen interesseeren zich nu eenmaal heel erg voor dingen, waarvoor de doorsnee-Hollander z'n schouders op haalt. Zoo hebben de Britten een machtig plezier in den kroonprins, Prince Char ging, den charmanten prins, wanneer hij als jockey meedoet aan de wedrennen en daarbij op de traditioneele wijze van zijn paard valt. De prins doet danook al zijn best om zooveel mogelijk voor zandruiter fj0 spelen. „Dat vinden de lui aardig", denkt hij en deze week is hij erin geslaagd om op één dag driemaal van zijn paard to gallen, waarvan eenmaal in een modder sloot. Verder interesseert de Britsche pers zich hevig voor het incident op den kruiser jjEoyal Oak". Wat er aan de hand was? Revolutie? Opstand? Neen, het gaat een- Wij willen niet ontkennen, aldus de H. Vader, hoe veel goeds er is gebeurd, en hoeveel kwaads opgehouden is en dat er voor den godsdienst en voor het Italiaan- sche volk wijze maatregelen zijn genomen. Men heeft echter getracht, aan onze ver klaringen, door ze uit haar verband te rukken, een andere draagwijdte te geven. Wij echter weten ook zoo vervolgde H. de Paus evenals de bisschoppen, die uit tal van gebieden bij ons hun toe vlucht zoeken, hoeveel betreurenswaardige mistoestanden er nog steeds bestaan. Wij weten ook, evenals zoovele christelijke ouders, hoe het gesteld is met de christe lijke opvoeding der jeugd, welke uitslui tend, ook wat de middelen betreft, tot de bevoegdheid der Kerk behoort. Z. H. betreurde het dan ook, dat er e«n plan bestaat, om de geheele opvoeding der jeugd in handen te stellen van den Staat en niet alleen slechts de lichamelijke op voeding, doch het geheele onderwijs, het geen in strijd is met de verzekering, wel ke destijds is gegeven. Voorts mengt men zich in de leiding der Katholieke vereeni- gingen en congregaties, welke onder het rechtstreeksc-he gezag der bisschoppen staan. De nationaal-katholieken, zoo zeide de Paus, hebben op hét Kapitdol onjuiste conclusies uit ons stilzwijgen getrokken. Zij hebben er zich geen rekenschap van gegeven dat het soms beter is te zwijgen, niet omdat men niets te zeggen heeft, doch om een toestand niet te verergeren. Zoodra de tekst van de rede van Z. H. de Paus bekend was, heeft Mussolini de publicatie er van verboden. Dit verbod schijnt later weer ingetrokken te zijn en het hoofdorgaan van het Nationale Cen trum drukte de tekst van 's Pausen rede wel af, maar voegde daar een verklaring hij, waarbij -.j het Nationale Centrum tracht vrij te pleiten, terwijl ze tevens trouw zweert aan den H. Vader en hare aanhankelijkheid betuigt aan het Fas cisme. Mussolini verklaarde hierop: „De Fas cistische revolutie ziet in de algeheele op voeding en vorming der jeugd een van de voornaamste plichten van den Staat. Wan neer de staat deze taak niet op zich wil nemen of zelfs een discussie daarover zou toelaten, zou hij daardoor zijn bestaans recht aantasten, waaruit de noodzakelijk heid voortvloeit, de bestaande wet over eenkomstig de beginselen van het fascis me te herzien." Mussolini eischt dus de opvoeding van den Italiaanschen burger geheel voor zich op, buiten den invloed van den godsdienst, teneinde er een soort ideaal mensch van te maken, die in zijn kwaliteit van zwart- hemd alle burgerlijke en zedelijke deugden in zich moet vereenigen. In alle kringen verwachtte men dan ook dat er spoedig een besluit van den dictator zou verschijnen, waarbij de katholieke en alle andere niet-fascistische organisaties ontbonden zullen moeten worden. En werkelijk de teerling is geworpen: de katholieke jeugdorganisaties moeten verdwijnen. Mussolini breekt hierdoor met den Paus en met één slag wordt heel de katholieke actie met lamheid geslagen, en alleswat het fascisme ten gunste van de kerk en hare dienaren gedaan heeft wordt daardoor vernietigd. De gevolgen van dezen maatregel zijn nog niet te overzien: we kunnen niet ge- looven dat de Duce zich zoo sterk gevoelt, dat hij moedwillig een strijd met het Va ticaan zou beginnen, welks moreele macht verder reikt en ouder is dan die van het fascistisch regiem. Wij verwachten wel, dat Mussolini nog zal inbindenvoor den H. Stoel kan er geen sprake zijn van toe geven in deze kwestie: ook geestelijke wa penen zijn een macht, en hij, wien het ge lukte met de vrijmetselarij af te rekenen, heeft daarom nog niet bewezen, sterker te zijn dan de Kerk. Het is natuurlijk vanzelfsprekend, dat door deze ingrijpende gebeurtenissen het andere wat belangrijk genoeg zou zijn om te vermelden nu ineens op den achter grond geschoven is. Alleen willen we nog vermelden dat de Noordpool-reiziger Nobile met zijn tocht- genooten op audiëntie geweest is ten Va- ticane en dat Z. II. de Paus hen zeer wel willend ontving en hen alle goeds toe- wenschte. Tevens stelde de II. Vader aan Nobile een zwart ebbenhouten kruis ter hand met het verzoek dit op de Noord pool neer te laden. Z. Em. Kardinaal van Rossum bezoekt reeds geregeld eiken morgen het gebouw der Propaganda, waar hij dan tot vier uur in den namiddag verblijft, om de meest dringende bezigheden die zijn wereldom vattend ambt meebrengt te regelen en af te doen. Toch blijft de Kardinaal zeer zwak. Z. Em. gaat gedurende de Paasch- vacantie rust nemen in het klooster der Poolsche zusters te Albano. voudig over een paar hooge officieren, die mekaar niet erg mogen lijden. De zaak lijkt vrij kinderachtig. Op een keer was er aan boord van de Royal Oak", die voor Malta lag, een bal. Waar de oor zaak lag, is niet uitgemaakt, maar de stemming op dat bal was niet bijster ge animeerd. Er waren veel muurbloempjfes en de eigen jazz-band van het schip jank te erbarmelijk. Schout-bij-nacht Collard liep als een brieschende leeuw door de balzaal, riep den dirigent bij zich en snauwde: „Noem je dat dansmuziek? Ik heb in mijn heele leven nog niet zulk ©enellendig lawaai gehoord. Het lijkt wel treurmuziek. Ik zal morgen aan het hoofdkwartier rapport over je uitbrengen en zal je naar huis sturen." Nu is de groote vraag, wat de schout bij-nacht gezegd heeft op de plaats, waar hier stippeltjes geplaatst zijn. Het schijnt geen zachtzinnige uitdrukking te zijn ge weest, want de dirigent voelde zich zwaar 1 beleedigd en meende, dat zijn prestige bij de muzikanten hopeloos verloren was. Om nog niet eens te spreken van de tegen woordigheid der dames. Dat was echter niet alles. Want later was de schout-bij nacht aan boord gekomen van de Royal Oak" en had het saluut van den kapitein van het schip, Dewar, absoluut genegeerd. Het gevolg van een en ander was, dat kapitein-luitenant Daniel, de man die de leiding had van het mislukte bal, een rap port' opmaakte over het temperament van zijn superieur, waarmee geen huis te hou den was, welke rapport hij voorlas in de officierskamer. Kapitein Dewar, die het natuurlijk gloeiend eens was met dat rap port stuurde het door naar den opper-be- velhebber der Middellandsche zeevloot en zond een copy ervan aan den schout-bij- nacht. Deze laatste natuurlijk woedend. De opperbevelhebber beval daarop den schout-bij-nacht zijn vlag neer te halen en het bevel neer te leggen. Het motief van het inzenden van het rapport was, dat de schout-bij-nacht door zijn optreden het moreel van de man schappen neerhaalde en het gezag der of ficieren ondermijnde. Een krijgsraad werd daarop belegd te Gibraltar en daar werd de zaak haarfijn uitgeplozen. Deze krijgsraad verklaarde kapitein-luitenant Daniel en kapitein De war schuldig aan inbreuk op de discipline en veroordeelde hen tot verlies van hun functie. De Britsche admiraliteit zal later maatregelen moeten nemen. Engelands roem ligt op de wateren De Dawes-regeling. Zooals men weet verstaat men onder de Dawes- regeling, de manier van het betalen der oorlogsschuld van Duitschland aan de ge allieerden, zooals deze is vastgesteld door ©en commissie van Amerikaansche des kundigen onder leiding van generaal Da wes. Deze regeling maakte het voor Duitschland mogelijk z'n enorme oorlogs schuld geleidelijk te betalen, zonder dat z'n economisch leven al te zeer gevaar liep. En grief tegen deze regeling was ech ter, dat niet was vastgesteld het totaalbe drag dier schuld, zoodat Duitschland kan betalen zonder vooruitzicht ooit aan een eind te komen. Thans gaan evenwel meer en meer stemmen op om de Dames-rege ling te herzien. Poincaré heeft er verleden Zondag in een verkiezingsredevoering te Carcassone op gezinspeeld, toen hij ongeveer dit zeide: „Frankrijk zal onder voorbehoud van zijn veiligheid en zijn recht op vergoeding, wanneer het uur daartoe is gekomen, gaar ne combinaties aanvaarden die het den vroegeren vijanden, Duitschland en Frank rijk, mogelijk zouden maken de schulden op snellere wijze te regelen. Frankrijk toch is vastbesloten meer en meer te werken aan de universeele toenadering der gees ten, welke de toenadering der harten moet voorbereiden en verzekeren." Volgens de „New York Herald" zou de wijziging der Dawes-regeling drieledig zijn: lo. definitieve vaststelling van Duitschland's herstelschuld; 2o. daarna voltrekking van een groote internationale financieele operatie om de geregelde beta ling door Duitschland te verzekeren3o. herziening van de overeenkomsten tus schen de Vereenigde Staten en hun Euro- peesche schuldenaars. Wat ervan waar is, zullen wij moeten afwachten. Uit de woorden van Poincaré schijnt men evenwel te mogen afleiden, dat een verdere toenadering van de vro© gere vijanden tot elkander nabij is. Of is deze rede niets anders dan verkiezings- diplomatie 1 Sabotage. Ook in ons land is de zer dagen de Dawes-regeling ter sprake gekomen, toen n.l. de Ilaagsche rechtbank een aanvrage te behandelen kreeg van de Fransche regeering over uitlevering van een Franschman Lucien Levy genaamd, die ervan beschuldigd wordt het Dawes- plan te hebben gesaboteerd en die, na uit Frankrijk te zijn gevlucht in Scheveningen werd aangehouden. Nu behoeft volgens de uitleveringsbepa lingen een vreemdeling, die vervolgd wordt wegens politiek misdrijf, niet te wor den uitgeleverd. En deze meneer Levy be weer^ nu, dat zijn misdrijf een politiek misdrijf is. Het Dawes-plan werd n.l. ge saboteerd met medeweten en goedkeuren van het Fransche ministerie van financiën De zaak zit zoo in elkaar: Een gedeel te van de herstelbetalingen van Duitsch land aan Frankrijk kan voldaan worden in goederen. Nu doet men dat op de volgende manier: een Fransche particuliere firma koop van een Duitsche firma en geeft aan het Fransche ministerie van financiën op, hoeveel hij betaald heeft. De Duitsche re geering betaalt dat bedrag dan uit aan de Fransche regcering. Nu is het voor Frankrijk niet altijd voordeelig om in Duitschland te koopen, daar Duitschland veel duurder is. Maar geen nood, men gaat werken met gefingeerde contracten én 'zoo krijgt Frankrijk zijn geld toch bin nen. De firma's, welke deze gefingeerde contracten „verzorgen", krijgen van het Departement van financiën een provisie. Dus een gewone zwendelaffaire, welke volgens de betroken personen een officieel cachet draagt. Doch dit cachet is toch niet zóó officieel, dat het den zwendelaars straffeloosheid verzekert, want de lieer Lo- vy, die zulke goede diensten aan het Fran sche departement van financiën bewees, wordt toch maar door de Fransche regee ring vervolgd. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Om het landskampioenschap. De Paaschdagen zijn voor de competitie om het kampioenschap van Nederland hoogst belangrijk. Na de Paaschdagen is deze competitie een heel eind gevorderd, hoewel het dan nog langer dan anderhalve maand duürt alvorens het einde dezer com petitie daar is. Het wachten is voorname lijk op Z. A. C., dat Maandag nog slechts twee wedstrijden gespeeld zal hebben. De wedstrijden tegen Ajax en Feijenoord ne men dan reeds vier weken in beslag, maar op 22 April kan noch Feijenoord noch Ajax spelen, zoodat op dien dag wel een wed strijd tegen N. O. A. D. zal vastgesteld worden. Inmiddels zou de beslissing inzake het kampioenschap niet zoo heel lang op zich behoeven te laten wachten, indien Ajax of Feijenoord er b.v. in slaagde uit de Paasch- wedstrijclen drie of vier punten te halen. 't Valt moeilijk te zeggen wat de kracht melingen in het Westen zullen opleveren. Geen der Westelijke kampioenen behoeft voor den ander onder te doen en alleen in het feit, da£ Ajax den eersten wedstrijd „uit" speelt zou voor ons aanleiding zijn om de kansen der Amsterdammers een punt hooger aan te slaan. Doch Feijenoord laat zich niet zoo gemakkelijk kloppen, indien de wil om te winnen voorzit. In den striid tusschen Veloeitas en Z.A.C. krijgen de Noordelingen, die den doop der kampioenscompetitie al flink hebben ondergaan, gelegenheid eenige punten te bemachtigen. Promotie en degradatie. In Afdeeling I krijgt V. O. C. nog een gelegenheid om zich te herstellen na de nederlaag tegen Velox. Slagen de Rotter dammers er echter niet in van V. S. V. te winnen, dan schijnt de degradatie niet meer te ontkomen. In Afdeeling II krijgen we nu alreeds weer de mogelijkheid, dat de drie clubs met een gelijk puntenaantal eindigen. Zulks is het geval wanneer Unitas thans van Ilermes D. V. S. wint. In het Oosten heeft D. O. T. O. de de gradatie-competitie ingezet met een neder laag tegen N. E. C. Nu komt Tubantia op bezoek, dat door een overwinning haar po sitie fraai zou kunnen verbeteren. De Hen- geloërs zullen dan ook wel alle krachten inspannen. Van de Zuidelijken heeft Bleijerheide zich een mooien voorsprong op de andere clubs veroverd en wanneer de Limburgers erin slagen ook nu van B. V. V. te winnen Bchieten zij al mooi op. Bredania, dat in Helmond een gelijk spel behaalde, kan het nu op eigen terrein wel tot een overwin ning brengen. De competitie. De competitie loopt ten einde. Niette min vinden nog wel eenige belangrijke wedstrijden plaats en die te Leiden vallen daar zeker onder, hoewel een kampioen in Leiden bijna zeker niet to verwachten is. Immers dan zou O. N. A. de twee laatste wedstrijden tegen Lugdunum en Hillinen moeten verliezen en Lugdunum beide laat ste wedstrijden moeten winnen. Lugdunum zal het O. N. A. waarschijnlijk wel lastig genoeg maken, doch of O. N. A. met het kampioenschap in 't zicht zal struikelen, meenen we te moeten betwijfelen. U. V. S. speelt haar laatsten wedstrijd tegen Alphen. Na de twee zware nederla gen mag U. V. S. zich wel cenB van een betere zijde laten zien. In het Noorden zijn nog vier eerste klas se-wedstrijden vastgesteld. Ook daar na dert nu het einde. (Tweede ronde). Leiden: L. F. C.—-O. D. 8. DIOC. HAARL. BOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Maandag. Om den Bisschopsbeker. Kwart finale. Schiedam: Excelsior IGraaf Willem I. Halve finale. Beverwijk: Beverwijk IR. K. A". V. I. De Competitie. Eerste klasse C. Schiedam: Excelsior IIS. D. C. I. Wassenaar: BI. Zwart ISpartaan I. Den Haag: Gr. Florie IS. J. C. I. Tweede klasse D. Delft D. H. L. II—V. A. O. I (V. A. C. ID. H. L. II rest. 15 min.) Derde klasee E. Leiden: Leiden IID. O. S. I. Voorschoten: Edoh IIV. V. L. I (terr. V.V.L.) Vierde klasse H. Den Haag: R. I. A. IIGr. Floris II. Leidschendam: A. V. V. II-D. H. L. III. R K. Sportvereeniging A. V. V. Maandag zal alleen het 2e elftal van A. V. V. in actie zijn. Dit elftal ontvangt te 2.30 uur op haar terrein aan de Willi- brordusstraat D. H. L. III uit Delft. Dit zal voor het 2e elftal de laatste Competitie wedstrijd zijn en wij vertrouwen dus, dat de 2e elftallers op waardige wijze de com petitie zullen beëindigen en derhalve beide puntjes op den Dam houden. ZwitserlandDuitschland. Het volgende elftal is gekozen om Duitsch land te vertegenwoordigen in den wedstrijd tegen Zwitserland: Wentorf, Müller en Kutterer, Knöpfle, Leinberger en Berthold, Albracht, Hornauer, Pöttinger, Hofmann en Hofmann. De Zwitsers hebben voor dezen wedstrijd het volgende elftal samengesteld: Sèche- haye, Facchïnetti en Ramseyer, Heinrich, Jaggi III en Heine II, Tschirren, Jaggi IV, Roomberg. Hintermann en Bailly. De wedstrijd zal geleid worden door den Engelschen scheidsrechter Rous. Belgi F rankr i jk. Het Belgische elftal, dat 15 April te Pa rijs tegen Frankrijk te spelen heeft, is ale volgt samengesteld Doel: Caudron, Anderlecht; achter: La- vigne, Racing, Bruxelles, cn Hoydonckx, Berchem-Sport; midden: P. Braine, Beer schot, v. Halme, C. S. Brugge, en Boesman, Genteois; voor: Voorhof, Liersche S. K., Devos, C. S. Brugge, R. Braine, Beerschot, Moeschalck, Racing Bruxelles, en Diddens, Racing, Bruxelles, Ruyssevelt, Beerschot, en van Averbcke, Beerschot. Polen-Litauen. Ten slotte nog een enkel woord over de Maandag j.l. ge sloten Poolsch-Litausche conferentie te Königsbergen. Deze conferentie, welke een eenigszins eigenaardig verloop had, daar de onderhandelingen meer over de aanwe zige journalisten liepen dan rechtstreeksch tusschen de onderhandelaars deze con ferentie is in zooverre gunstig verloopon, dat de onderhandelingen niet zijn afgebro ken. Er zijn een drietal commissies inge steld, die zich met de technische bijzonder heden van 't vraagstuk van 't herstel der normale betrekkingen tusschen beide lan den zullen hebben bozig te houden. De voorzitters van deze drie commissies zul len op 20 April te Berlijn bijeenkomen, ter regeling vermoedelijk van de werkzaamhe den der commissies, welke zich onderschei denlijk met de econom. en verkeersaan- gelegnheden, met de veiligheidskwesties en met de regeling van het grensverkeer zullen bezig houden. Op een snellen gang van den arbeid dezer commisies behoeft men niet te re kenen, want de besprekingen te Königs bergen hebben wel geleerd, dat do tegen stellingen tusschen beide landen onver zwakt zijn, ondanks alle vriendelijke woor den, die men heeft gewisseld. De Litausche premier heeft ook te Kö nigsbergen de aanspraken van Litauen op Wilna nadrukkelijk gehandhaafd en wel heel duidelijk bleek ook thans weer, hoe zeer Woïdemaras in zijn houding wordt beinvloed door overwegingen van bin- nenlandsche politiek. Hij moet er voort durend rekening mede houden dat zijn te genstanders in het eigen land van elke te gemoetkoming jegens Polen gebruik zul len maken om hem te bestrijden. En men kan zich in deze omstandighe den dan ook slechts verheugen, dat dc on derhandelingen niet dadelijk zijn afgebro ken, maar dat men ze zal voortzetten, het geen dan toch altijd de hoop laat op een eindelijk welslagen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Maandag. Om het landskampioenschap. Rotterdam: FeijenoordAjax (Zondag). Groningen: VeloeitasZ.^A. C. (Zondag). Amsterdam: AjaxFeijenoord. Zwolle: Z. A. C.—Veloeitas. Pro m.-d egradatie le en 2e klasse, Rotterdam: V. O. C.V. S. V. GorinchejnUnitasII. D. V. S. Deventer: D. O. T. O.—Tubantia. 's-Bosch: B. V. V.—Bleijerheide. Breda: BredaniaHelmond. Pro m.-d egradatie Se klasse. Gouda: GoudaVoorwaart*. R'damR. F. C.—Olympia. Pro m.-d egradatie 4e klasse. ScheveningenScheveningenAlphia. De Competitie. AFDEELING II. Derde klasse A. Leiden: U. V. S.Alphen. LugdunumO. N. A'. Res. tweede klasse A. Den Haag: B. M. T. II—A. 8. C. II. R dam: St. Hooger IIA. D. O. II. Gouda: Olympia IIH. B. S. III. AFDEELNG V. Eerste klasse. Groningen: Be QuickFrisia. Leeuwarden: FrieslandG. V. A. V. Veendam: VeendamG. V. V. Assen: AchillesAlcides. Vriendschappelijk. Leiden: L. F. C.—L. V. B.-elftal. Om den N. V. B.-beker.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5