BEEKMAN Oames-KMng. Buitenl. Berichten. n S. G. J. DE GROOT Alle kleuren PEAijJ)ECUEDE Ned. West-I ndië. SPORT. Ned. Oost-lndië. LUCHTVAART. derde blad DE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 6 ARPIL 1928 ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto door een tram gegrepen. Geen pers jonlijke ongelukken Gistermiddag ongeveer 2 uur heeft een „anrijding plaats gehad op den onbewaak te n overweg bij Schoorldara (N.-H.) tus- pchen een vrachtauto uit Haarlem, terug- keerendc uit Helder, en de stoomtram, die in de richting Warmenhuizen ging. De auto werd geheel vernield. De bestuurder en diens zoon kwamen met den schrik vrij. Het ongeval ontstond, doordat de be stuurder-eigenaar zijn aandacht te veel had geconcentreerd op den motor, waaraan iets scheen te haperen. Aan de gevolgen overleden. De landbouwer A. Wouters te Some- ioD, die dezer dagen door een stier werd aangevallen en ernstig verwond, is aan de bekomen verwondingen overleden. Paarden op hol geslagen. Gistermorgen had te Groningen een aan rijding plaats tusschen een auto en een imet twee paarden bespannen vrachtwagen. De paarden sloegen op hol, met het gevolg, dat de wagen tegen een lantaarnpaal bot- pte. Een der paarden werd gedood; de (voerman, H. M., uit Hoogkerk, kreeg een beenbreuk. Gisterochtend is te Gouda een paard, dat voor een kaasbrik was gespannen, op hol geslagen. In de St. Anthoniestraat roed het gespan door de ruit van een win kel. De wagen werd door de botsing ge heel vernield. Een vrouw, die zich op het voertuig bevond, werd tegen den grond geslingerd, doch kreeg geen kwetsuren. Van een stelling gevallen. Gistermiddag is op een in aanbouw ijnde cementfabriek te Maastricht een arbeider, die pas twee dagen daar aan het werk was, van een hooge stelling gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en is naar het ziekenhuis vervoerd. EEN KASTEKORT VAN 15,000. Twee polderbesturen en de brand verzekering te Halsteren benadeeld. Een oud-gemeenteontvanger oor den rechtcr-commissarisi Reeds eenige dagen deed in de gemeen- Halsteren het gerucht de ronde, dat de oud-gemeenteontvanger, R. genaamd, groote bedragen in zijn, kas tekort zou hebben. Bij nader onderzoek is thans vast komen te staan dat hier werkelijk een aan zienlijk bedrag is verdwenen. Dit kastekort moet reeds vele jaren hebben bestaan, maar doordat R. penning meester was van den Anvergnie-polder, se cretaris-penningmeester van den Beymoer- polder, penningmeester van de Iialstersche 'Brandassurantie, penningmeester van de Harmonie en penningmeester van het Armbestuur, was hij bij het controleeren van een kas steeds in de gelegenheid gel den van de andere kassen te gebruiken ter dekking van een tekort in de te con troleeren kas. Hierdoor bleef deze fraude jarenlang verborgen. Do zaak kwam een dezer dagen aan het licht doordat het bestuur van de Auverg- nie-polder een groot werk, dat uitgevoerd was, betalen moest. Daar dit bestuur over tuigd was, dat een bedrag van 9300 in kas was, droeg het de betaling op aan zijn penningmeester. De 9000 die R. moest betalen, waren echter niet in diens bezit, doordat ook in dc andere kassen zoo goed ls geen geld meer aanwezig was en R. de som dus niet daaruit kon nemen. Doordat betaling uitbleef, liet het pol derbestuur de boeken en beseheiden con- iroleeren door het accountantskantoor Nijst en Co. Het resultaat van dit onder zoek was, dat bleek dat de oud-ontvanger deze gelden niet meer in zijn bezit had. De officier van Justitie te Breda werd met dit geval in kennis gesteld. Een nader onderzoek had plaats en de navol gende tekorten werden ontdekt: Auverg- nie-polder 9300, Beymoer-polder 1430, Iialstersche Brandassurantie 4200. De geldeu, die R. als penningmeester >:an het armbestuur en van de Harmonie onder zich had, waren nog aanwezig. Donderdagmiddag is R. door den bur gemeester van Halsteren in diens hoeda nigheid van hulpofficier van justitie voor den rechter-comraissaria geleid. Bij deze instructie waren ook aanwezig,verschillen de bestuursleden van bovengenoemde pol ders. Deze 70-jarige R. tot 31 Dee. 1923 werk zaam als gemeente-ontvanger van Halste ren, stond in deze gemeente in hoog aan- den. satio der gemeentelijke brandweer faalde, had hot blusschingswerk in hoofdzaak plaats door dc fabrieksbrandspuit der fir ma Spanjaard. Auto brandend te water gereden. Gistermiddag te ongeveer half een reed een ledige vrachtauto van een expeditie firma langs de Heerengraeht te Amster dam, ter hoogte van perseel 67. Op een ge geven oogenblik sloeg de motor terug en op hetzelfde moment vloog de auto in brand. De vlammen sloegen aan alle kan ten uit den motor en daar het reservoir nog een groote hoeveelheid benzine bevat te, nam de chauffeur een kloek besluit en reed den wagen te water. Hij was zoo ver standig intijds er af te springen. De in middels verschenen motorspuit van de brandweerkazerne aan de Prinsengracht, behoefde geen dienst te doen. De auto, waarvan de motor geheel vernield is, werd later door het reddingstoestel van de brandweer na veel moeite op het droge gebracht. Het stond op de gracht zwart van de nieuwsgierigen. Telepathen als inbrekers. Nu de inbrekers, die vorigen Vrijdag nacht door de gemeentepolitie op heeter- daad betrapt werden bij een inbraak op het kantoor van den huidenhandel van den heer Hartog aan het Eindje te Eindhoven veilig achter slot en grendel zitten, blijkt eerst, welk een goede vangst de gemeente politie hiermede heeft gedaan. Het onder zoek heeft n.l. uitgewezen, dat beide per sonen al een paar jaar ons land door- zwiervèn, waarbij zij in café's optraden als tëlepaath. De laatste drie maanden hadden zij hun bivak in Eindhoven opgeslagen. Van dien tijd dateeren do verschillende inbraken in deze omgeving. Er zijn redenen te over. om te vermoeden, dat deze per sonen daarvan de daders zijn. In elk geval werd het reeds bewezen, n.l. bij een in braak een paar weken geleden gepleegd in de schoenfabriek van de firma Van der San- den, te Veldhoven, waar o.m. ook twee schoenen werden ontvreemd, en wel een linker en een rechter van verschillende nummers. Een der verdachten had deze schoenen aan trokken. Commentaar over bodig. Er zijn meer aanwijzingen, dat zij ook de andere inbraken hebben gepleegd. Daar het onderzoek nog in vollen gang is, kunnen door de politie hierover nog geen nadere bijzonderheden worden verschaft. Verdachten ontkennen echter alles. De in braak te Eindhoven kunnen zij echter moeilijk ontkennen, daar zij hier op heeter- daad betrapt werden. Gisteren zijn zij naar Den Bosch overgebracht en ter be schikking van de Justitie gesteld. Smokkelaars. Uit Kevelaer meldt Wolff, dat de doua nen aan de Duitsch-Nederlandsche grens gistermorgen bij Twistelen beproefden een bestelwagen aan to houden. Deze reed echter ondanks geroep en nagezonden ko gels door. Een zelfde geval werd later door j andere douanen gerapporteerd. De achter- j volging werd daarop met fietsen voortge- zet en de wagen werd bij Kevelaer be reikt, waar hij echter weer wist te ont- j snappen. Eerst tusschen Wetten en Ca- j pellen kon men den wagen tot staan bren gen en bleek dat deze door ontelbare ko gels was doorboord. De inzittenden, een Duitscher en een Hollander, waren als door een wonder ongedeerd gebleven. Zij werden aan de politie te Geldern overge leverd. In den wagen werd 2000 h, 2500 Kg. 'kof- fie en cacao gevonden, alsmede auto- en J fietsbanden, welke smokkelwaar in beslag j is genomen. Rijwieldief gesnapt. De politie te Delft heeft aldaar aange- j houden den 2S-jarigen H. M. S. uit Am sterdam, die in staat van dronkenschap op een rijwiel reed, dat niet was voorzien van een bel en van een belastingplaatje. Het bleek, dat politie te Amsterdam zijn aanhouding verzocht wegens 'n daar gcpleégden diefstal. De man, die ten slot te bekende de fiets te 's-Gravenhage te hebben ontvreemd, is naar Amsterdam overgebracht. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN. Onze smaakvdle collectie JAPONNEN en MANtELS dwingt ieder bèwohderihg af Kom U ook' eens kijliwf^ EN 10356 NIET DUUR! K0REVAARSTR. in den raad zat om de zaak op te ruien, te saboteeren en bespottelijk te maken. Na aflegging van eeden en belofte bij den aanvang van de nieuwe zittingsperiode her haalde hij nogmaals openlijk, dat uit zijn vierjarige praktijk in dezen raad wel ge bleken was, wat die verklaring en belofte voor hem waard waren. Mr. de Jong beklaagt zich thans bij den officier over hetgeen in de laatste zitting is voorgevallen, terwijl naar zijn overtui ging het gebeurde niet door art. 47 der Gemeentewet, wordt gedekt. In het schrijven worden dan drie feiten genoemd, waaronder de weigering van den heer van Burink de zaal te verlaten, nadat de raad besloten had hem voor verdere zitting uit te slui ten. Dit optreden van het raadslid, zoo vervolgt het schrijven, acht ik wettelijk strafbaar, wijl het geschiedde na aanneming van het voorstel lot ontzegging van den toegang tot en het verblijf in de raadszaal en de daarbij behoorende lokaliteiten. Het doet mij leed, dat ik tot deze stappen moet overgaan. Veel liever had ik gewenscht, dat de heer Van Burink in de dagen, die sinds de raadszitting zijn voorbijgegaan, over het gebeurde zijn spijt had betuigd. Maar de eer van den raad in onze stad ge doogt niet de tooneelen, die telkens voor vielen. Ten slotte verzoekt do loco-burge- raeestcr, dat tegen den heer Van Burink ter zake van het gepleegde procesverbaal zal worden opgemaakt. Onveilig strand. Het strand te Schevenïngen is onveilig tot Wassenaarscho Slag op Dinsdag 10 April van half 9 uur voorin, tot half 3 uur nam., en op Vrijdag 13 April van 10 uur voorm. tot half 3 uur nam, wegens het schieten met mitraiu.ö»r«. Het strand is onveilig tot Katwijk op Woensdag 11 en Donderdag 12 April, tel kens van half 12 uur voorm. tot half 3 uur nam., wegens het schieten met geschut. De aandacht, van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weder voor het publiek toegankelijk zal zijn, wanneer de roode vlaggen, welke de onveiligheid aanduiden, zijn ingenomen. Branden. Vannacht omstreeks halftwaalf werd brand ontdekt in een groote schuur van den heer Lelieveld in De Geest te Loos duinen, in welke schuur honderden riet matten en tuindersgereedschappen waren geborgen. De vrijwillige Loosduinsche brandweer egaf zich per schuit naar den brand, maar veel te redden viel er niet meer. Ook de Haagsche brandweer rukte uit, maar moest onverrichterzake terugkeeren, daar de plaats van den brand voor de Bpuit niet bereikbaar was. De schuur is geheel ver nield. Verzekering dekt de schade. Dc oorzaak moet vermoedelijk worden ge zocht in broeiing der matten, daar in de schuur niet gestookt werd. Gisteren heeft een hevige brand ge woed aan de Deldensche straat te Borne, waar een blok van 4 woningen, bewoond °or zes gezinnen, een prooi der vlammen •v^'1 *^"een gedeelte van het café Aissmk bleef gespaard. Dc huizen waren verzekerd, de inboedels gedeeltelijk. Door at de straat opgebroken is cn de organi- De „Dokkum II" vlot gekomen. De „Dokkum II" van de Scheepvaart- maatschappij Holland-Friesland, die 10 Februari j.l. bij Gaast, aan de Friesche kust, strandde, is gisteren door het hooge water vlot gekomen. Meer vrouwen dan mannen. Het rapaljaansche gemeenteraadslid j van Haarlem, de heer G. Oversteegen, i heeft de volgende schriftelijke vraag aan B. en W. dier gemeente gesteld: „Met verwondering nam ondergeteeken- de kennis van eenige berichten in do j plaatselijke pers, waarin werd medege- i deeld, dat bij het opmaken van de kiezers lijst hier in Haarlem gebleken is dat er 4588 vrouwen meer zouden zijn dan man nen. Gaarne vernam ondergeteckende, welke afdoende maatregelen B. en W. denken te nemen om dit euvel uit den weg te rui men." ONGELUKKEN. Tornado in Arkansas. Een doode, tal van gewon de Ti. Uit Fayetteville (Arkansas) wordt ge meld: Een zeer hevige tornado heeft in de omgeving gewoed. Er is op zijn minst één doode en ed zijn tal van gewonden. Ernstig spoorwegongeval in Spanje. Naar uit Madrid gemeld wordt is bij Huelva een trein ontspoord; tal van per sonen werden gedood of gewond. Aardverschuiving in Italië. Door een omvangrijke aardverschuiving, welke zich langzaam in de richting van het dal beweegt, wordt een gedeelte van het dorp Caiano in dc provincie Arezzo (Ita lië) bedreigd. Dc autoriteiten hebben maatregelen genomen om ongevallen te voorkomen. Een klacht tegen den ordeverstoorder van Burink. De loco-burgemeester van Rotterdam, mr. A. de Jong, heeft een schrijven gericht tot den officier van Justitie in zake het op treden van den heer Van Burink in de raadsvergadering van 29 Maart j.l. In den raad van R'dam, aldus wordt in het schrij ven gezegd, vinden meermalen wanordelijk heden plaats, veroorzaakt dooF het lid, den heer Van Burink. Zijn optreden belemmert herhaaldelijk dc geregelde behandeling en afdoening van zaken. Ora wetten en regle menten zegt hij zich weinig te bekomme- en. In de zitting van 8 November 19J 7 heeft hij zelfs ronduit verklaard, dat hij Bomaanslag ts Karlskrona. Alleen materieele schade. In Karlskrona, het hoofdstation van de Zweedsche vloot, is in den nacht van Woensdag op Donderdag een bomaanslag gepleegd tegen do woning van een kapi tein. De bom werd naar het venster ge worpen, waarachter de kapitein aan het werk was, doch zij viel op het dak van de veranda, waar zij ontplofte. Ongeveer dertig vensters zijn vernield, doch niemand heeft eenig letsel bekomen. Van de daders ontbreekt olk spoor. Op de werkplaatsen van het marine-station wordt op het oogenblik wegens een loonkwestie go- staakt. Vreeselijk familiedrama. Vijf dooden. Gisternacht heeft in Bjorgsted-Jyderup (Denemarken) een vreeselijk familiedrama plaats gehad. Tegen den morgen zagen j buren ,<lat in het huis van den Russischen ingenieur Votkcwitsj brand was uitgebro ken. Toen zij het huis binnendrongen ont- dekten zij, clat stroo in do woning was ge bracht, hetwelk met petroleum was over- 1 goten en in brand gestoken. De brand kon worden gebluscht, doch men vond de vrouw van dc ingenieur, haar zoon, dochter en r - dood in hun bedden. Zij w-im 1 ji J rook gestikt. De ingenieur bleek rich opgehangen te hebben. Yolkewitsj was acht- jaar geleden uit Rusland verdreven. Dc reden voor de daad schijnt in finan cieel© moeilijkheden gelegen te zijn. Moord door onvoorzichtigheid. In Friedland (Mecklonburg) is een met selaar doodgebleven bij aanraking van een ijzeren deurknop. Het bleek, dat twee kwa jongens de knop met de lichtleiding had- deu verbonden. Zij hadden den metselaar willen laten schrikken. BREIDELING VAN DEN MISSISSIPPI, lannen van chef-ingenieur Edgar Jadwin. Enorm belang in 't spel. Een der geweldigste problemen, waar voor het zeventigste Congres der V. S. staat, is de reguleering van den Missis sippi. Deze rivier heeft over 1927 een zon- denregister, dat wel uniek mag heeten. Door overstroomingen kwamen 200 men- schen om het leven, 700.000 personen wer den dakloos en de verwoeste eigendommen vertegenwoordigen een waarde van 500 millioen gulden. Met het oog op deze ver liezen schijnt het thans wel definitief ge beden, de reguleering ter hand te nemen. Een aantal voorstellen bedoelt reeds, reservoirs aan te leggen, dijken te bouwen en afwateringskanalen te graven .Na diep gaande bestudeering van die voorstellen heeft kort geleden het betreffende. Senaats comité een rapport gepubliceerd, dat zich uitspreekt ten gunste van den dijk- en ka- naalaanleg cn het reservoirproject buit-en beschouwing laat. Het rapport bevat de voorstellen, die de chef-ingenieur van het leger, genera al-majoor Edgar Jadwin, en do Mississippi-commissie hebben ingediend, en oppert het denkbeeld van de instelling van een speciaal comité, dat de beide voor stellen op één leest moet schoeien. Het plan van den chef-ingenieur beoogt het graven van een scheepvaartkanaal van Cairo (Illinois) naar New Orleans, dat niet minder dan 100 meter breed en ongeveer drie meter diep zal zijn. Voor de regulee ring van het overtollige water vat het plan de navolgende maatregelen in het oog: De inperking van den Mississippi tus schen dijken en de groote toeneming van de stuv^systernen hebben de laatste jaren in verhoogde mate overstroomingen teweeg gebracht. Om de watermassa's binnen de tegenwoordige dijken te houden, zou men deze bij Cairo twee meter, bij Arkansas City. vier meter moeten verhoogen. Op het oogenblik hebben de dijken reeds een hoog te van zes meter. Zoo blijft dus, daar men met deze verhoogingen niet steeds kan voortgaan, niets anders over, dan het water op bepaalde punten, waar het 't gevaar- punt bereikt, in kanalen af te leiden. Het zou dan door natuurlijke afvloeiing in de Golf van Mexico terecht moeten komen. Overstrooiningen door deze afvoeringen zouden eveneens door dijken vermeden moeten worden, die al naar de waarde van de te beschermen gebieden aangelegd die nen te worden. De economische betoekenis van de regu leering van den Mississippi voor de V. S, bewijzen de volgende cijfers. De Missis sippi vertegenwoordigt over zijn lengte van Cairo tot de Golf van Mexico een water kracht van ongeveer 60 millien P.K. Deze kracht van ongeveer 60 millioen P.K. Deze grootste gedeelte reeds verbruikt aan het voortbewegen van het puin, riviergrint en watermassa's. De rivier ontvangt toevoer uit 31 staten en zou ongeveer 4S.000 vierk. K.M. overstroomen, wanneer de dijken niet bestonden. Echtscheiding uit den catalogus. Amerikaansche besch'aving! De Amerikanen kiezen op het oogenblik hun echtscheiding uit den catalogus, zoo als zij een model carrosserie voor hun auto kiezen. Te Cuernavaca, in den staat Morelos, heeft zich een bureau gevestigd uiter aard ten dienste vooral van de broeders en zusters uit de V. S. dat overal pros pectussen rondstuurt. Het heeft te hunner beschikking elf soorten echtscheiding. Zij hebben maar voor het kiezen. Men kent serieprijzen, die echter niet meer gelden als een speciale oplossing verlangd wordt. Zooiets wordt berekend als een costuum naar maat. 't Is duurder. Het vaste bedrag voor elke scheiding is 550 dollar; d. w. z. dat voor een echtschei ding, hoe ook genaamd, een grondtarief wordt voldaan van 1375 gulden, waarvoor partijen hun vrijheid erlangen. Zij behoeven zich overigens niet te dcrangecren. Het bu reau belast zich met de geheele uitvoering. Het voorziet zelfs de cchtgenooten van de attributen die de wet noodig schijnt te vin den, den tweede of de fatale derde. Wat de „vooruitgang"' al niet bedenkt! INGEZONDEN MEDEDEELING. Noordeinde II. Leiden y4el. 70S. Heden OnUrandsn geschikt'voor alle DAMES-HANDWERKEN ZIE DE ETALAGE. .„o In den middenloop der Sampit-rivier. Zuidoost-Borneo, werd de bevolking de laatste 15 jaar verscheidene malen opge schrikt door vreeselijke moordpartijen: on der anderen zijn daar drie Dajaksche ge zinnen, résp. echt, vier en vijf personen tellende, geheel uitgemoord. De moordenaars moesten ook volgens de bevolking de plegers zijn van velo diefstal len; moorden noch diefstallen werden ooit opgehelderd. Do bevolking was er van overtuigd, dat de misdadigers niemand anders konden zijn, dan de Dajaksche gebroeders Dogok bin Sangen en Oewang bin Sangen, wonen de in de kampong Pemantang, zoons van een vroeger onderdistrictshoofd in de af- deeling Sampit. De bevolking gaf wel aanwijzingen, doch de inlandsche officier van justitie, Soetra Alie, bleek nooit voldoende ketrangan (be wijsmateriaal) te kunnen verkrijgen. Dertien jaar geleden werden tegelijk ver moord de Dajakker Sawal, diens vrouw Kaleka en hun twee kinderen van 3 en l1/- jaar oud. Wederom wees de bevolking Dogok cn zijn jongeren broeder Oewang als daders aan, de stukken van overtuiging waren in handen van djaksa Soetra Alie, die een onderzoek instelde. Dit liep op niets uit en de stukken bleken op een gegeven moment- te zijn verdwenen. De bevolking was diep teleurgesteld en de twee Dajaksche gebroeders bleven de schrik der omgeving. Ongeveer een jaar geleden ontving de controleur een anoniem schrijven, waarin de namen werden genoemd vau twee ge tuigen die de moorzaak zouden hebben bijgewoond, en dat tevens de vroegere djak sa nooit ketrangan verkroeg, omdat hij voor 500 door Dogok was omgekocht. Het districtshoofd Willem Antong Sa- mat stelde op last van den controleur een onderzoek in, dat tot resultaat had, dat dc bevolking eindelijk van de misdadigers Dogok en Oewang werd verlost. Het bleek hem uit de mededeelingen der twee hoofdgetuigen Teweng en Randai, een blinde, hoe de afschuwelijke misdaad zich heeft afgespeeld. Na dertien jaar hebben deze twee ge- j tuigen bekend; Teweng heeft alles gezien, I de blinde Randai alles gehoord. En zij zwegen omdat spreken hun dood zou bc teekenen. Dogok werd door den landraad tot den strop veroordeeld. Oewang tot 20 jaar gevangenisstraf. SCHEEPSONTPLOFFING OP CURACAO. Dooden en gewonden. Volgens een telegram uit Willemstad heeft aan boord van het Nedorlandscho tankstoomschip Chepita van de Curagao- sche Scheepvaart Maatschappij te Willem stad, dat zich in het drijvende droogdok bevond, in de taks een hevige ontploffing plaats gevonden. Het schip heeft zware schade aan het casco en over het dek be komen. Verscheidene personen zijn gedood en anderen gewond. De oorzaak van de ont ploffing is onbekend. f Wegens ontstemming moord gepleegd. Hetdrama vandenZuid V o g e 1 k o p. Aneta seint uit Ternate: De vermoede- lijke oorzaak van de moordpartij op Nieuw Guinea, waar de bevolking van den Zuid Vogelkop vijf patrouilleerendo politiebe ambten vermoord heeft, schijnt gelegen te zijn in de heerschende ontstemming over de inning van belasting onder de bevolking. Er liepen geruchten dat eenige in de ber gen gelegen kampongs op haar fiscaal ver mogen getaxeerd zouden worden. In de ver- zetsplannen, die naar aanleiding van deze i geruchten gesmeed zouden zijn, zou een 500-tal personen betrokken zijn. Uit de wereld der misdaad in Z.0. Borneo. Na dertien jaar berecht. Dc Borneo Post maakt melding van een 1 echtzaak, die een kijk op zekere „binn.-n- *ndsche,: toestanden geeft; PAARDENSPORT. Maatschappij Renbaan Duindigt. Inschrijvingen voor Maandag 9 April a.s.: Draven No. 1. Geannuleerd wegens te weinig inschrijvingen. Ingeschreven waren Sador, Queen Anthonia Quail, Quadraat en Rimboe. No. 2. Narcisprijs draverij 2e en 3e kl. 200 M. Quicksilver H. N., Oploopor, Meluse, Prince Moko St. L„ Ormonde B., Norma B, Oblique B, Queen Abbess, St. L. No. 3 Amaryllisprijs Draverij 4e kl. 1600 M. Quick G. Sador, Queen Anthonia, Quiritesse Pctronella B, Qui Vive V., Prin ses Duluth, Nigara. No. 4 Irisprijs Draverij le kl. 2015 M. Kap de Bruane, Postduifje G. Belle Etoile Frottchcm, Noma B., Lady G, Present H. No. 5 Lclieprijs Draverij 3o en 4e kl. 2000 M. Quick H„ Nedda, Prince Moko St.. Ln Oakland, Baron B., Rollc Royd, Obliqu»* B? Queen Abbess St. JL, Prinses Duluth, Niagara. Rennen No. 1 Tulpprijs 1050 M.: Clair- fontaine, Cor de Chasscc, Histoire d'Or, Mirrhine, Caiman. No. 2 Hyacinthprijs 1C00 M. Hellebore, Hi&toire d'Or, Kingstonn Hill, No. 3 Auo- raoonprijs 2000 M. Flagnac, Santiago, Hel lebore, Syracuse, Hyrhine, Caesard, Cai- Vliegtuig valt te pletter in een dorps straat Op straat spelend meisje gedood. In de hoofdstraat van het dorp Dun- ïnurry, op acht K.M. afstand van Belfast, ia een vliegtuig te pletter gevallen. Een meisje, dat juist daar op straat speelde, werd gedood. De bestuurder van het vlieg tuig kreeg ernstige verwondingen.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9