Rechtzaken. SPORT. Een onbekend Apostel. Pater Daniël de Samosata, Capucijn. Als bewijs hoe er heden ten dage in het groote Brazilië nog streken zijn, waar ge leefd wordt als ten tijde van onzen godde- Ujk&n Heiland; alsmede als een schitterend voörbeeld van verheven deugd en allesop- pjïerende naastenliefde, wenschte ik voor de lezers van „De Leidsche Courant" een i korte schets te schrijven van een onbekend Apostel, die leefde, leed en stierf hier in 1 Zuid-Amerika. Hot is een reeent geval van ware vriendschap, die immers zijn leven geeft vpor den. evenmensch. Pater Daniël van Samosata vertrok in )900 nog. zeer jeugdig met ecnige andere Ttaliaansche Capucijnen-paters naar Brazi lië. Hier aangekómen begon hij aanstonds diet zijne modébroeders in de hospitalen do ongelukkige melaatsehen tering- en pokken- lijders te verzorgen. Met groote opgeruimd heid en toewijding diende hij het lichaam .lier zieken ofn hun zoodoende tevens de ziel te genezen. Eens, toen hij weer bezig was met zijn wérk van edele naastenliefde, gevoelde hij onder den linkervoet een onbepaalde prik keling, die op een slaapvoet wees. Op het eerste gezicht geleek zulks hem een onbe- I duidend iets. De latere gevoelloosheid openbaarde zich al spoedig als een kleine rooden plek van ongeveer twee centimeters doorsnee, en dat was voor iemand als pa tor Daniël, die op de hoogte was van de hem omringende gevaren, reeds eene meer I dan voldoende aanduiding der verschrikke lijke. werkelijkheid: bedorven bloed lepra I I Het Offer: In dezen toestand ging pater Daniël naar Italië terug. De door hem 'aldaar gecon sulteerde doktoren gaven zelfs geen hoop op genezing. Hij reisde toen naar Lourdes om aan de Massabiella-rots te vernemen van hoogerhand of de uitspraak der dokto ren onherroepelijk zou zijn. Tijdens de pro cessie, terwijl de Goddelijke Meester, Heer van leven en dood, van gezondheid en ziek te, in Zijn H. Sacrament den zieken voor bijging, hief ook Pater Daniël, evenals Pa- lestiua'-s melaatsche, zijne handen omhoog én,smeekte": „Heer, zoo Gij wilt, kunt U mij: reinigen!" Onmiddellijk vernam hij zeer duidelijk ecne geheimzinnige, inwendige s'tetn, die hem antwoordde: „Neen ik wil niet!_ Ga in vrede. Ge zult eene andere ge nade ontvangen. Uwe ziekte strekt tot Gods meerdere glorie en het heil der zie len -Overgave Diep overtuigd van het ontvangen ant woord, dach pater Daniël er niet meer aan te bidden tot eigén herstel. Hij scheepte zich weer in naar Brazilië, waar hij zijn sa crificie zou voleinden. De werkkring verla tende, waarin hij eertijds met zooveel vrucht gearbeid had, was hij nu genood zaakt in den bloei van zijne 37 jaren zich op te sluiten in een melaatschen-kolonie en te leven met anderen, door de gemeen schap verstooten-ongelukkigen. Te Toconduba.: Zïjne Oversten wilden hém toen plaatsen in het melaatschenhuis te Pernambuco, waar het geestelijk en godsdienstig leven onder de ongelukkigen krachtig bloeide. Maar Pater Daniël wist, dat 't te Tocondu- ba, in den staat van Para, zoo niet gesteld was. Daar beoefende men den godsdienst niet; Jesus werd daar niet bemind, en de levenswijze der melaatschen gaf een af schuwelijk beeld van verval en zonde. Men miste daar dan ook een geduldig-reli- gieus apostolaat endaar zou hij zich dus gaan vestigen. Zijne eenige ambitie was die naar lichaam en ziel ongelukkigen nog ter hulpe te zijn. De Bisschop voldoet zijn innig verlangen. Onnoodig te zeggen, dat Pater Daniël te Toconduba vijandig werd ontvangen Met verachting weigerden do zieken gees telijke hulp, temmeer waar die hun aangebo den werd door een van huns gelijken. Eén slechts onder zoovelen bepaalde zich er toe den pater in het verborgene de meest el- lendigen en stervenden aan te wijzen. Acht lange maanden bracht pater Daniël Joor te midden dier kwellingen en mishan delingen. Eerst in den Kerstnacht van 1914 verstoutten zich eenige melaatschen bij zijne H. Mis tegenwoordig te zijn. Van toen af ontstond tussehen den pater en zijne zieken een zekere verstandhouding, die al wat meer vriendschappelijk was. Maar juist daarom wellicht begon in eenige af- deelingen van het melaatsehen kwartier, eene duivelsche campagne tegen den ar men, zieken pater, vooral met het doel hem zijne eer te rooven. De hostis antiquus voorzag het goed, dat Jezus' dienaar zelf ongelukkig zijnen ellendigcn mcdeinen- schen zou meedeelen. Vandaar die voor den duivel hopelooze strijd Dat duurde zoo twaalf maanden. De ar me man leed en schreide, maar bleef on derworpen. Zijne prediking was vooral zijn ^oorbeeldOnwederstaanbare welspre kendheid, sublieme eloquentie!-.... Dit was de laatste beproeving, waaraan God hem onderwierp. Langzamerhand we ken de vervolgingen en slechte behandelin gen. De onschuld en deugd van Gods ge trouwen dienaar schitterden door die duis tere holen van ongeluk cn bitter lijden. In een tijdsverloop van zeven jaren ver anderde de leproserie van Toconduba in een centrum van intens christelijk leven doch was ook pater Daniël's werkzaamheid ten einde. Het Lie ha am valt uiteen: De voldoening, die hij genoot om het goed aan de arme zielen bewezen, deed de zen waaraehtigen HELD eigen lijden ver geten. Bond hem de 70 hutten, waaruit de le- prosen-kolonie bestond, vol met de meest- weerzinwekkende menschelijke gestalten. Hij, zelf, och arm! geleek een monster!:. Afgevreten ooren, misvormde neus, een lij dende flauwe, uitgedoofde oogopslag, het lichaam uiteenvallende in verrotting. Hij behield nog slechts de laatste stomnen van duimen en wijsvingers. De melaatschheid spaarde zijn gehoor. De rest met uitzonde ring van de teenen der voeten, was ééne- rottende, stinkende, afzichtelijk© wonde, die hem martelde mét de felste smarten!. En hij-zeii I O, wonder van genade! Helder van geest altijd opgeruimd, dankte hij den goeden God, Die hem loonde, zooals hij zeidc, met eene zoo vreeselijke kwaal Iemand, die kort voor zijn heilig afster ven hem nog gezien had, schreef: ..Ik trok me terug om niet op de knieën to vallen (wat zijne bescheidenheid zou hebben ge kwetst) in tegenwoordigheid van zooveel deugd en heiligheid, die de Verdiensten eens martelaars evenaren".... Den 20sten Mei 1024 stierf pater Daniël de Samosata; aan hem een onvergankelijk monument in het hart van eiken Braziliaan, en naar ik vertrouw in het hart tevens van ieder, die dit leest. Roep hera gerust aan, lezer, want waar is het woord van onzen goddel ijken Hei land, dat niemand grooter liefde toont dan hij, die zijn leven geeft voor zijne vrienden. Dat deed ook Christus. Pater Daniël volg de dus van zeer nabij zijn goeden Za ligmaker en deelt met Hem de eeuwige glorie Santos, 2 III'28. F. M. o.c. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Te lang gewaakt. Voor den kantonrechter mr, F. Ligten- berg stond gisteren terecht P. J. V. te Leiden, die een waker bij een in aan bouw zijnd werk te lang zou hebben laten werken. Verd. ontkende en legde een arbeids lijst over, aan welke precies de hand werd gehouden en die volgens verd, cloor de ar beidsinspectie was goedgekeurd. De ambtenaar van het O.M. Mr. E. A. Gorman eischte 5 boete of 5 dg. hechte nis. De kantonrechter stelde de zaak een week uit tot het hooren van getuigen. Puin lossen zonder vergunning. M. I\. te Oegstgeesfc zou daar twee zijner knechts op het Kort Galgewater een schuit puin hebben laten lossen, zonder daartoe vergunning te hebben. De twee knechts, die nu als getuigen werden gehoord hadden verklaard, dat het op last van verd. was geschied, wat verd. zelf ook tegen verbalisant zou hebben ge zegd. Nu verklaarden zij echter,-dat-verd. dit zou hebben gezegd, om hen van een pro ces-verbaal te redden. De verbalisant bleef bij zijn verklaringen De kantonrechter hield zich nu aan het verbaal -en veroordeelde verd. tot I of 1 dg. Losbandige varkens. \V. C. H. IV. té Voorschoten, zou, zonder hiertoe recht te hebben, varkens hebben laten loopen op een terrein toebe- hoorende aan mevrouw Remouchamps. Deze laatste als getuige gehoord, verklaar de, dat er drie of vier varkens op haar land hadden geloopen. V erd. zeide, dat hij er niets aan kon doen. De varkens liepen op een land er naast en hadden schijnbaar een doorgang gevonden. Mevrouw Remouchamps verklaarde er meer last van te hebben gehad. De ambt. eischte 2 of 2 dg., waarop de kantonrechter verd. conform de eisch ver oordeelde. Een fiets verbrijzeld. I. N. te L e id e n zou op de .Hoogewoerd een fiets hebben aangereden, die een op het trottoir loopend jongmensch aan do hand hield. Achter deze wandelaar, wiens fiets buiten het trottoir reed, kwam een auto terwijl van den anderen kant een lijkstoet naderde. Juist toen auto en lijk stoet elkaar passeerden werd de fiets door de auto gegrepen en gekraakt. De eigenaar van de fiets verklaarde, dat de fiets vlak langs het trottoir had gere den, wat andere getuigen bevestigden. Ook had hij geen signaal van de auto ge hoord. Verd. beweerde integendeel, dat de fietser zijn rijwiel op armlengte van zich afhield, zoodat de fiets tussehen do tram rails reed. Een andere getuige verklaarde dat de chauffeur wel een signaal had gc- gevon en stapvoets had gereden. Het O.M. nu waargenomen door Mr. A. v. d. Eist achtte het tenlaste gelegde be wezen en eischte tegen verd. f 10 boete of 5 dg. hechtenis. De kantonrechter veroor deelde verd. conform dezen eisch. Rechts houden s. v. p.! A. W, te Leiden zou mot. een auto op de hoogte bij de Hoogstraat zeer onvoor zichtig hebben gereden, zoodat twee voor bijgangers, die te voet passeerden op zij moesten springen om niet te worden aan gereden. Deze beiden als getuigen ge hoord, verklaarden dat verd. onbesuisd had gereden. Zij verklaarden dat hij wel 30 K.M. of meer had gereden, wat verd. ontkende. •Getuigen hadden geheel rechte van den weg, tegen de brugleuning geloopen en verklaarden nog, dat verd. het stuur plot seling naar links had omgegooid. De ambt. eischte 12 subs. 6 dg., waar op de kantonrechter verd. tot 10 subs. 5 dg. veroordeeldo. Vervolgens werden door den kantonrech ter veroordeeld: J. M. M. Overtreding der Arbeidswet 4 of 4 dg; A. L. idem f 4 of 2 dg.; K. v. D. Katwijk Op verboden wijze melk uit een emmer scheppen f 4 of 2 dg.; Z. v. d. B. Katwijk overtreding Rijks wegemeglement- f 4 of 2 dg.; J. v. d. G. IJmuiden overtre ding der Spoorwegenwet 2 maal 10 ot' 2 maal 5 dg.; W. O. Rijnsburg overtreding der arbeidswet f 5 of 3 dg.; J. A. S. Noord- wijkerhout met een rijwiel rijden zonder licht f 3 of 1 dg.; M. 8. Rijnsburg, idem., f 3 of 1 dg.; J. B. Oegstgeest idem. f 3 of 1 dg.; C. v. d. W. Gouda met een auto rij den zonder rij- en nummerbewijs f 4 of 2 tig.; H. H. Lisse overtreding rijkswegenre glement f 4 of 2 dg.; J. L. G. Rijnuburg tc Katwijk met een rijwiel over een voetpad rijden 3 of 1 dg.G. O. Bodegraven over treding dor Invaliditeitswet f 5 of 3 dg.; J. v. D. Katwijk op verboden wijze melk vervoeren f 5 of 3 dg.; M. v. d. M. Katwijk met een auto rijden zonder behoorlijke ver lichting 2 maal f 3 of 2 maal 1 dg.; J. F. Valkenburg met een rijwiel rijden zonder licht f 3 of 1 dg.; J. B. Katwijk te Katwijk met een rijwiel rijden over een voetpad I 3 of 1 dg.; C. v. D. Katwijk te Katwijk op verboden,wijze mest vervoeren f 3 of 1 dg.; A. M. S. v. B. met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht f 2 of 1 dg.; A. J. Z. mot een rijwiel rijden zonder licht f 3 of 1 dg.; S. N. met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht f 3 of 1 dg.; J. v. N. Warmond met een rijwiel door een verboden straat rijden f 3 of 1 dg.; O. B. Noordwijk te Noordwijk op verboden wijze mest vervoe ren f 3 of 1 dg.; H. v. d. P. Noordwijk idem f 3 of 1 dg.; B. C. met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht f 3 of 1 dg.; J. A. v. C. idem f 3 of 1 dg.; A. L. met een rij wiel doen rijden zonder licht en rood ach terlicht 2 maal f 2 of 2 maal 1 dg.; L. G. J. A. Noordwijk, overtreding der Arbeidswet 7 maal f 1 of 7 maal 1 dg. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze te Leiden. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Het hof heeft bevestigd: het vonnis van den Hoagschen politie rechter, waarbij W. K., kellner te Lei den, wegens vernieling, is veroordeeld tot 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Na den aanslag op inspecteur Paul. De sensationeele poging tot doodslag op den Haagschen inspecteur van politie Paul op 2 Semteraber 1927 na een inbraak ten huize van majoor Gerlach in de Hout- mstlaan door den 38-jarigcn koopman H. P. R. leidde voor de Haagsche Rechtbank tot veroordeeling van verdachte tot twintig jaar gevangenisstraf. Het Haagsche Hof behandelde gisteren deze zaak in hooger beroep, waarbij mr. E. G. S. Bourlier als verdediger optrad. Vóór het getuigenverhoor verklaarde verdachte, dat hij in hooger beroep is ge komen, omdat hij de straf te zwaar vindt en niet geweten heeft, op anderen te heb ben geschoten. Hij had op zichzelf willen schieten. De advocaat-generaal mr. Royer vroeg na getuigenverhoor bevestiging van het vonnis, twintig jaar gevangenisstraf. In zijn pleidooi wijst rar. Bourlier er op, dat verdachte gezegd heeft, niemand tc hebben willen dooden. Hierbij moet men zich indenken in de psyche van een inbre ker, die betrapt wordt. Hij wil zijn vrij heid hebben en schiet. Het laat zich vol komen indenken, zegt pleiter, dat verdach te zijn vervolgers heeft willen bang maken door te schieten. Zoo weinig benul had hij ora te richten, dat hij zichzelf in zijn arm schoot. De conclusie, na de heden afgelegde ge tuigenverklaringen, dat verdachte iemand heeft willen raken, vindt pleiter te ver gaa.n Hiervoor moet aangetoond worden, dat hij richtte op iemand. Zijn eenige be doeling was om weg te komen. Verdachte had den vinger aan den trekker. De revol ver kan door den schok van de botsing met insoecteur Paul zijn afgegaan, ■wille keurig dus. Ten slotte wees pleiter er op, dat de verdachte niet normaal is. Hij heeft reeds in 1918 in het krankzinnigengesticht te Venray gezeten. Het is de plicht van den modernen rechter in een zaak, waar zulk een ernstige straf wordt toegedacht-, te overwegen, of hem deze daad wel kan wor den toegerekend. Het is geen gezonde rechtspraak, verdachte zoo maar twintig jaar cellulair op te sluiten. Wat riskeert men met het ♦nderzoek? Het lijkt wel, of de advocaat-géneranl bang is voor het re- sul taat. De adv.-geier. mr. Royer: O neen! Pleiter vroeg ten slotte een onderzoek naar verdachte's geestvermogens. De uit spraak werd bepaaald over 14 dagen. Na, de belnndeling voor bet Hof te 's-Gravenhagb van deze zaak kwam de zaak voor tezen den 22-jarigen M. H., die door de rechtbank tot drie jaar gevange nisstraf is v«roordeeld wegens inbraak op 2 September j.l. in het huis van majoor Gerlach in de Houtrustlaan 22. waarbij hij medeplichtige zou geweest zijn van H. P. R., voornoemd. Behalve g«tuigen, ook in de vorige zaak gehoord, waien er enkelen, die verdachte herkenden a|s denzelfde, die na de in braak wegduchtte, waartegenover ver dachte zelf tegensprak, dat hij daar op het bowuste our geweest is. In zijn reinnisitoir wees de advocaat- "neraal, mr Royer, er op, dat twee ge tuigen verdachte pertiuent hebben her kend. Zeer teecht heeft de rechtbank hem z.i. veroordedd. Een alibi heeft hij niet kunnen opgeien. Driemaal is verdachte reeds veroorleeld. Spr. vroeg bevestiging van het voniiis tot drie jaar gevangenis straf. De verdedifer, mr. Kasse Zegel, ontkende in zijn pleidcoi, dat bewezen is, dat ver dachte bij d» inbraak aanwezig is ge weest. Verder betoogde pleiter, dat voor den tweeden persoon, die bij de inbraak aanwezig is geweest, niet is aangetoond, dat hij zich am het ten laste gelegde heeft schuldig gemaakt. Uit verschillende getui genverklaringen is z.i. komen vast te staan, dat deze verraehte op het nur van de in braak op arnere plaatsen in de stad is gezien. In ieler geval bestaat er twijfel, waardoor het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd is. Pleiter drong ten slotte op vrijsoraakaan. Dc uit-spratk werd op 11 April bepaald. Inspecteur .Hoor een agent beleedigd? De zaak, :lie Dinsdag onder buitenge- woon groote lelangstciting van het politie- i corps voor tie rechtbank te Rotterdam werd behanleld beleediging van ef" inspecteur deer een agent, is cigenli een ailvioeisd van de ontevredenheid Je Rotterdansche politie. Het feit, dat aanleiding gaf tot de strafzaak die heden werd behandeld, is het volgende. De 34-jarige politic-agent F. A. J. 8. had met den inspecteur een onderhoud over een hem opgelegde 6truf. De inspecteur wenschte, dat hij zijn wijze van dienstdoen zou veranderen, waarop een woordenwisseling ontstond. 8. zou den inspecteur de woorden „schurk" en „ploert" hebben toegevoegd, waarop de inspecteur zich zoo vergat, dat hij met ge balde vuisten tegenover don agent ging staan. Hij wist zich ten slolto echter to boheerschen en drukte op het belletje. Dc majoor verscheen en inspecteur Muller verzocht S. dc zoooven gesproken woorden te herhalen. „"Welke woorden?" vroeg 8. „Ik heb niets gezegd." Onverrichterzake kon do majoor ver trekken. De inspecteur rapporteerde do zaak echter aan den hoofdcommissaris, die den agent schorste en bij den loco-burge meester, mr. A. de Jong, voordroeg voor ontslag. Deze laatste wenschte echter eerst een rechterlijke uitspraak. De inspecteur inaakto een ambtseedig proces-verbaal op en do zaak kwam op 5 Maart voor den politierechter, die de zaak naar de meervoudige Kamer ver wees. Zoo diende de zaak dan opnieuw. Er waren 18 getuigen gedagvaard, waaronder de loco-burgemeester, mr. A. do Jong, en de hoofdcommissaris, de heor A. II. Sirks. Beide getuigen konden over dc zaak zelve niets verklaren. Zij waren alleen in staat mede te deelen, dat zij den inspecteur C. Muller niet in staat achtten tot het afleg gen van een verklaring, die in strijd zou zijn met de waarheid. De hoofdcommissa ris achtte inspecteur Muller volkomen be trouwbaar, doch in zijn optreden minder tactvol. En diezelfde getuigenis legden twee leden van de commissie-Wijnveklt af, n.l. mr. Wijnveldt en de heer Lührs. Hoewel wat het onderzoek zelve be treft aan geheimhouding gebonden, erken den beide commissio-leden, dat het onder zoek naar de houding van inspecteur Mul ler een belangrijk deel van den arbeid uit maakt, door de commissie verricht in zake het opsporen van de oorzaken van de on tevredenheid bij het Rotterdamsche poli tiecorps. De betrouwbaarheid van inspec teur Muller bleef echter onaangetast en niemand achtte hom in staat tot het afleg gen van een valsche verklaring of het op maken van een valsch ambtseedig proces verbaal. De majoor als getuige gehoord, kon al leen verklaren, dat het belletje zenuwach tig gerinkeld had en hij in de inspecteurs kamer verdachte S. en den inspecteur aantrof. Gehoord heeft hij niets. En een andere superieur van S. ver klaarde, dat hij dez.e wel eens vergeefs gezocht had op een aangegeven punt bij de nachtsurveillance. S. kwam precies op tijd aan de wacht cn verklaarde „een ver dacht. persoon te zijn gevolgd, doch die vervolging gestaakt te hebben, nadat deze verdachte zich naar een andeie wijk, dio do zijne niet was, had begeven 1" Het uitvoerige getuigenverhoor leverde verder niet veel op. Het O. M„ waargenomen door mr. J. A. de Visser, nam aan, dat het proces-verbaal volledige bewijskracht hoeft en slechts ter zake van beleediging van een ambtenaar ƒ40 boete subs. 20 dagen hechtenis. De verdediger, :nr. L. A. Donker, zette in zijn pleidooi uiteen, dat verdachte een goed agent was, op wien niets valt aan te merken. Verdachte is wel geschorst als agent van politie, maar in zijn kwaliteit van buitengewoon gemeenteveldwachter is hij nog altijd bevoegd een ambtseedig proces-verbaal op te maken. Daarom heeft verdachte nu een proces-verbaal opge maakt tegen inspecteur Muller, ter zake valsche aangifte, %-alschheid in geschrifte en meineed. Daarmee hoopt pleiter te hebben aangetoond, dat veroordeeling op een proces-verbaal alleen niet zal kunnen volgen, want dan zou ook inspecteur Mul ler op verdachte's proces-verbaal veroor deeld moeten worden. PI. vraagt dus vrijspraak, subsidiair een onderzoek naar de geestvermogens van getuige Muller. Het O. M. repliceerend, zei nog, dat hij met belangstelling do stappen gade zal slaan, die de verdediger zal ondernemen om den officier to dwingen, een vervolging in te stellen op grond van verdachte's pro ces-verbaal. Het instellen van een onderzoek naar de geestvermogens van inspceteur Muller een man, die den hoofdcommissaris in moeilijke aangelegenheden van advies dienst acht de officier absurd. Uitspraak 10 April. „Tel." VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie. District Leiden. De uitslagen van de Zondag 25 Maart ge speelde wedstrijden zijn als volgt: Sassenheim: Teijlingen I—Lisse I 11 Sassenheim: Teijlingen IIV. V. L. 7—1 Leiden: Leiden II8. N. A. 00 Lisse: Lisse IIS. J. C. 21 Voor Zondag 1 April zijn de volgende wedstrijden vastgesteld. Lisse: Lisse ITeijlingen II Sassenheim: Teijlingen I—Leiden II Stompwijk: S. N. A.Leiden I Noordwijk: 8. J. O.Lisse II Alle wedstrijden vangen te half één aan. Wij willen er dc aandacht op vestigen dat door de R. K. S. V. Graaf Willem—V. A. C. te Den Haag seriewedstrijden worden gehouden voor Junioren-elftallen. Tot deel name kan men zich opgeven bij den wel- eerw. Pater E. van Voorst tot Voorst S.J., Oostduinlaan 50, Den Haag. De wedstrijden worden gespeeld op Zaterdag- en Zondag middagen. Het inleggeld voor één elftal bedraagt 1.50 voor twee elftallen 2.50. De Competitieleider. D. V. 0. te Rijpwetering. In een gisterenavond gehouden vergade ring in het clublokaal „C'oncordia" te Rijp wetering is besloten, dat de voetbalclub D. V. 0„ vijf maanden geleden opgericht zich zal aansluiten bij jden D. H. V. B. Aan de nieuwe competitie zal met drie elftallen worden dcelgenoinen- Op de vergadering waren ojii. tegen woordig de weleerw. heer J. O. C. Qroot, districts-adviseur en do heer D. Haverkorn, secretaris-penningmeester van het. District Leiden. Frissche toestand Men schrijft uit Meppel van het „Vad. Zondag, na afloop van den voetbalwed strijd Alcidcs II8.S.C. uit Steenwijk, hebben een paar honderd Stecnwijker supporters dc stad in iep en roer ge bracht, 't Begon reeds op het terrein, di rect na 't eindigen, toen de Moppeler spe lers en het Alcidcs-bestuur op allerlei wij zen beleedigd werden cn uitgescholden. Een der ergsten was hierbij een scheids rechter van den N.V.B. Later op straat was hier goen speler van Alcidcs meer veilig cn de politie moest herhaaldelijk handelend optreden en van haar wapens gebruik mal.en. Tegen half tien zijn ten slotte de spelers van S.S.C. door do politie de stad uitge dreven en deze begavon zich per auto en trein huiswaarts. Laat men in Steenwijk S.S.C. doorgaans winnen, om geen overlast te krijgen, op eigen terrein zette Alcides II 't beste beentje voor, waarom do Stccnwijker* poogden do Menpclers over te halen, hen te laten winnen. Den doelman werd zelfs 25 geboden, als hij eenige ballen door liet. Ihans heeft de burgemeester alhier aan 't bestuur van Alcidcs meegedeeld, dat voorloopig voor een half jaar geen toestemming zal worden gegeven, dat een Steenwijkerdub hier ter stede spoelt-. Door het bestuur van Alèides is aan don N.V. B. bericht van een en ander gezonden en tc kennen gegeven, dat men niet weer iu Steenwijk wil spelen. Beklag is ingediend tegen het bestuur van S.S.C-., de speler* en in het bizonder tegen genoemden scheidsrechter. België—Nederland. Lavigne, die ziek is zal Zondag a.s. in het Belgische elftal worden vervangen door dr. 8w artenbroecks, die dc benoeming heeft aangenomen. WATERSPORT. Koninklijk Nederlandsche Motorbootclub. Wedstrijden op het- Braassemermeer. Dc K.N.M.O, heeft dezer dagen haar jaarlijkscho algomeone vergadoring ge houden in de Oommercicele Club te Den Haag. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek dat de club in een zeer bloeien- don toestand verkeert. Het ledental is sta tionair gebleven. Wel traden tal van jachteigenaren toe, doch een aantal leden zonder jachten bedankten. Op dit oogonbük tolt de vereeniging 218 leden, terwijl het jachtregister do namen van £06 jachten vermeldt. Financieel is dr club eveneens sterk, daar het vereeni- gingsjaar eindigde met een kassaldo van 6600. Besloten werd wedstrijden voor buitenboordmotoren te geven op 6 Mei (op den Kralingschen Plas), 27 Mei (Braas- semernmer), 17 Juni (Loosdrcchter Plas) cn 28 Juli (Westeinder Plas), De groote jaar lijkscho wedstrijddag zal op 16 Augustus of 2 September gehouden worden en als dan zal de vijfde wedstrijd voor b.b. mo toren plaats hebben. Er zullen bij deze wedstrijden niet alleen prijzen gegeven worden, doch tevens gevaren worden vol gens een puntensysteem volgens hctwelk uitgemaakt zal worden, wie aan het einde van het seizoen do hoofdprijzen zullen ont vangen. In aansluiting op de feesten op den Rijn zal met. een aantal Duitsche jachten een tocht door Holland gemaakt worden. Gedurende deze rondvaart zal ook de wedstrijd om den Zuidcrzco-prijs worden gehouden. Tevens staat het reeds vaat dat een lange afstand-wedstrijd voor buiten boord-motoren der B. on O. klasse gehou den zal worden van Wesel naar Vreeswijk met een stop te Arnhem. Do secretaris deelde mede, dat in Duitschland voor deze plannen reeds groo te belangstelling getoond is cn dat ook Engelsche deelname kan worden ver wacht. Voor I92S is het bestuur als volgt samen gesteld: prof. dr. P. Th. L. Kan, te Lei den (voorzitter); dr. W. Teupken (soercta ris)A. Boichcl (penningmeestér)A. .T. M. Goudriaan, D. Bolderhey, jhr. H. J. Deutz van Lcnnep cn M. C. Koning (com missarissen). SCHIETEN. Provinciale Schietwedstrijden te Alphen a. d. Rijn. Dc stand van de Prov. Schietwedstrij den, welke te Alphen aan den Rijn wor den gehouden, was gistermiddag als volgt? Vereenigingen: Marga korps: 1. Ned. cn Oranje, Alphen 281, 2. Landstorm Rijpwe tering 238, 3. id. Nieuwveen 231. Buks: 1. Ned. en Oranje, Alphen 210, 2. Schietv. „Lisse", Lisse 189, 3. Burgerwacht- 1, Voorschoten 183, 4. Art. Schie-tv. 's-Ha- ge 100. Personeel: Marga: 1. L. O. Jongcnbnr ger, Alphen 59, 2. W. B. Kroon, id. 56, 3. H. Schoo Bodegraven 56, 4. C. Zaal id. 5«. Buks: 1. A. G'. Uijs, Alphen 47, 2. R. v. Mullingcn, Voorschoten 45, 3. G. Bergshoef Alphen 44, 4. G. J. Yperlaan, Voorscho ten 43. Geluksbaan: 1. C. Bogaard, Alplien 297, 2. G. Bergshoef id. 295, 3. J. Bader, Nieuw veen 294, 4. J. Noort, Voorschoten 292, 5. L. Verleun, Alphen 291. Marga: Vrije baan: G. Bergshoef, AI- phen 107, I.. C. Jongenburgcr id. 107, N. O. A. v. d. Linden id. 105 A. C. Mijs, Alphen 105, W. B. Kroon id. 104, J. J. Hoogen- doorn, Bodegraven 102, A. J. Turrion, Voor schoten 101, W. J. Bergshoef, Alphen 101. Buks: 1. A. C. Mijs, Alphen 47, 2. R. v. 86, A. O. Mijs id. 85, R. v. Mulligon, Voor scholen Sö, N. C. A. v. d. Linden, Alphen 84, W. B. Kroon, id. 83, L. v. d. Burg, Lis se 82.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7