KRUISLIED. Letteren en Kunst Uit de Omgeving. TWE2DE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" DONDERDAG 5 APRIL f928 GUIDO GEZELLE. 'Aanschouwt Gods Zoon aan 't kruis ge daan en zegt: Wie zal Hem nu nog verachten, als Hij, met onze schulden belaan, Hem zeiven heeft voor ons laten slachten. Heen, neen, wij gaan volgen voortaan meer en de meer 't Kruis van den Heer. 'Aanschouwt dit bloed, die nagels, die kroon, en al dat onuitspreeklijk lijden, en zegt: O ziel, hoe dierf ik voor loon mij nog in zond en schande verblijden? Keen, neen, wij gaan volgen voortaan steeds meer en meer 't Kruis van den Heer. Kruis van den Heer, de tijden zijn kwaad, gij draagt het opperste goed in uw handen: wees ons een wapen, den vijand verslaat, cn brengt zijn satansche listen tot sehanden; immers wij gaan volgen voortaan meer en de meer 't Kruis van den Heer. Kruis van den Heer, rondom uwen stam staan wij vereend, bij de Moeder uws herten zijt ons genadig, o Goddelijk Lam, bidt voor ons, o Koninginne vol smerten; terwijl wij gaan volgend voortaan meer en de meer 't Kruis van den Heer. Zielen van al die gestorven zijn eens, lijdende Kerke van Christus, vol rouwen, 't is door het kruis dat wij hebben gemeens, en met U ook op den Hemel betrouwen: immers wij gaan volgend voortaan meer en de meer 't Kruis van den Heer. Kruis, dat de Rechter van al dat bestaat eens in de lucht zult verkondigen komen, zegent en teekent ons allen, en laat geen die u volgt uw verschijningen schromen; immers wij gaan volgen voortaan meer en de meer 't Kruis van den Heer. Sleutel des Hemels, triomph-winnend kruis, stiert onze vaart naar de hemelsche zalen; wijst ons den weg naar het vaderlijk huis, door al 't gevaar van de wereldsche dalen, immers wij gaan volgen voortaan meer en de meer 't Kruis van den Heer. LEVENSWIJSHEID. Een uur van geluk telt voor duizend. Godsdienst is de eerste voorwaarde voor het ware geluk en de ware welvaart. "~Te«rtt-£T0N. HET HUIS OM DENHOEK Uit het Engelsch van: Louis Tracy. (Nadruk verboden). Ja, zei de jonge Walker, misschien stelt u er belang in dat een zekere mijn heer Robert Armathwaite, familie van de vroegere bewoners, de Grange heeft ge huurd, waarschijnlijk voor een jaar. Familie van de Garths, Jim, hoe kom je daarbij? vroeg zijn vader verbaasd. Meg Garth heeft het mij zelf verteld. Die zal het wel weten. Meg Garth? Is die hier? Ze is op de Grange. Tom Bland ver telde me dat ze er was en omdat ik toch naar Bellerby moest, reed ik even naar Elmdale en zag haar. Heb ik van m'n leven! Maar dan zal die Armathwaite wel van het huis hebben afgeweten, toen hij gisteren hier kwam! Nou, ik zou anders zeggen dat hij zelfs den naam van het huis nog nooit had gehoord vóór wij er over spraken. Daav wil ik een eed op doen, antwoordde de jonge Walker boosaardig. Enfin, waarom zouden we er ons druk over maken? repliceerde de oude heer. Hij betaalde vooruit en we kunnen veilig afwachten, tot deze drie manden voorbij zijn. EERE-TENTOONSTELLING JAN TOOROP. Een élite-gezelschap was Woensdagmid dag 4 April in de ruime zalen van „Pul- chri Studio" samengestroomd, om de ope ning van bovengenoemde expositie bij te wonen. Achtereenvolgens werd het wootd gevoerd door den heer Jan Sluyters, voor zitter van „Pulchri Studiodoor den heer P. Visser, chef van de Afd. Kunsten en Wetenschappen, die wegens verhindering van Minister Waszink, 't officieele openings woord uitsprak en door dr. H. E. van Gelder, die in een keurige rede de betee- kenis van Toorop schetste. Bezoekers van de tentoonstelling vinden de rede als In leiding afgedrukt in het catalogus. Moe ten wij namen noemen van tal van be kende Nederlanders: staatslieden, man nen van wetenschap, dienaars van beelden de en litteraire kunsten, zakenlieden, enz., die bij de opening aanwezig waren? Het levende geslacht, hoe belangrijk het moge zijn vertegenwoordigd als heb werd door vele banierdragers der cultuur verliest voor een oogenblik alle beteeke- nis, wanneer men zijn oogen laat gaan langs de wanden, die zoo welsprekend het levenswerk, de geweldige cultureele be- teekenis van den grooten doode demon- streeren. 240 werken zijn bijeengebracht, te beginnen van 1880 met een gaaf keurig werkje ,,'s Zomers buiten", eindigend met Toorops laatst 'voltooide werk „Het Ge bed' van 1927: een teekening opgezet in houtskool, waaraan gewerkt is mef zwart krjit, potlood en waterverf. Een zelf-por- tret: de schilder ligt geknield. Zijn geheven handen omklemmen het kruis. Voor zich ziet hij door een regenboog omspannen het gelaat van Christus. De biddende han den zijn prachtig. Zóó alleen kunnen de al lergrootsten handen teekenen. Men denkt aan Dürer en Da Vinei cn aan den beeld houwer Rodin. Welk een kracht van ex pressie in de vingers en tevens welk een diepindringende of liever zichzelf open barende psjmhologie. Men zou over deze expositie vele ko lommen kunnen vullen en dan uit den aard der zaak nog niet zijn uitgepraat. Over Toorops werk in al zijn verschillende uitingsvormen en de verschillende daarbij toegepast^ technieken zouden boekdeelen te vullen zijn. Een opsomming van de 210 heeft evenmin zin. We dienen dus te volstaan met het ge ven van enkele algemeenheden. De eerste indruk is wel deze, dat nim mer een zoo volledige expositie van den meester werd bijeengebracht, niet zoozeer nog naar het aantal als wel naar de uit nemende keuze voor zijn ontwikkelings gang. En wellicht zal het jaren duren, voor we hier in Holland weer in staat worden gesteld, den schilder zoo volledig voor ons te zien waaraan ik den wensch ver bind, dat nu zeer velen in April een be zoek aan „Pulchri Studio" brengen. Reeds in de oudste stukken vertoont Toorop zich als colorist. We denken bijv. aan „Lawntennis-speelsters", „Trio fleurs verschillende zeegezichten en duingezichten te Katwijk, waarin het zonlicht tot een transparante glorie van levend goud is ge worden. Daarnaast noemen we een paar doeken: „Alkoholisme" en „In de Nes", ge houden in triest-grijze tonaliteit. Maar welk een sidderend leven wist de schilder ook hierin aan te brengen door zijn poin- tillcèrtechniek. In het midden van den langen wand der groote zaal hangt een groot doek: „Dorpel- wachters der zee uit 1901, dus uit den Kat- wijkschen tijd. Twee oude mannetjes, oude visschers, ietwat aandoende als earicatuur, in ieder geval vol humor gezien. Geel en paars overheerschen, op den achtergrond, de zee, grauwgroen, het geheel tintelend van licht, een atsmospheer vol goudig zand Op een afstand ter weerszijden links „Voor de Werkstaking". Twee figm-cn zitten op den voorgrond, de werkman met angst op 't gelaat voor wat zal komen, de vrouw in droef berusten, wetend wat zal worden ge vraagd. Daarachter de rivier spiegelend in de avondzon; op 't achterste plan de stad in een zwoel-dreigende schemering. Men Dat kon u wel eens tegenvallen! Wat bedoel je daarmee? Dit dat hij evenmin Meg Garth's neef is, als ik dat ben. Daar is iets niet in orde er gebeuren daar wonderlijke dingen. Meg Garth is daar alleen en toen ik haar sprak, vertelde ze me kalmweg, dat haar vader nog leeft. Ze vloog me bijna aan, toen ik vertelde dat hij dood was en die kerel, die Armathwaite, nam haar partij op. De Jacksons zijn op de een of andere manier ook in het complot. Als Stephen Garth nog leeft, wie is dan de man, die ze 2 jaar geleden vonden hangen in de Grange en waarom werd hij dan op het kerkhof in Bellerby begraven onder den naam van Stephen Garth? Zeg eens, Jim, je moet beter op je woorden passen! De oude Walker maakte zich ongerust. Net als Dobb dacht hij, dat zijn zoon ge dronken moest hebben, ofschoon de jon gen zich maar zelden aan sterken drank te buiten ging. Ik vertel u alleen maar, wat er ge beurd is. Ik ken Meg Garth toch wel? Ze noemde Armathwaite „Bob" en hij zei „Meg" tegen haar. Ze waren poeslief te gen elkaar cn verklaarden stellig, dat de oude Garth nog in het land der levenden is. "We hebben hevige ruzie gehad. Lieve hemel! riep Blanks enthou siast dat kan een sensatie worden.' Hebt u de politic al gewaarschuwd? Neen, ik heb er niets mee te maken. Dat weet ik nog zoo niet. Wel man, Stephen Garth liet een brief achter voor den Coroner. Dokter Scaife had zijn eigen meening over de oorzaak van den dood voejt in 'b donker coloriet met de helle reflexen de spanning van wat komen gaat. Rechts hangt een olieverfschilderij, even eens gepointilleerd „Broek in Waterland", een typische verbeelding van het Noord- Hollandsch landschap. Dit alles is impres sionistisch, maar het geeft meer dan de impressie van het. oogenblik. Men voelt overal de idee, welke de schilder heeft wil len vertolken. Teekening en coloriet beide zijn vertolking van de idee. En dan vindt men onmiddellijk naast het genoemde groo te doek nog links cn rechts twee kleinere paneeltjes: twee pendanten beide voorstel lende Il.-.^Communie, een verder een „In spiratie" eitteen „Madonna". Alleen deze kleine groep geeft reeds een idee van Toorop als colorist. Wanneer men van het groote middendoek „Dorpelwach ters der zee" uitgaat, dan ziet men zich daarom in harmonie geschaard al de ge- noemde: men ziet hoe elk werk zijn eigen sfeer en tonaliteit heeft. Het best kan men ze vergelijken bij mu ziekstukken in verschillenden toonaard, in majeur en mineur. Ieder stuk heeft zijn eigen grondtoon en men voelt de logisch daaruit groeiende accoorden. In de eene voorstelling H. Communie overheerscht het feestelijke groen, in de an dere het rouwende pars; in een paneeltje „Jeremias" aan wiens voeten een duïzend- koppige menigte samenstroomt, weer het blauw. Toorop is in de eerste plaats teeke naar, maar door het wonder der kleuren, zijn geheel eigen kleuren, geeft hij de teeke ning haar bizondere muzikale charme. Ik besprak hier maar heel kort een klein groepje. Wij zouden uitvoerig kunnen uit weiden over de eerste symbolische teeke- ningen eigenliijk is van den beginne af alles symboliek Maar met de bizonder sym bolische bedoelen we werken als „O Grave, where is they Victory", de „Jonge Genera tie" enz. Men ziet in deze werken de uitge sproken bedoeling van het prachtig lijnen- rhythme en de enorme rijkdom van phanta- sie; de hevig-hartstochtelijke spanning der lijnen, die zich toch zoo ongedwongen slin geren en buigen. Moet ik u noemen de talloos vele por tretten, geschilderd of getcekend, welke men hier opnieuw vindt tentoongesteld, de monumentale beeltenis van Mgr. Gallier, waarin het rood van 't bisschopsgewaad transparant schijnt geworden; dat van H.M de Koningin-Moeder, teekening in zwartkrijt vol majesteit en gratie, piramidaal gecon strueerd en met de uiterste fijnheid be werkt; portretten van geleerden en kunste naars, van kinderen te beginnen met dat van Cara Nolot, fijn als een droom, portret ten van vrouwen als Miek Jansen met gra fie en verinniging uitgevoerdvan de cellist- Pablo Casals in flakkerende verfbrokken neergesmeten. Er is te veel om te noemen. Wij spraken trouv.cos reeds vroeger over de zielkundige beteekenis van Toorops portretten. Men ziet hier opnieuw de machtige Apos telkoppen, die ieder afzonderlijk zouden kunnen leiden tot een uitvoerige beschou wing. We zien hier tal van Madonna's waarbij we in de eerste plaats herinneren aan de „Madonna met de druiven" dat wel van heel bizondere expressie is. Er is zoo veel. Slechts één werk willen we nog noemen: de „Pelgrim", de schilder zelf, die door het leven schrijdt, omgeven door tal van symbolische figuren, stout en krachtig, met in de verte starende oogen, zeker en overtuigd, wetend, dat het doel des levens niet ligt in de materie, maar in de sferen van het geluk der ziel. De tentoonstelling is geopend tot 23 April. N. J. SWIERSTRA. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Nieuwe woningen moeten aan sluiten op de waterleiding. Vermenigvuldigingscijfer pl. in komstenbelasting 3.2 (v.j. 3) en verhooging opcenten. Tegenwoordig negen leden. Afwezig met kennisgeving de hecren Jhr. Gevers en J. Passchier. Voorzitter: de burgemeester. maar mr. Hill snoerde hem den mond. Ziet u niet wat dit allemaal beteekent? Als Stephen Garth nog leeft, is de een of andere onbekende vermoord op de Grange Hij kan zichzelf niet van kant hebben gemaakt of een natuurlijken dood zijn ge storven, want dan zou niemand hebben getracht zijn dood te verbergen, door het te laten voorkomen, dat hij zelf dood was. Bank's oogen schoten vuur. In ge dachten zag hij al, hoe de oplaag van de Nuttonby krant verdubbeld zou worden in de eerstkomend en weken, die anders de slapste tijd van het jaar voor hem wa ren omdat de menschen het zoo druk op het land hadden. Wat een bof, dat dit nu nog net in het avondblad kon! Hij had nog geen gegevens genoeg om naar de ochtendbladen in York en Leeds te sei nen, maar als hij het wat handig aan legde, kon hij al heel wat maken van zijn eigen krant. Maar dat kan niet waar zijn! bracht de oude Walker er uit met een stem, die trilde van zenuwachtigheid. Wat kan niet waar zijn? vroeg zijn zoon. U denkt toch niet dat ik hier zit te liegen, wel? Vraagt U maar aan Tom Bland, of Meg Garth niet in Elmdale is. Hij heeft haar ook gezien cn zij knikte te gen hem door het raam, maar toen hij er later naar vroeg, beweerde die kwast van een Armaithwaite, dat het Meg niet ge weest was. Dat kon hij met mij niet uit halen, omdat hij uit was, toen ik naar haar vroeg. Kijk eens hier, jonge mn, zei Wal ker Senior, nadat de „journalist" wegge- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 6 April. Hilversum, 1060 M. 12.301.30 Orgelconcert door Ferd. Kloek Fr. Vetter, Hendriks, sopraan. 5,307.15 Gewijd programma door het Omroep-orkest Annie Liemann, sopraan. Egb. Veen a. d. vleugel. R. Brinkman, cello, 7.157.45 Lezing door G. van Gelder: Verleden, Heden en Toekomst der Wal- vischvaart. 8.05 Johannes Passie, van Joh. Seb. Bach Uitvoering door de Haagsche Onderwijzers Zangvereeniging (H. O. Z.), in het Gebouw van Kunsten cn Wetenschappen Den Haag Jo v. Yzer-Vinccnt, sopraan. A. Woud, alt, F. Poesie, tenor, W. Ravelli, bas. H. Ko ning, bas. F. Haring, orgel. R. Boer, cem balo. J. J. Poolman, fluit. J. Stotyn, hobo en Eng. Hoorn; L. E. van Rooy, hobo. J. De- vert en H. Stevens, viola d'amore. Ch. v. Isterdael, viola da Gamba. Het Residentie orkest o. 1. v. Louis Boer. Huizen 340.9 M. (n a 6 uur 1950 M.). 3,004.00 K. R. O. Vrouwen uurtje door Mej. Do Twaalfhoven. 4.005.00 N. C. R. V. Orgelconcert door M. A. Smit. 5.006.00 N. C. R. V. Wijdingsdienst in de Studio, o. 1. v. Ds. L. J. van Leeuwen. Het Chr. Radiokoos o. 1. v. J. H. Smit Duyzentkunst. 7.007.30 IC. R. O. Cursus Gregoriaansch door den weleerw. zeergel. heer J. C. W. v. d. Wiel, leeraar a. h. Seminarie Hageveld te Heemstede. 7.40 V. P. R. O.-uitzending uit het Geb. v. d. N. P. B. te Hilversum. Daventry, 1600 M. 3.50 Het Casano-Octet cn solisten. 5.356.05 Kinderuurtje. 6.20 „Good Friday", zangspel van J. Ma- sefield en G. O. Connor Mason. 7.20—8.05 De Passie. Speciale dienst in de St. Ann's kerk. 6.20 National Symphonic-concert. Muziek van Parsifal, Wagner. 9.20 Nieuwsberichten. 9.3510.35 (Vervolg) National Concert. „R a d i o-P a r i s", 1 7 5 0 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.50—2.10 Orkestconcert en zang. 4.055.05 Liter, en muziek, matinee. 8.5011.20 „Marie-Magueleine", Masse net. Langenberg, 469 M. 8.209.20 Evang. Morgenwijding. Koor zang. 10.5011.50 Albrecht Dürer-herdenking. West-f. Madrigalkoor. 12.00—1.00 Orgelconcert. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd gearres teerd. Naar aanleiding van het verzoek van de Commissie voor Cultureele en economi sche propaganda ter gelegenheid van de Olympische Spelen 192S om een bedrag van 10 beschikbaar te stellen, wordt conform het advies van B. en W. bij accla matie besloten de gevraagde bijdrage te verleenen. Ingekomen is een adres van de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" om te bevorderen dat de barbierswinkels des Zondags gesloten zijn. De voorzitter zegt dat in de volgende zitting den Raad eene nieuwe Algemeene Politieverordening Ier vaststelling zal wor den aangeboden. B. en W. zullen alsdan overwegen in hoeverre met de wenschen van adressante rekening kan worden ge houden. Bij acclamatie worden wegens perio dieke aftreding herbenoemd tot leden der commissie tot wering van schoolver zuim de heeren K. Nov, E. L. Horsthuis en A. J. Wijnekus. Aan de orde komt de wijziging der Bouwverordening. De door B. en W. voorgestelde wijzigin gen komen in hoofdzaak op het volgende neer. Een nieuwe straat zal slechts mogen worden aangelegd, indien te voren de grond in eigendom aan de gemeente is overgedragen. gana was, jij hebt waarschijnlijk meer onheil veroorzaakt, dan je wel vermoedt. Ik wilde dat je er niet alles uitgeflapt had, waar Banks bij was. Je weet wat voor kerel hij is. Hij zal een berg van een molshoop maken. Ik heb anders heel wat meer dan een molshoop in Elmdale gevonden,, wat het booze antwoord. Het is zoo duide lijk als wat dat Stephen Garth een moord beging en ons .allemaal bij den neus nam door liet te laten voorkomen of hij zelf moord pleegde. Dokter Scaife was de eenige, die de waarheid half vermoedde, maar die zenuwachtige Hill snoerde hem den mond natuurlijk door dien brief. Noch Holloway en Dobb, noch wij zelf hadden onze handen vrij wat het huis betreft. Mevrouw Garth wou er geen afstand van doen, zoogenaamdGarth dorst zijn neus hier natuurlijk niet te laten zien, maar, wanneer hij werkelijk dood zou zijn, konden de andere twee terugkomen. Het is zoo duidelijk als glas en als we Armath waite in do gaten houden, zullen wc het wol uitvisschen. En, na op de klok gezien te hebben, stormde Walker Junior de deur uit, in wendig verheugd over zijn eigen sluwe handigheid. Inderdaad, als onheilstichter had hij succes gehad. Hij wist heel goed dat Banks regelrecht naar den inspecteur van politie zou gaan, zoogenaamd om het politierapport, maar in werkelijkheid om het groote nieuws te vertellen, om zoo doende het officieele raderwerk in bewe ging te zetten tegen Stephen Garth. Maar Walker's meesterzet was zijn bezoek aan Dobb. Indien hij dezen er toe kon 3.504.50 Koorconcert met orgelbegel. 5.00 Koor- en orkestconeert. 6.50 „Judas Makkabaus", oratorium voor soli, koor, orkest en orgel van «Handel. Tot 9.50. Königs wusterhauscn, 1250 M. (Z e e s e n). S.20 Morgenwijding. 4.205.20 Kamermuziek. G.50 „Requiem", van Verdi. 1500 mede werkenden. Bruno Kittel koor. Oratorium- ver. Erksche zangver. Gem. Koor. Meisjes koor. Omroep-koor versterkt orkest. M. Olczewska, mezzo sopraan, Jacques Urlus, tenor. C. Bronsgeest, bas. H a m b u r g, 3 9 5 M. 8.35 Morgenwijding. 11.20 Haydn, solistenconcert. 5.20 Het Tschaikowsky, Trio (piano, viool, cello). 7.20 „Was verdankt die Musik dem Kar- freitag", causerie met medew. van zangers en zangeressen. 10.20 Sluiten. B r u s s e 1, 5 0 9 M. 5.206.20 Orkestconcert. 8.3510.35 Gala-orkest-concert. (In de pauze om 10.20 een Ylaamsche tooncelcau- serie). Het Apostolaat des gebeds en de Radio. Wij lezen in het April-nummer van „Dc Heraut v. h. H. Hart": Op verzoek van onze wakkere Neder- landsclie Katholieke Radio Omroep, zal- het te Rome zetelend Hoofdbestuur van den Internationalen Bond van het Heilig Hart: „hot Apostolaat des Gebeds", iedc- ren eersten Zondag der maand, bij het begin van het avond-program, aan de ra dio-luisteraars in Nederland cn de omrin gende landen, in vier talen: Nederlandsch, Fransch, J uitsch cn Engelsch, de Maand- intenties n Zijne Heiligheid den Paus bekend r. én, en volgens opgave der Nationale Bureaux, met enkele woorden omschrijven. Voor hen, die geregeld „de Heraut van het H. Hart" lezen, en voor hen, die onze Maandbricfjes ontvangen, brengt dan de Radio weinig nieuws, maar wekt een aan gename herinnering; allen, die belang stellen in het Godsrijk op aarde en in den bloei van het Apostolaat des Gebeds, zullen onze K. R. O. dankbaar zijn, dat zij als „Heraut van het levende woord" dc „Herauten van het gedrukte woord" wil bijstaan om propaganda te maken voor dc belangen van Jesus' Goddelijk Hart. N.B. Reeds Zondag-avond had de eer ste uitzending plaats. Ten aanzien van den Regcnvlietweg zal in 'G vervolg de open bebouwnig niet meer gelden. Alle nieuw te bouwen pcrceelen die langs de waterleiding liggen zullen voor taan op dc waterleiding aan moeten slui ten. De heer van Parera kan zich met deze bepaling niet vereenigen. Spreker ziet hierin een dwang van de ingezetenen om aan te sluiten bij de waterleiding cener andere gemeente. Ook de hoer van der Klaanw verklaart zich tegen deze bepaling daar hij het be gin inziet van een algemeene aansluitings- dwang voor alle pcrceelen. De voorzitter zegt, dat het hier niet ter zake doet, welke gemeente de waterlei ding exploiteert. Het is een algemeen hy giënisch belang, dat alle pcrceelen, dje langs de waterleiding liggen, daarbij aan sluiten. Ten aanzien van bestaande per- ceelen kan de verplichting tot aansluiting bezwaarlijk worden ingevoerd, omdat zij als regel reeds een voldoende watervoor ziening hebben. Voor nieuwo woningen staat het echter geheel anders. Het eigen belang van den nieuwbouwer brengt me de, dat hij bij de waterleiding aansluit. Hij vervalt dan niet in de kosten cener kost bare diepboring en bij den bouw van het huis kan met den aanleg der waterlei ding rekening worden gehouden. Boven dien is het gemak, dat waterleiding biedt een niet te onderschatten voordeel, ter wijl men bij een zuinig verbruik de jaar- lijksche kosten van het water voor een goed deel op den pompenmaker bespaart. brengen waarde te hechten aan de bewe ring van het meisje over haar vader, dan zou dc notaris óf Meg bij zich ontbieden, óf zelf naar Elmdale gaan. In ieder geval zou ze verpletterd worden! De verklaring van den ouden betrouwbaren notaris, dat Stephen Garth in zijn graf lag, zou ze niet kunnen negeeren. Als ze dat deed, zou ze het feit. onder de oogen moeten zien, dat haar vader een gemeene misdadiger was! Toch geschiedde niet alles zooals dc jeugdige makelaar het in zijn wraakzuch tig enthousiasme verwacht had. Op ver zoek van mevrouw Garth had de notaris al spoedig na haar vertrek uit Elmdale alle correspondentie steeds naar haar ge zonden onder den naam van mevr. Ogil- vey. Mr. Dobb had de conclusie getrokken dat zij ongetwijfeld spoedig na den dood van haar man hertrouwd was. In zijn her innering was zij niet de soort vrouw, van wie hij zoo iets verwacht had; maar iemand die jarenlang de rcchts-praktijk heeft uitgeoefend, krijgt een veelomvat tend inzicht in de vreemde zijpaden van der menschen levenswandel cn verwonder de zich ten slotte over niets moer. De jonge Walker bereikte „De Beuken" een verrukkelijk oud lniis, in de buiten wijken van Nuttonby dc Adonis was uitgedost in dc combinatie van een bruin pak, zwarte schoenen, een bruinen deuk hoed cn sokken en das, die pasten bij zijn overhemd met heliotroopkleurigo strepen. Hij werd in do bibliotheek gelaten, waar mr. Dobbs hem reeds wachtte. De advo caat verzocht hem plaats te nomen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5