Uit de Rijnstreek. WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD. Faillissementen. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw raadslid. Extra subsidie aan Ziekenverple ging. Subsidie aan „Poelmeer" en A. N. W. B. Donderdagavond te 7 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester J. G. M. van Griethuizen. Afwezig de heer C. Bakker De Voorz. opent de vergadering en stelt aan de orde benoeming cener commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer O. P. J. Paar- dekooper. In die commissie worden gekozen de heeren J. J. Nijssen, de Graaf en den Ouden. De heer Nijssen verklaart namens de commissie, dat de stukken in orde zijn bevonden. De heer Paardekooper wordt door de heeren de Graaf en Nijssen binnen geleid en legt de vereischte eeden af, waar na hij door den voorzitter wordt geluk ge- wenscht. De notulen der vorige vergadering wor den, na voorlezing, onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken: Een schrijven van de Wed. A. van der Hulst waarin zij haar dank brengt voor de belangstelling bij het overlijden harer echtgenoote betoond. Van den heer C. P. Paardekooper dat hij zijn benoeming tot lid der commissie voor schoolverzuim aanneemt. Van den heer Lith dat hij zijn benoeming tot lid der com missie voor werjdoozenverzekering niet aanneemt. Van den minister van Onderwijs was een schrijven binnengekomen, dat de bijdragen voor 't onderwijs zijn bepaald op 10297.30. Van het bestuur der Chr. School om in stellen van het instituut schoolartsen. De regenten der Gevers Deutz bewaarschool gaven in een schrijven den raad te kennen, dit jaar geen subsidie noodig te hebben. Mocht naderhand blijken dat nog wel steun gewenscht is, vertrouwen zij dat zij met dezelfde welwillendheid zullen behandeld worden als voorheen. Van de commissie van Toezicht L. O. was een uitvoerig rap port ingekomen, waarvan ieder raadslid een exemplaar werd aangeboden. De Voorz. deelde mede, dat B. en W. kas opname hebben gedaan bij den gemeente ontvanger, en alles in orde hebben bevon den. De publieke grasverpachting heeft 18 opgebracht. Omtrent de gedane op merking in de vorige vergadering betref fende het plaatsen van het urinoir in de Leidsche Buurt, deelt de Voorz. mede, dat dit geheel is geplaatst volgens verlangen der N.Z.H.T.M.-directie. B. en W. stellen voor het vischwater in deze gemeente onderhands te verpachten aan M. J. Spaargaren voor 32 per jaar. Na een opmerking van de heeren Uitten- boogaard en Breda, welke laatste publieke verpachting wenschte, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Wijziging rekening 1926 in verband, met aanmerkingen'GedTSt&Ten,' welke,' als zijnde van administratieven aard in verband met gewijzigde voorschriften zonder verdere be sprekingen worden goedgekeurd. Subsidie Ziekenverpleging voor alle ge zindten. Deze vereeniging heeft over 1927 een tekort van 170.16.5. Zij vraagt nu extra subsidie. Na een toelichting door den Voorz. en een opmerking van dr. Varekamp wordt besloten, naast de gewone subsidie van 300.voor dit afgeloopen jaar in dit tekort te voorzien door vermeld tekort aan subsidie te verleenen. Subsidie-aanvrage Zwemvereen. Poel meer. Deze vereeniging vraagt haar jaar- lijksche subsidie. De Voorz. wijst op het nuttig werk der vereeniging, naast een ac curaat financieel beheer. B. en W. advisee- ren de gevraagde subsidie te verleenen van 500. Aldus besloten. Subsidie A. N. W. en Toeristenbond. B. en W. zijn in het algemeen tegen alle mo gelijke subsidie-aanvragen van buiten, doch gezien het algemeen nut, kunnen zij in dit geval er toe besluiten in den vorm van toe treding als buitengewoon lid tegen een jaarlijksche bijdrage van f 25 tot weder- opzeggens toe. De heer Uitteriboogaard is er, gezien het algemeen nut, voor, terwijl de heer den Ouden zegt, uit een oogpunt van plaatselijk belang zijn stem hieraan te kunnen geven. Met alg. stemmen conform besloten. Eenige besluiten comptabiliteit worden zonder stemming goedgekeurd. Vaststelling kohier verlichtingsbelasting, gaf geen aanleiding voor discussies. De punten reclame schoolgeld en plan nen schoolbouw waren voor geheime zit ting. Bij de rondvraag dankt de lieer Paar dekooper den voorzitter voor zijn gespro ken woorden bij de installatie en hoopt mede te werken aan do goede verstandhou ding, welke hier steeds heerscht. Dc heer Uittenboogaard wenscht, dat de kosten van een gestorven koe voor, wat het vervoer betreft, niet komen ten laste van den betrokkene, hetgeen de heer Paarde kooper ondersteunt. Do Voorz. zegt, dat het overbrengen volgens rijksvoorschriften plaats heeft, doch zegt nadere overweging toe, wat do vervoerkosten betreft. De heer Uittenboogaard is ook niet te vreden over de wegverbetering Morsch, doch de Voorz. zegt, dat de uitvoering er van bij B. en W. berust, die het aldus uit voeren, nadat volgens ondrezoek gebleken is dat dit het meest gewenscht lijkt. Dr. Varekamp bespreekt de onsoliditeit van huizenbouw, waarover in de gemeente stemmen opgaan, en vraagt of dit ligt aan de bouwverordening of onvoldoende toe zicht. De Voorz. zegt dat men op couranten berichten niet kan afgaan en men bij B. en W. met feiten moet komen, die dan nader kunnen worden onderzocht. Tot heden is een leemte in de verordening nog niet ge bleken. WTeth. Rubenkamp zegt, dat wan neer eventueele leemten kunnen worden aangetoond in de bestaande voorschriften, deze na aanwijzing in studie kunnen wor den genomen. De heer den Ouden, als des kundige, zegt dat men die verontrustende berichten niet zoo zwaar moet nemen. Bo vendien doet de aanbevolen bodemafslui- ting ook vaak gebreken ontstaan. Dr. Varekamp bleek niet voldaan, doch stelde zich voorloopig tevreden. Hierna gmg de Raad in geheime zitting. H00GMADE. Volksbond. De R. K. Volksbond ver gaderde "Woensdagavond. Behandeld werd de agenda van den Centralen Raad en de begrooting van het Centr Bestuur. Daar na hield de Gest. Adviseur een lezing over de beteekenis van de Goede Week en de plechtigheden die daarin worden gehou den. Hiervoor bracht de voorz. den pas toor een woord van dank. Vervolgens werd besloten om den heer Lieverse als afgevaardigde te zenden naar de vergadering van de Brandstoffen-com missie op 31 Maart te Amsterdam. Hierna sluiting. Hulp in Nood bracht op 1.19. LISSE. Hanze. Gisteravond vergaderde de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" in café „De Beurs". De Voorz. deelde o.a. mede, dat op het te houden festival verkoop van Santos-bloem pjes zal plaats hebben. Besproken werd nog eens de Brandver zekering, waarvoor twee assuradeurs zijn genomen. Als lid der afd. voor deze instel ling is aangesteld de heer Th. Ruigrok, al waar men de gewenschte inlichtingen kan bekomen. Hierna werd een schrijven voorgelezen van de Brandverzekering, waaruit blijkt, dat deze voor de leden een zeer gunstige verzekering is, en voor alle doeleinden is geschikt. De meening over deze verzekering werda an de vergadering gevraagd. De heer S. Barnhoorn is bang, dat%de beloften, in het contract voorgelezen,. verbroken zullen worden; er komen dingen in voor die nim mer door den boeg kunnen. Aan het bestuur werd opgedragen dit punt nader te onderzoeken. De Voorz. gaf hierna een kort overzicht van de gehouden Winkelbeurs, wat men reeds in dit blad heeft kunnen lezen. Hier na werden 3 nieuwe leden voorgedragen aan de vergadering, welke werden aange nomen. De afdeeling bestaat thans uit 80 leden. Vervolgens werd in den breede bespro ken het punt propaganda-feestvergadering, met de dames. Aangeschreven is Kap. Kok. Het oordeel werd gevraagd aan de vergade ring, hoe deze feestavond te organiseeren. Verschillende leden brachten iets naar vo ren wat betrof deze te houden feestverga- dering. Uit deze besprekingen bleek, dat de leden meer" van het nuttige houden, b.v. een spreker te laten komen en het restee- rende van dezen avond te houden voor kaart- en billard-spelen en verloting. De geest, adviseur licht toe, dat er ook voor dezen avond een wetenschappelijken film is te verkrijgen. Het bestuur zal met de Pro- pagandaclub trachten den feestavond te or ganiseeren. Er zal een klein bedrag voor de verloting wit do kas golrokken worden. De 2de Donderdag na Pasehen zal dan de eer ste avond georganiseerd worden. Van de rondvraag werd tamelijk druk gebruik ge maakt. Hierna bad de Geestel. Adviseur een Onze Vader en Wees Gegroet voor het her stel van den bondsvoorzitter, den heer Chr. Jansen, waarna sluiting der vergadering RIJNSBURG. Bloemenhandel. De handel loopt vlot en de prijzen blijven zeer goed. Er komt al een flinke massa uit de koude kassen. Ook veel koudengrond Narcissen worden aangevoerd. Betaald wordt Grand due 66.60, Witte Zwaan 2.702.90, Diana f 2.602.70, Crimson Queen 3.404. Rose Gris de lin 2.202.80, Theeroos 3.604.La Reine 2.702.80, Cram. Brillant 2.102.50, Murillo 3.404.40, Duchesse de Parma 41.20, Prins van Oostenrijk 2.S03.20, William Copland 3.203.80, Pride of Harlem 2.903.10, Sanders 33.20, Narcissen 1.70—2. idem kouden grond 0.801. SASSENHEIM Geboren: Jan z. van J. Zuilhof en J. C v. d. Lee Christianus Fredericus Jozef z. van J. C. Homan en J. W. Noordermeer Maria Johanna d. van C. M. Barnhoorn en P. J. v. Beveren Sheodora Margaretha d. van J. Bui-gmeyer en A. C. Brewe Aafke d. van D. Plagmeyer en A. v. d. Voet Pie- ter Daniël Jacobus z. van J. F. v. Andel en G. O. E. Lieffering Wilhelmus Gerardus Marie d. van W. v. Beek en Th. Burgmeyer Maria Gecrtruida Francisca d. van P. W. Steinman en H. A. Smit. Ondertrouwd: B. v. cl. Lans j.m. 24 j. en M. Hoogkamer jd. 20 j. Getrouwd: H. Husken 23 j. P. Bui tenom 21 j. Overleden: C. v. Niekerk 60 j. echtg. van M. C. Speet P. v. Egmond 40 j. echtg. van J. v. Tiel Levenl. kind van H. Colijn en N. A. Oudshoorn. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Het belastingcijfer onveranderd vastgesteld. De installatie van den burgemeester. Voorzitter: Wethouder G. A. dc Bruijne. Alle leden aanwezig. De voorz. opent dc vergadering niet ge bed, waarna de notulen der vorige verga dering worden gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een af schrift van het Kon. Besluit, houdende de benoeming van den heer K. Brug, tot bur gemeester dezer gemeente. In verband daarmede deelt de voorz. m.ede, dat de in stallatie vermoedelijk Dinsdagmiddag a.s. zal plaats hebben. Voorts een schrijven namens de familie Höppener, waarin can de ingezetenen der gemeente, die po' is:gen hvbben gedaan om den HoogF. Heer J. B. J. M. Hop. - icr het leven te redden, oprechten dank wordt betuigd. Een verzoek van dc Middcnstraatbewo- ners om die straat den r *\m Dokter van Rhijnstraat te gevend Hoewel het geven van namen aan straten, volgens de alge- meene politieverordening, aan B. en W. is opgedragen, zouden B. en W. toch gaar- na het oordcel van den Raad over deze naamsverandering willen nemen. Aange zien. niemand tegen deze verandering be zwaar heeft, zullen B. en W. den naam veranderen. Een schrijven van de Ned. Aannemers- bond, inzake afschaffing der borgstel ling bij aanbestedingen, arbitrage in alle geschillen, verle ...ing van d"i opleve- ringstijd ingeval van werkstaking of uit sluiting. B. en W. adviseeren bij het op maken van bestekken dienovereenkomstig te handelen. Na eenige bespreking wordt hiertoe met alg. stemmen besloten. Een schrijven van B. en W. van Kollu- merland c.a. om adhaesie te willen betui gen aan het door dat College aan Hare Majesteit der Koningin gericht verzoek, inzake herziening belastbare opbrengst gebouwde en ongebouwde eigendommen. De voorz. herinnert er aan, dat de Raad indertijd besloten heeft aan dergelijke ver zoeken geen gevolg te geven. Het schrij ven wordt voor kennisgeving aangeno men. Een schrijven van dc Stedclijko Fabrie ken van Gas- en Electriciteit te Leiden, waaruit blijkt, dat men bereid is de elec- triciteilskabcl in Acht hoven met 311 M. te verlengen, tegen een vergoeding van 684 in eens en een jaarlijks gegarandeerd stroomverbruik van 1000 K.W.U. B. en W. stellen voor hier niet op in te gaan, daar bij het eens ingenomen standpunt hand havende om geen gelden voor aanleg van electriciteit beschikbaar te stellen, daar waar reeds gas aanwezig is. Na breedvoerige bespreking wordt be sloten te probecren aannemelijker voor waarden te verkrijgen. Een verzoek van de voetbalvereni ging L.S.V. om demping van gemeentewege van een sloot, gelegen op het door deze vereeniging to huren terrein in Achtho- vcn. Waar dit verzoek eerst heden is in gekomen stelt de voorz. voor dit stuk in handen te stellen van B. en W. voor prae- advies. Conform besloten. Een schrijven vad het Algemeen Armbe stuur te Alphen aan den Rijn houdendo voorstel tot gezamenlijk dragen van aan een persoon te geven onderstand. Na breedvoerige besprekingen stellen B. en W. voor te besluiten om aan cle voorge stelde regeling medewerking te verleenen, wanneer dit uit een in te stollen onderzoek blijkt noodzakelijk te zijn en hoogstens voor 1 jaar. Conform het voorstel beslo ten. Daarna is aan de orde de wijziging van de verordening op de plaatselijke inkom stenbelasting. In afwijking van het voor stel Ivlaver-Vervark, stellen B. en W. voor den aftrek voor noodzakelijk levensonder houd voor hoofden van gezinnen te bepa len op 700 en voor engehuxvden op 500, terwijl de kinderaftrek wordt bepaald op 75 gulden voor elk kind beneden 16 jaar. Hoewel de heer Klaver gaarne eeii hoogeren aftrek zou willen, kan hij zich met het voorstel van B. en W. vereenigen, dat met alg. stemmen wordt aangenomen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten, in verband met de verla ging, welke de rijksinkomstenbelasliug zal ondergaan, het aantal opcenten op do hoofdsom dier belasting te verhoogen tot 125, hetgeen geen verhooging van belas- dog beteekend. Bij punt 4 der agenda stellen B. en W. voor het percentage der plaatselijke in komstenbelasting, evenals vorig jaar, te bepalen op 2, waartoe wordt besloten. In verband met een schrijven van G. S. worden eenige wijzigingen aangcbvacht in de rekening van 1926. Daarna stellen B. en W. voor van enkele perceclen aan den Zijldijk de huurgasleiding van Leiden over te nemen, waardoor de mogelijkheid ge opend wordt, dat in de botrokken percee- 'en electriciteit kan worden aangebracht. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Vervolgens heeft vaststelling plaats van eenige pensioensgrondslagen. Op voor dracht van B. en W. wordt daarna voor de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, een verdeeling der werkzaamheden vast gesteld. Als nu is aan de orde dc benoeming van een eersten ambtenaar van den Burgerlij ken Stand en bevelen B. en W. als zooda nig daarvoor £an de heeren K. Brug en C. de Graaf. Do heer K. Brug wordt met algemeene stemmen gekozen. Vervolgens wordt, in verband met het ontslag van de schoonhoudster van het Raadhuis, wegens huwelijk, voor het schoonhouden van het raadhuis een be drag van 200 vastgesteld en als kosten voor huishoudelijk bestuur 100 per jaar. Daarna worden eenige wijzigingen in de begrootingen van 1927 en 1928 aange bracht. De rondvraag niets opleverende, sluit de voorz. de vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: J. Vermaat van Maas land. T. Nieboer van Rotterdam. Sa ra Meijer van 's Gravenhage. Sophia van Groningen en wed. J. D. Kelder van Velsen. Elisabeth van der Meer van Heenvliet. Vertrokken: H. "NV. Schadee naar Haarlem. A. Verdonk en gezin naar Ned. Oost-Indië. D. van Leeuwen en ge zin naar 's Gravenhage. P. Lens naar Gouda.-— L. van Vliet en gezin naar Lei den. R. de Groot naar Nieuwkoop. T. D. Plomp naar Haarlem. A. d& Vos naar Wassenaar. R. G. de Vos naar Linschoten. Margaretha A. Hoogervorst naar Breda. Gerharda E. M. Breukel naar Frankrijk. Hcndrika van Dijk naar Amsterdam. Areke E. van der Steeg naar 's Gravenhage. AARLANDERVEEN. Ziekenverplegingsfonds. Donderdag avond hield de ziekenverplegingsfonds be stuursvergadering in een lokaal van den heer N. Delfos. Met 5 voor en 3 tegen werd besloten om bij de 'ederatie van Zie- kenhuisverpleging te Leiden aon te «lui ten. Een langdurige discusic werd Inf over gehouden. Een commioóie werd bt - WIJ ZIJN ROMEINEN. We merken allemaal, U en ik, dat do tijden veranderen, maar niet de menschen. Dat bemerken wij dagelijks. De grijze oudheid waartoe dat pleonasme her kenbaar aan groote stukken steen, afge brokkelde ruïnes, hunncbeddcn en worm- stekelige opgravingen, riep om brood en spelen. Er kwam brood en er kwamen spelen. Een leger keizerlijke bakkers nu zou den zij regeeringsambtenaren worden ge noemd werden aan het werk gezet nu zou zoo iets geschieden bij openbare aanbesteding en er werd gebakken. Een paar millioen slaven werden gcre- quireerd om even een Colosseum te bou wen, waarin zij zelf daarna aan een fami lie leeuwen of tijgers ten dineeren werden voorgelegd of waarin zij voor de afwisse ling door een woedend gemaakte stier werden in elkaar gefrommeld. Dit waren de spelen, waarvan een paar honderdduizend Romeinen doorloopend zaten te genieten, zooals men nu zes da gen en zes nachton bij een wielerbaan blijft kampeeren om, wat men dan noemt, meer moderne sport të kunnen aanschou wen. Over loonen werd door die slaven niet gedacht, laat staan gesproken, hoogstens kregen zij zoo nu en dan een lichte af rammeling, die hen voor enkele maanden of soms ook voor goed voor iederen arbeid ongeschikt maakte. Nu bouwt men ook een Colosseum, en slechts de uitvoering geschiedt nu op een andere men zegt meer beschaafde wijze. De werklieden worden betaald en gaan natuurlijk als de bouw half voltooid is, staken. Zonder een staking schijnt nu een maal geen enkel bouwwerk tot stand to kunnen komen. En tenslotte vechten wij om een plaatsje rondom dc arena to be machtigen, frommelen w ij den scheidsrech ter in elkaar in plaats van de dolle stieren uit de grijze oudheid, als het niet naar on zen zin gaat en zitten w ij nu te huilen als wilde dieren als Piet van 't Veer of Brei- tenstrater zóó'n „uppercut" op z'n neus krijgt, dat hij de hemel voor een groene kaas aanziet. Het is dus maar een qualitatief verschil tusschen de menschelijke mentaliteit van vroeger en nu. Uit latere tijden stammen do Noorman nen, dc Meerssenerbende, de Ku-Klux- Klan en de bandietenlegers in China tot op heden. De tijden veranderen, maar niet de menschen. Alleen, het bedrijf heeft zich ontwik keld, liet heeft zich aangepast aan do mo derne techniek en de nieuwste uitvindin gen, het heeft dat alles in gebruik gèno- mon, kortom het is zich gaan aanpassen aan de beschaving met het gevolg, dat je je leven nog veel mincfcr zeker bent en dat jo je geld op veel geraffineerder en onbegrijpolijkerwijze kwijtraakt dan vroe ger. Nu tel ik niet de meest onschuldigo om standigheden, waaronder men hol leven verliest, zooals een spoorwegongeluk, een autobotsiug, oen onbewaakte overweg, verdrinking bij een vliegtocht over den Oceaan of een van haar duizenden varia ties. Neeneen schoonzoon maakt op zolder zijn schoonvader een kopje kleiner; dc politic vindt in do Waalhaven een lijk in een duivenhok; een liefhebbendo ega zet haar echtvriend een boterham, gemeubi leerd mei rattonkruid voor, een dokter dient een patiënt een dosis cyankali toe, om hem voorgoed van alle lijden te verlos sen een ander steekt zijn auto in brand, waarin per ongeluk zijn andere helft is ach- tergeblovcn, plus het aantal menschen, dat op moorddadige wijze om het leven wordt gebracht, zonder dat de da der wordt ontdekt. En hoe staat het met onze financiën. Laat ik mij bepalen tot m ij n finan ciën. Ik zet ze uit op een bank, maar de di recteur of de procuratiehouder of dc kas sier heeft geldgebrek, waartoe mijn kapi taal wordt genaast. Zo breken bij je in en nemen en passant je brandkast mee, die zc later wel ergens voor je terugvinden, maar nogal beschadigd en leeg. De inhoud hebben ze onderweg verlo ren. Of Liobermann gaat er met jo kapitaal vandoor, of jo brengt het zelf voor de af wisseling eens naar Monte Carlo. Maar kwijt raak je het, dat is zoo vast als een huis. (Intusschen een huis is ook al niet meer vast, één aardbeving, één cycloontje en vertrokken is het). Het beste zou nog zijn je geld in verze keringen te steken en zooals Pola Negri je glimlach of als Mistinguett, jc beenen te verzekeren. Maar als je dan flink premie hebt be taald en jo komt aan de beurt van uit betaling, omdat ze je het lachen wel heb ben afgeleerd en je boenen de permanente Charlcstonkoorts hebben gekregen, dan heeft juist de directeur weer oen aanval gehad van particulier geldgebrek en wèg ben je. De tijden veranderen maar niet de men schen. DANIEL. MOOI HOLLAND. Propagandalied ten tijde der Olympische Spel e-n. Weest welkom in dit schoone land Olympiadegrooten, Waar gras bloeit aan den waterkant En kroes in alle slooten. Weest welkom in dit vlakke land Dat goed U zal onthalen, Wat gij ons, volgens Uwe krant, Driedubbel moet betalen. Hier is nog echt gezonde jool, Hier zijn de wilde baren, Dit is het land van boerenkool En van de ouwe klare. Hier is hot veld, en bosch en hei, Die Holland U zal toonen Hier eet men pap en rijstebrci En massa's bruine booncn. Hier zijn geen bergen breed en groot Die 't uitzicht U ontrooven Hier is de smalle kikkersloot, Wier schoonheid gij zult loven. Hier zijn vereenigingen,. waar De gilde-geest nog voortleeft, Terwijl do oude Hulstkamp daar Altijd het hoogste woord hooft. Hier zijn de velden wijd en broed Voor heel de wereld open, Hier zijn nog molens bij de vleet, Maar die men zal gaan sloopon. Hier is nog schoonheid der natuur Hier zijn ook nog do tollen, Hier eet U haring in het zuur En heel goedkoope knollen. Komt daarom naar dit schoone oord Dit paradijs der aarde Dat eiken vreemdeling bekoort Om haar verheven waarde. Vaart maar gerust over de zee Naar d'Hollandsche landouwen, Maar neemt vooral veel centjes mee, Dio wij hier zullen hoc'en. TROu^^OUR. INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabfettei f Laxeer-T abfettenV Zenuw-Tebfe' Staaltafclett Maa|-TabJ< 1422i Bif Apoth. en Drogisten noomd, om na te gaan de mogelijkheid voor reiskosten vergoeding voor loopendo patiënten naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Hierin werden benoemd do heeren Jac. Boogaard, J. Blom en D. Verhagen. De verkoop van auto-bloempjes zal wor den gehouden in April. Hierna sluiting door den voorzitter. Stoomvaartberichten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JAN PIETERSZ. COEN (thuisr.) vortr. 30 Maart v. Colombo. PRINSES JULIANA (uitr.) vertr. 29 Maart v. Southampton. RADJA (thuisr.) arr. 29 Maart te Lon den. RIOUW (uitr.) verfcr. 29 Maart te Port Said. ROEPAT (thuisr.) veitr. 28 Maart van Padang. SOEMBA (thuisr.) urr. 29 Maart lo Havre. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ --HEBE vertr. 29 Ma; cl van Algiers n. Malta. MEROPE vertr. 29 Maart v. Vigo n. Rotterdam. NOTOS vertr. 29 Maart van Vigo naar Amsterdam. ORANJE NASSAU fuitr.) vertr. 29 Maart v. Madera n. Pa» imaribo. VAK RENSSELAER (uitr.) pass. Maarl Azui'üiu KON. HOLL. LL GELRIA (uitr.) vertr, nam. 7 V. t. L.ns Palmas. MONTFERLAND arr. 30 Maart v. Am sterdam te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. JAGERSFONTEIN (uitr.) arr. 28 Maarl* te Dakar. NIAS (uitr.) vertr. 29 Maart v. Borbera n. Mombaska. RIETFONTEIN (thuisr.) arr. 29 Maart te Las Palmas. RIJPERKERK vertr. 29 Maart v. Mo zambique n. Port Amalia. SUMATRA (uitr.) arr. 30 Maart lo Durban. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK arr. 28 Maart v, Roti. te Boston. BLIJDEND1JK arr. 29 Maart v. Phia- delphia te Baltimore. LEERDAM, New-Orleans n. Rolt. arr, 29 Maart te Havana. HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJN. VEENDIJK arr. 30 Maart v. Rotterdam te Bremen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ARENDSKERK (uitr.) arr. 29 Maart t<j Adelafde. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BONDOWOSO (uitr.) arr. 30 Maart ta Sabang. GORONTALO (uitr.) arr. 29 Maart to Singapore. TJERIMAI (thuisr.) arr. heden to Rot terdam. Uitgesproken: N.V. Leidsche Effectenbank in liquidatie te L e i d o n, Breestraat; cur. mr. G. H. E. Nord Thomson en nu. A. W. J. van Vrij- berghe de Oonirgh, te Lcidem 5-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7